Sterk rennersveld in eerste Ronde van Zeeland KAPPIE reist naar een achtergebleven gebied WALCHEREN ZEEUWSCH-VLAANDEREN Waar zijn onze schepen? WOENSDAG 3 JULI 1957 PROVINCIALE ZEEUW 8 E COURANT 13 (Advertentie) Hebt U al Radion in huis? Ja? Let dan vrijdag a.s. op! Kijk goed èn U kunt winnen, U kunt rijk worden. DRIEDAAGSE ETAPPEWEDSTRIJD Wielerevenement van zaterdag 6 juli tot en met maandag 8 juli. Zaterdag wordt in Temeuzen het startschot gegeven voor de eerste Ro„- de van Zeeland, een driedaagse étapp ewedstryd, die op maandag 8 juli ein digt in Heinkenszand. Na de successen, die de Zeeuwse renners de laatste paar jaar buiten hun provincie hebben behaald is langzamerhand de behoef te ontstaan om in eigen omgeving een wedstrijd met klassieke opzet te or ganiseren. De ronde van Zeeland is totstand gekomen door samenwerking van de wielercomité's in Temeuzen, Koewacht en Heinkenszand. De ren en toerclub „Theo Middelkamp" verleent technische medewerking. Het comité „Ronde van Zeeland" heeft drie buitenlandse ploegen ge contracteerd. Voor België komen representatieve clubs aan de start, samengesteld uit amateurs met we reldkampioenschap-aspiraties als Da niel Doop, Jules Cnockaert, Gabriel de Grijse enz. De Engelse afvaardi ging bestaat voornamelijk uit onaf hankelijker!, onder wie Ock Andrews, en de Franse gastrenner Romain Gre- goire. Na de resultaten van „Olympia's Toer" in 1957 is het heel wat eenvou diger voor de Nederlandse clubploe- gen een prognose te maken. Naast de drie buitenlandse ploegen zullen twaalf clubploegen de strijd aanbin den. Daarb\j vallen dadelijk op de sterke formaties van Olympia uit Amster dam, de Hoekse Renners uit 's Gra vendeel, „Willebrord Wil Voortult" uit Sint-Willebrord" en de A-ploeg van de ren- en toerclub „Theo Middel kamp" uit Goes. Bij een nadere be schouwing blijkt de' ploeg van Olym pia nagenoeg ongewijzigd te zijn na de laatste toer. Kaptein, Schroots Klebag, Van de Rijdt, Kooiman en De Vries vormen een sterke formatie, die geacht moet worden bij de eerste drie in het ploegenklassement te eindigen. „De Hoekse Renners", die in Olym pia's Toer niet zelfstandig zijn uitge komen heeft behalve haar eigen troe ven De Haan, Van Dienst, Van Steen- slot en Verhoeven, de sprinter Brink man als gastrenner opgenomen. THEO MIDDELKAMP De A-ploeg van ..Theo Middelkamp", die in Olympia's Toer het ploegenklas- sement op zijn naam bracht, is mo gelijk nog sterker geworden nu in- plaats van zeven slechts zes renners per ploeg zijn opgesteld en Jan de Poorter vervangen werd door Theo van Wijehem. Het is waarschijnlijk dat de andere ploegen zich zullen op- OOSTKAPELLE Zomerhuisje afgebrand In de nacht van zaterdag op zon dag is op het zomerhuisjes-terrein bij de boerderij Burgvliet te Oostka- pélie een houten zomerwoning, die gereed lag om te worden opge bouwd, geheel door brand verwoest. Vermoedelijk is de brand ontstaan doordat op het'terrein enkele dagen tevoren afval was verbrand. Waar schijnlijk waren nog smeulende res ten achtergebleven. Hieruit blijkt op nieuw, dat men vooral in deze droge dagen niet voorzichtig genoeg kan zijn met vuqr. De rijkspolitie heeft de zaak in onderzoek. Raad komt bijeen Woensdagavond om half acht komt de gemeenteraad van Oostkapelle bij een. De agenda vermeldt onder ande re een voorstel tot verkoop van bouw terrein aan de Torenstraat, een voor stel tot medewerking aan de kerk voogdij der Ned, Herv. Kerk voor de restauratie van een kerkgebouw en een voorstel tot het verlenen van eer vol ontslag van het hoofd van de vleeskeuringsdienst, de heer L. J. J. Geldof. Burgerlijke stand MIDDELBURG. Bevallen:D. Houtepen—Witte, d.; M. P. Kleijn—Joziasse, d.: W. P. Kant—Hoogen- boom. d. Ondertrouwd: C. J. L. Willeboordse, 23 j. en L. D. Wiegel, 2 2J.; J. J. Tevel. 