Directeur Rijkskweekschool in Middelburg nam afscheid :mn Zeeuwse Almanak ARNEMUIDEN EN GOES WONNEN KRINGWEDSTRIJD RODE KRUIS Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAO 8 JULI 1957 DE HEER A. DE JONGE VERLAAT ONDERWIJS Talrijke sprekers getuigden van hun grote waardering De Zoeuw.se onderwijswereld heeft zaterdagmiddag afscheid genomen van een bekwaam en gezien onderwijsman, de heer A. de Jonge, directeur van de Rijkskweekschool te Middelburg. Velen voerden op deze afseheids- middag het woord en zij getuigden van de grote waardering, die men de scheidende allerwege toedraagt. Namens het personeel, do oud-leerlingen en de leerlingen bood «Ie heer E. Mos, onder-directeur van de school, de heer De Jonge «-en prachtig radiotoestel aan, hetgeen de vele goede wen sen van de talrijke sprekers nog eens extra onderstreepte. Ondanks de broeierige atmosfeer heerste er een gezellige drukte in het gymnastieklokaal van de Rijks kweekschool, toen onder-directeur Mos een welkomstwoord sprak. Na dat de jongens en de meisjes van het Kweekschoolkoor een afscheidscanon hadden gezongen, schetste de heer Mos de loopbaan van de scheidende directeur, die 35 jaar aan de school was verbonden, waarvan 11 jaar als directeur. Spreker zeide grote be- wondeling te hebben voor de toewij ding en de opofferingsgezindheid, waarmede dc heer De Jonge zich van zijn dikwijls zo moeilijke taak heeft gekweten. Dank zij uw ruime en moderne opvattingen is deze school gewor den tot wat zij thans is, aldus de onder-directeur. Uw grote ver dienste is voorts geweest, dat U de leerlingen bij net verlaten der school iets mee hebt gegeven, waar zij in moeilijke ogenblikken steeds naar terug Kunnen grijpen. Namens zijn collega's dankte de heer Mos de scheidende direc teur. De heer J. Almeklnders, hoofd der rijksleerschool te Middelburg, bracht de scheidende onderwijsman hulde voor de wijze waarop hij met de leerkrachten van belde scholen sa menwerkte. De voorzitter van dn kweekschool- vereniging, de heer M. Koch, ver tolkte de gevoelens van de leerlingen bij dit afscheid. Oude tijd De heer J. Glerum, hoofd van de openbare lagere school uit Yerseke, die namens de oud-leerlingen sprak, herinnerde in een geestig speechje aan „de goede oude tijd Spreker haalde tal van herinneringen op, waaiin hij niet schroomde de heer De Jonge „een fijne vent" te noemen. De heer Glerum overhandigde de heer De Jonge een album met meer dan 100 namen van oud-leerlingen, die op deze wijze hulde brachten aan hun oud-directeur. Voor mevrouw De Jonge waren er bloemen van deze groep oud-leerlingen. Vervolgens bood de heer Mos de scheidende onderwijsman, die met zijn vrouw en kinderen aanwezig was, het geschenk nan van het per- soncel der school, de oud-leerlingen en do leerlingen: een prachtig radio toestel. Als vriend en collega bracht hij do heer De Jong dank voor de prettige en vruchtdragende samen werking. Namens de hoofdinspectie werd het woord gevoerd door de heer J. Lam- merts uit Den Haag, hoofdinspecteur lichamelijke opvoeding, die ae heer De Jonge vergeleek met een kapitein op een schip. „U was een goed lcapi- teln en de Inspectie heeft veel waar dering voor hetgeen U op deze rijks kweekschool hebt gepresteerd", zo zeide de heer Lammerts. Wethouder J. W. Kögeler, vertegenwoordigende het gemeentebestuur van Middelburg, noemde de heer De Jonge een man van weinig woorden, die steeds di rect tot de kern van de zaak wist door te dringen. De heer A. A. Leenhouts, in specteur van het lager onderwijs in de inspectie Middelburg, sprak Twee verdrinkings- gevallen Jongens in Sinl-Philipsland en Clinge verdronken Zaterdagmiddag is de 18-jarige M. van der Male te Sint-Philipsland