KAPPIE s. naar een achtergebleven gebied „Wees zuinig met leidingwater!" ZWARE SHAG WALCHEREN Waar zijn onze schepen? ETHER DONDERDAG 4 JULI 1957 PROVINCIALE 7BBÜW8B OOURANT Bezorgde waterleidingdirecteuren vragen WOENSDAGMIDDAG raten twee uaterleidinfcdirecteuren een tikkel tje bezorgd te confereren in het ge bouw van de Gemeentebedrijven te Middelburg. En het onderwerp van hun gesprek was: de watersituatie op Walcheren. „Ziehier, twee gege vens, de droogte duurt voort en het verbruik neemt toe", zei ons na of- loop van de bespreking de directeur van de Middelburgse gemeentebe drijven. ir. B. C. Roeters van Len- nep. „En de vraag, die wij nu in verband daarmee moeten beantwoor den is: hoe kunnen wij de water- eindjes aan elkaar knopen zonder dat de verbruiker er al te veel last van heeft?" I» er dan nu al reden tot bezorgd heid?" vroegen wij. „Néén, dat nog niet", zei de andere directeur, de heer P. Kas van de Waterleiding maatschappij Midden Zeeland, maar toch trok hij een bedenkelijk ge zicht. En na enig aandringen gaf hij toe: „Jawel, éls de situatie zo blijft als nu, dan komen we erg moeilijk te zitten". Als de situatie zo blijftDat betekent: wanneer het waterver bruik niet naar beneden gaat en de hitte blijft aanhouden. En dat het waterverbruik inderdaad aan de zeer hoge kant zit, zette ons ir. Roe ters van Lennep uiteen. De Neder landse waterleidingbedrijven hebben namelijk op grond van hun erva ring vastgesteld, dat het maximum- dagverbruik gelijk mag zijn aan an derhalf maal het gemiddelde dag- verbruik. Welnu, wanneer men deze for mule thans toepast op de Wal- cherse waterleidingbedrijven, dan komt men tot de conclusie dat dit maximum verre over schreden wordt. En het Is hier eens ergens een piek, maar inte rnet een kwestie van af en toe gendeel \an een voortdurende overschryding. Géén wonder dus, dat de beide waterleidingdirec teuren een beetje bezorgd deden. „wy zouden er ons niet zo druk over maken als het niet nog maar het begin van de zomer was", zei meneer Kas. „Maar we hebben nog twee vol le maanden voor de boeg. Dat kun nen warme maanden worden! Maan den met een groot verbruik niet al leen door de eigen bevolking, maar ook door de vele toeristen! En van zelfsprekend willen wij voorkomen, dat er allerlei vervelende verboden moeten worden ingesteld, zoals in an dere plaatsen van ons land een schrobverbod o.a. in Zeeuwsch- Vlaanderen reeds is gebeurd". En zijn collega, ir. Roeters, zette nog uiteen, dat de situatie b.v. voor het Middelburgse waterleidingbedrijf nog steeds niet rooskleurig is sinds de ramp. Normaal leverde Oranjezon 900.000 m3, maar dit jaar komt men beslist niet verder dan 600.000 m3. Het onbrekende moet men inkopen van „Midden-Zeeland", dat op zijn beurt weer zijn voorraad aanvult van uit Ossendrecht. „Dat gaat op het ogenblik allemaal nog wel best" zei directeur Kas, „doch wanneer Öat ge bruik zo ongelimiteerd doorgaat als thans het geval is, dan moet er zó veel van Ossendrecht komen, dat de capaciteit van de werken tussen Os sendrecht en hier eenvoudig te gering is. En dén zijn de moeilijkheden pas goed aan de gang!" Wat moet er nu gebeuren om deze dreigende moeiiykheden te omzeilen „Zuinig zijn op water" zeiden de bei de directeuren. Dat betekent onder andere: niet meer gebruiken dan men nor maal pleegt te doen; tuinsproeiers