Veel kritiek uit Tweede Kamer op het ontwerp-Pachtwet klankbord Landbouwexpositie werd geen manifestatie voor het hele volk CONCENTRATIE VAN KLEINE SCHOLEN NODIG WOENSDAG 26 JUNI 1957 PROVISO'. ALE ZEEUWSE COURANT LANDBOUWSCHAP KWAM NIET AAN BOD „Landbouwkundige toetsing" mag niet gebruikt worden voor sanering (Van onze parlementaire redacteur). In het wetsontwerp tot regeling van de pacht wordt de eigendom teveel beknot en er wordt teveel In geregeld. Als het niet grondig wordt omge werkt, zullen we onze stem er niet aan kannen geven. Aldus sprak de Zeeuw se afgevaardigde de heer Kodde, burgemeester-secretaris van Zoutelande en staatkundig-gereformeerd, dinsdagmiddag Ln de Tweede Kamer z(jn afkeu ring over het wetsontwerp uit. zyn politieke tegenvoeter, de socialistische heer Egas, noemde bet ont werp, afkomstig van zijn partijgenoten de ministers van landbouw, visserij en voedselvoorziening en van justitie, dr. Mansholt en prof. Samkalden, wel degeljjk aanvaardbaar, al had hij op enkele onderdelen nog wensen. De aanwending van het wetsontwerp en met name van het daarin vast gelegde landbouwkundige toetsingsrecht voor het bereiken van sociaal-eco nomische doeleinden, zoals sanering van het landbouwbedrijf, wat door de heer Kodde als een vorm van socialisatie werd uitgekreten, vormde voor nem juist een van de aantrekkelijkheden. Tussen de opvattingen van de heren Kodde en Egas lag een hele scala van beoordelingen. Ook ln de ogen van de heer Van Dijk van de V.V.D. was hel grondeigenaren. Zulk een ingrijpen achtte hy niet in al le gevallen verwerpelijk, maar hjj maande toch wel tot grote voorzich tigheid aan. De christeljjk-historische heer De Ruiter ging in grote lijnen met het wetsontwerp akkoord. Hij had kritiek op onderdelen en vroeg zeer terecht, waarom de regering by de samenstel- aangewezen publiel rechtelijke bedrijfsorgaan. De rege ring wenste de P.B.Ó. en nu zij er is, maakt zij er geen gebruik van. De heer Droesen van de K.V.P. meende, dat als nog enkele onderge schikte wijzigingen zyn aangebracht, de K.V.P het wetsontwerp gaarne zal accepteren We hebben echter de in druk, dat wat hij ondergeschikt noemt, door de socialistische fractie heel an ders geapprecieerd zal worden. Met name geldt dit de landbouw kundige toetsing door de grondkamer, een onderdeel van het wetsontwerp, waarom ln het debat voornamelijk de strijd gevoerd zal worden. De toet singsnormen die de grondkamers han teren voor beoordeling van de land bouwkundige gevolgen der verpach ting betreffen voornamelijk de om vang, de ligging en de verkavelings- toestand van het pachtobject. De heer Egas van de P.v.d.A. koes terde geen bezwaren tegen een toet sing, die tot verkavelingen en sane ring leidt men sprak in dit geval van een positieve toetsing - mits zjj met enige voorzichtigheid wordt toe gepast. De heer Droesen van de K.V. P. wilde deze positieve toetsing niet. Hij was van oordeel, dat een negatieve toetsing vanzelf al tot verbeteringen zal leiden. Ondoordacht De r.-k. afgevaardigde diende enige amendementen in om de positieve toetsing te verzwakken. Hij handelde daarmede in de geest van een aantal andere afgevaardigden, die veel dich ter bij zijn standpunt bleken te staan dan bij dat van de heer Egas. De an ti-revolutionaire heer Biewenga sprak zelfs van een ondoordacht regerings voorstel en de heer Van Dijk vroeg zich af, wat een sociaal-economisch verantwoord bedrijf, waarnaar by de landbouwkundige toetsing gestreefd wordt, is. Moeten de pachtkamers dit uitmaken De heer De Ruiter van de (J.H.U., stond niet onmiddellijk afwij zend tegenover de toetsing. Wel ver langde hij, dat zij met grote soepelheid zou worden toegepast. De heer Kodde S.G.P. moest er uiteraard in het ge heel niets van hebben. Er zal in de loop van de beraad slagingen nog heel wat over ge zegd worden, mede naar aanlei ding van amendementen, dit on derdeel