4. Te geringe kampeerruimte in herziening Streekplan Walcheren Gillette Zeeuwse Almanak BOUILLON ÉÉN ONVOORZICHTIG OGENBLIK KOSTTE WIELRIJDER 180! 50 Buitenlandse keukenprinses es enthousiast ontvangen Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 4 JULI 195T PROVINCIALE STATEN MENEN Meer nodig dan particulier initiatief alleen In de a Tripling)'it der Provinciale Sinten In uitvoerig jesproken over het voorstel van Ged. Sinten betreffende «Ie her/lening van het Streekplan Wal cheren. Een der leden concludeerde» uit het feifi, dat er tussen het besluit van de Provinciale Staten en de goedkeuring» door de Kroon «en tfldsbe- etek van v0f jaar ligt, dat. de Kroon met hot Streekplan niet bijzonder was ingenomen. In een andere afdeling merkte een der leden op, dat het Streek plan te vroeg aan de orde Is gesteld. Het zon volgens deze spreker be ter rijn geweest het te behandelen nadat het Deltaplan bekend was. Voort» wordt de betrekkelijk geringe kampeerruimte betreurd, die blijkens het plan ter beschikking wordt gesteld. In hun antwoord wijzen God. Sta ten er allereerst op, dat zij het niet eens kunnen zijn met de gemaakte opmerking, dat. de uitvoerige detail lering in het eerste plan te veel ge weld zou hebben aangedaan aan de gemeentelijke autonomie. In tegen deel was en is naar de mening van G.S. volledige ruimte gelaten voor gemeentelijke initiatieven tot vast stelling van een zinvol uitbreidings- Slan. Ook de opmerking, dat het treekplan te vroeg aan de orde zou zijn gesteld en dat het beter zou zijn geweest daarmee te wachten nadat 't 'eltaplan bekend was, weerspreekt 't college. Bovendien wgzen G.S. erop dat bg de aanvankelijke totstandko ming van het Streekplan nög geen sprake was en kon zijn van het Del taplan, daar dit geboren ia uit de stormramp in februari 195S. Dat de Kroon niet erg ingenomen zou zjjn geweest met dit Streek plan kunnen GS. niet onder schrijven. Zoal» er reed» eerder op gewezen is, betrof het hier het eerst? Streekplan in ons land. Dit vereiste een diepgaande studie in verband met de daaraan verbon den consequenties en de daarbfl betrokken belangen. Uit de wnze. waarop het aanvankelijke besluit der Staten in „Den Haag" beke ken is, moeten G.S. dan ook tot de tegenovergestelde conclusie komen. Veel te wensen Ook G.S. merken op het te betreu ren, dat in het Streekplan niet meer kampeerruimte kon worden geprojec teerd. Reeds lang is het G.S. bekend, l.V0*STST*.« GOES heeft de GELETTE ROCKET. dat de behoefte aan kampeergelegen heid veel groter is en in de toekomst nog groter zal worden, dan de capa citeit der beschikbare terreinen. Daarbfl komt, dat de meeste van deze terreinen uit k&mpeer-techaisch oog punt nog veel te wensen overlaten, al wordt er dan incltendeel wel ge streefd naar enige verbetering. Er ia niet alleen behoefte aan kam peergelegenheid voor de individuele kampeerder, maar ook voor de geor ganiseerde jeugd is de behoefte aan geschikte terreinen zeer groot. De moeilijkheden om tot verbetering in deze toestand te komen is hierin ge legen, dat er geen natuurgebieden (woeate grond) meer aanwezig zijn, waar zonder schade voor andere be langen (waterleiding, kustbescher- mlng, buitenplaatsen enz.) kampeer terreinen kunnen worden Ingericht. De enige praktische mogelijkheid om tot resultaten tekomen lfjkt het colle ge. dat de gemeentebesturen vla ont eigening gronden zouden verwerven en voor kampeerdoeleinden beschik baar stellen. Tijdens besprekingen met de direc teur van do P.P.D. en de heer Spij kerman, de secretaris van de Neder landse kampeerraad, is steeds met name door do heer Spijkerman de wenselijkheid van goed geoutilleerd en hygiënisch verzorgde kampeerter reinen bepleit. Een dergeli"~ 'a wordt op Walcheren fergelök terrein