RANG is alleen RANG als er RANG op staat. Formatie Tourploeg geen groot probleem T&hcVl BOUILLON fi KIPPEN OP VAKANTIE ATEN DE BUIK VOL AAN ERWTJES VERHOGING DER TARIEVEN IN DE TOEKOMST NOODZAKELIJK Buitenlandse beroemdheid in Nederland Dl] BOUPLM 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 20 JUNI 1957 w Het merk RANG staat duidelijk op iedere Rangrol, alsook op het beschermend omhulsel van ieder Rangetje RANG, een product van de Kingfabrieken 38KS ZGZCi, KANTONRECHTER MIDDELBURG Baas moest schadepost betalen Op 27 april j.l. was de Han*weertsa Inwoner J. K. (zonder beroep) uit z^n woonplaats vertrokken om een paar daagjes in Den llaag door te bren gen. Dat is de oorzaak geworden van een vermoeiende klppenjacht, uitge voerd door de technische opzichter J. C. N., eveneens uit Hansweert, ge holpen door zyu vader en zyn broer. Want nu het hek van de dam was, wil den de tien kippen van K. ook wel eens een dagje uit. Nadat de reisroute uitgestippeld was, gingen ze get lenen al kakelend op pad. Ze kwamen ech ter niet ver, want op het stukje tuingrond van de technisch opzichter naast het lapje van K. gelegen groeiden zulke lekkernUen, dat de dames onmiddellijk op dit stukje luilekkerland „neerstreken", om zich eens heer- ljjlt te goed te doen. Htm baas had daar evenwel geen vergunning voor, wat hem op een flinke schadepost kwam te staan. Want voor de Middelburgse kan tonrechter mr. J. Moolenburgh. waar voor K. zich gisteren moest verant woorden. vertelde de technisch op zichter, dat de kippenfamilie zijn pas opgekomen erwtjes helemaal kaal ge vreten hadden, zich rijkelijk tegoed gedaan hadden aan ae spinazie en flink aan het wroeten geweest waren in een 25-tal kroppen sla. Dat lever de hem onder meer een schadepost op van een tientje, omdat hij nu dure erwten moest kopen. „Ik was die dag niet thuis, dus ik wist niet wat mijn kippen zouden uit spoken", verdedigde K. zich. „U had de ren toch kunnen afsluiten", veron derstelde de kantonrechter. Dat wilde K. niet doen om geen wantrouwen te wekken in de buurt... In elk geval tip pelden de kippen uit de ren, waarvan ze terecht kwam tussen de groenten van N. Eerst hadden diens vader en broer het gevogelte verjaagd, tever- vergeefs echter. De erwtjes waren te lekker. Daarna is N. zelf op jacht ge gaan. Met veel moeite gelukte hel hem enkele kippen weer in de ren te deponeren, maar de rest kwam bij de buren terecht. „En wat ze daar in de tuintjes uitgevoerd hebben, weet ik niet", zei N Conform de eis werd K. veroordc 'ot de minimumboete van f 0r dag. alsmede betaling van de /ordering van f 10. Hetze de was gebeurd op a schillende tijdstippen tussen 13 en 25 april j.l. in Souburg, waar de kippen van de landbouwer A. L. C. zich tegoed hadden gedaan aan de Eas ingezaaide gerst van de land- ouwer G. van S. De meeste kip pen had C. opgesloten, maar er waren er nog een paar. die hij niet had kunnen vangen. Volgens het proces-verbaal zou Van S. ge waarschuwd hebben, dat hii ge zaaid had. maar waarschijnfijV heeft C dit verkeerd begrepen. Ir elk geval had hij nog dezelfde dag zijn kippen goed afgesloten in de de ren gestopt. Nadat de officier van justitie, mr. Th. Lebret een boeten van f 2 of 1 dag geëist had, verklaarde de kantonrechter C. wel schuldig, maar legde hem geen straf op. M. van S. uit Yerseke had in Kou- dekerke met zijn bromfiets op een voor dergelijke voertuigen verboden rijwielpad gereden. Hij nad nu echter een boekje gekocht, waarin alle ver keersborden en -regels te vinden wa ren. De kantonrechter was hierdoor tot de overtuiging gekomen, dat Van S. In elk geval meer aandacht aan de regels besteedde dan menig ander. „Hopenlijk studeert U er elke dag in", zei mr. Moolenburgh, die de eis