van het wetsontwerp be treffende. Toen de Tweede Kamer om even over één met haar be schouwingen begon, was er nog geen enkel amendement. Bij het uiteengaan van de vergadering om zes uur waren erachtentwin- Mg. Zy betroffen niet alleen de kwestie van de landbouwkundige toetsing. Ook enkele andere onderwerpen eis- TEMPERAMENT. De politie van Na pels hield een oude man aan, die in een bar zijn 45-jarige geliefde mis handelde en met een scheermes be dreigde. Op het politiebureau be merkten de agenten tot hun grote Verbazing, dat hun arrestant, die Vin- cenzo Nappo heette, 104 jaar was. Zij Hebben de grijsaard, nadat hij wat bekoeld was, maar weer laten ver trekken. TE MOEILIJK. Een rechter in To ronto heeft uitgemaakt, dat een voor waarde in een testament, volgens wel ke mevrouw Florence Topper het vruchtgebruik van een kapitaal van vijfduizend dollar krijgt mits zij niet rookt of alcoholhoudende dranken ge bruikt, ongeldig is, aangezien haar hierdoor een „onmogelijke taak" zou worden opgelegd. ESPERANTO. In Trelleborg (Zuid- Zweden) is mejuffrouw Elly Blokker, dochter van de voorzitter der Neder landse esperantistenvereniging J. Blokker, woonachtig te Haarlem, in het huwelijk getreden met de Zweed se esperantist Olie Persson. De huwe lijksvoltrekking gebeurde door ds. dr. Gunnar Edberg, een bekende Zweedse esperantist. Er waren gelukstele grammen uit 14 landen in het es peranto. Volledigheidshalve: het jon ge paar maakte kennis tijdens een esperanto-congres. ten de aandacht op. Zo maakte de heer Biewenga (a.r.l er bezwaar tegen, dat bij de vaststelling van het pachtprijs- peil door de regering uitgegaan wordt van e$n gemiddelde en niet van zo als de Sociaal-Economische Raad juis ter acht het bedrijf op de minst waardevolle grond met verder ver schillen naar de rentabiliteit. Behartlgingswaardige woorden zijn gesproken over de overdracht van paent van een 65-jarige pachter of van een jongere pachter, die ziek of invalide is, op zijn echtgenote of zyn naaste familieleden. Voor de heer Van Dijk van de V.V. D. was dit contlnuatierecht niet in volle omvang aanvaardbaar, omdat het teveel op een zakelijk in plaats van een persoonlyk recht begint te lij ken en het de pachter bevoordeelt bo ven de verpachter. Verzwakking van de positie van de eigenaar was ook de bedenking, die de heer De Ruiter (c. h.) ertegen aanvoerde. De heer Droesen (k.v.p.) wilde te rug naar de regeling van het pachtbe- sluit, dat wil zeggen, dat de erfgena men en de overblijvende echtgenoot zich binnen vier maanden na het overlijden van de pachter tot de pacht- rechter moeten kunnen wenden met het verzoek om een of meer hunner in plaats van de overledene te stellen. AJlecn de heer Egas van de P.v.d.A. was geheel vóór het contlnuatierecht. Hy noemde een blijvend gebruik van de grond gewenst o.a. omdat de pach ter daarin vaak veel geld geïnvesteerd heeft. Deze afgevaardigde bepleitte voorts een stringent optreden tegen monde linge pnehtafspraken, die eigenlijk nietig zouden behoren te zijn. Tenslotte noemde de heer Van D(jk van de V.V.D. de in het ontwerp opge nomen bepalingen over de beëindiging van de pacht door het geven van een andere dan een agrarische bestem ming aan de grond erg onduidelijk. En hg vroeg, of wel voldoende gewaakt is voor de onafhankelijkheid van de grondkamers, wanneer zij als recht sprekend college optreden. De toevoe ging van een ambtenaar achtte h(j na melijk niet juist. Vanmiddag vervolgt de Tweede Ka mer het debat over de nieuwe pacht wet. Ir. Witte nam het woord „minderwaardig" terug De minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid, ir. Witte, heeft in een schrijven aan de Eerste Kamer de kwalificatie „minderwaardig",, die hij heeft gebruikt voor een opmerking van hét Eerste-Kamerlid de heer Revers (e.h.u.) ingetrokken. De minister had deze kwalificatie gebruikt tijdens de debatten, die de vorige