KAPPIE reist naar een achtergebleven gebied UITREIKING EINDDIPLOMA'S H.T.S. TE VLISSINGEN WALCHEREN ZEEUWSCH-VLAANDEREN Agenda MAANDAG 8 JULI 1957 PROVINOIALB ZEEÜW8B O O R AN T VELE JAREN ZWOEGEN BELOOND Studie wordt vaak nog te licht opgevat Zuterdag was het voor de leerlin gen van de Hogere Technische School te Vlisslngen, die dit jaar met goed gevolg eind-examen hebben gedaan een belangrijke dag. Die middag werd hen namelijk het diploma uit gereikt door de voorzitter van het schoolbestuur, Ir. O. Kapsenberg. De directeur der school, Ir. C. J. A. Bax heette het schoolbestuur, de leraren, de leerlingen en hun ouders en In het bijzonder ir. A. de Vos, Ir. C. Kapsenberg en de gecommitteerden, ir. G. Kranen, Ir. J. H. v. d. Burgt en ir. J. H. Mulock Houwer niet enkele woorden welkom. Dit jaar werden voor de eerste maal einddiploma's uitgereikt aan abituriënten van de afdeling Weg- en Waterbouwkunde sedert de stichting van de M.T.S., nu H.T.S. geheten, in 1947. De heer Bax wees in zijn toe spraak op de lichtzinnigheid, waar mee de studie aan de H.T.S. vaak wordt begonnen. De leerlingen met een diploma H.B.S.-B en Mulo-B ste. ken gunstig af bij degenen die 3 jaar H.B.S. hebben gevolgd. Hi1 noemde het verkeerd om. wanneer men geen kans ziet een einddiploma van een vijfjarige H.B.S. te behalen, maar na het derde leerjaar naar de H.T.S. te gaan. De heer Bax verzekerde de afgestudeerden, dat zij niet met een ..hoera" in de bedrijven zullen wor den ontvangen. „Jullie zijn er nog lang niet en zult je kwaliteiten eerst moeten tonen". De directeur legde er de nadruk op, dat in deze tijd van specialisatie de school dc leerlingen slechts een basisopleiding kan geven. Hij noem de het onmogelijk deze specialisaties op de school zelf maar in te lelden. Aan het slot van deze toespraak Wedstrijden Landelijke Ruiters De uitslagen van de in Zierikzee gehouden wedstrijden van de gewes telijke bond voor Zeeland van de lan delijke rijverenigingen aangesloten bij de Nèderlandse Federatie van Landelijke rijverenigingen luiden als volgt: Dressuurploeg voor achttallen, klasse L.M. (handicap): 1. „Oranjeruiters" te Willemstad-Fijnaard; 2. „Walche ren", Nieuw- en St. Joosland; 3. „Schouwse Ruiters", Dreischor; 4. .Oranjezon", Vrouwenpolder. Dres suurploeg voor viertallen klasse L. M. (handicap): 1. „Noord-Beveland", Wissekerke; 2. „Julianaruiters", Zaamslag; 3. „Schouwse Ruiters", Dreischor. Individuele dressuurklasse klasse L.M. (handicap) ring 3: 1. J. Steendijk met Winston, „Walcheren"; 2. J. Munter met Boy, „Oranjerui ters"; 3. J. J. van Oeveren met Tai'- zan, „Noórd-Beveland". Individuele dressuurklasse BI en Bil (handicap) ring 1: 1. M, van Dis met Omar; 2. C. Knook met Stenser, „Oranjerui ters"; 3. mej. J. Steendijk met Hans, „Walcheren"; idem ring 2: 1. A. Priester met Marco, „Noord-Beve land"; 2. E. A. van Nieuwenhuijze met Runelie, „Walcheren"; 3. J. Mun ters met Deugniet, „Oranjeruiters". Jeugdnummer klasse N: 1. A. Herink met Bonze, „Schouwse Ruiters"; 2. N. van Dljke met Max, Noord-Be veland"; 3. M. Verburg met Mereda, „Schouwse Ruiters". Springconcours klasse B: 1. P. K. van Nieuwehuyze met Inco, „Oranjezon"; 2. C. Steen dijk met Winston, „Walcheren"; 3. J.' Munters met Deugniet, „Oranje ruiters". Klavertje Drie: 1 en 5. twee groepen van „Oranjeruiters"; 2. „Schouwse Ruiters"; 3. „Walcheren"; 4. „Oranjezon". Springconcours klasse L en Z. 1. J. Munters met Boy, „Oranje Ruiters"; 2. J. J. van Oeve ren niet Tarzan, „Noord-Beveland". Eilanderispringconcours: 