>- W RONDE VAN FRANKRIJK START VANDAAG IN NANTES Aambeien? HEMOTABS Op haar bestemming Blijf meester PROVINCIALS ZEEUWSS COURANT DONDERDAG 27 JUNI 1057 BAHAMONTES FAVORIET I Dit jaar bijna voor een half miljoen aan prijzen Naarmate het uur van de start van de Ronde van Frankrijk 1957 nadert, komt Nantes meer en meer in de stemming. Voor het gebouw van de Per manence heerste woensdag van 's morgens vroeg tot laat in de avond een enorme drukte. Steeds nog arriveerden volgers van de Tour met hun opvallende wagen» en motorfietsen. Terwyi de tientallen mecaniciens en radiomensen hun apparatuur tot in de fijnste details controleerden, kwa men vele renners hun fietsen afhalen om op de niet zeer drukke wegen langs de boorden van de Loire de nervositeit wat af te reageren, de spie ren wat los te maken en om het zadel weer voor enkele tientallen kilo metiers te voelen. In de Permanence was het deze laatste dag voor 't openen der vij andelijkheden rustig. De officials en persmensen maakten een excursie door het gebied waar de Muscadet wordt verbouwd. Alleen de monteurs van de ploegen stonden nog ijverig te sleutelen. Evenals dinsdag kon men ook overal in de grote hal de disputen beluisteren over de vraag of Louison Bobet eigenlijk wel het recht heeft gehad zich niet beschikbaar te stel len, Opnieuw een bewijs hoezeer de frootheid van dit wielerfenomeen tot e verbeelding van de Fransen spreekt. Onder de 16 Franse wlelerjour- nallsten werd een enquête gehou den met als vraag: wie is uw fa voriet? Het resultaat was: vier stemmen voor de Spanjaard Ba- hamontes, drie voor de Belg Adri- aenssens, twee voor Charly Gaul, Huot, Forester en Rohrbach en een voor Fred de Bruyne. Geen Nederlander dus bij de favorieten van onze Franse pers. Prijzen De totaalsom aan prijzengeld be draagt 45.185.000 francs, met andere woorden ruim 450.000 gulden. Voor de tweeëntwintig etappeklassemen ten is 121.000 gulden beschikbaar. Nummer één krijgt 2000 gulden, nummer twee 1000, nummer drie 500, nummer vier 400, nummer vijf 300 en zo zijn er elke dag 15 prijzen. Het algeeen klassement vergt een bedrag van 70.850 gulden. De tourwinnaar ontvangt alleen voor zijn eerste plaats al 20.000. Nummer twee 15.000 en nummer drie 10.000. In totaal zijn er 44 prijzen. Voor de tijdritten is nog een bedrag van 6000 in totaal uitge loofd. Wat de ploegenklassementen be treft: per dag buiten een extraprjjs (WVWWVWWWWWW^A Nationaal „Jos Mullens" Circus 5 WEKEN KRUISKADE ROTTERDAM. Alle voorstellingen besproken UITVERKOCHT. Meer dan 125.000 bezoekers genoten van het ongeëvenaarde wereldprogramma met de topnummers uit Hollywood U.S.A. Nii op tournee door Nederland. Nog bezocht worden: Tilburg, Breda, Middelburg, Oostburg, Axel, Bergen op Zoom, Zierik- zee, Den Bosch, Zuid-Limburg, Eindhoven, Leiden, Haarlem, Utrecht, Noord-Holland en vele andere steden. Vanaf begin december voor drie maanden tournee door Engeland. In het INTERNATIONAAL PROGRAMMA 5 Dangoly's uit Brazilië, 4 Castors uit Mexico, 5 Lehr Family uit Hollywood, 6 Saltas uit Zuid-Amerika (dé luchtsensatie aller tijden) artiesten van het grootste cir cus ter wereld ,,Barnum and Bailey Ringling Bros". NATIONAAL „JOS MULLENS" CIRCUS met de wereldattracties uit HOLLYWOOD U.S.A. Binnenkort in uw stad voor de best geplaatste Franse regio nale ploeg: f 2000 voor nummer één in het ploegenklassement: in 22 etap pes dus 44.000. Voor het algemeen ploegenklassement is vastgesteld 30.000 voor de winnende equipe, 15,000 voor nummer twee en f 5000 voor de derde ploeg. In totaal 50.000 Dan z\jn er de premies beschikbaar