DE VIJF RIETVINKEN Hei geheim van de (1000.--prijs Z.L.M.-DAGEN TE ZIERIKZEE MET VUURWERK BESLOTEN KLAMP ETHER A.R.-JONGEREN SPRAKEN TE GOES OVER DELTAPROBLEMEN WEINIG SCHADE IN ZEELAND DOOR ONWEER EN STORM dl ummm geen spreekuren plukken van uw vlas MAANDAG 8 JULI 1957 PROV'NOIALB BBBÜW8B COURANT 5 Bent U in het bezit van een puzzeldeeltje, waarop het hoofd van De Ruyter staat afgedrukt, maak dit dan nat met chloor of bleekwater. Indien dit deeltje dan een andere kleur vertoont dan de oorspronkelijke, maar de beeltenis blijft, bent U kandi daat voor de 1000,prijs, mits U de puzzel compleet hebt en het vierregelig rijmpje, waarvan de eerste regel is aangegeven, afmaakt. Bezitters van foutieve puzzeldeeltjes en kandidaten voor de f 1000,prijs kunnen deze inleveren op 8 en 9 juli uiterlijk, bij het V.V.V.-kantoor, Coosje Buskenstraat. Rijmpjes met meer dan If regels komen niet voor beoordeling in aanmerking. Gezien de weersomstandigheden van zaterdagavond kon het geheim' van de 1000,prijs niet zoals oorspronkelijk de bedoeling was ontsluierd worden In de pauze van het concert door de Marinierskapel der Koninklijke Marine op het Bellamypark. Voortreffelijke demonstraties van landelijke ruiters De ZJL.M.-dagen te Zierikzee zijn zaterdag besloten met een bijzonder Eeslaagd vuurwerk. Duizenden heb- en op de Oude Haven dit sluitstuk van de grote landbomvmanifestatie bijgewoond. Het programma was die dag reeds vroeg begonnen met atletiekwedstrij den, waaraan werd deelgenomen door alle landbouwhuishoudseholen van de provincie met als inzet de Z.L.M.-wis- selbeker. De ontmoeting is een uiterst sportief treffen geworden tussen de scholieren uit Haamstede, Kortgene, Kruiningen, Schoondijke, Terneuzen, Axel, Tholen en Zierikzee, waarbij Zierikzee, Schoondijke en Kruiningen op de eerste plaats zijn geëindigd met alle drie evenveel punten, zodat de re geling werd getroffen, dat de Z.L.M.- wisselbeker in elk der scholen vier maanden zal worden ten toon ge steld. De eerstgeplaatste scholen be haalden ieder 33 punten. Op de twee de plaats eindigde Haamstede met 32 punten. Drie werd Axel met 29% punt en vierde werd Terneuzen met 28% punt. Deze wedstrijden werden gehou den op het sportpark Bannink. Tegelijkertijd werd op het tentoon stellingsterrein een behendigheids wedstrijd gehouden voor tractoren met vierwielige wagens, waarvan de vijf eerstgeplaatsten zijn St. v. d. Wekken uit Zierikzee, L. J. van Gastel uit Schuddebeurs, C. van Popering uit Nieuwerkerk, C. de Jager uit Wol- phaartsdijk en K. van As te Noord- gouwe. Deze wedstrijden werden ge organiseerd door de L.J.G. De Johan Willem Frisokapel uit Assen leidde het middagprogram ma in, dat werd begonnen met een demonstratie grondgymnastiek door leerlingen van de lanbouw- huishoudschool te Zierikzee onder leiding van de gymnastiekleraar J. v. d. Tholen. Na een show van de Frisokapel volgde het hippisch gedeelte van deze dag, bestaande uit een geslaagd springconcours, dat werd uitgevoerd door leden van de landelijke rjjvereniging Kapt. v. d. Wal uit Hoofddorp en de lande lijke rijvereniging Oranjeruiters uit, Willemstad-Fijnaart, aange vuld met leden van de verenigin gen uit de provincie. De eerste en tweede prijs werden gedeeld door J. J. van Oeveren met het paard Tarzan (Noord-Beveland) en J. Munters met het paard Boy (Oranjeruiters). De derde plaats werd ingenomen door J. Petri met 't paard Castor (Kapt. v. d. Wal uit Hoofd dorp). Zeer aantrekkelijk was het voltige nummer dat door leden van de ver- eninging Kapt. v. d. Wal werd gege- l'ITDE DINSDAG 9 JULI. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO, 8.00—24,00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 750 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.35 Gram. 9.10 Voor de vrouw. 9.15 Gr. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. *10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 R.v. U.: mei. C. A. Eyken: „Julius Caesar by William Shakespeare". 11.30 Mez7.o-sopr, en piano. 11.50 Gram. 12.00 Lichte muz 12.30 Land- en tutnbouwmeded. 12.33 Twee piano's. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.20 Amus. muz. 13 55 Beursber. 14.00 Strijkkwart. 14 30 Correspondentie uit de V. S. en Canada. 14 50 Gram. 15.15 Gevar. muz. 16.00 Viool en piano. 16.30 Voor de jeugd. 17 30 Discotaria. 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 R.VU.: dr. M. J. Adrian!„Omgang met de natuur". 19.90 Lichte muz. 19 15 Paris vous parle. 19 20 Ik kan ook kieken, caus. 19.30 Spaanss melodieën. 19.45 Toneelbeschouwing. 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.55 Gevar. muz. 21.35 Dansmuz. 22.00 Tips voor een Franse vakantie. 22.15 Omr. ork. 22.50 Act. 23.00 Nws. 23.15 Beursber. 23.16 New York cal ling en event, reportages of gram. 23 23 —24.00 Gram. HILVERSUM n. ?98 m 1007 kc/s. 7.00— 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Mor gengebed en lit. kal 8.00 Nws.- en weer- ber. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9 55 Pontificale hoogmis. 1130 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuin- bouwmeded. 12 33 Gram. 12.55 Zonnewij zer. 13.no Nws. en kath. nws. 13.20 Dans muz. 13 50 Gram. 14.20 Idem. 14.30 Voor de plattelandsvrouwen. 14.40 Kamerork en soliste 15.30 Ziekenlof. (Tussen 16.00 en 18 00 Ronde van Frankrijk). 16.00 Voor de zieken. 16 30 Gram. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regerings- ultz.: Rliksdelen overzee: pater Th. Hui gen O. P.: Mozaïek van bevolkingsgroe pen in de Nederlandse Antillen. 18.00 Lichte muz. 18.30 Gram. 18.45 Ronde van Frankrijk. 19.00 Nws. 19.10 Comm. 19,15 Uit het boek der boeken. 19.30 Gram. 20.20 Ronde van Frankrijk. 20.30 Act. 20 45 De gewone man. 2050 Holland Fes tival: Concertgebouwork. 22.10 Wat het ls leraar te zijn, caus. 22.30 Radiokoor 22.43 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Nouveauté's. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 20.30 Journ. en weeroverz. 20.45 22.30 Filmprogramma. ven met het paard Glrena, evenals de demonstratie paardspringen door le den van de Schouwse Ruiters uit Drei- schor. Het glansnummer van de mid dag was echter wel het Hogeschool nummer van de heer J. van Leeuwen met het paard Hassan. De heer Van Leeuwen, die ook in het buitenland met dit paard de nodige successen heeft behaald, ontving van de Schouwse Ruiters voor deze boeiende demonstratie een grote beker. Het Pa rijs-springconcours over vijf hinder nissen werd gewonnen door mejuf frouw Jos van Splinter met het paard Robin (Kapt. v. d. Wal). Op de twee de plaats eindigde J. Petri met Castor van dezelfde vereniging, gevolgd door J. Munters met Boy (Oranjeruiters). Vermeldenswaardig ls ook de demon stratie van de jeugdleden van de Schouwse ruiters. Na dit concours hippique, waarmee het officiële programma van de Z.L. M. werd besloten, dankte de voorzit ter van de kring Schouw-Dulveland der Z.L.M., de heer A. Geluk alle deel nemers voor hun voortreffelijke show. Avro-Yoorzitter over kwestie-Prior (Van een speciale verslaggever) In z(|n openingsrede tot de jaarlijk se algemene vergadering van de Avro welke dit jaar in de harmonie te Leeuwarden