Huissoon, na fabelachtige eindrush winnaar van wielerwedstrijd Zeeuwse topvoetballers speelden in zwoele warmte zonder inspiratie WALCHERS VOLLEYBALTEAM WON VAN ZUID-BEVELAND MAANDAG 1 JULI 1957 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Strafschoppen brachten voor het „rode team" gunstige beslissing Neen, een trotse manifestatie van de Zeeuwse voetbalkracht hebben de bezoekers van de P.Z.C.-sportdag zeker niet te zien gekregen. Daarvoor speelden de belde selectie-teams van Zeeland (rood en groen) met te wei nig inspiratie, met te weinig fantasie en ook te onsamenhangend. Maar verbazingwekkend was dat allemaal niet! Want de zwoele temperatuur, die als een loden last op de schouders van de tweeëntwintig topspelers drukte, was nu niet bepaald geschikt voor een enthousiast partytje voetbal. Toch werd er aanvankeiyk nog en dat, was dan in het eerste halve uur ln een hoog tempo gespeeld. Daarvoor zorgde met name de „rode ploeg", waarin zeven spelers van Vlissingen waren opgesteld, een ploeg, die tot een wat beter samenspel kwam dan de groenen. Maar na de rust bleef er ook van het hoge tempo van de „rode ploeg" weinig over, terwijl de tegen standers tot een steeds beter gecombineerd spel kwamen. De 2—2 eind stand, die tenslotte dan ook bereikt werd, gaf de krachtsverhoudingen precies weer. Want geen der ploegen verdiende meer. In het nemen van strafschoppen, die na afloop de beslissing moesten brengen, bleek de „rode ploeg" iets gelukkiger, zodat aanvoerder Plet Barten van de V.C. Vlissingen de prys in ontvangst kon nemen. Toch heeft de keuze-commissie van de afdeling Zeeland nog de no dige gegevens kunnen putten uit de ze wedstrijd, want er waren een aantal spelers, die met recht aan spraak maken op een plaats in een provinciaal team. Zo was de snelle Middelburger Vogel in het team van de groenen een dominerende figuur op het middenveld door zijn beheerst en technisch knap spel eh ook door nauwkeurige gerichte passes, waar mee hij een groot aandeel had in de strategie van de aanval. De Hulste naar Van der Poel heeft de Vlissing- se midvoor Jan de Nooijer weinig kansen gegeven, maar toch is niet te verwachten, dat deze Zeeuws- Vlaamse stopperspil voorlopig Plet Barten concurrentie kan aandoen. Want al schonk Barten door een nonchalance de groene ploeg een ge makkelijk doelpunt, toch is deze Vlissinger nog altijd een voortreffe lijk verdediger. Overigens kan nog gezegd worden, dat "de Hulstenaar De Gucht en de Vlissinger De Waal als back-spelers weinig voor elkaar onder doen. Min of meer een verrassing was de rechtervleugel van het ,,rode team", want vooral rechtsbuiten De Smit (Corn Boys), maar ook rechtsbinnen Jonkman (Axel) bleken talentvolle en snelle spelers. Robbie Moens van Goes heeft een weinig teleurgesteld als linksbuiten en ongetwijfeld! slaag de Hennie van Wezel op deze plaats maar dan bij de „roden" heel wat beter. De Goesenaar Zwarte- poorte was verhinderd, maar Dom- mels van Terneuzen bleek een goede plaatsvervanger onder de lat. Snelle doelpunten In de eerste periode was de rode ploeg onmiskenbaar sterker. Dat bleek ook uit de cornerverhouding van voor de rust. die 62 in het voordeel van dit team was. Toch kwamen de groenen het eerst tot een doelpunt, want al in de vijfde minuut schoot Feenstra (Zeeland Sport) zo scherp, dat Baart tever geefs sprong (01). Nauwelijks een minuut later waren de rollen omge keerd. Jonkman trok de bal in een tactische dieptepas naar Jan de Nooijer. die de bal echter handig voor Hennie van Wezel liet lopen Deze speler schoof de bal onder de uitvallende doelman in de netten. Niet lang daarna nam De Smit voor „rood" een corner, waaruit de bal precies op het hoofd van Hennie van Wezel belandde. De felle kopbal werd door Sigtermans van Middel burg echter uit de hoek gewerkt. Daarna opende Jonkman van Axel nog eens een voortreffelijke kans voor Jan de Nooijer, maar de Vlis singer aarzelde te lang. durfde de verantwoordelijkheid