AUTO SLIPTE IN DE BOCHT DOOR GROTE SNELHEID WALCHEREN SPOEL OM die melkfles! Op haar bestemming 10 PROVINCIALE ZBBUWBB COURANT VRIJDAG 5 JULI 1957 KANTONGERECHT TERNEUZEN Er lag een tak op de weg... De vertegenwoordiger F. H. W. uit Terneuzen stond terecht voor de kan- rechter te Terneuzen omdat h(j in de avond van zondag 24 februari jl. op de Oudelandseweg in die gemeente met zyn auto de veiligheid van de weg in gevaar zou hebben gebracht. De heer W. was met vrfl grote snelheid door de bocht komen rUden en omdat hy naar zyn zeggen plotseling voor een op de weg liggende grote tak moest uitwyken, was de auto geslipt. Het gevolg was, dat ter plaatse staande omheiningen werden beschadigd,"ter wijl ook dc auto er niet op verbeterde. Deze moest later worden weggesleept. De vertegenwoordiger meende geen schuld aan de slipparty te hebben, doch de officier van justitie, mr. Th. Lebret. dacht daar anders over en zeide, dat de heer W. zich beter aan de gevaarlijke situatie ter plaatse, welke hem bekend was, had moeten aanpassen. Bovendien is hy er na het ongeval in het donker tussenuit ge trokken, voor welk feit hg reeds eer der werd veroordeeld. De politie die later een onderzoek instelde heeft van een tak niets kunnen ontdekken. Mr. Lebret eiste tenslotte 25 of 5 dagen met toewijzing van een nog nageko- me civiele vordering de verdere schade werd reeds geregeld tot een bedrag van 15. De kantonrechter, mr. H. van den Belt. was eveneens van mening, dat de heer W. met zijn auto een rare schuiver heeft gemaakt en zijn vonnis was dan ook eenslui dend met de eis. In de berm De 60-1arige chauffeur J. G. P. uit Axel rocd met een door hem bestuur^ de autobus over de Vogelfortdijk in de gemeente Vogelwaarde, toen hy met één hand de voorruit wilde schoonmaken, doch daarby de macht over het stuur verloor. De autobus kwam daardoor in de zachte berm te recht en uiteindeiyk ln de daarnaast Rode-Kruisafdeling bracht al ruim f 5000 bijeen! Feestavond in „Gouden Poorte" Meer dan f 5000 hoeft de collecte dor afdeling Middelburg van het Ro de Kruis al opgebracht. Al, want dit is nog maar een voorlopige telling, aldus deelde penningmeester Van Houte woensdagavond tijdens een bijeenkomst van de afdeling Middel burg, die gehouden werd in de grote zaal van „De Gouden Poorte", mee. Om precies te zijn is er thans f 5129,45 ingezameld, waarbij dan straks nog de geldelijke inhoud van enkele bussen bij zal komen. De heer Van Houte dankte hiervoor alle medewerkenden en deelde vervolgens mee, dat door dit bedrag onder meer de uitzending mogelijk gemaakt kan worden van de patiënten met de Ro de Kruisboottocht, waarvoor de „Kasteel Staverden" is ingeschakeld. In 1955 gingen er drie Middelburg se patiënten mee, in 1956 waren dat er zes en enkele weken geleden wa ren dat er twaalf. Een van deze „me de-reizigers" vertelde „dat het af was en dat er veel gelachen is." Overal kregen de deelnemers en deelneem sters aan deze boottocht een grandi oze ontvangst met muziek, zang door honderden schoolkinderen enz. Ook de onderlinge verstandhouding tus sen de patiënten en de verpleegsters was uitstekend. De voorzitter van de afdeling Mid delburg van het Rode Kruis. mr. W. H. Vermaas, heette aan het begin alle aanwezigen hartelijk welkom. Jammer, dat er van de colonneleden maar zo weinig aanwezig waren, maar de andere bezoekers hebben dit met hun komst op deze warme avond ruimschoots vergoed. Na het ope ningswoord van mr. Vermaas werd het verdere gedeelte van deze