rsteld door de firma's. Er is 10.000 voor de winnaar van het groene-truiklassement, 5000 voor nummer twee en voorts 20 prijzen van 500, totaal 25.000. De zogenaamde gele-truirente vergt een totaalsom van 13.000, De pre mies voor de strijdlustigste renners 27.000. Voor de bergpr-ys is een totaalbe drag van 15.600 voor dé etappepry- zen nodig en 25.600 voor het al gemeen klassement, waarvan de win naar 10.000 ontvangt. Dan is er nog een extra premie voor de zes cols van de eerste categorie: totaal 9000 en tenslotte de suikerprijs voor de renner met de meeste pech met een totaal van 5400. (Advertentie) neem Hemotabs. de nieuwe behande. ling van binnen uit. Een simpel vrijwel smakeloos tabletje plus een glas water ls alles wst U nodig hebt om pön en ongerief van aambeien te verlichten. Hemotabs werken weldadig tegen Uw pön en ongemak. Zalf en setplllen sljn overbodig. Met hun werking van binnen uit, doen Hemotabs d# zwellingen slin ken en bevorderen zo de genezing. Ze sUn bovendien zacht laxerend en helpen zodoende de normale functies herstellen, zo belangrijk voor volkomen herstel en langdurige vrijwaring van pijn. 'n complete kuur f 1.47 bij apothekers en drogisten Nederlands monument te Salzburg onthuld In de Oostenrykse stad Salzburg ls een gedenkteken onthuld ter ere van de Nederlandse soldaten die ln de tweede wereldoorlog gevallen zjjn. De plechtigheid werd bijgewoond door de Nederlandse ambassadeur in Wenen dr. Star Busmann en door ver tegenwoordigers van het provinciale bestuur te Salzburg. Verder was on der meer een gezelschap uit Goes, ge kleed in nationale klederdracht, aan wezig. Deze groep maakt op het ogen blik een toernee door Oostenrijk. De gouverneur-generaal van Canada, vincent Massey, vertrekt dezer dagen uit Ottawa voor een vakantie van twee maanden in Engeland en ln landen op het Europese vasteland, waaronder Ne derland. ff V*" 2 kraai 3 4Cai*A©n 2 kam|>€«rweidse 6 aVtar. aWoonküü kekcjtf rder ?Zoflh«W«iö« ioZwZmhxxd Goese Sla Raak promoveert naar 4e klas K.N.L.T.B. Door een 62 overwinning op Hul ster Ambacht II heeft het Goese „Sla Raak" de laatste hindernis, die haar scheidde van de 4e klas der K. N. L. T. B. genomen. De uitslagen zijn: Heren enkelspel: J. BarthP. Staal 61, 63; W. SmallegangeB. v. Remortel 63, 61. Demes enkelspel: mevr. L. Mol mej. A. v. d. Wiele 64, 64; mej. H. Henderikxmej. P. Geensen 61, 6—0. Gemengd dubbelspel: mej. H. Hen derikxmej. A. v, d. Wiele en W. Smalleganee en H. Taalman 57, 8 6, 46; mevr. J. v. d. Loo en mej. P. Geensen G. v. d. Loo en B. V. Remortel 36, 911. Heren dubbelspel: J. Barth en P. StaalG. v. d. Loo en H. Taalman 6—1, 6—3. Dames dubbelspelmevr. L. Mol en mej. A. v. d. Wielemevr. J. v. d. Loo en méj. P. Geensen 60, 60. Deze situatietekening van het Krui- ningse Bosplan" werd in ons blad van woensdag tengevolge van een fout bij de reproduktie onjuist af ge- drukt. Deze weergave is de juiste. KERKNIEUWS Hervormde Synode over predikantstraktementen In de gisteren voortgezette zitting van de Generale Synode der Neder lands Hervormde Kerk te Driebergen ls na het rapport over de vrouw in 't ambt de kwestie van de predikants traktementen aan de orde gekomen. Van de classis Leeuwarden en van de Bond van Nederlandse Predikanten was een voorstel gekomen om de per 1 januari 1959 in te voeren salaris verhogingen reeds per januari 1958 verplicht te stellen en het aantal sa larisgroepen terug te brengen tot drie. "De Algemene Kerkvoogdyraad en de Raad voor de predikantstrakte menten hebben hierover echter on gunstig adviseerd. Onder meer voer den zy aan, dat vele