Kamer van Koophandel en E.T.I. kruisten de degi ;ens Zeeuws» Almanak kaas fi VAN BREEKT ZEEUWS RODE KRUIS STREEFBEDRAG-RECORD 1956? VOORTDURENDE SAMENWERKING MET ANDERE INSTANTIES Agenda P RO V IN O I ALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 12 JULI 1957 VERGADERING TE TERNEUZEN Verschil van inzicht over nieuwe industrievestiging Voor de Zeeuws-Vlaamse Kamer van Koophandel die gisteren te Ter- neuzen vergaderde hield de directeur van het E.T.I. voor Zeeland, drs. M. C. Verburg, een boeiend betoog over het werk van zijn instituut. Uitvoerig zette hij uiteen, welke taak het E.T.I. in het algemeen en in het bijzonder ook voor Zeeuwsch-Vlaanderen heeft en welke plaats het in de Zeeuwse samenleving inneo mt, ook met het oog op het Delta plan. De heer Verburg wees er daarbij op, dat het E.T.I. het op hoge prijs zou stellen, indien de Zeeuws-Vlaamse Kamer van Koophandel, die zich tot dusver steeds afzijdig van 't E.T.I.-werk heeft gehouden, aan het be stuur van het instituut zou willen deelnemen. Hij merkte op, dat volgens de statuten een bestuursplaats voor de Kamer is gereserveerd. Evenwel, de Kamer was niet met één slag geestdriftig. Tijdens de ge- dachtenwisseling werd betoogd, dat het E.T.I., althans in de eerste jaren van zijn bestaan, de zaken teveel heeft bezien vanuit wat men noemde een „Walchers, Middelburgs of Nederlands" standpunt en volstrekt niet door een „Zeeuws-Vlaamse" bril. Met name werd nog gewezen op het belang van België en Frankrijk voor Zeeuwsch Vlaanderen. Voorts werd uitvoerig gediscussieerd over de mogelijkheden van industrievesti ging in Zeeuwsch-Vlaanderen. Het E.T.I., zo deelde de heer Verburg me de, onderhandelt thans met een Bel gisch-Amerikaanse machinefabriek over de vestiging van een of meer bedrijven, waar ruim 300 arbeiders werk zouden kunnen vinden. npwiiuiiuiiiiiiiiiiM Zomer voorlopig voorbij (Van onze weerkundige medewerker). Tot dusver hebben wij vele A/eken zonnige en zomerse m /ooruitzichten kunnen aankon- iigen. Voor de eerste keer moeten wij nu een somber geluid laten horen als gevolg van een actieve depressie, die s snel over de oceaan naar En- geland is getrokken. Vandaag zal deze depressie Ie Noordzee passeren, hetgeen net regen en een krachtige Zuidwestelijke wind gepaard tal gaan. Ook op wat langere -.ermijn bezien moeten wij met inige dagen van onbestendig veer rekening houden. Boven de oceaan komt een krachtige westelijke luchtstroming voor, waarmee nog enkele depres sies met vrij grote snelheid in de richting van de Britse ei landen en de Noordzee trek ken. De warme lucht is in middels al tot ver in Zuid- Oost Europa teruggedreven. De temperaturen schommelen bij dit onbestendige weer overdag tussen 16 en 18 graden Celsi us. Op die plaatsen waar men nog wat regen kan gebruiken zijn de vooruitzichten gunstig. Dit geldt echter niet voor een stad als Groningen, waar woensdag tijdens zware buien maar even 73 mm regen viel. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Tegen dez© nieuwe Industrievesti ging in Zeeuwsch-Vlaanderen had den sommige leden van de Kamer bezwaren. Men uitte de vrees, dat bestaande industrieën concurrentie wordt aangedaan, terwijl wegzuiging van arbeidskrachten uit de bestaan de industrieën evenmin tot de on mogelijkheden behoort. De bestaande industrie zou nu reeds 'n tekort hebben van ruim 200 metaalbewerkers, welk tekort bij vestiging van de Belgisch-Ameri kaanse machinefabriek nog belang rijk zou