.LEZERS SCHRIJVEN.. In Vlaanderen woedde in 1302 op 11 juli de Guldenspoorslag T&hcVi BOUILLON CARMENCITA BAADT HOOG BOVEN MADRILEENSE DAKEN Zwitserse activiteit in Nederlandse keukens II» 6UUPLM IK: DONDERDAG 11 JULI 1957 PROVINCIALE ZBBÜWBR COURANT FRANSE RIDDERS VERLOREN HUN SPOREN.. Spookachtige herinneringen aan een grijs verleden Tussen de Grote Beek en de Groeningerbeek, de Leie en de oude stadsgracht van Kortrijk ligt een moerassige vlakte, die de Bloed- meers wordt genoemd, sinds de Franse ridders er him blauw bloed vergoten en hun gulden sporen verloren in de veldslag tegen de Vlamingen. In de morgen van de elfde juli van het jaar 1302 wachtten de poorters van de vlaamse steden hier de aanval van de Fransen af. Zij waren slecht gewapend, want hun handbogen droegen niet ver en slagzwaarden bezaten zij niet. In hun midden waren slechts enkele edelen uit Zeeland, en onder hen als aanvoerder Jan van Renesse, en jonkers uit Vlaanderen, die van hun paarden gestegen waren om de moed der burgers door hun aanwezigheid in de eerste linies te ver sterken. Volgens alle regels van de krijgskunst zouden al deze voetgan gers verpletterend verslagen worden door het Franse ridderleger. Inderdaad! De Vlamingen begon nen reeds te wijken toen de kruis boogschutters uit Genua, die in dienst van de Franse koning stonden, de aanval openden, want hun verre schoten troffen telkens doel. De eer ste linie lanps de beken werd door de terugtrekkende poorters prijs ge geven. Nu zou het voor de Fransen een koud kunstje zijn geweest, om de be. ken te laten overbruggen door hun infanterie, die zo uitstekend be schermd kon worden door de kruis boogschutters. Daarna kon de mas sale ruiteraanval in gesloten forma tie, evenals een tankcollonne, elke tegenstand breken. De Franse ridders hadden echter feen geduld. Zij popelden op hun aarden, terwijl ze met gemengde gevoelens zagen hoe de Vlamingen terugdeinsden onder de regen van pijlen, die de kruisboogschutters op nen afschoten. Zouden deze onedele Italiaanse huurlingen de slag voor hen, nobele ridders, winnen?! Dat nooit! De eerste groep van vijfhonderd zwaarbewapende, van top tót teen in de hoefslagen van de gepantserde, kwaadaardig hinnekende paarden. Het deerde hen niet dat ze hun eigen boogschutters overhoop reden en on der de hoeven van hun paarden ver pletterden. Ridderlijkheid was bij df> ze ridders ver te zoeken. Voort ging het! Wie kon hen weer staan In de pan Nog een honderd meter draven en dan zouden ze de Vlamingen in de pan hakken. Ze grinnikten al bij voorbaat, want ze voelden zich zo veilig en zo moedig in de bescher ming van hun harnas, waar alle pij len op afstootten. 't Was nog een kwestie van minu ten. Zij haddon echter niet gerekend op do regen, die dat jaar zo overvloedig was gevallen, dat de beken ver bul ten hun oevers waren getreden en de grond drasslger dan ooit geworden was. De paarden konden zich niet af. zetten om met een zwierige sprong, over het snelstromende water heen, de overzijde te bereiken en de linie werd gebroken. Sommige paarden aarzelden in de sprong, anderen zwommen en waad den zo goed en zo kwaad als het ging, door de beken en allen klavier den, vallend en terugglijdend tegen de glibberige oever omboog. Enkele ridders tuimelden uit het zadel en zonken als bakstenen; anderen hiel den zich met moeite vast aan de ma- f Advertentie) Zaterdag a.s. is onze nieuwgebouwde etalage kast gereed, dat betekent 12 m2 meer etalageruimte dan voorheen. SPECIAALZAAK 't Interlockliuis, Lange Vorststraat 45-47 - GOES nen van hun wanhopig tegen de kant opstijgerende rossen en velen lieten zich van de rug van hun wankelend paard glijden, omdat ze zich zo hoog in het zadel, niet veilig voelden. Op dat ogenblik van grote verwar ring ging de Zeeuw Jan van Renesse, die de Vlamingen aanvoerde, tot de tegenaanval over. De banieren der gilden, waarop