avond op genoeglijke wijze verzorgd door de cabaretverniging ,,De Zandkor rels", die weliswaar nog niet met een nieuw programma voor het voetlicht konden treden, maar alle (vele) suc cesnummers van het afgelopen sei zoen In een doos „gestopt" hadden en die met vaart over de aanwezigen heenstrooiden. Met name enkele schetsjes bleken het, getuige het applaus, nog goed te doen. terwijl ook enkele solonummers van leider Jan Caljouw een hartelijk applaus ontvingen. Tevens was de Middelburgse kunstfluiter Frans Burgs van de partij om zijn gasten op enkele virtuoze kunststukjes te vergasten. Rest nog te vermelden, dat mr. Vermaas aan het slot van deze avond een dankwoord sprak en dat tijdens de pauze een verloting gehouden werd, waarbij vijf grote faaiten te .verdienen" waren. lopende sloot. De inzittende passa giers kregen echter geen letsel, alleen ontstond enige schade aan kleding. Bij de behandeling van de zaak bleek, dat een en ander een gevolg was van een sleutelbeenbreuk, waarvan de chauffeur eerst kort daarvoor genezen was verklaard. By het schoonmaken van de ruit had hy plotseling een stekende pyn gevoeld en was daardoor de macht over zijn stuur kwgt ge raakt. Een onderzoek had uitgewe zen, dat P. een gescheurde spier had, zodat hy opnieuw buiten dienst werd gesteld. De officier wees op de uitstekende staat van dienst van deze chauffeur en wilde dan ook slechts 10 of 2 da gen eisen. Nadat mr. Witlox nog een beroep had gedaan op overmacht, verklaarde de kantonrechter de heer P. echter schuldig. Daar deze even wel een chauffeur is. die in zgn lange loopbaan bewezen heeft, dat men zich in volle gerustheid aan hem kan toe vertrouwen, legde mr. Van den Belt de laagste boete, zgnde 1 of 1 dag op. Atletiekwedstrijd tussen „De Schelde" en Cockerill Zaterdagmiddag om 4 uur wordt op de sintelbaan te Vlissingen een atletiekwedstrijd gehouden tussen Sersoneel van de N.V. Koninklijke iaatschappij „De Schelde" en de S. C. Cockerill uit Antwerpen. Het Bel gische gezelschap wordt om half drie in het Scheldekwartlcr verwel komd door de directie. Op het pro gramma staan o.a. de volgende at- letieknummers: kogelstoten, hoog springen, discuswerpen, diverse loopnummers, speerwerpen en esta fette. Aan de wedstrijd nemen zowel da mes als heren deel. Na afloop van de ontmoeting is er een koffiemaal tijd, waarbij de heer J. \V. Hupkes, voorzitter van het ere-comité de prijzen zal uitreiken. Voor de win nende ploeg is er een beker. Burgerlijke stand VROUWENPOLDER. Bevallen: E. Looise—Wattel. d. Overleden: A. Dekker, 72 echtge noot van A. Aamoutse.; N. Tlsstnk, 74 J„ echtgenote van w. van den Broeke Getrouwd: J. Francke, 25 J. en A. J. Aamoutse, 23 J. GRIJPSKERKE. Bevallen: M. Coppoolse—De Visser, d.; F. C. KooleFrancke. d. Getrouwd: A. Wagenaar, 24 en A. Moens. 23 J.; A. Remijnse, 3d J. en J. Geschiere, 31 j. WESTKAPELLE. Bevallen: M. KalandHengst, d.; Z. WesterbekeWouters, d. Ondertrouwd: I. W. Grtln, 25 J. en L. M. E. Huijgens; J. J Dalebout, 24 J. en J. W. van Peene, 19 J. Getrouwd: P. de Visser, 26 J. en M. Meijers. 21 J.