in de Mosselkreek bij Sint-Philipsland verdronken. Omstreeks half drie ging hij met een aantal vrienden ba den in do Mosselkreek, die aan de kanten over vrij grote afstand niet zo bijzonder diep is. Van der Male, die op een band dreef raakte ecliter in diep water en verdronk voor de ogen van zijn vrienden. Po gingen om hem te redden mislukten. Enkele uren later werd het stoffelijk overschot geborgen. Uiteraard is in de kleine gemeenschap van het dorp Sint-Philipsland de verslagenheid over dit verdrinkingsgeval groot. Zondagmiddag is in het zwem- en viswater „De Zestigvoet", onder de gemeente Clinge het 11-jarig zoontje van de hear Breijaert uit Heikamp (St. Jansteen) verdronken. Het onge val moet omstreeks kwart over twee zijn gebeurd, maar men kwam pas rond half vier tot de ontdekking dat er iemand was verdronken. Het slachtoffer, dat de zwemkunst mach tig was, moet op een gegeven ogen blik moeilijkheden hebben gekregen, doch op het hulpgeroep van zijn vriendje werd door de omstanders niet gereageerd, omdat men waar schijnlijk in de mening verkeerde, dat het. loos alarm was. Toen later bleek dat dit niet het geval was, werd onmiddellijk met dreggen be gonnen onder leiding van de wacht meester der le klas van de rijkspoli tie de heer Janse en de commandant van de groep Hulst van de rijkspoli tie, oDperwachtmeester Awater. De reddingspogingen werden voortgezet, maar men slaagde er tot op zondag avond niet in het stoffelijk overschot te bergen. Het Is wel bijzonder tragisch dat het gezin Breijaert binnenkort naar Canada zou emigreren. ,.De Zestig- ,voet" staat als een gevaarlijk water bekend, omdat het de eerste zes me ter gelijdelijk dieper wordt, maar dan plotseling een diepte krijgt van ongeveer twee meter. den aan "de Vereniging Volksonder wijs, waarvan hij hoofdbestuurslid is. Oud-leerling A. Verlieijke richt te zich in zijn toespraak in het bijzonder tot mevrouw De Jonge, die hij een bloemenhulde bracht. Hoofdinspecteur P. Tazelaar een van „de oude garde", zoals hij het zelf noemde wees er op, dat hij de ontwikkeling van ae school in «1e laatste 50 jaren heeft meegemaakt. Vooral na de oorlog is de Rijks kweekschool in Middelburg tot grote 'komen en dat is grotendeels aan U te danken zo zeiae spreker. Nadat de heer L. Burger uit Den Haag nog de gevoelens had vertolkt van enkele oud-leerlingen, was de heer De Jonge toe aan zijn afscheids rede. De oud-directeur had voor iedere spreker een persoonlijk woord en hij dankte hen voor hun vriendelijke woorden en wensen. Toch heeft men mij wel wat teveel geprezen, want alles wat hier tot stand is gekomen king en de opofferingsgezindheid van het lerarenkorps, aldus spreker. Ik heb een gelukkige tijd doorge- VAN „PLATZAK" De hengelaarsvereniging „Platzak" uit Westdorpe trok naar Bergen op Zoom om daar in de visrijke wate ren bij de Vijverberg te trachten een visje te verschalken. De hengelaars club „De Brasem" te Bergen op Zoom viert dit jaar namelijk het 25- jarig bestaan en om dit heuglijk feit 0(> gepaste wijze te vieren, had men besloten om een nationaal hengel- concours te organiseren, waarvoor ook „Platzak" was uitgenodigd. Of 't nu aan het warme weer lag, aan het aas'of aan de kundigheid der vissers, is niet bekend, maar slechts 80 van de 102 hengelaars wisten vis uit het water te halen. De heer J. Ver- haeve uit Westdorpe bezette een eer volle plaats bij «1e individuele vis sers met een „knaap" van 91 cm. „Platzak" I werd in de korpswed strijd 5e en „Platzak" II kwam op dc 9e plaats. NA 25 JAAR. Voor de heer A. de Jonge was het vorige week maandag een DRIEKLEUR hi Oosterland waalde onlangs, so maar op een heel gewone werkdag, de vlag van de pastorie. Jawel, de vaderlandse driekleur was het, die daar fier en breed uitwaaide van 's- predikanten woning. Dat had z'n re den. zo leerden de dorpelingen later op de dag. Een heel bijzondere re den. 