Tweede Kamer worstelde zich door pachtwet-amendementen Laatste zitting van Hervormde Synode ging over: vrouw en ambt K ZIEKENFONDSEN BIEDEN DE TANDARTSEN 26,5 CENT KLANKSOm ZATERDAG 6 JULI 1957 PROVINCIALE Z E B O W 8 E COURANT REGERING BLEEF VRIJWEL MEESTER VAN HET TERREIN Geen pottekijkers bij pachtkamers; volkstuinen „buiten de wet" (Van onze parlementaire redacteur.) Een lange dag heeft de Tweede Kamer gisteren artikelen van en amendementen op de nieuwe pachtwet behandeld. Verscheidene anten- dementen zijn na bestrijding ingetrokken. Er zijn er vervallen, doordat de regering de gewenste wijzigingen inmiddels in het wetsontwerp had aangebracht en de regering heeft sommige amendementen overgenomen, omdat zij de redelijkheid ervan erkende. Er zijn er ook verworpen, o.a. van de communistische heer Borst, die op een gegeven ogenblik de enige voorstemmer was Een interessante discussie over de belangrijke kwestie van de pacht- overneming eindigde met de verwerping van twee amendementen. Een amendement-De Kuiter (c.h.) om meer invloed aan de verpachter te verlenen, sneuvelde met 37 tegen 78 stemmen (tegen P.v.d.A., K.V.P. en C.P.N.) en een amendcment-Egas (p.v.d.a.), dat de pachtoverneming enigszins verruimde, met 53 tegen 65 stemmen (tegen K.V.P., A.R. en S.G.P.). Ook over de volkstuinen ontspon zich een belangwekkend debatje. Mejuffrouw Zeelenberg van de P.v. d.A. had hierover een amendement ingediend, dat duidelijk wilde vast leggen, dat een overeenkomst, waar bij een volkstuin in gebruik wordt gegeven, geen pachtovereenkomst is. Nadat haar was verzekerd, dat noch de huur van afzonderlijke volkstui nen noch die van volkstuincom plexen als pacht wordt beschouwd, trok zij haar wijzigingsvoorstel in. Doch later werd zij geplaatst voor een amendement van de christelijk-historische heer De Ruiter, dat de volkstuincom plexen juist wel onder de wer kingssfeer van de pachtwet wil de brengen. Het is duidelijk, dat zij zich hiertegen scherp ver zette, ook al, omdat het bij de pachtwet gaat om landbouw gronden en volkstuinen moeilijk als zodanig aangemerkt kunnen worden. Bij verpachting, vond zij, kunnen moeilijk de normale maatstaven van de pachtwet gelden, omdat de verpachter een stuk grond doorsneden met koolaspaden terugkrijgt De minister ontried de aanne ming van dit amendement. Het werd daarna bij zitten en op- sthan verworpen. De liberale heer Van Dijk had ein delijk succes na al de vei-werpingen en intrekkingen. Nadat de minister van justitie, prof. Samkalden, had verklaard, dat hij de beslissing aan de Kamer overliet, nam deze het amendement-Van Dijk tot verhoging van de leeftijdsi plaatsvervangeni grondkamers (in het wetsontwerp 65 jaar) bij zitten en opstaan aan. Al leen de C.P.N. bleek tegen te zijn. De minister kon toen niet anders dan een ander amendement van de zelfde afgevaardigde, dat ook voor de leden en plaatsvervangende leden van de pachtkamers de leeftijds grens op 70 jaar stelde, overnemen. Niet voor het leven Met grote aandrang, ontried hij ech ter een amendement van de heer Van Dijk om de benoeming van de leden der pachtkamers voor het le ven te doen geschieden. Hij had er principiële bezwaren tegen en opper de bovendien deze praktische beden king, dat men de leden van de pacht kamers, die ook andere betrekkin gen bekleden, niet voor het leven aan deze instelling mag binden. De minister drong bij de heer Van Dijk op intrekking van het amendement aan. De afgevaardigde gaf gehoor aan dit verzoek. Vervolgens besprak nien artikel 77 luidende: „Een door onze minister voor iedere grondkamer aan te wij zen ambtenaar is bevoegd haar zit- Verduistering van 58.000 De 37-jarige J. G. uit Tiel, chef van de loonadministratie van een metaal waren bedrijf te Tiel, is gearresteerd op beschuldiging van verduistering van