Uitreiking De Ruytermedaille mm ONREGELMATIGE VISSERIJ OP ZZEUWSE STROMEN IN MAART LOGGER (OP SLEEPTOUW) VERDWEEN IN DE DIEPTE RUIM 100 MENSEN AAN WAL GEBRACHT MET REDDINGBOTEN GESLAAGDE B.B.-0EFENING IN KAPELLE-BIEZELINGE KL0ETINGE NAM EEN NIEUWE MUZIEKTENT IN GEBRUIK ut de ETHER MAANDAG 17 JUNI 1957 PROV.hOlALB ZBBUW8B OOÜRANT 5 M K. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Bern hard op het hordes van het paleis te Soestdjjk na n de uitreiking van de „De Ruy- termedailles" aan een aantal landgenoten, die zich bijzonder n verdienstelijk hebben gemaakt voor de scheepvaart. ll!l!l!!l!lllllllllllllllllllllllllllllllllllll|lllllllllllllll!!llllllllll!!ll!llllll!linf Zestien doden bij ruzie tussen Libanese families In een bergdorp in Noord-Libanon zijn zondag achttien mensen om het leven gekomen en 25 gewond, toen twee families een reeds lang be- stanade vete, welke nog was aange wakkerd door politieke tegenstellin gen, uitgevochten. Dit is meegedeeld door deLibaneesé minister Joessef Hitti. Het gevecht ging tussen leden van de familie Frangieh, van wie er een voor de verkiezingen op dertig juni kandidaat is voor het pro-Egyptische nationale front, en leden van de fami lie Doewehi, die de regering steunt. De strijd ontstond bij een begrafenis, die door beide families werd bijgewoond. Na een handgemeen gingen de partij en over tot het gebruik van geweren en machinegeweren. Gendarmes moes ten de orde herstellen. Dergelijke veld slagen tussen families zijn in Noord- Libanon niet ongebruikelijk. Ava Gardner w'd scheiden van Frank Sinatra Ava Gardner heeft te Mexicostad tegen haar echtgenoot Frank Sinatra een eis tot echtscheiding ingediend, op basis van „geestelijke wreedheid". In februari had Ava al geprobeerd een Mexicaanse echtscheiding te krij gen, maar dat lukte niet omdat zij niet voldaan had aan de bepaling die een verblijf van zes maanden in Mexico eiste. Inmiddels heeft zij eni ge tijd in Mexico doorgebracht in verband met de opnamen voor de film „The sun also rises" en een rechter heeft nu maar de hand over zijn hart gestreken en bepaald dat haar eis voor een Mexicaanse rechtbank kan dienen. Volgens Mexicaanse kranten berichten zal de Italiaanse toneelspe ler Walter Chiari. in wiens gezel schap zij herhaaldelijk gezien is, waarschijnlijk de volgende echtge noot van Ava zijn. Wel op strandvonderij wordt gewijzigd (Van onze parlementaire redacteur.) De Tweede Kamer heeft vrijdag middag zonder beraadslaging en zon der hoofdelijke stemming een wijzi ging van de van 1931 daterende wet op de strandvonderij aangenomen. Een aantal burgemeesters van kust- gemeenten, die van rechtswege strandvonder zijra, had er bij de rege ring op aangedrongen de procedure omtrent het beheer, de verkoop en de afgifte van strandgoederen, te ver eenvoudigen. Gebleken was namelijk, dat verschillende voorschriften leid den tot onnodige formaliteiten en daardoor tot verhoging van de kosten, die aan de bereddering van de aan gespoelde zaken zijn verbonden. Gehoor gevende aan het verzoek van de burgemeesters had de minis ter van verkeer en waterstaat het wijzigingsontwerp ingediend. PUBLIKATIE DIRECTIE VISSERIJEN: Handel in zaaioesters was bevredigend In het meinummer van het maand blad van de directie der visseryen worden de uitkomsten genoemd van de visserij in de Zeeuwse Stromen ge durende maart 1957. Hierin valt o.m. te lezen, dat 92 vaartuigen in deze maand de oestervisserij onregelmatig beoefenden. Er werd matig op con sumptie-oesters gevist. Aan het vissen op zaaioesters op de Yersekebank en Oosterscheide, oostelijk deel, werd daarentegen drukker deelgenomen. Er werden zaaloesters overgebracht naar de ambachtsheerlijke percelen op de Oude-Tongsebank en daar uitge zaaid. Met dit opvissen worden tevens de percelen van vuil