23 J. en J. C. Vos, 22 A. Wijkhuijs, 74 J. ert M. Kallenberg. 61 j.; A. van Hoo- genhuizen, 21 j. en C. A. F de Regt, 17 jaar. Getrouwd: F. M. Smits. 28 j. en C. Ste- ketee, 19 j.; J. J. Fuchs. 25 j. en A. M. S. de Kam, 21 j.; J. Melse, 27 j. en M, van der Horst, 20 j.; L. Wiessner, 20 j. en E. F. Conté. 18 j.: W. Roelse, 30 j. en M. de Witte, 25 j.; C. de Keljzer 25 J. en M. Louws, 20 j. Overleden: P. J. Kampman, 73 j., wede J. W. Risseeuw; C. J. Mabilot, 67 j., geh. met K. C. J. Verrijk; C. Abrahamse, 76 j geh. met T. J. de Bakker; W. C. Vroonland, 70 J., geh. met A. Schrler. trekken aan de rivaliteit van de grote favoriet en zo gezien kan van ploe gen als Feyenoord met sterke gist renners als Gerrit de Jager en Dirk de Ruyter, „De Germaan", „Helpt Elkander" en „Wilhelmina" met de militaire kampioen Cor van Engeland „De Zwaluw" met van Sliedrecnt en gastrenner Schalk Verhoef, „De Vol harding" met Zoelaard en Stolker een verrassend resultaat worden ver wacht. De eerste étappe, waarvan de start en aankomst in Temeuzen z'in kent weinig moeilijkheden. Het is echter waarschijnlijk dat het klassement in de tweede étappe met vertrek en aan komst in Koewacht drastische wjjzi- ging zal ondergaan. Vrij snel na het vertrek in Koewacht zullen de ren ners geconfronteerd worden met de Belgische keiwegen, waar de geharde Belgische en Zeeuwse renners onge twijfeld hun slag willen slaan. De der de étappe is weer van geheel andere allure. Eerst honderd kilometer slin gerend langs goed geasfalteerde maar smalle wegen, waarna de karavaan zich als het ware in ruimte stort oyer bredere klinkerwegen op Walcheren, maar waar de stryd misschien reeds zal zün beslist. TIJDRIT Zoals in elke rechtgeaarde ploeg wedstrijd is ook in de Ronde van 2 land de laatste dag voorafgaande aan de laatste étappe een ploegentijdrit in gelast. De afstand bedraagt slechts 23 km van Koewacht naar Temeuzen. Met diezelfde dag echter nog 189 km voor de boeg mag men deze tijdrit on getwijfeld als zeer belangrijk voor het eindresultaat beschouwen. De ver schillende étappe-afstanden zijn respectievelijk 165, 162,23 en 189 km. Als bijzonderheid voor de toeschou wers geldt dat «Ie de leider in het indi vidueel klassement niet in de gele of oranje trui wordt getooid, maar in een wit-blaiivv gestreepte tricot, met het Zeeuwse wapen op beide mouwen. MIDDELBURG Middelburgs A.L.M. verloor van O.H.G.L. uit Ovezande De Middelburgse biljartvereniging A.L.M. speelde een wedstrijd tegen O.H.G.L. uit Ovezande die deze laat ste club heeft gewonnen. De biljar ters van O.H.G.L. scoorden in totaal 2839 caramboles bij elkaar, waarte genover de hoofdstedelingen er 2660 wisten ten stellen, een verschil dus van 179 caramboles. De eerste ont moeting in Ovezande bracht O.H.G.L. een winst van 542 caramboles, daar deze vereniging in totaal 1613 maal het ivoor tegen elkaar liet tikken, terwijl de hoofdstedelijke SDelers dit maar 1071 maal konden bewerkstelli gen. De tweede en laatste ontmoeting leverde voor A.L.M. een winst op van 363 caramboles, waardoor zij wel be hoorlijk inliepen, maar de zege niet konden grijpen De stand van de twee de ontmoeting was 1589 tegen 1226 caramboles. Het hoogste gemiddelde in deze wed strijd kwam op