een bedrag van 58.000. Hij zou dit geld in drie jaar tijds bemachtigd hebben, en zou dit hebben kunnen doen, omdat de directie een groot ver trouwen in hem stelde. Het geld had G., die ongehuwd is, ten eigen bate aangewend. Op last van de officier van justitie te Arnhem, is hij ingeslo ten. tingen (dat is van de grondkamer) alsmede haar beraadslagingen in raadkamer bij te wonen en haar op verzoek of uit eigen beweging ad vies uit te brengen." De heren Van Rijckevorsel (k.v.p.) en Van Dijk (v.v.d.) wensten geen pottekijkers. Wel deden de heer Egas (p.v.d.a.) en zijn partijgenoot, dr. Mansholt, hun uiterste best om het artikel te verdedigen en wel ver klaarde laatstgenoemde onschuldig, dat de ambtenaar er alleen maar zou zitten om inlichtingen aan de leden van de grondkamer te ver strekken, doch de Kamer vertrouw de de zaak niet en zij verwierp het artikel met 38 tegen 77 stemmen. Alleen de P.v.d.A. en de C.P.N. stemden ervoor. Toen sprong de heer Vondeling van de P.v.d.A. op het spreekgestoelte en vroeg bij een volgend artikel, hoe de minister tijdig in het bezit van 'n beschikking van de grondkamer kan komen, nu geen ambtenaar meer de zittingen van de grondkamer bij woont. Minister Samkalden stelde hem gerust. Hij vreesde geen moeilijk heden, omdat er wel een andere weg te vinden is om de minister aan de beschikking te doen komen. Schad ever goed ing De anti-revolutionaire heer Men- link oogstte succes met een amende ment, dat een overzichtelijker for mulering van de schadevergoedings regeling bij onteigening gaf dan in het ontwerp was opgenomen. Nadat er een paar redactiewijzigingen in waren aangebracht, nam de minis ter het amendement over. Op een ander punt, de schade vergoeding bij onteigening be treffend, konden de minister en de heer Van Rijckevorsel (k.v. p.) niet tot overeenstemming komen. Ondanks de vele bezwa ren, die de bewindsman ertegen opperde en ondanks zijn drin gende verzoek het in te trekken, handhaafde de heer Van Rijcke vorsel zijn amendement, dat de bedoeling had buiten twijfel te stellen, dat de werkelijke waar de van het onteigende voor een verpacht onroerend goed niet lager dient te worden vastge steld dan voor een vergelijk baar onroerend goed, dat bij de eigenaar in gebruik is. De voorsteller suggereerde, liet amendement aan te houden, teneinde de minister de gelegenheid te geven er nog eens over na te denken. Het was het laatste amendement in de lange reeks. De voorzitter nam het denkbeeld over en deelde mee, dat het dinsdag opnieuw in behandeling zal worden genomen, als liet. ont- werp-pachtwet voor de tweede le zing aan de orde komt. In elk geval zal dinsdag de eind stemming over de pachtwet worden gehouden. Laatste poging tot B Ook in het vermaarde Parjjse ff kunstcentrum Montmartre heeft de thermometer abnor- M male hoogten bereikt, hetgeen f§ de kunstschilders op Place du ff Tertre er niet van weerhouden m de pittoreske hoekjes op het §f schilderslinnen vast te leggen, waurbij de kunstschilder van de foto er wel frisse voeten bij hield lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli vergelijk De ziekenfondsen hebben, naar De Volkskrant meldt, aan de tandartsen een voorstel gedaan voor een ruimere honorering, namelijk ongeveer 26,5 cent per minuut, in plaats van de oorspronkelyk aangeboden 25 cent. zy zijn met dit voorstel ter tafel ge komen, toen zy en hun tegenparty (de tandartsen) by de minister van Socia le Zaken op audiëntie waren ter be spreking van de arbitrage in hun con flict. De afgevaardigden der tandart sen zyn met het nieuwe voorstel van de ziekenfondsen teruggekeerd naar de Maatschappij ter Bevordering van de Tandheelkunde, die in hoofdbe stuursvergadering hierover heeft be raadslaagd. Volgende week, uiterlyk WAT ZE ZEGGEN. Sir Frederick Leith-Ross: „De inflatie is