de Vlaamse leeuw zijn klauwen uitsloeg, wapperden ln de westenwind en van alle kanten klonk de kreet: Wat Wals is, Vals is Slaat al dood!" Bruggelingen, Gentenaren. Yper- lingen snelden toe, gewapend met bijlen en de met zware spijkers dicht bezette strijdkolven, de geduchte goedendags. Al wierp menige ridder zijn lans weg om zijn slagzwaard te trekken, het baatte hem niet. In de strijd van man tegen man beet hij in het gras der Bloedmeers. In het heetst van het gevecht kre gen de Fransen versterking. Een tweede groep van vijfhonderd ruiters trachtte vaste voet te krijgen aan de overzij der beken, en het zou hen ook zijn gelukt als één enkele man hen niet zijn „ho, mannen, hol" had toe geroepen. Een reus van een kerel, met een verwilderde koolzwarte baard, ge huld in een versleten monnikspij, reed op een snuivend ploegpaard door de linie der Fransen. Links en rechts deelde hij met zijn strijdkolf zulke harde slagen uit, dat de ridders vie len als halmen in een hagelstorm, omdat hij hen, door helm en hoofd plaat heen, de schedel had verbrij zeld. Broeder Willem Wie was die man, waarvan de sage vertelt, dat hij in de Bloedmeers al leen veertig ruiters voor zijn reke ning nam, en bij de achtervolging nog veertienhonderd Fransen de keel afsneed? Dat was broeder Willem van Saaftinge die aan het ploegen was op liet Kloosterland te Biezelin- ge op Zuid-Beveland, toon iemand hem toeriep dat de Fransen in aan tocht waren. Zonder zich een ogen blik te bezinnen, maakte Willem zijn ploegpaard los, sprong op de rug van het ongezadelde dier en reed wat hij rijden kon naar Kortrijk, om nog net bijtijds te zijn. Toen de slag ten einde was, kwam men handen te kort om de gouden sporen op te rapen, waarvan Iedere ridder er een droeg, en wel aan de rechterlaars. Bijna allen werden ver smolten in de loop der eeuwen, maar een enkele bleef nog lang bewaard in de kerk van Kortrijk. Een oude kos ter vertelde hoe deze gulden spoor elk jaar op de elfde juli op een be paald uur in het rond draaide, aan geraakt door een onzichtbare hand: op dat uur moet de ridder die haar droeg, zijn paard voor het laatst heb ben aangespoord. Dat was niet de enige spookach tige herinnering aan de vermaarde slag. Onder de stenen brug, die het Ronduutje overwelfde op de plek, waar een der beken uitloopt in de stadsgracht van Kortrijk, was het ook niet pluis. Daar moest het „Klakkaertshol" zich bevinden, want Klakkaert, een ridder vol vrees en blaam, was hier verdronken, nadat een Vlaming hem met zijn goeden dag een laatst vaar wel had toegeroepen. Draaikolk Soms zag men daar. in het sche merdonker, een draaikolk al sneller en sneller rondwentelen, terwijl de waterraten, angstig piepend, met trillende snorharen, wegzwommen. In de avond kwam Klakkaert nog al eens boven water, en zwierf door de nauwe, bochtige straten van het oude stadje, al Klappertandend en knarsend in zijn door roest aange vreten harnas. Zo hoorde je hem de deuren van de klink lichten, de hulzen binnengaan, en kreunend de trappen op en af gaan. Zelfs in het putje van de winter, als de gracht was toegevroren, en ook het water onder de brug met een ijskorst was bedekt, vond hij geen rust. Voor Klakkaertshol lag dan een klein kolfbal. De Jongens van de stad die over het ijs zwierden wisten wel dat je moest passen voor dat balle tje, maar die van buiten kwamen, dachten: „pik in, 't Is winter" en wil den het grijpen. Op dat ogenblik kwam er echter een andere bal aan- suisen, die tegen de eerste opbotste, zodat beiden onder de brug verdwe nen. De beduusde boerenlongan had het nakijken ,maar eer hij zich weer had opgericht, kreeg hi1 zo'n oor veeg. die klonk als het laatste oor deel.'en sloeg tegen het ijs. Klakkaert was een hardhandig heer. Jacques R. W. Sinnlnghe. Mislukte moordaanslag op Tibets Dalai-Lama Een Tibethaanse anti-communist heeft een vergeefse