Zeeuwse visserij besomde vorig jaar meer dan 13 miljoen ZentrA N.V.v.h. GEBR. POLAK VLISSINGEN DR. DEN HOLLANDER BEDANKTE BIEZELINGSE SCH00UEUGD VAN :win Zceu\m Almanak tot tS.ijpe §ir€Dtoin DRONKEN FIETSER WERD TOT TWEE WEKEN VEROORDEELD HENK TON -15 JAAR - HAALDE EINDEXAMEN H.B.S. B! Agenda a PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 22 JUNI 1957 HET JAAR '56 WAS UITZONDERLIJK GOED ..7.e,oihp1" hpp.ft nnhnmunprinrlp vftlo wun Haf m{cllll/lfon VAn Advertentie) „Zevibel" heeft opbouwperiode afgesloten De Zeeuwse vlsserty heeft In 1956 een ultzonderiyk goed jaar gehad. Meer dan 85 miljoen kg. vis werd aangevoerd, die totaal f 13.192.171 opbracht. De garnalenvissers, die in 1955 reeds een topjaar beleefden, vingen vorig Jaar nog meer garnalen, tcrwyi de prezen ook opnieuw belangrijk hoger wa ren. Het aantal kilo's num toe van ruim 1,7 miljoen tot ruim 2 miljoen, en de geldelijke opbrengst steeg van bjjna f 1.9 miljoen in 1955 tot ruim f 8,1 miljoen vorig jaar, wat neerkomt op een stijging van de gemiddelde prijs met f 0.42 tot f 1,52 per kg. Ook de mosselkwekers hadden in 1956 een top jaar. De cijfers geven zelfs nog een iets gunstiger beeld dan die van 1954, toen ook al recordopbrengsten werden geboekt. In het seizoen 'BOfBI werden numeljjk totaal 596.941 ton mosselen aangevoerd met een waarde van f 6.996.339 tegen in '54/'5ö en '55/'56 resp. 626.451 ton ter waarde van f 6-575.132 en 483.939 ton met een opbrengst van f 5.758.814. De oestercul tuur heeft nog met moeilijkheden te kampen gehad, doch de verkoop was uitstekend. De totale export bedroeg 20 miljoen stuks tegen 19.976.000 In '55. De opbrengst steeg met f 43.000 tot f 8.620.000. Deze voldoening geven de cUfers *ün te lezen in het jaarverslag over 1956 van de Vereniging tot Be vordering der Zeeuwse Visserybelangen „Zevibel", dat vandaag (zaterdag) op de Jaarvergadering te Goes wordt behandeld. Het aantal vaartuigen dat in Zee land deelneemt aan de kleine trawl- en garnalenvisserij is weer met 8 toe genomen tot totaal 81 met een geza menlijk motorvermogen van 4.968 e.p.k. De uitbreiding bestond uit tweede hands vaartuigen uit andere havens. De grootste staging gaf Arnemuiden te zien met 3 vaartuigen. De Bresken- se vloot bleef constant In aantal (30). In de oester- en mosselvisserij daal de echter het aantal vaartuigen n.l. van 281 tot 273. Twee mosselvaartui gen werden naar België verkocht, ter wijl twee bedrijven naar Harlingen werden overgeplaatst. Voorts onder ging de vloot verandering door het uit ae vaart nemen en slopen van en kele vaartuigen alsmede door verdere aan- en verkoop en nieuwbouw. De secretaris, drs. R. Cambier, merkt in zijn uitvoerig verslag verder o.m. op, dat „Zevibel" in 1956 een opbouw periode heeft afgesloten. De organi satie staaat nu aan het begin van een HET ADRES VOOR IJZERWAREN, GEREEDSCHAPPEN ENZ. nieuw tijdperk, waarin niet meer ge streden zal moeten worden voor de er kenning van een Zeeuwse visserijor ganisatie, zo schrijft h(j. „Zevibel" n.l. in 1956 door de S.E.R. erkend is, de representatieve organisatie voor de Zeeuwse visserij en tevens is bereikt, dat deze vereniging een vertegen woordiger in 't bestuur der Visserijen op de Zeeuwse stromen heeft gekre gen. Bovendien hebben de leden ge toond, bereid te zijn offers te brengen voor hun vrije organisatie. Hiermee is een stevig fundament gelegd voor de toekomst en is een periode van pionieren afgesloten. Uitvoerig wordt in het verslag ook melding gemaakt van de stappen wel ke zün ondernomen om het overbren gen van halfwasmosselen van het Friese wad naar Zeeland mogelijk te maken, omdat de meeste Zeeuwse percelen te dun bezaaid waren als ge volg van het mislukken van de zaad- visserij op het Groningerwad. De