feitelijk nog t>e- ergeefs gezocht. De meeste terrein- nen zijn klein, alecht gelegen en vaak op ontoelaatbare wijze volgepropt met bouwsels, dis uit oogpunt van volkshuisvesting de toets der kritiek niet kunnen doorstaan. Geen tnelle oplotting G.S. erkennen gaarne 't belang en de waarde van het particulier ini tiatief, maar zij menen, dat hier meer nodig is. Maar zolang het, om welke redenen ook, voor de gemeenten bezwaarlik of niet mo gelijk is om da hier noodzakelijke medewerking te verlenen, is een spoedige Opioselng van het pro bleem naar de mening van G.S. niet te verwachten en blijft de mo gelijkheid van monopolie-posities aanwezig. Voorts delen G.S. mee, dat de afde ling Zeeland der NP.V. het Oranje- bos, dat de N.P.V. slechts tijdelijk als kampeerterrein is toegewezen, van plan is te ontruimen, daar geen mo gelijkheid Is dit terrein tot volledig geoutilleerd kampeerterrein te ont plooien. De N.P.V. blijkt nu onder handelingen te hebben aangeknoopt met het Kroondomein en een particu liere eigenaar van enkele perceeltje# grond ten oosten van de toegangs weg tot het pompstation te Oranjezon buiten het waterwingebied. Ten aanzien van net gedeelte uit breidingsplan Paauwenburg, merken G.S. op, dat de omvang van deze wjjk omstreeks 2000 woningen omvat. Mede in verband met recente inlich tingen kan worden verwacht, dat de ze wjjk In zeven acht jaar voltooid zal zjjn. Als echter een verdere uit breiding van Paauwenburg nodig zal zijn voordat een tweede herziening van het Streekplan tot stand zal zjjn gebracht, zullen G.S. geen bezwaren maken tegen hantering van art. 44 voor herziening van het uitbreidings plan. KANTONRECHTER MIDDELBURG Landbouwer liet IS-jarige zoon op tractor rijden Een seconde van grote onvoorzich tigheid is de ptjpenlegger H. J. uit Vllsstngen komen t» staan op een schadepost van rond de f 150, een boete van 80. terwijl hij voorts nog de Indirecte aanleider was van een schade van 07,50 aan een personen auto! Allee In een ogenblik van on oplettendheid. De 150 moet ht) beta len aan de VHssihgse slager P. I. J., VAN 3M)'L Lit TOT I>e saluutschoten van „De Zeven Provinciën", die dinsdagmiddag ter begroeting van De Ruyter werden af gevuurd, maakten twee paarden voor een vierwielige waren, die op de wes telijke rttbaAn van het VHssingse Bel- lamvpark stond, aan het schrikken met hef gevolg, dat z(J op hoi sloegen. In galop renden de dieren vla de noordzijde van het park naar de oos telijke rijbaan, waar omstanders hen tot stilstand brachten. De belangstel lenden, dte zich in de omgeving van de Spulstraat hadden opgesteld om nog een glimp van de historische landing op te vangen, stoven uiteen toen de paarden langs kwamen draven. In die verwarring viel een flets door een winkelruit aldaar, waarvan alleen de splinters heel bleven. Gelukkig liep niemand letsel van enige betekenis op. Een klein meisje kreeg alleen een schrammetje op haar gezicht. WIELEN OP DRIFT De chauffeur van een zware vracht- DE RUYTERSTAD Vlissingen is nu toch tocl volslagen De Ruyterstad! Met honderden meis jes en jongens i» Kleurige zeventien de eeuwse pakjes, met soms plotse ling in het straatbeeld volwassenen, zo weg gestapt uit het openluchtspel in de uitmonstering van poorters en poorteressen uit de dagen van hun roemruchte stadgenoot, met: houder- den matrozen en mcf. de Mariniers- kapel stram marcherend door de straten. Met een vlootschouw in de Binnenhaven en met ..Bestcvaer Mi ehiel" 's avonds op de Oude Markt. En op de Kleine Markt een stalletje waar zich voortdurend tientallen mensen verdringen om zich prent briefkaarten van De Ruyter aan te schaffen. Met fleurige borden iti de straten, die de weg wijzen naar de tentoonstelling en met in die straten allemaal mensen, die