Vogelweelde in het Zeeuws-Vlaamse land WALCHEREN Agenda ZUID-BEVELAND MARKTBERICHTEN UITSLAG EN KLASSEMENTEN RONDE VAN FRANKRIJK Keuring merries St.-Philipsland en te Oud-Vossemeer WOENSDAG 3 JULI 1957 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 1 „Vogelliefhebber" willen vaak teveel zien.... Het water in de Westerschelde was wel bijzonder laagr afgelopen, toen de provinciale boot ons naar Terneuzen bracht. Blauwe lucht, büna spiegel glad wateroppervlak, ln de glorieuze zon felgeel opdrogende zandbanken, een drukke scheepvaart niet daartus sen de blanke zeilen van jachten, een helder zicht op een kleurige horizon, dat alles gaf aan ons tochtje van meet af een prettige sfeer. Nog maar nau welijks buiten Terneuzen zagen we reeds jonge wilde eendjes zwemmen by het oude fort en demonstreerden de gracieuze visdiefjes vanaf de sluis- koppen hun formidabele kunst in het duikvissen. Gewend aan een druk ver keer gaven ze ons weinig moeite hen van heel dichtby te bestuderen. Ook de kanaalweg ls niet zonder geneugten. De grasmussen zingen in de bomen hun wonderweke melodie tjes en ook zij weten niet meer van angst voor al die mensen, die beneden hen over het fietspad passeren. Dan hebben we echter een teleur stelling te incasseren; de weg, die ons naar Hoek zou moeten brengen, ligt opgebroken; een mul zandbed strekt zien voor ons uit met nog geen mo gelijkheid tot behoorlijke passage voor het bescheiden loopvlak van on ze fietsbanden. Dat geeft wat opont houd by de oude kreek, maar onze licht aangetaste stemming is ai spoe dig weer op peil daar de opgedroogde en gescheurde slikbodem een prachtig paartje oeverlopers voor onze kijkers brengt, terwijl er ook bontbekplevier- tjes rondlopen. Bovendien ontdekken we op korte afstand een dyk, die ons wel achter de opgebroken delen weer op de grote weg zal willen brengen. Maar het zal ons weer enkele minuten kosten voor we die dijk oprijden. In de lage polder vraagt al dadelijk een koekoek onze aandacht en vlak daarop een paartje holenduiven. Op de scheidraden van het weiland zien we bovendien nog drie zangvogels rus ten, die zich in de kijker als kneutjes ontpoppen, mooie grauwe vogeltjes met rode borstveertjes, die zich in de ze vredige omgeving geheel op hun gemak voelen. De dijk brengt ons Inderdaad Iets verder, maar de hoofdweg is ook daar volkomen onbruikbaar; met een „slin gertje-om" komen we dan aan de weg en kunnen nu langs de oude weg een eind voort, tot we voor de vierde maal vastlopen. Intussen hebben we smaak in die slingerwegen gekregen; we ste ken vol goede moed over en naar al spoedig blijkt, allerminst tot onze schade. Er zijn geelgorzen, en gele kwikstaarten, er zijn eksternesten en eksters en één boom verder zit alweer een koekoek te roepen. Daarachter ligt een fraaie kreek, die.weinig leven schijnt te vertonen. De hoge weilan den benémen ons echter het gezicht, zodat we al spoedig tot de ontdekking komen, dat de plas toch rijker is, dan we dachten. WISSELEND BEELD. In het veld van een doorkijkje over een lage plek zien we als in een film telkens een ander beeld verschijnen. Eerst een aantal bergeenden, maar later ook slobeenden, een paar kuif- eendjes, kenbaar aan de felle witte zijvlek, een paar toppereenden en op eens staat midden in het beeld een oude reiger met de rug naar ons toe. Het is treffend zijn reacties te bestu deren, als hij zich toevallig omdraait en ons in het vizier krijgt. Dan is het met zijn rust gedaan. Met komieke argwaan neemt hij ons op om ten slotte met wankelende vlucht te ver dwijnen naar een zijns Inziens veiliger plaats. Wat