1. „Noord- Beveland; 2. „Oranje Ruiters"; 3. „Oranjezon"; 4. „Schouwse Ruiters"; 5. „Walcheren". Mulo-examens Voor het zaterdag te Goes gehouden mulo-examen slaagden de volgende can- didaten: Voor het diploma A: de heren M. C. W. Jonker te Haamstede. H. R. Timmer man te Yerseke, P A. Vervaat te Sou burg, J. L. van Smaalen, E. F. van Rog gen, J. J .van Peenen, A. J. Koningstein en A. J. J. Labruyère allen te Vlissln gen. M. C. Eversdijk (x) te Kapelle, F. J. Sinke (x) en J. W. Adrlaansen (x), belden te Middelburg. G. J. Dingeman- se te Goes en M. J. Alink te Wemeldinge. En de dames N. H. Willemsen en J. J. Kuijper te Yerseke. A. C de Jonge te Goes. J B. Lindhout te Kloetmge, J. A. Mijnsbergen te Goes, C. S. Louwerse (x) te Serooskerke (W.) en D. W. de Bruij- ne (x) te Middelburg. Het diploma B werd behaald door de heren: A. Z. Lawalata en J. F. Basttaan- se te Middelburg. A. de Blaeij te Temeu- zen, W. Schroevers en P. Tange te Mid delburg, G. Reijenga te Yerseke, L. de Jager te Wollaartsdijk en mej. A. J. Boon te Axel. (x) Is ook met middenstandsdiploma. In totaal werden acht candidaten afge wezen. Officiële publikaties OOST- EN WEST-SOUBURG. De burgemeester van Oost- en West- Souburg maakt bekend dat de door de raad vastgestelde uitbreidingsplannen: „achter de Jullanastraat", „Nagelen- burg", „bezuiden de Zeewijksingel" „West-Souburg" in uitvoerige kaarten uitgewerkt, met de daarbij behorende be bouwingsvoorschriften, voor een Ieder ter gemeente-secretarie ter inzage lig gen gedurende het tijdvak van 3 juli 1957 tot 21 Juli 1957 op Iedere werkdag van des voormiddags 9.00 tot 12.30 uur en des namiddags 2 00 tot 5.00 uur, uitgezonderd des zaterdags alleen van des voormiddags 9.00 tot 12.00 uur. reikte de voorzitter van het school bestuur,, ir. C. Kapsenberg met enkele toepasselijke woorden de diploma's uit. De heren J. van Damme en C. J. Horsten dankten namens de leerlin- ren, de leraren, het schoolbestuur en Je gecommitteerden. Verder spraken tot de leerlingen nog de heer J. R. Rem. namens de Vereniging van Af gestudeerde M.T.S -ers en de heer J. van de Linde van het Nederlands In stituut voor Middelbare en Hogere Technici. Na afloop boden de afge studeerden de leraren en het school bestuur een koele dronk aan. Geslaagden van de afdeling Werk tuigbouwkunde voor het eindexamen 1957: J. van Akkeren, Terneuzen; H. I. Baurdoux, Nw.- en St. Joosland; F. C. Bussemaker, Souburg; J. v. Dam me, Middelburg; P. J. Dieleman, Oostburg; T. J. Felius, Kloetinge; P. van Gelder, Vlissingen; M. C. van Hof, Middelburg; J. Lems, Vlis singen; K. S. A. Meijer, Voorscho ten; C. J. Polderman. Krulningen; D. M. de Schipper, 's Heer Arendsker- ke; R. F. Schipper, Vlissingen; H. J. N. Verhoef, Terneuzen; C. Zandee, Vlissingen. Geslaagden van de afdeling Weg en Waterbouwkunde 1957: M. C. Braam, Vlissingen; JP. Deij, Souburg; F. Duijnhouwer, Goes; F. Haarsma, Vlissingen; C. J. Hor sten, Bergen op Zoom; M. Hovijn, Koudekerke; C. H. J. Raad, Goes; J. P. v ,d. Rest, Vlissingen; J. Sinke, Vlissingen; J. Verhaagen, Schore; H. Verheij, Souburg; R. Vreesdraager, Vlissingen. Opening dorpshuis Nieuwerkerk l»e commissaris der koningin heeft zich bereid verklaard het nieuwe dorpshuis te Nieuwerkerk officieel te openen. De plechtigheid zal plaats vinden op vrijdag 19 Juli. Zeeuwen exposeren in Rotterdam In het Groothandelsgebouw te Rot terdam werd zaterdag een tentoon stelling geopend van werken van Zeeuwse kunstenaars, leden van het Zeeuwse