stijgen. Volgens de leden der Kamer van Koophandel ligt in Zeeuvtech-Vlaan- deren het knelpunt voor de ontplooi ing der streek bij de arbeidsmarkt. Men zou hierin verbetering kunnen brengen wanneer nog meer Belgische arbeiders konden worden aangetrok ken. Na deze gedachtenwisseling, ging de Kamer in besloten vergadering over. Na de heropening werd na enige discussie de rekening van de Kamer van Koophandel voor Zeeuwsch- Vlaanderen over 1956 vastgesteld. De rondvraag leverde niets belang rijks op. Spelers „Bestevaer Michiel" hartelijk gehuldigd Notaris Verhagen kreeg koperen touwslagerswiel Na afloop van de vierde en laat ste opvoering van het historisch openluchtspel „Bestevaer Michiel" op de Oude Markt in Vlissingen bracht burgemeester mr. B. Kolff de spelers hulde voor de wijze waarop zij hun rollen hadden vertolkt. Notaris J. L. Verhagen, die de figuur van Mi chiel ae Ruyter uitbeeldde, kreeg uit handen van burgemeester Kolff een uit massief koper gemaakt touwsla gerswiel. Tijdens de vier opvoeringen van het openluchtspel hadden de he ren Lampsins het wiel telkenmale aan Michiel de Ruyter (notaris Ver hagen) aangeboden. „Dit is de vijfde maal, dat het wiel aan U wordt over handigd en deze keer kunt U het be houden", aldus burgemeester Kolff, die voorts dank bracht aan allen, die op enigerlei wijze er toe hadden bij gedragen om de opvoeringen van het openluchtspel te doen slagen. Mr. Kolff vestigde er de aandacht op, dat met de vierde opvoering de feest- week ter gelegenheid van de T De Ruyterherdenking, wérd afgesloten. Er rest nu alleen nog het vuurwerk, zo zeide spreker. De heer VerhAgen dankte burgemeester Kolff vervol gens voor het fraaie cadeau, waarbij hij met nadruk stelde, dat hij in het aanbieden van het geschenk de waardering zag uitgedrukt voor het gehele gezelschap. Spreker weès er tenslotte op, dat de opvoering van „Bestevaer Michiel" mogelijk ,was door de spontane en hartelijke wijze, waarop de Vlissingse bevolking de grote vlootvoogd eert. Mulo-examen Tijdens het mulo examen te Ber gen op Zoom behaalden het diploma A: de dames J. J. L. van Dalen uit Scherpenisse: W. A. Stoel uit Stave- nisse: en de heren L. Moerland uit Tholen: het diploma B behaalde de heer J. v. d. Klooster uit Kruiningen. Ongevallen bij „De Schelde" Donderdag heeft zich een tweetal ongevallen voorgedaan op de terrei nen van de Koninklijke Maatschappij „De Schelde". De Poolse arbeider W., die werkzaam was op de „Mercury Bacon" kreeg bij het takelen van een ijzeren kolom een duw van de slinge rende kabel, waardoor hij zijn even wicht verloor en in het ruim viel. Hij klaagde over ernstige pijnen in benen en rug en werd ter observatie in het St.-Josephziekenhuis opgenomen. De bouwvakarbeider H., werkzaam bij Brederode's Bouwbedrijf, dat werk zaamheden uitvoert bij „De Schelde", kreeg, staande op een bouwstelling, een paal tegen het hoofd, die door col lega s daar was neergezet. Hij viel be wusteloos neer en moest eveneens in het St.