naam van J. van de Guchte van O.H.G.L., die tevens met 107 punten de hoogste serie maakte. Hij werd echter goed gevolgd door de Middelburgse speler P. Verhage, die een gemiddelde van 19.20 behaalde, terwijl J. Goense van O.H.G.L. zijn fraaie serie van 93 beloond zag met een tweede plaats. De overwinning leverde O.H.G.L. een fraaie biljartfiguur op standaard op. Rest nog te vermelden, dat deze wedstrijd 'n sportief en vriendschap pelijk karakter droeg. Feestavond De leerlingen van de christelijke school aan de Olmenlaan te Middel burg boden hun ouders een feest avond aan in de hal van de nieuwe school. De bijeenkomst werd geopend docr het hóófd der school, de heer C. Kranendonk. Ook de voorzitter, de heer R. Batten, voerde het woord. Daarna voerden de leerlingen een vlot aantrekkelijk muziekprogramma uit. Verder werd pianospel uitgevoerd en declameerden de kinderen. Rob 9tuf- kes en Fieke van den Heuvel waren de solisten in een geestig liedje. De aanwezigen genoten zeer van het spel der kinderen. Benoeming leraar De heer N. J. Dekker uit Sommels- dijk, vroeger te Middelburg is be noemd tot hoofd van de Comenius- school te Den Haag. VLISSINGEN Examen De heer C. A. Puijpe te Vlissingen slaagde voor het te Arnhem gehou den examen adspirant elektrotech nisch opzichter P.B.N.A. GAPINGE C. Langebeke won ringrijderij In Gapinge is vorige week een ringrijderij gehouden, die een over winning heeft opgeleverd voor de matador C. Langebeke. Hij stak 23 van de 30 ringen. De verdere uitslag luidt: 2. Jac. Goedbloed 21 r.; 3. Joh. Langebeke 20 r.; 4. Frans Langebe ke 20 r.; 5. B. Arendse 19 r.; 6. Jac. Paauwe 19 r.; 7. H. Joosse 17 r.; 8. H. Wondergem 15 r.; 9. Jo Wonder gem 15 r.; 10. W. Melis 13 r.; 11. V. Sipma 6 r.; 12. G. Koole 6 ringen. Extra prijzen werden gewonnen door: le. F. Langebeke, 2e B. Arend- se, 3e C. Langebeke, 4e Joh. Lange beke, 5e G. Koole, 6e Jac. Goedbloed, 7e Jo Wondergem en 8e H. Wonder gem. De bekers werden gewonnen door: C. Langebeke (beker burge meester), H. Wondergem (beker Van Eenennaam) Jac. Goedbloed (beker Van de Berge). Joh. Lange beke (beker Van der Have). B. Arendse (beker Willemse) C. Lan gebeke (beker A. Wielemaker. De potlepel werd in de wacht ge sleept door C. Langebeke. De meeste volgringen werden gestoken door H. Joosse (12 r.). De 100e ring stak Jo Wondergem, de 150e H. Joosse en de 175e C. Langebeke. Gemeenteraad Retranchement De gemeenteraad van Retranchement besloot in zijn dezer dagen gehouden vergadering ingevolge advies van de Kamer van Koophandel, een nieuwe verordering ingevolge de winkelslui tingswet vast te stellen. De winkels kunnen in 't tijdvak van 15 juli tot en met 30 september op werkdagen ge opend zijn tot 20 uur. In het tijdvak van 1 april tot en met 14 juni en van 1 oktober tot 1 november tot 19 uur. In het tijdvak van 15 juni tot en met 30 september kunnen de slagersbe- drijven geopend zijn van 8 tot 12 uur op zondagen en de overige winkels op zondagen in genoemd tijdvak van 15 tot 19 uur. De raad besloot met de Rijkspost spaarbank ingaande 1 augustus 1958 een vaste geldlening aan te gaan ten bedrage van f 70.000.alsmede een kasgeldlening ingaande 1 augustus 1957, eveneens ten bedrage van f 70.000.