ROSKAM Nederlanders verloren terrein door gebrek aan initiatief STRIJD TUSSEN TOPSCHAKERS UIT DRIE ZEEUWSE STEDEN Federatief muziekconcours Avondconcert en grote taptoe Stalen kantoormeubelen Dagbladreclame is niet te evenaren. t PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 3 JULI 1957 TOUR NOG NIETS VAN ONSTUIMIG KARAKTER VERLOREN Stolker werd de dupe van eigen - volkomen foutieve - taktiek De Ronde van Frankrijk heeft na zes dagen nog niets van zyn wilde, onstuimige karakter verloren. Sedert de start in Nantes werden, ondanks (Je slopende weersomstandigheden, dagelijks ruime verschillen geforceerd. Veelal door kleine groepjes eenmaal zelfs door een enkele renner. Do grillige lyn is dinsdag voortgezet, want ook in de zesde etappe heeft een ploegie renners, die de 248 km lange rit in Charleroi met grote achter standen op de drager van de gele trui begonnen, een voorsprong van vele minuten opgebouwd. Het waren de regionale Trochut, die de winnaar van de etappe werd. Groussard, Bertolo en Nello Lauredi. Zy ontsnapten na 188 km, tydens de bestijging van de Mont Thonne, aan de aandacht van de Franse nationale ploeg, die op dat moment evenals de Italiaanse forma tie vele moeliykheden had. Voor de algemene rangschikking heeft deze „ooup" weinig betekenis gehad, al kreeg Jacques Anquetil morgen op nieuw in de gele trui er weer enkele directe concurrenten by. voor hun eigen ka.nsen mogen ryden, kreeg het in de eerste fase van de strijd zeer druk. Voortdurend moest zy ontsnappingspogingen afremmen en zij deed dit bekwaam. Forestier, Stablinsky, Bauvin, Bouvet en Jacques Anquetil byvoorbeeld be- De Nederlandse prestaties" zijn in deze etappe miniem geweest Onze landgenoten arriveerden allen met 'n achterstand van bijna een kwartier in het peloton tc Metz. Uitgezonderd Michel Stolker. die in deze rit zeer ontactisch heeft gereden. Zyn verschil met de winnaar was ruim een half uur en slechts dank zij het feit, dat de wedstrydleiding voor de start de tydslimiet tot 10 procent had ver hoogd, mag hy de strijd voortzetten. Het gebrek aan Initiatief van onze landgenoten had tot gevolg, dat de goci» nositie in het plocgenklasse- ment. cTe tweede plaats achter de na tionale Franse ploeg, verloren ging. Onze landgenoten zijn nu vyfde ge klasseerd. Zoals ook in de vorige etappes ontwikkelde zich de stryd al spoe dig na de start. Reeds na enkele kilometers werd de eerste ont snappingspoging genoteerd. HU had geen effect maar de strijd bleef boeiend en voor de renners inspannend. Want achtereenvol gens sprongen Forestier, Le Dis- sez, de Italiaan Baffi en later ook de Spaanse klimspeciallst Baho- montes en de z.eer actieve regio naal Anglade uit het peloton weg. Zy waren niet van beslissende betekenis deze ontvluchtingspo gingen, doch zij brachten wel de Belg Adriaenssens, Sabbadini en enkele andere renners die banden- pech kregen, in moeilykheden. De Franse nationale ploeg, die nog steeds een grote eensgezindheid toont, hoewel de renners in dit sta dium van ploegleider Marcel Bidot Geen filmjournaal over Tour de France. Voor hot eerst zal dit jaar geen verslag van de Tour de France in de bioscoopjournalen verschijnen. De Europese lournaalniaatschapnij deelt In dit verband mede, dat zij princi pieel geweigerd heeft in te gaan op de door de organisatoren van de Tour gestelde eis voor de vertoning van de filmjournalen een zeer hoge vergoeding te betalen. dwongen zeer knap een groep van 15 renners die na 27 km een aanval in zetten. De rit over het sterk geacciden teerde heuvellandschap vergde veel van de toch reeds zeer vermoeide renners. Voortdurend moesten zy op de pedalen staan en het peloton werd vaak ver uiteen getrokken. Daarvan is Michel Stolker de dupe geworden. De man