Kunstenaarskring. Deze opening geschiedde door de Rotter damse wethouder van kunstzaken, de heer A. J. van der Vlerk. Nadat namens de directie van het Groothandelsgebouw een kort woord was gesproken door de heer K. de Voogd werd het woord gevoerd door de voorzitter van de Zeeuwse Kun stenaarskring, de heer H. Pieters. Deze wees er op, dat de Rotterdamse culturele ontwikkeling voor Zeeland in de toekomst van groot belang geacht moet worden, vooral als het Deltaplan tot stand is gebracht. Spreker verklaarde dat de Zeeuwen er vérheugd over zijn, dat gewestge noten er aan hebben meegewerkt de bloei van Rotterdam te bevorderen. In dit verband noemde de heer Pie ters mannen als Caland en Eduard Fllpse. „Wij denken met deze ten toonstelling niet een bijdrage te le veren tot de' Rotterdamse culturele ontwikkeling, wij komen ons slechts in alle bescheidenheid presenteren", zo besloot spreker. De heer Van der Vlerk sprak hier na de openingsrede uit. waarin hij o m. verklaarde, dat Rotterdam de kunstuitingen van een nabijgelegen gebied als Zeeland niet wil ontbe ren. De bijeenkomst werd o a. bijge woond door een aantal Rotterdamse kunstenaars. MIDDELBURG VAN ONZE ADVERTEERDERS Meubeltentoonstelling In de etalage van het meubelmaga zijn J. J. Verstelle aan de Lange Delft te Middelburg is een aantrek kelijke tentoonstelling ingericht van voor de Zeeuwse bevolking nog on bekende meubelen. Een vijftal ande re exemplaren vah de, tentoongestel de meubelen is onder meer uitverko ren om de Nederlandse meubelindus trie te vertegenwoordigen op de Trie- nale in Milaan, een internationale meubeltentoonstelling. Op de expositie in Middelburg zijn onder meer te zien een demontabel bergmeubel, een twee-persoonsslaap bank, die onmiddellijk tot een gewo ne bank (of andersom) „omgetoverd" kan worden, een eetkamerameuble ment (een tafel plus vier stoelen) en een rotanstoeltje, dat echter niet ge ëxposeerd kan worden. Deze nieuwe meubelen kenmerken zich door een strakke, overigens fris se, lijn, waaraan de cliënt ongetwij feld nog even zal moeten wennen. Wie echter modern .georiënteerd is, zal hier zeker iets van zijn of haar gading vinden. Ploegstoffèn in zacht rood, zwart en grijs geven aan deze meubelen een zeer bijzondere tint. Door middel van een buiten aange brachte luidspreker, waardoor een welluidende damesstem op geregelde tijden tekst en uitleg geeft op het tentoongestelde, wordt de aandacht der voorbijgangers getrokken. Het Het „commentaar" wordt afgewis seld door beschaafde muziek. Uitslag aanbesteding De uitslag van de onderhandse aanbesteding voor het bouwen van 'n woning aan de Oudé Veerseweg te Middelburg voor rekening van de heer J. A. Vader te Middelburg, luidt: J. Adriaanse te Sint Laurens 21.200; P. J. de Buck te Middelburg 20.200; Fa. J. Mesu en Zn. te Sint Laurens 17.939 (laagste)N. Th. van Doorn te Sint Laurens 21.760; J. Jobse te Veere 19.800: A. C. Polderdijk te Nieuw- en St. Joosland 19.890; Fa, De Rijke en Van Belzen te Middel burg 20.100; J. Hendrikse te Mid delburg 20.262. Nieuwe aanwinsten openbare leeszaal Aan de openbare leeszaal en bibliotheek te Middelburg zijn als nieuwe boeken Ingeschreven werken van: Boudler— Bakker, Finale; Claes, Dit is de sproke van bröedèrke Valcnüjh: Eemlandt, Van. De vijfde trede; Gent. Van, De laatste nacht; Gent. Van. Wat deed William Foster? Graaff, De. Het standbeeld: Hoogte, Van der, Het laatste uur; Marttn, Late zomer; Mees, Demeters dochter; Meyer, Reis met Peter: Mons, Hier bij ons