—. Bij de rondvraag vestigde de heer Pattist de aandacht op het ontstaan van diverse vuilnisbeltjes in verschil lende delen van de gemeente. De voorzitter zegde maatregelen toe. De heer V. d. Sluis vroeg naar de mogelijkheid tot het plaatsen van een kraan op de waterleiding ten be hoeve van particulieren, welke niet op de waterleiding zijn aangesloten. De raad besloot tot het wijzigen van de gemeentebegroting dienst 1956, alsmede tot het vaststellen van enige pensioengrondslagen. De gemeenterekening over het jaar 1955 werd voorlopig vast gesteld voor wat de gewone dienst betreft met een batig slot van f 6832,45. De kapltaaldienst wijst een nadelig saldo van f 86.405,33 aan. Aan een ingezetene werd ontheffing verleend van zijn aanslag in de riool belasting 1957. RAAD IJZENDIJKE Krediet voor bouw van twaalf woningen Onder voorzitterschap van de bur gemeester, jhr. L. E. D. S. van Bon- ninghausen tot Herinckhave, kwam de gemeenteraad van IJzendijke in openbare vergadering bijeen. Met in gang van 1 augustus zal de bezoldi ging van de gemeentewerklieden worden aangepast aan de rijksrege ling. Voor het plaatsen van drie olie kachels in de r.-k. meisjesschool zal met het r.-k. kerkbestuur een geldle ning worden aangegaan van onge veer f 3375.ad 5 of voor zoveel minder als zal blijken nodig te zijn. De kerkeraadsbibliotheek der Herv. Gemeente krijgt een subsidie over 1956 ad 5 cent per boek. Voor het aansluiten van een twintigtal pan- SEROOSKERKE (W.) Eerste prijs hoefbeslag De heer J. A. Kurz te Serooskerke (W.) ontving tijdens de nationale paardenshow. die op de landbouwex- positoie te Utrecht -ehouden werd, in de rubriek trekpaarden de eerste prijs (zilveren beker) voor het hoefbeslag. den in de wijk Molentje op het elek triciteitsnet zal een bijdrage worden verleend ad f 200.per pand op voorwaarde dat het geld hiervoor be schikbaar is. Anders zal deze bij drage naar het volgende dienstjaar worden verschoven. De subsidie voor de ver. van burgemeesters en secre tarissen en ontvangers zal niet wor den verhoogd en blijft twee cent per inwoner. Op voorstel van B. en W. zal het krediet in rekening-courant met de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten worden verhoogd tot f 175.000 in verband met financie ring van de bouw van 12 woningen aan de Prinsessenstraat. De voorzit ter deelde mee, dat het nog wel vijf maanden zal duren eer met de bouw van deze woningen zal kunnen wor den begonnen. Een verzoek om sub sidie van het Juliana-ziekenhuis te Terneuzen werd afgewezen. Op voorstel van B. en W. werd be sloten de 12 stoelen model Lodewijk 16, te verkopen voor f 1400.dat is dezelfde prijs als waarvoor men ze ln 1950 heeft gekocht. Van dit bedrag zal f 500.worden bestemd voor de aankoop van de molen. Het restant zal in het fonds „aankoop meubilair raadzaal" worden gestort. Naar aanleiding van de gehouden enquête inzake de winkelsluitings wet, toonde de raad zich verbaasd over de geringe eensgezindheid be treffende de openstelling der winkels bij de middenstand. Tijdens de rondvraag deed de heer A. Dellaert het voorstel het carillon maar te verkopen. De voorzitter zei dat het carillon nimmer goed heeft gefunctioneerd. De laatste termijn is echter nog niet betaald. De heer J. van Cadzand zou graag zien dat de op de voormalige tramwissel ge plaatste nederzetting van Van Bun schoten spoedig wordt verplaatst. De voorzitter deelde mee, dat hier reeds aan wordt gewerkt. AXIL Schoolreisje Ongeveer 200 leerlingen van de Chr. Nat. School te Axel brachten een bezoek aan Rotterdam. De Maas stad werd doorkruist en voor het overige gold het bezoek Blljdorp met de bekende attracties. Tenslotte werd een rondvaart door de drukste haven van het Continent gemaakt. De terugreis werd bil „Rozenoord" de Bergen op Zoomse Speeltuin, nog voor