Ten westen van Hansweert groeit kolossale Deltadijk Zeeuwse Almanak Kom LOCOMOTIEF GEREFORMEERDE DIAKENEN TE MIDDELBURG BIJEEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 27 JUNI 195* LANGS OEVERS VAN „DE BREEDE WATERING Doorpersen van veengrond stagneert enigszins het werk TEN WESTEN VAN HANSWEERT Is er langs de Westerschelde over enkele honderden nieters een grote kunstmatige duinenrij gegroeid. Een perszuiger heeft daar in enkele maanden t\]ds een kleine half miljoen ku bieke meters zand achter de zeedijk gespuwd, waaruit dragline-s en bull dozers voor Bevelands grootste waterschap, „De Breede Watering bewes ten Yerseke", een machtige nieuwe zeewering op Deltahoogte bouwen. Driftig zwenken de grijparmen van de twaalf draglines heen en weer, honderden malen per dag, van de winzulger aan de Molenplaat naar de perszuiger langs de dijk gaat het zandtransport in grote bakken van de vroege morgen tot de avond voort, want nóg zal er twee-, misschien wel driehonderdduizend kubieke meter zand by moeten komen. Mot een arsenaal aan materiaal en een legertje van ongeveer 140 man wordt een wedloop met de tijd gehouden. Al is het nog drie maanden voordat de kalender 1 oktober aanwijst, er moet alles op alles gezet worden, om vóór het a.s. stormseizoen de djjk over de gehele lengte van 2500 me ter met klei bekleed en van verdere glooiingen voorzien te krijgen. De des kundigen hebben wel de gerechtvaardigde hoop dat dit zal gelukken, maar zjj verhelen niet, dat het een zware opgave zal zijn. Temeer, omdat men enige stagnatie heeft gehad, doordat het veen en de slappe kleilaag in de ondergrond, onder de druk van het zandpakket, naar de zijkanten is weg- geperst. Grote stukken veengrond naast de perskaden, werden een en vaak meer meters naar boven gedrongen, wat dus extra zandaanvoer nodig maakt. Op 1 april 1958 zal het gehele werk door de aannemers, de N.V. D. Blankevoort en Zn., voor de eerste maal moeten worden opgeleverd. Onder leiding van de dijkgraaf, de heer P. J. J. Dekker en enkele andere heren van het bestuur en van de technische dienst mochten wij, mèt de leden van de financiële commissie van het waterschap, een bezoek bren gen aan dit imposante werk. Tussen de in verband met de dijkverbreding verlengde suatiesluis en de Willem Annapolder beginnen zich reeds dui delijk de vormen van de nieuwe dijk nf te tekenen, een kolossaal lichaam met een kruinhoogte van 8 meter plus N.A.P., een buitenberai van 5 meter en een binnenberm van 6 meter. Om nog enkele andere cijfers te noemen: het gehele werk waarvoor ook ongeveer 7 ha bouw- en weiland en plm. 11 ha zee- en binnendijken moesten worden aangekocht, zal bijna 3 miljoen vergen. Het ryk heeft voorlopig een voorschot van 80 op de kosten van het bestekwerk toegezegd, waardoor ruim 760.000 voorlopig door het waterschap gefi nancierd moet worden. De verlenging van het sluislichaam met 26 meter, waarmee in januari werd begonnen, is thans gereed. Bij dit constructiewerk, waarin ruim 300 m3 beton en ca. 55.000 kg ijzer werd verwerkt, was aanvankelijk by het heien van de palen wel enige stag natie, doch verder ls het zeer vlot verlopen. Intussen is tijdens deze bouw en nog voor de lozing van het polderwater over ongeveer 2150 ha, gebruik gemaakt van twee tijde lijke bemalingsinstallaties. Deze week zal ook begonnen wor den met het spuiten van het nieuwe dijklichaam voor het waterschap Kruinïngen, dat aan de zeezijde tot aan de scheepswerf over de slikken komt te