gebeurt Immers nooit iets; Nyehhuls, De tornado: Oever, Van den. De zee is ons land: Pauwels. Een hond huilt In de nacht; Peters, Joyce vindt haar ge luk: Riemsdyck. Van. Glimlach achter tranen: Smet, De, De ontploffing: Ver- roen, Kans op verzoening; Vestdijk, Ivo ren wachters: Brick, De scherpschutters, Cary, .Het genie": Christie, De laagte: Collins, Het verzengende vuur; Forester. Commodore Homblower: Forester, Lord Hornblower: Gallico, Jennie: Jacky, Kin deren van Rome; Kazantzakls Het ste* nen hoofdkussen; KJelgaard, De eenza me trek; Maurier, Du. de zondebok; Tauschlnskl, Wie is deze vrouw?; Tre vor, Tussen vuur en water; Shute, Land fall; Steinbeck, The shor reing of Pippin IV; Egeraat, Van,- Gids voor tie Franse Riviéra; Howard, Een weréldwlnnend Idee; Lobsang Rampa, Hét derde oog; Scheltes, Hoe houd ik kinderen bezig? Tuin,-Van der, Kamer- en kasplanten ln kleuren; Vrijmetselarij. VLISSINGEN Wielerwedstrijd op gewone fietsen in Vlissingen Op initiatief van enkele jeugdige wieler-enthousiasten cn onder auspi ciën van de Vlissingse Zomershow wordt vrijdag 12 juli a.s. een wieler wedstrijd op gewone fietsen gehou den in Vlissingen. Hieraan zijn te vens de schoolkampioenschappen van Zeeland verbonden en voor de winnende ploeg (iedere ploeg bestaat uit 5 leden) is er een beker beschik baar gesteld. Hét - pörcburs -voor de wedstrijd ig nog niet- geheel uitge stippeld, maar vast staat, dét d< renners door de Spuistraat zullen rij den. De totaal af te leggen afstand bedraagt ongeveer 40 km. De wed strijden, die open staan voor ieder* een, beginnen om 19.30 uur. Tienjarig bestaan K.A.V. De afdeling Vlissingen van de K.A. V. vierde haar tienjarig bestaan op passende wijze. Daartoe werd een feestavond georganiseerd, waarvoor goede belangstelling bestond. De voor zitster, mevrouw C. A. M. KintPica- vet, sprak een openingswoord, waar in zij speciaal welkom heette de dio cesane voorzitster, mejuffrouw G Stringa. Vèrvolgens zóngen de da mes het K.A.V.-died. Het programma voor deze avond werd door de leden zelf verzorgd, die met veel verve de diverse nummers voor het voetlicht brachten. In haar slotwoord sprak de diocesane voorzitster de hoop uit, dat de afdeling Vlissingen van de Katho lieke Arbeiders Vrouwèn ooit de ko mende tien jaren zou mogen groeien en bloeien. Uitslag De Ruyterspelen Ter gelegenheid van de De Ruyter- herdenking werden deze week op het Bellamyparit te Vlissihgeh „De Ruy terspelen" gehouden. De uitslag van de zaterdagavond gehouden finales luidt als volgt: winnaar werd de hèer Kozlovski met 18!£ seconde voor de 20 slagen aan het „grote wiel", het boegsprietlopen en het mastklimmen tezamen. Tweede werd de heer Klo- sinsky met 20 *4 en als derde eindig- dè Jöhan van Eekeleri met 23H se conde. Door het zware weer, dat plot seling kwam opzetten, kon de prijs uitreiking in de pauze van het con cert van de Koninklijke Mariniers- kapel niet doorgaan. Waar, wanneer en op welke manier dit alsnog zal geschieden, zal door het feestcomité nader worden bepaald. Examen De heer J. de Visser te Zoutelande be haalde in Den Bosch het diploma detail handel labak. Circus Jos Mullens bracht aantrekkelijk programma Het was zaterdagavond tijdens de gala-voorstelling van het nationaal circus Jos Mullens op de Mlddelburg-J se Markt allemaal z.o goed begonnen.! Om acht uur werd het programma voor de avond Ingeluid met schette- rende fanfares en onmiddellijk daar op begonnen de artiesten met vaart aan de afwerking der verschillende