zoals de zonde. Elke regering verafschuwt haar en brengt haar tegelijk ln praktijk." Maarschalk Montgomery: „Ik ben een internationale soldaat. Ik dien vijftien premiers tegelijk en dat is soms gemakkelijker dan er maar één te dienen. Want wanneer lk ergens iets onpoDulairs heb ge zegd, reis ik eenvoudig van het ene land naar het andere." ENIGE BEZWAREN. „Wanneer men bedenkt", zo schrijft de Leipziger Volkszeitung. ,.dat wij in onze volks- bedrijven behalve de bedrijfs-vak- bondsleiding en de partij-bedrijfs groep de technische raad. de nor men-activisten. de plan-activisten en de verschillende commissies, zoals de cultuurcommissie, de arbeidsbe schermingscommissie, de sociale commissie, de keukencommissie, de conflictcommissie en dergelijke heb ben, er nog een comité gevormd moet worden, rijzen in dit opzicht toch enige bezwaren." Jongen verdronken te Harderwijk. De 11-j'arige Wouter Boessekool uit Harderwijk is gisteren tijdens het ba den in het LJsselmeer voor het Velu- westrand verdronken. De knaap die met zijn vriendjes naar het strand was gekomen om een bad te nemen, ver dween plotseling in het water. Onmid dellijk werden pogingen in het werk gesteld om de jongen te redden. Na enkele uren haalden de bemanningen van twee reddingsboten het ontzielde lichaam van de knaap naar boven. De jongen kon niet zwemmen en is ver moedelijk verrast door de vroegere vaargeul die op enkele afstand van het Veluwestrand intakt is gebleven. Weer een zomer weekend Van onze weerkundige f medewerker.) Het mooie en warme zomer- weer schijnt dit jaar niet op te kunnen. Opnieuw heeft zich boven de Noordzee een hoge i drukgebied ontwikkeld waar- door vrijdag de wind naar het I noordoosten draaide. In het noorden van ons land werd I daarbij koelere lucht aange- voerd van 22 a 23 graden Cel- sius, maar in Vlissingen steeg het kwik toch weer tot 26 en 1 tn Limburg tot 30 graden Cel- sius. Het genoemde hoge druk- gebied ging langzaam naar Zuid-Zweden. waardoor de wind nog iets verder naar het oosten draait. Het is daarbij te verwachten dat er nog wat warmere lucht uit Midden- Europa wordt aangevoerd met i middagtemperaturen van 27 tot 30 graden Celsius. Inmid- i dels heeft zich boven west- Frankrijk weer een kleine on- weerstoring ontwikkeld die langzaam in noordoostelijke f richting trekt. Wij verwachten daarom dat het een warm en f zomers weekeind zal worden, waarbij echter in de loop van zondag de kans op een ver- li spreide onweersbui weer gaai toenemen. donderdag:, zullen de tandartsen een beslissing hebben genomen. De ziekenfondsen hebben nadrukke lijk onder de aandacht gebracht, dat zij hun nieuwe aanbod niet ter discus sie kunnen stellen. De tandartsen, die destijds 27,64 cent per minuut'eisten, kunnen het aannemen of verwerpen. In het laatste geval trekken de zie kenfondsen hun uiterste voorstel te rug, zodat het bij een arbitrage, zo de ze nog mogelijk zou zijn, geen rol meer kan spelen. Geen atoomwapens op Soesterberg (Van onze parlementaire redacteur) De minister van defensie, ir. Staf, heeft vrijdagmiddag in de Tweede Kamer medegedeeld, dat het op Soesterberg gestationeerd squadron Amerikaanse vliegtuigen niet met atoomwapens is uitgerust en dat daartoe ook geen enkel voornemen bestaat. Evenmin zijn op korte stand van de Nederlandse gr krïjgsmachtonderdelen gelegerd, die met atoomwapenen zijn uitgerust. De bewindsman antwoordde dit aan de communistische afgevaardigde, de heer Bakker, die hem hierover vragen had gesteld. Amerikaanse A-explosie: krachtigste van de serie Boven het Amerikaanse proefterrein In de woestijn van Nevada is vrijdag ochtend vroeg een atoombom tot ont ploffing gebracht, die op 460 meter hoogte aan een ballon was bevestigd. De bom, de krachtigste in de huidige serie proefnemingen, was driemaal zo sterk als de