Promotie van gymnasiasten in Middelburgse Burgerzaal '"lx "Dubbefe uieéiHg BRYLCRE Zeeuwse Almanak KWALIJKRIEKENDE NERTSEN TE VEEL VOOR BUURMANS NEUS J0 FIBBE BRYLCREEM ƒ3,90 Prov. Kerkvergadering over kerk en recreatie Agenda P&OVINOIALB ZEEUWSE OOURAN T DONDERDAG 11 JULI 1957 Afscheid genomen van mej. Schouten en van burgemeester mr. Bolkestein De leerlingen van hot Stedelijk Gymnasium to Middelburg waren gis termorgen naar do Burgerzaal van het hoofdstedelijk stadhuis getogen om aldaar gepromoveerd te worden tot een hogere klas. Zoals bekend is vo rig jaar een oude traditie hersteld, namelijk het houden van een plechtige bijeenkomst, waarin de bevordering der leerlingen wordt bekendgemaakt. Er was voor deze promotie een deels in het Latijn, deels in het Neder lands gestelde uitnodiging uitgegaan, waaraan velen gevolg hadden gege ven. Want behalve do circa 80 leerlingen, het college van curatoren en de docenten waren vele ouders en verdere belangstellenden naar de Burger zaal gekomen. Bij de aanvang der bijeenkomst sjprak de rector van het gymnasium, dr. H. W. Fortgcns, een kort wel komstwoord. Dr. Fortgens riep ver volgens de gymnasiasten een voor een voor een grote tafel, waarachter docenten en leden van het curato rium waren gezeten. De overhandi ging van het rapportenboekje ge schiedde met woorden van lof en van kritiek en bij goede prestaties van leerlingen klonk een hartelijk ap plaus. In aansluiting hierop installeer de de rector de nieuw toegelaten gym nasiasten, die hun handtekening moesten plaatsen in het leerlingen- boek om op deze wijze ingeschreven te worden in de „registers" van het gymnasium. In tegenstelling met vo rig jaar werden geen officiële prij zen uitgereikt, wel een aantal pres tatie- en sportprilzen. De eerste prijzen reikte ae heer F. J. E. Ti chelman uit aan 3 e klassers. die zich onderscheiden hadden bij de lessen in Latijn, waarna de gymnastiekleraar, de heer J. H. Koers de prijzen over handigde, die de leerlingen tijdens de sportdag „verdiend" hadden. Deze officiële gebeurtenissen wer den afgewisseld met zang van 'n koortje onder leiding van de heer C. G. van der Linden, de leraar aardrijkskunde, en met fluitspel. Dit laatste werd verzorgd door Jet Merkelijn, dwarsfluit, Lucie Kolff en Iris van Bergen, alt blokfluit, en Wim van Woerden plano. Dit kwartet bracht op ui terst verdienstelijke wijze de so nate in G. Dur van Johann Frie- drich Fasch ten gehore, een zeer gewaardeerd onderdeel van het programma. AFSCHEID MEJ. SCHOUTEN. Na de pauze volgde het afscheid van mej. H. B. Th. Schouten, die de school met eervol ontslag verlaat we gens het bereiken van do pensioen gerechtigde leeftijd. Het bleek wel, dat mej. Schouten, de lerares biolo gie, gedurende de vele jaren, die zij aan het gymnasium heeft les gege ven, een belangrijke plaats In het schoolleven ingenomen heeft. Heeds eerder hadden de docenten tijdens een lerarenvergadering afscheid van mej. Schouten genomen. Zij werd tij dens deze bijeenkomst hartelijk toe gesproken door dr. Fortgens, die ge waagde van het enthousiasme, waar mee de scheidende lerares immer gewerkt heeft. De rector liet zijn dankwoorden vergezeld gaan van een geschenk namens de docenten. Namens de leerlingen werd giste ren het woord gevoerd door Fred Vos uit Wolphaartsdijk, die mei. Schouten dankte voor de geestdrif tige wijze, waarop zij met veel be grip de leerlingen heeft ingewijd in de schoonheid der natuur. Fred Vos hoopte, dat mej. Schouten nog veel van de natuur zou mogen genieten en overhandigde tot slot een ge schenk plus bloemen. Mej. Schouten betoogde daarop, dat zij altijd met veel genoegen de lessen gegeven heeft. Bedenk, dat het een voorrecht is deze opleiding te mogen