verderop komen we dichter by de plas. waar we even stil slaan om naar de karekieten te luisteren; dan duikt daar uit de volkomen gladde waterspiegel plotseling een vogel on, die zwaar en diepliggend voortglijdt. Een fuut in zjin volle zomertenue, een slanke witte hals. de kop gevat in een wydultstaande kraag. Maar weg is hii alweer. In de kij ker is hij dicht genoeg in de buurt om de bruine kleur van zijn nek te kunnen zien, het kost ons een klein kwartiertje alvorens we genoeg hebben van zijn weg en opduiken. Een prachtige vogel in een wel heel mooi landschap. En de Braakman, het doel van onze tocht is nog ver. We zijn intussen bepaald dol gewor den op buitenweggetjes. Zo naderen we nu een broedterreintje. waar we kluten aantreffen, nog broedend en zelfs met jongen. Hoewel nog maar kleine, dribbelen ze al een heel eind van de moeder weg. Als we eindelijk bij de Braakman arriveren valt het ons erg tegen. De broedplaatsen van de vogels liggen ver weg; het is dan ook heel prettig dat we toevallig een lid van de vogel wacht tegen het lijf lopen, die ons veel bijzonderheden laat zien, welke anders aan onze aandacht zouden zij'n ontsnapt. Na een korte strijd te gen een sterke wind. opgestoken in de middaguren, staan we voor een plaats waar honderden scholeksters zich hebben verzameld, daarmee te kennen gevend, dat ondertussen ook de vloed is opgekomen; uit vrees voor natte voeten hebben ze de schorren verlaten, om binnendyks wat van het voedselzoeken uit te rusten. Een paar tureluurs houden hier een laat balts- gevecht en bontbekjes schynen door het drukke verkeer (zelfs op afstand) te verontrust om op hun nestjes te gaan zitten. Ze staan er dicht by. NIET VERBODEN Tot slot van onze tocht krijgen we nu nog even gelegenheid op een niet verboden terrein enkele nestjes te be kijken. onder voorwaarde dat we ons bezoek zoveel mogelijk zullen bekor ten. De vogelwacht heelt er veel moeite mee van dit terreintje de spe lende kinderen te weren, dié niet be grijpen, dat hun spel de vogels al te lang van hun nest verwijderd houdt, zodat de eieren koud worden en het broedsel mislukt. Even neuzen, dat gaat en zo zien we toch nog van dicht by de nesten van de scholekster, de kluut en het bontbekje. De eieren van de kluut zullen gauw uitkomen en dan zijn er weer vier van die prach tige vogels by die men ons in vele andere landen benydt. We komen onder de indruk van dc zorg. die men aan de vogels wijdt Inderdaad, om de vogels steeds en in aantal om zich heen t© hebben, is het nodig dat althans hun broedplaatsen voor verstoring veilig zijn. We kunnen ons de teleurstelling voorstellen van de bussen vol vogelliefhebbers, die van gedachte zijn, zo maar de broed- terreinen te kunnen binnenstappen met een bewysje, dat ze tot de vogel vrienden behoren. Het Is even duideiyk, dat de vogel- zorg zo iets niet kan toestaan. We moeten echter toegeven, dat dez© vo gelliefhebbers terecht wel eens moppe ren, wanneer ze ontdekken, dat waar zy niet mogen komen, het vee rustig loopt te grazen en daarbij domweg de eieren onder de voet loopt. Een klei ne beperking van beweglngsvryheid voor schapen, paarden en koeien zou heus geen overbodige weelde beteke nen. In de gevallen waarnaar Ik Infor meerde. zou een tydeiyke en gedeelte lijke afscheiding van het terrein het vee geen schade doen. Maar daarover misschien eens een volgende maal. VLISSINGEN R. Sorgedrager overleden Door een betreurenswaardige ver gissing was in het bericht over het overlijden van de heer R. Sorgedra ger te Vlissingen vergeten de func ties te vermelden, die de overledene tn het