„KASTEEL STAVERDEN" HEEFT NU 70 PATIËNTEN AAN BOORD 28 juni ESfcZISS WOONWAGENBEWONER SCHOOT ZIJN SCHOONVADER DOOD „GOES" IS EEN VERENIGING MET EEN WATERHOOFD" STERKER DAN GELD Een ongezond leven? .4 PROVINCIALE Z E E W SE COURANT DINSDAG 18 JUhf 1957 HEERLIJKE BOOTTOCHT VAN EEN WEEK Zeeuwse chronische zieken „zwalken" door Nederland Vrolijk klonk dc defileermars en 32 verpleegsters wuifden ten afscheid, toen maandagochtend de „Kasteel Staverden" zich losmaakte van de loswal bij Vlake In het Kanaal door Zuid-Beyeland. Binnen in zich droeg het schip 59 chronische zieken, die jarenlang dag in dag uit aan het bed Eekluisterd zijn geweest en nu door et Nederlandse Rode Kruis in de gelegenheid worden gesteld een heer lijke boottocht van een week door Nederland te maken. De passagiers waren in alle voor zichtigheid met personen- en ambu lance-auto's uit tal van plaatsen in Zeeland naar de loswal gebracht, om daar aan boord te gaan. De stemming was er reeds dadelijk in en dat was niet in de laatste plaats te danken aan de dames van de Zeeuwse Rode Kruis-colonne. die er voor deze tocht „een weekje uitgebroken zijn" en die, onder leiding van mevrouw J. G. BoeLkensNavis en dr. J. Stumphius, klaarstonden om de passagiers aa>n alles te helpen wat maar nodig kon zijn. Die passagiers waren vogels van diverse pluimage: de oudste was 87 en de jongste 14, sommigen waren volkomen bedlegerig, anderen konden op het dek zitten. Eén ding hadden zij echter allen gemeen: een intense vreugde er nu echt ook eens een weekje uit te vliegen. De ogen spra ken een duidelijke taal! NIEUWE BOOT En het is daarom verheugend, dat het Rode Kruis over twee jaar de (Advertentie) opening tuUtottti/e &en/oonbfef/in<j- AMSTERDAM SCHIPHOL dagelijks van 10-22 uur zondags van 12-22 uur entree SO cent (toegang luchthaven inbegrepen) beschikking zal hebben over een gro tere en nog beter geoutilleerde boot. Het Rode Kruis heeft namelijk enke le weken geleden opdracht gegeven tot de bouw van een nieuw schip, dat waarschijnlijk onder de naam „Hen ry Dunant" zal varen. Dit schip moet uiterlijk 15 juni 1959 gereed zijn. De „Kasteel Staverden" kwam in Vlake aan uit Terneuzen, waar reeds 19 passagiers aan boord gin gen. Maandagmiddag .werden in ZJJpe nog 13 passagiers aan boord genomen, waardoor de maximum capaciteit (71) was bereikt. BH de aankomst van het schip In Zype was o.a. aanwezig de voorzitter van het internationaal comité van het Rode Kruis, professor L. Bois- sler die ook nog een bezoek heeft gebracht aan het nieuwe Zweedse Rode Kmis-ziekenhuis te Zierikzee de voorzitter van het Nederlandse Rode Kruis, jhr. G. M. Verspyck en de tweede voorzit ter, tevens kringcomiiiissaris voor Noord-Brabant, de heer A. G. J. 31. F. van der Kroon. Deze eerste dag voer men door naar Puttershoek, waar plaatselijke mu ziekgezelschappen in de avond iets van hun kunnen lieten horen. Van daag vaart men via Rotterdam naar Vreeswijk. Morgen wordt het verste punt bereikt. Dan gaat het namelijk over de hoofdstad naar Haarlem. Donderdag is de koers dan weer zuid en is men 's avonds in Wijk bij Duurstede. De voorlaatste dag vaart men dan naar Willemstad. Zes middelbare scholieren stalen grammofoonplaten Voor de tweede maal in veertien dagpn heeft de Haarlemse politie 'n aantal leerlingen van middelbare scholen aangehouden. Het zijn zes jongens van 17 en 18 jaar, diè ver dacht worden van diefstal van gram mofoonplaten en benzine. Met z'n tweeën en'of drieën trok ken de jongens er op uit en namen uit muziekhandels grammofoonplaten en onderdelen van muziekinstrumenten weg, die zy aan medescholieren ver kochten. Verder stalen zy benzine uit gcparkcc"1? auto's en verkochten die aan een and, die 's zondags bij een benzinestation werkte. Deze verkocht de benzine met oen mengsel ten eigen bate aan bromfietsers. Het geld werd gebruik voor bioscoopbezoek. con-mmpties. Vorlce keer ziin twaalf jongens en meisjes aangehouden, die betrokken waren b" diefstal van bromfietsen, fietsen en een motor. Ook in Middelburg een I.N.A.S.