gezuiverd. Ook in het district Grevelingen (Dijkwater) werd op zaaioesters gevist. De handel in zaaioesters was bevredigend. Een hoeveelheid van 16.100 stuks eri 110 kg zaaioesters werd naar Frankrijk verzonden. Naar Engeland werden 1.564.220 stuks en 70.882 kg zaaioes ters verzonden. Een en anaer kwam zeer ten goede aan de kleine oester kwekers. Door een combinatie van en kele kleine kwekers werden op een perceel op de Yersekebank zaaioesters uitgezaaid. De export van consump tie-oesters was normaal. In totaal werden naar binnen- en buitenland 1.948.620 stuks consumptie-oesters verzonden. Aantal Nutsdepartementen nadert de 350. Op de gisteren in Amsterdam be gonnen 165ste jaarvergadering van de Maatschappij tot Nut van 't Alge meen, heeft de voorzitter, mr. H. Craandijk, o.m. medegedeeld, dat in het verslagjaar (1956—19571 het le dental steeg tot 44.112 (42.525) en 't aantal departementen tot 344 (337). Het tekort bij het volksontwikkelings- werk bedraagt 1600 en dat voor het Nutswerk 6000. Sprekende over het Nutsbibliotheekwerk zeide de voorzit ter. dat front moet worden gemaakt tegen het centralisme en perfectionis me van de Centrale Vereniging van Openbare Leeszalen en Bibliotheken en tegen de neiging om op bibliotheek- febied alles van bovenaf te willen or- enen. De voorzitter deelde nog mee, dat het rapport over het televisieon- derzoek, getiteld: Groepsgesprekken over televisie in een zestal dorpen, in opdracht van de Maatschappij samen- festeld onder leiding van het hoofd- estuurslid prof. dr. T. T. ten Have, juist in druk is verschenen. In 1959 zal het 175-jarlg bestaan der maatschappij worden gevierd en men hoopt, dat dan het ledental 50.000 en het aantal departementen 350 zal bijdragen. HACHELIJK AVONTUUR OP DE NOORDZEE Alle opvarenden werden gered Ter hoogte van de boei E.T. 16 by Terschelling deed zich zaterdag aan boord van de haringlogger KW 72 „Prinses Beatrix", afkomstig uit Katwijk, een brandje in de machine kamer voor. De motordrijver maak te alarm en wist vervolgens de brand te stuiten door de motorka mer luchtdicht af te sluiten. In middels had men reeds noodseinen uitgezonden, maar men hield op met het uitzenden van deze seinen toen de motorkamer was afgesloten. De naar IJmuiden op we» zijnde kustvaarder Jokurma uit Delfzijl die de noodseinen had waargenomen nam de „Prinses Beatrix" op sleep touw. Drie bemanningsleden gingen aan boord van het kustvaartuig. De logger stoomde aan de tros mee op, nadat men de motor weer op gang had kunnen brengen. Plotseling ech ter verdween het schip achterover in de diepte. De twee aan boord van de K.W. 72 overgebleven opvaren den onder wie schipper A. van der Plas, konden zich maar op het nip pertje het veege lijf redden, blij dat de Jokurma toch maar stand bij had gehouden, al scheen het gevaar be zworen. De logger moet water heb ben gemaakt toen de brandhaard het pek tussen de naden deed smel- De mossel visserij werd door 72 vaar tuigen onregelmatig uitgeoefend. Er werd in maart alleen nog één order van 100 ton afgeleverd uit het district Grevelingen. Het seizoen liep ten ein de en de consumptiemosselen, die aan de gestelde eisen voldoet, waren alle afgeleverd. Van de Belgische hoofden en dam men werd in totaal 3735 ton mossel zaad aangevoerd. Hiervan werden er 775 ton in de O. Schelde w.d., 2860 ton in de Eendracht en 10Q ton op de per celen in de Westerschelde uitgezaaid. De garnalenvisserij werd door 77 vaartuigen onregelmatig uitge oefend. Te Breskens was er weer meer leven in de visserij gekomen doordat de haring- en schardUn- vissers weder waren overgescha keld op de garnalenvisserij. De gar- nalenvangsten waren over het al gemeen bevredigend; de garnalen werden in hoofdzaak buitengaats gevangen. De haring- en sehardijnvisserjj wer den