bommen die in 1945 op Ilirosjima en Nagasaki vielen. Op vijf kilometer van het ontplof fingscentrum bevonden zich, in diepe loopgraven verschanst, 2.000 mari niers en 400 militaire waarnemers. Een kwartier na de ontploffing zetten deze mannen hun gasmaskers af en kwamen zij uit hun schuilplaatsen te voorschijn. In de eerste telefonische berichten van deze militairen werd ge zegd, dat hier en daar de loopgraven ingestort waren, doch dat verder alles in orde scheen. Tevoren was bekendgemaakt, dat de radio-actieve neerslag niet noe menswaard zou zijn. Na een golf van hitte die tot op een afstand van 20 km werd gevoeld, volgden zeer krachti ge schokgolven en een oorverdovende geluidsgolf. Het schynsel van de ontploffing werd tot op honderden kilometers af stand, in Los Angeles. San Francisco en Salt Lake City, waargenomen. Door de schok van de ontploffing werden in Californië veel mensen uit hun slaap opgeschrikt. Geen kort geld voor woningbouw (Van onze parlementaire redacteur) De minister van financiën, de heer Hofstra, heeft vrijdagmiddag in de Tweede Kanier op desbetreffende vragen van de heer Frgpssen (P.v.d. A.) geantwoord, dat''*de regering maatregelen zal treffen tegen het fi nancieren van woningbouw door de gemeentebesturen met zogenaamd kort geld. De regering beraadt zich nog over de maatregelen, om de kans, dat de woningproduktie een vermindering ondergaat, uit te sluiten. Positieve mededelingen kon minister Hofstra hierover niet doen. De mogelijkheid om ter financiering van de woning bouw voorschotten uit 's rijks kas, zoals bedoeld in artikel 56 van de woningwet, aan de gemeenten ter beschikking te stellen, zal de rege ring onder het oog zien, nadat zij aan de hand van de ontwerpbegro ting voor 1958 een beter inzicht in de financiële positie van het rijk heeft verkregen. Voorts gaat de re gering na, of en in hoeverre bij de verlening van bouwvolume tegelijk geld verstrekt kan worden aan de gemeenten, die dit nodig hebben. De bewindsman was van mening, dat vöor de eerste tijd geen enkel nadelig gevolg van de financiële si tuatie voor de woningbouw behoeft te worden gevreesd. De regering geeft aan de woninbouw een zeer hoge prioriteit en zij za! zorgen, dat de bouw niet op financiële bezwaren afstuit. Tenslotte deelde hij mee, dat in het geheel van het onderzoek naar wat voor de woningbouw kan wor den gedaan, ook de mogelijkheid van premieleningen zal worden nage gaan. STEMMEN UIT DE KERKEN Weer werd de vrouw niet tot alle ambten toegelaten De leden van de Generale Synode der Ned. Herv. Kerk hebben het warm gehad de vorige week, toen zij in het Eijkmanhuis in Driebergen vergaderden. Dat is niet alleen geweest vanwege de tropische warmte, een ongewoon verschijnsel in ons land. De synodeleden hebben het warm gehad ook door hetgeen er op deze synodale vergadering aan de orde kwam. Zij hebben het niet zo warm gekregen door de brief van de depu- taten van de Gereformeerde Kerken in Nederland over de revisie van de liturgische formulieren, waarin deze depntaten samenwerking en kritiek vragen bij en op hun eigen arbeid in dezen. Zij hebben het ook niet warm gekregen, omdat prof. Engelbrecht nu al voor de derde keer de groeten overbracht van de „dochter-kerk", de Nederduitse Hervormde Kerk van Zuid Afrika en meteen waarschuwde niet „te gemakkelijk te spreken over het naturellen vraagstuk" en ook niet toen prof. Lugstrok uit Aar- huus vertelde dat de Deense Kerk in eigen land met gelijke problemen heeft te worstelen als de N.H. Kerk in ons land. Evenmin kregen de sy nodeleden hpt extra warm, toen er gesproken werd, naar aanleiding van een voorstel van de classis Leeuwarden over de herziening v~n de predi- kanstraktementen. Daar krijgt een synode het maar koud van. Ook niet door de benoemingen die er gedaan moesten