-opleiding Voorstel van B. en W. Het ligt In de bedoeling van de Zeeuwse O.B.T.B. om met ingang van I september a.s. aan de christelHke iandboiiwhuishoudschool te Middel burg een zogenaamde INAS-opleiding te verbinden. Dit delen B. en W. van de Zeeuwse hoofdstad mee In een voorstel aan de raadsleden, waarin zy tevens verzoeken om de door het be stuur van de C.B.T.B. gevraagde „no- digverklarin"" voor deze INAS-op leiding te verlenen. Deze cursus heeft ten doel om de meisjes een zodanige-opleiding te ge ven, dat zii in staat worden gesteld verschillende functies in ziekenhui zen, inrichtingen, internaten en der gelijke te vervullen. De opleiding duurt twee jaar en bestaat uit één jaar schoolonderwijs en één laar praktisch werk In gezin, ziekenhuis en inrichting. Een dergelijke opleiding bestaat nog niet in Middelburg, zodat B. en W. het wenselijk voorkomt om ook in Middelburg er mee te begin nen. Daar bij diverse inrichtingen een grote behoefte bestaat aan meisjes met een opleiding zoals de INAS-op leiding, wordt de invoering daarvan door do geneeskundige inspecteur van de volksgezondheid in de inspectie Zeeland zeer toegejuicht. Tydens een in de Dierentuin te 's-Gra- venhave gehouden vergadering heeft de Bondsraad van de Christelijke Middenstandsbond aanvaard een nieuw concept-statuten en een nieuw concept-huishoudelijk reglement. De thans geldende statuten dateren van 1948. In deze 10 jaren van het thans geldende statuut is de christelijke middenstandshond in ledental nage- noe- verdubbeld. Thans zijn ruim 21,000 ondernemers vakbondsleden en bijna 8000 onderne mers-standsleden aangesloten. Ten einde het contact tussen leiding en le den te versterken, werd bij de statu tenwijziging in gesteld 'n detailhan- delsraad (waarvan alle detailhandels vakbonden lid zullen worden), 'n an- bachtsraad (waarvan alle ambachts bonden lid zullen worden), een ver- voersraad (waarvan alle vervoers- bonden lid zullen worden) en een raad voor de gewesten (als overkoepelend orgaan van de gewestelijke verbonden van middenstandsverenio'ingen). Er zijn plannen om te komen tot het oprichten van een jeugdorganisatie van de CM.B. Voorts zullen pogingen worden ondernomen om de» midden standsvrouwen meer actief in de or ganisatie betrekken, zonodig in een speciale vrouwenorganisatie. (Advertentie) Geniet van het heerlijke zomerweer en trek naar het strand en de zee, maar eerst om een mooi BADPAK; in prijzen van 4,69 tot 12,90, en laat ook de jon gens heerlijk zwemmen; half wollen zwembroeken voor half geld, nu 1,98, zuiver wollen zwembroeken in alle maten 8,95 tot 6,95. Meisjes- en dameskampeer- broekjes 3,95 en f 4,95. Ook voor de kinderen leuke zomertruitje8 en broekjes en niet duur bij DE GOEDKOPE SIMON KLOKSTRAAT 21 GOES Dokters flatgebouw in Rotterdam-Zuid B. en W. van Rotterdam stellen voor een krediet van f 344.500 beschikbaar te stellen voor de stichting van een doktersflatgebouw bij het Zuiderzie kenhuis. Dit gebouw zal moeten be vatten drie zeskamerwoningen voor geneesheren, een driekamerwoning en drie tweekamerwoningen