lezers sem WIE is thans dé Zeeuwse '=LCsportman of -vrouw? ROBUR TE GOES WON EIGEN PRESTATIETOERNOOI Op haar bestemming ZWITSAPL^ST de betere pleister a PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 20 JUNI 1057 AANTREKKELIJKE WEDSTRIJDEN Vierde klas clubs schoten tekort Begunstigd door fraaie weersom standigheden, organiseerde het Jubi lerende Robur uit Goes zondag haar eerste prestatie wisselbekertoernooi Ondanks de hitte is er In alle wed strijden met vuur en elan gentreden. In poule I waarin opgenomen waren de 4e klasser» Renesse, LuOtOr en 's-Heer Arendskerke en Robur 7.elf uitkomend in de onderafdeling Zee land le klas wint zowaar de eerste pr\)s met 4 punten uit drie wedstrij den te halen. In poule n waarin opgenomen wa ren de reserve elftallen van bovenge noemde verenigingen behaalde Robur II met 5 punten uit 3 wedstrijden eveneens een eerste prijs. De gedetail leerde uitslagen der wedstrijden zijn: Poule I: Robur I's-Heer Arends kerke I 11; Renesse IRobur I 0 1; Luctor I's-Heer Arendskerke I 31; Renesse ILuctor I 21; 's-Heer ArendskerkeRenesse I 6 O; Robur ILuctor 111. Wandeltocht van Vrederust De wandelsportvereniging V.L.U. G. van de stichting Vrederust te Ber gen op Zoom hield een wandeltocht voor jong en oud over afstanden van 10. 15 en 25 km. De belangstelling uit Zeeland en West-Brabant voor deze tochten was zeer groot, er versche nen 200 tot 250 deelnemers aan de start. Behalve aan tientallen indivi duele lopers werden aan verscheide ne groeóen van wandelverenigingen en scholen, en een groep militairen van .het vliegveld Woënsdrecht in het ontspanningslokaal om half drie de startkaarten uitgereikt. De jongste declneemstêr, Dymphle van den Hout (8 laar), liep samen met opa Hout mee in de 15 km-route. Ze heeft sinds vorig jaar reeds 165 km afgelegd, opa was aan zijn 7900e km toe. De oudste deelnemer, de heer J. Graster uit Roosendaal toon de vol trots zijn wandelboekje, waar in al meer dan 2500 km staan opge tekend. De wandelaars maakten eerst, voorafgegaan door de fanfare „Euphonia" van de stichting Vrede rust, een rondgang langs de gebou wen van de inrichting tot aan de in gang aan de Moerstraatsebaan van waar zij alleen de tocht moesten voortzetten. Na afloop werden in het hoofdgebouw de bekers en kransen voor de groepen uitgereikt en de in signes voor de individuelen. Nederlaagwedsfrijden In het kader van de nederlaagwed- strljden van de zaterdagmiddagvoet balvereniging „Wemeldlnge" werden enige wedstrijden gespeeld. Wemel dlnge I versloeg Arnemuiden I met liefst 71 en het tweede team van de Bevelanders speelde 33 gelijk tegen de reserves van Arnemuiden. Zeeuwse kampioenschappen snelschaken Op zaterdag 22 juni worden In hotel Centraal te Goes de Zeeuwse kam pioenschappen snelschaken gehouden. De wedstrijden beginnen om half vier Het tempo bedraagd 45 zotten in het eerste kwartier, daarna 25 zetten in vijf minuten. Militair kampioen Eug. Allonsius uit Westdorpe bracht vorige maal een kampioens titel mee naar huls. Bil de militaire kamploenschannen van België, finish te hij op de 5000 m als eerste. Hij vestigde hiermede tevens een nieuw record op deze afstand voor