Zeeuwse handballers wonnen en verloren van Duitse clubs III: BOMPLM OOK VOETBALWEDSTRIJD TIJDENS P.Z.C.-SPORTDAG DE VLISSINGSE SCHAAKCLUB VIERDE 75-JARIG BESTAAN DINSDAG 18 JUNI 1957 P R O V h O I A L E ZEBÜWSR OOÜRANT 6 TEGEN RHEYDT MÜNCHENGLADBACH Officiële ontvangst in stadhuis van gemeente Vlissingen De vertegenwoordigende Zeeuwse dames en lierenhandbalploeg hebben zondagmiddag in Vlissingen een wedstrijd gespeeld tegen teams van ltheydt MUnchen-Gladbach (Duitsland). De dames toonden zich uitgesproken ster ker en z(j wonnen dan ook verdiend met 5—1. Het herenteam moest het hoofd buigen voor de technisch en taktisch zeer knap spelende Duitsers. Het verloor met flinke cijfers (618) Van de heren van Rheydt München- Gladbach. De Duitse handballers arriveerden zaterdag in Vlissingen, waar zU door de afdeling Zeeland van het Nederlands Handbal verbond in het „Scheldekwartier" werden verwelkomd. Hierna volgde in het gemeente huis een ontvangst door B. en W. van Vlissingen, waarby er op werd gewe zen, dat Kheydt München-Gladbach de eerste Duitse vereniging is, die na de oorlog in het stadhuis werd ontvangen. Des avonds woonden de meeste Duitse handballers en handbalsters de beslissingswedstrijd bij tussen Mara thon en Tonido om het kampioen schap van de tweede klas district Zuid. Marathon begon goed en binnen de 10 minuten stond het met 40 voor. De Goese ploeg sloeg echter hard terug en met rust leidde zij met 75. Na de hervatting liep Tonido uit tot 95, maar Marathon diende van repliek en reduceerde de achter stand tot 9—7, waarna Tonido do stand op 107 bracht. Een fel slot- offensief van Marathon leverde nog twee doelpunten op, zodat Tonido mei 910 aan het langste eind trok. Winst en verlies Het Zeeuwse damesteam speelde in de wedstrijd tegen Rheydt Miinchen- Gladbach, welk team hoofdzakelijk bestond uit speelsters van enkele clubs uit Rhoydt sterk op winst. Voor rust namen de Zeeuwse dames een 20 voorsprong door doelpunten van mei. Oosthoek en mej. Keule- mans. Enkele zéker schijnende doel punten wist de uitstekende doelverde- digster van de Duitsers te voorkomen. Na de hervatting behielden de Zeeuw se dames het beste van het spel en mevrouw Van Wezel en mej. B. Elve zorgden voor de stand 40. De Duitse mef M. Jansen maakte vervolgens 'n tegendoelpunt, waarna mej. Oostdjjk voor de eindstand zorgde (51). De heren hadden minder geluk; zij moesten met grote cijfers het onder- Wielerwedstrijd in Souburg Het staat nu vast, dat in het ka der van de sportweek Souburg op za terdag 22 juni a.s. een wielerwedstrijd zal worden verreden. Om 2 uur be ginnen de adspiranten, waarna om 3 uur een sterk veld nieuwelingen aan de start komt. Het parcours loopt via Kanaalstraat, Beciusstraat, Midden hofsingel, Koopmansvoetpad met als finish de Kanaalstraat. Tijdens deze wielerwedstrijd zal worden gecollec teerd voor Sport steunt Zonneveld. 's Avonds om 7 uur speelt de plaat selijke voetbalclub R.C.S. tegen de tweede klasser Roosendaal op het ge meentelijk sportveld een voetbalwed strijd. T)an en oóóz VOLMAAKTE MOZART- BIOGKAFIE Jan Romein heeft het schrijven van een biografie eens vergeleken met wat Herodotus van de Perzen ver haalt. Deze auteur uit de oudheid zegt namelijk, dat de Perzen gewoon wa ren des nachts, dronken, een besluit te nemen, om dat dan de volgende morgen, ontnuchterd, nog eens kri tisch te herzien. Vervoering en poëzie dienen dus bij het componeren van een biografisch