werd gehouden, heeft de voorzitter van de Avro, jlir. Th. Roeit onder meer gesproken over het aan trekken van krachten voor de ver zorging van lichte programma's. Het antwoord op de vraag hoe wij de beschikking hebben gekregen over zoveel voortreffelijke krachten ls zeer eenvoudig, aldus jhr, Roell. Door het aanvaarden van een andere werk kring door Jan de Winter ontstond een vacature, waarin door velen werd gesolliciteerd. Onder de aolllicitatles bevond zich Karei Prior, met wie de Avro in zee ging. Een aantal artisten heeft gemeend hem te moeten volgen. De voorwaarden van de contracten, die met hen zijn aangegaan wijken in feen enkel opzicht af van die, welke ij hun vorige werkgever golden. De Avro, die een omroep voor alle luisteraars, voor ons gehele volk wil zijn, gaat het goed: de financiële toe stand is kerngezond en het ledental heeft de 350.000 overschreden. STUDIECONFERENTIE Levendige discussies De nationale jongerenorganisatie van de Anti-Revolutionaire Partij, de Arjos, hield zoals gemeld zaterdag in de „Korenbeurs" te Goes een studie conferentie over het Deltaplan. De deelnemers werden voorgelicht door ir. G. Maas, directeur gemeentewer ken van Emmen, die over mogelijk heden en moeilijkheden sprak, die zich bij industrialisatie in het alge meen voordoen, en door drs. H. van den Berg uit Amsterdam, die over so ciologische problemen rond het Del taplan sprak. Ir. Maas behandelde algemene richtlijnen, waarbij hij tevens erva ringen uit zijn Drentse praktijk ver telde. Naar aanleiding van zijn cau serie ontspon zich een levendige dis cussie, die voornamelijk op Zeeland betrekking had. Er dreigde evenwel een misverstand te ontstaan: er wa ren vraagstellers, die meenden dat de recreatie in Zeeland op de tweede en de industrie op de eerste plaats diende te komen. Vooral ook con stateerde men twijfel over de vraag of er in Zeeland wel genoeg activi teit is met betrekking tot de indus trialisatie. Toen beklom Gedeputeerdê A. Schout het podium. En op zijn bekende, kernachtige ma uier zette hij de mis verstanden recht. En het Vlissingse raadslid ir. J. H. Krietemeyer gaf de gehele discussie reliëf door enkele grote lijnen te trek ken. „Op het ogenblik wordt in Ne derland het ene gat met het ande re gestopt. Wjj in Vlisslngen ha len mensen uit het noorden, het noorden haalt de mensen hier. Wjj moeten deze zaken rond de indus trialisatie niet plaatselyk, maar nationaal, ja zelfs internationaal gaan zien". Ir. Krietemeyer sprak als zyn stellige overtuiging uit, dat na totstandkoming van het Delta plan en rond de Scheldemonding een gunstig industrieel klimaat zal ontstaan, ook voor zware industrie, mits gezorgd wordt voor behoor- lyke bavenoutUlage enz. Overigens meende ir. Krietemeyer, dat bij de overheid soms gebrek be staat aan inzicht in planning op lan ge termijn. En met nadruk betoogde hij, dat de kerk bij de industrialisatie een grote taak heeft. DRS. VAN DEN BERG Bijzonder boeiend was de inleiding, die drs. Van den Berg 's middags hield over de sociologische problematiek. Uit zijn uitvoerig betoog stippen w(j de volgende punten aan: Uit dé literatuur blijkt, dat' velen een sociale crisis verwachten in het zuidwesten door en na de totstandko ming van 't Deltaplan. Van dergelij ke sociologische voorspellingen even wel gaat en men vergeet dat maar al te vaak een verlammen de invloed uit. De komende veranderingen in het zuidwesten zijn niet een gevolg van het Deltaplan. Zij voltrekken zich reeds nu, doch worden door de afslui ting versneld. Koningin bij huwelijk van ex-secretaresse