-Josephziekenhuis worden op genomen. TOT POOLSE TOURNEE Twee leden van de motorclub „Spar ta" uit Zierikzee gaan op tournee. Niet „zomaar" een eind toeren, maar echt op tournee! Zü maken de verre reis naar Polen, waar de ondernemen de Schouwenaren de heren J. Gil den uit Brulnisse en W. Bolijn uit Ouwerkerk zullen uitkomen in de internationale rally van de F.I.M., die op 21, 22 en 23 juli a.s. in en om Warschau wordt gehouden. In de loop van volgende week zullen de motor- chracks met hun zware 650 cc moto ren Schouwen-Duiveland verlaten, want zij moeten beslist op tjjd In de Poolse hoofdstad, arriveren. De af stand die moet worden afgelegd om dit land te bereiken, bedraagt om en naby de 1250 km. Na afloop van de Poolse tournee hebben de belde motorrenners er nog lang niet genoeg van, want in Duits land zullen zjj zich bij een gezelschap andere renners van „Sparta" voegen AARDBEIEN Een jongeman uit de hoogste klas se van een lagere school in een Zuid- bevelundse gemeente, moest zich bij z'h onderwijzer verantwoorden. Hij ivas op heterdaad betrapt bij het ont vreemden van aardbeien uit een na bij de school gelegen tuin. De eige naar had een klacht ingediend bij de ■meester en daar stond Piet, op het matje voor de klas „Zo, dus jij hebt aardbeien geplukt bij de buurman", sprak de meester, met iets dreigends in z'n toon. „Nee meester", antwoordde Piet, met de moed der wanhoop in z'n stem. .J7ee meester, dat heb ik niet gedaan". Piet zag er koppig uit en meester kwam tot de conclusie, dat hij met een ja-en-nee-spelletje" geen stap vetder zou komen. Weshalve hij en met succes list aanwendde. „Piet, wat voor aardbeien heb je genomen T Grote of kleine f" En daar ging Piet, met duizeling wekkende snelheid door de mand, want tegen zoveel vohoassen raffine ment was zijn argeloze jongensver stand niet opgewassen. Bedeesd, maar oprecht klonk het: ,fie kleine, meester" en gezamenlijk zal men deelnemen aan een internationale sterrit in Hei delberg, die op 26, 27 en 28 juli wordt verreden. MARKT-KERMIS De kennis in Oosterland, die deze week werd gehouden, is een ker mis met traditie! Om het ontstaan van deze jaarlijkse kermis te we ten te komen, moet men de klok enkele eeuwen terugzetten. Het was namelijk in het jaar 1688, dat de baljuw en de schepenen van Oosterland op hun verzoek van de Staten van Zeeland het recht ver kregen tot het houden van 'n jaar lijkse paardenmarkt. Daaraan wa ren tal van voorrechten en privile- f es verbonden, zoals vrijheid van ol- en kaai-gelden gedurende een week. In de loop der jaren zijn er verschillende attracties naar de paardenmarkt gekomen, zodat de ze op den duur in een kermis ver anderde. TE SPEELS. Dat het spel van opgeschoten kna pen soms wel eens wat al te ruw wordt, illustreert weer het gebeur de hl Brouwershaven, waar de 12- jarige B. van N, op het punt stond in het water van de haven te sprin gen, toen een van zijn kornuiten hem onverwachts een stevige duw gaf. De jongen tuimelde daardoor \an de kade in het water, waarbjj hy zich ernstig bezeerde aan een ijzeren staaf. Hij moest zich later onder doktersbehandeling stellen. Vlissinger bij militaire oefening ernstig gewond Rechterhand moest worden geamputeerd Donderdagmorgen omstreeks 10 uur heeft zich tijdens een militair© oefening ten zuiden van Nunspeet een ernstig ongeval voorgedaan, waarbij de 21-jarige dienstplichtig soldaat A. J. de Poorter uit Vlissin gen zodanig gewond werd, dat zijn rechterhand moest worden geampu teerd. Het ongeval geschiedde toen De P. moest werken met een vuurkoord. De juiste toedracht is nog niet be kend, en wordt thans onderzocht dooi de Koninklijke Marechaussee. De dienstplichtige, die bovendien nog licht 'gewond werd aan de linker hand, werd onmiddellijk overge bracht naar r.