werk met kritiek en vakmanschap samen te gaan. Welnu, zelden zagen wq dit beter gedemon streerd dan in het excellente werk over Mozart van Heinrich Eduard Ja cob. Over dit boek kan men waarlijk de loftrompet niet voldoende steken, want het is inderdaad geschreven met de artistieke vervoering van een groot kunstenaar en het getuigt tevens van de kennis en het inzicht van een emi nent en veelzijdig muziekgeleerde. Deze monumentale biografie in een Nederlandse vertaling van Johan de Molenaar bq Bruna, Utrecht ver schenen is het briljanste boek, dat ons tot dusver over Mozart onder ogen kwam. De grote toondichter wordt in dit kloek-uitgegeven werk geschetst als de internationaal-ge- oriënteerde componist, de Europeaan, in wie zich de verworvenheden van de Europese cultuur concentreren. Maar tegelijkertijd wordt tegen de achter grond van de achttiende eeuw het le vens met een veelzijdige kennis van zaken geschetst en wordt zijn werk bijzonder knap geanalyseerd, zoals slechts een modem musicoloog ver mag, die behalve over kennis der mu ziekwetenschap ook beschikt over psychologisch inzicht. Deze uitgave is 'verlucht met vele muziekvoorbeel den en met enkele fraaie foto's van Salzburg, door de bekende Nederland se fotografen Maria Austria en Henk Jonker. Johan de Molenaar bleek ook dit maal een kundig vertaler, al zijn er hier en daar kleine vlekjes. Om een voorbeeld te noemen: „een Schlesl- sche armeluistragedie" is in het Ne derlands een „Silezische" enz. Tenslotte: wie Mozart nader wil le ren kennen, móet dit boek lezen. Uit geverij Bruna heeft met deze uitgave een cultureel werk van de hoogste or de verricht. spit delven. Toch begonnen de Zeeuw se heren goed, want binnen korte tyd hadden zrj een 20 voorsprong ver worven, door doelpunten van Jacobs en Lems. Het Duitse team scoorde 'n prachtig doelpunt tegen en dat bete kende 21. Kort Hierna was het Lems, die doelpuntte, maar nog voor s thee liep Rheydt uit tot 43. Na de hervatting was het hek van de dam en scoorden de Duitsers er lustig op los. Jacobs en Lems plaats ten ieder nog een treffer, maar de gasten namen liefst 14 doelpunten voor hun rekening. Vooral in deze pe riode lieten de Duitse handballers uit stekend spel zien en de 186 over winning was dan ook geenszins ge flatteerd. P.Z.E.M. nam deel aan sporttoernooi De sportclub van de personeelsver eniging der P.Z.E.M. nam deel aan het vflfde interprovinciale sporttoer nooi voor elektriciteitsbedrqven, dat in Utrecht werd gehouden. Met 118 deelnemers, deelneemsters en sup porters "ingen de Zeeuwen naar Utrecht. Bij het voetballen bezette de P.Z.E.M. de achtste plaats. Het he renvolleybalteam legde beslag op een fraaie tweede plaats. Het dubbelspel lawntennis heren leverde de Zeeuwen een vierde plaats op. Bil het tafelten nis bereikte mej. J. W. Roelse een vijfde plaats, de heer .A. Wouterse werd achtste en de heer C. de Vos ne gende. In het eindklassement tafelten nis kwam Zeeland op de vnfde plaats. Touwtrekken bezorgde de P.Z.Ë.M. 