voor assis tent-geneesheren, alsmede een prak tijkgedeelte, bestaande uit een wacht kamer en drie spreekkamers. Redactieleden van Sowjetblad afgezet Tien leden van de redactie van bet Russische tijdschrift „Historische Vraagstukken" zijn ontslagen, omdat zy alleen hebben gewezen op „de fou ten van Stalin" en niet met kracht „de huidige revisionistische tendenties" hebben afgewezen. Slechts drie leden van de redactie blijven in functie. Bovendien zal het tijdschrift, dat tot dusver werd uitgegeven door het historisch instituut, het orgaan wor den van de afdeling geschiedenis van de Sowjet-academie van wetenschap pen- De communistische narty heeft even eens kritiek uitgeoefend op professo ren aan de universiteit van Moskou, omdat zii niet voldoende respect zou den opbrengen in hun colleges voor Joseph Sttalin en voor datgene, wat hij voor de geschiedenis van Rusland heeft - - - Maandagochten om kwart voor acht heeft de 3I-jarige P. D., bijge naamd ...gekke Piet", zijn 54-jarige schoonvader B. S. in het Maastricht- se woonwagenkamp met een jachtge weer doodgeschoten. D die als een gevaarlijk persoon bekend staat en de andere bewoners van het kamp tvranniseerde, werd door de kampbewaarder gearresteerd Twee branden te Tilburg; brandweerman doodgebleven Tijdens blussingswerkzaamheden in een rijwielherstelplaats te Tilburg is de 48-iarige brandwacht N. Ber- tens van de gemeentelijke brandweer door een hartverlamming dood geble ven. De brand werd spoedig bedwon gen. Er heeft zonda~ te Tilburg ook brand gewoed In het talud van de Hoeven- se kanaaldijk. Deze brand liet zich nogal ernstig aanzien. - doordat het vuur zich voortvrat tot vlakbij een op slagplaats met explosieve stoffen van de chemische fabriek N.V. Franken en Donders. De brandweer wist ech ter ongelukken te voorkomen. Timmerman in de Amstel gevallen en verdronken De 26-jarige timmerman B. de H. uit Amsterdam is in de nacht van zondag op maandag, vermoedelijk doordat hij onder invloed van sterke drank ver keerde, in de Amstel by de Heren gracht te Amsterdam -evallen en ver dronken. Opvarenden van een in de nabijhe'd gelegen motorbootje hoorden een plons en zagen de man enkele slagen zwemmen. Men voer naar de plaats om de helpende hand te bieden, doch de man kwam niet meer boven water. Na een kwartier dreggen is het stof felijk overschot opgenaaid. en in de loo~ van de morg<*« i'p; hoofdbureau van nolitie opgesloten. D., die de beschikking had over een auto, zou zyn schoonvader die invali de is. in de steek hebben gelaten, zo dat het slachtoffer met zijn fiets moest gaan venten. Maandagochtend ontstond daarover een hevige woor denwisseling ussen beide mannen, ge volgd door een handgemeen, waarbij zelfs met flessen en andere voorwer pen werd pegooid. Met een eenloops jachtgeweer, dat was geladen met hagelpatronen, schoot D. op de vluchtende S. op een afstand van ongeveer vijf meter. D. trof S. in de zij. Het slachtoffer over leed kort daarna. RUMOERIGE BIJEENKOMST Bestuursleden en trainer gaven er al de brui aan Om écn minnut over elf maandag avond stond in Flora te Goes de oud gediende van de voetbalvereniging „Goes", de heer A. J. C. Nordlohne, op. Hij sprak enkele minuten en trok daarin enkele conclusies uit de roerige algemene vergadering, die op dat moment ten einde liep. „Schijnbaar is er nu rust gekomen en eenheid. Maar langs het eigen lijke probleem hebben we de hele avond heengepraat. „Goes" is een vereniging met een waterhoofd ge worden, de club dreigt ten onder Ie gaan aan een groot aantal leden, dat niets anders