verenigingsleven heeft gehad. Zo was de heer Sorgedrager gedu rende lange tijd penningmeester van het Departement Vlissingen van de Maatschappij tot Nut van het Alge- NOORD ZEELAND OOSTERLAND Oranjefeest Ondanks de grote hitte is het oran jefeest te Oosterland ter ere van de verjaardag van prins Bernhard, een geslaagd feest geworden. De dag be gon met een ronde door het dorp, die veel mensen op de been riep. Een he le drukte was het op het sportterrein, waar de kinderen allerlei spelen de den. Hiervoor waren een negental prijzen uitgeloofd. Na de pauze be klom de christelijke gemengde zang vereniging „V.Z.O.S." het podium van de muziektent om een programma van zang af te werken. Na hen con certeerde „Oosterlands Fanfare", evenals de zangvereniging onder lei ding van de heer M. Dorst. Het feest werd met de traditionele lampionop tocht besloten. VAN ONZE ADVERTEERDERS. Nieuwe zaak De heer B. Bolle, Centra.kruidenier te Oosterland heeft in de Kerkstraat een filiaal geopend dat werd ingericht door de firma J. Z. Meerman en Zn. naar een ontwerp van de binnenhuis architect, de heer H. Deurloo. Het is de bedoeling dat in deze zaak uitslui tend patates-frites en ijs worden ver kocht door de heer K. van der Werf, die als filiaalchef deze nieuwe en mo derne zaak zal beheren. ZIERIKZEE Het wonder van de melk Juist op de dag, dat de melk ln ons land zes centen duurder is ge worden. rust op mij de taak de ten toonstelling „Het wonder van de melk" te openen, aldus wethouder A. M. den Boer, tijdens de korte plech tigheid in het verenigingsgebouw te Zierikzee'waar deze expositie onder auspiciën van de stichting onderwijs tentoonstellingen te Den Haag wordt gehouden. De tentoonstelling geeft een over zicht van melk tot melkprodukt. Met Ingang van dinsdag is de tentoon stelling voor het publiek geopend. ZEEUWSCH-VLAANDEREN ZAAMSLAG Voetbalwedstrijd Zaamslag I en Spui I op speelden op het sportterrein te Zaamslag een voetbalwedstrijd. De nieuwe eerste klasser Spui toonde zich daarbij de sterkste en behaalde een 63 over winning. AARDENBURG Roomboterfabriek G. A. hield vergadering In hotel „De Roode Leeuw" te Aar denburg werd de algemene jaarver gadering gehouden van de Coöpera tieve Aardenburgse Roomboterfa briek G. A. Aan de beurt om af te treden waren de heren C. Vercraeije en E. Hiel, die zich niet herkiesbaar stelden en de heer de Rijcke, die voor de functie van bestuurslid had bedankt. Herkozen werd de heer C. van Belleghem uit Eede, en tot nieu we bestuursleden werden gekozen de heren Ach. Buijck uit Waterland kerkje, A. Buijsse uit Aardenburg en G. Bonte uit Sint Kruis. In de commissie van toezicht werd be noemd de heer Alph, van de Vijver. In verband met de standarisatie werd besloten het bestuur machti ging te verlenen datgene te doen, wat nodig is om zich bij doorvoe ring daarvan te kunnen aanpassen. Ook indien de standarisatie ('t bren gen van het vetgehalte van de melk op 2\<>e/c) niet mocht doorgaan, zul len toch verbouwingen aan de fa briek noodzakelijk zijn om de pro- duktie rendabeler te maken. Ook hiervoor kreeg het bestuur machti ging van de vergadering. De schei dende bestuursleden, die allen sedert de oprichting zitting in het bestuur hebben gehad ontvingen een fraai geschenk. meen en penningmeester van de af deling Vlissingen van het Rode Kruis. De heer I. Rekkers overleden Dinsdag is de heer I. Rekkers, firmant van de fa. C. M. Dommisse en Zoon te Vlissingen, op 83-jarlge leeftijd overleden. Hij was onder meer lid van het college van nota belen der Ned. Hervormde Kerk en bestuurslid van de Zeemans- en Vis- sersbeurs