In spectie der Visseryen bleek echter bang te zijn voor besmetting van het Friese wad met de mosselparasiet, als de mosselkwekers met hun schepen uit Zeeland naar het Friese wad zou den varen. Daar dit gevaar er nu even foed is als de kwekers naar het noor- en varen om orders uit te voeren en door verschillende mosselkwekers het verbod van het overbrengen van half- wasraosselen werd ontdoken, heeft de directeur van de Visserijen in een on derhoud toegezegd, deze zaak met de heren Korringa en Van Erp te zullen opnemen. Voor de garnalenvissers kon wor den bereikt, dat in het begin van '57 aan. diè vissers, van wie geen garna len waren doorgedraaid, ongeveer 60% van de totaal betaalde heffing over 1956 van 5 ct per kg, werdte- rugbetaald. Het sardijncontract met de Mean International te Tholen heeft niet tot volle tevredenheid van beide partijen kunnen werken. Wel is ermee bereikt, dat er een tamelijk ste vige bodem in de markt lag. Het aantal aanvragen om kredie ten krachtens de visser(j-nota heeft zich beperkt tot één, ondanks het feit, dat de vloot nog steeds als verouderd moet worden aangemerkt. De ver- Klichting van het moeten verkopen uiten ue visserij van het te vervan gen vaartuig, waardoor een waarde vermindering optreedt, die niet goed gemaakt wordt door een sloof moet als oorzaak van het acl ge blijven van voldoende aanvragen worden gezien. Zo men met de maat regelen van de visserijnota, de zo zeer vereiste vlootvernleuwing wil berei ken, zal er het noodzakelijke comple ment van het verlenen van een sloop- premie aan toegevoegd moeten wor den, zo stelt de secretaris. Het aantal bij de „Zevibel" aange sloten bedrijven steeg in 1956 met ze ven tot 179. KUNSTSCHILDERS IN DE DOP „Monster"-tekening over opening Zeeuwse spoorlijn De hervormde school van Biezelin- ge telt kunstschilders-in-de-dop 1 Een paar maanden geleden liet boven meester Walrecht de kinderen van de vijfde, zesde en zevende klas samen een gekleurde tekening maken om op de ouderavond als werkstuk te kun nen tonen. Het festijn van de opening van de geëlektrificeerde Zeeuwse spoorlijn was juist achter de rug en daarom hoefde niet lang naar het onderwerp te worden gezocht. De kinderen waren nog vol over die INGESLOTEN De jongste telg van een familie uit Sluis heeft een vreemd avontuur meegemaakt, waarbij hij onbewust de hoofdrol speelde. De 15 maanden ou de baby werd namelijk zoet gehou den in de personenauto van de fa milie. Inderdaad een ideale rust plaats voor de kleine. Een ouder broertje vijf jaar oud zag dit met leedwezen aan. Zijn jongere zusje wel in de auto en hij niet, dat was niet eerlijk! Met een fors gebaar wierp hij de portieren van de auto dicht. De ruiten waren dicht, de contactsleutel zat in de au to cn de kleuter was opgesloten. Be paald geen aangename situatie voor de 15 maanden oude baby, die zich echter niets van deze ramp aantrok en rustig doorging met op zijn beertje te sabbelen. De familie, in casu de vader en de moeder, stond nu voor de moeilijk heid de personenauto te openen en het kind te bevrijden. Na veel ge peuter lukte het een ijzerdraad door het raarp te steken. Maar toen be gon de pret pas echt. De opgesloten baby verkeerde wellicht in de waan, SNELVERKEER EN... De nijvere knapen ran de drank bestrijding laten zich- zelfs in 'deze dagen met récord-omzetcijfers aan bier niet ontmoedigen. In Vlissin gen blaken zij althans van activiteit: spandoeken met lugubere opschrif ten m de trant van drank en ben zine, een slechte cpcktail zjjn lc' terlijk niet van de lucht. Dreigend hangen ze boven de straten, de mens heid' voortdurend manend tot matig heid. Hetgeen, o ironie, overigens de makers van pittiger dranken dan karnemelk óók doen, onder het motto „Een matig mens