De Ruyter fin de vorm van een sierlijk speldje) „op hun hart dragen" Zo eert Vlissinpen in deze stralen de juliweek zfjn grote zoon, opge wekt, feestelijk en met grote, geest drift. Dat fedn, vooral ook dank zij het werk, dat de organisatoren ach ter de schermen verzet hebben en nog verzetten. Voor hen daarom, vrf naar een rubrielcsChr^ver van een Amsterdams dagblad, de Almanak- hulde van ds dag!" auto. die op de kanaaiweg noord van Sluiskil naar Terneuzen het linker achterstel wielen verloor, moet wel ver weg met zijn gedachten zijn ge weest, want hg had er niets van ge merkt. Pas aan het eind van de weg ontdekte hij dat hij „iets" had verlo ren, nadat voorbijgangers hem daar op attent hadden gemaakt. De wielen met een totaal gewicht van 300 kg. vlogen tegen de brandweerkazerne aldaar en stuitten terug op het weg dek. Met vereende krachten laadde men de wielen op een vrachtauto, die ze naar de verliezer terugbracht. ZONDER TEXTIEL Vier Belgen hadden dezer dagen hun laatste stukje textiel afgelegd, opdat zij volkomen onbelemmerd konden genieten van de aanraking van het Zwin-water. Toen een wachtmeester in burger van de rijkspolitie hen op de bon wilde slingeren omdat zoiets niet mag, weigerden de baders echter hun le gitimatiepapieren te tonen. De wachtmeester nam daarop een tas en enige kieren in beslag. Eén van de nuaiaten werd hierover zo ge belgd. dat hij de wachtmeester in de rug aanviel. Doch de vertegen woordiger van de sterke arm, die een oud-marinier is, slaagde er in de woesteling tegen de grond te werken. Een tweede Belg. die de politieman met een stok te lijf wil de. onderging hetzelfde lot. Na dit mislukte offensief, brachten onze zuiderburen zich in allerijl op Bel gisch grondgebied in veiligheid. De Belgische gendarmerie werd van een en ander in kennis gesteld, maar omdat het moeilijk is van mensen-zonder-kleren een signale ment te geven, zal het niet meeval len de naaktlopers bij de kraag (als ze die tenminste dragen) te vatten. met wie hjj op 11 mei J.l, in de Paal Krugerstraat te Vlissingen bU het inrjjden van de Irislaan In botsing gekomen was omdat hy tegelijkertijd bij het uitsteken van zijn hand de bocht reeds wu omgeslagen. P. I. «L reed op z0n motor achter hem kreeg zodoende geen gelegenheid meer om te stoppen. De elager gooi de onmiddellijk z0n stuur naar links, reed over het plantsoen heen naar de andere rijbaan van de Paul Kruger straat en botste vervolgens tegen 'n personenauto, bestuurd door de scho- ler J. A. G. uit Kapelle. Schade aan de personenauto 67.50. Schade aan de motor ongeveer 250, maar de bestuurder van de motor nam 200 voor zijn rekening, zodat H. J. nog 150 moet betalen. En de 30 boete kreeg de pijpenlegger van de kantonrechter te Middelburg, mr. J. Moolenburgh. waarvoor hij giste ren moest terechtstaan. H. J. ver klaarde tegenover mr. Moolenburgh, dat hij eerste twee auto's had laten passeren en vervolgens gekeken had of hij de Trislaan kon inslaan. Hij zag geen verkeer, stak zijn hand uit en sloeg tegelijkertijd de bocht om. Vlak voor de motorrijderMr. T. Lebret, de officier van justitie, eiste een boete van 30 of 6 dagen, die de kantonrechter conform in zijn ver oordeling overnam. De landbouwer R, B. uit West- kapelle had op 12 april j.l. zijn zoon van nog geen zestien jaar over de Stationsstraat laten rij den met een tractor. De landbou wer gaf toe, dat hij zijn zoon hier toe opdracht gegeven had. Hij had gedacht, dat dit wel mocht, omdat er twee chauffeurs meere den op de tractor. Tenslotte werd de zaak aangehouden om de ver balisant te horen, want deze zou volgens de verklaring van B. zo maar een stukje (proces-verbaal) opgemaakt hebben. Niet van bewust De koopman H. C. uit Middelburg werd ten laste gelegd, dat hij op 