niet de gehele dag laten werken, maar alleen op die ogenblikken van de dag, waarop het water in de tuin ook zin heeft, dus 's avonds; niet de kraan laten lopen om het water toch maar „lekker koel" te houden. kortom: géén water vermorsen! „Als onze verbruikers op die manier meewerken, dan zal het wel gaan" zeiden tenslotte de directeuren. „De praktyk leert, dat wanneer de men sen meewerken al die akelige verbo den niet nodig zyn!" Zuinig zijn met water! Wij brengen dit verzoek van de beide bezorgde di recteuren gaarne over. Hopelijk zal er aan worden voldaan! Dan loopt immers niemand op Walcheren de kans dat hij over enige tijd de kraan opendraait zonder dat er een druppel uitkomt. En dat zou met de huidige hitte bijna een ramp zijn! Toren te OostkapeUe werd door de bliksem getroffen Het zware onweer dat gistermiddag in het midden van het land zo'n rava ge aanrichtte is ook Zeeland niet on gemerkt voorby gegaan. In Oostka peUe op Walcheren werd de toren door de bliksem getroffen, waardoor de verlichting van het uurwerk on klaar raakte. Bij verscheidene omwo nenden sloegen de stoppen door, ter wijl de bliksem ook in het trottoir sloeg. Fins schip vastgelopen bij Vlissingen en weer vlot Woensdagavond omstreeks half twaalf is het Finse vrachtschip „Lei- la" (3.574 ton) nabij de gevangento ren in Vlissingen aan de grond gelo pen. Enkele minuten later ig het schip op eigen kracht vlotgekomen. De Leila" was op weg van Antwerpen naar zee. MIDDELBURG Gemeente-avond Ver. van Vrijz.-Hervormden Vorige week hield de Vereniging van Vrijzinnige Hervormden te Mid delburg een gemeenteavond in het openluchttheater van het gemeente park „Toorenvliedt". Aanvankelijk zou deze samenkomst in de middag uren gehouden worden, doch in ver band met de warmte werd zy n?.ar de avonduren verschoven. De opening geschiedde door ds. I. J. van Houte, waarna gezamenlijk werd gezongen. Door de lekespel- groep van ae Koorkerk werd een twee tweetal lekespelen opgevoerd. Het eerste was „Het noteboompje van Genadio", een geestig Spaans kostuumstuk en liet tweede het reeds eerder gespeelde stuk „Roof en Ge loof" van Charles Williams, in de ver taling van Guillaume van der Graft. Beide spelen werden op een uitste kende, volledig verantwoorde wijze gebracht en het geheel kwam in het fraaie openluchttheater goed tot zijn recht. Jammer, dat geen geluidsinstal latie aanwezig wasa daar een gedeel te van de tekst uit het tweede stuk moeilijk verstaanbaar was. Deze ge meenteavond, welke door ds. Van Houte met gebed werd besloten, is uit stekend geslaagd. Orgelconcert W. Hülsmann Het tweede zomeravond-orgelconcert in de Nieuwe Kerk te Middelburg zal a.s. donderdag om acht uur gegeven worden door de heer W. Hülsmann, organist te Amersfoort. Vergadering Polder Walcheren op 16 juli Het bestuur van de Polder Walche ren heeft de algemene vergadering voor dinsdag 16 juli a.s. bijeengeroe pen voor een buitengewone vergade ring, die zal worden gehouden in het polderhuis te Middelburg. Tijdens de ze vergadering zal een bespreking ge houden worden over de kwestie pol- derlasten en herverkaveling. Tevens is er een voorstel van het dagelijks bestuur tot het aangaan van een geld lening van f 1.000.000. Voor het af werken der agenda zuilen de geloofs brieven onderzocht worden van de herkozen commissarissen, de