beëindigd. De totale aanvoer van haring bedroeg in maart 189.264 kg met een opbrengst van 48.108. In het district Oosterscheide, ooste lijk deel, waren de weervissers druk doende hun weervisserijen te plaatsen voor de vangst van ansjovis en zee bliek. De totale aanvoer van de Zeeuw se stromen bedroeg in maart 680.740 kg ter waarde van 601.794 (in maart 1956 resp. 2.117.578 kg en 751.863), waarvan 189.264 kg haring, die 48.108 opbracht. Consumptiegarna len werden er 61.973 kg aangevoerd 140.213). De aanvoer van oesters bedroeg 1.948.620 stuks (174.475 kg ter waarde van 377.418) en de 92.400. kg consumptiemosselen, die werden aangevoerd brachten 10.387 op. N.C.R.V. hoopt op meer vaart in het radiobeleid Onder voorzitterschap van mr. A. B. Roosjen is de Nederlandse Chris telijke Radiovereniging gisteren te Utrecht in Jaarvergadering bijeen ge weest. Mr. Roosjen klaagde over de trage gang bij het nemen van beslissingen inzake radio-aangelegenheden. Hij hoopte, dat er spoedig beslis singen zullen vallen, niet alleen ten aanzien van de Omroepwet, maar ook rnet betrekking tot het vraag stuk van de politiek in de ether en de commerciële televisie. Wellicht zal het optreden van de nieuwe rege ringscommissaris ten deze van invloed zijn. Uitvoerig schonk hij aandacht aan het vraagstuk der commerciële tele visie, waartegen ernstige bezwaren werden ontwikkeld. De voordelen van de commerciële televisie, door de N. V.T.E.M. opgesomd, werden door hem besproken, maar niet als voor delen geaccepteerd. Volgens het jaarverslag steeg ook In 1956 het ledental belangrijk. Het aan tal televisiekijkers neemt sneller toe dan men vermoedde. Men schat de opbrengst van de kijkgelden in 1957 op f 4.500.000.De uitgaven zullen de ontvangsten echter voorlopig nog sterk overtreffen. Bouw-ongelukken kosten 1.75 miljoen werkdagen „Jaarlijks paan In het bouwbedrijf door ongevallen l*/4 miljoen werkda gen verloren met geneeskundige be handeling en uitkeringen is een be drag van 11 Vi miljoen gulden ge moeid, terwyl de bedrijfsschade rond 45 miljoen gulden bedraagt. Door het verlies aan werkdagen ontstaat een aanzienlijk nationaal verlies aan pro- duktie, hetgeen zeker bij de huidige enorme behoefte aan produkten van het bouwbedrijf een grote rol speelt". Dit zeide de heer D. van Egmond, algemeen secretaris van de Raad van Bestuur Bouwbedrijf in zijn kwaliteit van voorzitter van de commissie be veiliging bouwbedrijf in een radioge sprek met de heer J. W. Chevallier ad viseur van het veiligheidsinstituut te Amsterdam. De heer Van Egmond gaf een kort overzicht van de reeds verrichte pro paganda en andere activiteiten van de commissie beveiliging en kondigde aan dat onder meer het uitschrijven van enkele veiligheidsprijsvragen, om de veiligheidsgedachte steeds levend te houden, In voorbereiding is. JAARVERSLAG VAN DE K.Z.H.R.M. Zeeuwse stations redden bijna 50 mensenlevens In 1956 werd 45 maal een beroep gedaan op de reddingboten van de Koninklijke Zuid-HolUndsohr Maat schappij tot Redding van Schipbreu kelingen te Rotterdam. Daarbij werd in 15 gevallen werkelijke hulp ver leend. In totaal konden 103 personen aan land worden gebracht. De Zeeuw se stations Veere «n Breskens zijn respectievelijk 6 en 14 maal uitgeva ren, waarbij zij 82 en 15 geredden vei lig konden stellen. Evenals 1955 kenmerkte 1956 zich door weinig storm, waardoor dus ook weinig schepen op de Nederlandse kust ln moeilijkheden raakten, aldus het jaarverslag. Niettegenstaande moest 10 maal worden uitgevaren voor jachten, waarbij I" 7 gevallen werkelijke hulp werd verleend en niet minder dan 24 personen aan de wal warden gebracht. Het jaarverslag noemt het merkwaardig met welk een optimisme en onvoldoende navigatori- sche kennis men zich ln Jachten wel eens op zee durft wagen. De Bcheepsbydragen