te Vlissingen. De begrafe nis zal a s. donderdag geschieden. PREDIKBEURTEN DONDERDAG 4 JULI Geref. Gem. Nieuwerkerk: 7.30 n.m. ds. v. Gilst. Kunt U dat ook, mevrouw? Meer en meer knapt de Neder landse huisvrouw, daarbij geholpen door allerlei handige huishoudelijke snufjes welke de markt overstro men, tegenwoordig zelf de „lopende karweitjes" op welke van tijd tot tijd ln Iedere huishouding op te knap pen vallen. Om met de zogenaamde „kunstkalk" een keukentje te witten daarvoor draaien vele vrouwen tegenwoordig haar hand niet meer om. De heren der schepping hebben ook volop gelegenheid om hun ener gie op huishoudelijk terrein uit te le ven: met meubelstukken die men in gedeelten kan bestellen en thuis zelf in elkaar zetten, met plasticverven welke voor de leek gemakkelijk te verwerken zijn, en met nog vele an dere vindingen van deze moderne tijd. Voor al degenen die dergelijke werkjes graag opknappen, geeft N.V. De Technische Uitgeverij H. Stam te Haarlem thans onder de verzameltitel „Dat kan ik ook" een serie handleidingen uit. Bijzonder praktisch in deze serie zijn de werk jes „Mijn woning stofferen" en „Elektrische apparaten repareren" - al laten wij persoonlijk liet expe rimenteren met kapotte elektrische apparaten liever aan een deskundige over... Een boekje dat in ieder huis gezin van pas komt is de handlei ding „Vlekken uithalen" waarvan de titel voor zichzelf spreekt. Een beet je uit de toon valt in deze serie het boekje „Mijn -gezondheid bescher men Het is natuurlijk praktisch om te weten wat U moet doen bij verbrandingsongelukjes, hoe U zelf bepaalde virusziekten aan de ver schijnselen kunt herkennen en wat er allemaal in uw huis-apotheek voor radig dient te zijn, maar passen in deze huishoudelijke serie doet dit on derwerp toch niet helemaal. In de „Dat kan ik ook"-serie zijn voorts nog handleidingen verkrijgbaar over behangen en witten, schilderen, meu belstoffen, over onderhoud en repa ratie van auto, bromfiets en scooter en over nog een tiental andere on derwerpen waarbij vooral het boekje „Mijn nuis tochtvrij maken" een handig documentje is voor elke in woner van dit winderige landje aan de zee. Terneuzen Luxor: „0815", (18 jaar), 20.00 uur. Oostburg Ledeltheater: „De club van zessen klaar", (a.l.). 20.00 uur GOES Veel belangstelling voor hengelconcours Het hengelconcours, dat de Eerste Goese Hengelsportvereniging maan dagavond in de Goese haven organi seerde, trok een grote belangstelling. Ook over de deelname had het be stuur van de club niet te klagen, wanff 89 leden wierpen hun hengel in het water, hopend op een goede vangst. En die is Inderdaad niet tegengeval len. Er werd in totaal 4287 gram pa ling opgehaald. De heer G. Koole toonde zich bij deze wedstrijd het beste en kwam met 290 gram voor de dag. Wat hem de eerste prys op leverde. De tweede was voor de heer A. Minnaard met 231, terwijl de heer J. Cardon (220 gr.) met een derde prijs huiswaarts kon'gaan. Aanstaan de vrijdag is er weer een hengelcon cours, maar dan in de Oosterschelde, tussen Kattendijke en Wemeldinge. RILLAND-BATH Plannen voor bouw dorps huis in vergevorderd stadium De raad der gemeente Rilland-Bath kwam onder voorzitterschap van bur gemeester J. C. W. Jobse bijeen. Het belangrijkste agendapunt vormde de bespreking Inzake de bouw van het dorpshuis. In opdracht van B. en W. zijn twee ontwerpen gemaakt, één door de Centrale Dienst Bevelanden en één door het architec tenbureau P. Götzen te Middelburg. Nadat de voorzitter en de secretaris enkele toelichtingen over beide ont werpen hadden gegevon, werd met al gemene stemmen besloten het ont werp van het architectenbureau Göt zen te doen uitvoeren. De voorzitter deelde mede. dat met de architect nog een bespreking moet worden ge voerd over enige details, waarna tij dens een in de maand juli te houden vergadering deze aangelegenheid ter definitieve behandeling zal worden voorgelegd. 