van het schot niet aan en speelde de bal tenslotte ongevaarlijk af. Aan de andere kant kwam het doel in gevaar, toen Stroo (Vlissingen) te zacht terugspeelde en de Hulstenaar De Blok de bal op pikte. Een razendsnelle reactie van Baart redde de situatie echter. In de 25e minuut belandde de bal uit een lange voorzet van Hennie van Wezel bij rechtsbui ten De Smit, die met een schaar- sprong het tweede doelpunt voor rood scoorde (21). Na de rust was de wedstrijd nog nog maar weinig aantrekkelijk. In de 10e minuut kwamen de groenen wat gemakkelijk aan de gelijkma ker, toen Barten veel te zacht op Baart terugspeelde en Moens de bal te pakken kreeg. Eerst schoot de Goesenaar nog via de keeper tegen de lat, maar de terugspringende bal werkte hij toch in de netten. Sam Jansen, die voor Hubregtse van Zee land Sport was ingevallen in het groene team schoot daarna nog een keer tegen de paal. Jammer genoeg kwam Baart ln de 25e minuut in botsing met een groe ne aanvaller. Met een pijnlijke schouder moest de Vlissingse doel man het veld verlaten. De Goese arts G. J. Scherphuis kon later ech ter vaststellen, dat Baart geen ernstige verwonding had opgelopen. Klaassens, die in Corn Bnvs rechts back speelt, kwam als invaller onder de lat te staan, niaar kreeg geen ge vaarlijk werk mêgr te doen. Met een schot van Van Wezel kwam het ein de van deze wedstrijd. Strafschoppen moesten daarna de I beslissing brengen. Eerst schoten Groenewegen, De Gucht en Moens voor groen raak en daarna zorgden Van Wezel. Van Westen en De Waal voor drie doelpunten voor rood. Nog geen beslissing dus! Maar toen deze spelers voor de tweede maal straf schoppen gingen nemen, viel de be slissing wel. Piet Stroo, die nu in het doel vanr ood stond, stopte het schot van Moens. Zodoende kon aan voerder Barten van het rode team de prijs in ontvangst gaan nemen. t De Engelse midden-afstandloper Eddy Ellis vormde tijdens de at letiekwedstrijden een ware attrak- tie voor de sportliefhebbers. In soepele sth'l werd hij gemakkelijk eerste op de 3000 meter. sport noemde, want vroeger heeft hij ook veel aan atletiek gedaan. ..Trouwens ik voelde destijds even veel voor zwemmen als voor voet bal. Ik moest tenslotte een keus maken: of spelen in een polo-ze vental of voetballen. Het werd voetballenvertelde Kraak nog. Wp spraken deze doelman juist toen de tweede helft van de voetbalwedstrijd aan de gang was. Naar zyn mening waren Vogel van Middelburg en De Smit van Corn Boys de beste spelers van het veld. „Maar ook in die linksbuiten van Vlissingen (Van Wezel) steekt een heel goed voetballertje" vond Piet Kraak. Op onze vraag of hp er iets voor voelt om by Feyenoord te gaan spelen antwoordde Kraak, dat hy er wel zin in had. „Ik voel trou wens, dat ik het nog altyd kan..." besloot Piet Kraak. MVVWWWWWW(VW\W Kraan bracht verkoeling Eén van de kleedkamers op het sportveld was haastig geïm proviseerd tot een redactielo kaal. Zodra een punt van het programma was afgewerkt, kwamen hier onze verslagge vers binnen om op hun schrijf machines in de bedompte tem- Seratuur van het betrekkelijk leine lokaal hun verslagen uit te werken. Soms stokte een schryfmachine midden in een zin, wankelde een verslaggever van het wiebelende tafeltje weg om zijn hoofd enige ogen blikken onder de kraan te hou denOok zij hadden het warm De volleybalteams van Walcheren en Zuid-Beveland hebben de talryke toeschouwers laten zien, dat het vol leybal in Zeeland de laatste tyd met sprongen vooruitgegaan is en thans al een vry hoog peil bereikt heeft. De beide zestallen speelden een aantrek kelijke wedstryd, die in een verdien de 20 overwinning eindigde voor het Walcherse team (setstanden 15 8, 157). De winnaars demonstreer den ontegenzeggelijk een beter team verband. terwijl zy ook wat techniek betreft de meerderen van de Bevelan ders waren. Vooral enkele harde smashes van de E.V.V.C'.