uit Zuilen wilde zijn krachten sparen om vandaag, in de rit door de Vogezen met de aan vallers te kunnen meegaan. Daarom reed hy, vrolyk lachend en gerust stellend knikkend voortdurend achter in het peloton. Vlak voor de grens ginghet mis. De hoofdmacht splitste zich in en kele kleine groepjes en Stolker was in do laatste. Kansen om zich te herstellen kreeg hy niet meer en daardoor eindigde hy tenslotte volko men fris (Stolker had vrijwel geen werk op kop gedaan) op een der laat ste plaatsen in het dagklassement met een zeer grote achterstand. De Zuilenaar was hij de finish erg kwaad op zichzelf. Hij had zich inderdaad ook veel te verwijten! Voorlopig polozevental won met 81 van ,rest Zeeland' Uitslagen competitiewedstrijd Na afloop van de eerste competi tie-wedstrijddag vnrt de Zeeuwse zwembond, waarvan w\j reeds eerder melding maakten, werden nog drie w aterpolo-wedstryden gespeeld. Bij de dames won Luctor met 41 van Ganze, waarna Bruinvis II met 51 zijn meerdere moest erkennen in SZV II. De selectiewedstrijd tussen het voorlopig Zeeuws zevental en de rest van Zeeland leverde een 81 zege op voor de „voorloplgen." Het was hier vooral de Bruinvis-speler A. Sampon, die een klasse beter speelde dan de rest, hoewel zyn ploegge noot J. Kalfsvel hem goed party le verde. De stand na de eerste competitie- wedstry'd luidt thans: 1 Bruinvis, 2020.4 punt; 2 Luctor 2179; 3 SZV, 2289.9; 4 Ganze. 2507.6; 5 Schelde- stroom, 2579; 6 Zeehond, 2586.1 pnt. De gedetailleerde uitslagen zijn: 200 meter schoolslag dames: 1 R. Vergauwen, Bruinvis, Sas van Gent 3.06.8; 2 A. Cornelisse, Luctor, Mid delburg 3.21.2; 3 A. Jansen, Bruinvis, Sas van Gent 3.22.8. 100 m schoolslag heren: 1 M de Braai, Bruinvis, Sas van Gent 1.22.7; 2 W. de Vries, Bruinvis, Sas van Gent 1.24.9. 25 m vrye slag jongens 1218 jaar: 1 Th. Vervooren, Luctor, Middelburg 16.6; 2 R. Korstanje. Ganze. Goes 17.8; 3 B. Volwerk, Luctor, Middel burg 18.4. 25 m rugslag meisjes 1213 jaar: 1 H. de Vries. Bruinvis. Sas van Gent 23.9; 2 I. Baart, idem 24,—. 25 m rugslag jongens 1415 jaar: 1 A. Booy, Luctor. Middelburg 18.5; 2 N. van Giezen, idem 20.2. 3 x 50 m wisselslag persoonlek heren: 1 A. Sampon, Bruinvis, Sas van Gent 2.11.2; 2 P. v. d. Heuvel, Scheldestroom, Breskens 2.14.3 W. de Vries, Bruinvis, Sas van Gent 2.17.9; 4 W. v. d. Steen, SZV, Sou burg 2.20.8; 5 I. Sinke, Zeehond, Vlis- singen 2 21.6. 25 m schoolslag meisjes 1213 jaar: 1 I. Baart, Bruinvis, Sas van Gent 21,3: 2 M. Visser, Luctor, Mid delburg 23 4. 100 m vrye slag dames: 1 W. de Bruyn, Bruinvis, Sas van Gent 1.24.8; 2 C. Voogd, Luctor. Middelburg 1.26; 3 R. Meliefste, Bruinvis, Sas van Gent 1,27.4. 50 m vrye slag meisjes tot en met 17 jaar: 1 M. Leenhouts, Schelde stroom, Breskens 38.6; 2 W. de Bruyn, Bruinvis, Sas van Gent 38.9; 3 L. Bondewel, Scheldestroom, Bres kens 39. 3 x 50 m wisselslag estafette heren: 1 Luctor I (P. Rotte, K. Volwerk. J. Dirkse) 1.50—; 2 Bruinvis I 1.50.6; 3 SZV I 1.54.2. 25 m mgslag meisjes 1415 jaar: 1 C. Evers, Ganze, Goes 22.4; 2 G. Tack, Bruinvis, Sas van Gent 23 43 R. Delmotte, Luctor,Middelburg 23.6. 50 m vlinderslag dames: 1 A. Jan sen, Bruinvis, Sas van Gent 42.2 R. Meliefste, idem 42.1. 50 m schoolslag jongens 1415 jaar: 1 P. Reynhoudt, Scheldestroom. Bres kens 44.2 N. van Giezen. Luctor, Middelburg 45.3 A. Vermast, Bruinvis, Sas van Gent 45.7; 4 S. de Visser, Luctor, Middelburg 46. 50 m vrije slag meisjes tot en niet 17 jaar: l W de Bruyn, Bruinvis, Sas van Gent 48.2; 2 M. Leenhouts, Schel destroom, Breskens 48.7: 3 G. Tack, Bruinvis, Sas van Gent 51. 50 x 50 m vrye slag estafette da mes: 1 Bruinvis (W. de Bruyn, A. Jansen, R. Meliefste, T. Asselman, R. Vergauwen) 3.14.9 (nieuw Zeeuws record): 2 Luctor 3.25.3 Ganze 3.53.3; 4 SZV 3.54.