nummers. Totdat net noodweer rulni een kwartier lang een spaak In het wiel stak. Maar nadat de rust ln do grote ten was weergekeerd, zetten de cir cusmensen het programma weer voort. Uiteraard was van de aan dacht van het hooggeachte publiek niet veel meer over gedurende het eerste uur. Het pleit daarom voor di recteur Jos Mullens en zijn mensen, dat zij ondanks deze tegenslag de toeschouwers iets hebben voorgezet, waarvan veel te genieten was.. Het „vuur" van de artiesten bleek in elk geval niet geblust te zijn. De meeste sensatie hebben de „Angoiy's" ver oorzaakt. Wat deze vijf Brazilianen presteren op het gebied van jongle ren is niet te begrijpen. ZIJ jongle ren met ringen en knotsen in een on gekende hoeveelheid. Een van de hoofdnummers wordt ook gebracht door de itLehr-famlly", een nummer, dat in het teken staat van de Rock and Roll. Een verdiend applaus kreeg ook het artiestenpaar Germaine en Ga briel. Het meisje moet uit caoutchouc gemaakt zijn, want zij kan zich ln allerlei bochten wringen en buigen. Een Indianennummer treft men eveneens in het rijk eesohakeerde programma aan. nameliik dat van de Castors» Een van de hoogtepunten vormt ook de paardendressuur, waarvan de toeschouwers een over vloed krijgen aangeboden. Vaardige staaltjes 'brengen José Strassburger en Willv Mullens, waarbij de ho?e- schoolrijder Otto Schumann zich goed aansluit- José Strassburger heeft behalve paarden ook nog een groep Engelse poedels, die zij op al- lercharmantste wijze ten tonele voert. Rest nog te vermelden, dat de aankleding en de muzikale begelei ding het in dit programma eveneens uitstekend doen. Vandaag (maandag), dinsdag en woensdag ('s middags en 's avonds) worden eveneens voorstellingen ge geven. Prijzen uitgereikt van de etalagewedstrijd In liet Strandhotel te Vlissingen zijn vrijdagavond de prijzen uitge reikt van de etalagewedstrijd, die ter gelegenheid van de De Ruyterher- denking en de Vlissingse Zomershow gehouden werd. Er waren rond 60 deelnemende zaken, die verdeeld wa ren in twee categoriën: mét cn zon der beroeps-etaleur. De etalages werden beoordeeld door een jury, bestaande uit vakmensen van buiten Vlissingen, aangevuld met de heel- P. j. C. Castenmiller uit Middelburg, die vrijdagavond tevens een toelichting gaf op het oordeel vin. de jury en dievoorts nog tal van .waardevolle tips, gaf. waarmede men een volgende keer zijn voordeel zal kunnen doen. De voorzitter van het werkcomité van de Vlissingse Zomershow, de heer G. W. Oskamp, reikte de prij zen uit. In de categorie „met be roepsetaleur" verwierf het dames mode- en stoffenhuis „De Meermin", St. Jacobsstraat, de eerste prijs (92 punten) en in de categorie „zonder beroepsetaleur" ging de eerste prijs naar bloemenmagazijn P. L. Dage- linckx in de Walstraat met 94 pun ten. 'In de eerste categorie gingen voorts prijzen naar de N.V. A. Kreymborg Co. (82 punten); W. Jansen, da mes- en herenkleermakerij, Badhuis straat (81 punten); H. H. de Klerk Zn. (80 punten) en de firma H. G. Daalhuizen jr. (Nieuwendijk), 79 punten), terwijl, voorts een aantal eervolle vermeldingen werden toege kend. In de twèede categorie gingen prij zen naar de volgende zaken: N.V. J. S. Meuwsen, herenmode (82 punten). P. Steketee, textielhandel, Walstraat (72 punten); Maison van Dalen (71 punten) en de firma F. J. M. Wey- ens, Walstraat (67 punten). Ook in deze categorie werd verder een aantal eervolle vermeldingen toege kend. DOMBURG Bromfietser werd door een tankwagen aangereden Op de weg