heren E. G. Lindenbergh en Joh. Loois Hzn. VLISSINGEN Duikdemonstraties der Marine in binnenhaven Een duikploeg van de Koninklijke Marine zal vandaag, 4 juli, vrijdag 5 juli en zaterdag 6 juli demonstraties geven in de eerste binnenhaven te Vlissingen, waarbij op vrijdag en za terdag een helikopter zal worden in geschakeld. Deze demonstraties zul len het beste te zien zijn vanaf het „Eiland". De tijden zijn, donderdag van 14 tot 16 uur, vrijdag van 18.30 tot 21 uur en zaterdag van 14 tot 17 uur. (Advertentie) DOUWE EGBERTS ORCAM Burgerlijke stand BIGGEKERKE. Bevallen: A. Wijkhuijs—Vos, z. SINT-LAURENS. Bevallen: C. C. Gideonse—Maljaars, d.; M. S. Sterkenburg—Verburg, d. Getrouwd: P. A. Bouwmeester, 27 j. en P. Vader, 23 j. SEROOSKERKE (W.) Bevallen: J. M. Janse—Marijs, z.; J. Kodde—Izebout, -.: J. Janse—Schoe, z. ZOUTELANDE. Bevallen: A. VerhageDommisse, z.; H. S. J. Glansbeek—Stroecken, z.; Getrouwd: J. Kluijfhout, 23 en P. de Kam, 22 j. Overleden: P. Kodde, 65 j., echtgenoot van E. Janse. BIGGEKERKE Ringrijderij De uitslag van de te Biggekerke gehouden rlngrydery is als volgt: le prijs P. Lampert Jzn., 28 ringen; 2e pr. A. Lampert, 23 ringen: 3e pr. Joh. Kodde. 20 ringen; 4e pr. A. Bos, 20 ringen; 5e pr. L. Kodde. 19 ringen; 6e pr. Jac. Kodde, 17 ringen; 7e pr. W. Roelse, 16 ringen; 8e pr. A. Melis, 16 ringen; 9e pr. C. Vos, 15 ringen; 10e pr. J. van Maldegem, 15 ringen: lie br. S. Koets. 15 ringen; 12eprijs A. Janse, 15 ringen; 13e pr. P. Sim- Ïelaar. 14 ringen; 14e pr. L. Lampert zn., 13 ringen; 15e pr. L. Lampert Pzn., 13 ringen; 16e pr. A. Brasser, 12 ringen; 17e pr. Lou Vos, 12 ringen; 18e pr. P. de Buck, 12 ringen; 19e pr. P. Brasser, 9 ringen; 20e pr. A. Ver meulen, 8 ringen; 21c pr. Leunis Vos, 8 ringen; 22e pr. K. Franckc, 7 ringen. De vijf wisselbekers werden in 6 beurten verreden en gewonnen als volgt: wisselbeker, aangeboden door burgemeester J. L. Dregmans, door A. Vos, met 6 ringen; wisselbc- ker, aangeboden door Tulsa's oliefa- brieken, in eigendom verkregen door P. Lampert Jzn., met 5 ringen; wis selbeker, aangeboden door Turken- burg's zaadhandel, gewonnen door A. Lampert, met 5 ringen; wisselbeker, aangeboden door N.V. Wed. De Jongh, gewonnen door Joh. Kodde, met 3 rin gen; wisselbeker, aangeboden door de fa. Willemse te Aagtekerk, gewonnen door W. Roelse, met 3 ringen: de lau wertak, aangeboden door de fa. Van Eenexmaam te Middelburg, werd ge wonnen door A. Janse, met 6 ringen; de medaille, aangeboden door v. d. Bergen, Middelburg, werd gewonnen door A. Melis, met 5 ringen. Extra Drijzen werden gewonnen door L. Kodde en A. Lampert. De meeste volgringen werden be haald door A. Lamport, 7 ringen. De pollepel werd gewonnen door L. Kod de. RAAD ZOUTELANDE In hoger beroep bij de Kroon Dezer dagen kwam de gemeenteraad van Zouteiande in openbare zitting bijeen onder voorzitterschap van bur gemeester D. Kodde. Enkele verzoe ken om aankoop van grond werden in handen van B. en W. gesteld. Aan het pand hotel „De Distel is een postbus van de P.T.T. aangebracht bij wijze van proef. Met vier tegen drie stem men beeloot de raad bij de Kroon in hoger beroep te gaan tegen de niet goedkeuring door G. S. van het raads besluit betreffende aankoop van het pand Westkappelseweg 10. De raad meent dat dit pand voor een behoor lijke ontsluiting van het uitbreidings