voor het red dingswerk bedroegen in '56 195.096. De vaste contributies toonden 'n ver heugende vooruitgang tot 22.202; hiertegenover toonden de eenmalige giften een kleine daling tot 71.304. De exploitatiekosten van de verschil lende stations zijn met 98.089 we derom hoger dan het vorig Jaar. Ook het onderhoud en de reparatie van reddingboten en boothmzen kostte meer dan in het boekjaar 1955 en wel 41 929 Aan legaten werd een bedrag van 1.763 ontvangen. Van de rekening ..amortisatie van het door prijsstij ging ontstane tekort op afschrijvin gen" kon dit jaar 135.685 worden af geboekt. De „De Ruvterschool" te Vlissingen, het m.s. ..Prinses Beatrix" en het m.s. ..Koningin Emma" droegen ln de red dingbootjes en busjes over 1956 respectievelijk 40, 30,36 en 27.98 bij. Het Jaarverslag memoreert voorts de belangrijkste reddingen in het afgelopen ïaar. Zo verleende de M. C Blankenhevm uit Veere hulp .aan de veerboot Zuid vliet, die door motorstoornis was vastgeraakt in het drtjfijs in het Veeregat; aan het vissersvaartuig A.R.M. 5, dat door een defect aan het kompas in de Banjaard aan de grond was ge lopen en aan het Amerikaanse mo torjacht Arona n. dat btj de Noord Steenbank lek was geslagen. De President J. V. Wierdsma van het HULP BIJ BOMINSLAG Eerste prijs voor de blokploeg uit Yerseke Bukkend en een snelle blik naar de bovenverdieping werpend of er soms geen instortingsgevaar aanwezig was zo bestormden in snel tempo zater dagmiddag ruim 200 B.B.-ers, ver deeld over 12 blokploegen, enkele van de in aanbouw zimde woningen aan „De Warretjea" te Kapelle die tot doelwit van de Kring Zeeland, Z 2 van de Bescherming Burgerbevolking waren gekozen voor het houden van regionale wedstrijden voor blokploe gen van de B.B. op Zuid- en Noord- Beveland. In deze wedstrijd hebben Op het rustige, Kloetingse Markt veld was het zaterdagavond onge woon druk rond de „vate". Niet min der dan drie muziekkorpsen hadden de dorpelingen en velen uit de omge ving naar dit fraaie dorpscentrum ge lokt, waar voor de muzikanten van 't succesvolle plaatselijke korps „Ex celsior" een kostbaar geschenk te wachten stond: een nieuwe muziek tent. De oude tent. welke reeds tekenen van verval begon te vertonen en In verband met net verkeer naast de kerktuin moest verdwijnen het gezicht op de gerestaureerde toren is er ook niet weinig op verbeterd heeft het gemeentebestuur nu ver vangen door een keurige, op een ban denwagen gebouwde verplaatsbare tent. In een uur tijd kan dit solide werkstuk op iedere willekeurige ten en er een waterdicht schot be Plaats in het dorp worden geplaatst, zweek. Met alle vijf bemanningsle- zodat de muzikanten er zeker niet op den van de „Prinses Beatrix" aan achteruitgegaan zyn. Met vrolijke boord liep de Jokurma later de haven opgewekte muziek hebben „Excel- van IJmuiden binnen. 1 sior" en haar zusterverenigingen „Ons Genoegen" uit Kapelle en Euterpe" uit Heinkenszand uiting gegeven aan de vreugde en dankbaarheid over dit nieuwe voor de dorpsgemeenschap verworven bezit. Maar voordat directeur Jac. den Toonder met zyn mannen voor de eerste maal de tent beklom, was er eerst nog een korte officiële plechtig heid. De burgemeester van Kloetinge, mr. H. N. Baron Schimmelpenninck van der Oye, sprak namens het ge meentebestuur een openingswoord, waarbij hij aan de voorgeschiedenis herinnerde en zich vooral ook richtte tot „Excelsior". De voorzitter van dit muziekgezelschap, de heer W. P. Beije sprak woorden van dank aan het adres van 't gemeentebestuur. Ds. P. Kloos terman vertokte de voldoeining en blijdschap van de burgerij. Hij greep daarbij tevens de gelegenheid aan om hulde te brengen aan „Excelsior", dat op het concours te Kapelle de hoogste onderscheiding behaalde. (Foto P.Z.C.). de mensen zowel letterlijk als figuur