'érvolgens kwam in behandeling vaststelling van de slotwijziging van de gemeentebegroting over het dienstjaar 1956. Deze wijziging, wel ke resulteert in een post voor on voorziene uitgaven ad f 3.756,17 werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. VEILING V.V.Z.B. GOES 2 Juli. Export- en lndustrlevelllng. Je cunda I en II 118.»®-! 1»J». M«d. Moutot I en II 117.30—121-10- Climax I en II UO— 130. Aardbeien, afw. 75. Frambozen in kratten, cxp. 245. II 170—1M. Frambozen In tub» 154.20. Zwarte be»*en. exp. Ml. Ro de bessen II Ill 44. Gewone veiling. Per doos: Mad. Moutot I 42. Climax I 32—44. II 24—M. Frambozen I 33—51. II 26—22. Rode bessen I 2©—32, II 17—23. Per kg.: Mad. Moutot I 140—100, 11 110—130, alw. >0—100. Climax I 130—140, 11 110—130. Rode bessen I 00—116. II «0—lis. Kruisbessen 67—70. Hollanders II 147—156, III 78. Markiezen I 181—190. II 140-161. Br. Bruine 1 172. II 141. Meikersen II 52—132. Krieken II 114. Jonathan, fabr. 20—17. Per ziken per stuk 16—19. Groenten: Kropsla A I 17—10. A n 14 17. Bloemkool, afw. 10—27. Komkommer* A 4852, B 42—42, C 27—35. al lea per stuk. Doperwten 20—2». Peulen 75. Rabarber 21 —29. Dubbele princessebonen 150—160. Stokcnijbonen 12®—140. Tuinbonen 17—19. Eerstelingen 25—28, Idem drielingen 23—24. Idem kriel 15, alles per kg. Wortelen 44— 48. Kroten 10—17. Uien 13—12, alle» per bos. Vlas: Gemiddelde partijen vlas worden te velde verkocht voor 1250 tot 1500 per ha., alle werkzaamheden voor reke ning van koper. Voor de allerbeste partijen wordt tot 1700 per ha. betaald. Daarentegen be staat naar afwijkende partijen geen vraag. De prijs voor uit de schelf te leveren vlas bedraagt 17 cent per kg. Eieren. De prijs der eieren bedroeg l 06 per kg. 075 77» 175 Pro Juventute's Oranje kalender vervangt Prinsessekalender Met instemming van H.M. de Ko ningin en Z-K.H. Prins Bernhard zal in plaats van de Prinsessekalender met ingang van 1958 worden uitgege ven Pro Juventute's Oranjekalenaer. De bekende Prinsessekalender zal dus tot het verleden behoren. Voor deze verandering zijn verschillende rede nen. In de eerste plaats zullen voort aan behalve afbeeldingen van de vier prinsessen ook foto's van de koningin en prins worden opgenomen. De naam Oranjekalender kan men selijkerwijs gesproken tot in lengte van dagen bestendigd blijven, daar ook van een mannelijke oranje telg een afbeelding opgenomen kan worden zonder de naam van de ka lender geweld aan te doen. Niet alleen is de continuïteit van de Pro Juventute-kalender door deze naamsverandering verzekerd, maar tevens is daarmee een elegante op lossing verkregen voor het euvel, dat er in Nederland twee verschillende kalenders onder de naam Prinsesse kalender worden verkocht. De nieuwe kalender wordt gevarieerder en in het nationale vlak vollediger, en dus voor het grote publiek nog aantrekkelij- Op het schutblad van de Oranjeka- lender 1958 zal een foto van koningin Juliana worden gereproduceerd, waarop H M. Prinsessekalenders uit deelt tijdens een kerstbiieenkomst met het personeel van het koninklijk paleis. De zesde etappe van de Ronde van Frankrijk van Charleroi naar Metz, 248 kilometer, is gewonnen door de Fransman Trochut (Zuid-West) in 6 uur 29 min. 54 sec. Met bonificatie 6 uur 28 min. 54 sec. 2. Groussard (Westploeg) z. t. met bonifi catie 6 uur 28 min. 54 sec.: 3. Bertolo (N.