van de officier, f 10 of 2 dagen reduceerde tot f 6 of 3 dagen. Achteloos De leerling van de Zeevaartschool te Vlissingen B. H. K. had op 1 juni j.l. in Vlissingen op de fiets niet voor tijdig richting aangegeven in de Bloe- menïaan. Hij reed met 'n goede kennis, mej. J. P. B.. in druk gesprek gewikkeld zon der nadenken ae bocht om „Druk was 't niet en zoiets gebeurt dagelijks", deelde K, de kantonrechter mee „In derdaad". merkte mr. Moolenburgh op, „wekelijks staan hier de mensen, JllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllH Bruid „geschaakt**.... M Het heeft er in Zierikzee s veel van weg gehad, dat een chauffeur van 'n auto. die een aanstaand echtpaar naar de fo- M tograaf moest ryden, de bruid li wilde schaken! Nog voordat de bruidegom de gelegenheid had H gekregen in te stappen, ging de auto er met een sprong van H door mét chauffeur en mét bruid. Enkele tientallen meters ver- der wierp een monteur zich als kampioen op van het „geschaak M te" meisje want met één sprong was hu by dc rijdende auto cn onversaagd draaide hy de con- tactsleutel om. Het gehele ge- val had echter niets met een 1§ schaking te maken, want de ee chauffeur was door de hitte be- H vangen en flauw gevallen. Zijn voet was nog op de gaspedaal gedrukt, terwijl de auto in dc |j eÏ eerste versnelling stond. D&t was de verklaring, waarom de H auto er zo plotseling vandoor i ging- iliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiT De Franse filmspeler en cabaretartiest Maurice Chevalier heeft maandag te Pa rijs meegedeeld, dat hij binnenkort naar Hollywood zal terugkeren, waar hij ln dertig Jaar niet is geweest. De 67-Jarlge acteur zal daar opnieuw als filmspeler optreden en wel in een Amerikaanse versie van Colettes „Gigi".* die op dezelfde achteloze manier als U te werk gegaan zijn". Conform de eis werd het f 5 of 1 dag. Mej. B. had ook een bekeuring ge- egen, maar zij was niet aanwezig. „Als de pr\js niet omhoog gaat, wil fit dit ook wel betalen", stelde dé scho lier voor. Hier werd het ook v(jf gul den. samen een tientje dus, een flin ke hap uit het zakgeld van de a.s. stuurman. Vervolgens moest chauffeur M. L. D. uit Middelburg, die evenwel voor de baas op pad was.'Als verschijnen de ^5tn gemachtigde trad nu op de filiaalhou der G. M. Z, eveneens uit Middelburg. D. had op 18 maart j.l. als bestuurder van een vrachtauto op de Zuidsingel achteruit gereden, juist op het mo ment, dat een personenauto, bestuurd door de grossier A. J. K. uit Sint Laurens uit de tegenovergestelde richting passeerde. Het gevolg was, dat de vrachtauto met de andere wa gen in botsing kwam. De officier eiste f 15 of 3 dagen, ter wijl de civiele vordering van r 80 niet werd toegewezen, omdat deze momen teel niet goed gefundeerd was. Een andere getuige had echter verklaard, dat D. reeds aan het rijden was toen K. er toch nog tussen door wilde. Be sloten werd om de zaak te schorsen om de chauffeur en de laatste getuige te horen. Noodlanding van Piper-Cup bij 's-Heer Abtskerke Woensdagmiddag omstreeks 2 uur ikte de plper-cup 135 PH-NGF het luchtvaartbedrijf „Nederland1 maakte de van" MMMHHPPHRL te Breda, bestuurd door de vlieger R. J. van der Heyde uit Haarlem, 'n nood landing in de onmiddellijke nabijheid van de kom van 't dorp 's-Heer Abts kerke. Toen het vliegtuig bezi» was met het sproeien van erwtenvelden kreeg het een motorstoring. Door de geringe vlieghoogte, die bij het sproeien ge bruikelijk is, raakte een vleugel een boom, met het gevolg dat het toestel in een sloot terecht kwam. De propeller brak af en de motor werd verbogen. De vlieger bleef on gedeerd. Verzekering dekt de schade. (Advertentie) NOG GEEN KOPMAN Jan Nolten niet gehandhaafd: vele Limburgers zijn boos „De