-k. ziekenhuis te Zwol- Zwembad te Terneuzen zal zaterdag worden heropend Zaterdagmiddag a.s. zal in Terneu zen het oude zwembad, dat in ver band met het ontbreken van een be tere zwemgelegenheid provisorisch weer in enige mate bruikbaar is ge maakt, officieel worden heropend. Teneinde dit zwembad weer te kun nen gebruiken werd een persleiding ter lengte van plus minus 700 me ter vanaf de buitenhaven gelegd. Deze leiding heeft een capaciteit van ca 100 kubieke meter per uur verversing door zogenaamd vloedwa ter. Naar gelang de behoefte kan zo nodig per. etmaal ca 400 kubieke me ter water met chloor-toevoeging wor den ververst. De kwaliteit van het water wordt door de waterleidingmij. Zeeuwsch-Vlaanderen" in samen werking met het waterleiding-labora torium „Zuid" te Breda gecontro leerd. Het initiatief tot het wederom in gébruik nemen van het oude zwembad is uitgegaan van de water leidingmij. „Zeeuwsch-Vlaanderen" en met medewerking van de dienst gemeentewerken, de P.Z.E.M. en de rijkswaterstaat is men in korte tijd binnen drie weken tot resul taten gekomen. Reeds kan worden vastgesteld, dat- ofschoon de officië le heropening nog fiiet is geschied, vooral door de jeugd van het oude zwembad reeds een druk gebruik wordt gemaakt. VERSLAG TWEEDE KWARTAAL 1957 Per 1 maart jl ruim 21.000 leden ingeschreven Uit het verslag over het tweede kwartaal in 1957 van de kring Zéér land van het Nederlandse Rode Kruis blijkt, dat de ledenwinst van af 1 januari tot 1 maart 1957 2160 bedraagt. Aan het einde van het vo rig jaar telde de kring Zeeland 18.910 leden per gelijke datum in 1955 waren dat er 16.050), zodat per 1 maart j.l. 21.070 leden ingeschre ven stonden. Het bestuur verwacht, dat in de loop van dit jaar de 22-000 leden zullen worden bereikt, ómdat nog verschillende afdelingen, in het vroege najaar een ledenwerfactie zullen beginnen. Het percentage Zeeuwse leden naar het inwonertal gerekend bedraagt 6,79. Wanneer men weet, dat het landelijk gemid delde 5.09 pet. bedraagt, dan slaat Zeeland lang geen slecht figuur, te meer als men bedenkt, dat deze pro vincie drie jaren achtereen de jaar lijkse inzameling won. Toch is er nog een aantal afdelin gen, dat beneden dit landelijke ge middelde staat. Inzake de inzameling 1957 verwacht het bestuur, dat het record van verleden jaar, zijnde 78 pet. van het streefbedrag; ih 1957 zal worden gebroken .althans de eer ste officiële uitslagen met vergelij kende cijfers over 1956 rechtvaardi gen deze verwachting. In zes ge meenten Arnemuiden Axel, Sou burg, Terneuzen, Vlissingen en Westkapelle) werd in '56 f 10.312,42 ingezameld, terwijl momenteel f 13.839,74 binnen is," waarbij enke le gemeenten boven het streefbe drag gekomen zijn. De stedenwedstrijd tussen Goes, Middelburg, Terneuzen en Vlissingen is voor de tweede achtereenvolgende maal door Goes gewonnen zodat de ze afdeling de wisselbeker voor een jaar in haar bezit kan houden. Als een belangrijke gebeurtenis voor R.H.B.S.-examen A Aan de Rijks h.b.s. te Bergen op Zoom slaagden voor het eindexamen afd. A.: Cornelia J. H. Kurvink uit St. Annaland; Abramina G. Scherpe nisse uit St. Maartensdijk; Cornelia G. Stouten uit Stavenisse; Johanna Vogelaar uit Oud Vossemeer; Chr. Zachariasse uit Tholen. Zeeland en speciaal voor Schouwen- Duiveland wordt in het verslag ge noemd de opening van het Zweedse Rode Kruisziekenhuis te Zierikzee op 11 mei j.l. De toneelgroep „de .Rode Kruisspelers" uit Middelburg trad dit- kwartaal voor de laatste maal op met „Het witte legioen" en wel te Koudekerke. Tot leidsters van de afdeling help sters bij dë R.K.K.