- O. Centraal) 6.29.54: 4. Lauredi (Zuid-Oost) z. t.; 5. Baffi (Italië) 6.39.39; 6 Mahe (Fr.) z. t 7. Rohrbach (N.-O. Centraal) z. t.; 8. Christian (Zw.) 6.44.07; 9. Darrigade (Fr.) 6.44.31; 10. De Bruyne (België) z. t.: 11. Thomin (Westploeg) z. t.; 12. Wim van Est (Nederland) z. t.; 13. Baroni (Italië) z. t.: 14. ex aequo het grote peloton waar bij o.a. Walkowiak, Auquetll. Bauvln, Ber- gaud. Forestier, Privat, Stablinskl (allen van de Franse nationale ploeg), Janssens, De uitslag van de premiekeuring 2 t.m. 10-jarige merries te St.-Phlllpsland. 3-jarige merries kleine maat: 2e Roes v. Henriëtlehoeve, J. A. Stols, St.-PhUips- land. 4-jarige merries, geb. 1953, grote maat: 2e Carla van Reephoeve, S. C. van Iwaarden, St.-Philipsland. 5-10-jarige mer ries, geb. 1952—1947, grote maat: 2e Katrie van Henrlëttehoeve, J. A. Stols, St.-Phl- lipsland. KEURING TE OUD-VOSSEMEER. 2-jarige merries, geb. 1955, kleine maat: 1 Mona van Bleljendaal, J. F. Brooijmans, Oud-Vossemeer; 2 A Blondine, E. J. Kos ten en Zn., Tholen; 2 B Brunette van Zee dijk, C. H. de Wit, Oud-Vossemeer; 3 A Franeien van Madeion, A. C. P. Timmer mans, Oud-Vossemeer: 3 B Emma, C. H. de Wit, Oud-Vossemeer; 4 Julia van de Eendracht, E. J. Kosten en Zn., Tholen. 2-jarige merries, geb. 1955. grote maat: 1 Oda van Kamperse weg. J. F. Brooijmans. Oud-Vossemeer: 2 A Erna v. d. Peukepol der, gebrs. Stoutjesdijk, Tholen: 2 B Gul die van Buitenzorg, J. P. van Gorsel. Tho len; 3 Tonnie, M. A. Geuze. Oud-Vosse meer: 4 Fanny, H. van Gorsel, Oud-Vosse meer. 3-jarige merries, geb. 1954. kleine maat: 1 Liza van Senateur, J. F. Brooijmans. Oud-Vossemeer: 2 Rozet van Middelhoeve, gebrs. C. en J. A. v. Engelen, Oud-Vosse meer; 3 Elza van 't Leguit. Jac. Boonman, Oud-Vossemeer; 4 A. Metha, B. O. Frt- derichs, Tholen; 4 B Sonja v, d. Spllthoe- ve. Adr. van Gorsel. St.-Maartensdijk. 3-jarige merries, geb. 1954, grote maat: 1 Toos v. h Zwartewater, J. F. Brooij mans, Oud-Vossemeer; 2 Juliana v. 't Hof Nieuwland, fa. M. J. C. Geluk Zn., Oud- Vossemeer; 3 A Mona-v. d. Karnemelkspot A. A. Geluk. Oud-Vossemeer; 3 B Vivet, A. Heestermans. Oud-Vossemeer; 4 A Wil- helmina v. d. Middelhoeve, Gebrs. C. J. A. van Engelen, Oud-Vossemeer: 4 B Brina van Zeedijk, J. P. Kloet, St.-Maar tensdijk. 4-jarige merries, kleine maat, geb. 1953: 1 Cora v. d. Maire-Hoeve. J. F. Brooij mans, Oud-Vossemeer; 2 Willy van Antho- mahoeve, H. van Gorsel, Oud-Vossemeer. 4-jarige merries, geb. 1953. grote maat: 1 Karen van Bleljendaal, J. F. Brooijmans, Oud-Vosscmeer; 2 Fresena, Gebrs. Stout jesdijk, Tholen; 3 Madame, Ant. P. J. Heestermans, Oud-Vossemeer. 5-10-jarige merries, geb. 1952-1947, kleine maat: 1 Klara van Kruispolder, Gebrs. Stoutjesdijk, Tholen; 2 A Caty v. Joanna Mariapolder (A), J. C. Kooijman, Sint-An- naland, 2 B Vera v. d. Liter, C. H. de wit, Oud-Vossemeer; 2 C Fannie van Buiten zorg. J. P. van Gorsel, Tholen; 3 A Lena, P. J. Ooms, Oud-Vossemeer; 3 B Glorie van Bleuendaal (A). J. F. Brooijmans, Oud-Vossemeer;'3 C Dwina, A. A. Geluk, Oud-Vossemeer; 4 A Cor van "t Leguit. M. Verdult. Tholen: 4 B Annie van de Hoi, J. Th. M. Akkermans, St.-Annaland. 