uitvoert dan met een lidmaatschapskaart in hun zak lo pen en die door hun grote aantal 'o overmacht vormen, waartegen het positief gerichte deel van de vereni ging niet op kan. Het goedwillende deel wordt dood gedrukt. We 2itten er maar mee, dat twee bestuursleden .en de trainer er definitief de brui aan hebben gege ven. Het is te hopen, dat de contri butieverhoging, waanoe we deze avond besloten hebben, ons van de Juwelendieven werden van „Maasdam" gehaald In Southampton heeft de Engelse politie een man en een vrouw, ver dachten in een juwelendiefstal, van boord van de „Maasdam" van de Hol- land-Amerika-Lyn gehaald. Harry Winefield, 33 jaar, en de 26- jari^e blondine die zich voor zijn vrouw uitgeeft, en onder verschillen de aliassen bij de politie bekendstaat, worden ervan verdacht op 3 juni in Los Angeles juwelen en sieraden ter waarde van 35.000 dollar ontvreemd te hebben uit de hotelkamer van een Amerikaans echtpaar. De diefstal om vatte 15 verschillende bijous. De nolitie in Los Angeles ontdekte aanwyzingen tepen het tweetal, maar vernam in New York, tot waar men het snoor had gevolgd, dat de beide gezochten aan boord van de „Maas dam" naar Europa waren vertrokken. De Engelse politie werd in de arm genomen, en zaterdag werden de bei de verdachten daarop in Southampton van boord gehaald. De vrouw verzette zich, maar werd door een potige vrou welijke agent spoedig overmeesterd. Permanent orgaan nodig voor veiligheid in mijnen Veiligheidconferenties nodig voor ijzer- en staalindustrie De commissie van de gemeenschap pelijke vergadering van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staa) (E.G.K.S.) voor de veiligheid in de mijnen en het reddingswerk, welke vrijdag te Luxemburg bijeenkwam, heeft met algemene stemmen een rap port goedgekeurd, dat door de Belgi sche vertegenwoordiger A. Bertrand in de eerstvolgende zitting van de gemeenschapnelyke vergadering te Straatsburg zal worden lngediend. In dit rapnort wordt een zo snel mogelijk installeren gevraagd van het permanente orgaan, dat tot taak zal hebben constante aanpassing van de veiligheidsvoorschriften aan de vor deringen van de mUnbouwtechniek te 'erzekeren. Oprichting van dit orgaan werd aan bevolen door de internationale confe rentie voor de veiligheid in de mijnen, die na de mijnramp van Marcfnelle werd gehouden. Tevens wordt de wens uitgesproken dat aan dit orgaan zo ruim mogelijk bevoegdheden zul len worden gegeven. Verder stelt de commissie aan de regeringen voor nu reeds een aantal dringende' maatrege len te nemen, die door deze conferen tie werden aanbevolen, dus nog voor het permanente orgaan zijn werk zaamheden zal hebben aangevangen. Verder wordt voorgesteld interna tionale conferenties te houden voor de veiligheid in de ijzermij nen en in de ijzer- en staalindus trie, naar het voorbeeld van wat ten aanzien van de kolenmijnen geschiedde, zonder te wachten tot een ramp dergelijke conferenties noodzakelijk doet worden. Na honderd inbraken gearresteerd Zaterdagnacht heeft de rijkspolitie in het district Roermond succes ge had bij een reeds geruime tijd duren de speurtoqht naar een inbreker, die tijdens het afgelopen jaar ongeveer 100 inbraken heeft gepleegd, vrijwel alle in scholen. Dank zij samenwer king van de rijkspolitie in de pro vincies Limburg. Brabant en Gelder land kon de man, de 44- jarige N. uit Weert gesnapt worden in de nacht van zaterdag op zondag, toen hij in brak in een school te Ospel onder de gemeente Nederweert. Hij werd op heterdaad betrapt doch ondernam nog een' ontvluchtingspoging