lopen, Juist tijdens ons bezoek deed zich weer een zgn. doorpersing van een veenlaag voor. Een naast het werk gelegen perceel gerst was onder de druk van het naastgele gen zandbed gedeeltelijk omhoog- geperst. Naar het zich laat aan zien, zal het op deze slappe onder grond nog wel eens voorkomen. Vanzelfsprekend brengt een en ander extra kosten met zich, om dat de meerdere zandlevering zal moeten worden betaald, terwijl ook het opruimen en In orde bren gen van de naast het werk gele- DAMESVOETBAL. De damesscholieren der lyceumver- enlglng van het Koningin Wllhelmina Lyceum in Oostburg hebben grote Slannen! Zjj zijn voornemens om t jj- ens de sportdag van deze school een voetbalwedstrijd te organiseren. Geen gewone wedstrijd, maar een match tussen twee teams van dames-lyceïs- ten. Behalve deze „aantrekkelijke" wedstrijd staan de gebruikelijke tak ken van sport op het programma, zo als volleybal, hardlopen, hoogsprin gen en vërspringen. De sportdag wordt dinsdag 9 juli a.s. gehouden op het gemeentelijk sportterrein. TWEEDAAGSE TRIP. In Nieuwerkerk gaan niet alleen de leerlingen van de lagere scho len op reis, maar ook oud-leerlin gen van de vereniging „Blijvend Contact" der landbouwschool te Nieuwerkerk maken een jaarlijkse trip. Vijfentwintig jongeren zijn dit jaar naar de Ardennen getogen en daarbij maakte men de heenreis via Zuid-Limburg, waar het stik stof-bindingsbedrijf van de Staats mijnen te Luttergde werd bezocht. In de Ardennen werd volop geno ten van prachtig natuurschoon. Via Brussel en Antwerpen maak- TERUG Vlissingen glijdt langzaam maar zelcer terug naar de zeventiende eeuw. O, het gaat héél voorzichtig sn er zijn nog maar enkele vage ver schijnselen waar te nemen, maar het gebeurt zo zeker als tweemaal twee nog altijd vier is. Zo hier en daar immers kunt ge in het stadsbeeld al ietwat merkwaardig geklede meiskes en knapen tegenkomen, gehuld in hesjes en wambuizen en hoe die kle dingstukken dan verder ook heten mogen. Ze zien er alleszins bekoor lijk i uit, daar niet van, maar het moet toch even wennen. Verder zijn er voor goede verstaanders alsmaar klinkende namen te beluisteren en naar verluidt houden figuren als Jo- han de Wilt en de admiraals Ban- leert en Evertsen zich bij voortduring op in de omgeving van de Nieuwen- diik. Nog even en heel Vlissingen wordt op een goeie morgen wakker in de zeventiende eeuw, compleet, met een touwslagerij en een jongen van een zekere De Ruyter, die aan een wiel draalt ten de reizigers de reis terug naar Nieuwerkerk. TOCH ZWEMRIEN In Terneuzen met zijn meer dan 14.000 Inwoners voelt men, vooral tijdens de warme dagen van de afgelopen weken, het gemis van een zwembad heel erg. De plannen tot stichting van een nieuw zwem bad kunnen nog steeds niet verwe zenlijkt worden en daarom zoekt het gemeentebestuur naar een noodoplossing, teneinde althans het schoolzwemmen, het zwemmen tijdens de vakanties en wellicht ook het zwemmen voor ouderen de ze zomer weer enigszins mogelijk te maken. Men streeft er naar het oude zwembad, dat enige jaren geleden werd afgekeurd, proviso risch in 'n zodanige staat te bren gen, dat het kan worden gebruikt. Daarbij zou eveneens een regeling voor de watervoorziening worden fetroffen, Het wachten Is thans op e toestemming van rijkswater staat voor de verwezenlijking van een en ander. BOTSING. Woensdag deed zich te 's-Gravenpol- der een botsing voor tussen de brom fietsberijder M. uit Nisse en de wiel- rjjdster L. Z. uit 's-Gravenpolder. Het