worden, jaarverslagen die verwerkt moesten worden en rapporten, waarbij dat over de kunstmatige inseminatie, die doorgenomen moesten worden. Dat alles is voor een sy nodelid geregelde kost, waar hij doorheen moet bijten, omdat het wel eens een beetje taai Is. Dé bovenmatige hitte kwam toen de praeses wederom aan de orde stelde de kwestie van de vrouw in het ambt. Dan wordt het altijd warm. Voor de synodeleden was dit nog imeer het geval, omdat ze niet alleen te maken hadden met de vrouw van deze tegenwoordige tijd, maar ook met de bijbelse vrouw van 1900 jaar en langer geleden. Wanneer dan de strijd om de vrouw losbrandt, krijgt deze een bijzondere hiftigheid, waar voor buitenkerkelijken gewoon weg geen begrip voor kunnen opbrengen. Gezien de warmte in de temperatuur en gezien dit onderwerp, stel ik me zo voor dat de hoogeerwaarde heren van de synode zo nu en dan een be- j weer is. zwijming nabij zijn geweest. Het was dan ook een behoorlijke beslis sing waarover het ging. Het was niet de eerste keer dat dit punt hier ter sprake kwam. Een paar jaar geleden was het ook al eens ge beurd en toen was de beslissing ge vallen aan de classicale vergaderin gen, die er hun fiat op moesten ge ven. voor te stellen de vrouw tot alle ambten toe te laten. Edoch, die broe ders ouderlingen, predikanten, ouderling-kerkvoogden, en diakenen die door hun gemeenten waren afge vaardigd naar de classicale verga-le ringen, beslisten in meerderheid dat dit voorstel, waarbij niet alleen het diakenambt, maar ook dat van pre dikant en ouderling voor vrouwen werd opengesteld, onaanvaardbaar was Het Wereldgebeuren Ambitieus senator Senator John F. Kennedy heeft in de Verenigde Staten vrij veel in vloed. HIJ bekleedt namelijk het I voorzitterschap van de subcommissie uit de Senaat voor buitenlandse be trekkingen. Maar met die belang rijke functie is Kennedy kennelijk niet tevreden. Toen hem namelijk deze week op een persconferentie werd gevraagd, of hij zich in 1960 kandidaat wilde stellen voor het pre sidentschap van de Verenigde Sta ten, antwoordde hij weliswaar, dat hij dat zelf niet zou doen. inaar hii voegde eraan toe dat hij niet „neen' zou zeggen wanneer de democra tische partij hem de kandidatuur zou aanbieden. In zijn achterhoofd speelt dus de gedachte, dat hij in 1960 wel eens de grote man van het Witte Huis zou kunnen worden. Aanleiding tot de vraag van de verslaggevers was een bijzonde re politieke manoeuvre van de I senator. Hij had namelijk zojuist op het bureau van de Senaat een onf- werp-resolutie gedeponeerd, die niet tot de alledaagse dingen behoorde Hij deed daarin een beroep op beide huizen van het Congres, de Ameri kaanse regering te machtigen om via de N.A.V.Ö., Marokko of Tu nesië haar invloed aan te wenden om voor Algerije politieke onafhan kelijkheid te bereiken. Deze resolu tie zal het uitgangspunt zijn voor een uitgebreide redevoering van Kennedy in de Senaat. En daarna zal hij met nieuwe ontwerp-resolu- ties en met nieuwe toespraken t® voorschijn komen om „de rol te on derzoeken die dc Verenigde Staten vervullen in de permanente strijd voor de onafhankelijkheid, die in d® communistische en westelijke wereld wordt gevoerd tegen de krachten van het imperialisme." enncdy is van plan. om met het gooien van knuppels in het hoenderhok de aandacht op zich te vestigen. Het prestige van de republikeinen wil hij verminde ren en tegelijk zijn eigen naam naar voren brengen in de democratisch* partij die, naar hij hoopt, in 1960 d® presidentsverkiezingen zal winnen. Volgens de grondwet immers mag de populaire generaal Eisenhower zich niet voor een derde keer kan didaat laten stellen. En de vcrkic- zlngssuccessen van de republikeinen in de laatste jaren zijn voornamelijk aan Eisenhowers persoonlijke popu lariteit te danken Het valt niet te