volgen", aldus de schei dende lerares, wier sympathieke toe spraak onderstreept werd met een langdurig applaus. Hierna werd mej. Schouten namens de oudervereniging dank gebracht door mevrouw Th. G. Edelman-Schouten, die eveneens een geschenk aanbood. GROTE BELANG STELLING Hiermee was de afscheidsceremonle echter nog niet ten einde, want bur gemeester mr. dr. N. Bolkestein moest wegens zijn benoeming in De venter afscheid nemen als voorzit ter van het college van curatoren. De burgemeester werd hartelijk toe gesproken door dr. Fortgens, die er op wees, dat mr. Bolkestein door zijn grote belangstelling er altijd naar ge streefd heeft om alle kringen der Zeeuwse bevolking in staat te stellen de school te bezoeken. Tot slot beklom mr. Bolkestein 't „katheder" om allereerst Iets te ver tellen over de gang van zaken met de nieuwe school. Vervolgen» dank te spreker rector en leraren voor hun werkkracht en liefde, die zij aan de school gegeven hebben. Namens het gemeentebestuur dankte mr. Bolke stein mej. Schouten voor de voor treffelijke wijze, waarop zij de school gediend heeft, waarna hij een boe- kenbon aanbood. Zelfs een tweede le raar vertrok, namelijk de leraar He breeuws, ds. J. Spoelstra, wiens ver- trek de burgemeester een verlies noemde. Tot slot van zijn toespraak betoogde mr. Bolkestein, dat hij im mer met veel plezier aan het Mid delburgs Stedelijk Gymnasium cal terugdenken. BEVORDERINGEN Bevorderd van klas I naar klas II: Hendrik Jan ter Bals, Marijke Fuk- ken, Ronald Fukken, Jan Kooman, Jaap de Lussanet, Robert Okker, Jaap van de Sande, Margriet Ver meulen allen uit Middelburg; Peter Broerse, Max Kerkhof, Vlissingen; Antoinette Gosses, Arie Versteeg Goes; Jan Frima, Zoutelande; Bram van Langevelde, Ada Rutgers van Rozenburg, Sint Laurens; Bennie de Pauw, Bre8kens. Afgewezen 2 leer lingen. Bevorderd van klas II naar klas ni: Ronny van Amerongen, Jan-Kees Bartel, Jos van Hooydonk, Hans de Pag ter, Middelburg; Ineke van de Eertwegh, Lous Kemper, Anneke Ventevogel, Emile Pyckevet (voor waardelijk) uit Vlissingen: Hans Gelderblom, Nieuwdorp; Marlies Gos ses Goes; Jan Geu Grootenhuis; 's-Heer Arendskerke; Peter Hondius Pieter Haandrikman, Oostkapelle; Piet Postma, Kamperland; Jannie van der Ster, Sint Laurens. Afgewe zen 8 leerlingen. Bevorderd van klas III naar IV: Annet Edelman, Kees de Jager, Syke Mulder, Middelburg; Jet Mer kelijn, Jan Veening, Vlissingen; Daan de Jong, Koudekerke; Arie Joosse, Sint Laurens; Pauline van Rijn, Oostkapelle; Piet Wattel, Seroosker- ke; Pim van Willenswaard, Dom burg. Bevorderd van klas IV naar klas V: Iris van Bergen. Co Kooman, Ine ke Sanderse, Marten Stol, Hans van 't Hof (voorwaardelijk) uit Middel burg; Huib Brand. Oostkapelle; An neke Colijn, Pauline van Geen, Eve line Pyckevet, Vlissingen; Sjoerd Gos ses, Goes. Afgewezen: 1 leerlinge. Bevorderd van klas Va naar Vla: Henk van Bergen, Jan de Meij, Adri Sturm, Wim van Woerden, Middelburg; Lucie Kolff, Annemarie Pyckevet, Vlissingen. Bevorderd van klas Vb naar VIb: Marijke Ghijsen. Karei Hahlen, Middelburg, Anne Radder, Kamper land, Fred Vos, Walfaartsdijk. Afge wezen: 1 leerling. VAN TOT BRANDWEERBUITJE. Zoals overal in den lande snakken de gazons van Sas van Gent naar een buitje regen. Zaterdagavond hoopte de wethouder van openbare werken, dat het onweer voor een dosis he melwater zou zorgen, maar dat ging niet door. Een gesprekje met de brandweercommandant bracht echter uitkomst. De brandweerlieden kregen maandagavond opdracht met de nieuwe moderne nevelbrandspuit te gaan oefenen. De waterleiding was natuurlijk taboe, maar Sas van Gent beschikt niet voor niets over een ka- CENT Wim Sonneveld heeft in een liedje een bezongen wat je vroeger met een cent kon doen