—. „Meeuwen" van V.C. Vlissingen won onderlinge competitie De V.C. Vlissingen organiseerde na afloop van de bondscompetitle 'n onderlinge competitie voor B-junio ren. Hieraan namen zes elftallen van Vlissingen deel onder de namen Meeuwen, Spreeuwen, Spechten, Zwaluwen, Kanaries en Mussen. De competitie had een bijzonder spannend verloop, want op de laatste avond verspeelde Meeuwen 't kam pioenschap door met 3-2 van Spreeu wen te verliezen. Beide ploegen ein digden nu gelijk, waarbij ook Spech ten nog kwam door een 61 over winning op Kanaries. Een „halve competitie strafschoppen moest toen de kampioen aanwijzen. Meeuwen bleek hierin het sterkst, gevolgd door Spreeuwen en Spechten. Alle spelers van het kampioens elftal kregen na afloop een clubin signe. De eindstand luidt als volgt: Meeuwen 57; Spreeuwen 57; Spechten 57; Zwaluwen 54; Ka naries 53; Mussen 52. De Franse nationaal Gilbert Dauvin heeft maandag de vijfde etappe van de Tour de France, over 170 km, van Roubaix naar Charleroi gewon nen vóór Fernand Picot van de Franse westpioeg, die tweede werd. De Nederlander Daan de Groot, die beslag legde op de derde plaats er de Franse nationaal Jacques Anoue- til, die als vierde eindigde. De foto welke een beeld geeft van de finish In Charleroi, toont de vier renners in de genoemde volgorde van rechts naar links. Zwemwedstrijd Zeeland- Belgisch Vlaanderen Zaterdag a.s. in Middelburg Zaterdagmiddag wordt in het zwembad te Dl.(kleiburg voor de der de maal een zwem tweekamp gehou den tussen Zeeland en Belgisch Vlaanderen. Aan deze tweekamp mo gen alleen deelnemen de afgevaardig den van zwemclubs, die enkel ovèr een open zwembad beschikken. De beide vorige ontmoetingen, in 1955 te Sas van Gent en vorig jaar te leper, eindigden in een Zeeuwse overwin ning. De volgende nummers zullen worden verzwommen: Heren: 100 meter vlinderslag,' 100 meter rugslag, 200 meter schoolslag, 100 meter vrye slag en 4 x 50 meter wisselslag estafette en 7 x 50 meter vryeslag voor waterpolospelers. Dames: 100 meter rugsfag, 200 me ter schoolslag. 100 meter vrijeslag, 3 x 50 meter wisselslag estafette. De meisjes tot 18 jaar: 100 meter schoolslag. Jongens tot 18 jaar: 50 meter vrije slag. Na afloop wordt er nog een polo wedstrijd gespeeld tussen Zeeland en Belgisch-Vlaanderen. Pupillencompetitie „Vlissingen" bijna afgelopen Ongeveer drie maanden geleden startte de V.C. Vlissingen met een pupillencompetitie van acht elftal len, die iedere woensdagmiddag alle acht in het veld kwamen. Het einde van deze uitstekend geslaagde com petitie komt nu in zicht, want er moet nog worden gespeeld op de woensdagen 3 en 10 juli, waarna de laatste wedstrijden worden gespeeld op donderdagavond 11 juli aan de Keersluis, zulks om de ouders en andere belangstellenden in de gele genheid te stellen, de laatste wed strijden bij te wonen. Alle ploegen hebben nu 11 wed strijden gespeeld en rood-wit heeft de beste kansen, want het heeft drie punten voorsprong op wit, zodat het reeds woensdag kampioen kan wor den. De stand is nu: rood-wit 11 18; wit 1115; blauw 1114; groen 1112; bruin 1111; oranje 1111; rood 114; geel 113. [Maandag werden de kwart-finales verspeeld in de tenniswedstrijden om de Daviscup te Wimbledon in En geland. Voor de halve finales heb ben zich drie Australiërs geplaatst, terwijl de rest van de wereld wordt verdedigd door de Zweed Sven Da vidson, De foto geeft een beeld van twee van de drie Australiërs -tijdens de maandag gestreden strijd, nJ. Lewis Hoad, (rechts), die tegen Mer- vyn Rose speelde en de Neal Fraser (midden), die de strijd had aange bonden met Ulf Srnidt. Links ziet men Sven Davidson, die op overtui gende wijze van de veteraan Vice Seixas won. S T EDENSCHAAK T OERNOOI Organisatie berustte bij „Vlissingse schaakclub" Afgelopen weekeinde voerden de topschakers uit drie Zeeuwse ste den in het bovenzaaltje van restau rant Kiviet in Vlissingen een ver beten strijd om de P.Z.C.