WestkapelleMiddelburg werd zaterdagochtend de bromfietser W. P. uit Domburg aangereden door een teertankwagen van de firma J. W. Termaat uit Leksmond. De heer P wilde de straat oversteken, toen de tankwagen naderde. De chauffeur wist door krachtig te remmen de heer P. nog zoveel te ontwijken, dat de hromfiets slechts even werd gegrepen. De heer P viel, doch liep geen noe menswaardige verwondingen op. De bromfiets werd geheel vernield. De tankwagen, aie van de weg was ge raakt. werd door twee tractors weer op de rijbaan getrokken. RAAD WATERLANDKERKJE Rijksbijdrage voor de woningbouw vastgesteld. De raad der gemeente Waterland- bezoek werd m „ax Schoolreisje naar Den Haag Onder leiding van het person der kerkje kwam in" vergadering Van het ministerie van v< vesting en Bouwnijverheid was de be schikking ontvangen, waarbij de arlljkse rijksbijdrage is geregeld voor de bouw van 4 woningwetwo ningen in de nieuw aangelegde Kerk straat. Een wijziging van het uitbrei dingsplan werd vastgesteld. Deze wijziging was nodig ten behoeve van ÉMÉM i BBl I Bij dc rljkapostsp sort Terneuzen, miniatuurstad Mi werd een wandell vard van 8chevc Breda, waar en bosch werd verp kinderen moe er zen. Ingei de verdere woningbouw ln de Kerk- straat. Aan de katholieke zori Rijkspostspaarbank Pa: rgvereniging ..Et. Antonius van dua" werd 10 subsidie verleend. De verordening op de heffing :cn. Hoek, Phili Zaamslag, werd l juni ingelegd f 141.198, 1 en tcri Oriëntatierit de redactie betreft. Naar aanle van dit punt van de agenda werd de mogelijkheid besproken om uniforme vuilhisemmers aan te schaffen en voor de leerlingen van de eerste deze gratis ter beschikking te stellen. tweede klassen van de Techniscl Daartegenover zou dan een kleine be- j school te Terneuzen werd een oriën- lastingverhoging tnoeten komèn té staan. De raad verzocht burgemei ter en wethouders een onderzoek naar de mogelijkheden in deze in te stel len. omdat veel van de door particu lieren gebruikte vuilnisemmers nogal wat te wensen overlaten. Van de mi nister van Economische Zaken was een schrijven ontvangen waarbij mee gedeeld wordt, dat er bezwaren zijn om een verlenging van het winkel sluitingsuur vast te stellen gedurende de maanden november tot april. In 'n vorige raadsvergadering was beslo ten om de winkels geopend te laten gedurende het gehele jaar tot 19 uur. Overeenkomstig de wens van de mi nister werd de verordening gewij- zigd. De begroting dienst 1956 Werd ge wijzigd. Bij de rondvraag werd opge merkt, dat Waterlandkerkie sedert geruime tijd „het dorp zonder klok is." De voorzitter zei, dat het bestel de nieuwe elektrische uurwerk ln de fabriek klaar staat om afgezonden tc worden, maar niet in de toren kan geplaatst worden tengevolge van de aan de gang zijnde restauratie van de Ned. herv. kerk. SAS VAN GENT Uitreiking verkeersdiploma's Aan 23 leerlingen van de le klasse van de r.-k. huishoudschool én 15 vah de 6e klasse van de lagere meisjes school te Sas van Gent, die op 5 maart aan het schriftelijk en op 26 jiirii aAn het praktisch gedeelte van een ver- keersexamen nadden deelgenomen, konden op het stadhuis door burge meester R. A. J. den Boer de diploma's van het Verbond voor Veilig Verkeer worden uitgereikt. Het officiële tintje dat aan de uitreiking van de diploma s werd gegeven, bracht de belangrijk heid van de verkeersexamens nog eens naar voren. De heer Den Boer wees brj de uitreiking nog eens op de gevaren van het drukke verkeer. Hij hoopte dat de geslaagden een voor