maand in de Kamer zijn gehou den over zijn begroting. In de brief, die gistermiddag in de Kamer werd voorgelezen, zegt ir. Witte tijdens de debatten te hebben begrepen, dat de heer Reders de regering had verwe ten „de "woningnood om politieke re denen te verlengen". Uit de handelin gen is echter gebleken aldus minister Witte, dat dhr Ryers dit niet zo heeft gesteld. Als lid van de Eerste Kamer is gis termiddag beëdigd de heer C. van der Waerden (arb.). Hij komt in de plaats van de onlangs afgetreden mevrouw dr. H. Verwey-Jonker. KWEEKSCHOLENPLAN IN TWEEDE KAMER Adoptie van kweekscholen niet meer toegestaan (Van onze parlementaire redacteur). De onderwijsdeskundigen in de Twee de Kamer stonden dinsdagavond aan getreden voor de behandeling van het kweekscholenplan, waarin maatrege len zijn opgesomd om de grote behoef te aan onderwijzers in de komende ja ren op te vangen. De reële betekenis van dit door minister Cals, aan de Kamer overge legde plan is. dat het aangeeft, welk aantal kweekscholen er per richting voor een bepaald aantal jaren nodig wordt geoordeeld. Het gaat er van uit, dat het te ontwerpen kweekscholen- apparaat onderwijskundig gezien aan hoge eisen dient, te voldoen en dat de kwaliteit van de opleiding zo goed mogelijk moet worden gewaarborgd. De totale kweekschool bevolking zal in de periode rondom 1966 gemiddeld 16.000 leerlingen bedragen, zo heeft 3 bewindsman berekend. De thans bestaande kweekscholen kunnen, zelfs als men de geadopteerde scholen niet meetelt, wat hun aantal betreft, vrijwel voldoende worden ge acht om in de behoefte aan onderwij zers te voorzien. In sommige gevallen zal de grootte der afzonderlijke scho len moeten worden uitgebreid terwijl het voortbestaan van te kleine scholen tot concentratie noopt. Voorts is het wenselijk gebleken, dat enkele geadop teerde scholen zelfstandigheid verkrij gen en enige nieuwe scholen worden opgericht of gesubsidieerd. Van een Deze pas vrijgegeven officiële foto toont de imposante en angstaanja gende paddestoelwolk welke boven 'het eiland Christmas in de Stille Oceaan kwam tê hangen, toen daar de enorme slag van de laatste van de veelomstreden serie Britse kernex plosies was verklonken. De explosie werd enkele dagen geleden veroor zaakt toen een kernv:apen van grote hoogte boven het eiland werd uitge worpen. aantal scholen dient de ontwikkeling te worden afgewacht. De Kamer heeft dit kweekscholen plan, nadat mevrouw FortanierDe Wit (v.v.d.)) en de heren Peters (k. v.p.)Scholten (a.r.), Kleywegt (p.v. d.a.), Tilanus (c.h.) en Gortzak (c.p. n.) er het woord over hadden gevoerd en de minister het had verdedigd, voor kennisgeving aangenomen. Minister Cals gaf te kennen, dat het zgn bedoeling Is snel beslissingen te nemen. Van vandaag af, zo zeide h(j, zal het systeem van adoptie van kweekscholen niet meer worden toege staan. Hjj zal evenw;el niet onmiddel lijk tot opheffing van kleine kweek scholen overgaan. Tour de France toch voor televisie. De organisatoren van de „Tour de France" en „Radio-Diffusion et Tele vision Francaise", die in handen is van de staat, zijn het eens geworden. De leiding van de televisie-uitzendin gen had geprotesteerd tegen het be drag, dat" de organisatoren van de „Tour de France" gevraagd hadden voor het recht om de Ronde uit te zenden en deelde vriidag jl. mede, dat de „Tour de France" niet zou worden getelevisioneerd Zij beweerde, dat zij evenveel recht had om met haar tele visiecamera's op de weg te verschij nen als de renners met hun rijwielen. H Dinsdagochtend mochten de kleuters van Enschede de spits Ij M afbijten bij de grootscheepse inenting met Salkvaccine tegen kinderverlamming. Op de foto ziet men een van de 8000 En- M ee schedese jongeren, die de in- m jectle krijgt. „De vrouw in hel ambt" Besluiten Gen. Synode De Generale Synode van de Ned. herv. kerk in hét Eyckmanhuis te Driebergen bijeen, heeft