-wisselbe- ker. De schaakclub uit Middelburg en Goes hadden hun sterkste vier tallen afgevaardigd naar het door de Vlissingse schaakclub ter gele genheid van het 75-.jarig bestaan de- zer club georganiseerde steden- schaaktoernooi. Helaas kon Terneu- zen aan dit schaakevenement niet deelnemen, daar plotseling twee spelers ziek waren geworden en zo vlug geen plaatsvervangers konden worden gevonden. Om 8 uur zaterdagavond werd de eerste pion verschoven, waarna de strijd in volle hevigheid, doch te vens in de grootste stilte losbrand de. Anderhalf uur kregen de spe lers de tijd om 30 zetten te doen. Zondag werd de strijd voortgezet. De voorzitter van de „Vlissingse Schaakclub" de heer J. A. Smits, reikte 's avonds de prijzen uit. Win naar van de wisselbeker werd de schaakclub „Middelburg", die in de eindstrijd „Goes" versloeg met 2^ tegen 1% punt. De tweede prijs, ook een fraaie beker, ging mee naar-de Ganzestad. Een tweede viertal van „Middel burg" ging met de beker van de verliezersronde strijken. De per soonlijke prijs voor de speler, die E.M.M.-atleten verbeterden twee Zeeuwse records. Piet Versluys op de kogel en Cas Mulder op de 1500 meter Tijdens regionale atletiekwedstrij den in Roosendaal, die georganiseerd werden door de plaatselijke atletiek vereniging „Thor", hebben twee E.M.M.-atleten uit Middelburg elk een Zeeuws record verbeterd. Piet Versluys stootte de kogel thans 12,78 meter ver, dat is 9 centimeter ver der dan zijn oude Zeeuws record. Cas Mulder verbeterde zijn Zeeuws re cord op de 1500 meter junioren B. Hij legde deze afstand af in 4.34.9. Hans Bostelaar en Piet Zwarte- fioorte, beiden eveneens van E.M.M., Iepen een goede race op het nummer 1500 meter heren A- en B-klas. Bei den verbeterden zij hun persoonlijke records door 4.13.3 en 4.16.6 op de chronometers te laten afdrukken. Hiermee bereikten deze atleten de 3e en 4e plaats. Rini Mondeel won bij de A-junioren de 1500 meter in de overigens zeer matige tijd van 4.26.1. Ad Bouwens werd hier zevende in 4.46.4. Verder werd Kees Klap derde bij het vèrspringen jongens-B met 5.63 meter en zesde in de finale 80 meter jongens-B. Gabe Woudstra tenslotte liep de 400 meter bij de C-klassers in 55 seconden rond, waarmee hij be slag legde op de derde plaats. De Munck en Van Wissen op transferlijst. Op eigen verzoek zijn de twee in ternationals De Munck (Fortuna '54) en Van Wissen (M.V.V.) door hun clubs op de transferlijst geplaatst. het beste resultaat, boekte, kreeg de heer S. Sanders uit Middelburg na loting met vier andere spelers. De heer J. Jansen uit Vlissingen won de prijs voor de kortste partij, om dat hij in 19 zetten van Gabe Woudstra won. Tenslotte was er nog een troostprijs voor de heer C. Mommae8, die in de kortste tijd zijn partij verloor van dr. Facee Schaef- fer uit Goes. Bij de prijsuitreiking dankte de heer Smits de directie van de Provinciale Zeeuwse Cou rant, die zoals hij het uitdrukte, niet alleen belangstelling heeft voor de lichaamssport maar ook de denk sport goed gezind is, waarvoor de directie van de P.Z.C. „een tien verdiend heeft". De heer Scheltens, voorzitter van de Zeeuwse Schaak bond, die hierna het woord voerde, roemde het door Vlissingen geno men initiatief, waardoor individuële schakers uit dorpen zonder schaak club toch aan het toernooi kunnen deelnemen. Het aantal deelnemers per groep bedraagt namelijk slechts vier en het is niet bijster moeilijk om in een dorp of stad vier schakers te vinden. De heer Scheltens reikte tenslotte een medaille uit aan de heer Melse van de