beeld zullen zijn voor anderen. Een bijzondere vermelding kreeg Kitty Ai- bicher die op het gehele examen maar één foutje had gemaakt. Verder dank te hij soeur Nepomusena, mevr. Pau wels en wachtmeester Van Hest van de rijkspolitie voor de moeite die zij hebben gedaan de kinderen een be hoorlijke verkeersopleiding te geven. Wachtmeester Van Hest gaf ver volgens een uiteenzetting van het exa men, waaruit bleek, dat de kinderen het er zeer behoorlijk hadden afge bracht. Kloosterjubileum Zuster Nepomucena, hoofd van de Rooms-Katholieke Meisjesschool te Sas van Gent, vierde het feit dat zij tatierit per rijwiel over een afstand van 26 km gehouden, vo veel belangstelling bestond. De voornaamste uitslagen van de ze rit, die liep door Terneuzen en omgeving, luiden als volgt: Eerste klasse: 1. H. J. L. Complet (Sas van Gent)S. J. Hamcllnk (Terneuzen); 2. E V. Cracau (Terneuzen)A. J. C. Scheele (Axel); 3. C. Beckx (Sluis kil)—H. de Jonge (Hoek). Tweede klasse: 1. A. de Putter (Axei)W. L. de Bruijnc (Terneu zen); 2. E. P. Oostdijk i Sluiskil)— C. A. Ovcrdulve (Axef); 3. P. J. van iel Axi Driel (Axel)-A. Btt ivcn (Hoek). „Bloemenkwartier" hield ledeftvergaderlng De buurtvereniging „Bloemenkwar tier" te Terneuzen hield onder voor zitterschap van de heer A. E. F. IJse- baert in ,,'s Lands Welvaren" een ledenvergadering. Het voornaamste agendapunt was een bestuursvoorstel tot contributieverhoging, welke door de sterk gestegen kosten noodzake lijk is geworden. Tot deze verhoging werd besloten én de contributie werd gebracht van 25 op 50 ct. per gezin pér maand. De contributie voor de kinderen bleef ongewijzigd, namelijk 15 cent per kind per maand. Verder werd nog van gedachten f;ewisseld over de op zaterdag 20 Ju- i door circa 200 kinderen van leden te maken rei6 naar „De Warande" te Oostèrhout. Jaarvergadering K.A.B. De afdeling Terneuzen van de K. A.B. hield onder voorzitterschap van de heer Fr. Hagenaar in het Paro chiehuls haar jaarvergadering. In zijn openingswoord wees de heer Ha genaar onder meer op de cursussen wélke aan de sociale school worden gegeven, op de zittingsavonden van het secretariaat van de arbeid welke door de distrifctsbestuurder maande lijks in het Wit-Gele. Kruisgebouw worden gehouden en op de z.g. „Jo Maas-actie". De jaarverslagen wer den goedgekeurd evenals het finan cieel verslag. Daaruit bleek onder meer, dat de propaganda-actle leidde tot een winst van circa tachtig leden. Dc „Actie Jo Maas" werd in aanzienlij ke mate uitgebreid, terwijl de wijk- leidsters der K.A.V. uitnemend werk verrichtten voor het „Kanunnik van Schalkfonds" en voor „Herwonnen Levenskracht". Tn het afgelopen jaar werd een begin gemaakt met 'n winterprogramma. dat enkele zeer geslaagde avonden bracht. Na een rondvraag, waarvan een ^5 1aar f^edèn werd geprofest Er 7"ee,r druk gebruik werd gemaakt. w»J Lf bijeenkomst. was een feestelijke bijeenkomst waar de leerlingen, de medeklooster zusters. de geestelijkheid van de parochie en burgemeester Den Boer bij tegenwoordig waren. Reisje vrouwen N.V.V. Ruim dertig vrouwen van de N.V. V. vrouwenbond te Sas van Gent maakten een reisje naar Noord-Bra bant. Men bracht een bezoek aan Breda en de Efteling te Kaatsheuvel. Mede door het fraaie weer kan de vrouwenbond op een geslaagd uit stapje terugzien. TERNEUZEN Uitstapje „Oranjekwartier" Bijna tweehonderd kinderen van de leden der buurtvereniging „Oran jekwartier" te Terneuzen, maakten per autobus een reisje naar Walche ren, waar zij zich te Domburg aan het strand vermaakten. VANDAAG. Terneuzen Luxor: „Anastasia", (aJ.), 20.00 uur. Oostburg Ledeltheater: „Hartstocht" (18 jr.). 