en ren de een korenveld in, achtervolgd door twee politiemannen, die hem niet ver lieten komen. N. nam uit scholen radio's, wire- recorders, lappen stof, spaargelden van leerlingen, zegels en vele andere zaken mee. Hij heeft bekend en in zijn huis werd ook een grote hoeveelheid artikelen, afkomstig van diefstal, ge vonden. kletsende, roddelende, ruziestokende ballast zal afhelpen". De heer Nord lohne dankte de scheidende voorzit ter, de heer P. Mos, die hij een dap per man noemde, voor al wat hij voor „Goes" deed. Het was de heer Mos zelf, die kort daarop een slotwoord sprak. „Ik zal veel van „Goes" blijven houden, van de vereniging waar voor ik mij steeds voor honderd procent gaf. Het infectiepunt van de ziekte waaraan „Goes" lijdt, ligt zondagsavonds op de Goese Grote Markt, daar komen de in triganten, waaronder ook be- stuurs- en commissieleden, da,n bij elkaar en wordt ieder en alles ge hekeld en bekletst. Het zal ge zond voor „Goes" zijn wanneer men dit gebruik afschaft". Ook in zijn openingswoord had de voorzitter al bij de ziekte van „Goes" stilgestaan. Hij hoopte op een verga dering in opbouwende zin. Een rus tige bijeenkomst is het bepaald niet geworden. De uitgbreide convocatie, die im het clubblad was opgenomen, vermeldde een aantal punten die de gemoederen heftig in beroering brach ten. In de eerste plaats was daar het tussentijdse aftreden van de voorzit ter, die zich met herkiesbaar stelde, evenmin als de penningmeester, de heer Th. Peeman, de heer J. Rosier sr. en de heer R. Driessen. De secre taris, de heer J. J. Platteeuw, stelde zich slechts voorwaardelijk herkies baar. De heren Peeman, Rosier en Platteeuw hadden zich in verslagen en artikelen in „Goes Nieuws" zeer pessimistisch uitgelaten over de stand van zaken in de vereniging en de houding van een groep in de leden m scherpe termen veroordeeld. Het was voornamelijk hiertegen, dat m de ver gadering geageerd werd. De heer M. de Kok ontpopte zich als woordvoer der van een aantal leden, dat de vuile was niet op straat wilde brengen. Voorstel De Kok Het was ook de heer De Kok, die midden in de vergadering een voor stel lanceerde, dat heel wat verwar ring bracht. Er waren namelijk te gen dc uitdrukkelijk aftredende be stuursleden geen tegen-kandidaten gesteld. De heer De Kok verdedigde daarop met verve een plan om een commissie van onderzoek in het le ven te roepen, die „misstanden" zou moeten analyseren en met voorstellen zou moeten komen, ook op het punt van nieuwe bestuursleden. Na "^minutenlange ruggespraak gaf de voorzitter de heer De Kok zijn zin en bracht dit voorstel in stem ming. Het ging echter op nogal ver warrende wijze. Het gevolg was, dit maar aangenomen werd dat de meer derheid voor het voorstel was. De heer de Kok begon hierop een aan tal leden in de vergadering te vragen of ze zitting wilden nemen in de on derzoekcommissie. Er kwamen er wat. maar anderen trokken zich da delijk weer terug, omdat luidkeels de nigrerende opmerkingen werden ge maakt. Tien minuten lang volgde hierop een algemeen beraad, dat hier uit bestond, dat iedereen overal met iedereen sprak. Dat moest ook drie maal herhaald worden, maar toen bleek dat het voorstel-De Kok ver worpen was. Dit nog nadat erevoor zitter P. Koster zich fel gekeerd had tegen een dergelijke commissie, waar men „de club aan zou ophangen". Uiteindelijk werden in weinige ogenblikken nog spijkers met koppen geslagen. De heren Mos en Driessen waren vastbesloten definitief hun functie neer te leggen, de heren Ro sier en Peeman wilden nog wel