'In het gezin van de dominee was namelijk een dochter geboren, het eerste kind, en de vreugde, die deze blffde gebeurtenis teweeg bracht werd dus bepuald niet onder stoelen af banken gestoken. Integendeel: „Is dit geen daad, die navolging ver dient" ZO schreef onze correspotident opgewekt. „Moest elk ouderpaar dit niet doen bij de komst van een nieu we .wereldburger yPeUte suggestie top aap hierbg gaarne doorgeven. 'ote dag. Het was toen precies !5 jaar geleden, dat hij in dienst trad bij de firma Koning en Vlie ger te Goes. Om dit zilveren ju bileum te vieren wachtte men tot zaterdag. De directeur de heer A. van der Wey kwam 's morgens de heer De Jonge en zijn echtge note van huis halen, waarna hem in een gezellige bijeenkomst na mens de directie en de vroegere directeur, de heer Koning een blij vend aandenken werd aangebo den. Namens het personeel werd hem een cadeau overhandigd. Ook mevrouw De Jonge werd niet vergeten. Met bloemen werd zij geëerd voor de wijze, waarop zij haar echtgenoot steunde bij zijn werk. PARAAT! Terwijl iedereen in Hulst luide de deelnemers van de Ronde van Zee land aangemoedigd, tijdens de tweede doortocht van de karavaan door dit plaatsje, bleef de vrijwillige brand weer paraat. Gelukkig maar, want ir de bijkeuken van de weduwe I. van der Hage in de Kleine Bagijnstraat was een begin van brand ontstaan. Tijdens het afkoken van de was moet een stapel brandhout die in de nabij heid van het vuur lag vlam hebben gevat. De droogte hielp het vuur handje, dat zich al vlug door het hele gebouwtje had verspreid. Een voorbijganger ontdekte de brand en waarschuwde dc brandweer, die ge dachtig de ramp bij de Zeeuwse Tex tiel Combinatie, onmiddellijk met groot materiaal uitrukte. Men was de situatie spoedig meester, waar door de schade tot een minimum kon worden beperkt. mede namens Inspecteur mr. L. G. Wolf in de inspectie Goes. Hij vestigde er de aandacht op, dat het contact met de heer De Jonge altijd goed is geweest. Ook voer de nij nog het woord als oud-kwe keling en als Vriend. Ook de heer J. A. van Bennekom, directeur van de christelijke kweek school te Middelburg maakte van de gelegenheid gebruik de heer De Jon ge zijn dank te betuigen voor de prettige samenwerking. Grote bloei De algemeen secretaris van het hoofdbestuur van Volksonderwijs, de heer P. van Thuijl, sprak de ver wachting uit, dat de neer De Jonge thans nog meer tijd zou kunnen wij- gelijk dank zij de liiedewer- i de ïnkorpj ■■Ml^ëltikkifaHPi maakt op de kweekschool cn elke dag opnieuw heb ik mijn werk met liefde gedaan, zo vervolgde hij. Nadat de heer De Jonge allen zijn hartelijke dank had overgebracht voor het afscheidscadeau een bij zonder passend cadeau noemde hij het was er een pauze, waarin een Verversing werd aangeboden. Na de pauze zongen do leerlingen hem on- aer leiding van de heer C. Schijve een afscheidslied toe, waarvan de tekst was geschreven door de Neder landse taalleraar, dr. J. van Ham. De muziek was van de muziekleraar, de heer C. Schijve. De heer C. W. B. Keller nam afscheid van P.Z.E.M. Na diensttijd van 36 jaar Zaterdag heeft de heer C. W. B. Keiler, technisch hoofdambtenaar en hoofd van de afdeling Bouwwerken bij «le P.Z E.M. te Middelburg wegens hét bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd mi een diensttijd van ruim 36 jaren afscheid genomen. De heer Keiler, die vergezeld was door zyn echtgenote, werd in de be stuurskamer van het P.Z.E M.