20.00 uur. Oost- i West-Souburg, 3 juli 1957. 69. Kappie en de zijnen waren nog verre van vei lig. Het goede schip Kraak dreef stuurloos in de ver raderlijke rivier, ten prooi aan stroomversnellingen en ondiepten. Aan de oever bevond zich een groep wraakzuchtige Maraya's, onder de bezielende lei ding van hun kopman Ma- ratom VI. De vreemde gedragingen van het stoomschip waren de hoofdman niet ontgaan Ofschoon de scheepvaart bij zijn volk nog geheel in de kinderschoenen stond begreep hij dat er met het grotere schip iets mis was. „Beman de boten!" beval Maratom. Aan het hoofd van zijn krijgers snelde hij naar een aantal prauwen en sprong aan boord. De ran ke vaartuigjes staken van wal en bewogen zich snel in de richting van de lam gelegde Kraak. Kappie, die aan net stuurwiel stond te stampvoeten van ongeduld, zag de prauwen gevaarlijk dicht op de Kraak afkomen. Het zal de regelmatige lezer van deze verhalen 1 niet zijn ontgaan dat de redding vaak komt op het moment van de grootste nood. Zo ook ditmaal. Terwijl Kappie de zegevierende grijns op de ach tergebleven gezichten der Maraya-s reeds meende te onderscheiden, voelde hij een trilling door de Kraak varen. „Stoom!" gilde de kleine gezagvoerder opgewon den. Hij greep naar de spreekbu:s. „Dat"was op het nippertje, Meesterl Volle kracht vooruit!" Burgerlijke stand TERNECZKN. Bevallen: A. J. M. Nuljtinck—Hamer- llnOk, d.; J. van den Neste—De Jong, 7.; L. C. van Eede—De Vries, z.; M. F. van OverloopG ijs elz.: A. J. Haenen— De Vries, z.; C. Gulljam—Koster, d.; A. E. WegmanLammens. r.\ B. E. Balnik ker—De Bruljne, z.; C. Stenssen—Van Buren, d.; H. Jonkman—Geelhoedt, t M. C. M. van EetveldtEggermont, d.; R. M. de Roover—Thomas, z. Ondertrouwd: J. P. Jonkman, 24 J. en C. J. Minnik, 19 j.: L. Rlemens, 34 j. en C. M. Romeijnsen. 27 J.: C. Eckhardt, 49 j. en E. C Jonkman. 51 J.: E. P. Boone, 23 J. en E. C. Ernesta. 23 J. Getrouwd: E. H. Allonsius. 1» J. en C. P. Bouchaut. 19 J.; W. Scheele. 67 j. en M. Nijssen, 57 J. Overleden: A. J. van Dongen. 70 J„ geh. gew. met M. C. Kortsmlt; A. J. Oostdijk. 79 j.. geh. gew met E. G. de Regt: P. de Kraker. 51 J„ e. v. C. P. Bakker: C. A. Rlemens, 81 J.. geh. gew. met A. A. de Smet; I. M. M. van de Winckei. 51 J.. e. v. L. Cardon; P d'Haen. 86 J., geh. gew. met P. T:e'.eman. Examens Te Dongen behaalde de onderwij zersakte mejuffrouw S. R. M van de Wynckel uit Eede. De heer E. Mln- naert te Eede behaalde in Den Haag het vakdiploma Kleinhandel Tabak, Mejuffrouw A. H Groenenberg te Terneuzen slaagde te Utrecht voor 't examen medisch analyste (algemeen klinisch). Wedvluchten De postduivenhoudersverenlging „Recht voor Allen" uit Sluis nam met 1*3 Jonge duiven deel aan een vlucht uit Arras. De hoogste snelheid bedroeg 1436 meter per minuut en de gedetatlleerde uitslag luidt: l en 10 M. Leurgans. Retranche- ment; 2 J. van Opdorp; 3 S. Blokdijk. Re trenchement: 4 A. van Haneghem. Re trenchement: a A. Focke: 6 Joh. Louwa- gie; 7 A. Schouten. Retrenchement; 3 A. Vlane; 9 F. Verheije Dezelfde vereniging deed met 74 oude duiven mee aan deze vlucht. Hier was de hoogste snelheid 1460 meter per mi nuut en Is de gedetailleerde uitslag 1 en 4 F. Verheije: 2 en H) joh Louwagie- 3 en S M. van den Bussehe: 5 s. Boeije.' Retrenchement; 7 Jac. Focke: 8 en' 9 Iz. Aalbregtse, Draaibrug.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 3