{ L. Hendrlkse, 24 J. en J. v. Vaardegem, 22 J.; P. Stroo, 28 J. en A. Jobse, 27 J. Overleden: M. Kaland, 78 J., weduwe van W. Slabber; H. Krult, 79 J., echtge noot van J. Rijbroek. MIDDELBURG Molenwaterconcert Excelsior Hedenavond (vrijdag) geeft de mu ziekvereniging „Excelsior" te Mid delburg een concert ln de muziektent aan het Molenwater. Het program ma van dit concert, dat om acht uur begint, luidt: 1 National Emblem, mars van E. Bagley; .2 The desert song, fantasie van S. Romberg; 3 Badner Madeln, wals v. K. Komzak; 4 Verdi motiven, J. P. Wiest; 5 Im perial Echoes, mars van Safroni; pauze; 6 Semper fldelis, mars van Sousa; 7 Coppelia ballet van L. De- libes; 8 Serenade Napolitaine, G. Winkler; 9 Extase-andante, G. de Roeck; 10 The Middy-mars, K. J. Alford. Gevonden voorwerpen Op het bureau van politie te Middelburg zijn inlichtingen verkrijgbaar over in het tijdvak van 24 Juni tot 3 Juli 1957 gevon den voorwerpen. Diverse huissleutels, di verse handschoenen, portemonnales met en zonder inhoud, diverse rijwielen, he renpolshorloge, vulpen 1n etui, postduif, wit sjaaltje, enkele brillen, grijs kinder jasje, padvindersriem, leesboek, wit kin derschoentje, zijden sjaal, portefeuille met inhoud, knipmes, hengelstok, zakkam, ge breide das, nylonhandschoen, autowiel dop, zwembroek, broche (scheepje), capu chon van een regenjas, boodschappentas, rood klndervest, zwart viltenhoedje, kin- derstep, nylon dameshandschoen, lees bril, gevonden te Oostkapelle, postduif, schakelarmband (bloemmotief), zwarte gebreide das, hondenpenning, kort broek- Je, zangboekje, zonnebril, grijs-blauwe vulpen, ceintuur van een jurk, oliespuit je, 3 muziekbladen, voetbal, groene porte feuille inh. foto, rijwielpompje, honden- kam. VLISSINGEN Boekenbezit uitgebreid Het boekenbezit van de openbare lees zaal te Vlissingen werd uitgebreid met de volgende nieuwe werken: Abrahams, De wilde trek; Christie, De moordenaar waagt een gokje; Van Manen—Pieters, Roepend in de wind; Martin, Late zomer; Moore, Chocolaadjes aan het ontbijt; Rou- lin, De Burglins, dl. I, Een tweeling groeit op; Daninos, Le secret du major Thomp son; Trevor, Gale force; Leendertz, Gods woord in mensenhanden; Jameson en Schwill, Zo maakt men miljoenen; Se- vensma, Beknopte geschiedenis van het kostuum; Roosenburg. En de muren vie len om; Van der Leeden, Bestevaer Mi- chiel; Tambs, Huwelijksreis over de we reldzee; Bomans, Wandelingen door Ro me; Lane, Dieren in duizend gedaanten; Penraat, Hoe wilt U wonen? In de maand juni werden 2732 Ned. ro mans, 217 ln vreemde talen en 961 studie boeken, en ln de Jeugdleeszaal 1797 boe ken uitgeleend (totaal 5707). De tijdschriften- en krantenzaal werd bezocht door 349 mannen en 90 vrouwen. De jeugdleeszaal door 43 meisjes en 15 jongens (totaal 497). Zeshonderd kinderen zagen „Dik Trom en zijn dorpsgenoten" „De Posthoorn" en 8 andere buurt verenigingen te Vlissingen hebben, dank zij de medewerking door Vlis- singse winkeliers geboden, 600 kin deren een prettige middag bezorgd, door voor deze kinderen, wier leef tijden lagen tussen de 6 en de 13 jaar, een leuke film te vertonen in net Concertgebouw. Voor de aanvang van deze film, die ging over het leven van „Dik Trom en zijn dorpsgeno ten" en tijdens de pauze werden de kinderen bezig gehouden met accor- deonmuziek van leerlingen van de muziekschool „Adriaansen". In de pauze kregen zij tevens een trakta- pauze kregen zij tevens een tracta- tie. GRIJPSKERKE Collecten De collecte, gehouden ten behoeve van de ringTijdersvereniging te Grijpsker- ke bracht 136 op. ARNEMUIDEN Concert De muziekvereniging „Arnes Genoe gen" te Arnemulden zal a.s. zaterdag avond een concert geven te Kleversker- ke. Tijdens dit concert zal o.m. het con coursnummer worden uitgevoerd. Examens Voor het examen scheepswerktptgkun- de C II slaagden de heren J. v. d. Meer J. Bostelaar (met lof). De heren B. C. J, Stuart en J. Vernimmen behaalden het diploma B I. Allen zijn leerlingen van de De Ruyterschool te Vlissingen. De dames Krina Muller, Tonia Mul ler. Laura bn de Vaate en de heer Ja cob Bolijn, allen te Brulnisse, behaal den het diploma kantoortypist(e). Te Bergen op Zoom slaagden voor het eindexamen h.b.s.