poging gedaan de Dalai-Lama, de geestelijke heerser van Tibet te vermoorden, aldus is in de hoofdstad van Nepal. Kathman- doe, vernomen. Toen de Dalai-Lama zijn nieuwe paleis te Lhasa bezichtigde, slinger de een der toeschouwers een zware ijzeren kogel naar zijn hoofd. De Da lai-Lama bleef echter ongedeerd. De kogel-slingeraar verklaarde na arrestatie niet de Dalai-Lama, doch een der leden van diens gezelschap te hebben willen treffen, aldus wordt in Kathmandoe bericht. ZWEMBAD? ETAGE 27 En ssnor Perez improviseert (Van een speciale correspondent) De goudbetreste portier bij het Ma- drilccnse „Spanjenuis", die op ieder toneel als een Russisch grootvorst In gala-uniform zou kunnen optreden, opent met een tikje minachting en nauwkeurig gedoseerde onverschil ligheid de liftdeur: „Zwemmen? Ze venentwintigste verdieping alsublieft Blijkbaar vindt hij het nodig. door zijn houding reeds aan gewone mensen duidelijk te maken, dat het in Europa nog steeds een gunst bete kent, zo'n honderd meter hoven de straat, ver boven de andere daken, onder de blauwe hemel te mogen zwemmen. Voor de buitenwereld is het ver borgen gebleven, wie precies op de gedachte is gekomen, om in de dak tuin van Madrid's hoogste wolken krabber een zwembad in te richten. Maar voor gebrek aan navolgers be hoeft hij ln ieder geval niet bang te zijn. Sedert op het geweldige beton blok, dat „Spanjehuis" heet, bruin verbrande senoritas en caballeros van de hoge duiken, is ..dakzwemmen" in de Spaanse hoofdstad het laatste modewoord. Geen nieuw luxe hotel opent meer zijn deuren zonder dat het zijn gasten dit nieuwste vermaak In Winschoten, Venlo, Hilversum, Nieuw-Lekkerland overal zult U ze ontmoeten: kleine, actieve kook- hulpjes uit Zwitserland, die zo ver rassend hun best doen in Nederland se keukens. Kostelijk, wat ze alle maal op tafel toveren. Nu eens pare lende soep met pure vleeskracht erin. Dan weer sprankelende bouillon, die van top tot teen verkwikt. Ook ver rukkelijke ragoüts, sausen, groenten en zoveel meer. Weet U al wie die sublieme keuken-assistentjes zijn Inderdaad, de beroemde Knorr Bouil lontabletten. Dubbele tabletten waar mee U in twee tellen een liter pure bouillon maakt - bouillon die getrok ken is van krachtrijk rundvlees en geurig verse groenten. Licht gezou ten en gekruid, heerlijk zuiver, kant en klaar! Als extra hulp biedt Knorr U nog een leuk geïllustreerdboekje aan, met 17 praktische vlug-klaar recepten:' alle met die parelende bouillon als smaakverfijner. U kunt het zó aan vragen: sluit een postzegel van 10 ct, met uw naam en adres, in een gefran keerde envelop en adresseer: Knorr, Postbus 1700, Amsterdam. U ont vangt het Knorr boekje dan thuis. van kostelijk vlees voor krachtiger soepl 35 a per dubbel tablet aanbiedt. Zwem boven de hoofden van uw medemensen! Het is een pa nacee geworden. Als men er tenmin ste geld voor heeft. Want dat is wel de eerst voorwaarde. Baden is en dure spbrt in het zo merse gloeiende Madrid. Slechts twintig openbare zwembaden staan de bijna twee miljoen bewoners van de hoofdstad ter beschikking. En de prijzen zijn beslist niet laag. De eni- fe mogelijkheid voor de gemiddelde panjaard wordt geboden door de sportparken der vakverenigingen, in vrijwel alle andere zwembaden komt een duik in het koele water hem te staan op dertig of meer peseta's tegen de drie gulden tenzij hij lid is van de een of andere club, maar ook dat is een dure liefhebberij. Hoe echter moet de Madrileen bij zo'n 35 graden in de schaduw de meedogenloze zomer doorkomen, zonder zo nu en dan eens in lauw warm water te kunnen ploeteren In de villawijken is het weliswaar gebruikelijk, in de tuin een ..piscina", een badje, te hebben, zelfs al is dit niet groot genoeg, dat men er zich eenmaal in kan omdraaien. Maar van die twee .miljoen inwoners van Ma drid hebben er misschien duizend een eigen tuin. Want een