ongeval ontstond, toen de wielrijdster die uit de Bosseweide kwam en in de richting van de Kadam reed, aan de linkerzijde van de rijweg de Dorps straat inreed. Nadat een auto was ge passeerd stak zij de rijweg over juist voor de van tegenovergestelde rich ting komende bromfietser. Een bot sing was onvermijdelijk, waarbij Z. ernstige beenwonden opliep. gen percelen en het vergoeden van de daarop staande gewassen e.d. een belangrijk bedrag zullen vor deren. Het waterschapsbestuur hoopt en verwacht dat het Rijk ook In deze meerdere kosten zal willen bijdragen. AAN DE OOSTERSCHELDE Op onze tocht door het gebied van het Waterschap hebben wij ons er van kunnen overtuigen, dat ook de aandacht voor de noordelijke zeewe ring, langs de Oosterschelde, niet verslapt. Zo wordt in het dijkvak tussen het gemaal Kattendljke en Wemeldinge, waar na de ramp steeds aanzienlijke versterkingen zijn aan gebracht, stelselmatig voortgegaan met het vervangen van de oude Mu- ralt-glooiing door basaltsteen. Daar bij wordt om de basaltglooiing op te vullen, een nuttig gebruik gemaakt van het fijne grint dat van de teer- wegen vrijkomt, in plaats van met slechts tegen vrij hoge kosten fijn te maken puin. Een zelfde zuinig, maar tegelijk vooral degelijk beleid is gevoerd door de Vllvoordseglooi- ing aan de Franse trap, ten oosten van Wemeldinge, met beton In te wassen. Met deze weinig kostbare methode (f 10 per m2) zijn in een paar jaar tijds reeds duizenden gul dens aan stormschade bespaard. Verder !s besloten, zo vernamen wij, nog zeven zwakke plekken tussen Yerseke en Kattend yke te gaan ver zwaren. Ged. Staten hebben hieraan reeds hun goedkeuring gehecht en zul len de minister verzoeken deze wer ken onder de zgn. zwakke pleltken-re- geling te rekenen. Onder deze zeven werken is o.a. het verleggen van de oprit van de Yersekedam tot aan de varkensdijk begrepen. De oprit ligt hier in het dijklichaam, doch deze wil men ertegen" leggen. Hiertoe zullen enkele oude woninkjes onder aan de djjk moeten worden afgebroken, waar voor de medewerking van de gemeen te wordt verkregen. Voorts zal ter filaat.se de zeedijk van de Varkensdijk ot aan Kijkuit aan de binnenkant met een dikkere laag klei worden bekleed. Zo waakt dit waterschap steeds met gijote nauwlettendheid om niet alleen de duizenden hectaren kostbare cul tuurgrond en de bevolking in dit ge bied. maar ook de toegangsweg tot het hart van Zeeland tegen de zee te be schermen. Havens St. Maartensdijk en Scherpenisse gesloten. Met ingang van volgende week don derdag 4 juli zullen de havens van St.-Maartensdijk en Scherpenisse niet meer voor schepen bereikbaar zijn. Op 4 juli wordt liet verkeer naar de ze havens namelijk gesloten, omdat dan de werkzaamheden beginnen aan de afslniting van de Pluimpot, een zij-arm van de Oosterschelde. waar aan deze havens liggen. Mij. voor Nijverheid In ons verslag van de jaarvergade ring, welke de Mij. voor Nijverheid en Handel (departement Zeeland) maandag te. Vlissingen hield is een storende zetfout geslopen. De nieuwe voorzitter, Ir. J. P. Berdenis van Berlekom sprak niet over verbetering van de betrekkingen tussen de on dernemingen en het bedrijfsleven, maar over betere betrekkingen tus sen het onderwijs en het bedrijfsle ven. Bevorderingen bij de Prov. Stoombootdiensten Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben besloten bij de Provinciale Stoombootdiensten met ingang van 1 juni 1957 de stuurman C; Potters te bevorderen tot kapitein en de ma