schaakclub „Vlis singen", die dit jaar winnaar was van het toernooi om het persoonlijk kampioenschap le klas van de Zeeuwse Schaakbond. Tevens over handigde hij een medaille aan de heer J. L. Woudstra, Zeeuws schaakkampioen. Het ligt in de bedoeling van de Vlissingse Schaakclub om ook tij dens de „De Ruyterfeesten" niet stil te zitten en deze gelegenheid aan te grijpen om de schaaksport te pro pageren. Op zaterdag 13 juli zal op con open ruimte bij de dancing „Victoria" op de Boulevard een openhiJit-schaakspel worden uitge voerd. waaraan medewerking zal worden verleend door het „Ballet Soesman". Het ballet zal onder lei ding van mevrouw G. M. Soesman in 17e eeuwse kostuums worden uit gevoerd op muziek van Henk Stam. Het verloop van de wedstrijd, die door de Vlissingse Schaakcluh wordt gespeeld, zal door het ballet worden uitgebeeld. In september zal men trachten het schaken in te voeren op de scho len, die nog geen schaakclubs heb ben. Hiervoor heeft men een com missie opgericht bestaande uit de heren Dieperink, leraar aan de h.b.s. te Vlissingen, De Beste, schoolhoofd te Kleverskerke en J. Jansen, he- stuurslid van de Vlissingse Schaak club. Schorsing bestuursleden Ajax opgeschort Het bondsbestuur van de K.N.V B. heeft de aan het bestuur van de ver eniging Ajax opgelegde straffen, met ingang van dinsdag tot op het moment, waarop de commissie van beroep uitspraak zal hebben gedaan, opgeschort. Aanleiding tot dit besluit is de recente verdwijning' van de kroon getuige Vladimir „Bobo" Sal, waar door mogelijk het onderzoek van de commissie van beroep zou kunnen worden vertraagd. Het K.N.V.B.-bestuur schorste en kele weken geleden de leden van het dagelijkse bestuur van Ajax voor waardelijk en berispte vier andere bestuursleden, op beschuldiging dat zij in de zaak-Sal onjuiste verklarin gen zouden hebben afgelegd. Wederzijdse ouders heb ben de eer kennis te geven van het voorgenomen hu welijk van hun dochter RIE v. d. STAAL en hun zoon DICK ROELSE. Fam. P. A. v. d. Staal Vincent van Goghlaan 20. Fam. D. Roelse Paul Krugerstraat 143 Huwelijksvoltrekking op 14 augustus a s. om 3 uur ten stadhuize te Vlissingen. Receptie van 4.306 uur Bloemenlaan 7. Toekomstig adres: Scheldestr. 52, Vlissingen. Getrouwd: Mr. M. M. DE JAGER MEEZENBROEK en A. NAF.REBOUT 's Gravenhage, 2 juli 1957. Adres na 14 juli: Van Swietenstraat 46. Langs deze weg betuigen wij onze hartelijke dank aan allen, die, op welke wijze dan ook, blijk gaven van hun belangstelling bij de herdenking van ons 40- jarig huwelijksfeest. Familie F. BLOK— TER HORST. Bath, Havendijk D 5. Voor de vele blijken van belangstelling ondervonden bij onze 40-jarige echtver eniging zeggen wij allen hartelijk dank. TH. ZEVENTER G. ZEVENTER— DE HAARDT. Middelburg, juni 1957. Café „Damzicht." Voor de vele blijken van belangstelling ter gelegen held van mijn 90ste ver jaardag ontvangen, betuig lk mijn hartelijke dank. J. LA GASSE Jzn. Cadzand, O 83. georganiseerd door de harmonie „EUPHONIA" te GOES op zaterdag 13 juli 1957. 3 uur: Grote Markt, mars- en tamboerwedstryd. 4 uur: Schuttershof, concertwedstryd. Toegang 50 cent. Het bestuur van „Euphonia" houdt ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan een receptie in hotel „Centraal" op zaterdag 6 juli 1957 van 18.3020.00 uur. (fabrikaat van Blerk) Uit voorraad leverbaar: diverse bureaus hangmappenkasten 2-deurskasten schuifdeurkasten archiefrekken tafels enbij elk bureau een passende stoel Onze meubelen zijn gemaakt van koudgewalst staalplaat, lak werk groen of grijs gemoffeld, laden lopend op nylonlagers. Segeersstraat 28 MIDDELBURG Telefoon 2727 Ge bom lekaartjes Huwelijksbrieven Drukkerij VAN DE VELDE Walstraat, Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 4