België. Uitslagen zomeravond voetbal Rayon Middelburg: ZCFBlauw Wit i6, PingelaarsFocus 22, StavastDe Kraaien 111. Broek BoysVSV 22. Rayon Goes: Ha ringmanTypo's 26. Comb. N.S. PTT 45. De ZonKeuringsdienst 2 2, WZBRobur Veteranen 103; Hulst: Dukra—Mllock 2—2. Clitex— Milock 14—1; Sas van Gent: SVG— Sasse Boys 12, SASCBS 31: Vltssingen: afdeling I VAW I—SBLV 2—1, Uiterton—Coal 10 3, GPC v. d. Berg 05; Vlissingen: afdeling II WW—Coal II 4—3. Zierikzee: PZEM Z'zee—drukkerij L O 0—1. Prov. WaterstaatNed. Heide Mij 3 1, Mevo Vet.Fa. de Oude en de Jonge 13, HerverkavelingRijks waterstaat 42. Fa. JanseN.V. Grontmij 23. Poule II: Renesse II's-Heer Arendskerke II 3—1; Robur IIRe nesse IX 52; Luctor IIRobur II 11; 's-Heer Arendskerke IILuc tor li 03; Robur II's-Heer Arendskerke II 2—0; Renesse II Luctor II 31. Eindstand voor de wisselbeker. Robur I en II 6 3 3 0 9 11- 5 Renesse Ienll 63036 10-15 Luctor I en II 6 2 2 2 6 10- 7 's-H. A.kerke IenII61143 9-12 Eindstand poule I. Robur I 3 1 2 0 4 3-2 's-H. Arendskerke I 3 1113 8-4 Luctor I 3 1113 5-3 Renesse I 3 1 0 2 2 2-8 Eindstand poule II Robur II 3 2 1 0 5 8-3 Renesse II 3 2 0 1 4 8-7 Luctor II 3 1113 5-4 's-H. Arendskerke II 3 0 0 3 0 1-8 Na afloop overhandigde de voorzit ter van Robur, na alle medewerkers aan dit toernooi bedankt te hebben, de prijzen. Zoals gezegd ging de wis selbeker voor één jaar naar de R.K. V.V. Robur. Voor poule I en II waren als eerste prijzen eveneens bekers be schikbaar gesteld. Als tweede prijs voor iedere poule was er een lauwer tak, terwijl iedere deelnemende ver- einiging welke geen prijs gewonnen had nog een herinneringsmedallle ont ving. Winnaar van Wolfaartsdijk tegen Spui promoveert. Voor de promotiewedstrijd voor een plaats in de eerste klas van het zater- dagvoetbal spelen Wolphaartsdijk en Spui a.s. zaterdag beiden hun laatste wedstrijd. Deze ontmoeting is zeer be langrijk, daar de winnaar zal promo veren. Beide ploegen hebben even veel punten, namelijk 4. Bij een gelijkspel zal dus een beslissingswed strijd noodzakelijk zijn. Gezien de uit stekende prestatie, die Spui tegen Veere bereikte, lijkt een kleine zege voor de Zeeuws-Vlamingen niet on waarschijnlijk. Wolphaartsdijk is in eigen huls echter een niet te onder schatten tegenstander. Voor de derde ronde van de beker wedstrijd van het zondagvoetbal moet het vierde van Vlissingen een bezoek brengen aan Renes.se. De noorderlin gen zullen ongetwijfeld de vierde ron de bereiken. S.J.E.F. promoveert De L.T.C. „S.J.E.F. ÏI" te Aarden burg promoveert naar de 4e klas van de K.N.L.T.B. door de 71 over winning welke het behaalde op Drive I (Sas van Gent). De uitslagen wa ren: H.E.: W. TrapmanJ. Govaert 6 1. 62: F. jonckheereH. Go vaert 61, 61. D.E.: mej. H. van Dongenmej. D. Wauters 0—4. 75; mej. R. Jonckhere-mevr. Govaert 01, 61. G.D.: mej. H. van Dongen en dhr. F. Jonckheeremej. D. Wauters en dhr. A. Verhaegen 16, 36. Mej. R. Jonckheere en dhr. N. Vandewai- ledhr. en mevr. Govaert 62, 5 —7. 