dinsdag de discussies over het rapport „de vrouw in het ambt" besloten met het stemmen over een aantal voorstei len. In de eerste plaats werd voorge steld, geen voorstellen in behande ling te nemen zolang het rapport van de raad voor kerk en theologie over de ambtsopvatting nog niet klaar is. Dit voorstel werd verwor pen met 14 tegen 37 stemmen. Het voorstel, het rapport van de desbetreffende commissie over de vrouw in het ambt zonder de bijbe horende voorstellen aan de classicale vergaderingen ter bestudering aan te bieden, werd verworpen met 15 stemmen voor en 36 tegen. Voorts werd het voorstel, alle ambten volledig voor de vrouw open te stellen, verworpen met 25 stem men voor en 26 tegen. Aangenomoi werd het voorstel, voor de vrouw het ouderling- en dia kenambt open te stellen en de vrouw met een dispensatieregeling tot het ambt van predikant toe te laten. Voor 29 en tegen 22 stemmen. Voorstellen om de dispensatiere geling voor toelating voor vrouwelij ke predikanten te regelen zullen nog tijdens de zittingen van deze syno de worden aangeboden. Deze voor stellen betreffen veranderingen in de kerkorde in eerste lezing. Na bin nenkomen van de consideraties van de' classicale vergaderingen in de loop van het volgende jaar zal dit aangenomen voorstel in tweede le zing worden behandeld. De Hervormde Synode benoemde o.a. tot lid van de Raad voor de Zending, ds. E. Durkstra; tot lid van de nieuw ingestelde sectie bij belverspreiding van de Raad voor de Herderlijke zorg, mevrouw S. C. de Casembroot-Van der Feltz en ds. I. J. van Houte. Smokkelauto reed op drie andere wagens in Een smokkelauto, bestuurd door H. R. uit het Belgische Middelburg, die door douaniers werd achtervolgd, i3 maandag op de weg van Brugge naar Knokke, ingereden op een drietal auto's, die daar eerder met elkander in botsing waren gekomen. De be stuurder van de s"mokkelauto werd gewond naar het ziekenhuis te Knok ke overgebracht. Zijn auto bleek hon derden kilo's boter te bevatten, die in beslag werden genomen evenals de auto zen. Tegen R. is een bevel tot aanhouding uitgevaardigd. Ontsnapte.gevangene op vliegveld gegrepen. George Hinds, die gisteren voor de derde keer in z(jn leven erin slaagde uit de-gevangenis te ontsnappen .en wel te Londen, heeft niet lang geprofi teerd van zyn vrijheid. Zes uur na zlln ontsnapping werd hij opnieuw gepakt In Bristol, 130 kilometer van Londen, waar hy op een vliegtuig wilde stap pen naar Ierland. Hij werd herkend door luchtvaart- employè's toen hij voor het loket ver scheen om een kaartje te kopen voor Dublin. Men gaf hem gewoon een kaartje,, maar waarschuwde ondertus sen de politie. Hihds stapte tn, maar, terwijl de motoren al proefdraaiden, werd het vliegtuig ineens omgeven door vijf politiewagens. Toen de poli tiemannen het toestel binnenkwamen trok Hinds met een ruk zyn bril voor zijn ogen weg, maar hij bood tenslotte toch geen weerstand. In het zeegebied van Durban (Zuld- Afrlka) is een reusachtige witte walvis van zestig ton gevangen, naar verluidt de eerste die aan de Zuldafrikaanse oostkust is geharpoeneerd. De organisatie van Noorse studenten heeft aan een student uit Kaapstad een beurs van vier maanden verleend, als bewijs van medeleven met de Zuldafri- kaanse studenten ln hun verzet tegen de rassenpolitiek van hun regering. jniiiiiiiiiitiiniiiinnininrnnminnnninïïnnmtniTimiiTiininiiiinnTiiijs Dr. Mansholt Men moet 1 niet-agrariërs trekken H In zyn openingswoord voor de nationale Iandbouwtentoon- ee stelling te Utrecht heeft de mi ll nister van landbouw, visserij en ee voedselvoorziening, dr. S. L. Mansholt bepleit voor een ver- li hoogd tempo in de modernise- ring van de landbouw. Hier in voor zullen hogere invest erin- gen nodig zijn. Op het ogenblik wordt in de landbouw aan machines 200 miljoen gulden per jaar geïn vesteerd en aan de gebouwen een zelfde bedrag. Dit noemde hij nog