-B: Henk Qaa- kecr, Adrie van Luyk en Bram Moer land, allen te Sint-Annaland. öJAlSUr* <1yyv (IgAjSX. RAAD OOSTKAPELLE Hoofd vleeskeuringsdienst kreeg tijdelijk opvolger De raad der gemeente Oostkapelle kwam in vergadering bgeen onder voorzitterschap van burgemeester F. G. Sprenger. De korte agenda werd in vlot tempo afgewerkt. Aan het hoofd van de vleeskeuringsdienst, de heer L. J. J. Geldof werd met ingang van 1 augustus a.s. eervol ontslag verleend. De voorzitter deelde mede-dat door het bestuur van de kringgemeenten als opvolger van de heer Geldof tijde lijk is benoemd de heer Klok, dieren arts te Oostkapelle. Deze benoeming is tijdelijk daar de mogelijkheid be staat tot samenvoeging van de kring Oostkapelle met de kring Middelburg. De raad besloot medewerking te ver lenen aan de restauratie van het kerkgebouw, echter met dien verstan de dat alle kosten voor rekening van de kerkvoogdij der Nederlands Her vormde Kerk komen. Tot lid van de schoolartsendienst Walcheren en Noord- en Zuid-Bevelend koos de raad mr. H. J. M. Stieger. De heer A. W. Louws betreurde de vorm van de door de P..Z.E.M. geplaatste trans formator bij Schoonoord. Voor deze „leeuwenkooi", aldus heer Louws is wel een zeer ongelukkige plaats geko zen en deze ontsiert de omgeving. De voorzitter merkte op, dat een beplan ting zal worden aangebracht, dat er geen andere plaats mogelijk was en het de gemeente toch ook veel waard moet ziin dat nu een belangrijk bete re stroomvoorziening wordt verkre gen. Tot slot besloot de raad binnen kort een bezoek te breneen aan het Vebena-bos te Koudekerke. Het Internationale Rode Kruis heeft zondag de hulpverlening aan particulieren in Hongarije beëindigd. De afdeling in Wenen wordt opgehe ven; die ln Boedapest zal tot vijf man worden teruggebracht. De delegatie in de Hongaarse hoofdstad zal tot september blijven voor de uitvoering van het program voor hulpverlening op medisch gebied. (Advertentie) Even spoelen, even spuiten: Schoon 7an binnen en van bulten I ZUID-BEVELAND Natuurhistorici „maakten tocht door Frankryk Het was een bijzonder interessan te en leerzame tocht, die de leden van de Zeeuwse afdeling der Kon. Natuurhistorische Vereniging, woensdagavond met de heer G. Hout man, leraar te Hoorn, „maakten" op hun bijeenkomst in restaurant „De Opril" te Goes. Aan het begin van zijn causerie, die hij met dia's toelichtte, onder wierp de heer Houtman de techniek van het reizen aan een nadere be schouwing. De tocht leidde van Reims naar de Middellandse zee, een route, welke spreker zelf ook had bereisd. Speciaal vestigde de heer Houtman de aandacht van zijn ge hoor op de omgeving van het Lac Chambord en de voorhistorische grotten, welke eens door mensen wa ren bewoond. Dat de aanwezigen genoten van deze interessante lezing, bleek wel uit het dankwoord van de voorzit ter, de heer B. J. J. R. Walrecht van Biezelinge, die de spreker aan het begjn van de avond ook inleidde. Zomer» vondconcert voor bewoners Verzorgingshuis Voor de bewoners van het Verzor gingshuis aan de Beestenmarkt te Goes was er woensdag een gezellige avond. Leden van de Rode Kruis-lv- lonne brachten de bedlegerigen naar de tuin van het gebouw, waar de an deren hen reeds