5-lo-jarige merries, geb. 1952-1947. grote maat: 1 Jet van Bleuendaal. J. F. Brooij mans, Oud-Vossemeer; 2 A Roza van Su- zanna, Gebrs. C. J. A. van Engelen, Oud-Vossemeer; 2 B Hermine van Kou- wenberg, fa. M. J. C. Geluk Zn., Oud- Vossemeer: 3 A Blanca van de Weele, J. P. van Gorsel. Tholen; 3 B Juliana, J. F Brooijmans, Oud-Vossemeer: 4 A Dora van de Eendracht, E. J. Kosten Zn., Tholen; 4 B Metha v. d. Karnemelkspot. A. A. Geluk. Oud-Vossemeer. Getoond bulten mededinging wegens tweemaal no. 1 staan: Sylvia v. d. Peuke polder, Gebrs. Stoutjesdijk, Tholen; Lina, b. g. Frlderich», Tholen. VEEMARKT ROTTERDAM Aanvoer ln totaal 2207 si. Weektotaal 446" st. Vette koelen en ossen 3W. Oe- brvikivee 722. Vette kalveren 558. Gras kalveren 46. Nuchtere kalveren 518. Var kens 147. Biggen 102. Paarden 06- Veulens 20. Schapen of lammeren 6*2. Bokken of gelten 20. Vette koelen le kw. j e®—3 25. 2e kw. 2.6®—2.20, 3e kw. 2-50—2.60. Vette kalveren le kw. 2.50—2.60. 2e kw. 2.25—2.40. 3e kw. 1.85-2.00. Slachtpaarden le kw. 2.40, 2e kw. 2.20, 2e kW. 2.10. PrUa ln gulden* per stuk. le 2e 2e kwaliteit Graskalveren 525 m 200 Nuchtere kalveren 62 65 45 Biggen »S 4J 42 Schapen 106 00 00 Welde/zulglammeren 75 65 5$ Kalfkoeien 1120 990 790 Melkkoeien 1190 090 700 vare koeien Vaarzen Pinken 625 SZ5 400 Vette koeien: aanvoer gewoon; handel stil: prijzen als vorige week. Vette kalve ren: aanvoer groter: handel kalm: prijzen lager. Graskalveren: aanvoer klein; han del zeer stil: prijzen onveranderd. Nuch tere kalveren: aanvoer als vorige week: handel stil; prijzen liet» lager. Biggen: aanvoer klein: handel rustig; prijzen nauw prijshoudend. Slachtpaarden: aan voer als vorige week; handel kalm: prij zen ala vorige week. Schapen: aanvoer Iets groter; handel stil: prijzen onveran derd. Welde 'zuiglammeren: aanvoer iets groter; handel zeer atU: prijzen onveran derd. Kalfkoeien en melkkoeien: aanvoer als vorige week: handel heel atU; prijzen onveranderd. Vare koelen en vaarzen: aanvoer als vorige week: handel heel atU: prijzen ala vorige week Pinken: aanvoar als vorige week; handel heel et»; prijzen als vorige week. VEILING BERGEN OP ZOOM 1 juli. Aardbeien 45—1.54. Kersen 36— 1.66. Kruisbessen 26—41. Rode bessen 66— 1.41. Zwarte bessen 2.36. Frambozen 1.42— 1.81. VEILING KRABBENDIJKE 2 juli. Export- en Industrieveiling. Aard beien: Jecunda I en II 1124»—114.20, afw. •9 Zwarte bessen 2.34. Gewona veiling: Aardbeien: Prolific I 2»—34, II 18—26. Jonkheer van Tet» I 23— 32, II 21—32. Climax I 23. El ER NOTERING GOES Bericht van handelaren. Kipeleren io cent. Poeljeéieren 7 cent. Eendeleren 8 cent. VEILING KAPELLE 1 JulL Aardbeien zonder dop voor Indus trie: Jecunda I 110.80, II 115.90-116.80. Ma dame Moutot I 117.30—118.60. II 114.30— 115.10. Climax I en II 120.30—121.60. Regina en Machereauch 76. Diverse rassen, afw. 76, Frambozen in kratten per kg. I 239JO —243.60, II 173. Frambozen in tubs 154.30— 154.80. Zwarte bessen 330. Aardbeien per doos: Climax I 43—65, II 42. Soltwedel I 37. II 83—35 Siletz I 46. Bowa H 34. Aard beien per kg. II 95—131, afw. 4965. Ker sen per kg. Markiezen I 150—205, II 81— 154 Hollanders I 139—175, II 126—146. Mei kersen I 134—166, II 134. Vroege van Wer den I 165—198. Suikerkers I 83. Inspect, Löhnis I 185. Early Rivers I 195. Porceleln- kers I 50. Kersen 3 41—05. Frambozen per doos I 54—57. Rode bessen per dooa I 28— 40, II 19—28. Rode bessen per kg. I 10O— 121, II 84—105, III 68—84. Kruisbessen per kg. I 61—78, per doos II 18—24. Witte bes sen II 69. VEILING „WALCHEREN" G.A. Aanvoer zwarte bessen 830 kg. 8.23 per kg. VEILING SINT-ANNALAND 2 juli. Doré, gewone 26.50—27.06. Drie lingen 20.10—20.58. Kriel 14.20—14.25. Bon ken 30.—. Eigenheimers, gewone 27.7». Drielingen 17.49. Aanvoer 53 ton, VEILING SCHERPENISSE 2 Juli, Doré, gewone 26.19—27. Drielingen 19.86—19.91. Kriel 12.75-13.75. Bonken 29.73. Aanvoer 40 ton. VEILING ST.