enke le maanden de zaken blijven behar tigen. De tweede voorzitter, de heer A. J. Wijnands, zal nu in de plaats treden van de heer Mos. Het bestuur zal voortaan verder gaan met zeven man tot over een maand of drie een nieuwe algemene ledenvergadering bijeenkomt om definitieve besluiten te nemen. Eerder in de vergadering had men zich verenigd met een voorstel om de contributie van seniorleden van ƒ.1-— te brengen op f 1.25, voor ju- niorleden zal de contributie van 30 cent omhooggaan tot 65 cent (pupil len behoeven niet meer te be talen). Een en ander in verband met de sombere financiële positie van „Goes". Feuilleton 78 Claudia zei niets meer, maar toen ze met Allan wegreed begon ze. „Als vader en moeder nu maar samen ge lukkig waren. Dat is de enige wolk aan de lucht. Dit allemaal... ze wees op de landerijen, die baadden in het zonnelichten bovenal mijn eigen geluk maakt het dubbel zo moeilijk te begrijpen, waarom het met hen zo moet Allan was te verstandig om daar commentaar op te leveren. Alles wat hij zei was: „Je weet nooit, wat er kan gebeuren. Hoop blijft er altijd, zelfs in een geval als dat van hen. Je kunt de gedachten en het gevoel van anderen nooit raden". Hun handen vonden elkaar. „Ik ben zo gelukkig met je", fluisterde ze. Een ogenblik later kwam „Clover- dell" in zicht. Claudia genoot er van als een gevangene van de eerste blik op de vrije natuur na maandenlange eenzaamheid. „Het deed me pijn, dat alles te zien", bekende ze. „Ik hou van „Cloverdell", Allan". „Gelukkig". Als een kind zo hlii was Claudia, door Miiiói Iteanc toen ze een ogenblik later de keuken binnenkwam, waar Marion haar met uitgespreide armen opwachtte. „Ik kom thuis, als U mc nog hebben wilt Marion keek in haar stralende ogen, omhelsde haar en riep: „Oh, Claudia, ik was zo bang, dat dit ogenblik noo.it zou komen..." Haar stem beefdemaar nu is het er... en mijn gezin is nu volledig". Ze wendde haar blik naar Allan, die haar lachend aankeek. „Ik hoop, dat je begrijpt welk een gelukkig man je bent", zei ze ontroerd. „Nou en of", grijnsde hij. Claudia keek om zich heen. „Laat me alles goed in me opnemen", vroeg ze. kijkende naar de rood-ste- nen vloer, de massieve, geboende ta fel en de grote kookkachel, die een warm oranje licht uitstraalde... het water in de ketel zong en Tibs, de kat, snorde tevreden achter het vuur. „Niets is zo mooi als de keuken in een boerderij", zuchtte ze opgetogen. „Als je klaar bent met Je lofzang op de keuken, mag ik dan een paar minuten van je belangstelling"? vroeg Allan droos. „Maar niet heus", klonk een stem uit de deur. waar Duncan juist door verscheen. Hij veegde zich met een zakdoek over het voorhoofd en liep op Claudia toe met een vriendelijke, toegenegen blik in zijn ogen. „Fijn. je weer hier te zien, meisje", zei hij hartelijk, haar een klinkende zoen gevend, terwijl hij grijnzend Allan aankeek. „En nu wil ik alleen maar uitrusten". „Arme kerel", £ei Claudia. Ze keek Marion aan. „Ik kan U er nooit dankbaar genoeg voor zijn, dat U dit mogelijk hebt gemaakt. Dat U be grepen hebt, \»at zoveel anderen niet zagen." Duncan kwam naast Marion staan. „M'n vrouw is altijd heel verstan dig", schertste hij. „Kijk maar eens, hoe ze mij al die jaren jong gehou den heeft. Maar... wat zou je zeggen van die cake. die je gebakken hebt"17 Claudia lachte ze. „Dat ontbreekt i Advertentie) Velen leiden een ongezond, onnatuurlijk leven. Gevolgen: slappe werking der orga nen, onzuiver bloed, verstopping. Daar door onstaan moeheid. hoofdpi|n. puistjes, aambeien enz. HERBESAN