is z'n vry- hetd waard". Maar goedhet is een nobel stre ven dat eerste dan en het dient gezegd, dat de heren drankbe strijders discreet te werk gaan en U hun overtuiging beslist niet hin derlijk zullen opdringen. Maar wel verdenken wij hen een weinig van regiewerkWant het is wel op vallend, dat er nu al dagen een ge drukte en geblutste auto staat de nabijheid van dc leuzen over snel verkeer en alcohol, die op de Nieuwe Markt zgn aangebracht dat papa een leuk spelletje wilde spelen, want zij greep onmiddellijk de draad beet en lachte papa vrien delijk toe. 's Mans geduld was ech ter onuitputtelijk en tenslotte slaag de hij er in een der portieren met behulp van de draad te openen. Er was toen een uur voorbij sinds het begin van de ramp ZWEEDS KOOK Het Zweedse, folkloristische zangkoor „Raafik Beda Koren"' uit de provincie Dalecarlië in kleurige kledij gestoken heeft een bezoek gebracht aan Schou- wen-Duiv eland. In Sirjauslaad werd een aantal liederen gezon gen, waarbij het aan belangstel ling niet ontbrak. Na een tocht over het eiland gaven de leden van het koor des avonds in Zierik- zee een uitvoering, die anderhalf uur duurde. SERENADE GEBRACHT De muziekvereniging „Ons Genoe gen" te Kamperland bracht het echt paar J. WesterweeleGoulooze een serenade in verband met zijn 40-ja- rige echtvereniging. t Advertentie) het -- meesterwerk i van Z tot A „De klokkemvinkel", C. HARINCK, Lange Vorststraat 35, Goes. fijne feestmorgen op het station in hun eigen dorp en hebben daarom de kleurkrijtjes ter hand genomen en samen het gehele feest, met speechen de burgemeester en het opstijgen van de feestballonnetjes incluis, vastge legd. Het werd een tekening yan „monster'-afmetingeri, want ze be slaat een stuk papier van niet minder dan 5.20 x 1.40 meter. De ouderavond kwam en ieder vond het werkstuk bijzonder aardig ge slaagd. Zo aardig, dat mijnheer Wal recht het -terecht jammer vond, om de tekening op te ruimen. Het con tact met een spoorman deed de ge dachte opkomen, dat het misschien wel iets voor het spoorwegmuseum zou kunnen zijn. Correspondentie tussen Biezelin- ge en Utrecht volgde, met als sultaat, dat de president-directeur van de Ned. Spoorwegen, dr. ir. F. Q. den Hollander, in hoogstei gen persoon vrijdagmiddag even de school kwam binnenwippen om de tekening te aanvaarden en de kin deren hiervoor te bedanken. J. DE VOOGD, Schcldestraat 15, Vlissingen. Havenplein, Zierikzee. JAC. MOUREB, Alleenvertegenwoordiger voor Middelburg en omstreken VV. J. CAMPER, Lange Delft 51 Middelburg. Verzwaren van Zuiddijk aanbesteed In opdracht van het Waterschap St. Philipsland is aanbesteed het ver zwaren van de Zuiddiik te St. Philips land. Er werd als volgt ingeschreven: C. Reijngoud, St. Phihnsland f 467.000 Aann bedrijf J. Versendaal, N. Beijer- land f 410.500: L. J. Dekker, Vlissin gen f 395 000; Fa. J v. Vossen en K. Moerland St.-Annaland f 389.000; M. v.d. Velde. Bruinisse f 370.000: Gebr. Everaers en v. d. Berg, Steenbergen f 368 000; Gebr. v. 't Verlaat, Har- dinxveld f 367.400; Aann. mij v. h. Hil- len en Roosen, Amsterdam f 365.0Ó0; D. Verstoep, Den Haag f 350.000; Ned. Cultuur Technische Mij., Den Haag f 318.700; Gebr. v. d. Heuvel. Zierikzee f 318.500; Handelsbedrijf Van Oord, Werkendam f 316.000; Ge br. v. Oord, Werkendam f 309 000; H. de Jager, Sliedrecht f 308.000; L. Zoetemever, Brielle f 304.400; Aann. mij v. h. E Bakker, Gorinchem f 292.000; J. D. Janse, Middelburg f 287.000. De gunning wordt aange houden. Export van mosselen naar België begint 1 juli Dc aanbiedingen van monsters voor de levering van consumptiemosselen ten behoeve van de export naar België zijn zodanig, dat het kwantum van 3000 ton per week, dat als voorwaarde is gesteld om een aanvang te