lijk „In het zweet huns aanschijn*" laten zien, tot welke hulpverlening zij in staat zijn. als ons lund onverhoopt ooit nog eens in een oorlog betrokken zou worden. Hoewel de wedstrijden onder ideaal zomers weer gehouden konden wor den, moet het voor de deelnemers de ze middag toch wel geen pretje zijn geweest om .zich in deze temperatuur met een helm op en gekleed in de blauwe overal, een klein half uur de inspanning te getroosten, die de wed strijdleiding in een korte maar kern achtige formulering de blokploegen had opgedragen. Volgens de opdracht was het huls getroffen door een bominslag en wa ren er enkele gewonden bij betrok ken. De bedoeling was deze gewonden zo snel mogelijk op te sporen, te ver zorgen en hen op een zo veilig moge lijke plaats te brengen. Verder was er provisorisch een brandje gesticht, dat door de afdeling brandweer van de ploeg geblust moest worden. Bii de beoordeling ging het er dan ook om, alles op een juiste manier te verhandelen, waarbij ook de ma nier van optreden en snelheid aan elke ploeg werd hiervoor 25 minuten tijd gegeven een beslis sende factor was. Elke ploeg be stond uit enkele E.H.B O.-ers. leden van de opruimingsdienst en brand weerlieden. De schijnbare gewon den voor de wedstrijd waren gere- quireerd uit de padvindersgroep te Kapelle. Na afloop van dc wedstrijden verza melden allen zich in hotel ..De Zwaan" waar de prijsuitreiking plaatsvond en een gezamenlijke kof fiemaaltijd werd gebruikt. Burgemeester H. G. van Suylekom die ln zijn functie van kringvoorzit ter van de Kring Z 2 een welkomst woord sprak, dankte de organisa toren voor de voorbereidende werk zaamheden. Gedurende de koffiemaaltHd maak te het Kringhoofd, de heer H. B. Pi laar, nog enkele opmerkingen over de wedstrijd, waarna burgemeester van Suylekom de uitslag der prijs winnaars bekendmaakte. De eerste prijs met wisselbeker en vergulde medaille werd gewonnen door de blokploeg uit Yerseke met 96 punten. De overige prijswinnaars zijn: 2e pr. blokploeg Goes 95 Dnt.; 3e pr. blokploeg Oud-Sabblnge, 94 pnt.; 4e pr. blokploeg 's-Gravenpolder 92 pnt; 5e pr. blokploeg Kruiningen 90 pnt. Aan af deze ploegen werd een medaille uitgereikt. Postzegels uit 1949 buiten gebruik De in 1949 uitgegeven postzegels met de beeltenis van H.M. de Konin gin „en face" (ontwerp Hartz), even als de daarmee overeenkomende ze- gelafdrukken (op briefkaarten, lucht postbladen en arbeidslijsten) worden met Ingang van 1 januari 1958 bul ten gebruik gesteld en voor franke ring waardeloos. station Breskens assisteerde b(j het binnenbrengen van de haring- kotter U. K. 68. die triden» dikke mist ter hoogte van Knokkc ge boeid op een strekdam raakte. Mutaties onder het personeel kwamen onder andere voor op de M. C. Blan- kenheym, waar de matroos-opstapper L. Potters wegens vertrek naar elders vervangen werd door B. Minneboo en op de Pres. J. V. Wierdsma. waar matroos-opstapper J. Erasmus in de plaats kwam van de stuurman-op stapper G. J. Verdujjn; als nieuwe ma troos-opstapper werd W. v. d. Brocc- ke aangesteld. Ter gelegenheid van de verjaardag van H. M. de Koningin werd aan J. Slis. schipper van de Pre». J. V. Wierdsma de zilveren ere-me- dallle van de orde van Oranje Nassau toegekend. Sinds de oprichting van de K Z.II. R.M. in november 1824 werden ruim 320<i personen veilig aan wal ge bracht. De stations. Veere. Wcstka- pelle. Breskens en Cadzand namen daarvan respectievelijk 126, 14, 230 en 62 voor hun rekening. LEZERS SCHRIJVEN NIEUWE TREINENLOOP Met belangstelling het Ingezonden stuk gelezen van de heer Oomens. Als conducteur bij de N.S. trok dit zeker mijn aandacht. Ik wil dan ook de heer Oomens een goede raad ge ven en het spoorboekje (waar veel Instaat) eens beter te bestuderen. Wanneer hij iedere week die reis moet maken van