Hitte leidde tot leveringsrecords bij waterleidingbedrijven Franse regering beperkt invoer ACTEUR EN TONEELDIRECTEUR LOUIS SAALB0RN OVERLEDEN KLANKBORD OORLOGSMISDADIGER TROUWT IN BREDASE GEVANGENIS WOENSDAG 19 JUNI 1957 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Boerderijen in vlammen opgegaan door blikseminslag Voor de zesde achtereenvolgende dag lag Europa in de greep van de hitte golf, d!e nu met onweer gepaard ging. Hoe warm het Is en hoevee! drinkwater er daarom In deze dagen gebruikt wordt kan blyken uit het feit, dat de Rotterdamse drinkwaterleiding maan dag een record heeft geboekt met de aflevering van b(jna 225 miljoen liter water. Duidelyk was ook te merken, dat maandag in het algemeen syno niem ls aan wasdag. Alleen al in de morgenuren moest 17 miljoen liter wa ter per uur door de buizen stromen. Ook de duinwaterleiding van Den Haag heeft maandag een record hoe veelheid water afgeleverd: 91.000 m3 water. Het record tot nu toe was 77.000 ni3 (1955). Het normale dagverbrulk is 60.000 mS. In de buurtschap Zeelst, gemeente Veldhoven, is gistermiddag door blik seminslag een kapitale boerderij in vlammen opgegaan. Te Hoogeloon, moest de brandweer van Veldhoven assisteren. Daar werd een winkelwoonhuis getroffen, waarin een textielzaak was gevestigd. Men is er in geslaagd het woongedeelte van het pand te behouden. De winkel met voorraad brandde geheel uit. De brandweer van Veldho ven is ook nog uitgerukt voor een brandmelding na blikseminslag in een zuivelwinkel. Hier wist men erger te voorkomen. Te Vlagtwedde is dinsdagmiddag door blikseminslag de boerderij van de heer J. Timmer in vlammen opge gaan. Een deel van de inboedel kon nog worden gered. Dinsdagavond trof het hemelvuur de boerderij van de fam. Kruisbergen te Dreumel. Het huis, een schuur en een hooimijt stonden in een minimum van tijd in brand. Van de inboedel kon nagenoeg niets worden gered. Ook in de omgeving van Oss zijn gisteravond twee boerderijen verlo ren gegaan door brand na bliksem inslag. Omstreeks acht uur brak brand uit in de boerderij van de heer M. Zegers te Nistclrode, die bewoond werd door vijf personen. De hele in boedel en landbouwinventaris gingen verloren. Tegen half tien sloeg de bliksem in de boerderij van de heer H. Brand te Tceffelen onder Lith. Hier gingen, naast de gebouwen met huisraad en werktuigen, 30 varkens en 3 kalve ren verloren. De „Mid-day Scot", een van de grote Engelse exprestreinen die laat ln de ochtend van Londen naar Glasgow rijdt, is twaalf kilometer voor Glasgow ontspoord, doordat de spoorrails zover waren uiteen- t gezet dat zij krom stonden. Een vrouw werd gedood toen zij tien tallen meters ver weggeslingerd werd door de kracht van de ont sporing, die voornamelijk de wa gons in het midden van de trein betrof. Vyf passagiers werden naar een ziekenhuis gebracht, en ongeveer honderd anderen liepen licht letsel op. Volgens de Westduitso politie de laatste dagen negentig mensen West-Duitsland verdronken. Bij een temperatuur van omstreeks dertig graden Celsius zochten miljoenen ver koeling aan zee, rivieren, en in zwem baden. De verduistering bij „Het vierde Prinsenkind" De Rotterdamse rechtbank heeft gisteren de 37-jarige mevrouw H. J. M. B.-K,, die in haar functie van me dewerkster van de stichting „Het Vierde Prinsenkind" in juni 1955 zich schuldig zou hebben gema,akt aan verduistering van 8000, conform de eis veroordeeld tot zes maanden ge vangenisstraf, met aftrek van voor arrest. Te Boisleux. bij Atrecht, ls dinsdag de sneltrein Tourcoing-Parijs ontspoord. Acht mensen zijn om het leven geko men. 25 personen hebben ernstige ver wondingen opgelopen. Het Wereldgebeuren I« het lagere schoolgebouw van de vereniging Christelijke Burgerscho lenaan (ie Olmenlaan tc Middel burg is de kunstschilder Raimond Kimpc, thans gereedgekomen met een wandschildering. Het onderwerp ont leende de