maken met de verzending, gemakkelijk kan worden bereikt. Men verwacht dan ook. dat dezer dagen het sein gegeven zal worden om met de export te be- I ginnen. zodat op 7 juli a.s. de verse mosselen weer on dè vismarkten in België of bj) de handelaars te koop zullen zijn. Conferentie in Middelburg van Geref. diaconieën Het Zeeuws Provinciaal Diaconaal Comité van de Gereformeerde Diaco- niën zal op 26 juni a.s. haar 30e pro vinciale conferentie houden in het jeugdgebouw in de Singelstraat te Middelburg. Tijdens de morgen verga dering zullen de huishoudelijke zaken worden behandeld, 's Middags zal de heer J. de Boer, directeur van de Stichting voor Maatschappelijk Werk in Zuid Holland een referaat houden over ,.De modernisering van het dia conaat". In Nederland overal en altijd sportief verkeer Een sportief gebaar op de weg is welkom als een tintelende lente dag. Sportieve gebaren worden steeds meer gemaakt. Auto's stoppen voor voetgangers, prima! Fietsers geven voorrang aan een oude dame. Gelukgewenst! Een brommer gaat hoffelijk voor een fiets op zij. Goed zo! Het Verbond voor Veilig Verkeer vraagt nog meer sportieve mensen voor een veilig verkeer. Gemeente-ambtenaren houden bondsdag op Schouwen De tweede bondsdag van do afde ling Zeeland van de Bond van Ge meenteambtenaren zal dit jaar op Schouwen-Duiveland worden gehou den. Het programma voor deze bonds dag, die werd vastgesteld op 29 juni, is thans bekend. Na aankomst van de provinciale boot van 10.30 in Zierik zee zal het gezelschap om 11 uur in 't gemeentehuis worden ontvangen. Na afloop wordt een koffiemaaltijd ge bruikt. 's Middags zal een tocht over het eiland worden gemaakt. Met de boot van 5 uur zal het gezelschap vertrekken. De organisatie van de bondsdag berust by de onderafdelin gen van het eiland Schouwen-Duive land. Voorlopig geen directeur bij mosselkantoor In de vacature van directeur aan het mosselkantoor te Sergen op Zoom die ontstaan is door het overlijden van de heer J. H. Heimerikx, zal voorlo pig niet worden voorzien. De heer J. van Splunter, die reeds meer dan 20 jaar werkzaam is bjj het kantoor van mosselzaken zal als chef optreden. Ambachtsschool te Bergen op Zoom bestaat 50 jaar Donderdag werd te Bergen op Zoom het gouden jubileum van de Bergen op Zoomse ambachtschool feestelijk gevierd. In de grote zaal van Thalia waren verscheidene auto riteiten en genodigden bijeengeko men om dit reit te herdenken. Onder hen waren de inspecteurs G. Henne- quin en H. Kneepkens, de eerste na mens het ministerie van 0.,K. en W., burgemeester ir. Peters van Bergen op zoom, enkele wethouders en vele collega's uit de Westhoek van Brabant en het eiland Tholen. Na deze feestelijke bijeenkomst volgde in het sociëteitsgebouw een receptie waar tal van autoriteiten en belang stellenden, oud-leerlingen en deputa ties van industrieën uit Bergen op Zoom en omstreken hun gelukwen sen aan kwamen bieden, waarbij ge schenken en bloemen werden aange boden. Advertentie ondergoed \y 9 wonder goed POLITIERECHTER MIDDELBURG Pakhuisknecht mishandelde zijn vrouw Dc transportarbeider T. J. K. uit Hontenisse moest zich vrijdagmorgen verantwoorden voor de politierechter te Middelburg, mr. P. van Empel, om dat hij op 17 maart jl. 