opwachtten. Zg waren daar allen samengekomen om te luisteren naar een zomeravondcon cert van het muziekensemble „Ani- mato" onder leiding van de heer B. van Sprang, dat een tiental pittige nummers uitvoerde. In het bijzonder het optreden van drie tienjarige leden ontlokte aan de toehoorders een dave rend applaus. Aan het eind van het concert sprak het bestuurslid, de heer Ph Haverhoek, een dankwoord. De dirigent zegde toe deze zomer nog een concert te zullen geven met zijn groep. Benoeming In de vacature van de heer H. Rol is per l september tot hoofd van de Chr. Nat. School, Bergweg te Goes benoemd de heer W. van Soelen te Dussen. Circus Mullens slaat deze week tent m Middelburg op Vandaag arriveert ln Middelburg de karavaan van Europa's „grootste circus", namelijk dat van Jos Mul lens. Deze dag wordt op de hoofd stedelijke Markt de tent en stallen opgeslagen, waarna zaterdagavond de eerste voorstelling van start gaat. Tot woensdagavond blijft Mullens in Middelburg, waarna hij 12 en 13 juli ln Oostburg „draalt", 15 en 17 juli ln Axel en 23 en 24 juli in Zie- rikzee. Hoofdschotel van het programma Is nog altijd de paardendressuur. Als gast-hogeschoolrijder treedt op Otto Schumann. Daarnaast zullen twee zoons van Mullens, Willy en Henry, weer in de piste verschijnen, evenals zijn dochter, José Strassbur ger. De uitgebreide stoeterij 33 raspaarden en 23 pony's is de af gelopen winter drie maanden opge treden in het „Cirque d'hivers" te Pa rijs. Mullens heeft echter nog meer hoofdnummers. Er zijn vijf Brazili anen, genaamd „De Angoly's, die op het gebied van jongleren een wereld faam hebben gekregen. Deze mensen jongleren met ringen en pullen in een ongekende hoeveelheid. Voor een succesnummer zorgt ook de „Lehr Family", die een Rock and Rollnum- mer presenteert. Als stuntman van de filmster Gary Cooper fungeerde Lehr in talrijke Amerikaanse films. Veel bewondering oogstten ook telkenmale de verrichtingen van het artiestenpaar Germaine en Gabriel. Een Indianennummer treft men even eens aan in het programma; het wordt gebracht door de Castors. Voorts heeft José Strassburger be halve paarden ook nog een groep En gelse poedels, waarmee zij optreedt Het behoeft natuurlijk geen betoog, dat in het gevarieerde programma ook de clownsnummers niet ontbre ken. Drie kwartier voor elke voorstel ling. die om acht uur begint, geeft Mullens' circusorkest vóór de grote viermaster een concert. Des zondags wordt er geen voorstelling gegeven. Waar zyn onze schepen? Alblreo p. 2 Muscat. Alcor 2 Santos. Alphard i Montevideo verw. Alphacca 4 Montevideo verw. Ampenan 4 te Boston. Annenkerk 2 Yokohama n. Sjanghai. Andijk 2 700 m. o. Bermuda. Amstelstad verm. 13 Houston n. Le Havre. Amyn-tas p. 3 kp. Santa Maria. Arendsdijk 2 580 m. o. Azoren. Arendskerk 2 980 m. o.t.z. St.-Helena. Arkeldljk p. 2 Gibraltar. Atje Ray s 9 te Rotterdam verw. Axeldijk 6 Rotterdam verw. Banda 2 nog te Las Taruza. Bolssevaln 9 Kaapstad. BLttar 2 120 m. o n.o. Masawa. Bloemfontein p. 2 Kaap Vilano. Catemares 4 te Havana Cottlca 2 460 m. w.z.w. Madeira. Dongedijk 20 Rotterdam verw. Eemdijk verm. 8 R'dam n. Havana. Eemland 2 180 m. z.t.w. Fernando N. Esgo „Nederland" 3 Fawlcy n. r. Said. Friesland (KRL) 2 rede Pt. Soedan. Gaasterkerk 3 Marseille n. Cadiz. Gaasterland 3 Santos. Grootekerk 2 Bremen. Gulneekust p. 3 Flnlsterre. Heelsum 2 Brownsville n. New Orleans. Haulerwijk p. 3 Dungeness. Hersllia 2 720 m. w.t.z. Azoren. Heemskerk p. 2 Gibraltar. Hoogkerk 3 Bremen. Ivoorkust 3 Amsterdam. J. v. Oldenbarnevelt 2 410 m. z.t.o. Cp. Race. Kosioia T.p. 3 Azoren n. Curasao. Leto 3 Wabana n. R'dam. Leopoldskerk 2 Abadan. Louis Lantz p. 3 k. Flnlsterre. Mariekerk 2 New Castle Metula 5 te Singapore verw. Nw. Amsterdam 3 te Southampton. Noordam 8 New York verw. Orestes 2 400 m. o.n.o. Bermuda. Parkhaven p. 3 St.