-gebouw aan de Roelendaelesingel op hartelij ke wijze toegesproken door de direc teur der P.Z.E.M., ii'. T. Michielsen, die hem zijn weigemeente dank bracht voor de belangrijke diensten aan het bedrijf bewezen. Spreker memoreerde de bijzondere wijze, waarop de heer Keiler zijn taak heeft verricht en de grote liefde die hij zijn vak toedroeg, ir Michielsen wenste de heer en me vrouw Keiler nog vele goede jaren toe. Als aandenken bood de heer Mi chielsen een ingelaste foto van de technische ambtenaren der afdeling Bouwwerken aan. Namens het personeel sprak de heer Versluijs hartelijke woorden van afscheid en bood een schildersuitrus ting aan, terwijl mevrouw Keiler een bloemstuk ontving. Nadat nog ver schillende heren het woord hadden ge voerd, sprak de voorzitter der perso neelsvereniging. de heer Huser, dank woorden voor alles wat de scheidende voor de vereniging heeft gedaan en bood eveneens een aandenken aan. De heer Keiler dankte allen voor de tot hem gerichte woorden en de hem aangeboden geschenken. Hij stelde nadrukkelijk, dat hetgeen hy voor het bedrijf heeft kunnen doen slechts mo gelijk was door de ijver en toewijding van het personeel der afdeling Bouw werken. Met een handdruk en goede wensen werd hierna van de beer en mevrouw Keiler afscheid genomen. Eindexamen r.h.b.s. A te Middelburg Aan de r.h.b.s. te Middelburg slaag- dn zaterdag voor het eindexamen A Jaques Baljeu, Tannie Hoogesteger, Wim Risseeuw, Bora Verhage en Charles de Wolff, allen te Middelburg. Nora van der Ende, Sint Laurens, Ri- bus de Lange, Sint Laurens en Wim van Wouwe te Serooskerke. Vyf kan didaten werden afgewezen. In Delft gepromoveerd Ir. J. Stuffken, vroeger te Terneu- zen, promoveerde aan de Technische Hogeschool te Delft op het proef schrift „De mijngasafglfte van kolen- lagen" tot doctor in de technische we tenschappen. Koninklijke onderscheiding voor molenaarsknecht Bij Koninklijk Besluit is de ere-me- daille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, in brons toegekend aan de heer J. A. Tholens te Hoek, knecht in dienst van de heer A. P. de Feyter, graanhandelaar en molenaar. Rundveestapel in Zeeland uitgebreid Het centraal bureau voor de sta tistiek heeft thans de voorlopige uit komsten hekend gemaakt van de in mei jJ. gehouden landbouwtelling be treffende de veestapel. Rundvee: De rundveestapel blijkt t.o.v. mei 1956 met 135.000 stuks te zijn uitgebreid en omvat nu 3.097.000 dieren. Het vrouwelijk jongvee, jonger dan 1 jaar, is met rond 20.500 stuks toe genomen tot 602.000 stuks. Met uit zondering van de provincie Limburg, waar een lichte achteruitgang 2%) heeft plaatsgevonden, geven de overige provincies een toeneming te zien, welke het grootst is in Zee land 10%). De gestadige achteruitgang van het aantal landbouwpaarden blijkt zich ook in het afgelopen jaar te hebben voortgezet. De paardenstapel omvat thans 199.400 stuks tegen 209.700 in 1956 (—5%). Kamer van Koophandel Zeeuwsch-Vlaanderen komt in Terneuzen bijeen De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen houdt op donderdag 11 juli a.s. in hotel Rotterdam te Terneuzen een algemene vergadering. Drs. Ver burg, directeur van het Economisch- Technologisch Instituut in Zeeland zal spreken over het werk van hec E.T.I. Verder zal de rekening der Kamer over 1956 worden vastgesteld. Advertentie De Zeeuwse onderwijswereld heeft zaterdagmiddag afscheid s genomen van de heer A. de M Jonge, directeur van de Rijks- kweekschool te Middelburg. 1ê M Namens het personeel, de oud- §f jg leerlingen en de leerlingen overhandigde de heer E. Mos, onder-directeur, de scheidende directeur een radiotoestel. 