kerkvoogdyen reeds vrijwillig doen wat straks wordt verplicht. De synode is met dit advies accoord gegaan. Vervolgens ls uitgebracht het laar- verslag 1956 van de Stichting Kerk en Wereld. Uit dit jaarverslag biykt dat de school voor maatschappelijk werk De Horst 58 leerlingen telde. Tien kandidaten slaagden voor het exa men van evangelist. De leerlingen droegen 21.000 by; uit beurzen kon 51.000 worden toegekend. Eind '50 waren 99 wika's ln verschillende func ties werkzaam. Naast de opleiding op de school, kent Kerk en Wereld het team van gemeente-apstolaat, het Open-Deur- werk met zijn blad met een veertien daagse oplage van 130.000 exempla ren, en zijp radiorubriek, met, blykens peilingen, 300.000 luisteraars. Oproep van doopsgezinde sociëteit Tydens de jaarvergadering van de algemene doopsgezinde sociëteit, om vattende alle doopsgezinde gemeenten in ons land, heeft het bestuur de vol gende motie aangenomen: „De bestuurders der algemene doops gezinde sociëteit verklaren ten zeer ste verontrust te zijn over de voort gaande bewapening op grote schaal. Zij achten deze het leven van de ganse mensheid bedreigende ont wikkeling in stryd met de boodschap van het Evangelie en de dienst aan God en Christus. Zij roepen alle chris tenen op zich hierop te bezinnen en in de wereld van hun roeping tot'verzoe ning der volkeren te getuigen". Besloten werd. deze motie ter ken nis te brengen aan de overheid en aan de tot de doopsgezinde broederschap behorende gemeenten. Zaferdag 29 juni atletiek wielrennen volleybal handbal voetbal 18.00 uur KORFBALWEDSTRIJD ZEEUWS XII GOOIS-UTRECHTS XII Gemeentesportterreinen GOES Dagkaarten 50 cent. Kinderen 25 cent. (Dagkaarten geven recht van toegang tot alle wedstrijden). AMSTERDAMSE EFFECTENBEURS Nederland 1951 (3Va) 91% 91V* Nederland 1948 (3'/O 84% 84% Nederland 1955 (3%) 843/, 85 Nederland 1947 (3%) 3 86% 86% Nederland 1937 3 85% 85% Dollarlening 1947 3 94% 94% Investerlngscert. 3 903/s 90% Nederland 1962-64 S 90% 90% Ned. Indië 1937 3 87% 87% Nat. Handelsbank 103% 104 Ned. HandelmlJ. 160% 160 Alg. Kunstzijde Unie 201% 204 Berghs' en Jurgens 264 268 Calvé-Delft 361 361 Hoogovens n.r. 307 306 Ned. Kabelfabriek 287 287% Philips 290% 294% Unilever 465% 474V4 Wllton-Feijenoord 245% 249% Kon. Petroleum Mij. 214.30 219.75 Amsterdam Rubber 78% 79% (Advertentie) 6ier om in te bijion.! Holland Amerika Lijn 178 178% Kon. Paketvaart 157 e.d 157 Rotterdamse Lloyd 169% 170 Scheepvaart Unie 161% 162% Stv. Mij. Nederland 186 185% H.V.A. 128% 132 Dell Mij. 96% 97% Bank van Ned. gem. 4% 95% 95 V4 Albert Heljn 116 Van Berkels Patent 212 206 b.C. Centrale Suiker 191% 193 Kon. Mij. De Schelde N.B. 185% 185% Intern. Nickel 104% 106% Anaconda 67% 69% Baltimore en Ohio 503% Bethlehem Steel 191% 193% General Motors 42% 42y* Kenneeott 112% 113% Missouri K.T. 9% New York Central 32% 32 Pennsylvania 20% Republic Steel 547g 55% PREMIELENIN GEN. Amsterdam 1951 89% 89 Breda 1954 843/4 84 Eindhoven 1954 82 Enschede 1954 79% 81 Den Haag 1952 I 90% Den Haag 1952 II 97 96% Rotterdam 1952 I 91% »iy4 Rotterdam 1952 II 91 91 Amsterdam 1956 I 80% Amsterdam 1956 II 100% Amsterdam 1956 III 100 Alkmaar 1956 79% BEURSOVERZICHT. International* fondsen waren gisteren willig gestemd, overeenkomstig het her stel van Wallstreet, maar het was de cultuurhoek, die de grootste belangstel ling trok aangezien H.V.A. daar de ge. hele middag ln open hoek werd verhan deld en aantrok tot 132. Dit was het ge volg van de optimistische inlichtingen over Ethiopië die de directie gisteren morgen in de jaarvergadering aan de aandeelhouders