-Pauls Rock n. Rio de Janeiro. Pr. Fr. Willem 2 Detroit. Pr. Willem V 3 Antwerpen. Reynlersz 2 Makassar n. Gorontals Rijndam 3 Rotterdam. Ruys 4 te Tj. Priok. Roepat 3 Koeweit. Samarinda 2 100 m. n. Trinidad. Schelpwljk 9 te Rotterdam. Schledijk 10 Rotterdam verw. Senegal kust 3 Freetown n. Abidjan Slbigo 2 Thursday eilanden. Statendam 6 Rotterdam verw. tStad Schiedam p. 3 Gibraltar n. Vlaardingen. Tara 1 St.-Vincent n. Bremen. Tiba 2 150 m. z. Vitorla. Vasum 3 te Suez. Van Riebeeck 3 TJ. Prlok. Willemstad 3 Aruba. Feuilleton door Clare Rrelnn Smith 14 „Ik heb," vertelde hij. „alles moeten regelen en het huis sluiten. Hun va der is voor zaken ergens in<het Ver re Oosten, maar ik heb hem een te legram gezonden en gezegd dat we de kinderen bij ons zullen houden tot hy komt." .Dat spreekt vanzelf," zei Ann, de ogen nog wijd van ontzetting. „Die arme schapen! Is ze ziek geweest?" „Hartaanval." antwoordde hij kort en toen. zich omwendend: „Ik ga de achterdeur uit en zij mogen het niet zien. Ze zijn allebei erg moe. Ik hoop. dat je het kunt klaarspelen." „Natuurlijk kan ik dat." verzeker de ze. waarna ze naar de stille keu ken terugkeerde en met veel moeite een gevoel van verlatenheid wist te onderdrukken. Ze praatte vrolijk door bij het bereiden van de roereieren en ver zocht Ned. brood voor haar te roos teren. De twee kinderen aten gretig Maar toen begon onverwacht de kleine Phyl te schreien. Het was peen huilbui uit hoosheid of iets van dien aard. maar meer het jammer lijke geschrei van een kind, dat plotseling begreep, ver van haar ei gen huis en van haar moeder te zijn, alleen met een wildvreemde. Ann nam haar in de armen en zag meteen dat Neds gezicht vuurrood vf en er tranen i~ zijn ogen kwa men. Op hetzelfde ogenblik werd de baby wakker en begon eveneens te huilen, zodat Ann zich een ogenblik feen raad wist. Ze was geen kleine indeden gewend en keek naar de bel, waarmee ze Joe zou kunnen roepen. Hij zou het zeker niet erg vinden..... maar ze kwam dadelijk weer op haar besluit terug. Mis schien was hij juist met een belang wekkende proef bezig en bovendien zou ze door zijn bijstand te vragen haar hulpeloosheid erkennen. Intus sen kwam Joe, alsof hij haar ge dachten had geraden, juist op dit ogenblik binnen. Hij keek snel het vertrek rond en nam de leiding over. Hij tilde de babv op en vroeg Ned glimlachend: ..Weet ie ook of er iets betreffende de voeding is voorge schreven?" Ned knikte begrijpend en haalde uit het mandje een bundel schone luiers, een blik gecondenseerde melk en een gevouwen stukje papier te voorschijn. „Zuster heeft het opgeschreven", zei hij. „Ik bedoel het re Het recept, meen je zeker." Meteen greep Joe een luier, vouwde die keu rig cn verschoonde handig de schrei ende baby. Ann, die Phyl zachtjes heen en weer wiegde, keek ver baasd naar deze voor haar geheel nieuwe Joe. Zodra de baby goed en wel ver zorgd was gn tegen zijn schouder leunde, zei Joe enigszins spottend: „Kijk niet zo verbaasd, Ann. Je schijnt te vergeten, dat ik dokter ben." „Dat doe ik soms...." gaf ze toe. „Hm", meesmuilde hij. „Je onder schat dikwiils mijn bekwaamheden. Hoe heet hij. jongmens?" Toen