1 Foto P.Z.C.) I IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIlj; Verkrijgbóar bij de Horeca-bedrijven en Uw wijnhandelaar Middelburgs V.V.V. wenst geen circus op de Markt Brief aan college van B. en W. Het bestuur van V.V.V. Middel- burg heeft zich zaterdag met een brief tot B. en W. van de Zeeuwse hoofdstad gewend, waarin wordt ge zegd, dat dit bestuur er met verba zing kennis van heeft genomen, dat het college een circus heef toegestaan zijn tenten op de Markt op te slaan. Het bestuur meent, dat deze beslis sing niet in overeenstemming is met de grote belangen, die Middelburg bij het vreemdelingenverkeer heeft. Dit circus ontneemt elk uitzicht op het Stadhuis, maakt parkeren onmoge lijk en maakt de terrasjes van som mige café-restaurants „onbewoon baar", doordat er stallen voor zijn gebouwd. Hét bestuur zegt in deze brief voorts er van overtuigd te zijn, dat de Markt geen „heilige plaats" Is, waarop niets zou mogen gebeuren omdat het oude Stadhuis er staat. Maar aan de andere kant moet er toch voor worden gewaakt, dat de Markt geen stadsdeel wordt, dat men liefst zo spoedig mogelijk ont vlucht. Tenslotte spreekt het bestuur de hoöp en de verwachting uit, dat B. en W. in de toekoihst bij het verlenen van vergunningen rekening zullen houden met de toeristische belangen van de stad. Prijsvraag landbouwinventarissen In verband met de Z.L.M.-tentoon- stelling te Zierikzee werd er een prijsvraag uitgeschreven voor de meest geschikte land- en tuinbouw- inventarissen. In de groep landbouw bedrijven tot 12 ha werd een le prijs toegekend aan K. Poppe, Seroosker ke (S.) en een lb prijs aan W. van Liere Zonnemaire. Bedrijven 30 ha: 1. N. v. d. Stolpe, Ellemeet en 2 P. Lampert, Biggekerke, 50 ha: 1. S. J. Dees, Wissekerke, 2. N. v. d. Stolpe, Ellemeet. Tuinbouwinventarissen: 5 ha.: 1. Jac. Steur, Burgh, 2. Joh. M. v. d. Velde, Zierikzee, 10 ha: 1. Jac. Steur, Burgh, 2. J. R. Boot, Haamstede. IN MIDDELBURGS SCHUTTERSHOF Zaterdag 20 juli a.s. naar nationale wedstrijd De helpers van de Rode Kruis-ploeg uit Amemuiden en de helpsters v de Rode Kruls-pioeg uit Goes, alsme de de daniesploeg uit Middelburg, die vorig jaar „kampioen" werd, zullen Zeeland vertegenwoordigen tijdens de nationale Rode Kruis-wcdstryden, die zaterdag 20 juli aanstaande in Sche- veningen gehouden zuilen worden. De helpers uit Amemuiden wonnen za terdag namelijk de in het Schutters hof te Middelburg gehouden kring- wedstrijd, terw'yl de Guesc dames dat bewerkstelligden by de kringwedstrijd van de helpsters. Tegelijk met de kring- werd ook de bekerwedstrijd afgewerkt, die gewonnen werd door de helpers- plus helpstersploeg uit Goes, waarmee de ploeg uit de Gan- z es tad dus een dubbel succes behaal de. Bij de heren traden achtereen- olgens voor de kringwedstrijd Ame muiden, Axel, Goes en Zierikzee in het strijdperk, en by de dames waren dat de ploegen uit Goes, Souburg en Zierikzee Voor de bekerwedstrijd hadden ingeschreven Goes, Souburg 1 en Zierikzee. Voor de heren was weer een om vangrijke en realistische oefening in elkaar gezet. Drie arbeiders waren bij het bomen rooien door een vallende boom getroffen. Zij hadden daarbij min of meer ernstige wonden opgelo pen, die menig probTeem schiepen voor de deelnemers. Zo af en toe werd dan ook een wond over het hoofd gezien, die toch primair behandeld had moe ten worden, maar over het algemeen werd er behoorlijk gewerkt. Vooral Amemuiden liet een uitstekende in druk achter. Zoals te doen gebruikelijk, werk ten de dames in meer rustiger sfe ren. De dames moesten „meeva ren" met de „Kasteel Staverden", waarop twee patiënten geholpen moesten worden. De beide jury's by de heren ge leid door dokter D. N. van Gelderen en bij de dames door mevrouw dr. E. Vermaasvan Konijnenburg ken den tenslotte de