13 april j.l. op het kruispunt Stations straatBlauwedijk te Middelburg geen voorrang verleend zou hebben aan een van de Blauwedrjk komende personenauto. „Ik ben er mij niet van bewust", verklaarde C. tegen de kan tonrechter. Op de vraag van de kan tonrechter, wie er dan mee gereden had of kon hebben, moest verdachte het antwoord schuldig blkven. De of ficier eiste een boete van 35 of 5 dagen, omdat C. aansprakelijk is voor zgn auto. C. wees er vervolgens op, dat 't nummer van zijn auto niet in over eenstemming was met het vermelde (Advertentie) Do natuur geëvenaard De wonderbaarlijke charme, die de natuur aan het vederkleed van de vogels geeft, geeft ViCREM aan het haar van de mensen. Bebraik ViCREM «1 ontdek hoe moei Uw VV Tofca 1.20 naar zee, bos of hei n Gillette Rocket hoort er bij! Gaai U mei vacantiaDat is hit moment •m Uw oude apparaat te vervangen en over te gaan op Super Snel Scheren met 'a Gillette Rocket. Het is ao eenvoudig: Draai, het apparaat i* open, klik, het mesje erin, - draai an U bent gereed om U perfect te scheren, waar U ook bant. Gillette Rocket met Dispenser ea 4 blauwe Gillette mesjes in practiscb etui, ideaaL voor op reis, voor maar Geslaagden mulo examen Voor het woensdag te Goes gehou den Mulo-examen slaagden: voor het diploma A de heren E. C. L. Martegn (x), A. H. de Kant (x), belden Oost burg, W. L. van der Veen (x), Aar denburg, C. Verhage (x) en B. J. Hoogesteger (x), belden Vlissingen, A. in 't Anker (x), Veere, P. Lems, Zlerikzee J. Wijkhuis en J. J. Wgk- huijs, beiden Grijpskerke, M. E. Baan, Middelburg, P. Lopulalan. Kruinlngen N. van Kooten (x). Zlerikzee, P. Scheele (x). Overslag, en de dames M. A. de Muynck (x), Vlissingen. K. Jobse (x), Biggekerke, P. Louweree (x), Serooskerke. W. F. Duvekot (x) Vrouwenpolder. M. Wouterse, Veere, E. Kommer». Middelburg, M. H. J. Scheele. Goes, D. J. Lindenberg (x). Yerseke, F. E. Mejjer (x), Kruinlngen P. Koster (x), C. Maas, H. de Regt (x), en M. Scheele (x), allen Axel, M. Schipper (x), Zlerikzee, S. G. Kwaak, Oosterland, G. E. de Munnik (x), Haamstede. Het diploma B ontvingen de heren J. M. Roos (x). Sluis, L. de Putter (x) en P. Dieleman (x) belden Hoek, F. J. Meijaard, Wemeldinge, C. Schee le, Terneuzen. J. A. Leunis, Hoek, J. J. Geleijnse. Ellemeet, mej. P. W. de Fouw, Terneuzen. (x) is met midden standsdiploma. Afgewezen werden 4 kandidaten. nummer in de dagvaarding. Deze ad ministratieve fout in 't vooronderzoek was C-'m feluk, want mr. Moolen burgh sprak hem vrjj. De pijpenlegger W. J. H. uit Sou burg had op 16 april j.l. by de Ka- naaïbrug te Souburg gsen acht ge slagen op het stopteken van het rode lichtsignaal bij de geopende brug. De officier wees er op, dat hier nog te wéinig op gelet wordt, zodat een boete van 10 of 2 dagen, conform de eis, het gevolg was. De scholier W. M. uit Koudekerke had op 9 mei j.l. in Vlissingen op de fiets geen richting aangegeven. M. verklaarde, dat hij dat wel gedaan had, zodat de kantonrechter besloot om de zaak aan te houden om de verbalisant te horen. Klassieke Ford-automobielen voor rijdemonstratie naar Groede Op zaterdag 13 en zon dag 14 juli O.S. wordt de klok In Groede 25 Jaar teruggezet! Deze beide dagen zal dit Zeeuws-Vlaamse dorp namelijk 'n invasie be ieven van oude Ford automobielen, die gefa briceerd werden tussen de Jaren 1920 en 1930. Het Initiatief daartoe is uitgegaan van de heer J. M. Rlsseeuw- Jansen te Groede, die zelf een enthousiast oude-Ford-rljder is. Zijn wagentje dateert namelijk van 1929 en op de Zeeuws-Vlaamse wegen 1« het geen on bekende. De heer Ris- seeuw, die lid is van 'n club, waarvan de leden allen een oude Ford in hun bezit hebben in totaal zijn dat 44 per sonen in Nederland heeft ongeveer twintig leden van zijn club