heer'Kimpe aan het bijbels verhaal, waarin Jezus zegt: „Laat de kinderen tot mij komen De fraaie schildering komt in de hal van de school uitstekend tot haar recht. FOTO P.Z.C.J Commandowisseling eerste geniecommandement De commandant in het eerste genie commandement, kolonel A. M. S. Per- quin te Breda, zal met ingang van 16 augustus de dienst met pensioen ver laten. Met ingang van dezelfde datum is hy benoemd tot hoofd van de afde ling bouw- en woningtoezicht van de dienst van gemeentewerken te Eind hoven. Kolonel Perouin zal worden opge volgd door kolonel L. Kuyper, thans toegevoegd aan de directeur gebou wen, werken en terreinen van het mi nisterie van oorlog te 's-Gravenhage. en oocz WERELDECONOMIE Onder hot pseudoniem Morus schreef dr. Richard Lewinsonn een boek over de groten der wereldeconomie „Ach ter de schermen". Hij toont daarin met vele voorbeelden aan, hoe econo mische machtsconcentraties zich in het verleden en heden ontwikkelen. De auteur heeft de grote verdienste deze materie populair te kunnen be handelen zonder romantische verha len te moeten opdissen. Hij blijft bij de feiten ën tracht de waarheid zo zuiver mogelijk te benaderen. „En die is op zichzelf al romantisch ge noeg" zegt de inleider tot de Neder landse uitgave, de Amsterdamse ge leerde, dr. W. Sleumer. Men kan ove rigens na lezing van dit werk diens oordeel volkomen onderschrijven: in teressante literatuur, die binnenleidt in de wereld der geheimen van de managers en van liet grote zakenle ven. In deze Nederlandse uitgave is op enkele punten van de oorspronkelijke Duitse tekst afgeweken en zijn er enkele aanvullingen toegevoegd, die op Nederlandse situaties betrekking hebben. Deze bewerking is van A. F. van Zweeden. Uitgeverij J. F. Du- waer en Zonen verzorgde haar uitste kend. Een boek, dat zijn weg zeker vinden zal. BEGONNEN ALS OPERETTE-KOMIEK Man van verfijnde smaak en grote eruditie Te zyner huize ln Amsterdam ls gisternacht overleden «le bekende acteur en toneeldirecteur Louis Alexander Saalborn. Louis Saalborn werd 13 juni 1891 te Rotterdam geboren. Na de hbs en de rijksacademie voor beeldende kunsten te hebben afgelopen trad hij in 1908 op de planken, aanvankelijk als operette-komiek. Van 19111920 maakte hij deel uit van het gezel schap Rooyaards. Van 19241926 was hij artistiek leider van het Ne derlands Toneel. In 1930 werd hij met Dirk Verbeek directeur van de Kon. Ver. Het Nederlands Toneel. In 1932 stichtte hij het gezelschap „Saal born". In 1939 verbond hij zich met Cor van der Lugt Melsert en in 1945 met het Amsterdams Toneelgezel schap. LOUIS SAALBORN LAAT ALARM. Gisterochtend om vier uur is een zakenman in Arca- chon. Frankrijk, gewekt door de claxon van zijn auto. Toen hij ging kijken ontdekte hij dat zijn garage in brand stond. De brandweer zei dat door de brand kortsluiting (of an dersom) was ontstaan, en dat de claxon toen was begonnen te loeien. Voor de auto en de gerage was het echter al te laat. EEN OP HET MILJOEN. Een 20- jarig meisje dat op het strand van de Engelse badplaats Seaton wat met haar vingers in het zand speelde, heeft een diamanten ring gevonden die iemand een week eerder verloren had. Volgens de politie was het een kans op het miljoen dat de ring ooit nog gevonden zóu worden STRIP TEASE STAKING. Ambte naren van de Pakistaanse regering er na veej moe^e jn hem te be- hebben ter verkrijging van salaris- vtijdcn. Hij werd Ln rorgwekkende verhoging heslotcn een strip, tease toestmd n^ar hel Wilhilminagast. staking te houden, waarbij zij m het 1 Bestelauto ramde twee auto's Eén ernstig en vijf licht gewonden Dinsdagmiddag is op de drukke Haagseweg te Amsterdam nabij het viaduct over de Ringvaart een ernstig verkeersongeluk gebeurd, waarbij een persoon zeer ernstige en vijf an dere lichte verwondingen hebben op gelopen. Tengevolge van dit ongeval was gedurende twee uur de Haagse- weg voor het