'n vijfde plaats. Mevrouw C. Jansen- Roelse won de eerste orijs bij het ko gelstoten dames, met een stoot van 9.958 .met welke stoot zij het toernooi- record scherper stelde. Evenals mej. M. v. d. Enk, die als derde op dit num mer eindigde, kreeg zij een médaille Mej. J. Sorel spron<* 1.28 meter hoog en dat was genoeg voor de tweede plaats en een medaille. In het totaalklassement nam Zee land de zevende plaats in van de ne gen deelnemende provinciale teams. Vlissingse tennisclubs wonnen promotiematches „DE SCHELDE", VLISSINGEN— L.T.V. Breda IV 5—S. De L.T.C. „De Schelde" te Vlis singen speelde ziln eerste promotie wedstrijd tegen de Bredasche L.T.V. IV. De Schelde won met 53. Er zal nog één wedstrijd gespeeld moeten worden om een plaats in de 3e klas te krijgen. De gedetailleerde uitslagen zijn: Herencnkelspel: C. SpeckensH. Vlaming 6—4 6—3; H. v. d. Linden— L. Zaayer 46, 46. Damcsenkelspel: C. Lakomej. J. Schute 6—1, 6—3; mej. A. Goedbloed mej. M. v. d. Biggelaar 46, 1—6. Damesdubbel: mevr. C. Lakomej. J. Schute/mel. A. Goedbloed—T. v. d. Biggelaar 62, 64. Herendubbelspel: C. Speckens Thyssen/H. v. d. LindenH. Vla ming 64, 64. Gemengd dubbel: C. LakoJ. Schute/ H. v. d. Linden Thyssen 64, 7—5; A. Goedbloed—T. v. d. Bigge- laar/C. SpeckensL. Zaayer 46, 4—6. b.O.S. I„Breda Sportpark IT' 44. Tegen de verwachting in wist het eerBte team van de Vlissingse ten nisclub D.O.8. zijn eerste promotie wedstrijd tegen het zware team van „Breda Sportpark" te winnen. De uitslag was 44, doch D.O.S. wist één set meer te maken dan zijn te- fenstander en zal zodoende a.s. zon- ag tegen Middelburg II moeten spe len om een plaats in de 3e klasse K. N.L.T.B. De wedstrijden waren uiter mate spannend en tot de laatste twee partijen van het gemengd-dubbel spel was het een open vraag wie deze wedstrijd zou winnen. De enkelspelen leverden een 3—1 voorsprong op voor Breda Sportpark II, doch in de dub belspelen wisten de D.O S.-spelers de stand tot 33 terug te brengen, me de door een zeer fraaie twee sets overwinning van de D.O.S.-dames, die beiden hun enkelspel hadden verlo ren. Bij de stand van 33 had D.O. 5. een winst van één set en de daarop volgende gemengd-dubbelspelen brach ten voor het tweède gemengd-dubbel een twee-sets overwinning en daar mede won D.O.S. I deze zeer zware wedstrijd. De uitslagen waren: mej. Josephv- mevr. Timmerman 64. 5—7, 64; mevr. Rooversmevr. Braak 60, 75; dhr. Herbendhr. Laurens 2 6. 6—2, 60; dhr. Fllpsendhr. v. d. Velde 36, 26; mej. Josephy' mevr. Rooversmevr. Timmerman/ mevr. Braak 26, 36; dhr, Dijck- hoff/dhr. Fllpsendhr. Laurens/dhr, v. d. Velde 10—8, 26, 36: mej. Josephy/dhr. Herbenmevr. Braak/ dhr. Laurens 62. 62; mevr. Roo vers/dhr. Dijckhoffmevr. Timmer man/dhr. v. d. Velde 36, 36. Zwemkalender vastgesteld De Zeeuwse zwemkalender is thans samengesteld. Zij luidt als volgt: za terdag 22 juni: waterpolotoernooi te Vlissingen (Zeeland); zondag 23 juni: waterpolo NederlandBelgië te Sas van Gent (Bruinvis); zaterdag 29 ju ni: kringzwemcompetitie I in de Braakman (Bruinvis); zaterdag 6 ju li: ZeelandBelgisch Vlaanderen te Middelburg (Luctor); zaterdag 13 ju li: Scheldebekerzwemwedstrijd te Vlissingen (Zeehond); zaterdag 20 juli: kringzwemcompetitie II te Sas van Gent (Bruinvis); zaterdag 27 ju li: 2 km zwemwedstrijd te Goes Ganzezaterdag3 augustuskring zwemcompetitie III te Middelburg (SZV); zaterdag 10 augustus: haven zwemwedstrijd te Breskens Schelde- show); zondag 11 augustus: twee kamp BruinvisRISV. Elsene, Bel gië (Bruinvis); zaterdag 17 augus tus: Zeeuwse juniorenkampioenscnap- Een te Sas van Gent (Bruinvis): za- erdag 24 augustus: Zeeuwse senio renkampioenschappen te Middelburg (Luctor); zaterdag 31 augustus: ron de van Sas 2 km (Bruinvis). De jeugd heeft maandagavond een groot aandeel geleverd in de ope ning van de zesde Souburgse Sport week. Met pittige muziek van de