-MAARTEN8DIJK 2 juli. Doré I 26.10-26.60. II 25.23. bonken Keteleer, Planekaert (allen België), As- trua, Defilippis, Nencini, Padovan (allen Italië), De Groot, De Jongh. Kersten. Piet van Est en Voortlng (allen Nederland), Ba- hamontes, Lorono, Ruiz (allen Spanje), Clerici, Holenweger, Schellenberg (allen 29.80. drielingen 20 18.80, kriel 13.20. Aan- Zwitserland), Plcot (Westploeg). Dotto i voer kisten. (Zuid-Oost), Jean Bobet (lie de France) allen in dezelfde tijd als Darrigade, 6.44.31; Stolker (Nederland) 7.03.53. Van Geneugten (België). Annaert en Graczyk (beiden N.-O. Centraal) over schreden de tijdslimiet. Glbanel (Zuid- West) startte niet voor de zesde etappe. Het algemeen klassement na de zesde etappe luidt: 1. Anquetil (Frankrijk) 32.43.03 2. Jans sens (België) 32.43.04; 3. Forestier (Frank rijk) 32.45.20; 4. Privat (Frankrijk) 32.45.32 5. Schellenberg( Zwitserland) 32.46.12. 6 Walkowiak (Frankrijk) 32.46.25; 7. Pleot (Westploeg) 32.47.43; 8.' Thomin (Westploeg; 32.47.49; 9. Bauvln (Frankrijk) 32.47.57; 10. Jean Bobet (He de France) 32.48.29; 11. Ba- rone (lie de France) 32.50.20; 12. Christian (Zwitserland) 32.50.32; 13. Daan de Groot (Nederland) 32.50 44; 14. Bahamontes (Span je) 32.51.21; 15. Astrua (Italië) 32.51.42; 16. Dotto (Zuid-Oost) 32.52.03; 17. Defiljppls (Italië) 32.52.38; 18. Lauredi (Zuid-Oost) 32.52.42; 19. Nencini (Italië) 32.S3.16; 20. Bo- ber (De de France) 32.54.32; 23. Wim van Est (Nederland) 33.57.14; 34. Da Jongh (Ne derland) 33.03.26; 40. Voorting (Nederland) 33.08.24 52. Piet van Est (Nederland) 33.20.25 60. Kersten (Nederland) 33.23.11; 80. Stolker (Nederland) 33.51.49. Het ploegenklassement van de zesde etappe luidt: 1. N.-O. Centraal 19.54.04 2. Zuid-West 19.57.56; 3. Westploeg 19.58.56 4. Zuid-Oost 19.58.56; 5. ex aequo Frankrijk en Italië 20.08.41; 7. Zwitserland 20.13.09; 8. ex aequo België, lie de France, Nederland. Gem. Luxemburgse ploeg en Spanje 20.1J.33. Het algemeen ploegenklassement luidt: I. Frankrijk 97.29.40 2. Westploeg 08.11.26; 3. Italië 98.16.16: 4. Zwitserland 98.22.io; 5. Nederland 98.22.24; 6. België 98 22 51; 7. Ile de France 98.29.52 8. N.-O. Centraal 98.32.03; 9. Zuid-West 98-34.16; 10. Zuid-Oost 98.40.48; II. Spanje 98.59.04; 12. Gem. Luxemburgse ploeg 99.54.22. Zevenhandbal-competitie werd beëindigd De Zeeuwse jeugdcompetitie zeven- handbal is thans helemaal afgewerkt. De titel ging by de meigjes naar To- nido uit Goes en by de jongen» naar Olympus uit Vlissingen. De eindstanden luidden als volgt: Meisjes: Tonido 1020: De Meeu wen 1015: Luctor 1010; ODI 10 —9; Volharding 104; Tonido H 10 Jongens: Olympus 815; Tonido 8 —13; EMM 8—10; Hellas 8—4; EMM li 80. VISMIJN VEERE 2 juli. 399 kg. Exportgarnalen 171-256. 384 kg. Schar 16—21. 43 kg. Bot 16. 1 kg. Schol 16. 112 kg. Middel tong 177—76». 293 kg. Rog 22—38. 2 kg. Kreeft 775—782. AARDAPPELVEILING THOLEN Eerstelingen, bonken 30.32. Idem gewoon 26.50—26.90. Doré 27.27—27.55. Poters 20JO— 20.90. Teelt 12J0—12.40. Aanvoer 65 ton. (Nageki Heden overleed plotse ling onze geliefde, zorg zame man, vader, be huwd- en grootvader WILLEM OELE, op de leeftyd van 73 jaar. Ellewoutsdijk: Wed. W OELE— VAN GEMEKT M. C. OFT E E. J. OELE— JEREMIASSB J. A. VERHEIJKE OELE M. G VERHEIJKE en kleinkinderen. Ellewoutsdyk, 2 juli 1957. Van Hattumstraat 1. De begrafenis zal plaats hebben op don derdag 4 juli te 12 uur. Heden overleed, zacht en kalm. onze geliefde vader. behuwd- en grootvader, de heer ADRIAAX VAN BOVEN, weduwnaar van JACOMINA VAN DUKE, in de ouderdom van 91 Jaar. Fam. VAN BOVEN. Wolphaartsdiik, 2 juli 1957. Lepelstraat A 237.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 15