plan en de regeling van het verkeer nodig is. Na een uitvoerige discussie omtrent de aankoop van de panden Smitstraat 4 en 6 werd op voorstel van de heer D. Kieinepter besloten om de betrokkenen geen rentevergoeding te betalen van de na het passeren van de akte uit te betalen restant van de koopsom, omdat huur betaald wordt tot uiterlHk 8 maanden na het passe ren yan de akte. De begrotingswijzi ging 1956 werd vastgesteld, terwijl ook de rekening 1952 voorlopig werd vastgesteld. In de rondvraag vroeg de heer J. Riemena wat met de bewoners moet gebeuren, die door de polder tegen 1 Januari 1958 de huur zijn opgezegd. >e voorzitter zei dat binnenkort be slist zal worden over de in aanbouw zgnde woningwetwoningen. Hij meen de dat deze personen hun moeilijkhe den ook eens ter secretarie bekend moeten maken dan kunnen B. en W. makkelijker medewerking verlenen. Op enkele vragen betreffende het ver keer zei de voorzitter dat onderhan delingen gaande zijn met het staats bosbeheer over aanleg van een par keerterrein. De heer G. Gabriëlse diende een verzoek in om in de periode vanaf eerste paasdag tot 30 september de café's en dergeiyke open te stellen op zondagen en wenste daarover direct beslissing in verband met een arrest van de Hoge Raad met betrekking tot de zondagswet. Op voorstel van de heer P. Leijnse werd het verzoek in handen van de raad gesteld met 5 stemmen voor en 2 tegen. Examens De heer P. Melse te Souburg slaag de voor het theoretisch gedeelte van het examen landmachinist A stoom- bedrijf. De heer N. J. Verschuure te Sou burg slaagde voor het examen land- machinist B Stoombedrijf, theoretisch gedeelte. Dezer dagen slaagde voor het di ploma betonbouwkundige de heer M C. Louws te Vlissingen. AAGTEKERKE Uitstapje ouden van dagen De ouden van dagen uit Aagte- kerke maakten hun jaarlijks uitstap- Via Tilburg ging men naar „De Efte- ling" te Kaatsheuvel. Na een mooie dag keerden allen tevreden huis waarts. Albireo 2 Muscat n. Aden. Almkerk 2 Amsterdam. Alioth 1 50 m. n.w. St,-Pauls Rock. Alcor 1 rede Santos. Alphard 1 Santos n. Montevideo. Alphacea 2 Santos n. Montevideo. Alpherat 2 Santos. Ameland l 720 m. o. Bermuda. Amerskerk 14 A'dam verw. Annenkerk 2 Yokohama n. Shanghai. Antonia 1 p. Singkep. Amsteldiep 2 Las Palmas n. Loblto. Arendsdijk 1 170 m. z.w. Ushant. Arkeldijk p. 2 Gibraltar n. Halifax. Atje Ray S. 1 470 m. n.n.w. Azoren. Axeldijk 1 800 m. w.t.z. Lands End. Bennekom 2 Bremen n. Hamburg. Beninkust verm. 3 Bordeaux n. Dakar. Bolssevain 9 Kaapstad verw. Blitar 1 Djeddah n. Aden. Bloemfontein p. 2 Finisterre n. Las Palmas Caltex „Pernis" p. 2 Algiers. Caltex .Rotterdam" 3 Suez. Clstula 2 Curagao. Congokust 4 Takoradl verw. Cottica 1 1415 m. w.z.w. Madeira. Delft 2 Lasallna. Delfshaven 1 300 m. z. kaap Race. Dorestad l 330 m. n.o. San Salvador. Eemland 1 Ilhens n. Las Palmas. Esso „Amsterdam" p. 2 Oporto. Esso „Den Haag" p. 2 OuessanL Esso „Nederland" 2 Fawley verw. Gaasterkerk 3 Marseille. Grootekerk 2 Bremen. Groote Beer 3 Roterdam n. Quebec. Gulneekust 5 Le Havre verw. Heelsum 1 Brownsville n. New Orleans. Hersilia 1 500 m. w. Azoren. Heemskerk 4 Genua verw. Hoogkerk 2 R'dam n. Bremen. Joseph Frerlng 2 IJmuiden. J. van Oldenbarnevelt 1 330 m v Halifax. Kalinga 1 60 m. w. Sabang. Kalydon 1 Suezkanaal. Katelysïa I 460 m. n.n o. Sombreo. Kellia 