verkeer van en naar Amsterdam en Den Haag gestremd. Het ongeluk ontstond doordat een bestelauto van een Amsterdams dag blad eerst een personenauto ramde, die zwaar werd beschadigd, vervol gens nog een personenauto aanreed en tenslotte over de kop sloeg. De vijf inzittenden van de eerstaangere- den personenauto werden licht ge wond. De inzittenden van de andere personenauto kregen geen letsel. Maar de chauffeur van de bestelau to was er erger aan toe. De man zat volkomen klem in de cabine Met lasapparaten brandde men eerst de cabine open om zo te trach ten de man te verlossen. Maar hij zat zo vast, dat deze poging mislukte. Ook toen een kraanwagen van de Amsterdamse politie assistentie kwam verlenen en het motorblok van de wagen aftrok, kreeg men de chauf feur, die ondraaglijke pijnen leed, er nog niet uit. Uiteindelijk slaagde men laatste stadium alleen nog een broek of lendendoek zullen dragen en even tueel in hongerstaking zullen gaan. De autoriteiten verklaarden hierop, dat een dergelijke „strip tease" sta king tijdens het warme weer het werk slechts ten goede kan komen, maar zij voegde er voorzichtigheids halve aan toe. dat de salariseis be studeerd wordt. huis overgebracht. Prins Bernhard en prinses Beatrix bij Raad van State Prins Bernhard cn prinses Beatrix I hebben gisterochtend een vergade ring bijgewoond van de Raad van State. Hij was een leerling cn volgeling van Willem Rooyaards, wiens werk hij getracht heeft voort te zetten. Met Louis Saalborn is een van de menselijkste en warmbloedigste spe lers van ons toneel verdwenen, een man van verfijnde smaak en grote eruditie en vooral een acteur, wiens sterke en innemende karakter immer uitstraalde. In sommige opzichten was hij een ouderwetse speler, die nog beschik ken kon over het brede en romanti sche gebaar, over de dragende galm in zijn stem en over de allure van een grand seigneur. Maar daarnaast was hij ook modern, van een verfijn de techniek, van psychologische be nadering en van tijdsbesef. Daarom kunnen rollen als de bodo in „Gijsbrecht" of de vader in „Da dood van een handelsreiziger", even onvergetelijk blijven. Het stoffelijk overschot van Louis Saalborn wordt opgebaard in de Stadsschouwburg, waar een chapelle ardente wordt ingericht. Degenen die afscheid van Louis Saalborn willen nemen worden daartoe in de gelegen heid gesteld vrijdag 21 juni a.s. tus sen 9.30 en 10.30 uur in de Stads schouwburg ingang Marnixstraatzij- de. De rouwstoet vertrekt om elf uur naar de nieuwe Oosterbegraafplaats; aankomst aldaar ongeveer 12 uur. Kamer stelde financiële verhouding Rijk-gemeente vast De Eerste Kamer liecft gistermid dag het wetsontwerp tot vaststelling I van de begroting 1957 van het pro vinciefonds zonder hoofdelijke stem- ming aangenomen. Eveneens werden goedgekeurd dc begroting van het gemeentefonds I voor het dienstjaar 1957 en het wets- ontwerp houdende wijziging van de 1 financiële verhouding tussen rijk en de gemeenten en tussen het rijk en j-'de provinciën. I Voorgesteld werd het percentage van de rijksbelastingen, dat voor 1955 aan het gemeentefonds werd toege kend. tc verhogen met 0,1 percent en voor 1956 met 0.4 percent. Voor het provinciefonds werd wat 1955 betreft, geen verhoging nodig geacht, voor 1956 werd een verhoging van 0,04 per cent voorgesteld en voor 1957 en vol gende jaren een verhoging met 0,03 percent. In antwoord op vragen en opmer kingen uit de Kamer zei de minister van financiën, de heer Hofstra, onder meer, dat de regering zelf ook niet helemaal tevreden is. Hij kon de ge voelens der afgevaardigden begrij pen, maar de uitspraak van de heer Tjalma (a.r.), dat geen rekening is gehouden met de belangen der ge meenten. kon hij toch niet onder schrijven. Het was juist de opzet ge weest, aan die belangen tegemoet te kojqien. De vraag of het rijk de salaris verhogingen zal opvangen door besparingen elders. :s de minister