6—0. H.D.: dhr. J. Trapman en dhr. W. Trapmandhr. A. Verhaegen en dhr. H. Govaert 64, 0—3. D.D.: mej. H. van Dongen en mej. R. Jonckheeremej. D. Wauters en mevr. Govaert 75, 62. Jaarlijks treffen C.O.A.K.C.A.D. Op dinsdag 25 juni. wordt in Mid delburg weer de jaarlijkse wedstrijd gehouden tussen de Nederlandse en de Belgische militaire administrateurs, de COAK uit Middelburg en de CAD uit Mechelen. Het programma bestaat uit een voetbalwedstrijd een volley balwedstrijd en atletiek (100, 800 en 1500 meter, hoogspringen en ver springen). De wisselbeker is in het bezit van de C.O.A.K. Ter voorbereiding van deze strijd speelde een voorlopig-voetbalelftal van de C.O.A.K., grotendeels samen gesteld uit spelers van de nieuwe lichting, in Den Bosch een wedstrijd tegen Patrijzen. De militaire adminis trateurs verloren met 32; ruststand 1—0. Zaterdag-bekerfinale op 22 juni te Kapelle De finale van de wedstrijden om de aaterdagvoetbalbeker van de K.N.V.B.- af deling Zeeland tussen A.Z.V.V. en Co- lij nsplaatse Boys zal op zaterdag 22 juni a.s. om 4 uur op het veld van Ka pelle worden gespeeld. Sla Raak won eerste promotiewedstrijd De Goese Sla Raak won zijn eerste promotiewedstrijd vain 't Halve Maan tje II met 6—2. De gedetailleerde uit slagen luiden: Damea enkel t mej. M. Gosses tegen mevr. L. Mol 3—6, 16; mej. G. Hof man tegen mej. H. Henderikx 36, 1—6. Heren enkel: G. J. Colenbrander tegen J. Barth 6—1. 2—6, 2—6; P. de Haas tegen W .Smallegange 63, 62. Dames dubbelspel; mej. M. Gosses en mej. G. Hofman tegen mevr. L. Mol en mej. H. Henderikx 62, 06, 4—6. Heren dubbelspel: G. J. Colenbran der en P. de Haas tegen J. Barth en G. v. d. Loo 46, 06. Gemengd dubbelspel: mej. M. Gos ses en G. J. Colenbrander tegen mevr. L. Mol en G. v. d. Loo 6—4, 46, 75mej. J. Maat en P. de Haas tegen mevr. J. v. d. Loo en W. Smal legange 36, 67. 2e klas zuid, afdeling I t Bred. Sportpark I 6 5 1 0 11 35—13 't Halve Maantje 1 6 4 1 1 9 31—17 Bred. L.T.V. II 6 1 1 4 3 20—28 Animo I 6 0 15 1 10—38 5e klas zuid, afdeling I: H Halve Maantje II 6 4 1 1 9 31—17 M.L.T.C. IV 6 3 2 1 8 31—17 D.O.S. III 6 3 1 2 7 30-18 De Klappers 6 0 0 6 0 444 5e klas zuid, afdeling III: Goese Sla Raak 6 5 1 0 11 3810 Animo III 6 3 2 1 8 32—16 T.C. Axel 6 2 1 3 5 22—26 Smash II 6 0 0 6 0 4—44 Twee nederlagen voor Bruinvis bij waterpolo Voor de 2e klas K van de landelijke waterpolocompetitie werden de eerste wedstrijden gespeeld. De enige Zeeuw se vertegenwoordiger in de tweede klas, Bruinvis uit Sas van Gent, begon slecht, want het kree"- in eigen bad een stevige 06 nederlaag te slikken van Baronie uit Breda. R.Z.P.C. uit Rotterdam zag zich met 2—3 geklopt door Z.P.B. uit Barendregt, Ook te gen Z.P.B. moest Bruinvis het onder spit delven. De Barendregters wonnen in Sas van Gent met 41. Voor de Zeeuwse waterpolocompe titie werden de eerste wedstrijden ge speeld. Bij de dames begon SZV uit Souburg met een 14 nederlaag te gen Zeehond uit Vlissingen. Het he renteam van SZV kwam tegen Zee hond heel slecht voor de dag. De Souburgers zagen zich met 0 11 door de Vlissing^fs verpletterd. Jan Westdorpe sprintte in Oostende naar derde plaats De snel «printende Belg André Novelle heeft dinsdagmiddag te Ost- ende een wegwedstrijd voor professio nals gewonnen. Hij reed de 172 km in 4 uur 56 minuten. In de eindsprint versloeg hij 7 renners, onder wie de Nederlander Jan Westdorp uit 's-Hee- renhoek, die derde werd achter André Messells (België) en Jaap Bruggen- kamp uit Goes, die zich als zesde klas seerde. Versfrate won in België Renners van de ren- en toerclub „Theo Middelkamp" te Goes namen deel aan een wegwedstrijd in St.