1 230 m. n.o. Cayenne. Kertosono 2 Durban. Kinderdijk 28 Hampthon Roads. Kota Agoeng 3 Cheribon. Laurenskerk 17 Mombassa verw. Leersum 1 7700 m. z.z.w. Vitoria. Lekkerkerk verm. 5 Basrah n. Khorramshar. Leopoldskerk 2 Basrah n. Korramshar. Loenerkerk verm. 2 Marseille n. Genua. Maasdam 1 New York. Macoma 4 Bombay verw. Mariekerk 2 New Castle N.S.W. Nestor 1 Willemstad n. Pt. of Spain. Nieuw Amsterdam 3 Le Havre Noordam 1 400 m. w.t.z. Lands End. Neass Commander 3 Suez. Oldekerk verm. 3 Hamburg n. Antw. Oleander 29 Bermuda n. New York. Ootmarsum 30 New Orleans. Oranjefontein 5 A'dam verw. Parkhaven 1 270 ra. z. kaap Verdische eil. Peperkust 6 Antwerpen verw. Prins Alexander 2 Antwerpen. Prins Willem HI 1 ISO m. z.o.t.o. kaap Race. Prins Willem V 2 R'dam n. Antwerpen. Rijndam 3 Rotterdam venv. Ridderkerk 1 Antwerpen. Schouten 2 Penang. Schelpwijk 3 Rotterdam verw Schie l loo m. z.o. Jacksonville. Senegalkust 2 Freetown verw. Sliedrecht 3 Hamburg. Statendam I 660 m. n.w. Fayal. Stad Schiedam 140 m. n.o. Algiers. Surefcta 1 Osaka. Tara 2 St.-Vlncent n. Bremen. Theobaldius 1 210 n.w. Ran al Hadd. TJIluwah 1 Semarang n. Priok. Tjlnegara 3 Durban. Tjlpanas 2 Durban. Urmajo 1 Sorne. Van Noort 29 Singapore n. Tientsin. Vasum 1 140 m. z.o. Port Sudon. Van Riebeeck 1 Belawan n. Priok. w. Alton Jones 2 R'dam n. Meno al Ahmadl. Waterman 1 500 m. n.w. Fayal. Advertentie) MODELWONING TE GOES Van de door Bredero'a Bouwbedrijf N.V. aan de M. D. de Groot straat te Goes voor verkoop gebouwde woningen la het pand no. 85 tot en met 13 Juli a.s. op alle werkdagen van 14—17.30 en van 19—21 uur ter bezichtiging opengesteld. Deze woning werd volgens ontwerp van bet Adviesbureau Woning inrichting van de Zeeuwse Afdeling van de Bond van Plattelands vrouwen ingericht door de volgende Goese zaken A. J. M. JACOB8, meubilering en stoffering huishoudelijke artikelen Lange Kerkstraat 11; FIRMA VAN WUVCKHÜY8E Lange Vorst straat 39; glas- en aardewerk verwarming sportartikelen wandversiering G. M. BftOEKSTRA. Koningsstraat 5; J. O. HOLLESTELLE, Noordeinde 1«; HOBBYHÜ18, Lange Vorstatraat 4; VAN 8TREEN, Lange Kerkstraat 5. Marktberichten VISMIJN VEERE. 3 julL Export garnalen, aanvoer 323 kg, 223—24». Schar, aanvoer 48* kg, 14—18 Bot, aanvoer 24 kg, 14—17. Schol, aanvoer 7 kg, 49. Middel tong, aanvoer 44 kg. 144 —248. Rog, aanvoer 77 kg. 14—28. Wul ken, aanvoer 5 kg, 51. Kreeft, aanvoer 2 kg, 737—819. VEILING MIDDELBURG. 3 juli. Aardappelen, bonken 34—33. gro te 22—34. drielingen 14-19, kriel 14—1». Aanvoer 45 ton. Fruit. Aardbeien 77—157. Bessen 72—141. p. ds. 20—29. Frambozen 3349 p. ds. Kersen 159—143. Perziken 14—54. Toma ten 62—130. Frankenthalers 314-331. Kruisbessen 22—57. Pruimen 104—135. p. St. 15—17. Groenten. Bloemkool A 26—50, B 23— 25, C 15—17. Komkommers A 26—64. B 11—47. C 10—31. Sia A 7—17. B 5—4. An dijvie 12—24. Po6telein 12—45. Rabarber 3—31. Tuinbonen 14—22. Dubbele princ. bonen 129—154. Slabonen 129156. Snijbo nen 64—110. Bospeen 2513. Waspeen 27 29. Boskroten 614. Doperwten 21—61. Peulen 83124. Savoye kool 7—10. Spits kool 12—15. O.- EN W.-SOUEURG Nederlandse Christen Vrouwenbond vergaderde De afdeling Souburg van de Neder lands Christelijke Vrouwenbond hield haar maandelijkse vergadering. De heer Boom uit Nieuwland sprak over Israël, waarbij lichtbeelden werden vertoond. Tenslotte werd voorgelezen het verslag van de algemene verga dering, die in mei te Utrecht werd ge houden. SINT-LAURENS Benoemd In de komende tweejarige periode zal 't herv. gemeente van St .