Enschede naar Vlis singen geef Ik hem de raad om de trein te nemen van 5.51 uit Ensche de, maar dan dc trein naar dc rich ting Rotterdam om dan alleen ln Rotterdam over te stappen op de expresse trein naar Vlissingen. Uit komst éénmaal overstappen en de heer Oomens ls om 10.36 ln Vlissin gen. Een verbinding waar een ieder tevreden mee is. Wanneer alle reizi gers eens beter op de hoogte waren van hetgeen in de reisgids is ver meld zou dit ons werk veel verlich ten. Zelf rijd ik iedere dag Vlissingen— Amsterdam en op ieder station wor den wij bestormd door de mensen van waar staat dit en waar staat dat, terwijl de borden alle de Juiste richting aangeven. A. J. DE BUCK Bloemenlaan 65, Vlissingen. jmiuinniiiiiiiiiiiiiitiiiiiiuiiiiiiiiiiiminiiiiiiiüiJiifiiHmiKTimiimirMi Buitenlanders sliepen in hun auto's De kampeerterreinen ln de Kennemerdulnen bij Bloemcn- daal waren zaterdagmiddag reeds vol zodat tientallen bui tenlandse toeristen genood zaakt waren de nacht in huil auto's door te brengen, die zij langs de zeeweg tussen Over- veen en het Bloemendaalse strand hadden geparkeerd. Aan de kop van de zeeweg stonden duizenden fietsen ln de rijwielstalling en bij gebrek aan parkeerruimte moesten hon derden automobilisten zondag hun wagens in de berm zetten in een rij die tot op grote af stand van het strand reikte. niiiiiiiiMiitniiiiiiiiiiiiniin^iBiiiiiiiiiiiiiiiiiii DINSDAG IS JUNI. HILVERSUM I. 4*2 m 748 kc/i. 7-00— 21.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7 10 Gram. 7.45 Mor gengebed en lit. kal. 8.00 Nw».- en weer- ber. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Lichtbaken, ca us. 10 09 Voor de kleuters. 10.IJ Gram. 10.J0 Schoolradio. 10.50 Gram 11.00 Voor de vrouw. 11» Gram. 11J0 Als de zle'.e luistert. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinbouw me- ded. 12.33 Piano en Hamqjondorgel. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nw». 13.10 Gram. 1330 Idem. 14.00 Schoolradio. 14.20 Gram. 14.30 Wij vrouwen van het land. 14.40 Die Sgyptische Helena, opera (le bedr.). 14.40 Gram. 16.00 Voor de zie ken 36.30 Zlekenlof. I7.0O Voor de jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.: Rijks delen overzee. Hoe ls Hol'.andla. NJeuw- Guinea's hoofdstad, gebouwd? door C. L. Belton:. 38.10 Strljkork. 18.20 Sport- praatje. 18.30 R V.U Levensverzekering haar historie en techniek, door dr. D. Houtzager r- tot heden *9 Uit het boek d- Holland Feettvr opera. (20.50—23.0 nieuwlng van he Van verleden - 19.10 Comm. 19.15 :»n. 19.30 Gram. 20-00 "he Rake'» Progress. et 21.55—22.15 Ver- IIILVERSUM II 290 m 1007 kc/s. 7» AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24-00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.oo Gym. voor de vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Mor genwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 R.V.U.: Indrukken van een studiereis in Amerika door mevr. H. W. Boersma—Smit. Tweede lezing: Creatie en recreatie. 1130 Gram. 12.00 Italiaanse muz. 12.» Land- en tulnbouw- meded. 12.33 Orgel en zang. 13» Nw». 13.15 Meded. ol gram. 13,20 Metropole ork. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.(0 Schoolradio. 15.00 Voor de vrouw. 15.30 Gram. 16.30 Voor de Jeugd. 17.20 De die renwereld en wli. caus. 17.30 Lichte muz. 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18» Fototip*. 18.40 Lichte mui. 18.55 Paris vous parle. 19.00 Dlscocaus. 19.45 Filmpraatje. 20 w Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.00 Intermezzo, hoorspel. 22.25 Strijkkwart. 23.00 Nw». 23.15 Beursber. te New-York, 33.16 Act. en New-York calling. 23.35 24 oo Gram. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 30» Journ. en weeroverz. 20.45— 22.45 FilmprogrammaLa Traviata, opera.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 7