en dat xvos niet ge ring. In de snoepwinkel kon je maar uitzoeken: zoethout, toverballen, zuurstokken, drop en geluktoffees, noem maar op. Hele paradijzen gin gen voor één cent open. Dat is gebeurd, verleden tijd, le gende geworden. Maar iets van die legende komt soms nog even terug en daar moesten wij aan denken bij het aanschouwen van een nougat- kraam, opgesteld in een der Zeeuwse steden ter gelegenheid van de zomer kermis. ZÓ'n kraam heeft nog iets van die goede ouwe tijd"; de uitstal ling kleurige snoepwerken is i« de loop der jaren maar wenig veran derd. De zuurstokken althans zijn de prijs veranderde. Maar daar trekt de jeugd zich niets van aan. Die bleef sterk overdrachtelijk gezien dan xcat dat betreft ook hetzelfde. Want de knapen en meiskes van he den bezien met evenveel bramlende begeerte al dat uitgestalde lekkers als de cent-generatiezulks deed naai. Zodoende kregen de gazons van Sas van Gent het zo broodnodige wa ter, de brandweer zijn oefening en de jeugd een nat pak. BIJ DE TIJD. De be- oners van IJzendijke heb ben enk.-li? weken in onzekerheid ver keerd over de juiste tijd. Het enige uurwerk in de gemeente, dat nauw keurig loopt, namelijk dat in de to ren van de r.-k. kerk, moest het na melijk een poosje zonder zijn ver lichte wijzerplaat doen, omdat die defect was geraakt. De wijzerplaat werd naar de fabriek ter revisie ge zonden. Afgelopen dinsdag is hij weer aan de toren gemonteerd. De IJzendijkenaren weten nu weer hoe laat het is; ze zijn zogezegd weer bij de tijd. BEZUIDEN HET ZWIN. Nederlandse toeristen in Brugge hebben deze week de wrange vruch ten van de stakingen in België ge plukt. De stakers hadden namelijk massa's „kloefnagels", dat zijn klei ne spijkertjes, op de weg gestrooid met de bedoeling de werkwilligen last te bezorgen. Maar deze praktij ken bezorgden vooral de vakantie gangers op de fiets voel ongemak. Hun banden waren namelijk niet be stand tegen het scherpgepunte staal. De fietsenmakers hadden er een goe de dag door. NIET VAN GISTEREN. In Knokke ontfutselde een heer schap met een Hollandse tongval een dame haar tas. Hij gaf zich uit voor een politieman, die een onderzoek moest instellen. De vrouw was echter niet van giste ren en trok de man de kleren bijna van het lijf. Het sujet slaagde er echter in te ontsnap pen. Agenten, belast met de op sporing hadden de dader spoedig te pakken. Hij werd herkend aan zijn gescheurde kleren. Sloep sloeg om op Oosterschelde Tien opvarenden gered Op enkele tientallen meters af stand van het havenkanaal naar Zlè- rikzee, op de Oosterschelde, is dins dagmiddag een grote sloep omgesla gen, waarin zich tien Belgische Jon gens bevonden in leeftijd variërend van 14 tot 22 jaar. Allen werden ge red. maar een groot deel van hun >ersoonlijke bezittingen ging verlo ren. De sloep, een zogenaamde schouw, werd door de zuiger „Paula" en do Sleepboot „Sieneke1' het havenkanaal van Zierikzee uitgesleept. De schouw, die aan de voorkant reeds te zwaar was geladen, kwam op de Ooster schelde na het losmaken van de sleepkabel in grote moeilijkheden In betrekkelijk Korte tijd was do sloep volgeslagen met water, waarna de boot Jtantelde. Enkele ogenblik ken later lag de schouw weer recht, maar stond vol water. Alle opvarenden waren door het omslaan van de boot in het water terechtgekomen, maar de „Paula" en de „Sieneke" namen de drenkelingen spoedig aan boord. De persoonlijk# bezittingen van de Belgen gingen echter grotendeels verloren. Gezinnen en verloofden op „Hedenesse" Naast de talrijke activiteiten van het vormingscentrum „Hedenesse" te Cadzand voor jongeren en scho len zet het centrum deze zomer de deuren weer wijd open voor volwas senen. Allereerst zijn er vijf gasten- weken op touw