- Laurijns (België). Emlle Verstraete uit Eède eindigde als eerste. J. Duin- kerke, Borssele, werd vijfde. Rent meester, Yerseke, tiende en Huissoon, Heinkenszand, veertiende. „Theo Middelkamp" won de clubprijs. DE ZEEUWSE SPORTLIE DEN zijn de laatste tijd op over tuigende wyze op de voorgrond getreden. De een wat meer dan de ander, maar allen hebben la ten zien, dat Zeeland op sport gebied thans een woordje mee spreekt. Uitblinkers waren er meer dan in de laatste jaren het geval geweest is en hun namen hebben meermalen met vette letters boven de PZC-sportver- slagen gestaan. Binnenkort zal de beste of de populairste van al deze Zeeuwse sportcracks voor het voetlicht treden, want tijdens de P.Z.C.-SPORTDAG in Goes op zaterdag 29 juni a.s. zal de Zeeuwse sportman of sport vrouw worden gehuldigd! En aan wie kunnen wij de ver kiezing van die Zeeuwse sportman of sportvrouw beter overlaten dan aan onze sportieve lezers? Zij zijn in de PZC-sportrubrieken bijna elke dag op de hoogte gehouden van de successen van de uitblin kers en van hun favorieten. Zij hebben zich ongetwijfeld een me- Uitknippen langs deze lijn. ning gevormd welke sportman of sportvrouw tijdens dit grootse Zeeuwse sportgebeuren de kroon op'zijn of haar inspanning zal mo gen zetten. Hieronder is een inschrijfformulier afgedrukt, waarop U de cijfers van 1 tot en met 5 aantreft. U behoeft niet anders te doen dan achter deze cijfers de namen van vijf Zeeuwse sportlieden die U denkt de beste te zijn, in te vul len, vanzelfsprekend in volgorde van de belangrijkheid. Achter het cijfer 1 komt aus de naam van „Uw" sportman of sportvrouw te staan en achter de andere vier de namen van hen die volgens U na nummer 1 het meest voor de titel in aanmerking komen. Deze vijf uitverkorenen moeten in Zeeland woonachtig zijn. Nummer 1 krijgt vijf punten toegewezen, nummer 2 vier, enz. De sportman of sport vrouw, die de meeste punten op zijn of haar naam verzamelt, wordt winnaar. De uitslag zal bekendge maakt worden in de P.Z.O. van vrijdag 28 juni a.s. Degene, die alle vijf namen in de juiste volgorde heeft vermeld, krijgt een gratis toegangsbe wijs aangeboden voor een in terlandwedstrijd van het Ne derlandse voetbalelftal, in Ne derland met een vrij reisbiljet retour naar de plaats, BESTE ZEEUWSE SPORTMAN OF SPORTVROUW P.Z.C.-SPORTDAG 29 JUNI GOES Volgens my komen voor de verkiezing van de Zeeuwse sportman of sportvrouw in aanmerking: (met blokletters invullen s.v.p.) 1 sport 2 sport 3 sport i 4 sport 5 sport Ingezonden door (s.v.p. in blokletters) Naam: (dame of heer) Uitknippen langs deze lfln. waar deze wedstrijd gespeeld wordt. Wanneer er meer goede Inzendingen zijn, beslist het lot. U kunt uw keus maken uit elke beoefenaar van alle in Zeeland voorkomende sporten. En dat zijn er zo tegen de twintig, waarin in de meeste gevallen wel een of meer uitblinkers te vinden zijn. Denk