eerste prijs toe aan Amemuiden en Goes. By de heren wa ren voor de ploeg 625 punten te beha len en voor de commandant 110. De dames konden 400 punten behalen en de leidster 100. De uitslag luidt: 1. Amemuiden 417 en 90 pnt.; 2. Axel 354 en 95; 3. Goes 340 en 75; 4. Zierik zee 291 en 50; dames: 1. Goes 329 en 82; 2. Zierikzee 310 en 90; 3. Souburg 260 en 72. Toelatingsexamen aan christelijk lyceum Voor het toelatingsexamen le klas aan het Christelijk Lyceum voor Zeeland slaagden de volgende kandi daten: Izak Smallegange, Biezellnge; El- ly Adriaanse, Tineke Bonder, Ineke Boonstra, Adrie de Bruyiie, Toin Bruynzeel, Anita Buurman, Mies Cök, Ad Dekker, Wim Elzerman, He- leen Hage. Hans Harthoorn, Bep Hil- lebrand, Benno Hoogendoorn, Anne- rtiatiè Hordijk, Franqois van Hou- denhoven. Bram Houterman, Ellie de Jonge, Bep Kerkhof, Teun Kerkhof, Erik Kousemaker, Wim Knuist, Ada van Llere, Jenny LUteyn, Marian v. d. Peyi, Wim Pieterse, Get'ke Ren- tiiig, Henk Rol, Adri Schipper,"Bram Slabbekoorn, Cora Slbover, Ti,Uy Torbijn, Roel Wassenaar, allen te Goes; Piet van Liére, 's-Omvcnpbl* der; Piet Zweedijk, 's-H. H. kinrleïen Krijn Leendertse, Leen Minclerhó'ud, Hoedekenskerke; Corrle van Dijke, Jos de Jager, Oorrie vah der Leek, Willie Markusse, Mary Ribbens, Maatje Slabbekoorn, Letty v. Suyle- kom, Arnold van Willegeh, Kapelle; Jan van Gilst, Piet Nieuwehuyse, lek de Pagter, Martha Smallegange, Krabbendijke; Chris Koolstra. Addy Leys. Addy Poley, Kruiningen; Jan Hoogstrate, Rinus Sommeyer, Ove^ zande; Jan Lobbezoo, Tonny Polder man, Rilland-Bath; Thijs Bierens, Henk van Raaijen, Schorè; Plet Job- sen, Theo Stomp, Wemeldinge; Plet Scheeie, Wissekerke Martien Smal legange, Wolphaartsdijk; Adrl van Damme, Wim Vette, Yerseke. Universitair examen Aan de technische hoge school te Delft slaagde voor het propaedeu- tisch examen elektrotechnisch inge nieur de heer J. J. Guerand té Vlis- singen. Voor het propadeutisch exa men natuurkundig ingenieur slaagde de heer G. van Muiswinkel te Goes. Aan de rijksuniversiteit te Gronin gen slaagde voor het kandidaatsexa men Engels mej. G. L. Reinders te Terneuzen. Aan de R.-K. universiteit te Nij megen slaagde voor het kandidaats examen rechten de heer J. A. F. Hermans te Hontenisse. Aan de technische hoge school te Delft slaagden voor het propacdeu- tisch examen scheikundig ingenieur de heren L. L. van Diereridonck, Vlis- singen; C. H. Kroon, Goes; M v. d. Ouden, St. Philipsland; E. A. F. de Schrijver, Lamswaarde (gemeente Hontenisse) en P. J. Seip, Goes. Fins schip liep niet vast In aanvulling op een eerder gepu bliceerd bericht over het vastlopen van een Fins schip bij Vlissingen (het vrachtschip „Leila") vernamen wij van bevoegde zijde nader, dat het hier enkel een roerdefect betrof. De 3574 ton metende „Leila" liep niet vast, maar ging alleen ten an ker. Bij het uitvoeren van enkele manoeuvres kwam 't schip wel dicht onder de wal, maar het liep niet vast. VANDAAG. Middelburg Eleclro: „Ein Herz voll Musik", 7 en 9.15 uur, al,: Schouw burg: „Als Parijs ontwaakt". 0 uur, 18 jr.; Molenwater: Miniatuur Wal cheren, 9 tot 23 uur: Markt: Circus Jös Mullens, 20 uur.. Van Benthem en Jutting: Tentoonstelltne Hokusal. Molenwater: Paardenkeurlng, 10 uur. Vlissingen Alhambra: ..Gervaisé". 7 en 9 uur, 18 jr.; Luxor: .Operatie Ka jak", 8 uur, 14 jr.: Bejaardenhuis: Tentoonstelling „Michlel de Ruyter", 10 tot 17.30 uur; Belaardconcert door Ferd. Timmermans, 15 tot te uur; Oude Markt: Openluchtsuci „Beste- vaer Michlel", 20.30 uur; Kunstzaal Bikker: Schilderijen van Mies Cal- ienfelsCarstens. Göes Grand: „Een stad gaat door de hel", 8 uur, 18 jr,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2