gezet, waarin gezin- en alleenstaande volwassenen wor den ontvangen en daarnaast heeft men twee weken speciaal gereser veerd voor verloofde paren. Iedere ochtend en avond Is er een gemeenschappelijk programma voor de gasten; de kinderen volgen met hun eigen leiding een apart schema. Enkele excursies staan ook op het programma, o.a. naar Brugge waar de verlichting bekeken zal worden. Deze gastemveken zijn zo langza merhand een traditie geworden. Vo rig jaar was voor alle weken volge boekt. Zij worden gehouden van 33- 20 juli; 20-27 juli en gedurende elke week vanaf 10 augustus. Iets nieuws, zelfs nieuw in Neder land, zijn de weken speciaal voor verloofde paren, die gehouden wor den van 27 juli tot 3 augustus en van 3 tot 10 augustus. Het is voor verloofde paren (die immers ook nog moeten sparen) vaak zo moei lijk om een goed en goedkoop ver blijf te vinden! Bovendien zal met de programma's rekening gehouden worden met allerlei zaken, die de voorbereiding van het huwelijk be treffen. Natuurlijk zullen ook hier de ontspanning en de excursies niet ontbreken. Ook Zeeuwse gezinnen en Zeeuwse verloofde paren zullen een plaatsje vinden op „Hedenesse" De accomodate en de verzorging is in de laatste jaren met reuze schreden vooruit gegaan en „Hede nesse" staat klaar om zijn gasten te ontvangen. Oestadig vorderen de werk zaamheden aan de „Scania", 't Zweedse schip, dat zes maan den geleden in de mond van de Vlissingse buitenhaven na een aanvaring zonk en door de mantien van Van den Akker's bergingsbedrijf vorige maand s werd gelicht. Zij sleepten het wrak toen naar het ondiepe deel van de buitenhaven, waar het bij laag xoater werd be- vrijd van driehonderd ton zand f| he en vuil, die er in vijf maanden tijd op waren geslibd. Op het H ogenblik is men bezig de bij de aanvaring ontstane scheur provisorisch te dichten. (Foto P.Z.C.). Illlllllllllllllllllll Jeugdweekend in Wemeldinge Zaterdag en zondag a.s. zal de Vrij Evangelische Gemeente te We meldinge een jeugdweekend houden, waarbij als sprekers zullen optreden de bekende Youth for Christ predi kant ds. Jan van Capelleveen en de plaatselijk predikant, ds. J. A. Ha meis. Het gemengde koor van de Evang. gemeente verleent muzikale mede werking. Gezongen zal worden door dc dames Thea Verhey (Rotterdam) en Marika Stoop en de heer Stoop (beiden Dordrecht). Zaterdagavond om kwart over acht is er een open luchtmeeting op de speelplaats van de openbare lagere school. Zondag morgen om 9 uur wordt een bid stond gehouden in de consistorie van de kerk, waarna er om 10 uur eèn jeugddienst aanvangt, waarin de beide predikanten zullen voorgaan. Om half drie 's middags is er een openluchtbijeenkomst op het gemeen telijk sportterrein. Ds. Van Capelle veen zal daarin spreken over zijn reiservaringen in Amerika. Het weekend wordt besloten met een zangdienst ln de kerk onder leiding van ds. Van Capelleveen. Het onder werp voor het weekend luidt: „Le ven en Overvloed" Advertentie) voor gezond haar, voor mooi haar Het een kan niet zonder het ander! Daarom berust de werking tan Bryicreem op twéé wetenschappelijke principes: 1 Bryicreem bevat waardevolle h aarvoedend» atofTen en zuivert, natuurlijke oliën - zij houden haar an hoofdhuid gezond en fri». Massage met Bryicreem bestrijdt rootvorming en maakt droog haar weer vitaal. Bryicreem houdt uw haar gezond I Bryicreem is geëmulgeerd. tm/é Daardoor kan Bryicreem tikt haar apart soepel, glanzend en vrij van stof en vuil houden. Geen „geplakte" haren meerl Met Bryicreem valt uw haar los en natuurlijk, en blijft toch korrekt op zijn plaats. Heel de dagl Verzwaren zeedijken St. Philipsland aanbesteed Het bestuur van het waterschap „Sint-Philipsland" heeft aanbesteed het verhogen en verzwaren gedeel ten van zeedijken vfcn de polders Henrietta en Oude van Sint-Philips land. Er waren.in totaal 18 inschrij vingen binnengekomen. De hoogste was die van de firma K. Reingoudt te Sint-Philipsland, voor f 467.000. de laagste inschrijfster de firma J. D. Jansen te Middelburg voor de som van f 287.000.