In de Walburgkerk te Zutphen is zaterdag het huwelijk ingezegend tus sen mr. B. Dijkstra, wethouder der gemeente Zutphen en mr. H .A. Snel len, inspectrice van de rijkspolitie in het ressort Arnhem, voor zaken waar bij kinderen zijn betrokken. De dienst werd bijgewoond door koningin Juliana. De bruid is namelijk destijds secretaresse van H.M. ge weest. De kerkdienst werd geleid door een broer van de bruid, ds. Snel len, Nederlands hervormd predikant te Eindhoven. Het burgerlijk huwelijk was ten stadhuize gesloten ten over? staan van burgemeester S. de Jong. Bij het verlaten van het stadhuis vormde een groep rijkspolitiemannen de erewacht. Het generatie-conflict, de botsing tussen ouderen en jongeren, behoeft geen ramp te zijn. Er zijn hier twee partijen, elk met eigen gedachten en idealen, die zich niet moeten afvra gen: wie wint, doch die als in een huwelijk dienen streven naar een nieuwe eenheid. Deze eenheid zal aan gepast zijn aan de nieuwe situatie. Teveel wordt gesproken over de „mechaniek van de ontkerstening", alsof industrialisatie enz. automa tisch de ontkerstening tot gevolg zou hebben. Als dat zo zou zijn, dan be tekent dit, dat God en geloof aan Hem vastgeketend zouden zijn aan een bepaalde sociale structuur. Deze gedachte zal men ver van zich af moeten zetten. De „mechaniek van de ontkerstening" treedt alleen dan öp, als het geloof een starre vorm is. Wanneer dit inderdaad het geval is, dan wordt bij verschuiving der cul tuurpatronen deze uitgeholde vorm gekraakt. Hiermee samenhangend besprak drs. Van den Berg de gevolgen van de veranderde samenleving voor de boer, die in plaats van „landman" door zijn tractor en machines een soort „captain of agriculture" wordt. Dat beïnvloedt ook zijn houding tot God. De Kerk zal daarmee rekening moeten houden. Tenslotte ging drs. Van den Berg nog in op de recreatie, waar van hij de gevolgen van een an dere orde achtte dan van de in dustrialisatie. Hierbij hekelde hij het tot winstobject maken van de traditie, zoals klederdracht en levensstijl. „Maar wie durft hier de tempel te reinigen?" zo vroeg hij. Ook op de causerie van drs. Van den Berg volgde een levendige ge- dachtenwisseling. De bijeenkomst was 's morgens ge opend door de heer A. H. Mulder, de landelijk secretaris van de Arjos, waarna de heer C. Balkenende uit Kapelle de leiding overnam. Tijdens de vergadering, die werd bijgewoond door burgemeester mr. W. C. Ten Ka- te, werd interimrapport van een werkgroep overgelegd, waarvan de onderdelen te zijner tijd in een defi nitief rapport behandeld zullen wor den. Zomerfeest N.V.V. in Goes Vijftienhonderd Zeeuwse NW-cra met familieleden, kwamen zaterdag middag naar Goes, waar z(j onder uit zonderlijke weersomstandigheden een geslaagd zomerfeest hebben gevierd. Het had zeifs nóg beter kunnen sla gen, wanneer het minder zomers was geweest, want de tropische hitte had vele honderden andere NVV-ers thuis doen biyven of naar de Zeeuwse stran den gelokt. Met drie muziekkorpsen „Euphonia" uit Goes, „Mozart" uit Yerscke en „E.M.M." van Kortgene hebben eerst velen met vlaggen en spandoeken, een wandeling van het Industrieterrein by het station naar de sportvelden gemaakt. Daar hebben zy in de schaduw, voor zover die nog te vinden was, de rest van de middag met gezellig nietsdoen kunnen door brengen. De NVV-voorzitter, de heer C. van Wingerden hield een korte toe spraak. waarna een groep bekende artiesten tot 's avonds zeven uur een gevarieerd programma van muziek, acrobatiek e.d. bracht. Tegen vier uur, nadat de buffetten een „bestorming" van