-colonne te Zierik zee werd met ingang van 9 mei j.l. met de rang van vaandrig benoemd mej. zuster E. C. de Ruyter. Tot commandant bij de R.K.K.-colonne der afdeling Duiveland werd per 31 mei j.l. met de rang van kapitein be noemd dokter P. Quaak te Br'uinis- se, terwijl per dezelfde datum tot leidster van de afdeling helpsters in dezelfde afdeling benoemd is mej. zuster C. J. Fluijt te Bruinisse in de rang van vaandrig. Tenslotte is de heer J. A. Viergever te Goes met in gang van 4 juni benoemd tot 2e lui tenant in de functie van toegevoegd officier bij de colonne te Kapelle- Biezelinge-Schore. Inwoner van Waarde te Halsteren gewond Woensdagmiddag is op het kruis punt bij Vogelenzang btf Halsteren een ernstig ongeluk gebeurd. Vanuit de Dorpstraat kwam een vrachtauto van de firma G. uit Bergen op Zoom gereden, die de weg naar Tholen in wilde gaan. Van de richting Bergen op Zoom kwam op dat moment de mo torrijder A. Moerdijk uit Waarde ge reden, die voorang had en veronder stelde. dat de vrachtauto-bestuurder zou wachten. De chauffeur had de mo torrijder echter niet gezien en reed door, met gevolg dat deze met de mo tor onder de vrachtauto schoot. M. be kwam een beenfractuur en schaaf- wonderuen werd. na verbonden te zijn, naar Waarde vervoerd. De rijkspoli tie van Halsteren stelde een onder zoek.- in. Deltacommissie bezoekt Zeeland Op 6 en 7 september a.s. zal do Deltacommissie uit de Tweede Ka mer een bezoek aan Zeeland bren gen. Het gezelschap, dat uit 30 le den en plaatsvervangende leden be staat, zal o.a. besprekingen voeren met het provinciaal bestuur. JAARVERSLAG E.T.I. OVER 1956 Rapport over ontwikkeling W esterscheid e-vervoer Het Economisch Technologisch In stituut voor Zeeland heeft in 1956 voortdurend samengewerkt met vele andere instanties, zo blijkt uit 't ver slag van het instituut over het afge lopen jaar. Veelvuldige contacten werden onderhouden met het mini sterie van Economische Zaken, als mede niet andere departementen. Het provinciaal bestuur raadpleegde vele malen 't ETI als adviserend lichaam. Vele Zeeuwse gemeenten deden een beroep op het instituut als econo misch adviesorgaan; daar deze ge meenten niet over een eigen econo misch apparaat beschikken, voorziet het, E.T.I, hier in een grote behoefte! Ook met de ryksnijverheidsconsulent werd zeer intensief samengewerkt, terw\jl met andere organen, zoals de P.P.D., het Districtsbureau voor de Arbeidsvoorziening, de Kamers van Koophandel en Fabrieken, stichting Zeeland en het college van E.T.I.-di- recteuren voortdurend contact onder houden werd. Restauratie vestingwerken van Retrenchment Subsidie voor Voorbereiding toegezegd Het Coördinatie College voor Open bare Werken (C.O.W.) heeft aan de gemeente Retranchement subsidie toegezegd voor de voorbereiding van de restauratie der oude vestingwer ken in die gemeente, met de bedoe ling, dat dit werk in de toekomst als D-A.C.W.-werk zal worden uitge voerd. De voorbereiding moet uiterlijk 1 mei 1959 zijn voltooid. De gemeenteraad van Retranche ment heeft besloten in verband met deze toegezegde subsidie de Ned. Hei de Maatschappij op te dragen een plan tot restauratie der vestingwer ken op te maken. Men denkt hierbij tevens aan de aanleg van een openluchttheater in de sdhains „Nassau" en verder aan het uitdiepen van de grachten ten behoeve van het watertoerisme. De wallen zijn destijds gedeeltelijk afgegraven, doch het resterende deel is nog vrij gaaf. De vestingwerken werden in 1604 aangebracht op aanwijzing van Prins Maurits en later versterkt met