muziekvereniging „Vlijt en Volhar ding" voorop, gesteund door de sig naalafdeling van het Middelburgse „AchiUes", trokken de jeugdige deel. nemers in optocht door de gemeen te, waar de fleurige stoet aller aan dacht trok. Op het sportveld heeft burgemeester A. H. S. Stemerding van Souburg deze sportweek daarna officieel geopend. Vervolgens tvas de daad aan een tweetal dames- en heren-selectie- zevenhandbalploegen, die vele Sou burgers voor het eerst liet kennis maken met deze sport. Wq komen morgen uitgebreid op deze opening der sportweek terug. (FOTO P.Z.C. Voorronde Stadhuistoernooi Middelburg versloeg R.C.S. In een doelpuntenrijke wedstrijd heeft R.C.S. in de voorronde van het Middelburg-stadhuistoernooi een 64 nederlaag geleden tegen het organi serende Middelburg. Na 7 minuten had Groen ewegen succes toen de R.C.S.-achtehoede verzuimde in te trijpen (10). Tien minuten later lunderde doelman Beun (20) en even later trof Groenewegen met een flink schot voor de derde maal de roos (30). Nadat Henderikx op intelli gente wqze een nonchalante uittrap van doelman" Minderhoud had afge straft (31) slaagde de aalvlugee Titeheru erin de ruststand op 32 te brengen. Na de thee had Groenewegen weer het eerst succes toen hq uit een du bieuze hoekschop inschoot (42) Maipu zorgde voor 43 en Goossen speelde de gelijkmaker in eigen doel (44). Een minuut later zorgde Her cules echter voor 54. Jammer voor R.C S, dat een present"- van de scheidsrechter, die een geheide over treding onbeslv.ft liet, het zesde doel punt betekende (64). Volgende week speelt Middelburg tegen Zee land Sport. Een tiental elrcuspaarden ls er in Stamboel ln geslaagd een uit zijn kool ontsnapte tijger, die door honger gedre ven een bezoek aan hun stal bracht, 'n een hoek te drijven en ln bedwang te houden tot hij door oppassers kon v den overmeesterd. PROPAGANDA VOOR SCHAKEN BIJ DE JEUGD Vele hartelijke woorden op receptie in Strandhotel ln het midden van de vorige eeuw waren er in Vlissingen ongeveer tien verwoede schakers, die zo nu en dan bij elkaar op bezoek gingen om deze euele denksport te beoefenen. In 1882 besloten ze dit in verenigingsverband te gaan doen. Het gevolg was de op richting van het Vlissingse Schaak college, dat later is omgedoopt in Vlissingse Schaakclub. Jarenlang kwam de vereniging niet boven de vqftien leden uit, maar toen Max Emve in 1935 het wereldkampioen schap behaalde, steeg het ledental tot vijftig. In de volgende decennia kon de club dit peil over het algemeen handhaven, zodat er alle reden was de aandacht te vestigen op het 75-ja- rig bestaan. Maandagavond recipieerde het be stuur in het Strandhotel. Tal van sprekers maakten van de gelegenheid gebruik hun beste wensen voor de volgende kwarteeuw te geven. Aller eerst voerde de heer A. de Bruyn, het woord, eerste secretaris van de Koninklijke Nederlandse Schaakbond. Hij noemde schaakclubs als die van Vlissingen van onschatbare waarde voor de bond, omdat zq kernen vor men. die voor de toekomst alles in zich kunnen houden. Hij liet zijn felicita ties vergezeld gaan van een geschenk onder couvert. Wethouder J. Post, die namens het gemeentebestuur van Vlissingen sprak, gaf de vereniging de raad eens aan te kloppen bq de Commissie Sportbelangen voor een financiële bq- drage. Spreker noemde het van groot belang, dat de Vlissingse club nu ook vertegenwoordigd is in de adviesraad van deze commissie. Uit naam van ae directie van de