be reid gevonden om naar Groede te komen. Zy arriveren daar zater dag 18 juli, waar r.y hun trotse bezit aan de dorpelingen en verdere belangstellenden anllen lonen. Voorts zullen de twintig Ford-reders 'n stoet vormen, die een tocht door Zeeuwsch- Vlaanderen zal maken. Zondags is er o.m. een officiële ontvangst door B. en W. in het gemeentehui» van Groede. De Ruytermedailles toegekend In het Beursgebouw te Vlissingen heeft het gezelschap van admiraal De Ruyter na de historische landing aangezeten aan 'n zeventiende eeuw- se maaltijd. Tijden», die maaltgd heeft de burgemeester van Vlissin gen de Ruytermedailles uitgereikt aan enkele medewerkers, die zich bij zonder verdienstelijk hadden ge maakt. De zilveren medaille werd toege kend aan de heer R. H. de Jonge Oudraat (luit. adm. de Ruyter) en bronzen medailles werden toege kend aan de heer J. B. de Meester (regisseur van de landing) en de heer en mevr. C. ter Poorten (familie Lampsins). Universitair examen Aan de Vrije Universiteit te Am sterdam slaagde ds. A. Elshout te Koudekerke voor het doctoraal exa men theologie. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde ds. A. P. v. d. Made, Neder lands hervormd predikant te Nieuw- dorp, voor het doctoraal examen theo logie. (Advertentie) Ze komen uit Zwitserland en er ko men er steeds meer. Omdat vooral de Nederlandse vrouwen zo bijzonder op hen zijn gesteld. Vandaar die enthou siaste ontvangst. Wat die keuken prinsesjes doen? Van alles en nog wat op culinair gebied. Nu eens zor gen ze dat er kostelijke soep op tafel komt, parelend van pure bouillon. Dan weer voorzien ze jong en oud van een heerlijk verkwikkende dronk. Een andere keer tonen ze hun talenten met verrukkelijke groenten, pikante sausen, pittige ragoüts. Hun naam? Hoe kan het anders: Knorr! Knorr vleesbouillon tabletten. Met één zo'n dubbel tablet maakt U in twee tellen een liter sprankelende bouillon. Getrokken van kostelijk rundvlees en uitgezochte verse groen ten. Kant en klaar met zout en krui den! Als extra hulp biedt Knorr U nog een. leuk geïllusteerd boekje aan, met 17 praktische vlug-klaar recep ten: alle met die parelende Knorr Bouillon als smaakverfijner. U kunt het zó aanvragen: sluit een postze gel van 10 ct, met uw naam en adres, in een gefrankeerde envelop en adres seer: Knorr, Postbus 1700, Amster dam. U ontvangt het Knorr boekje dan thuis. TZhcVv van kostelijk vlees ?T voor krachtiger soep! 35 ct per dubbel tablet Subsidiëring organen van maatschappelijk werk In de afdelingen van de Provinciale Staten is gesproken over het voorstel van Gedeputeerde Staten betreffende de subsidiëring van de organen van samenwerking voor het maatschappe lijk werk op levensbeschouwelijke of algemene grondslag. Zoals bekend u~ van het jaar gehouden vergadering een stelpost van f 1 in de begroting op te nemen, waarmee z0 te kennen gaven, dat deze aangelegenheid de volle aandacht heeft en zodra de om standigheden daarvoor gunstig waren ter hand genomen zou worden. Een der leden vroeg of het wel juist is om de subsidiëring volgens algeme ne regelen te doen geschieden. In hun antwoord wijzen Gedeputeerde Staten èrop. dat dit ter wille van de objectivi teit juist aanbeveling verdient. De be paling, dat Gedeputeerde Staten al leen subsidie kunnen verstrekken aan organen, die voor rijkssubsidie in aan merking komen, biedt volgens het col lege voldoende waarborg voor een juist beleid. Wat de kosten betreft, deze z0n vol gens de recente gegevens voor 1957 f lobaal te ramen op f 10.000. Het lijkt et college vrijwel zeker, dat voor 1958 een post van f 15.000 meer dan voldoende zal zgn. Eindexamen Handelsavondschool Aan de gemeentelijke middelbare handelsavondschool te Vlissingen slaagden voor het eindexamen 5-jarige cursus de dames: T. C. Bertijn, J. N. de Bue, A, E. de Haan, D. E. j. Hon- telé, C. Kaland en M. J. Paauwe, en de heren J. M. Dattin, E. L. C. Jans- sens, C. J. Janknegt en M. C. Meyers. Afgewezen 3. Voor de 3-jarige cursus slaagden de dames: L. M. L. M. As- peslagh. C. P. van den Berge, M. E. Jobse en M. T. Joosse, en de heren: A. Krijger, G. H. Minnebreuker, A. Meijers. 