-Lau rens behalve de predikant ook een kerkvoogd afvaardigen naar de ver gaderingen van de Classis-Walcheren. In verband hiermede benoemde de kerkvoogdij tot afgevaardigde de heer J. Hillebrand, met als secundus-lid de heer P. Mesu en als tertius-lid de heer F. Schout. SEROOSKERKE (W.) Benoeming De heer B. van Wouwe. ambtenaar ter secretarie van Serooskerke (W), is met ingang van 1 augustus 1957 benoemd tot ambtenaar ter secretarie der gemeente Oost- en West-Souburg. VROUWENPOLDER Benoeming Aan de Chr. Nat. school te Vrou wenpolder is per 1 sept. a.s. benoemd mej. H. W. Huser te Middelburg. Jaarlijks uitstapje De kinderen van de zondagsschool en het zangkoortje te Vrouwenpol der maakten hun jaarlijks reisje. Per autobus ging het naar Ngmegen. Willem Ruys 3 Singapore n. Tj. Priok Wono$ari l 610 m. w.z.w. Azoren. Wieldrecht p. 2 kaap Bon. Wonorato 1 Manilla. Willemstad 3 Aruba. IJssel 2 Baltimore. Zuiderkruis 3 New York. Antonia 3 v. Ptadju n. Tjilatjap. Billlton 3 Le Havre. Louis Lantz p. 3 Finisterre n. Emden. Haulerwijk 2 A'dam n. H. Roads. Ivoorkust 3 te A'dam. Rijndam 3 te Rotterdam. 46. Kapple kon het aan dek niet meer uithouden: hij rende naar de machineka mer waar de Meester, bij gestaan door Okkie, ver woed aan het stoken was. „Hoe zit het. Meester?" vroeg de kleine gezagvoer der ongeduldig. „Alles moet zijn tijd heb ben", stelde de Meester ge laten vast. „De druk be gint op te lopen. Over een kwartier of zo heb ik mis schien stoom". Kappie liep foeterend weg. Een kwartier of zo! Zoveel tijd had hij niet meer. Elk ogenblik konden de Maraya's op het toneel verschijnen! Aan dek liep Kappie haastig op de Maat toe. „Luister, klont", begon hij, „we halen dit zo niet Daarom „Dat heb lk van het be gin af aan wel gezegd", .stemde "de Maat mismoedig in. „We hadden hier nooit aan moeten beginnen. Nu zitten sve weer midden.." „Man, hou op met je gemekker", onderbrak Kap pie hem boos. „Gooi die sakkerse tros los. Ik laat de Kraak zonder stoom de rivier opdrijven. Het is riskant, maar alles is beter dan opnieuw ln de han den van die achtergebleven landhaaien te vallen!" Even later was de brave stuurman druk doende, de tros los te gooien. Zo druk in feite, dat hij on gemerkt zijn pijp in de mond stak Sint-Maartensdijk verliest „zijn hart" (Slot van pag. 1) te verteilen, wat haar man ervan denkt. „Als je weet. dat htf ge woon te laat kwam voor het eten als er een schip binnenliep. dat zegt toch wel iets", voegde de vrouw van Fluyt er nog aan toe. Fluyt, die nu een handje helpt in het huishouden, vertelde ons onder het schoonmaken van de sla. over stfn eigen loopbaan. Toen hij er met het zeilschip op uittrok in de beurt op Amsterdam. Later ging hjj aan de wal en begon een winkeltje, doch het wa ter bleef trekken. En daarom begon hg een veerdienst tussen Sint-Maar tensdijk en Wemeldinge. Met twee bo ten. Dat heeft hij zes jaar volgehou den en ging toen van een verdiende rust genieten. Maar één de haven. Want dié kon hij niet missen. Net als de krant, geen dég. De oude baas zuchtte nu maar eens over het besluit van waterstaat. „Alle gezelligheid ls voor ons weg." Dinsdag is