Kon. Mij. „De Schelde" wenste ir. Broersma de vereniging alle goeds toe. Hq kon niet begrijpen, waar om een stad als Vlissingen, die toch zulke technische Knobbels herbergt getuige de machtige schepen die er van stapel lopen geen grote schaakmeesters heeft voortgebracht. De heer J. Schel- tes. die de Zeeuwse Schaakbond vertegenwoordigde, dacht dit te moeten toeschrijven aan het feit, dat het bq de 75-jarige altijd meer om de gezelligheid en het spel gaat dan om het bereiken van grote successen. Voorts voerden het woord de heer P. M. Kleyn van de schaakclub Mid delburg; de heer Schipper van „het kleine broertje van tien jaar", de schaakclub Koudekerke; de heer Jac. Blankenburg van de Nieuwdorpse schaakclub „De Burght"; de heer Hel- linga van de damclub Vlissingen en de heer Verduyn, de „snoekiesman", van de schaakclub Breskens De voorzitter van de Vlissingse schaakclub, de heer J. A. Smits, dank te de sprekers voor hun hartelijke woorden. Hij toonde zich ook erkente lijk voor de financiële steun die de vereniging van verschillende zijden heeft mogen ondervinden, waardoor het mogelijk werd tal van schaakeve nementen zoals de simultaanwedstrqd met dr. Euwe veertien dagen geleden en het levend schaakspel dat in juli in het kader van de De Ruyterfeesten zal worden uitgevoerd, te organise ren. Niettemin heeft hy nog wel een en ander on z'n verlanglijstje staan. Zo vond hq het ledental van 42 nog veel te laag en de gemiddelde leeftijd van de schakers te hoog. De heer Smits sprak de hoop uit, dat de commissie Jeugdschaken. die in het najaar onder de jongeren propaganda zal maken voor het schaken succes mag hebben. De verschillende sprekers werden ingeleid door de heer I. J. de Bert, lid van de feestcommissie. Franse ploeg voor Tour De nationale Franse ploeg voor de Ronde van Frankrijk is nu definitief samengesteld. De twee open plaat sen in het team zijn nu ingenomen door Louis Bergaud en Jean Stablins- kl. De volledige équipe is als volgt André Darrigade, Jacques Anguetil, Albert Bouvet, Gilbert Bauvin, Jean Forestier, Francois Mahé, René Pri- vat, Roger Walkowiak, Louis Ber gaud en Jean Stablinskl. Geheel sportmlnnend Zeeland zal de Provinciale Zeeuwse Courant uitermate dankbaar *yn voor het organiseren van een Zeeuwse sportdag op za terdag 29 Juni a.s. te Goes. Het houden van een dergeiyWe groots opgezette sportdag Is cc» evenement dat zHn weerga in het Zeeuws© sportleven niet kent. Immer», hierdoor zal een groot aantal takken van sport In het middelpunt der be langstelling staan, hetgeen zeer zeker zal medewerken tot een betere waardering van do sport In het algemeen. Vanzelf sprekend zal ook de voetbal sport vertegenwoordigd zyn en wel In de vorm van een wed- stryd tussen twee geselecteerde rijk experiment, waarby 22 Zeeuwse voetballers kunnen to nen wat ze waard zyn! Hoe staat het eigcnlfyk met het spelpeil van het Zeeuwse voet bal en wat zal de toekomst ons brengen? Om deze vraag te kunnen beantwoorden moeten wq eerst enige belangrijke fac toren, die hierop van grote In vloed kunnen zqn, nader bezien te weten: 1 de invoering van het betaald voetbal; 2 de oeschikbare wed- strrtd- en oefenvelden; 3 de be schikbare gediplomeerde oefen- meesters. en 4 de mentaliteit van de voetballer. ITot nu toe heeft de invoe ring van het betaalde voetbal onze provincie be trekkelijk weinig schade berok kend. Alle verenigingen zijn het amateurisme trouw gebleven en slechts een heel