ontkennen, dat Kennedy dadelijk erin geslaagd u», de aanda L te trekken. De Ameri kaanse minister van buitenlandse zaken, John Foster Dulles, reageerde deze week op zijn woorden tijdens de periodieke persconferentie. Hij betoogde dat de Amerikaanse rege ring het dienstiger acht, zich niet l« mengen in een probleem dat niet tot haar bevoegdheid behoort. Ook op de persconferentie van Eisen hower werden Kennedy's denkbeel den aan de orde gesteld. De presi dent was het volkomen met zijn mi nister van buitenlandse zaken eens. De New Yorkse „Daily News" schreef gisteren: „Wij hebben even veel reent om Frankrijk voor tc schrijven wat het in Algerije moet doen, als Frankrijk het recht heeft om ons te zeggen hoe te handelen met Alaska of Poito Rico en dat recht bestaat helemaal niet Kennedy heeft behalve veel aan dacht, ook veel kritiek gekregen. Overigens nam hij' die kritiek op de koop toe. De Amerikanen weten nu in elk geval, dat hij van „kolonialisme" niets moet heb ben. en dat kan hem alleen maar van pas komen. Velen van zijn land genoten zijn zich immers levendig ervan bewust, dat ook hun gebied eens tot de „koloniën" behoorde. Daar komt bij, dat hij niet dc enige buitenlander is. die zich met de Al gerijnse kwestie wil inlaten. Heeft donderdag niet het Internationaal Verbond van Vrije Vakverenigingen nog bij de Franse regering erop aan gedrongen, onderhandelingen met „de ware vertegenwoordigers van het Algerijnse volk" tc beginnen over een staking van het vuren? Men mag de Franse regering, die nu al zo lange tijd met het probleem zit opgeseneept, toewensen dat zij spoedig t en succesvolle regeling voor de Algerijnse kwestie weet te vinden. Niet onder pressie van het buitenland, maar volgens eigen vin dingrijkheid. die niet kan worden gemist in deze ingewikkelde aange legenheid. Maar juist de gecompliceerdheid van de kwestie maakt, dat zo'n op lossing niet-in één dag geboren kan worden. Aangenomen moet dan ook worden, dat Kennedy wanneer die blijde dag komt inmiddels aan heel andere problemen toe is in zijn redevoeringenreeks. Misschien dat de senator dan inmiddels de uitslag •voet van de presidentsverkiezingen, waarvoor hij nu al zo druk in de Uit de binnengekomen adviezen bleek echter dat, al mocht dan de openstelling van het ambt in de Ned. Herv. Kerk voor vrouwen over heel de linie, niet aanvaard werd, de classicale vergaderingen toch niet af kerig stonden tegenover alls ambts vervulling door de vrouw. Een jaar lang heeft 'n synodale commissie zich nadien nog eens met deze zaak be zig gehouden en zij kwam nu met een rapport. ,.De kerk is niet zonder meer een kopie van de oude kerk. Zij heeft een gebondenheid lichaam van Christus te zijn; maar zij heeft ook (Vervolg op pag. 10) Landbouwprijsindexcijfer van mei gelijk aan dat van april Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek bedroeg het algemeen landbouwprijsindexcijfer (basis 1949- 501952-'53 100) in mei, evenals U- april, 103 tegen 105 in mei van het vorig jaar (-1,9 Het indexcijfer voor akkerbouw- produkten liep, hoofdzakelijk onder invloed van dc sterke stijging der aardappelprijzen, op van 98 in april tot 108 in mei i-f 10.2 cr in mei !9o6 bedroeg het groepsindexcijfer 122 (- 11.4 Het groepsindexcijfer voor vee- houderijprodukten bedroeg 102 tegen 105 in april (-2.9 Niettegen staande de prijzen van rundvlees en eieren zijn gestegen, daalde toch het groepsindexcijfer als gevolg van la gere prijzen voor de overige veehou- derijprodukten. Vergeleken met mei 1956 (100) vertoont het gr'wpaindex- cijfer een stijging van 2 Het indexcijfer voor het totaal der kostenfactoren onderging een gerin ge daling. Het liep terug van 127 tot 126 (-0,8 <i). In niei 1956 he- droeg het groepsindexcijfer 122 'I 3,3

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 3