niet voldoende. Er moet nog veel gedaan worden, ook op het gebied van ontsluitings wegen, vernieuwing van de ge bouwen en betere huisvesting. De belangstelling van dc ge middelde Nederlander voor de landbouw is in ons land zijns inziens nog te gering. Dit acht hij ook voor een deel de schuld van de landbouw zelf. die zich tot heden te slecht heeft gepresenteerd. Dit is in het buitenland beter, aldus de minister. Hij hooot dat over twintig jaar het merendeel van de bezoekers niet-agrariërs zullen zijn. Dan is het pas 1 goed. H Met deze wens verklaarde ee minister Mansholt de expositie voor geopend. mm Het Wereldgebeuren Organisatoren misten kans (van een medewerker) Do nationale landbouwexpositie, die minister Mansholt gisteren in Utrecht heeft geopend, nadat zij maandag officieus al was begonnen, is niet helemaal geslaagd. Dat was ook eigenlijk niet te verwachten. De organisatoren stonden voor een uitermate moeilijke taak. Zij moes ten aan de ene kant de verschillende belangen in de landbouw tot een harmonieus geheel verenigen zij moesten aan de andere kant reke ning houden met de belangen van verschillende commerciële, om niet te zeggen industriële groepen en in de derde plaats moesten zij 'n oplos sing zien te vinden voor de grote taak die zij zich bij hun opzet had den gesteld, namelijk, om over het geheel van alles wat de landbouw voortbrengt en consumeert, dat wil zeggen gebruikt, een aantrekkelijk en overzichtelijk beeld te geven. Dat laatste nu is, zoals wij reeds zeiden, niet helemaal gelukt. De na tionale landbouwexpositie die, zoals de bedoeling is. elke twee jaar zal worden gehouden, misschien te Utrecht of misschien op een ande re plaats, heeft net zoals de vorige tentoonstellingen die onder auspiciën van de Jaarbeurs werden gehouden en die ten dele een agrarisch karak ter hadden, voornamelijk een com mercieel element. Dat wil zeggen: zijis eigenlijk uitsluitend bedoeld voor de boeren. De organisatoren hebben dan ook naar onze mening de kans gemist om, te beginnen bij deze nationale landbouwexpositie, aan het Neder landse volk te tonen, wat eigenlijk de Nederlandse boeren kunnen en in hoeverre de eisen die zij stel- ien telkens weer aan de regering en aan de consumenten, terecht zijn gesteld. Men heeft een schuchtere poging gedaan niet alleen de landbouw machines te tonen maar ook de produkten die de boeren maken, door aan de tentoonstelling een expositie van vee te verbinden. Maar dat is dan ook ongeveer het enige. Er zijn geen aardappels, er zijn geen granen, er zijn geen pro dukten van onze tuinbouw te vin den. Veel erger is het nog, dat verschil lende belangrijke instanties en cor poraties verstek hebben laten gaan. Zo schittert bijvoorbeeld de rijks- landbouwvoorlichtingsdienst door afwezigheid. Er is op de hele natio nale landbouwexpositie helemaal niets te zien omtrent de plannen die de regering denkt te koesteren ter sanering van het landbouwbedrijf in Nederland. Er zijn trouwens ook M Niet op rozen amice Bourgès-Maunoury heeft niet lang op dc School voor Po litieke Wetenschappen in Parijs gezeten. De Tweede Wereldoorlog kwam er tussen, en hy moest in mili taire dienst. Na krijgsgevangenschap streed hij ln de ondergrondse. Het was in de illegale strijd, dat hij de vrouw ontmoette die nu zijn echtge note Is en die dc huishouding be stuurt in hun kleine woning te St.