heeft verstrekt. De an dere cultures werden hierdoor meege trokken, met name Verenigde Deli, waarvan het verslag is verschenen, dat echter ter beurze nog nauwelijks be kend was, Amsterdam Rubber was cir ca 80. Van de internationale fondsen wa» KLM spectaculair, wegens de stijging tot 125. Kon. Olie bewoog zich rondom de 220 gulden. Unilever wist de stand van 479 niet te handhaven en keerde te rug tot 474. Dit was nog 8 punten boven dinsdag. Philips kwam op 295 en AKU trok verder aan tot 205 onder invloed van het bericht over de bouw van een nieuwe nylonfabrlek door de American Enka. In het algemeen was de affaire ter beurze gering en waren de meeste hoe ken verlaten. Dit was ook hert geval voor scheepvaart, maar hier handhaafden de koersen zich uitstekend. In Nievelt was een verkooporder te verwerken en ook Van Ommeren maakte een eind aan de koersstijging. Aandelen Ogem waren een aantal punten hoger wegens het verslag, waarop men niet ongunstig reageerde. Prolongatie 3% procent. (Nageko advertenties) Heden overleed zacht en kalm mijn geliefde man ADRIANUS JOSEPH KAMERMANS, in de ouderdom van 76 jaar. M. KAMERMANS— VAN SCHIJNDEL. O.- en W.-Souburg, 26 juni 1957. Kromwegesingel 31. De teraardebestelling zal plaatshebben op vrijdag 28 juni a.s. des namiddags om 2 uur. Feuilleton „Natuurlijk", glimlachte ze. „Iedere vriend van paps Joe keek Ann aan en overwoog of hy haar zou vertellen, hoe oud hij eigenlijk was. Dacht ze heus, dat hij in leeftijd weinig met haar vader ver schilde Toch aarzelde hy, want hy wist opper best hoe zeer zijn ziekte hem ver anderd had en hij was bang, dat ze als ze zijn leeftijd wist, zou vragen wat er met hem gebeurd was. Nadat ze een paar kopjes thee had den gedronken, vroeg ny of ze hem eens wilde rondleiden. „Uw vader heeft iets gezegd over het inrichten van een der bygebouwen als laboratorium", liet hij erop volgen. De zon scheen nog warm, maar toch was er iets van herfstige kilte in de lucht toen ze hem voorging over de hobbelige binnenplaats, die aan drie kanten door de garages en oude stallen werd omgeven. Een smal la ui tje leidde naar de schuren. „We gebruiken ze geen van alle. Mike geeft voor zijn gereedschap en door Glare Rreton Smith spelletjes de voorkeur aan de lege ga rage", zei Ann. „Paps heeft gezegd, dat U maar zelf moest kiezen." Het duurde lang voor het zover was, maar eindelijk koos Joe Adam- son de schuur met het meeste licht en de meeste lucht. Na zorgvuldig rondgezien te hebben, zei hij tenslotte: „Ik zal ze helemaal van binnen wit ten. Hebt U het adres van ae lood gieter en een elektricien Ik heh stro mend water nodig en dat vergat ik bijna gasaansluiting en Ann stond eensklaps wat bezorgd stil. Dat zou allemaal nogal veel kos ten en wie zou het betalen? Haar goedhartige vader soms? Dr. Adam- son scheen van plan hier zijn hele le ven te blijven. „Het zal heel wat geld kosten", merkte ze beschroomd op. Opnieuw kwam ze tot de conclusie, dat ze hem, zonder het te willen, had beledigd, want op koele toon ant woordde hij: „Ik heb een toelage van de regering gekregen." „Oh!" Ann bloosde hevig en was allesbehalve op haar gemak, maar hij ging er niet verder op in. Ze liepen naar het huis terug en daar wees ze hem de weg: „Volgt U deze straat tot U bij een kruising komt en sla dan de weg ln, die van de rivier afleidt. U komt dan langs de brandweerkazerne en slaat opnieuw linksaf. Soames. de loodgieter, woont vlak naast de elektricien." „En het postkantoor'? Ik moet te legraferen om mijn bagage." Ann lichtte hem ook hieromtrent en zag hem na toen hij vlug, maar met stijve