een prettig uurtje onderbroken. Geslaagd concert Ter gelegenheid van de verjaardag van prins Bernhard concerteerden te Axel de beide plaatselijke muziekver enigingen op de markt. Voor deze concerten was mede dank zij het zo merse weer, vrfl veel belangstelling. Collecten De te Axel gehouden collecte ten bate van het Nederlandse Rode Kruis leverde 2121.50 op. „Prins Hendrik" naar Zwitserland De reisclub „Prins Hendrik" uit Axel maakte een tiendagase reis naar Zwitserland, via de Vogezen. Als ult- gansplaats voor de diverse trips was het schitterend gelegen Interlaken gekozen. Tijdens het verblijf aldaar werden verscheidene tochten ge maakt. o.a. naar Bern. Examen Het praktykdiploma machlneschrij- ven behaalden K. v. Dorst, E. van Acker, M. Verstraeten en C. Vink, al len te Axel. Te Axel werden dc geslaagden be kend gemaakt van de onderofficiers opleiding van de Nationale Reserve, district Oost Zeeuwsch-Vlaandcren. Majoor Speek, die districts-comman dant was btf deze bijeenkomst tegen woordig. De geslaagden van deze on derofficiers-cursus waren: C. Schee- Ie. Terneuzen; F. Mey en R. Schel- strate, beiden Sluiskil; G. Dieks, \V. Schelfhout. A. Bruggcman en J. v. d. Enden, allen te Hulst; L. v. Ecken, Cllnge: P. Serrarens, Hontenisse; J. Pleunis, Zaamslag: G. v. Meurs, Axel; J. Marriman, Vogelwarade. TERNEUZEN Geslaagden toelatingsexamen Petrus Hondius lyceum Voor het toelatingsexamen le klas h.b.s. van het Petrus Hondlus lyceum te Terneuzen slaagden de volgende kandidaten; Adri Willeboordse, Ko de Regt, Frans Vermeer en Jaap Nljssen allen Terneuzen; Henny Hcij- boer, Adi de Vos, Els Kusee, Jan Heijnsdijk te Zaamslag; Adrle van Cadzand te Axel; Lcvien Scheele te Othene; Maatje Rammondt, Louise Baart te Sas van Gent. Tonny Dijsellnck, Roel Jurriëns. Cor de Jonge, Arjen v. d. Griek. Annet Dteleman, Tonny Kemper. Kees de Waart, Rla van Damme te Terneu zen. OVERSLAG Arm gebroken Het zoontje van de landbouwer A. te Overslag kwam zo ongelukkig van een een met hooi beladen wagen te vallen, dat het een armbreuk en di verse kneuzingen opliep. Opname in het ziekenhuis was noodzakelijk. Almkerk 2 Amsterdam. Aludra 30 405 m. n.o.t.n. Bermuda. Alcor 1 Santos. Alioth p. 30 F. Noronka. Alphacca 30 Santos. Alpherat 2 Santds. Amerskerk 29 120 m. z.w. Kreta. Ampenan 30 New York. Amsteldiep 1 Las Palmas. Arendskerk 29 Kaapstad n. Las Palmas. Banda 30 Ras Tanura. Bennekom 30 Hamburg. Benlnkust 30 IJmuiden n. Bordeaux. Bali 30 Surabaja. Boissevaln 30 270 m. o.t.z. Santos. Blitar 1 Djeddah n. Aden. Bloemfontein p. 1 Ouessant n. Las Palmas. Caltex „Pernis" p. 1 Gibraltar n. Sldon. Cistula 1 Curacao. Congokust 1 Port Harcourt n. Lagos. Cottica 30 1675 m. wz.w. Madeira. Drente 30 rede Belawan. Dorestad 29 Perth Amboy n. Cablmas. Eemdijk 29 Bremen. Eemland 31 Hheos n. Las Palmas. 5sso „Amsterdam" p. 30 Ouessant. Esso „Den Haag" 1 Antw. n. Ras Tanura. Esso „Nederland" 3 Fawley. Frans van Seumeren p. 30 kaap DagaU. Gaasterkerk 2 Gennua. Gaasterland 1 Rio de Janeiro. HOOG EN LAAG WATER 4 juli Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge U.+NAP. U.+N.AJ?. U.—N.A.P. U.—N_A1». 