geneigd bevestigend te beantwoor den. Een precieze beantwoording van de vraag zou een hele analy se van de rijksbegroting vereisen. Vergelijkingen van rijks- en ge meentebudget moet men overi- gens met de grootste voorzichtig- heid maken, meent spreker. Kosters verlangen betere arbeidsvoorwaarden Kosters werken gemiddeld 70 tot 80 uur per week, kennen geen vrije zon dag en genieten gemiddeld een belo ning van 50 tot 60 c*nt per uur. Over het algemeen maken zy geen aan spraak op vrij wonen. De Protestants Christelijke Vereniging van Koster* (aangesloten bjj het C.N.V.) heef' daarom in een gisteren te Hilversum gehouden vergadering een urogram Aan actie aangenomen om te komen tot een C.A.O., die voorziet in betere beloning en gunstiger arbeidsvoor waarden. De heer E. J. Alberts rele veerde dat in overleg met het Chris telijk Nationaal Vakverbond ,en con cept regeling is opgesteld inzake de rechtspositie van de koster met als uitgangspunt de vaststelling van een 60-urige werkweek en een uurloon, dat overeenstemt met dat van ge schoolde arbeiders. „De salarissen van de predikanten en de wika's worden via de synode vast gesteld". aldus de heer Alberts. „Het zelfde dient te gebeuren met de kos terssalarissen". De vergadering be sloot de mogelijkheid, een adviesbu reau voor de kosteropleiding in het le ven to roepen, in studie te doen ne men. Nog warm met onweerkans (Van onze weerkundige medewerken In Vlisslngen steeg de tempe- ratuur gistermiddug tot 27 gra- den Celslus. hetgeen 3 graden M lager was dan maandagmiddag. Zeer warm was het in West- y: Brabant en Twente, waar de vliegvelden Woensdrecht en Twente 32 graden Celsius no- teerden. De onweersstoringen uit Frankrijk drongen gister- m M middag ook Nederland binnen. Onze waarnemer te Sas van Gent noteerde dinsdagavond 'n H bui met 18 mm. Over Soester- berg trok ook een zware on- p weersbui, waarbij 40 mm regen il viel. Het bljjft nog vrij warm, maar de kans op enkele warm- p p te-onweders wordt iets groter. Toch is het waarschijnlijk, dat H tegen het einde van de weck p geleidelik wat koelere lucht naar ons land zal stromen. üllllülllllllül niiniiiiiiiniiii Flitslampen als bakens voor landingsbaan Binnenkort zal het voor vliegtuigen mogelijk zijn. ook bij slecht weer op Schiphol te landen. De naam van de installatie die daarbij wordt gebruikt is „elektronic flash approach system". Zij bestaat uit twaalf byzonder ster ke flislampen, elk met een lichtsterk te van dertig miljoen kaars (meer dan de sterkste vuurtorenlamp ter we reld iElke lamp licht gedurende een fractie van een seconde op, het eerst de lamp die het verst van de baan ver wijderd is, en daarna achtereenvol gens de andere. Dit geeft in de lucht de indruk van een vuurbal, die in de richting van de landingsbaan wordt geschoten en wel tweemaal per s- conde. Door toepassing van deze flits lampen (waartoe ook andere lucht havens overgaan! zullen de lucht vaartmaatschappijen minder te lUden hebben van verliezen, die thans nog verbonden zijn aan het uitwijken naar een ander vliegveld. Zulke verliezen lopen in de miljoenen guldens per jaar. DE BRUID MOET WACHTEN Vonnis „levenslang" mag niel hinderen Dezer dagen zal naar het Algemeen Dagblad meldt in de strafgevangenis te Breda het huwelijk worden voltrok ken tussen de 51-jarige Gertrud Hu- ber uit Hamburg en de ruim veertig jarige Willem W illemse uit Haarlem, die tot levenslang is veroordeeld. Wil lem Wlllemse zit als politiek misdadi ger reeds twaalf jaar achter slot en grendel. Waarschijnlijk zal hij nog ve le jaren in de Bredase gevangenis moeten doorbrengen voordat hy „op jaren wordt gesteld". In de Tweede Wereldoorlog behoor de Willemse tot de handlangers van de Sicherheitsdienst, die maatregelen uitvoerde tegen Joodse landgenoten of mannen van het verzet. Heel wat mensen heeft hij aan de Duitsers over geleverd. De Haarlemse verzetsstrijd