eigen woning was in Madrid van oudsher een zeld zaamheid. Maar de Spanjaard is altrjd een kunstenaar geweest in het im proviseren. Geen wonder dus, dat Senor Perez zich zijn zomervakan tie en zijn zomerse bad improvi seert, want de huurprijzen dei- boerenwoningen in de bergen, die vroeger een paar honderd pesetas per maand kostten, zijn in een paar jaar-tijds tot, het tienvoudige gestegen. Zo bleef de tent de eni ge uitweg. En dus ziet men dan ook op ieder plekje, waar de bergen en een beek wat koelte geven, op grote afstanden van de stad zelfs, de tentendorpen van die Madrilenen, die over een scooter of een ander vervoermiddel be schikken. Deze bereidheid om in een tent te wonen is vrij plotseling gekomen. Met een bestelauto wor den de gezinnen met het nodige huisraad naar het tentenkamp ge bracht. De tent wordt opgezet en de familie Senor Perez is voor twee of drie maanden gratis en redelijk koel onderdak. De terreinen langs de rivieroe vers zijn volgens een oud recht in Soanje vrij gebied. Iedereen mag zich daar naar hartelust bewegen, zolang hij niet met de wet of de goede ze den in conflict komt. 's Morgens rijdt vader Perez naar de stad, 'kijkt nog even om naar de koele rivier en keert 's avonds terug naar zijn gezin, op de duo een mand met brood en verder alles, wat zijn vrouw voor hem op een lijstje schreef, fruit, groente, wijn Senora Perez heeft intussen voor de avondmaaltijd gezorgd en onder het tentdak daarbuiten, twintig of meer kilometers van de enorme, grauwe huizenzee van Madrid is niets meer te merken van de ondra gelijk hete nachten, van de muren, die de warmte 24 uur vasthouden en aanvoelen als de wanden van ovens. Prins Charles van En getand heeft vol enthousiasme en onder de kritische blikken van zijn ouders en zijn zusje prinses Anne, m Chelsea deelgenomen aan de sportdag van zijn school op het terrein van dc ,J>ukc of York- kaeerne". De linkerfoto laat zien hoe het prinsje, gadegeslagen door zijn vriendjes, in volle vaart een hoge barricade „nam". Dc rechterfoto toont prins Charles rechtsgereed om de bal te vangen tijdens een bal spel, dat hem kennelijk uitstekend beviel. ~öan en oóót Gulliver's reizen. „Satyre uit smart", aldus noemt dr. W. van Ravensteyn het beroemde boek van Jonathan Swift „Gulliver's Reizen". Dr. v. Ravensteyn noteerde deze karakteristiek in de inleiding tot een zo. juist verschenen nieuwe vertaling van dit beroemde boek, een vertaling door mr. S. Davids. Dr. Van Ravensteijn betoogt, dat Swift's „mensenverachting*', die ook in deze Gulliver-satyre zo overvloedig is, te verklaren zou zijn uit de diepe smart, die het menselijk lhden, de menselijke ontoereikendheid, ae zonde al vroeg in de ziel van de onvergelijkelijke schrijver en dichter hebben verwekt. Het schijnt bovendien, alsof Swift als geniale profeet de rampen heeft voor zien. die de eerste industriële revolu tie in Engeland over een groot deel van de bevolking heeft uitgestort, al dus deze Inleider. Dit betoog van dr. Van Ravenstevn dat ook de verhouding van ©wlft en zijn tijd tot de onze in beschouwing neemt, een beschouwing, die hier en daar tot tegenspraak prikkelt gaat vooraf aan een voortreffelijke verta ling van Davids. Deze journalist heeft dit beroemde werk onverkort en in een goed Nederlands overgezet, mede waardoor het een genoegen is om de ze vertaling te lezen. Terecht wordt het boek van Swift in de ondertitel „een avonturenboek voor grote men sen" genoemd, want hoewel het zo als vele andere meesterwerken uit de wereldliteratuur vaak werd be werkt tot kinderboek, toch is het ge schreven voor volwassenen, die ook nu nog als in de dagen van Swift worden geboeid door deze levendige satyre. Deze belangrijke uitgave werd ver zorgd zoals gewoonlijk stijlvol door Paris in Amsterdam. Op de hoogte „Op de hoogte" is de naam van het huisorgaan, dat het instituut „Kerk en Wereld" te Driebergen thans uftg* ft. Ds. F. J. Pop. voor zitter van het directorium belooft in de inleiding, dat het de bedoeling is, een paar keer per jaar iets van „Kerk en Wereld" te laten horen. Het eerste nummer bevat tal van zakelijke gegevens over conferen ties enz..