de schansen „Oranje" en „Nassau". Op het eind van de 18e eeuw wer den ze, met het oog op de verwachte inval van de Fransen, „gemoderni seerd". Voor Zeeuws nieuws zie ook de pagina's 5 en 7. De Ruyter-zegels voor de „De Ruyter" Dr. C. C. Gruetzer, secretaris in algemene dienst van P.T.T., heeft namens de directeur-generaal van dit bedrijf aan de kapitein-luitenant ter zee A. M. Niessink, commandant van Hr. Ms. „De Ruyter" en wel aan boord van deze op de Helderse liggende kruiser een geschenk overhandigd ter gelegenheid der vie ring van de 350ste geboortedag van Nederlands grootste vlootvoogd. Het geschenk bestond uit een vel van de speciaal voor deze gelegenheid uit gegeven postzegels in lijst. Het zal een plaatsje krijgen in het dagver blijf van de bemanning aan boord van deze oorlogsbodem. Universitaire examens Aan de technische hogeschool te Delft slaagden voor het propaedeu- tisch examen werktuigkundig Inge nieur de heren G. E. Huygens te Sint Jansteen, J. P. van Oeveren te Vlis singen en H. A. M. Verhelst te West- dorpe. Aan de Vrije Universiteit te Am sterdam slaagde voor het kandidaats examen psychologie de heer H. J. G. Tichelman te Terneuzen. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde de heer Q. J. Munters te Middelburg voor het kandidaatsexa men sociologie. Examens In Den Haag slaagden voor het exa men kleuterfgymnastiek de dames P. C. Hoek, C. Don en F. A. H. de Jonge, Mid delburg; C. L. Poppe en R. Wisse, Vlis singen; F. van Roon, Souburg, S. v. d. Bosse, Gapinge; M. Beije, Zierikzee en J. Booy, Axel. De cursus, die te Middelburg werd ge houden stond onder leiding van mej. Pr. Wisse, hoofd Beatrix kleuterschool te Souburg en de heer Jac. Stevens, leraar llch. opv. r.h.b.s. te Vlissingen. Advertentie J ...toch verleid: KAAS wint 't pleit Lokroep' lekkere snoep? 'n Wartel, zeg?nee., weer pèch.' misschien een ongewone situatie, maar de moraal ls duidelijk: haal KAAS in huis en ledereen komt er op af. In deze dure tijd zoiets lekkers voor zó weinig geld, dat is gewoon een wonder! Elke dag opnieuw! kpvttlp/ Doe méér met Geregeld contact bestond voorts met de directeur van de Westvlaamse Ekonomische Raad te Erugge, welke instantie daar de functie van een E.T.I. vervult. Betreffende sociaal- economische onderzoekingen kwamen in het verslagjaar verschillende rap porten en adviezen gereed. Zo werd 't eind 1955 begonnen onderzoek naar de bouwcapaciteit van de Zeeuwse aannemers voltooid, waarin tot uit drukking kwam, dat de capaciteit van de in Zeeland gevestigde bouwonder nemingen niet volledig benut werd. Voor het rapport bestond ook buiten de provincie veel belangstelling. Voorts werd een samenvattende no ta uitgebracht over het uitgebreid technisch onderwijs. Nadat Terneuzen als vestigingsplaats voor een U.T.S. werd aangewezen, worden momenteel met andere instanties nog besprekin gen gevoerd over de oprichting van 'n U.T.S. in Midden-Zeeland. Tevens werden onder meer nog samengesteld een brochure over de ontwikkelings kern Sint-Maartensdijk, een nota over het vervoer van landbouwprodukten via de Langeweg te Breskens, en een advies aan het noofdbestuur van de P.T.T. over de gemeente Hulst in ver band met de uitbreiding van het be staande telefoonnet. Begonnen werd met een rapport over de toekomstige ontwikkeling van het vervoer over de Westerschelde. In dit rapport zal de verwachte vervoers- drukte en de benodigde bootcapaciteit tot 1970 berekend worden voor alle veren in dit