het laatste schip uit de haven van Sint-Maartensdük vertrok ken. Het was het m.s. „Adrie" van Delft. Met lede ogen hebben vela dor pelingen schipper De Boo zien ver trekken. In Scherpen isse treurt men er min der om. Het haventje had daar toch al weinig meer te betekenen. Het was twee maanden geleden dat er een schip meerde. Op de plaats waar tot dusver de schepen werden gelost, zal de jeugd in de toekomst een partijtje voetballen, want het Is namelijk de bedoeling er een sportveld met ijs baan en speelweide aan te leggen. UT DE VRIJDAG 5 JULL HILVERSUM I. 402 m 746 kC/«. 1.09 VARA. 19.00 VPRO. 10.29 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 2100 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 720 Gram. 8J)0 Nws. 9.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9,15 Gram. 925 Waterst. 9.40 Vocaal dub- belkwart. VPRO: 10.00 „Avonturen met kinderen", caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de kleuters. 10.40 Or- gelspeL 11.05 Dansmuz. 1125 Kamermuz. AVRO: 12.00 Dansmuz. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 1223 Sport en prognose. 1220 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 1325 Theaterork. 1325 Beursber. 14.00 Viool en plano. 1430 Literair pro gramma. 1420 Gram. IS30 Gevar. progr. 15.50 Tennlskamploensch. te Wimbledon. VARA: (Tussen 14.00 en 18.00 Ronde van Frankrijk). 16.00 Planorecital. 16.25 Gram. 16.40 Voor de jeugd. 17.05 Lichte mui. 172S VakantietJps. 18.00 Act. 1820 Ronde van Frankrijk. 18.30 Lichte muz. 1820 De puntjes op de I, caus. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 R:tm. muz. VPRO: 1920 „Wat geloven Vrijzinnige Protestanten", caus. 1920 Op bezoek bij anderen, eau*. 20.00 Nws. 20.05 Boekbespr. 2020 Koor. zang. 20.35 De Ronde van Belgl«, caus. 20.45 „Leven uit een beginsel", caus. VARA: 2130 Planomuz. 21.40 Ronde van Frankrijk. 2120 Gram. 2135 Buitenlands weekoverz. 21.10 Gram. VPRO: 21.46 „Zorg om de mens", caus. 2220 Avondwij ding. VARA: 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15 —24.00 Gram. m 1997 ke's. 739 NCRV: 7.00 Nws. 7.14 Gewijde muz 720 Gram. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws.- en weerber. 8.15 Gram. 8.30 Idem. 9.00 Voor de zieken. 920 Lichte muz. 920 Gram. 10.00 OrgelspeL 1020 Mor gendienst. 11.09 Gram. 1125 De jeugd vliegt uit. hoorspeL 1239 Bariton en plano. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 1223 Lichte muz. 1223 Gram. of act 1330 Nws. 13.15 Meisjeskoor. 13.35 Gram. 1435 Schoolradio. 1425 Kamerork. 15.15 Voor- dr. 1525 Planoduo. 14.00 Caus. over plan ten. 16.15 Gram. 1435 Harpspel. 17.00 Voordracht. 1720 Vocaal ens. 17 40 Beurs ber. 17.45 Gram. 18.90 Stammen van over zee. 18.15 Tenniskampioenschappen Wim bledon. 1825 Gram. 1825 Voor de Jeugd. 19.99 Nws.- en weerber. 19.10 Regerings- uitz,: Rubriek verklaring en toelichting: Mlddenstandsvoorllchtlng. II Twee jaar mlddenstandsvoorllehtlngsdlenst. 19.20 Regeringsultz.: Emigratierubriek. Het Emigratiepraatje van H A. van Luyk. 19.30 Nieuwe gram. 2030 Radlokrant. 2020 Gram. 2020 De Jeugd vliegt uit, hoorsp. 2130 Holland Festival 1957: Hohe Messe. 23.30—24.00 Nws. en SOS-ber. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 13.40-16.15 Eurovisie: Tenniskam pioenschappen Wimbledon. 1730—18.15

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 7