formatie van de Nederlandse ploeg voor de Tour de France is dit jaar jaar geen bijzonder groot probleem geweest". Dit was de conclusie van de heer P. van Ierlant („vertrouwensman") op de jaarlijkse byeenkoinst tus sen de leiding van do tour-ploeg en de pers. die woensdagmiddag te Breda werd gehouden. Evenals in vorige jaren vormen en kele geroutineerde renners de kern van de ploeg. Hun verkiezing stond vrijwel vast. Zij zullen de steun kry- gen van de debutanten Piet van Est. Jaap Kersten, Arie van Wetten en Piet de Jongh. Er werd nog geen kop man aangewezen. Een der „routiniers" werd niet ge handhaafd Jan Nolten. Velen in Limburg zyn daarover ontstemd en zij gaven daarvan uiteing in een (ano niem) telegram aan Kees Pellenaars. De ploegleider motiveerde het besluit door een overzicht te geven van de prestaties van Nolten in de laatste maanden. Pellenaars betreurt het ove rigens. dat hij Nolten uit de ploeg moest laten. Pellenaars kwam nog met een opmerkelijke verklaring Char- ly Gaul, de sterke Luxemburgse renner, zou dit jaar bijzonder graag in de Nederlandse ploeg heb ben gereden. Meerdere keren had Gaul hem daarom verzocht, maar zijn verkiezing was uiteraard niet mogelijk. M oeilijker Volgens de mening van de ploeglei der zal de tour dit jaar moeilijker worden dan in voorgaande jaren, me de als gevolg van de uitbreiding van het aantal kilometers en de beperking van de tijdslimiet. Welke taktiek de Nederlandse ploeg; zal toepassen? t zien er niet over uit, Pellenaars liet i Patrijzen I—C.O.A.K. 3—2 Vrijdagavond j.l. speelde het eerste elftal van de voetbalclub de Patrijzen uit 's-Heerenhoek tegen de COAK uit Middelburg. Beide partijen lieten goed spel zien. Technisch was de COAK beter, maar zij kon toch niet tegen het enthousiaste spel van de Patrijzen op. Vooral de back Timmerman bleek voor de COAK-voorwaartsen vrijwel niet te passeren. Ook de spil West dorp was in een prima vorm. De nieu we aanwinst van de Patrijzen M. Ver- mue, die voor het eerst als midvoor was opgesteld, bleek inderdaad de man te zyn die de Patrijzen in de voorhoede zo hard nodig hebben. Hij verdeelde het spel goed en ging door tastend te werk Hij bracht alle drie de doelpunten op zyn naam. „Men kan er dit jaar niets van zeg gen". De Belgische ploeg bestaat uit de volgende renners: Jan Adriaenssen. Joseph Cerami, Alex Close, Alfred Debruyne, Marcel Janssens. Nobert Kerckhove, Desire Keteleer, Joseph Planckaert, Frans Schoubben en Mar tin van Geneugden. De gemengde Luxemburgse ploeg ziet er thans als volgt uit: Cnarly Gaul. Marcel Ernzer. Jean Pierre Schmitz, Nicolas Morn (allen Luxem burg) Aldo Bolzan (Ii./Luxemburg), Jose da Sllva, Antonio Barbosa (bei den Portugal), Bryan Robinson (G. B.), Friedrich en Junkermann (bei den Duitsland). „Dit is mijn elftal" met Abe Lenstra Publiek koos Nederlands elftal tegen Schalke '04 Het Nederlandse publiek heeft het elftal, dat op de Olympische Dag te gen Schalke '04 zal uitkomen, geko zen. Van de circa 10.000 inzendingen waren er 181 gelijkluidend: Het team van Wenen met uitzondering van rechtsbinnen Van Wissen, die door Abe Lenstra werd vervangen. De ploeg, welke op 30 juni a.s. in het Olympisch Stadion te Amsterdam te gen de Duitse club Schalke '04 speelt is in eerste Instantie dus als volgt sa mengesteld: doel: Pieters Graafland (AJax): ach ter: Wiersma (PSV) en Kuys (NAC); midden: Notermans (Fortuna '54), Van der Hart (Fortuna '54) en Klaas- sens (VVV): voor: Van der Kuil (Ajax), Lenstra (Sportcl. Enschede), Van Melis (Rapid JC). Wilkes (VW) en Carlier (Fortuna *54). Het Nederlandsch Olympisch Comi té zal nu onderzoeken of deze spelers voor de wedstryd beschikbaar zijn. JAARVERSLAG „BETHESDA": Voorzitter deed beroep op alle