de honderden wandelaars en muzikanten hadden ondergaan, sprak de heer D. van Loon voorzitter van de Goese bestuurders- bond een kort openingswoord. Voor dat daarop een accordeonorkest van de Jonge Strijd uit Dirksland het feest met enkele populaire melodie tjes inzette, sprak eerst nog de heer Danschutter Zelzate om namens een grote afvaardiging van het Bel gisch Vakverbond te danken voor het gulle onthaal en tevens de noodzaak van een goede samenwerking te be klemtonen. De NW-voorzitter, de heer C. van Wingerden, sneed in zijn korte toe spraak enkele actuele vraagstukken aan. Verder wees de NW-voorzitter op de noodzakelijkheid dat de vakbewe ging haar blik ook tot over de lands grenzen werpt. Vijftig jaar geleden zijn de Nederlandse arbeiders uit de sloppen gekomen en zijn de strijd be- fonnen, welke tot goede resultaten eeft geleid. Daarom mag men thans niet de ogen sluiten voor wantoestan den elders in de wereld. Nog meer dan 2 miljard mensen wonen in min der ontwikkelde gebieden. Hier ligt ook een opdracht. Zoals vijftig jaar geleden, zullen we goed moeten be grijpen, zo besloot de heer Van Win gerden, dat we het zélf zullen moeten doen als we hierin verandering willen brengen. „Wij zullen het moeten zjjn, die de wereld van morgen, waarin ook onze kinderen zullen leven, maken". Vlissingers onderscheiden met „De Ruyter-penningen" Tijdens een bijeenkomst van het werk. comité „De Ruyterherdenklng 1957" met de secretarissen van de subcomité's en enige genodigden, heeft de burgemeester, mr. B. Koiff, zilveren en bronzen De Ruyterpennlngen uitgereikt. De zilveren penning ontvingen alle le den van het werkcomité, te weten de heren N. W. Sluyter, commandant ma ritieme middelen Vlisslngen, L. D. de Kroon, hoofd van de Marine Voorlich tingsdienst, de luitenant ter zee I. C. M. C. Vierhout, G. W. Oskamp, G. K. Brou wer, J. A. van de Sande, E .Niemeijer en W. G. A. de Nijs. De bronzen penning ontvingen de secretarissen van de subcomité's, te we ten de heren J. Wijtenburg (historische landing), J. C. Dert (openluchtspel), A. P. Osté (scholen, cantate e.d.), L. v. d. Steen (tentoonstelling) en G. Hofman, adjunct-secretaris werkcomité. Voorts kreeg ook de heer W. Keus de bronzen penning, wegens bijzondere verdiensten voor de herdenking op ve lerlei gebied. De heer J. S. Adrlaanse kreeg een boekwerk ten geschenke als bewijs van waardering voor het werk, dat hij verricht had voor en tijdens het bezoek van de koningin op 22 maart j.l. 9 juli Vlissingen Terneuzen Hansweert Wemeldinge Zierikzee HOOG EN LAAG WATER U.+NAP. U.+N_AJ>. U.—N_AJ>. 12.17 0.14 0.43 1.21 1.06 1.88 1.89 2.04 1.50 1.27 12.47 2.04 13.17 2.18 1356 1.62 13.40 1.38 6.13 6.42 7.15 7.12 6.51 1.80 1.92 2.10 1.87 1.64 1.81 1.93 (Slot van pag. 1) ten als rotsen in de branding stonden. Zij hadden niet eens bewogen Die enkeling liep terug naar zjjn plaats, anderen volgden hem. Rustig wees het personeel weer de plaatsen aan. En na een kwartier schuifelde iedereen weer naar de stoe len en banken, terwijl het geraas van de regen verloren ging in schetteren de tonen van het circusorkest. En langzaam keerde de rust in het circus weer. Gedurende het onweer, dat rond half negen begon en rond half elf voor een groot deel uitgewoed was, werden in vlissingen bovendien wind stoten gemeten van circa 75 kilome ter per uur. Dit had uiteraard tot ge volg, dat er hier en daar een boompje sneuvelde en dat met name langs de Vlissingse boulevards de terrasstoe len- en tafeltjes het moesten ontgel den. Het aan de Nolledijk opgestelde vuurwerk, dat als slot van