-ers Hans Lultwieler en A. de Roos en J. Koets van Zuidwesters drongen meerdere malen door de Bevelandse verdediging heen, die overigens het beste deel van de ploeg was. Precies tien voor half drie blies de scheidsrechter W. Kristelijn. die deze wedstrijd goed leidde, het beginsig- naal en vanaf dit moment ontwikkel de zich een scherpe strijd om de pun ten. In het begin stonden de spelers nog wat onwennig tegenover het „openluchtspel", daar meestal in za len gespeeld wordt. De Walcherse ploeg had zich het snelste aangepast, hetgeen na de eerste opslag leidde tot een 40 voorsprong. Na het eerste tegenpunt van de Bevelanders, lan ceerde Wim Doekens van het Goese A.V. '56 twee keiharde en gevaarlijke smashes, die echter op uitstekende wijze opgevangen werden. De Bevelandse ploeg kwam er nu wat beter in en na een „deur" op 52 liepen ze door twee netsmashes in tot 55. Beveland hield goed vol en liet de tegenstanders niet verder komen DANK ZIJ OVERROMPELENDE PLOEGTACTIEK Zeeuwse renners zegevierden ook in ploegenklassement Een moment uit de vollcvbalwed- stryd tussen liet Walcherse en Zuid-Bovelandsc team, die door de eerstgenoemde ploeg met 2-0 (15-8 15-7) gewonnen werd. Een der Walcherse aanvallers heeft zo juist een harde smash gelanceerd, dfe door de Bevelanders wordt ge blokkeerd. Dat de Zeeuwse ren- en toerclub „Theo Middelkamp" over een verba zingwekkend formatie jeugdige renners beschikt, is tijdens de P.Z.C.-sport dag wel onomstotelijk komen vast te staan. Want in het wielercriterium, dat in de avonduren op het prachtige parkoers in Goes-Oost werd gehouden, toonden Huissoon, Rentmeester, Verstraeten, Van der Zande en Van Sluis zich heer en meester. In deze razend-snel gereden wedstrijd het gemid delde lag ver boven de veertig kilometer pasten zij een zo verbluffende en voor de andere teams zo overrompelende ploegenstrategie toe, dat de sterke strydkrachten van „Het Zuiden" uit Eindhoven en van D.T.S. uit Zaanland géén voet aan de grond kregen. Het werd een grandioos succes voor de „Middelkampers", want in het kopgroepje van vier man, dat. ten slotte onbedreigd naar de finish raasde zaten twee Zeeuwen: Huissoon en Rentmeester! Met een fabelachtige sprint van bijna 300 meter besliste Huissoon, de ster ke stayer uit Heinkenszand. de wed- strijd tenslotte in zijn voordeel. Maar er was meer! Rentmeester. Verstrae ten en Van den Zande hadden zich zo voortreffelyk geklasseerd, dat ook het ploegenklassement een glansrijke ze ge werd voor „Theo Middelkamp". Het succes voor de Zeeuwen in deze 81 kilometer lange wedstrijd 47 ronden van ongeveer 1700 meter begon al vroeg. Want na enkele onbe tekende schermutselingen, waarvan sterke renners als Payman uit Til- Terwyi in de avonduren de tempe ratuur wat koeler werd, reden in het nieuwe stadsdeel van Goes on der gigantische belangstelling wielrenners uit Zeeland. Brabant en Holland. Het wvrd een voortref- felyke wedstryd, geheel beheerst door de renners van „Theo Middel kamp". Hier passeert het peleton. Bram van Sluis uit Vlissingen rijdt in tweede positie. Huissoon werd winnaar van deze wedstryd. burg, Zopfi uit Oosterhout. en Plan- taz uit Eindhoven de aanstekers wa ren, zette Rentmeester in de tiende ronde aan voor een felle demarrage. Meter voor meter schoot hij weg van het peleton, dat nog niet begreep, dat op dit moment de beslissing al dreig de te vallen. Het ontwaakte zelfs nog niet toen ook Huissoon weg sprong en zich bij Rentmeester voegde. Een fel le reactie van protest kwam pas, toen eveneens Van Sluis uit Vlissingen nog naar de koplopers sprintte. Dat werd te bont voor Visser uit Eindhoven en voor De Bruin uit Roosendaal Na een formidabele rush bereikten óók zij het kop groepje. Toen dreigde voor de Zeeuwen het gevaar, dat er nog méér de sprong naar voren zouden wag"n. En om dat gevaar te be zweren offerden zij één man: Bram van Sluis, die zich terug liet vallen en kundig alle tempo- verhogingen van de snelsten uit het peleton afremde. De rest van het verhaal is eigenlijk snel verteld. Zo