troos-stuurman/aflosser J. P. de Kort tot stuurman. Voorts ls de matroos F. A. Blommaert aangewezen als stuur man/aflosser en is aangesteld ais ma troos op arbeidsovereenkomst de heer S. W. Schot. Oud-gezagvoerder „Zeeland" in Vlissingen overleden Te Vlissingen is op 75-jarige leef tijd overleden de heer F. J. Hintertür, in leven gepensioneerd gezagvoerder van de Stoomvaart Mij. „Zeeland". De heer Hintertür, die 12 mei 1882 te Den Helder geboren werd, bègon zijn Loopbaan als 13-jarige knaap bij. de zeilvaart. Naderhand ontving hij in Den Helder een opleiding tot 2e stuurman by de zeil- en stoomvaart, waarna hij in Vlissingen zijn rang als eerste stuui'man haalde. Nog in de ja ren voor de eerste wereldoorlog kwam hij als tweede stuurman in dienst van de Mij. „Zeeland" en in '35 werd hij.benoemd tot gezagvoerder. Op 12 mei 1940 vertrok hij als oudste gezagvoerder met de vloot van de, maatschappij naar Engeland, waar hij tot 1942 in dienst bleef van de ge allieerden en o.m. transporten naar IJsland maakte. In datzelfde jaar werd hy op 60-jarige leeftyd ge pensioneerd. De teraardebestelling is bepaald op vrijdag a.s., 's middags om 2 uur. fAdvertentie reeds meer dart 50 jaar dm bougie voor iedere motor I Imp. N.V. Willem van Rijn 475 - Kitm U. W2I1 (7 lij*») T.l.i 12282 Afscheid directeur van cokesfabriek Sluiskil Het nieuwe badhuis geopend Woensdag heeft de heer H. Ledune afscheid genomen als directeur-gene raal van da Association Coöperatlve Zélandaise de Carbonisation te Sluis kil. Tevens werd op die dag het nieuwe badgebouw van de cokesfabriek ge opend. In de hal van het nieuwe badhuis bracht de heer Ledune dank aan de architecten Van Zantbeek en Schonls en aan de directeur van de Oranje- Nassaumyn, Ir. Wits, die tal van nut tige adviezen heeft gegeven. Nadat de voorzitter van de fabriekscommls- sle, de heer A. Jansen, de door de heer L. de Buclc uit We-stdorpe vervaardig de herdenkingssteen had onthuld, sprak de heer Berendes onder meer zyn waardering uit voor de totstand koming van het gebouw. De genodigden maakten vervolgens een rondgang door het badhuis, dat onder andere een zeer ruim kleedlo kaal, zes wasbakken, 22 douches, drinkfonteinen en toiletten bevat. Baron J. SeilUere, president van de raad van beheer nam hierna als eer ste afscheid van de heer Ledune, die hij prees om de energieke wijze, waar op hij de wederopbouw van het bedrijf heeft geleid. Namens de administra tieve directie bood hij een schilderstuk aan. Dr. M. F. H. Camps en de heer A. Jansen waren de tolk van het per soneel. Zij verrasten de scheidende directeur respectievelijk met een tele visieantenne en een televisietoestel. De heer Van Altema wees hierna op de rechtvaardigheid, vergevingsge zindheid en hulpvaardigheid van de heer Ledune. In zijn dankwoord ver zocht deze onder meer zijn opvolger ir. Julien hetzelfde vertrouwen te schen ken. dat hijzelf steeds genoten heeft. In de namiddag werd in Grand Hotel Rotterdam te eTrneuzen nog een bui tengewoon drukbezochte receptie ge houden. Ter gelegenheid van het vertrek van de heer Ledune heeft een aantal brandweerkorpsen dinsdagavond langs het kanaal van Terneuzen naar Gent ter hoogte van de cokesfabriek een geslaagde demonstratie gegeven. De „A.R.J.O.S."