eens aan het turnen, waar Jaap van der Sande en Nel Pee man (nog steeds) en de jonge Nel Fritz (al reeds) op de voorgrond treden; aan het wielrennen, dat klinkende namen in zijn annalen heeft staan, zoals Jo de Roo uit Schore, kampioen van Zeeland bii de amateurs, Bram van Sluis uit Vlissingen, de officieuze kampioen van Zeeland bil de profs (tijdens clubkampioenschappen van „Theo Middelkamp"), Plet Rentmeester uit Yerseke en Jaap Huissoon uit Heinkenszand. Namen als Hein Cujé, Willy Cysouw, Staf Dobbe- laere, Henk Luitwieler en RIni Mondeel zijn in de Nederlandse atletieksport al lang geen onbe kenden meer; bij de bokssport vindt U namen als Cees van de Gruyter. Hans Lubig, Henk Dik en Frans Riteco; bij het voetbal werd de Vlissinger Henk de Nooijer als eerste Zeeuw gekozen in een Ne derlands jeugdelftal, waarin hij op de voorgrond trad; en zo zijn er ook de uitblinkers in de zwem- sport, bij het handbal, het volley bal, het korfbal, de hockeysport, de ruitersport, het tafeltennis, het lawntennis. En ook bij de schaat sers, die helaas in de afgelopen winter niet veel kans hebben ge kregen om hun kunnen te tonen. Maar wie kent niet de schaatsende familie De Jager Jan is nog al tijd kampioen van Zeeland en Riteco en Van den Akker. En dammend en schakend Zeeland kennen eveneens hun uitblinkers, want resp. Jan Sinke uit Goes en Gabe Woudstra uit Middelburg hebben reeds vele kampioenschap pen op hun naam geschreven. Mochten wij er hier een vergeten hebben én dat is ongetwijfeld het geval dan heeft U nog de keus uit vele andere sportcracks. Vul dus de volgens U vijf beste sportmensen in op het formulier vermeld er achter welke sport zij beoefenen knip dit formulier uit en zend het in een gesloten enveloppe, gefrankeerd met een postzegel van vier cent op naar: SPORTREDACTIE P.Z.C., WAL- STRAAT 58-60, TE VLISSINGEN en schrijf daarbij in de linkerbo venhoek van de enveloppe: SPORTMAN OF SPORTVROUW. De inzending wordt over twee da gen zaterdag gesloten, zodat de sportliefhebbers die willen mee dingen naar een gratis biljet voor een interlandwedstrijd er spoed moeten achterzetten! De Schelde-zwemwedstrijd De organisatoren van de traditionele Schelde-zwemwedstrijd, die ditmaal op 13 juli a.s. wordt gehouden, wor stelen zoals ieder jaar met het pro bleem van de financiering hiervan. Vele instanties geven reeds geheel belangeloos hun materiële en perso nele steun, zoals de Koninklijke Ma rine, de Kon. Mij. „De Schelde", het Rode Kruis, de beide Loodswezens, de Reddingsbrigade, de Zeevaart school, de Zeeverkenners, enz. Dit is echter niet voldoende en de organisatoren doen daarom een be roep op de Vlissïngse bevolking aan wie immers *n unieke zwemwedstrijd met zwemsters en zwemmers van naam, gratis wordt aangeboden, haar waardering en belangstelling hiervoor te tonen door het geven van een be scheiden bijdrage. Op deze wijze wordt de wedstrijd bovendien meer dan voorheen een door en voor de bevolking georganiseerde Vlissingse gebeurtenis. De wedstrijd wint daar door aan waarde en dat bewijst te vens dat op het behoud van deze Sohelde-2wemwedstrijd door de Vlis singse bevolking prijs wordt gesteld. Bijdragen