Ned en zijn zusje behoorlijk waren voorgesteld, wist Joe al gauw Phyls tranen te doen opdrogen door haar te wijzen hoe hij een konijntje van zijn zakdoek kon maken en het op zijn arm laten springen. Ann las onderwijl de meegegeven voorschrif ten. De baby moest nu gevoed wor den. Haastig, onder de geamuseerde blikken van Joe, die met de kinde ren speelde, maakten ze het nodige klaar. Ze vond de fles en de speen zorgvuldig verpakt in het mandje en vroeg zich af. waarom haar va der de kinderjuffrouw niet had meegebracht. Niet, dat het haar iets kon schelen, want de baby leek al lerliefst, maar ze was zich bewust van haar gebrek aan ervaring op dit punt en bang dat Joe haar. als ze iets verkeerd deed. zou uitlachen. Toen ze met de fles terugkwam en voorzichtig een paar druppels op haar hand liet vallen, om te voelen, of de melk niet te heet was, vroeg Joe, waar de kinderen moesten sla pen. .,Ik geloof, dat Ned maar de ka mer van Mike moet hebben", zei Joe. „Je zult Mike wel aardig vin den, Ned. Hij is twaalf. Hii heeft len we eens kijken. Meteen tilde hij Phyl van haar stoel en zag Ann, hoé hij wat bezorgd, de vlugge, ruk- kerige bewegingen van het kind ga desloeg. Intussen scheen Phyl zich niet veel om haar beugels te bekom meren, want ze glimlachte en stak haar hand vol vertrouwen naar Joe uit. Uit de hal riep Ned: „U zult Phyl moeten dragen, trappen zijn voor haar te moeilijk." „Natuurlijk zal ik haar dragen. Vooruit, jonge dame", antwoordde Joe. Het was nu erg stil in de keuken en Ann zat rustig te kijken hoe het gezichtje van de baby zich rose kleurde en de handjes regelmatig open en weer dicht gingen. Toen ze een vinger in een van de kleine handjes stak, klemden de vingertjes van net kind zich er vast omheen.... Onwillekeurig werd Ann een tilae bang voor de naaste toekomst. Ze wist minder dan niets van babies af en hoe zou ze het dus klaarspelen? Eerst later zou ze gaan beseffen, dat ze, als Joe er niet geweest was. totaal een fiasco zou hebben geleden. De eerste tijd echter hielp Joe haar zo onopvallend, dat het nauwelijks tot haar doordrong, hoezeer hij haar in dat moeilijke begin had gesteund. Toen de drie kinderen die eerste ivond naar bed waren had Ann een gevoel alsof ze mijlen ver had gelo pen. Terwijl zij en Joe ieder aan een kant van het vuur zaten, was ze doodmoe. Haar vader had zijn spreekuur gehouden en was daarop naar een patiënt gegaan. Joe lag bijna languit in zijn stoel, met de benen naar de haard, een boek te le zen. Ann had geen zin om te stop pen of te breien, maar bedwong als gewoonlijk haar aanval van luiheid en liep de trap op om haar borduur werk te halen, want ze was bezig met tafelmatjes, bestemd voor een kerstgeschenk Phyl sliep vredig in een klein bedje naast Anns eigen bed. Het kind lag op haar zij. het blonde haar over het kussen ge spreid. een hand onder haar wang. Ann dacht aan Phyl's magere been tjes in het bad en hoe de kleine haar gewezen had op welke manier ze de riemen van de beugels kon losmaken. In het mandenwiegje lag de allerliefste, rozige baby. Even aarzelde Ann, of ze ook de kamer van Mike, waarvan de deur voor deze eerste avond op een kier was gelaten, zou binnengaan, maar ze overwon haar weifeling en liep kalm naar de boekenkist bij het venster, omdat ze Ned niet de indruk van onnodige zorg wilde geven. Behoed zaam naar het bed kijkend, zag ze, dat de kleine jongen wakker was. i Wordi vervolgd i Advertentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 10