- waarmee de vrienden van het instituut hun voordeel kunnen doen. Bovertdicn heeft men de me- I dewerking verkregen van Bibeb. de verzorgster van een rubriek in Vrij Nederland, die In nummer 1 van „Op de Hoogte", over het wikawerk in de Rotterdamse wijk Crooswijk schrijft. Verscheidene foto's verho gen nog de aantrekkelijkheid van dit contactorgaan. Zwanen en stookolie In het kanaal door Walcheren heeft men van één of ander schip de sterk af tè keuren aardigheidgehad een behoorlijke hoeveelheid stookolie te lozen. Momenteel zwemmen in de omge ving van de keersluis twee zwanen, die eenzelfde lot dreigen te onder gaan als zovele watervogels die in een dergelijk stookolieveld terecht komen. n.l. het sterven van een lang zame dood. Van welke persoon of instantie zijn deze zwanen en kan de eigenaar niet gedwongen worden beter voor zijn dieren te zorgen? Het aanzien van die twee mooie beesten is in één woord zielig. Misschien zijn ze nog te redden, maar dan zal vlug ingegrepen die nen te worden. Vlissingen. J. de Jong. Walstraat te Vlissingen Het heeft vele ingezetenen ten zeer ste verbaasd, dat tijdens de door ge heel Vlissingen zo 'ntens meegeleefde de Ruyterfeesten, de verlichting in de Walstraat gedurende deze weken niet is aangebracht, in tegenstelling met de St. Jacobstraat. Tot het mid dernachtelijk uur beweegt zich ook door de Walstraat een grote menig te. Daarom is het toch wel zeer te betreuren, dat ln deze straat zo wei nig medewerking in deze wordt on dervonden. Is het U mogelijk, M. de R., de oorzaak daarvan mee te delen? Vlissinger. Sportdag Zeeland Groots was de vreugde onder atle- tiekend-Zeeland, bij het zien en horen van de atletiek tijdens de uitstekend georganiseerde PZC-sportdag te Goes 29 juni jj. Als oud-atleet had ik grote be wondering voor de wgze waarop onze zeeuwse atleten, strijd voerden tegen sterke, helaas 2 maal nog te sterke, mededingers, uit Engeland en Hol land. Met de gedachte „Het zal toch wel weer niet veel zijn" toog Ik naar Goes. Gelukkig, heb ik (en vele anderen) mij daar deerlpk in vergist. Een pluim voor de PZC organisatie. Toch geloof ik, zonder iemand tekort te doen, dat wij vooral de heer Plompen extra moeten danken voor het m.i. buitengewone vele werk wat deze or ganisatie met zich meebracht. Hij was het toch Immers die reeds dagen van tevoren overal inlichtingen trachtte te krijgen om de zaak toch vooral maar goed te laten rollen. Mocht deze mijnheer een onervarene zijn ln het organiseren van dergelijke evenementen, dan is hij dar nu zeker niet meer. Het was piekfijn voor mekaar. Ik geloof dan ook namens alle sport vrouwen en -mannen te spreken, als ik vraag „Meneer de hoofdredarteur van de PZC wilt U dit nog eens orga niseren??? en dan op een noj stiaer datum, voor wat het gedc gedeelte betreft, want nog misten wij enkele klinkende zeeuwse nafnen, die er toch wis en waarachtig ook bij hoorden." Middelburg. G. C. Rodts. Noot van de redactie. De mogelijk heid, dat de P.Z.Ct. nog eens 'n sport- Vlissingen. dag organiseert is stellig aanwezig maar of dit reeds volgend jaar zal zijn, kan nog niet gezegd worden. Aan deze brandgang wonen veie gezinnen met* kleine kinderen, die vaak in de brandgang spelen of de hekjes in- en uitlopen, zodat het ge vaar lang niet denkbeeldig is, dat er eens een kind tegen een der ge noemde voertuigen oploopt en er meer of minder ernstige verwondin gen of dergelijke ontstaan, met alle gevolgen daaraan verbonden. Een bewoner. Activiteiten in Ritthem Fietsen in brandgangen Langs deze weg zou ik gaarne d bewoners van de Anielicrenlaan en Joz. Israëlslaan te