kunnen worden gestort op giro no. 181967 van de penning meester C. J. Kesteloo, Vincent van Goghlaan no. 16, Vlissingen. Namens het comité, de waarnemend voorzitter, C. TER POORTEN. Geen aanstellerij Met alle waardering voor uw Zuid- Afrikaanse medewerker voor het ar tikel in de P.Z.C. van vrijdag 7 dezer, getiteld: De Engelsen verliezen hun greep op Zuid-Afrika, moeten mij enkele dingen van het hart. In de eerste plaats is het maar larie van de heer v. d. W. dat hij als oud-Goe- senaar, omdat hij veel jaren in de Unie heeft vertoefd, zijn Nederlands heeft verleerd. Dat gelooft niemand. Iemand uit onze gemeente, die laatst enige maanden uit Amerika hier ver toefde, schreef en sprak niet alleen vlot Hollands, doch ook nog prima Zeeuws, terwijl hij in de States 33 jaar aan één stuk Engels sprak. In Z.-Afrika brabbelt men dan nog zo'n beetje Hollands! In de tweede plaats heb ik niet geweten, dat het in ons land zo buitengewoon slecht is, dat de heer v. d. W. zoals hij schrijft: „Vir geen geld in die wêreld weer na ons Hollandjie terug zou wil keer nie". Nogmaals waardering voor h'et artikel, maar geen aanstellerij. Oosterland. L. A. CAPELLE. Voorbeeld van de jeugd De voetbalmatch tussen Oostenrijk en Nederland heeft de gemoederen danig in beroering gebracht. Waarom eigenlijk Zijn wïj in Zeeland dan zo veel meer gewend of liever minder gewend Het zou goed zijn, indien de :.N.V.B. de hand eens in eigen boe zem stak en maatregelen zou nemen tegen het hier vertoonde spel. Neem b.v. de Z.V.B. zondagvoetbal eens. De meeste wedstrijden gelijken wel op stierengevechten in plaats van voet ballen. Indien men eens voetbal wil zien van het zuiverste goud, moet men eens een kijkje gaan nemen bij het door de V.C. Vlissingen georgani seerde pupillentoernooi. Hier geeft de jeugd een voorbeeld aan de gro teren in plaats van omgekeerd. Pracht werk, pracht spel en een Eracht organisatie. Hulde, niets dan ulde. Een jonge sportliefhebber. t Nieuwe treinenloop Geachte heer De Buck, Met veel belangstelling heb ik uw schrijven gelezen in de P.Z.C. van 17 juni. U verkeert minstens in de ver onderstelling dat ik het spoorboekje niet bestudeerd heb. Ik behoor ge lukkig niet tot die reizigers, die net het personeel van de N.S. zo moeilijk maken. De door U aangegeven route heb ik reeds enkele malen gevolgd. Maar is die werkelijk zo ideaal? De reis is in de eerste plaats 1.10 duurder. Tweemaal per week is over een heel jaar 114.40 extra verdienste voor de spoorwegen. En hoe vindt U het als je dan nog van Rotterdam tot Roosendaal moet staan Dit is mij al tweemaal overkomen. Ook wordt hiermede de reis over Nijmegen die toch de normale weg is. niet beter. Hoogachtend, A. OOMENS. Feuilleton door Clare Breton Smith Ann was juist bezig het bed van haar vader op te maken, toen ze de postbode hoorde. Ze snelde de brede wenteltrap af en raapte de brieven van de mat. Er was er één bij van Mike, nu voor het eerst naar kost school; verder zag ze een stuk of wat drukwerken en een nogal gewichtig lijkende „getikte" missive, aan hét adres van dokter Derwent. Een blik op de ouderwetse hang klok in de hal wees uit, dat het spreekuur gauw zou zijn