gebied. In verband met de uitvoering van het Drie-Eilandenplan werd aan de hierbij naar voren komende proble men veelal in samenwerking met de Werkgroep Deltazaken Zeeland grote aandacht besteed. In 't verslag jaar werden weer vele adviezen ver strekt aan gegadigden voor een indus trie-vestiging in de provincie. Het E.T.I. Is in staat geïnteresseerden 'n doeltreffende voorlichting te geven over de meest geschikte vestigings plaatsen, over financiële en eventuele monetaire kwesties. Vooral door de nauwe samenwerking met het Dis trictsbureau voor de Arbeidsvoorzie ning die adviseert over ruimte op de arbeidsmarkt, is het mogelijk om ge gadigden die gemeente of gebieden aan te wijzen, waar een vestiging een reëele kans van slagen heeft voor wat de zo moeilijke arbeidsmarkt betreft. Brand in werkplaats „Eiland Walcheren" Omstreeks vijf uur brak brand uit ln de werkplaats van de Coöp. land- bouwvereniging „Eiland Walcheren" te Middelburg. Boven op het dak was een loodgieter bezig met werkzaam heden, waarbij ook een hete pan teer gebruikt moest worden. Deze pan werd beneden verwarmd, vervolgens naar boven gedragen, waar hij na aankomst in brand vloog. De inmid- dels gewaarschuwde brandweer hoéf- de niet meer in te grijpen, daar. de loodgieter zelf de zaak al „opge knapt" had met behulp van een droogpoederapparaat. Invoer van tomaten Met ingang van 10 juli heeft België zijn grenzen weer opengesteld voor de invoer van tomaten uit Nederland. Met ingang van die datum mogen er door de veilingen weer uitvoermach- tigingen voor de sorteringen A en B worden afgegeven. LEZERS SCHRIJVEN Recreatie op Walcheren Men prijst, in diverse instanties van uiteenlopende aard, V.V.V., Hoteibe- drtjven, etc., nogal eens met veel ijver de recreatiemogelijkheden op Walche ren waarvan men, vooral nadat het Deltaplan een feit geworden zal zyn, wonderen verwacht. Op welke fundatie men deze lofprij zingen baseert en hoe men de recrea tieplannen in de toekomst denkt te verwezenlijken, ls echter voor velen een volslagen raadsel. Van de reeds zeer weinige aan het publiek gelaten duingebiedjes, waar een groot deel van de bevolking op weekends en vakantiedagen zijn ver maak zoekt, worden er steeds meer en meer tot gesloten terrein verklaard. Waar men zich de vorige week nog vrij kon bewegen, wordt men nu te- gengegrijnsd door de in Nederland (en vooral op Walcheren) zo graag ge bruikte bordjes „Verboden Toegang", óf is de weg versperd door prikkel draad. Vleit men zich, omtrent de recrea tie op Walcheren nu en in de toe komst, wel niet met een zéér ydele hoop? Moet de vakantieganger niet de schrik om het hart slaan bij het aan schouwen van zoveel versperringen en verboden Zal hij een volgend jaar met zijn fa milie wéér in dit .concentratiekamp" durven terugkeren? Laten die instanties, welke het duinT gebied beheren, zich eens ernstig op het bovenstaande beraden!! .Souburger. VANDAAG. Middelburg Electro: „Aasgieren van het westen", 7 en 9.15 uur, 14 j. Schouwburg: „Giant", 8 uur, 14 j. Molenwater: Miniatuur Walcheren, 9 tot 23 uur. Van Benthem en Jut ting: Hokusai. Vlissingen Alhambra: „Vlva las Ve gas", 7 en 9 uur, 14 j. Luxor: „In het wilde westen", 8 uur, 14 J. Be jaardentehuis: Tentoonstelling „Mi chiel de Ruyter", 1017.30 uur. Kunst- saai Bikker: Schilderijen van Mies Callenfels-Carstens. Domburg Badpaviljoen: Middelburgs Mannenkoor, 8 uur. „Het geheim van de 8 uur, 14 J.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2