protestanten Woensdagavond hield de Vereniging tot Stichting en Instandhouding van het christelijk ziekenhuis „Betliesda" te Vlissingen haar algemene ledenver gadering in de eetzaal van het zieken huis, De voorzitter, de heer J. Mol, heette na Schriftlezing en gebed de aanwezigen hartelijk welkom. Met nadruk wees spreker er - dat het nodig is actief te blijven ten op zicht van de exploitatie van „Beth- esda". De financiële uitkomsten waren in het afgelopen jaar ongustlg en al hangt het bestaan van „Bethesda" hier niet van af, toch zal het be stuur zich moeten beraden over wat te doen staat in de naaste toekomst. Hiervoor is de steun en activiteit van heel christelijk protestants Zeeland nodig. Het is noodzakelijk dat elke belijdende protestant bij ziekte zich in Bethesda doet verplegen. Spreker deed een ernstig beroep op allen tot medewerking en wees er nadrukkelijk op. dat er een volkomen vrye zieken huiskeuze bestaat. De verhouding tot de kerken en de predikanten vraagt nog om een oolossing wat betreft de geestelijke verzorging, hoewel er by het bestuur grote dankbaarheid is over de medewerking van vele predi kanten. Verder deelde spreker nog mede, dat ernstige pogingen worden onder nomen voor een voordeliger exploita tie. De tarieven in de ziekenhuizen te Vlissingen zyn zeer laag en Bethesda zal niet kunnen ontkomen aan een verhoging. Besprekingen met de be treffende instanties zullen dezer da gen plaats vinden. JAARVERSLAG De secretaris, de heer W. Berg, her innerde in zijn jaarverslag aan Je viering van het 25-jarig bestaan van „Bethesda", waaruit duidelijk bleek, dat het ziekenhuis bij een belangrijk deel van protestants Zeeland in het middelpunt staat. Op de bestuursvergadering van 4 oktober 1956 werd door de heer W. Sanderse een cheque met het eind bedrag van de jubileumibijdrage, ad f 8466,38 overhandigd. Het werk van de „Vrienden van Bethesda" zal wor den voortgezet. Door het Nationaal Reumafonds werd aan „Bethesda" een bedrag van f 25.390 toegezegd ter versterking en eventuele uitbreiding van het reumawerk door „Bethesda". In 1956 werden in totaal 2700 patiën ten verpleegd of 80 meer dan in 1955. Het aantal verpleegdagen bedroeg in totaal 62,211. De meeste patiënten waren afkom- Advertentie) Ze is heel erg bekend en ze komt uit Zwitserland. Ze zegt geen woord, maar ze doet des te meer. Wilt U kennis met haar maken? Dat kan. Heel graag zelfs. Want deze beroemd heid doet niets liever dan ook U, Ne derlandse huisvrouw, demonstreren hoe vlug en handig zij iets heerlijks bereidt. In uw eigen keuken maakt ze voor U in een oogwenk de aller fijnste soepen, sausen, ragouts en noemt U maar op. Slechts met behulp van kokend water. U hebt haar naam natuurlijk al geraden: Knorr Bouil lon. Met één dubbel tablet maakt U in twee tellen een hele liter zuivere bouillon. Sprankelende bouillon, ge trokken van kostelijk rundvlees en uitgezochte groenten: vakkundig af gemaakt met lichte kruiden en wat zout. De ideale „basis" voor alles wat fijn-pikant moet zijn! Als extra hulp biedt Knorr U nog een leuk geïllus treerd boekje aan, met 17 praktische vlug-klaar recepten: alle met die pa relende Knorr bouillon als smaakver- fijner. U kunt het zó aanvragen: sluit een postzegel van. 10 ct., met uw naam en adres, in een gefrankeerde envelop en adresseer: Knorr, Post bus 1700, Amsterdam. U ontvangt het Knorr boekje dan thuis. Advertentie) van kostelijk vlees voor krachtiger soep! 35 ct per dubbel tablet sbig uit Vlissingen namelijk 1622. daarop volgt Souburg met 302, Koa- dekerke met 155, Middelburg met .