ster Hannie Schaft loste in een der drukste Haarlemse straten enkele schoten op hem. die slechts de mou wen van zijn jas troffen. De verzets strijdster werd gearresteerd en dood geschoten. WillemSe's eerste vrouw heeft zich inmiddels van hem laten scheiden en is hertrouwd. Gertrud Huber. met wie hij zich nu in de echt zal verbinden, vervult een ge wichtige baan bij een Hamburgse vulpenfabriek. Als aangetrouwde nicht kent zij hem al van toen hij negen jaar oud was. Zij zal, ook na de huwelijkssluiting, nog lang op haar man moeten wachten. Geen vergoeding voor tandartskosten Mej. A. F. van Berkel die een week geleden voor de president van de Bre dase rechtbank een civiele procedure aanhangig maakte tegen een Tllburgs ziekenfonds, waarbij zij vergoeding eiste van door haar geleden schade in verband met tandartsenhulp. is in het ongelijk gesteld. Haar vordering is zowel primair als secundair ontzegd. EERSTE FASE VAN FINANCIEEL PROGRAM Figaro: „Geen geneesmiddel" De nieuwe Franse regering heeft in haar eerste kabinetszitting besloten de liberalisatie van de Franse invoer in de handel met de 16 andere landen van de organisatie voor Europese eco nomische Samenwerking (O.E.E.S.) tijdelijk buiten werking te stellen. Dit betekent wederinvoering van invoer contingenten die de laatste jaren in het kader van de O.E.E.S. geleidelijk waren verminderd. De Franse minister van financiën, Felix Gaillard, heeft medegedeeld, dat het stelsel van invoercontingenten voor de invoer uit de landen van de O.E.E S. en het dollargebied weer is ingevoerd. De invoer zal niet geheel worden geblokkeerd, doch w orden te ruggebracht tot de omvang, welke deze eind 1955 begin 1956 had. Het conservatieve blad Figaro meent, dat het. genomen besluit geen geneesmiddel biedt voor de economi sche ziekten van Frankrijk terwijl de socialistische Le Populaire van mening is. dat het dringend noodza kelijk werd een evenwicht te zoeken de handelsbalans en vooral een einde te maken aan het verlies aan devie zen. De beperking van de invoer tot 5«T procent van het niveau van 1955 '56 vormt slechts de eerste fase van het financiële programma der nieuwe re gering. De tweede fase omvat een aantal maatregelen, welke enerzijds beogen bet in evenwicht brengen van de positie der schatkist en anderzyds een beperking van het binnenlands verbruik. Honderdvijftig miljard frank zal in de vorm van nieuwe belastingen worden' gevonden, waarvan een "root deel za? moeten worden geleverd door een flinke verhoging van de prijs voor autobenzine. Men spreekt van een ver hoging van 13 a 15 frank per liter, waarbij dan echter de verkoop van benzine weer zal worden vrijgegeven. Voorts zou een verhoging der tarie ven van posteryen en telefoon zyn te verwachten alsmede een verhoging van de weeldebelasting en tenslotte een extra bëlasting op maatschap pijen. De raad van de Organisatie* voor Europese Economische Samenwer king zal binnenkort beraden over de gevolgen van de jongste besluiten der Franse regering inzake invoerbeper king Deze besluiten kwamen voor de O.E.E.S. echter niet als een verras- Giftige vrucht Van de huidige communistische heersers ls de Chinees Mao tse- Toeng een der machtigste. Hij immers is nog, zoals wijlen Stalln ln Rusland was, leider van staat en par tij belde. En het Chinese volk, dat hij regeert, telt honderden mllioenen mensen. Precies weet niemand, hoe veel het er zijn, maar de schattingen lopen uiteen van 400 tot 600 miljoen. Het is geen wonder, dat voor do woorden cn daden van Mao-Uc-Tocng gi-ote belangstelling bestaat; men mag aannemen dat dit zowel in do communistische als in de westers*» wereld het geval ls. Volgens Th« New-York Times zou hij weieens da hedendaagse opvolger van Marx, Er.