de De Dodelijke aanrijding bij Halsteren Zaterdagmiddag omstreeks tien minuten voor half één is in de Dorp straat te Halsteren een ongeluk ge beurd, waarvan het zevenjarig zoon tje van de heer Luijkx aldaar het slachtoffer is geworden. De jongen stak van achter 'n geparkeerde melk wagen plotseling per fiets de weg over. Op dat moment naderde een grote bestelauto bestuurd door H. De bestuurder, die het kind plotseling te voorschijn zag komen, remde zo krachtig, dat zijn wagen dwars over de weg kwam te staan. Hij kon een aanrijding echter niet voorkomen. Het knaapje werd gegrepen en vrij wel op slag gedood. Israëli's komen tegemoet aan vluchtelingenwensen De premier van Israël, David Ben Goerion, heeft bekend gemaakt dat ten spoedigste een p: den uitgevoerd dat opheft die zijn op bische en Drusen- raël en dat op grote schaal economi sche en culturele hulp aan de min derheidsgroepen biedt. Het Britse blad „Observer" bericht uit Tel Aviv dat onlangs Israëlische vertegenwoordigers te Rome bespre kingen hebben gevoerd met afge vaardigden van Arabische vluchte lingenorganisaties. De Israëli's had den bij deze gelegenheid betuigd be reid te zijn de vluchtelingengezinnen, die zich in een Arabisch of westelijk land wilden vestigen, schadeloos te stellen. Hitte noopt tot extra inspanning In Limburg openbaart zich de laat ste dagen een tekort aan ruw ijs. De limonadefahrickcn kunnen het even- -wel niet bijhouden. Gemiddeld kunnen zij slechts een vierde tot een vijfde deel van de abnormaal grote bestellin gen uitvoeren. Vernomen wordt, dat in Bonn de limonade- en vruchten sappen zjjn gerantsoeneerd. Eugen Gerstenmaier, die anders het decorum van de Duitse Tweede Ka mer zo streng handhaaft, stond nu de afgevaardigden toe hun jasjes uit te doen, toen het luchtverversings systeem uitviel. In Oost-Duisland hebben leden van de brandweer en de volkspolitie zich in het zweet gewerkt in een bierbrou werij. waar het personeel het werk niet meer af ken. Er werd hier zo een top-produktie bereikt van 1000 vaten en 100.000 flesjes bier per dag. Vrije halve dag en zomeropruiming Winkelpersoneel mag gedurende de eerste week van de zomeroprui ming op de vastgesteld vrije halve dag werken op voorwaarde, dat in de voorafgaande week een extra vrije halve dag wordt gegeven. Aldus heeft de staatssecretaris van sociale zaken besloten. 65. Meneer Rietvink had oplettend zitten luisteren naar het verhaal van de wanhopige Oom Hein, maar hij had deze nog niet op de hoogte gesteld van het geen er inmiddels met de twee dieren gebeurd was.. Er was hem één ding nog niet duidelijk. Wat was er dan met die Bulgéér aan de hand, waarvan Oom Hein hem verteld had, was dat dezelfde als die Belle- meljer? „Nee", fluisterde Oom Hein, „dat ls er een. die ook op de dieren loerde. Die kon ze voor tien duizend pop aan een rijke Amerikaan verkopen. En die wist dat wij ze in ons bezit hadden". Meneer Rietvink floot even tussen de tanden. Hij keek Oom Hein bezorgd aan, maar op dat ogenblik kwam me vrouw Rietvink de tuin in met een kopje koffie in de hand. Zij zag Oom Hein naast haar man op de bank zitten, en het scheelde maar weinig of de kop was zo maar van het blaadje getuimeld. Mevrouw Rietvink herstelde zich en ging meteen in de aanval: „u hebt ons wat moois geleverd. Oom: riep zij agressief. „Wat wij met die twee afschuwelijke beesten hebben uitge staan. :s met geen pen te beschrijven. Ik ben blij dat ze we» Zi1nOom Hein rppï van r\t. hanV nn n,* Ruyter-herdenking zou worden afge stoken, waaide stuk, zodat dit evene ment geen doorgang kon