*>2. Westkapelle met 58, Zoutelande met 24, Biggekerke met 17, Oostkapelle met 16, Rltthem met 3, Domburg met 9, Meliskerke met 7, Arnemuiden met 4, Serooskerke met 1, Grijpskerke met 5, Sint-Laurens met 4, Aagtekerke me4 9, Gapnige met 1, Nieuw- en Sint- Joosland met 3, Vrouwenpolder met 1. In totaal kwamen uit Walcheren 2293 patiënten, Noord-Beveland lever de 13 patiënten, Tholen met 5, Zuid- Beveland met 62, Schouwen-Duiv®- land met 12; Oost-Zeeuwsch-Vlaan deren met 20, West-Zeeuwsch-Vlaan- deren met 123, buiten Zeeland 44. buitenland met 7, buiten Walcheren dus 286 patiënten. Over de verschillende afdelingen verdeeld werden in de interne afde ling 522 patiënten opgenomen met 13.175 verpleegdagen, in de t.b.c.-af- deling 17 patiënten met 2133 verpleeg dagen, in de chirurgische afdeling 1333 patiënten met 22.o24 verpleegda gen, in de verloskundige afdeling 136 patiënten met 1892 verpleegdagen, m de neurologische afdeling 335 patiëa ten met 12.076 verpleegdagen, in de reuma-afdeling 97 patiënten met 10.311 verpleegdagen. Er werden 547 grote operaties, 305 kleine operaties en 105 poliklinische operaties vernicht, totaal 957. Er wer den 144 kinderen geboren, waarvan 5 levenloos tegen 117 geboren kinderen in 1955. De samenwerking in het directo- rum was uitstekend. Dit jaar werd voor het eerst een diploma ingesteld voor de leerling-verpleegsters, die met goed gevolg de cursus in geloofsleer en ethiek hebben gevolgd. De personeelssterkte bedroeg 1956 152 personen. Tot administrateur werd benoemd de heer W. de Jong uit Utrecht. De penningmeester, de heer Joh. A. Prins, bracht hierna het finan cieel verslag uit. Zoals uit de me dedelingen van de voorzitter reeds bleek, was de exploitatie-rekening niet gunstig en sloot dan ook met een nadelig saldo van 63.131.29. Per verpleegdag werd een verlies geleden per verpleegde van 1.01. De penningmeester zeide o.a. dat het financieren van een ziekenhuis be hoort tot een der grootste problemen van deze tijd. De eisen aan verpleging salarissen, instrumentarium enz. ge steld zyn zó hoog geworden, dat grote tekorten niet zijn te voorkomen, ter wijl de verhoging der verpleeggelden hiermede geen geljjke tred houdt. Een nieuwe methode van boekhou ding is door de nieuwe administrateur de heer De Jong ingevoerd en voldoet uitstellend. De activa en passiva bedroegen op 31 december 1956 1.178.124. De reke ning werd goedgekeurd. De commissie werd met één lid uit gebreid en bestaat thans uit de heren Van Sabben en H. M. Harinck, terwijl het bestuur nog een lid zal aanwijzen. de bestuursverkiezing werden de heren J. van der Meulen te Vlissin gen en H. Antheunisse te Souburg herkozen, terwijl in de vacature J. Marijs, die als vertegenwoordiger in liet bestuur voor de Chr. Besturen bond niet meer herkiesbaar was, werd gekozen de heer J. Lodder. De voorzitter sprak het scheidende bestuurslid, de heer J. Marijs, in har telijke bewoordingen toe en zegde hem dank voor het vele werk dat door hem in de 25 jaar dat hij een bestuurs functie vervulde werd verricht, waar na liy liem een aandenken overhan digde. Hierna werd de vergadering na rondvraag, waarin de propaganda op Walcheren werd besproken, gesloten. Friteskraam uitgebrand in Oostburg In Oostburg ls woensdagavond om streeks 8 uur brand uitgebroken in het patates-friteskraam van F. de G. Het kraam brandde geheel uit. Eén van de vijf butagasflessen. die zich er in bevonden, ontplofte, muar er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De brand ontstond, toen de ka bel, waarmede een vrachtauto van 't transportbedrijf F, te Oostburg het kraam vervoerde, door onbekende oor zaak losraakte. Het friteskraam kwam tegen een langs de weg staan de boom terecht. De restauratie- en verbouwings werkzaamheden aan het gebouw der Arrondissementsrechtbank aan het Hofplein te Middelburgvorderen ge stadig. Deze foto geeft een beeld van de