klein aantal voetballers heeft onze provin cie verlaten om elders, tegen betaling zijn kans te wagen Voor de nabije toekomst geloof Ik niet, dat ook maar één ver eniging naar een betaalde afde ling zal overgaan, omdat de daaraan verbonden financiële consequenties te groot zijn. We zullen wij er rekening mee moe ien houden, dat ook in de toe komst de uitblinkers op onze velden aanbiedingen van bui tenaf kunnen krygen en moge lijk voor de Zeeuwse voetbal sport verloren gaan. wat dan inderdaad nadelig zal werken op de opvoering van het spel peil. 2 Om te komen tot verbete ring van het spelpeil is het een dringende nood zaak. dat onze provincie be schikt over een voldoend aan tal wedstrijd- en oefenvelden dat de toets der kritiek kan doorstaan. Immers om te ge- \WVAVWWWMAW Voetbal is een sport, die ln vele landen van ae wereld een belangrijke plaats inneemt, niet in het minst in Nederland, waar duizenden deze sport ac tief beoefenen en tienduizen den iedere wedstrijdzondag de velden omzomen. Ook in Zee- land is voetbal de populairste sport, ondanks het feit, dat qua spelpeil de Zeeuwen geen hoge plaats op de Nederlandse voetballaderr innemen. Tijdens de P.Z.C -SPORTDAG, die zaterdag 29 juni a.s. in Goes wordt gehouden, zullen de bezoekers een goed beeld kunnen krijgen van de sterkte van de Zeeuwse voetbalsport. De 22 sterkste Zeeuwse voet ballers komen namelijk binnen de lijnen. Aan de heer S. Si- monse, voorzitter van de M.V. en A.V. .Middelburg" hebben wy gevraagd een beschouwing over deze sport te schryven. Zijn artikel treft U hierbij aan. raken tot de gewenste techni sche vaardigheid in het voetbal spel is het een eerste vereiste, dat de gelegenheid aanwezig Ss om zien hierin te bekwamen. Helaas moet ik vaststellen dat dit in vele delen van onze pro vincie te wensen overlaat en een schrikbarend tekort aan goede velden bestaat. Dit te kort oefent een nadelige in vloed uit op het omhoog bren gen van het spelpeil in onze provincie. 3 Een eveneens belangrijke factor om tot spelpeilver- betering te komen is de noodzakelijke aanwezigheid van een voldoend aantal gedi plomeerde oefenmeesters en de ze zijn beslist in onvoldoende aantal aanwezig. Een moeilijk oplosbaar probleem, omdat het financiële gedeelte hiervoor doorslaggevend Is. Vast staat immers dat het in dienst nemen van een oefen- meester een groot bedrag vergt en vrijwel alle clubkassen laten dit niét toe. Een reden dus waarom in onze provincie slechts enkele verenigingen over een betaalde oefenmrester kunnen beschikken en de mees te verenigingen zyn aangewe zen op eigen ongeschoolde krachten, die onder moeiiyke omstandigheden hun arbeid verrichten. De behoefte aan ge diplomeerde oefenmeesters is in onze provincie voelbaar en on getwijfeld een rem voor opvoe ring van het spelpeil. 4'n Probleem waar hier zeer beslist te weinig aandacht aan wordt geschonken en dat voor de opvoering van het spelpeil toch uitermate belang rijk is. is de mentale gesteld heid van de sportbeoefenaar zelf. Een groot arbeidsterrein ligt hier nog braak en het is noodzakelijk dat de oefenmees ters en elftalleiders hieraan hun volle aandacht gaan schen ken. Een moeiiyk en gevaarlijk werk omdat men hier in aan raking komt het de karakter eigenschappen van het individu. Een taak dLe slechts in handen mag worden gelegd van perso nen- die beschikken over vol doende mensenkennis en zich onder soms moeiiyke omstan digheden volledig kunnen