-conferenti^ in Goes over het Deltaplan De nationale organisatie van Anti- Revolutionaire Jongeren Studieclubs 7.al zoals gemeld op zaterdag 6 juli in hotel „De Korenbeurs" te Goes eemconferentie houden over de Delta plan. Ir. G. Maas, directeur van de Dienst van Gemeentewerken te Em- men, zal spreken over „de mogelijk heden en moeilijkheden, die zich voordoen bij het tot ontwikkeling brengen van een gebied". Drs. H. van den Berg, assistent van prof. Van Dijk te Amsterdam, zal het woord' voeren over „de sociologische proble men rondom het Deltaplan". Belgische motorspits aan de grond Woensdagavond omstreeks 5 uur is de Belgische motorspits „Vloto", me tende 330 ton, geladen met 250 ton rijst en op weg van Rotterdam naar Leuven, op de plaat van Saeftinghe nabij Bath op de Westerschelde aan de grond gelopen. De sleepboot „Hol land", met motorpompen aan boord, voer vanuit Terneuzen ter assistentie uit. Het gevaar was gisteravond niet denkbeeldig, dat het schip zou bre ken. Universitair examen Te Amsterdam slaagde voor het kandidaatsexamen le gedeelte genees kunde C. B. H. Yoe, Zierikzee. Rij mee met fantastisch gemak op Rij mee, al li het maar heen en weer naar Uw werk. Wie een Locomotief berijdt, zo'n supe rieure fiets die onze renners elk jaar Voor de Tour kiezen, die hóórt erbij! Want U rijdt op een stuk Tourervaring, op een fiets, die zijn lichte gang, zijn.duur- zaamheld en zijn sublieme af werking mede dankt aan de renners, die de "Invllegers" zijn van gedurfde vindingen en constructies. Gemonteerd met Vredestein-banden de winnende fiefs1 Rijwielhandel „WIBRA", Nieuwe Haven 3, Middelburg, telefoon 3807. KEES in het Bellamypark te Vlissingen. D. P. MANNAERT, Axelselstraat 16, Terneuzen, telefoon 2220. L. VAN EENENNAAM, Goes. JAC. BAUER, Kapellestraat 2, Sluis, telefoon 423. D. HUIBREGTSE, Seisstraat 33-35, Middelburg. Garage- en rijwielbedrljf VAN OEVEREN, Yerseke, telefoon 410. Garage C. H, P. v. d. BOUT, Mol 11, Zierikzee, telefoon 131. Zeeuwse successen op nationale landbouwexpositie Een belangrijk deel van de nationa le landbouwexpositie te Utrecht wordt gevormd door de afdeling le vende have: een Nederlandse keur- collectie koeien, paarden, varkens, schapen en geiten. Circa zeventig van de beste trek paarden uit het gehele land werden voor de keuringen verdeeld In de groepen grote, kleine en middel maat De eerste prijzen werden o.a. toegekend aan: grote maat: ,,Bea van Gerda" van O. Blondeel te Aarden burg (Z.), Paula van Dlerkensteen" van de gebroeders De Mllliano te Waterlandkerkje (Z.). Kleine maat: „Undine van St. Kruis" van P. E. de Backere te St. Kruis (Z,). Midden maat: „Tosca van Monnikenhof" van D. A. Timmerman, te Kattendilke (Z.) Toelatingsexamen aan gymnasium Middelburg Tot de eerste klas van het gym nasium te Middelburg zijn toegela ten: Ronald Barentsen, Maarten ter Bals, Wies Harmsen, Wim Kunst, Jan Meijer, Gijs van Ooijen, Hildo Scheltens allen uit Middelburg. Anke van Dongen, Ellen van. Epennuysen, Heieen de Hondt, Hans Kemper, Hans Messer, Jos de Vos, Ineke Schoenma kers, allen, uit Vlissingen. Doeshka Flu en Lodewyk Versteeg üit Goes. Wim de Bruijn uit Oost en West-Sou burg. Rien Radder uit Kamperland. Herdenking Jan Zwart In het kader van de Jan Zwart- herdenking zal op 2 juli een kerk- concert worden gegeven in de gere formeerde kerk aan de Westwal te Goes. Dit concert wordt verzorgd door de organist Dirk Jansz. Zwart, die onder meer werken van zijn va der zal vertolken. DERTIGSTE CONFERENTIE De heer J. de Boer sprak over „de modernisering van het diaconaat sche samenleving gesproken kan worden, wanneer er weer een le vende eenheid komt ia de liefde tot God en de naaste. Wanneer wy door die modernisering van het diaconaat hulp bieden aan de mensen in nood, kómen wij altijd weer bij de kerk terug, aldus de heer De Boer, die er vervolgens op wees, dat men tot in de kleinste gehuchten sterk verbonden moet zijn met de kerk van Christus, omdat ook de Geref. Kerken in 't geheel van deze moderne samen leving moeten meespelen. 