trap aan de gerestaureerde gevel aan de achterzijde, alsmede van de zygevel. Het gebouw was eens het woonhuis van mr. J. A. van Perre die het ook liet bouwen Mid delburgs mecenas in de tweede helft der achttiende eeuw. Sinds 1838 is het de zetel van de gerecliteljjlce col leges. Het gebouw is in de geschie denis der architectuur van groot be lang. Er is een vergelijking te trek ken met de Kon. Schouwburg Den Haag. (FOTO P.Z.C. T)an en ocóz „Dat kan ik ook" „Dat kan Ik ook" is de titel van een serie praktische handleidingen, uitga ve van de N.V. Technische uitgeverij H. Stam in Haarlem. In deze serie komen boekjes uit over allerlei praktische onderwerpen, het zelf verrichten van reparaties, zelf werktuigen en werkstukken maken, wenken op algemeen gebied, zoals het deeltje „Myn gezondheid bescher men", enz. In nummer 1 „Behangen en witten" schrijft J. van der Waart op bevatte lijke wijze over deze moeilyke taak. Dezelfde deskundige geeft in no. 2 van de serie „Myn woning stofferen" blijkt van een gedegen inzicht in dit werk, waarbij vooral goede smaak en juiste technische afwerking van belang zijn. J. M. Cieraad vertelt in no. 4 iets over „elektrische huishoudelijke lysparaten reparen". Dr. M. Verbeeklnckel en Guus lnckel gaan in no. 10 uitvoerig na hoe men vlekken kan verwyderen en de tekeningen zyn in het bijzonder in dit werkje zeer geslaagd. Tenslotte bespreekt dr. Alfreda Briedé in no 11 hoe men zijn gezondheid het beste'be schermt. Alle deeltjes zijn goed verzorgd; de ze boekjes van handig formaat fris geïllustreerd en beknopt, voorzien in een grote behoefte. GLORIE EN ONDERGANG Twee jaar geleden verscheen bij Paul Neff in Wenen een boek van twee jonge Oostenrijkse geleerden, namelijk H. en G. Schreiber, dat tot titel had „Versunkene Stadte". Het werk trok de aandacht en al spoedig verschenen in vele landen vertalingen, ook in Nederland. „Glorie en onder gang", aldus de naam van de Neder landse versie, die onlangs bij de be kende uitgever Sijthoff in Leiden ver scheen. Het werd bewerkt door de jonge Nederlandse archeoloog J. P. Gueoin, die de tekst uitbreidde door toevoeging van een hoofdstuk over Reimerswaal, Brittenburg en het Domburgse Nehalennia-beeld. Voor dit laatste heeft de bewerker geput uit de enige jaren geleden verschenen studie van mevrouw Hondius „The Temple of Nehalennia at Domburg". Schrijvers en bewerker zijn er in ge slaagd een boeiend boek te creëren verlucht met vele fraaie foto's en te keningen dat verhaalt van Glorie en ondergang van steden en besoha- vingen. Het is de verdienste van dit werk, dat hier in kort bestek vele we tenswaardigheden zijn bijeengebracht, die tot dusver slechts te vinden waren in lijvige handboeken. Ter~rht kreeg het als ondertitel mee: Zwerftocht door een verdwenen wereld": een zeer belangwekkende tocht niet alleen, maar tevens een reis ondcv leiding van betrouwbare gidsen. Het boek werd door Sijthoff keurig verzorgd. Rob Entrop. Inrichting en onder houd van het zee-aquarium. N.V. Uitg. Mij. „Cosmos", Amsterdam- Antwerpen. Een zeer aanbevelenswaardig boek van een kundig liefhebber, die zich vele jaren lang aan de bestudering van het natuurleven ln het zeewater heeft gewijd. Het is goed ingedeeld; geeft antwoord op vele vragen, die dit moeilijke onderwerp met zich brengt: is zéér fraai geïllustreerd en ook als boek uitnemend verzorgd, zowel van buiten als van binnen, zo dat het zich in de etalage reeds zelf aanbeveelt. Daar Zeeland uiterst gunstig ligt, zowel voor het houden van een zeewater-aquarium, als voor het zich verschaffen van de nodige bewoners, menen wij speciaal 'de aandacht te moeten vestigen op dit deskundig geschreven boek. Z.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 6