probeerde Payman en dan 97. Met keurige aanvallen na men de Walchenaren nu echter bet initiatief. De drie achterspelers gaven keu rige passes naar voren, waar dikwijls uit prachtig getimede set-ups evenzo vele smashes volg den.. Bepaald pech had de Wal cherse ploeg met enkele keiharde smashes, die echter alleen maar verwisseling van opslag brach ten. Zonder een moment in ge vaar te komen, voerden de Wal cherse spelers de stand op tot 15—8. In de tweede set was het spel aan merkelijk beter dan tydens de eerste. Het Walchers zestal behield zijn-over wicht, terwijl de Bevelandse ploeg werkte voor wat hij waard was om de achterstand zo klein mogelijk te houden. Drie harde smashes en een misverstand in de Bevelandse ploeg brachten de stand reeds spoedig op 40. Evenals in de eerste set liep het Bevelands zestal na 72 ln tot 5, waarna een prachtige smash van Ka- re] van der Meer. die een uitstekende partij speelde, hen zelfs deed inlopen tot 7—6. Opmerkeiyk was in deze fase van de strijd het prachtige en sterke ver dedigen van de Bevelandse captain Bruggeman van E.G.V.C'., die enkele zeker schijnende punten op de juiste wyze retourneerde. Daarna volgden jammer genoeg weer enkele misver standen in het verdedlglngsblok van de rood-w itte Bevelandse ploeg, waar van de Walcherse jongens handig pro fiteerden om op snelle wijze ook do tweede set In hun voordeel tc beslis sen: 157. De heer J. Stevens, gymnastiek leraar te. Vlissingen gaf op uitsteken de wjjze commentaar op deze stryd. P.Z.C.-directeur F. van de Velde jr reikte na afloop aan de aanvoerders van de beide teams de prijzen uit. De Walcherse captain A. de Roos kreeg de volleybalstandaard en de Beveland se captain C. Bruggeman een lauwer tak, terwijl alle spelers bovendien nog het P.Z.C.-speldje kregen. I Van Wetten nog een kloof te over bruggen. maar ditmaal kregen zij van de Zeeuwen Cees van der Zande. I die de beide vluchtelingen weer terug j bracht. Later probeerden Wuvts en Manders liet nog eens en ook Van 1 Wetten. Maar alles was tevergeefs. En onderwijl groeide de voorsprong van de vier koDlopers van seconde tot seconde. Lange tijd stonden zij op der tig seconden, maar tenslotte was hun voorsprong op het peleton één minuut en zevenendertig seconden. En toen alle renners uit Brabant en Holland zich moe gestreden had den, gingen de Middelkampers Van der Zande en Vcrstraete heel labonick er van door, zonder dat iemand de kracht kon opbrengen hen te verhin deren de positie van de Zeeuwse ploeg nog te versterken. Met ruim één mi nuut voorsprong op liet peleton gin- gen zij tenslotte door de finish, waar Huissoon inmiddels als eerste over heen was gegaan. De Bruin op een half wiel als tweede. Rentmeester als derde en Visser als vierde. Voor deze wielerwedstrijd bestond een bijzonder grote belangstelling: naar schatting waren er 9000 bezoe kers! UITSLAG De uitslag luidt: 1 J. Huissoon. Hein- kenszand 1 uur, 55 minuten 30 sec.: 2 P. de Bruin, Roosendaal. z.t.' 3 P. Rentmeester. Yerseke. z.t 4 G Visser. Eindhoven, z.t.: 5 E. Verstrae- te, Eede, op 37 sec.; 6 C. van de Zan de, Halsteren, z.t: 7 A van Poppel Tilburg, op 60 sec.: 8 (sprintu-innaar peleton) J. Duinkerke, Borsscle. de rest van het peleton arriveerde in de zelfde tijd als nummer 8. „GROENEN" KWAMEN IN 2e HELFT GELIJK (2—2) Een der verdedigers van de „groe ne" ploeg onderschept een aanval van de „rode" voorwaartsen tydens de voetbalwedstryd tussen de twee Zeeuwse selectieploegen. Kraak„Goede propaganda" Eén van de meeat enthousiaste be zoeker» van de P.Z.C.-Sportdag In Goes was de roemruchte Piet Kraak, dl© vele triomfen heeft ge vierd als doelman van het Neder lands elftal en die momenteel in Zterikzee woonachtig Is. „Dit is een prachtige propaganda voor de sport In Zeeland" zei hy spontaan. „Vooral de atletieksport is prach tig geslaagd". Het is geen w onder, dat Piet Kraak juist deze tak van MET IS—S EN 15—7

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 11