Vlissingen, gele gen tussen de Bloemenlaan en Iris- laan willen wijzen op de bordjes „Verboden te fietsen", welke bij de ingangen van de brandgang tussen deze woningen zijn aangebracht. Het komt namelijk talloze malen voor, dat fietsers, brommers en zelfs de laatste weken ook een scooter van deze brandgang als van een openbare weg gebruik maken, waar bij nog grote snelheden worden ont wikkeld. Ook de zlj-ultgangen aan de Joz. Israëlslaan worden gene geerd en men fietst, bromt of „scoo- tret" soms voor 60 tot 80 procent de hele brangang door. ter van O.N.D.A. dan weet U genoeg wat activiteit betekent Dan zult U ook kunnen begrijpen dal de lust ontbreekt om alle mogelij ke acties te ontwerpen en uit te voe ren want ze gaan je beslist de keel uit hangen om altijd maar te bedelen. Dorpstraat 35 A. Poelman Ritthem. Naar aanleiding van het raadsvei slag va.i de gemeente Ritthem in dc PZC moet mg als penningmeester dei muztekvereniging toch het volgende van het hart wat betreft de activiteit. In de eerste plaats het juweel van een muziektent gebouwd in de Dorp straat in de vrije tifd door leden van O.N.D.A. Ten tweede verloting ten derde oud papieractie om gelden in te zamelen voor reparatie instrumenten, aankoop muziek enz.. Dit is alles ge schiedt buitenom repetities opleiding jonge muzikanten conecrten, uitvoe ringen met toneel, concours, opluiste ring Oranje feesten enz. enz. en als U dan nog niet begrijpen kunt wat het is om dan nog muziek te maken in de vrije tijd dan moet U het maar gaan vragen aan de vrouw van de voorzit Waterverbruik te groot In de P.Z.C. van 4 juli las ik onder andere het volgende: Bezorgde water leidingsdirecteuren vragen: „Wees juinig met leidingwater!" Wij bren gen dit verzoek van de beide directeu ren gaarne over. Hopelijk zal er aan worden voldaan. Het spreekwoord zegt: „Als de nood aan de man is Hierbjj wil ik even het volgende op merken. Wij (en misschien nog wel meer andere) hebben reeds lang gele den voor er over waternood werd ge dacht een schrijvengericht aan de di recteur van de waterleiding Mij. „Midden-Zeeland" te Vlissingen om vermindering van tarief en vermin dering van waterlevering. Dit werd prompt afgewezen. Schrijver dezer mag volgens zijn woningruimte 13 m3 water gébruiken, maar gebruikt 6 tot 8 m3 water, dus kan op deze woningruimte circa 6 m3 water, per 2 maanden worden ge spaard. Desondanks moet men toch f 6.90 betalen! Is dit geen voorbeeld van waterbesparing? Maar daar wil de directeur niet aan! En toch laat hij met een gerust hart in de krant schrijven „Zuinig met leidingswater!" Moge het nu tot de heren doordrin gen, dat de bewoners van vele wonin- nooit aan hunne m3 inhoud komen, wat waterverbruik betreft. Het ta rief dient te worden herzien, en ook verlaagd! Dan zullen wij zeer zeker medewer ken om de waternood op te lossen, nu en ook in de toekomst. Hoevele zul len er steeds veel te veel betalen En wat een enorme waterbesparing kan men bereiken! En geen gepieker meer van de waterleiding directeur. Vlissingen. Bewoner Anjelierenlaan. Noot van de redactie. De directeur van de waterleiding bevindt zich in een moeilijk parket. Reeds jarenlang betalen duizenden mensen voor een hoeveelheid water, welke zij niet ge bruiken. Dit betekent een groot voor deel voor de waterleidingmaatschap pij. want zij ontvangt geld zonder dat zij iets behoeft te leveren. Door de hit tegolf werd de maatschappij plotse ling gedwongen de volle hoeveelheden water en nog meer te leveren. Er dreigde een tekort aan water en bovendien ontging aan de waterlei dingmaatschappij de winst van het welbetaalde, maar niet geleverde wa ter. Dat ls een pijnlijke situatie voor de waterleidingdirectte. Zij komt voort uit het feit. dat men m het algemeen een te hoog verplicht waterverbruik voor de woningen heeft vastgesteld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 9