afgelopen, zodat ze even op de divan in de vrij schamel gemeubileerde, maar wel comfortabele zitkamer neerviel, om Mike's brief te lezen. Het was geen erg lang. maar wel een prettig epis tel en dat vond ze de hoofdzaak. Mike was al elf en moest volgens Engels gebruik al lang naar de kost school zijn gestuurd, maar als kleine longen had nij erg aan roodvonk ge leden en daaruit een tamelijk teer gestel overgehouden, zodat zijn va der geruime tijd had geaarzeld met hem buitenshuis te zenden. De jon gen was echter niet bepaald gemak kelijk en zanikte reeds vroeg om naar een „echte" school te mogen, waar hij kon leren boksen en een heleboel aan sport en gymnastiek doen. Dr. Derwent was dan ook ein delijk voor die aandrang bezweken. Bij her begin van het nieuwe school jaar had Mike dus het huis verlaten, geheel nieuw in de kleren gestoken, maar toch wel een beetje onder de indruk en met de beste wensen van zijn oudste zuster! Toen Ann de voordeur hoorde dichtslaan, richtte ze zich op en keek naar buiten. Vermoedelijk ging me vrouw Parsons juist weg en was daarmee de laatste patiënt afgehan deld. Ann pakte de brieven bijeen en liep door de hall en aangrenzende gang naar de spreekkamer, waar naar vader, enigszins in gedachten verzonken, zijn handen stond te was sen. John Derwent was een grote, forse man. langzaam in zijn bewegingen zowel als in zijn spreken; iemand met een teergevoelig hart en oprecht verlangen, zijn medemensen van hun lichamelijke en als het kon ook van hun geestelijke kwalen te verlossen. Verreweg de meeste patiënten leg den hem dus hun moeilijkheden voor en wellicht bereikte hij met zijn bre de kijk op het leven, zijn begrip en sympathie vaak méér dan met medi cijnen en voorschriften. Op het ogen blik glimlachte hij zijn oudste doch ter vriendelijk toe. „Een brief van Mike", zei ze, de post op zijn schrijftafel leggend. „Hij schrijft niet veel maar schijnt daar wel in zijn schik". De dokter grinnikte op zijn ge wone aanstekelijke manier. „Hoor eens. kindlief", vermaande hij, „je' moet je niet zo bezorgd maken. Het zou heel natuurlijk zijn, als de jon gen in het begin wat heimwee had. Je hebt hem wel een tllcje verwend, zie je". Een licht blosje kleurde lieflijk Ann's blanke huid, waarop zich hier en daar enkele sproetjes vertoonden. „O, ik heb al geprobeerd niet zo te Êiekeren. Nu zal ik maar voor de offie gaan zorgen, paps". Meteen snelde ze naar de grote, ouderwetse keuken, een genoeglijk, gezellig vertrek met zijn lichtgeel geverfde muren, vrolijk rood-en-s-eel gestreepte gordijnen en dito tafel kleed. waar een helder vuur brand de. ZIJ legde de gemberbiscuits, lie velingslekkernij van de dokter, op een groen bord en zette koffie. Toen een ogenblik later haar vader bin nentrad, stond alles klaar. Als ge woonlijk deed hij heel bedaard maar ze kon wel zien, dat hij erg in zijn (Advertentie) schik was. „Een aardige brief van Mike", zei hij, terwijl hij aan de tafel ging zit ten en zijn dochter, die hem de kof fie toeschoof, nogmaals toelachte. Meteen begon hij peinzend voor zich uitstarend, zijn biscuits te sop pen, Ann wachte geduldig. Ze be greep dat Mike's brief, hoe prettig