- igels. Lenin en Stalln kunnen worden in de reeks van communistische theo retici. In elk geval heeft Mao-tse- Toeng gisteren de aandacht op zich I gevestigd met een rede, die hij al eind februari heeft uitgesproken. Dia I rede werd namelijk gisteren (met wat aanvullingen) in Peking, dc hoofdstad van communistisch China, gepubli ceerd. De titel luidde: „De juiste ba- handeling van meningsverschillen on der het volk". Het Chinese staats hoofd constateerde in zijn toespraak, dat er zekere verschillen bestaan tus sen de bevolkingsgroepen en tussen de staat en dc bevolking. Zijn rede viel vooral op door een analyse van enerzijds „vijandi ge" tegenstellingen tussen klas- sevijanden en het volk en anderzijds „niet-vijandigc" tegenstellingen tus sen het volk en zijn communistische heersers. Wat die eerste categorie be treft. de klassenvijandcn. heeft Mao ook nu nog weinig consideratie. (Dui zenden zijn er in het verleden al geli quideerd). Maar wat de .jiiet-vjjandl- getegenstelllngen" betreft, daar dacht hij nu anders over. B(j het oplossen van ideologische problemen, die tot ernstige tegenstellingen onder het volk leiden, moet men alleen demo cratische middelen gebruiken, zoals het debat, de kritiek, dc overreding en de geschikte opvoeding, maar nooit dwangmiddelen aanwenden. De middelen om ideologische denkbeel den te corrigeren, die de partij al eerder met succes heeft gebruikt, vormen het enige middel om de te genstellingen te overwinnen". Ongetwijfeld is Mao-tso-Toeng een veelzijdig man. Hij is de zoon van een boer, die zo welge steld was dat hij een paar are grond bezat en jaarlijks wat rijst overhield om te verkopen nadat zijn familie aan de trek was gekomen. Men zegt. dat hij een revolutionair aanvoerder werd, doordat zijn vader zo streng was en hem telkens sloeg. Op die manier kreeg hij een diepe afkeer van onderdrukking. Hij genoot een behoorlijke school opleiding en las bovendien alles wat hem maar aan lectuur onder ogen kwam. Dank zij die leeslust werd hij bibliothecaris van de Nationale Uni versiteit te Peking, voordat hij hele maal opging in communistische acti viteiten. waarbij de burgeroorlog en de bloedige bestrijding van tegen standers niet uitgevlakt mogen wor den. Met zijn afkeer van onderdruk king werd hij zelf uitvoerder van de proletarische dictatuur. Voor zijn hobby, het dichten, bleef niet veel tijd over. Maar het bloed kroop, waar het niet gaan kon. En in zijn gedichten hield hij zich niet pre cies aan het ...socialistische realisme", dat in de Sowjet-Unie het enige aan vaardbare isme is op het terrein van de schone kunsten. Weifelend gaf hij onlangs een uitgever toestemming om een paar van zijn verzen te drukken. In de brief, waarin hij die toestem ming gaf, schreef hij: „Ik ben bang, een verkeerd zaad te zaaien, dat onze jeugd op een onjuiste wijze kan be ïnvloeden." Ook Mao's nieuwe theorie, die van de overreding, wordt aanbevolen met beelden, welke aan de na tuur zijn ontleend. „Over het laten bloeien van honderd bloemen en het laten twisten van honderd filosofi sche scholen", zo heette het hoofd stuk. dat over dit principe ging. „Men behoeft niet bang tc zijn", zo zei hij onder meer. „dat de politiek van honderd bloemen ook giftig fruit toe laat. Het is soms nodig, om zelfs de- deze giftige vruchten te hebben, om te weten wat men bestrijdt...'" Met deze woorden, die een indruk van verdraagzaamheid willen wekken heeft de communist Mao-tse-Toeng zich min of meer onherkenbaar ge maakt. ook al prijst hij in andere de len van zijn betoog de dictatuur van het proletariaat aan als een noodza kelijkheid voor China. Men zou haast vergeten, dat zijn eigen stelsel op al lerlei manieren, ook in China, neeft bewezen dat het tot de giftige vruch ten behoort. 3IAO TSE TOENG ...honderd bloemen Jongetje in een regenput jammerlijk verdronken Het twea en een half jaar oude zoon tje Martien van de familie Hendrix uit Maasbree is maandag on het ouderlijk erf in een regenput gevallen en verdronken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 5