—. Eindexamen h.b.s. A Aan het professor Zeeman-lyceum te Zierikzee slaagden vöor het eindexamen h.b.s.-A; M. N. fellue, mej. L. J. van der Have, J. C. Sehlettekatte; C. A. Vier gever en mej. W. P. Zoeter. Afgewezen twee kandidaten. KANTONRECHTER MIDDELBURG B en W kwamen niet ruiken De Middelburgse kantonrechter ver oordeelde de koopman J. E. te Goes tot een boete van f 10.of 5 dagen, omdat hij zonder vergunning midden in de stad een 12-tal nertsen hield. Zijn buurman S. was gaan klagen over de ondragelijke stank, met het gevolg dat E. een bekeuring kreeg. Volgens E. was van enige geur af komstig van deze dieren geen spra ke. Hij verklaarde de klacht van zijn buurman voor een uiting van brood nijd. „Ik heb een paar pakhuizen achter zijn woning en dat kan hij niet hebben". Reeds derti gjaar hield hij nertsen en vroeger was daar geen vergun ning voor nodig. Zijn verzoek aan B. en W. om in zijn geval een uit zondering te maken, cn een vergun ning te verlenen, was afgewezen Aan een uitnodiging, di ede koopman aan het gemeentebestuur had ge stuurd om eens te komen ruiken, hadden de vroede vaderen geen ge volg gegeven. „Als er van enige stank sprake is dan is die afkomstig van een afvoerkanaal, dat langs de pakhuizen voert. Dit water kan niet weg omdat het kanaal lager ligt dan de Vest", aldus de visie van E. op het geval. Bij de veroordeling raadde de kantonrechter de koopman aan de dieren maar zo vlug mogelijk op te ruimen, waarvoor deze niets voelde, daar de pelzen op het ogenblik niet veel waard zijn. Voor hij de zaal verliet merkte hij nog op: „Ik heb nog een paar honderd kippen en die stinken nog veel meer". De koopman A. M. uit Den Haag had in juni in de Dorpsstraat te Ou- delande met kinderen beneden de 18 jaar lompen geruild tegen speelgoed. M. was er verwonderd over, dat hij toen werd bekeurd, want hij meende dat déze manier van zaken doen ge oorloofd was. Omdat het hier handel met minderjarigen betrof, werd M. tot een boete van f 10.of 3 dagen veroordeeld. De eis was f 15. Al vier a vijf jaar verkocht dc pa- tatës-frltesverkoper I'. J. K. te Ar- nemuiden na sluitingstijd elf uur patatos-frltes ln zijn zaak, die met verlof B is getooid. Totdat op 23 maart 's avonds om vijf minuten voor half twaalf twee politiemannen binnenstapten, die proces-verbaal op maakten omdat vier bezoekers zich nog in de zaak bevonden. De lieer K. had als excuus de lage gasdruk, waar mee hij iedere avond bij het patatcs- fritës bakken te kampen heeft. Reeds herhaalde malen had hij de directeur van de gasfabriek opgebeld doch steeds bleef de gasdruk tussen 10 «n 11 uur avonds laag. Het vonnis van de kantonrechter luidde f6.of 3 dagen. De chauffeur j. v. W. uit Rotter dam bestuurde op 27 februari een touringcar met leden van het Rot terdams Toneel, die hij van Rotter dam naar Axel moest brengen. Bij Krabbendijke moest hii stoppen voor de reeds dalende spoorbomen van de overweg. Hoewel bovendien 't knip perlicht reeds brandde probeerde hij toch nog door te rijden. Volgens V. W. gingen de lichten pas branden toen hi] de overweg tot op een af stand van 12 meter was genaderd. Hij durfde toen niet snel remmen, daar anders ongetwijfeld ln de bus ongelukken zouden zijn gebeurd. De zaak werd aangehouden tot woens dag 31 juli, teneinde eerst de over wegwachter als getuige te kunnen horen. (Advertentie) imiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiH VOOR Vlissingen Middelburg 2 grote potten voor Bliksem sloeg in Tijdens het korte, maar heftige onweer, dat zich gisterenmorgen om streeks zeven uur boven Middelburg en omstreken ontlaadde, sloeg de bliksem in een schoorsteen van het huis aan de Middelburgseweg C 33a te Middelburg, bewoond door de heer J. H. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor; de schoorsteen wérd beschadigd. Botsing tussen personenauto en truck met oplegger Op het Bellamypark te Vlissingen ontstond woensdagmiddag een aan rijding tussen de personenauto van P. te Vlissingen en een truck met oplegger, bestuurd door W. uit Zalt- bommel. P„ die uit de richting Nieuwstraat naderde, verleende geen voorrang. De personenauto werd licht beschadigd. De Provinciale Kerkvergadering van de Ned. Herv. Kerk, welke woens dag te Goes bijeenkwam, heeft uitvoe rig gesproken over kerk en recreatie, ln verband met de heiliging van de zondag. Het aantal recreatie-zoeken den neemt ln onze provincie steeds meer toe en daarmee de vraag van de kerken, hoe hun houding hier tegen over moet zijn. Aangezien de Prov. Kerkvergadering niet tot bepaalde uitspraken kon komen omdat de pro blemen hier ingewikkeld liggen, zal dit punt op een volgende vergadering opnieuw ter sprake komen. In de vergadering, welke onder del- ding stond van ds. F. Kloosterman uit Vlissingen, werd als gedelegeerde voor de toelating tot de Evangeliebe diening gekozen ds. F. van Dieren te St.-Philipsland, als zijn secundus ds. P. Kloosterman te Kloetinge en als zijn tertius ds. I. P. C. van t Hof te Ritthem. Ais leden van de Prov. Kerkvoogdij commissie werden herkozen de héren B. J. v. Oeveren te Poortvliet en A. C. Burger te Goes. In de plaats van ds. J. Homan werd als lid van de commis sie voor het opzicht gekozen ds. Groenveld te Sluis. Voorts werden de jaarverslagen over 1956 van de diverse Hervormde Pro vinciale commissies behandeld. Hierbij ontstond vooral naar aanleiding van de rapporten van de Jeugdraad en de Culturele commissies een levendige bespreking over de vraag, in welke richting deze commissies moeten gaan met hun werkzaamheden. Universitair examen Aan de r.-k. universiteit te Nij megen is geslaagd reaatsexamen the< voor baccalau- leologie J. Walra ven (Kwadendamme). Mulo-examens Tijdens het Mulo-examen te Ber- §en op Zoom behaalde het diploma mej. M. Dees uit Krabbendijke (x) het diploma A. de dames Ai J. Nieuwenhuijzen uit St. Maartensdijk (X); C. J. Geiuk Tholen (X); D. J. de Bat. Goes; J. M. van Poortvliet, Oud-Vossemeer (X); J. A. Bruijnzeel, Rilland Bath (X); W. M. de Jager, Krabbendijke (X). Het diploma A: behaalde de heer H. Koeman, Waarde (X). Het diploma A: de heren J. C. v. Houte, Krabbendijke (X); J. M. van Dijke, Tholen (X); C. J. Griep idem; A. P. Bont te St. Maartensdijk (X); C. Hoek St. Maartensdijk (X); L. C. Hoekman, Krabbendijke (X); J. C. Walraven, Rilland Bath. Voor het A. examen slaagden de dames: L. Jagt uit St. Annaïand; C. Koi'stanje, Krabbendijke (X); H. Me lis, idem (X); J. F. A. Mulder, Goes (X); K. A. Colaart, Rilland Bath; G. N. M. Kouman idem (X): en de he ren A. H. Gaakeer, St. Annaland. De met een (X) gemerkte kandi daten slaagden tevens voor het Mid denstandsexamen. VANDAAG Middelburg Electro: „Wien de goden liefhebben", 7 en 9.15 uur, 14 jaar; Van Bentham Jutting: „HokUsal"; Molenwater: Miniatuur Waleherén, dansen vanaf 8 uur, Claviolinekwar- tet. Vlissingen Alhambra: „Beruoht", 7 en 9 uur, 18 Jaar; Luxor: „De man met het litteken", 8 uur, 14 Jaar; Bejaar denhuls: Tentoonstelling „Michlel Ruyter", 10 tot 17 uur; Kunstzaal Bikker: Schilderijen van Mies Cal- lenfelsCarstens. Goes Grand: „De helden zijn ver moeid", 8 uur, 18 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2