ook, niet alléén de oorzaak was van zijn blijkbaar opgewonden stemming, maar vond het beter hem niet te overhaasten. De dokter moest altijd lang nadenken voor hij zijn gedach ten onder woorden bracht en in bui tengewone omstandigheden duurde het als regel nog wat langer. Plotseling zei nij glimlachend, „ze hebben me verzocht, volgende week op de medische conferentie in Low- hampton een voordrr.cht te houden". „O, paps, wat hee ijk!" riep Ann, die wist wat dit voor hem betekende. „Blijft TJ daar slapen?" Ze begon nu reeds plannen te maken. Welk pak zou hij dragen Kon het nog worden gestoomd? Hij moest een nieuwe das hebben en wat zijn overhemden be treft, die waren allemaal erg gera feld. Ja, paps moest er keurig en goedgekleed uitzien; hij had nooit veel om kleren gegeven, maar om op zijn gemak te zijn, moest hij we ten, dat hij behoorlijk voor de dag kwam. „Ja, dat vind ik ook", antwoordde hij met strelende blik. „Ik zal 'de jonge Thornton vragen, of hij twee dagen lang mijn spreekuur wil waar nemen". Ann trok onwillekeurig een lang gezicht. De „jonge Thornton" was een nieuweling in de streek, die ze ofschoon ze hem maar weinig ge zien had niet mocht lijden. Ze vond hem een nare kerel in een Siaar woorden gezegd. Hij had Ann's ongere zuster eens van een bal thuis gebracht, maar haar, toen hij Ann zag, duidelijk in de steek gelaten. O, Suzy had er zich niets van aan getrokken. Op haar zeventiende jaar had ze vereerders te over, maar Ann was heel boos geweest over zijn on beleefdheid. Ze nad de „jonge Thorn ton" gewoonweg afgesnauwd en als ze elkaar nu tegenkwamen, leek het wel alsof hij haar met opzet ont week. „Hm", grinnikte haar vader. „Je moet wel een snijdende blik hebben, kindlief. Ik heb medelijden met de man, die probeert jouw hart te be stormen". Ann bloosde opnieuw. „Ik ben niet hardvochtig, paps, maar Ja, haar hart was nu eenmaal nog nooit ernstig geraakt. Ze had natuur lijk met jongelui gedanst en wat ge flirt, was ook wel eens gekust want ze zag er op haar vierentwin tigste met haar ï'oodbruin haar, don kergroene ogen en aanvallig mondje heel lieftallig uit maar bij al dat oppervlakkig, vrolijk gedoe, was ze nooit in het geringste verliefd ge raakt. Ze keek even op de klok en maak te haastig van het al late uur ge bruik. „U moest nu maar gaan, paps, want U hebt heel wat bezoeken af te leggen". Langzaam stond de dokter op. „Ja kind", zei hij gedwee, maar zijn ogen schitterden ondeugend. „Je kunt de discussie wel uitstellen, Ann, maar vandaag of morgen loop je wel iemand tegen het lijf, die jé hart driemaal een saltomortale laat ma ken en dan ben je verloren". Ze antwoordde niet, maar ging met hem mee naar de auto, een hand door zijn arm gestoken en in de an dere hand zijn tas. In stilte hoopte ze dat hij het bij het rechte eind had. Haarzelf joeg haar onverschilligheid jegens het z.g. sterke geslacht soms vrees aan. O. zeker, ze mocht de mannen heel graag ze waren amusant, ook wel belangwekkend, daar wrong bij haar de schoen niet... maar tot nu toe was er geen enkele man geweest, die meer dan de ande ren in haar smaak was gevallen. (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 4