'Verder stipte spreker de verplaatsing van de agrarische bevolking naar de industriegebieden en de vestiging van nieuwe industriegebieden nog aan, er daarbij op wijzend, dat de diaconieën daar wel degelyk mee te maken hebben. Tijdens d£ afhandeling van de huis houdelijke zaken werden de beide af tredende leden van het comité, de heren B. Schreuder uit Goes en J. W. Capelle uit Zierikzee, herkozen. Ver der werden nog enkelè vragen be sproken, die de diaconie te Middel burg naar voren gebracht had. Er werd onder meer gevraagd of er in zake de samenwerking met de dienst sociale zaken voor de diaconieën in de provincie reden bestond om te komen tot- een volledige omschakeling, waarbij de dienst van sociale zaken voorrang wordt gegeven boven de aan diaconieën te verstrekken ondersteu ning. Over het algemeen werd een dergelijke regeling door de afgevaar digden echter niet gewenst. Voorts werd opgemerkt, dat de steeds voortgaande stijging der bouw kosten het de plaatselijke diaco nieën btfna onmogelijk maakt om tot de bouw van bejaardentehuizen te komen. Is het mogelijk om dit in samenwerking met andere organisa ties in streekverband te doen? zo werd gevraagd. Van verschillende zij den werd opgemerkt, dat dit wel mo gelijk is, mits het echter op een ge zonde en verantwoorde basis ge schiedt. Het Zeeuws Provinciaal Diaconaal Comité van de Gereformeerde Diaco nieën heeft woensdag in het gerefor meerd jeugdgebouw te Middelburg haar dertigste provinciale conferen tie gehouden. Nadat in de morgen vergadering de huishoudelijke zaken zaken waren afgehandeld, hield in de middagbyeenkomst de heer J. de Boer, adjunct-directeur van de Stich ting voor Maatschappelijk Werk in Zuid-Holland een referaat over „De modernisering van het diaconaat", waarby hij in de ruim 100 afgevaar digden van 40 kerken een aandachtig genoor vond. De heer De Boer wees er op, dat de taken, waarmee de dia kenen de laatste jaren en thans te maken kregen en krijgen, steeds ingewikkelder worden. Hierbij stipte hij de verschillende problemen aan, zoals gezinszorg, de bejaardenzorg, de Jeugdzorg enz. In zyn betoog ging de heer De Boer onder meer nader in op de verschil lende sectoren in de organisatie van het maatschappelijk werk in gere formeerd verband, waarbij hij 't werk van de gezinsverzorgster en de maatschappelijk werkster aansneed. Spreker wees er op, dat de arbeid van de diakenen in de komende tijd hier tèn nauwste bij betrokken zal moeten worden. Het gaat niet alleen om de arbeid van de maatschappelijk werk ster, aldus de heer De Boer, maar óm de taak van de gemeenschap de kerk van Christus die de in nood verkerende leden moet helpen. Sprekend over het verband van het diaconaat en het maatschappelijk werk betoogde de heer De Boer, dat de taak van het diaconaat hierin zal zijn om als tussenschakel te fun geren bij de activering der gemeen teleden. of zelf de mogelijkheden aan te pakken om de noodlijdende ge meenteleden weer terug te voeren naar de kerk of te helpen waar no dig is. „Onze barmhartigheid moet niet meer beginnen en eindigen bij de collectebus", aldus spreker. Voorts wees de heer De Boer er op, dat er weer van een harmonl- 1 