's avonds om kwart voor elf in de omgeving van de Perkpolder-haven dronken op de fiets gereden had. Hy slingerde van links naar rechts over de weg, en daar de boot van Kruiningen juist gearriveerd was, hielden heel wat reizigers en automobilisten hun hart vast. Zig-zagsge- wys slingerde K. over de weg, dan weer voor de ene, dan weer voor een vol gende auto. Meermalen dachten de omstanders, dat hy op een gegeven mo ment wel tegen een auto zou botsen, maar evenzovele malen konden de auto's er op een haartje na langsryden. Overigens was het niet de eerste keer, dat deze verdachte voor het dronken rijden op de fiets werd veroordeeld. Vorig jaar omstreeks dezelfde tijd kreeg n(J een maand gevangenisstraf met een proeftijd van twee jaar. Die liep gisteren dus nog. „Waarom begin je geen kuur", vroeg de officier van justitie, mr. J. L. Andreae. „Voel ik niks voor", antwoordde K. „Wil je er dan niet vanaf", was de wedervraag van de officier. „Nee". De officier: „Dus je wilt maar blijven, drinken?". „Neehelemaal nietstelde K. de heren voor raadselen. Mr. Andreae vond het een zeer ern stig feit, waarvoor een onvoorwaar delijke gevangenisstraf geëist werd van twee weken. Mr. VanEmpel nam deze eis conform In zijn veroordeling over. „We hebben je genoeg gewaar schuwd", voegde de politierechter er nog aan. toe. De pakhuisknecht Js M. S. uit Oostburg werd gisteren voor de zesdemaal veroordeeld wegens mishandeling. Op 17 maart jl. had hij zijn echtgenote geslagen en ge stompt, „Alleen maar gestompt", Geslaagd eindexamen h.b.s. A. Vrijdag zijn aan hef Christelijk Ly ceum voor Zeeland geslaagd voor 't eindexamen in de afdeling h.b.«.-a: Martin Dekker te Goes, Piet Hove- stadt te Hansweert, Peter Louisse en William Rothuizen te Middelburg. Geen der kandidaten werd afgewe- DRIE TIENEN EN VIJF NEGENS Henk Ton «if het Wal- cherse Serooskerke is een sportieve en blo zende jonge kerel en ofschoon een tikkel tje verlegen een beste kameraad. Hg telt 15 jaren en tot hiertoe is het nog alle maal gewoon. Want in ons Zeeuwse landje lopen ontelbare van deze jongens als Henk rond. Maar in één ding is Henk ze allemaal kilometers ver voor: Sinds gisteren is hij namelijk de gelukkige en trotse bezitter van het einddiploma h.b.s.- b.' Vijfjarige cursus. Met ccn eindlijst, waarvan je eventjes stil wordt. Drie tienen, voor natuur-, schei- en meetkunde, vijf ne gens, mechanica, staat, huishoudkunde, cos- mografie. algebra/tri- oginometrie en Frans, en een acht voor aard rijkskunde en geschie denis. Met een zes voor Duits, want die taal ligt hem niet Gisteravond hebben we Henk b\j zijn oom Geldof opgezocht. Zijn ouders wonen namelijk sinds vorig jaar i:t Zwjndrecht en daar Henk zijn eindexamen aan dc Middelburgse h.b.s. wilde halen, woonde hg zo lang bij zijn oom in. Och, Henk vond het eigenlijk ■jmaar heel gewoon tjes. Hij studeert nu eenmaal gemakkelijk. Maar met dat al heeft hij toch maar een pres tatie geleverd, die in Nederland slechts zel den voorkomt. Toch is hij niet helemaal ge rust geweest op 'de uitslag van het exa men, maar zo vergaat het elke kandidaat(e) Schriftelijk ging het uitstekend, maar mon deling wel wat minder. „Ik ben namelijk niet zo'n beste prater", verduidelijkte hij. Was hij als peuter ook al zo'n bolleboos f, vroegen we mevrouw Ton, die voor deze gs- legenheia speciaal uil Zwijndrecht overgeko men was. „Och, hij zoog niet op z'n duim, maar verder was hij lui, kon niet erg vroeg lopen en was altijd een lief ventje", verklaarde zij. De scheut naar boven" kreeg Henk in de eer ste klas van de lagere school. Meester De Wolf had al direct in de gaten, dat het een „goeie scheut" was, want Henk sloeg de tweede klas over, maakte de vierde en vijfde nog vol en deed toen toe latingsexamen. Een voorbereidende klas is helemaal niet nodig, zei meester De Wolf, want dat is allemaal tijdverlies. De meester had goed gezien, want toen hij tien jaar was, zat hij al in de eerste van de n.b.s. Straks klopt Henk als vijf tienjarige student aan de poorten van de Vr>je Universiteit te Am sterdam, waar hij wis- en natuurkunde zal studeren. Wat hij wor den wilis nog een ge heim. Omdat hij zo gemak kelijk leert, had Henlc de eerste vier jaar van de h.b.s.