- Germain, oen half uur rijden van Pa rijs. Op haar berust ook voornamelijk de opvoeding van hun twee kinderen, de tienjarige Jacques en de elfjarige Mare. Vader immers heeft het al ja renlang druk met het besturen van het hele land. Van elf kabinetten is hy al lid geweest. En van het nieuwe Franse ministerie is hy de baas. Meer dan ooit wordt hij door het werk in beslag genomen. Neen. niet lang heeft hij aan de School voor politieke Weten schappen gestudeerd, maar mis schien heeft h'« cr wel let* opgesto ken over het belang van overredings kracht. Hy beschikt niet over bijzon dere redenaarstalenten, maar wel verstaat hij de kunst, om krachtige afgumenten naar voren te brengen, en die voor zichzelf te laten spreken Maandag heeft hij die bekwaamheid weer dubbel en dwars nodig gehad. In de Nationale Vergadering njofst gestemd worden over belastingvoor stellen. die niet veel afwijken van.de ontwerpen waarover de vorige 'rege- ririg, die van Guy Mollet., gestruikeld Was, Tot dat belastingplan behoorde: verhoging van de benzineprijs vah t£.6' tot frenk ,^er liter, varv-de vennootschapsbelasting met 10.pre fect. van-de zegelrechten raet.20 pro cent en vai; de omzetbelasting op nlel essentiële goederen van 19.5 tot '25 procent. Bovendien wil de regering Oen belasting op bepaalde reserverin gen „van middelgrote en. grote onder nemingen heffen. In totaal zou op de ze manier dit iaar een bedrag van on geveer 1.7 miljard gulden meer in de rffiatkist terechtkomen. En dat is ycriig om Frankrijk in staat ie stel len. het hoofd .boven het financiële moeras te houden. Dat uiteindelijk (leze voorstellen maandagavond (met eer. betrekkelijk kleine meerderheid) werden aangenomen, was niet IrcL minst het gevolg van het ernstige be roep, dat Bourgès-Maunoury óp de afgevaardigden deed. Hij stelde hen voor het nuchtere feit, dat het geld e: hoe dan ook. moest komen en dat zijn kabinet zou aftreden wanneer de ka mer het voorstel verwerpen zou. Men kon, volgens hem. de regering alleen maar ten val brengen, wanneer men meende, dat een andere kan worden samengesteld ot> basis van een meer derheid in de Kamer". (Zyn eigen ka binet steunt op de minderheid». Klaarbiykeiyk zagen de afgevaardig den evenmin als hij een kans om zo'n meerderheidskabinet in elkaar te timmeren. Bourgès-Maunoury kan overigens nog niet beweren, dat hij op ro zen zit. Dat de belastingvoor stellen van de minister van financiën. Gaillard, werden aangenomen, zal hem tevreden stemmen, maar hij zal toch onvoldaan zyn. en wel omdat de meerderheid van 42 stemmen geen zekerheid voor de toekomst biedt. En ln de nabije toekomst wachten nog allerlei andere problemen op een be slissing van de Kamer. Reeds klagen Franse kranten omdat zij nog steeds niets defnltiefs hebben gehoord over de plannen om de regeringsultgaveh met 2 miljard te beperken. Bovendien is daar het Algerijnse vraagstuk, dat nog niet nader tot een beslissing komt. En men kan zich moeilijk eer. vraagstuk voorstellen, waarby Sn de volksvertegenwoordiging eensgezind heid verwacht kan worden. Bourgès- Maunoury zal waarschijnlijk moeten voortgaan met het stellen van ver trouwenskwesties. En met 't toepas sen van zijn overredingskracht. On middellijk echter komt er een ogen blik. waarop alle kennis van de School voor Politieke Wetenschappen tekort schiet om een val van zim ka binet te voorkomen. MAURICE BOURGfcS-MAUNOURr vindt argumenten van de zijde van de publiekrechtelij ke bedrijfsorganisatie maar zeer schuchtere pogingen in het werk ge steld om iets van de werkzaamheid aan den volke te vertonen. Zo heeft alleen het Landbouwschap een voor lichtingsstand ingericht, een stand, die overigens nogal eenvoudig Is op gezet, maar alle andere produkt- schappen en bedrijfschappen zijn afwezig. Wij heben begrepen, dat dit is ver oorzaakt door een verschil van me ning tussen de stichting Nationale Landbouwexpositite en de Koninklij ke Nederlandse Jaarbeurs. Maar dat zijn details waarin men als outsider moeilijk kan treden. Het enige wat ons overblijft is te constateren dat deze eerste grote nationale land bouwexpositie in elk geval op één punt volkomen is mislukt, namelijk doordat zij er niet ln is geslaagd aan het Nederlandse volk duidelijk te maken, wat eigenlijk precies de Ne derlandse landbouw voor noden heeft, wat haar prestaties zijn en op welke vooruitzichten zij rekent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 3