1 herexamen. Geen afgewe zen. Benoeming De heer J. Schaper, leraar bankwer- ken aan de lagere technische school te Oostburg is per 1 september 1957 in gelijke functie benoemd aan de technische school te Culemborg. Eindexamen h.b.s.-A Voor het eindexamen aan de r.h.b.s, te Vlissingen, afdeling A slaagden: B. P. Baten. N. van Belzen, J. A. Hegliger. J. J. de Raad, G. E. G. van Rijssel, T. P. P. de Visser en J. J. van Wieringen. Afgewezen werden 4 kandidaten. Duitse jongens kwamen liftende naar Miehiel! De festiviteiten ter gelegen- heid van de De Ruyter herd en- king in Vlissingen trekken al- s H lerwege grote belangstelling. „Die feesten mogen wij ook niet s missen" moeten twee knapen §f uit Keulen (Duitsland) hebben gedacht, want zij kwamen al liftend naar de stad waar Mi- chiel werd geboren! De jon- gens, 13 en 14 jaar oud, over- s nachtten onder viaducten. Via -= België en Zeeuwsch-Vlaanderen bereikten zij Vlissingen, waar- s bij zij tweemaal illegaal de grens overschreden. Vier s dagen waren zij reeds van huis, |f toen de politie in Vlissingen hen aanhield. Woensdag werden zij ff over de grens gezet, maar dat deerde hen niet, want in ieder geval hadden zij een gedeelte p p van de festiviteiten bijgewoond en zelfs even een blik geworpen p op de beroemde zeeheldEn daarvoor waren ze Immers ge- komen! Ontslag leden raad van beroep directe belastingen In verband met de opheffing van de raad van beroep voor de directe belastingen te Middelburg is bij ko ninklijk besluit van 18 juni 1957 te rekenen vanaf 1 juni j.l. onder dank betuiging voor de als zodanig bewe zen diensten op hun verzoek eervol ontsla®» verleend aan mr. A. J. van der Weel, lid-voorzitter van de raad van beroep voor de directe belastin gen te Middelburg, mr. R. W. Graaf van Lynden, plaatsvervangend lid- plaatsvervangend voorzitter van de raad van beroep, mr. F. W. Adriaan- se, eerste secretaris van de raad van beroep, en mr. J. F. C. van Deinse, tweede secretaris van de raad van beroep. De werkzaamheden van de raad van beroep voor de directe belastin gen te Middelburg zijn voor het rayon Walcheren overgenomen door de be lastingkamer aan het gerechtshof te Den Haag. Eindexamen gymnasium Aan het professor Zeeman-lyceum te Zierikzee zijn voor het eindexamen afd. gymnasium geslaagd voor het diploma A de heer H. Mi Booge-rt te Oosterland en mej. H. Zapperj te Zie rikzee en voor het diploma B de heer M. C. van den Ende te Zierikzee. VANDAAG. Middelburg Electro: „Voetstappen in de mist", 7 en 9.15, 18 j. Kunstmu»- leum, Reisschetsen van LIesbeth Binkhorst, 14 tot 17 en 19 tot 22 uur. Molenwater: Miniatuur Walcheren, fl tot 23 uur. Nieuwe kerk: Orgelcon cert door C. Don, 15 tot 16 uur. Roei- Vllsslngcn Alhambra: „De schaduw op het dak", 7 en 9 uur, 14 J. Luxor: „De helden zijn vermoeid", 8 u„ 18 j. Kunstzaal Bikker: Schilderijen van Mies Callenfels-Carstens. Bejaarden huls: Tentoonstelling „Miehiel de Ruyter", 10—17.30 uur. Beiaardcon cert door C Don, 15 tot 16 uur. Roei- wedstrijden in kanaal: 18 tot 20 uur. Revue van zeil- en motorjachten voor Boulevards, 's avonds. Bella- myparkConcert door Marinderska- pel, 20.30 uur. Binnenhaven: Duik- demonstratie 14 tot 16 uur. Binnen, haven: Vlootschouw, 10 tot 12 uur, 14 tot 16 uur en 18 tot 21 uur. Goes Grand: „De deur naar de af grond", 8 uur, 16 J.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2