be heersen. Vast staat Immers dat iedere sportbeoefenaar zyn prestaties kan opvoeren wanneer hjj vol ledig op zijn taak is geconcen treerd. Het eerlijk wakker ma ken, op soortieve wijze, van de persoonlijke eerzucht van de sportman is m.i. toegestaan en een eerste vereiste is dan dat de man zich volledig geesteiyk instelt op de taak die hem op het groene veld te wachten staat. Veel te veel nog gaan spelers het veld In zonder enige interesse voor hun sport. Een volledige foutieve opvatting omdat onder die omstandighe den geen topprestaties geleverd kunnen worden. Een grote tekortkoming van vele voetballers is ook het niet deelnemen aan de oefenin gen. Veie clubbestuurder» zul len kunnen getuigen van de uitermate slechte opkomst on de trainingsavonden. Een vol komen verkeerde inslag van de voetballer dus. Immers om te komen tot verbetering van de persoonlijke en elftalprestaties is een grondige voorbereiding noodzakelijk en dit i* slechts mogelijk door serieuze en re gelmatige training. Resumerende kom ik tot de conclusie, dat wanneer geheel of gedeeltelijk kan worden vol daan aan de problemen door mij hiervoren behandeld onder ad 2. ad 3 en 4. het opvoeren van het spelpeil zeker binnen ons bereik ligt en wij niet be hoeven te wanhopen aan de toe komst van het Zeeuwse voetbal. Wanneer wq in Zeeland kunnen komen tot een samenbundeling van krachten, en hiertoe zullen moeten medewerken de over heid. de verenigingen en vooral de voetballer zelf. zullen goede resultaten "let uitbii>,-cn: De Provinciale Zeeuwse Cou rant geeft ons het voorbeeld op 29 juni a.s. Komaan Zeeuwse voetballers en andere goedwil- lenden. ons devies luidt thans: Wij volgen, tot groei en bloei van onze Zeeuwse voetbalsport! Illllllllllllllllilllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllüllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllflllllllllllllllllllil Walcheren won pupillen- toernooi van „Vlissingen" Vier dagen lang hebben honderden jeugdige voetballers van tien tot twaalf jaar elkaar in felle, maar sportieve strijd be kampt om de eer, het door de YC Vlissingen georgani seerde juniorentournooi te winnen, dat door Walcheren werd gewonnen. Ondanks de massale opzet is dit toer nooi bijzonder goed geslaagd en de organiserende vereniging heeft er dan ook veel eer mee Ingelegd. Ruim 20 elftallen namen aan dit toernooi deel en daardoor waren hon derden jongens ln de pinkstervakan tie van de straat. Zij konden zich nuttig en aangenaam bezighouden, dankzij de medewerking van enkele ouderen, een groep oudere scholieren en een aantal politimannen, die enke le vrije dagen opofferden om mede te helpen bij het leiden van de 86 wedstrijden. Vele ouders en andere belangstel lenden waren zaterdagmiddag getui ge van de finale van dit toernooi, waarin zich Walcheren, Zeeland Sport en twee elftallen van Vlissin gen hadden weten te plaatsen. De jongens van Walcheren toonden zich de besten, want zij wonnen alle drie de wedstrijden en werden daarmede toernooiwinnaar. De drie overige elf tallen eindigden precies gelijk op de tweede plaats. Na afloop reikte de voorzitter val de V.Q, Vlissingen de prijzen uit. Hij bracht alle medewerkers hartelijk dank. De aanvoerder van Walcheren mocht hierna een beker en een me daille in ontvangst nemen. De san- voerders van Zeeland Sport. vn«.. ri jgen-groen en Vllssingen-blzuw kre gen ieder een medaille

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 3