kruidenthee geeft het lichaam zijn natuurlijke werking terug I Verkrijgbaar bij apotheker of drogist d f. 1.80 per groot pak. voldoende voor maanden. er nog maar aan", zei ze. „Dan is het tafereeltje volmaakt". „Per slot van rekening overkomt het je ook niet Iedere dag dat je je met een Russell verlooft", lachte Duncan. „Duncan", vermaande Marion. „Gelijk hebt U", zei Claudia. Ze gaf Allan een arm en drukte zich stijf tegen hem aan. Toen vroeg ze plotseling: „Waar is Meg?" Marion keek niet op van de cake, die ze zorgvuldig uit* de oven nam en op een groot blad zette. „Ze is vanmorgen naar huis gegaan... met de eerste trein". ...Oh..." „Dat was het allerbeste", zei Ma rion kalm. „Binnenkort zou ze nog wel eens een dagje over komen". Claudia knikte en liet het onder werp verder rusten. In haar hart had ze medelijden met Mcg, maar een gevoel van opluchting kon ze toch niet onderdrukken, nu het meis je weg was. In ,9toneways" liep Helen onder tussen hulpeloos in het huis rond. Ze was onrustig en voelde zich opge lucht toen Charles een half uur nadat Claudia weggegaan was, aanbelde. Nu had ze tenminste aanspraak. Hij kwam met een ernstig gezicht binnen en begon, toen ze ln de serre tegenover elkaar zaten, en hij een ci- garet opgestoken had: „We moeten eens over de toekomst praten, He len... over onze toekomst". ,Jij stelt my zeker aansprakelijk, voor alles wat gebeurd is?" „Integendeel. Gisteren is wat mij betreft, een gesloten boek. Ik ben er zeker van, dat jij jezelf de laatste tijd genoeg verweten heeft. Daarvoor had je mij niet nodig". Verbaasd staarde ze hem aan. „Je... je lijkt zo anders", zei ze verbijsterd. Charles sloeg haar nauwlettend ga de. „Is het niet zo, dat jü mij nu ziet, zoals ik werkelijk ben... in plaats van alleen maar als een hinderpaal voor ie plannen met Claudia? Je nam me kwalijk, dat ik wilde, dat ze met Al lan zou trouwen; zo erg. dat je alles wat ik zei, of deed, slecht vond, om dat je altijd dacht, dat ik je wou dwarsbomen..." Ze zat wezenloos voor zich uit te staren. Ze begreep meer en meer, dat alles wat hij zei en vroeger ge zegd had waar was. „Ik kan het niet ontkennen", zuchtte ze. „Ik was verkeerd... heel erg verkeerd". „Het was niet alleen jouw schuld", ging hij verder. „Als twee mensen van elkaar vervreemden, hebben ze daar aan beiden meegewerkt... Wat ik we ten wil is dat... Heb je plannen voor de toekomst? Is er iets dat je wilt doen? Ik zou je er graag bij willen helnen". Helen voelde haar lippen beven. Haar stem was onvast, toen ze fluis terde: „Ik verdien niet, dat je zo vriendelijk bent, Charles Ik heb me zo gemeen gedragen.Zonder Jou zou ik Claudia's en Allans leven verwoest hebben..." „Dan was het maar goed, dat Ma rion Russell me een telegram stuur- f Advertentie) de... ik wist;.." zei hij kalm... dat lij je echte liefde voor Claudia zou be wijzen, als Ik Meg kon uitlokken, haar te beledigen". Charles schoof zrn stoel naast de hare, leunde voorover en zei drin gend: „Luister. Helen. Wij hebben Claudia tot nu toe niet veel geluk ge geven nietwaar? Ze heeft niet be paald veel reden, om ~oed over ons te denken. Daarvoor was het voorbeeld, dat wij haar gaven, niet fraai ge noeg. Dat was ook de eigenlijke aan leiding tot deze hele geschiedenis. Oh, ik weet wel. dat ik je al vaker ge zegd heb. dat Claudia bang was ja te zeggen, omdat ze te veel de slechte kant van het huwelijk had gezien. Maar ik wil het nog eens zeggen... Denk Ie, dat, we niet nog eens op nieuw kunnen begirtnen Om haar (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 6