6.47 7.16 2.03 2,20 2,33 1,62 1.83 19.10 19.39 20.06 2026 20.47 2,06 2,16 1,34 1,54 0.54, 2.15 1,25 2.27 1.57 1,17 1.46 2,45 1,69 13.04 13.34 14.05 13.46 14.07 1.28 1,53 65. De dolle rit door de nachtelijke jungle had de voorsprong van de vluch telingen iets vergroot. Dit betekende echter aller minst dat zij nu veilig wa ren. „Vlug aan boqrd, alle maal", beval Kappie die dit zeer goed begreep. „Er -s geen moment te verliezen." Haastig rende hij de loop plank op. Aan boord liep hij Okkie tegen het lijf. „Hallo, kap'tein", groet te de scheepsjongen op gewekt. „Waar bent U toch lang geweest?" „Dat hoor je nog wel ;ns groene haring", ant woordde Kappie kortaf. „Waar is de Meester?" „Hier ben ik", klonk het nu van de andere zijde, „Zo, zijn jullie daar einde lijk? Dat gaat maar de wal op en laat mij hier met de scheepsjongen achter. Ik zou ook wel eens in een vreemde haven willen passagieren. Maar het is altijd hetzelfde liedje ..Man, sta niet te zeveren", viel Kappie hem nij dig in de rede. „Zorg dat je in je machinekamer komt. Ik moet direct stoom hebben. Vlug!" „Stoom?" herhaalde de Meester bedachtzaam. „Dat Iran nog wel even duren. Het vuur is zoge- zegd uit. Reken er maar niet op dat ik voorlopig stoom kan maken „Naar beneden!" commandeerde Kappie. „Laat de scheepsjongen helpen. We moeten hier weg. Kwestie van leven of dood." TerwUl de Meester, een verschrikte blik ln de ogen, haastig de trap afdaalde, liep Kappie be zorgd naar de verschansing. Een fraaie toestand! Moest hun ontsnapping nu op het nippertje mislukken omdat de Kraak geen stoom had? Ongeduldig wreef hij zich ln de han. den. Was het verbeelding, of hoorde hij werkelijk ln de verte weer het geroep van de achtervolgen de Maraya's? Gulneekust p. 30 Las Palmas. Harold 1 Stettin. Hersllla 29 310 m. n.n.w. Azoren. Ivoorkust 1 Antwerpen. Joseph Frerlng 2 IJmuiden. J. v. Oldenbarnevelt 30 New York n. Southampton. Kal inga p. 30 Belawan. Kara p. 30 Mozambique. Katelysia 29 1150 m. n.o. Sombrero. Kenia 30 Punta Cardon Kertosono 2 Durban. Korovina 2 Curasao. Kosicia p. 30 Ouessant. Kota Agoeng 30 Semarang. KoU Baroe 2 Priok. Langkoeas p. 10 kaap Guardaful. Laurenskerk 1 Mufatta n. Mombassa. Leersum p. 30 St.-Pauls Rock. Lelo 30 Wabana. Leopoldskerk 2 Basrah n. Khorramshar. Loenerkerk 1 Marseille. Louis Lanu 29 120 m. n.n.o. Las Palmas. Lombok 30 San Francisco. Msasllold 2 Barcelona. Macoma 4 Bombay verw. Mcrwede 30 Le Havre. Mijdrecht l Flnnart. Modjokerto 30 Surabaja. Molenkerk 1 Karachi. Murena 30 Balikpapan Nestor 30 Willemsud. Noordam 30 15 m. o.z.o. Lizard. Noordzee 10 COO m. o. Yokohama. Nesss Commander p. 29 Pertm. Ondlna 29 200 m. n o. Martinique. Ootmarsum 29 Galveston n. New Orleans. Oranjefontein 2 Antwerpen. Orestes 12 Rotterdam verw. Parkhaven 30 60 m. o. BonavisU. Peperkust p. 30 Las Palmas. Prins Alexander l Le Havre n. Antwerpen Purflna Nederland 1 Genua. Rempang p. 1 Ouessant n. Antw. Reynlersz. £9 Surabaja n. Makassar. Rijndam 30 500 m. w. Landt End. Roepat 1 Bahrein. Saroena 3 Priok verw. Samarlnda 29 145 m. w.t.n. Aruba. Schouten 2 Penang. Schelpwijk p. l kp Finlsterre n. R'dam. Scherpend recht p. 34 Singapore. Sibajak 1 Rotterdam. Sliedrecht p. 1 Wight. Statendam 29 ZS5 m. o. Nantucket. Stad Rotterdam 1 Birkenhead n. Wabana. Stad Lelden 29 Dakar n. Freetown. Straat Soenda 30 Santos. Sunetta 29 Hakata. Tablan 29 770 m. n.w. Mlnlkoy Tara 30 650 m. z.o. St.-Vincent. Theobaldius 39 390 m. z.o. Foa. Tlba p. 29 Rio Grande do Sul. TJlluwah 30 Semarang. Tjinegara 3 Durban verw. Tjlpanas 3 Durban. Vasum p. 34 Mekka. Vllst 30 570 m. w.t.z. Lands End. W. Alton Jones l Rotterdam. Willem Ruys 2 Singapore. Woensd recht 29 Mamoal n Curacao Willemstad X Cristobal n. Aruba. Wleldrecht se 90 m. n.o. Dema. Wonosobo se Singapore. IJssel 1 New York. Zuiderkruis 3 New York verw. Zeeland 1 Calcutta n. Priok.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 9