passen wegwandelde. Wat had hij lange benen en wat moest zijn broek nodig worden geperst! Ze had vooral op zijn handen gelet: die waren lang en hadden goed verzorgde na gels. Een blik op de hare ontlokte Ann een zucht. Ze waren brokkelig en goor, de handen van een ploeteren de vrouw, bedacht ze enigszins bitter. Nu ja. maar ondanks al haar werk in huls en tuin was dat eigenlijk geen excuus. Voortaan moest ze die han den systematisch en geregeld verzor (Advertentie) over Uw zenuwen. Neem Mijnhardt's Zenuwtabletten gen, zoals Suzy haar reeds lang had gezegd. Des avonds zaten haar vader en dokter Adamson samen van hun kof fie te genieten, terwijl Ann de borden, die ze voor hun eenvoudig avondeten hadden gebruikt, afwaste, toen er plotseling werd gebeld. Anns vader riep, dat hij wel zou opendoen, zodat ze het tijdens haar werk totaal ver gat. Ze maakte de keuken aan kant en gaf de kat zijn eten, Thomas, de kater, was een temperamentvol heer schap, dat op ongeregelde tijden thuis kwam, maar, wanneer hij by geval zijn avondmaaltijd niet gereed vond, met klagend gemiauw door het huis liep en zijn lange dikke staart zwaaide. Vana«ond was hij uit, dus zette Ann zijn schoteltje op de plank, voor het geval meneer later zijn opwachting kwam maken. Toen nam ze haar naai mandje mee naar de zitkamer en ging op een „poef" naast de haard zitten. Het was niet bepaald koud slechts een beetje kil, riaar dokter Derwent had toch het vuur aangestoken. Toen ze binnenkwam keek hy op en vroeg: „Hoe ben je gisteravond met de jonge Thornton opgeschoten? Och", ging hjj met een glimlach tegen zyn collega voort, „Ann heeft het land aan die arme jongen en ze wil maar niet zeggen waarom." „Ik heb niet het land aan hem", zei Ann, die vuurrood werd. „Ja, ik had het wel, maar ik blijk me te hebben vergist." „Watblief vroeg haar vader, met opgetrokken wenkbrauwen. „Dat ls helemaal niets voor jou! Had je de jongen Verkeerd beoordeeld „OchAnn boog zich verlegen over de sok, waarmee ze bezig was. „Hy' brengt vanavond uw oude regen jas terug. Haar vader boog zich voorover en klopte zijn pijp uit. „Die heeft hij daar even al teruggebracht." Plotseling keek hij zijn dochter met grote ogen aan „Had je hem soms verwacht? Och mijn arme Ann!" lachte hij. „Nu begrijp lk, waarom de jongen zo'n be nauwd gezicht trok en langs me heen in de hal tuurde. Het spijt me, Ann, maar ik dacht, dat je hem niet mocht en vroeg daarom niet, of hij binnen wilde komen." „O", zei Ann. met een wat gedwon gen glimlach, „het komt er niet op aan, maar hij heeft het éénzaam, om dat hij vrijwel niemand hier kent." „Nii", hernam haar vader, die trachtte ernstig te blyven, „in elk ge val kent hij jou. Och ja, het moest er wel van komen, vind ik", ging hy voort, zich tot zyn gast wendend. „Je moet weten, dat Ann vierentwintig is en haar hart tot nu toe vry was. Is het niet wonderlijk?" Ann zag dat Joe haar medeiydend aankeek en bloosde opnieuw. O, als paps nu maar eens ophield, haar er mee te plagen! Je zou toch denken, dat hij als verstandig en begrijpend man, niet maar aan iedereen zou ver tellen, hoe weinig zijn dochter nog van de liefde wist, „Hm!" zei dokter Adamson lang zaam, „het is niet zo zeer wonderlijk als wonderbaarlijk. De een of andere gelukkige zal er wel bij varen." „Zeg eens, Joe, ga nu niet de ga lante ridder uithangen!" riep John Derwent, terwijl hij lachend het hoofd schudde. „Lieve Ann, myn vriend Joe is ongevoelig voor vrouwelijk schoon, dus moet ik wel aannemen, dat het je kookkunst is (Wordt vervolgd) (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 12