vinden. (Het ia nu bepaald op zaterdag a.s.) Op het Bellamypark kon het optreden van dc Marinièrskapel geen doorgang vinden, evenmin als de prijsuitreiking voor dc De Ruvterspelen en het ontsluiten van het „geheim van dc koopactie". De Marinierskapel tverd nog in het bijzonder gedupeerd, doordat ver scheidene voor de musici waar devolle mosdekbladen wegwaai den. Het zal bijzonder op prys wor den gesteld, indien vinders de mu ziekbladen by de politie willen te rugbezorgen. Z.L.M. in Zierikzee Het terrein van de ZLM tentoonstel ling aan de Deltaweg te Zierikzee was Joed en wel verlaten toen de drclgen- e onweersbui losbarstte. Dc hevige regen gepaard gaande met harae windstoten veranderde In een omme zien van tijd het kurkdroge terrein in glibberige kleimassa, terwijl enkel© ogenblikken later drie tenten de druk van de wind niet meer konden weer staan en omwaaiden. Gelukkig bleek achteraf de schade moe te vallen. Slechts een aantal vlaggen dat de ge hele dag ln de zachte bries loom heen en weer gezwaaid had, bleek te zjjn gescheurd. Van een paniek onder de baders of strandbezoekers was nergens sprake. De meeste Zeeuwse stranden lagen op dat tijdstip vrywel verlaten en dat was mede te danken aan het feit, dat men de bui over het algemeen tevo ren had zien aankomen. De schade aan strand- en zomerhuisjes bleef tot een minimum beperkt, hier en daar werd een enkel dak afgerukt, n.m. In Zoutelande, maar daar 4s het by ge bleven. ~öan en oeet SPEURDERS MET EEN ACCOLADE Reeds vele malen hebben wij met waardering melding gemaakt van de Accolade-reeks, die bij Sijthoff in Leiden verschijnt, een serie, waarin vrijwel uitsluitend goede speurders romans worden opgenomen. Men mag zonder overdrijving stellen, dat vrijwel elk accolade-boek een detec- tlve-story van kwaliteit is. De de len, die de afgelopen maanden in de ze reeks zijn verschenen, bewijzen dat weer ondubbelzinnig. In de eer ste plaats moeten van deze nieuwe exemplaren genoemd woren de verha len van Agathe Christie, een eerbied waardig schrijfster met een even respectabele produktie. Slechts zel den komt zij met een speurdersro man voor de draad, die Deneden de maat is. Integendeel, voor de genie ter soms ook herkauwer van deze recherche-verhalen is haar werk het neusje van de zalm. En deze genieter zal steeds met ontzag spre ken over de merkwaardige en scherp zinnige Hercule Poirot (één Poirot is duizend misdadigers te erg) en over de vriendelijke, maar o zo bij dehante miss Marple. Deze aardige oude dame levert al.pratend en brei end speurderswerk van de hoogste kwaliteit, zoals b.v. in „Miss Marpie en haar 13 problemen". Hercule Poi rot blijft sympathiek in de moeilijk ste omstandigheden, getuige de „Moord in het studentenhuis'ter wijl hij zijn grote intelligentie even eens ten toon spreidt in „Zoek de moordenaar" en „De moordenaar waagt een gokje". Al deze boeken verschenen dus in Sijthoff's Accoiadereeks. waarin voorts uitkwam „Vrouw overboord" van Suzan G; een werk, eveneens opneming in deze serie waardig. A. H. STOLK Verloskundige, Vlisslngen AFWEZIG t.m. 17 juli. Mej. v. Ginkel. Badhuiistr. 108, neemt waar. Districts Consultatiebureau Tuberculose Bestrijding wegens vakantie van 8 tot en met 27 juli 1957 te Middelburg, Vlissingen en Zierikzee. Eerstvolgende spreekuur te Middelburg op 30 juli 1957; Vlissingen op 29 juli 1957; Zierikzee op 31 juli 1957. H.H. landbouwers. Wederom beleefd aanbeve lend voor het met de Union vlasplukma- chine. GEBR. KARELSE, Koudekerke, teL 01180-4039

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 7