-tijd (het laat ste jaar irtoest hij ui teraard flink aanpak kenruim de tijd hij leerde van half vyf tot* zes om zijn fa voriete sporten te be oefenen. Voetbal en volleybal. Als voetbal ler is hij ook al een buitenbeentje, want hij speelde a m het eerste van Se'ooskerkc, en ook al* volleyballei staat hii zjjn mannetje in het tier-de team van het Middelburgse M.V. C. En vrder'. ja verder is hel een heel gewone jongen, die evenals talloze andere jongens graag lek ker eet deelde verdachte mee. „Dat is al erg genoeg", meende mr. Van Em- Sel. „Maar waarom heb je haar an gestompt?". „Omdat ze me kwaad maakte", aldus verdachte. De officier sprak van een ernstige mishandeling, er daarbij op wijzend, dat S. na cafébezoek regelmatig het huis op stelten zet. Mr. Andreae eiste een onvoorwaardelijke gevangenis straf van een week en verbond daar aan de ernstige waarschuwing, dat hy dit niet op zijn echtgenote behoef de uit te vieren, daar er anders een nog veel zwaardere straf zou volgen. Mr. Van Emnel vonniste met 30 of 6 dagen, alsmede een voorwaardelyke gevangenisstraf van 14 dagen met een proeftyd van twee jaar. De inwoonster van Wissekerke A. K. K.Z. had op 31 maart jl. haar buurman F. P. B. beledigd. B. kwam aanlopen naar aanleiding van een kinderruzie en voor hij iets had kun nen zeggen, werd hy bedolven onder een woordenvloed, waarvan ztf ook gisteren een demonstratie voor de politierechter gaf. Conform de eis van de officier veroordeelde de politie rechter haar tot een gevangenisstraf van 3 dagen. „Ik heb die woorden ab soluut niet gezegd", was het laatste woord van verdachte. Tot over de oren De Vlissingse huisvrouw J. M. de R. D. had op verschillende tijdstimen gedurende het vorige jaar bij winke liers in Breskens en Groede inkopen gedaan zonder daarvoor te betalen. „Tot over de oren zat je er in", zei de politierechter, terwijl mr. Van Em pel een heel lijstje onbetaalde inkopen opsomde. „Ik kon niet anders" edel achtbare", zei verdachte. „Dan had je het niet moeten doen", wees de po litierechter terecht. De officier stipte aan, dat de glo bale schuld ongeveer 600 be draagt. Conform de eis van mr. Andreae veroordeelde de politie rechter de verdachte tot 3 maan den voorwaardelijk met een proef tijd van 3 jaar, onder toezichtstel- ling van de P. C. R. V. met als bij zondere voorwaarde, dat zij in twee jaar de schulden moet afbe talen. A. L. had in Kapelle bankbiljetten ge stolen om daarvoor kleding te kopen. De officier eiste een voorwaardelijke gevangenisstraf van 3 maanden met een proeftijd van drie jaar, onder toe- zichtstelling van de P. C. R. V. met als bijzondere voorwaarde, dat bin nen een half jaar de benadeelde scha deloos gesteld moet worden, alsmede een boete van f 50 of 10 dagen De po litierechter vonniste conform. VANDAAG: Middelburg Electro: „The Eddy Du- chin Story". (14 jaar). 19 cn 21.15 uur; Schouwburg: „Puberteit". (16 jaar), 20 uur; Hal stadhuis: tentoonstelling „Wie was Rembrandt?", 1012 en 14—11 uur; Molenwater: Miniatuur Walcheren. 9—23 uur. Vlissingen Alhambra: „Morgen zal lk hu:len". (18 jr.). 19 en 21 uur; Luxor: „De lont in het krult", (14 jr.), 19 en 21 u.; Bellamypark: concert „St.- Caecilia" en volleybaltoernooi, 20 Goes Grand: „Gervaise", (18 Jr.), 19 en 21 uur. Prins van Oranje: Jaarvergadering „Zevibel", 10,00 uur; Flora: Zeeuwse snelschaakkampioenschappen, 15.30 Domburg Badpaviljoen: „Piraten van Tripoli", (14 jr.), 20 uur, MORGEN. Middelburg Electro: als vandaag, 15, 19 en 21.15 uur; Schouwburg: als van daag, 14.30 en 20 uur. Molenwater: als vandaag. Vlissingen Alhambra: als vandaag, 15, 19 en 21 uur; Luxor: als vandaag. 19 en 21 uur. Goes - zijn' 19 en 21 uur. Grand: „Als mannen kerels (14 jr.), 15 uur; ld.: als vandaag,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2