Oud-directeur spaarbank in Vlissingen overleden. Te Vlissingen is op 81-jarlge leef tijd overleden de heer C.. Kamermans, in leven commissaris van de Nuts- spaarbank, waarvan hij jarenlang di recteur is geweest en die onder zjjn leiding is uitgegroeid van een be scheiden instelling tot het huidige, omvangrijke bankbedrijf. Voorts bekleedde de heer Kamer mans in Vlissingen jarenlang het ambt van president-kerkvoog^ van de Ned. Hervormde Gemeente en was hij rond 23 jaar bestuurslid van „Bethesda", waarvoor hij geruime tjjd de financiën beheerde. De laatste jaren nog maakte hij deel uit van de financiële adviescommissie. De heer Kamermans, die in Vlissin gen werd geboren, begon zijn loop baan bij de Nutsspaarbank op 1 januari 1908, in de functie van boek houder. Op zijn initiatief werd begon nen met enkele nieuwe spaarvormen, zoals het schoolsparen e.d. In 1921 werd hij benoemd tot directeur, welke functie hij bekleedde tot november '46 toen hij op 70-jarige leeftyd gepen sioneerd werd. In de tussenliggende jaren waren de werkzaamheden van de Nutsspaarbank aanzienlijk uitge breid; er waren diverse bijkantoren geopend o.m. in Souburg, Goes cn. Wolfaartsdijk en het tegöed, dat bij zijn indiensttreding in 1908 282.000 had bedragen, beliep in '46 maar liefst 6% miljoen gulden. In 1953 ontving de heer Kamer mans, die tot aan zijn overlijden com missaris van de Nutsspaarbank is febleven, de erepenning van de Ned. paarbankbond. De Ned. Hervormde Kerk diende de thans overledene o.m. als notabel, kerkvoogd, kassier van de kerkvoog dij en als president-kerkvoogd. De teraardebestelling is bepaald op zaterdag 29 juni, a.s. 's middags om 2 uur. Eindexamens rijkskweekschool Aan de rijkskweekschool te Mid delburg slaagden voor het eindexa men (akte l.o.) de dames: M. H. Blom te Goes; M. Ganseman te Ka- pelle; H. M. E. Maccou te Vlissln- fen; V. G. van Leverink te Middel- urg; J. Nijsse te Goes; J. M. van der Rest te Vlissingen; W. S. Taal te Middelburg; C. Buijze te Krui- ningen; J. C. Delvoije, Vlissingen; A. J. Janse te Kloetin'ge; A. Snip te Middelburg en M. N. Visser te Vlis singen, en de heren: D. van Beveren te Haamstede; P. J. H. C. Knuiit te Vlissingen; A. A. van Lare te Groe- de, J. U. de Looze te Middelburg en P. J. P. Vink te Terneuzen. Vitamine Wè/I* H a arc re m e lib Grote pot 1,65 tube 1,20 Provinciale N.A.T.U.- commissie geïnstalleerd Te Middelburg is woensda°- de provinciale commissie van de Ne derlandse Amateur Toneel Unie voor Zeeland geïnstalleerd door de onder voorzitter van de N.A.T.U,, dr. A. J. Teychlné-Stakenburg. Deze commissie is als volgt samen gesteld: mevrouw E. J. van der Broeckede Man. Aardenburg en de heren A L. A. Borst, Middelburg, drs. A. J. Jansen, Terneuzen; J. Jan sen, Breskens; H. J. Jóngepier (se cretaris) Middelburg; G. A. de Kok, Middelburg; M. J. van Poelje (voor zitter), te Vlissingen; mr. J. C. J. van Schagen, Domburg; mr. H. J. M.- Stieger, Hoedekenskerke; ds. H. M. Straling, Goes en Middelburg. Jan Lemaire jr., Eindexamen h.b.s.-B Woensdag ziin aan het Christelijk Lyceum voor Zeeland voor het eind examen afdeling HBS-B. geslaagd: Bets en Rob Schenk te Middelburg; Gerard Braam te 's-H. Abtskerke; Hans Dekker, Bouke Melndersma, Rini van der Wel en Bram van Zweeden te Goes; Hans Goedbloed te Sint Laurens; Henk de Nood te Veere; Wim de Rijke te Vlissingen; Ko Sonke te Wemeldin ge en Mar. Wisse te Kapelle. 2 kan didaten werden afgewezen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2