Corn Boys bereikte na machtige eindsprint tweede klas Van Hoorn kampioen op de 25 km JAN WESTDORP OPPERMACHTIG IN „REGENB00GK0ERS" BETERE HONGAARSE PLOEG VERSLOEG ZEELAND SPORT MAANDAG 17 JUNI 1957 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 SASSENAREN KLOPTEN VEERSE BOYS (3—0) Axel kon het tegen Internos niet bolwerken en degradeert (0.2) HET SASSE COltN BOYS heeft, na 'n zeer slechte start op waarlijk ver bluffende wijze de laatste vier promotiewedstrijden gespeeld en door in de slotwedstrijd tegen Veerse Boys 'n 3-0 zege te behalen, zijn supporters 'n prachtig jubileumgeschenk bezorgd. Tevens zyn de sympathieke Sassena- ren er in geslaagd om't aantal Zeeuwse 2de-klasser op peil te houden, want Axel kon liet in de beslissingswedstrijd tegen Internos, die op Rozen- oord in Bergen op Zoom werd gespeeld, niet bolwerken. Met 2-0 moesten de Zeeuws-Vlamingen de vlag strijken in een wedstrijd, waar by het geluk de Axel-ploeg voor een groot deel de rug had toegekeerd. De hoop, die na de teruggave van de in mindering gebrachte twee punten weer opleefde, is dus definitief de bodem ingeslagen. Zeven punten uit de laatste vier promotiewedstrijden, ziedaar een beeld van de imposante eindspurt van Corn Boys. Want na de eerste resultaten gaf niemand een cent voor de Sasse kansen. Het ongeschokte moreel en de goede clubgeest heb ben echter te juister tijd de oranje hemden op 't rechte spoor gebracht en de 30 zege op Veerse Boys vormde een machtig sluitstuk op 'n uitstekend seizoen, waarin 't mooist denkbare geschenk werd bevochten. Gudok slaagde er niet in liet reeds gepromoveerde Woenselse Boys van de winst af te houden, want niet 2 1 bleven de boys de baas. De eind stand luidt hier: Woenselse Boys 6 4 11» 15—12 Corn Boys 6 3 1 2 7 13—11 Veerse Boys 6 2 2 2 6 14—11 Gudok 6 0 2 4 2 11—19 Onder de indruk Een matig spelend Axel heeft zijn laatste kans om volgend jaar opnieuw in de 2e klas uit te ko men, laten glippen. De Zeeuws- Vlaamse voetballers verschenen Twee dodelijke ongevallen bij sportwedstrijden Bij een concours hippique te Ko blenz kwam de Duitse ruiter Ernst Zimmerman» by de vierde hinder nis van een jachtspringconcours ten val, waarby hij zijn wervelko lom ernstig verwondde. Zonder bij kennis te komen overleed hy nog de zelfde avond. De vroegere Duitse kampioen lichtgewicht Karl Heinz Bick, die zaterdagavond in de 10e ronde van een titelgevecht was uitgeslagen door Manfred Neuke, is enkele uren later aan een hersenbloeding overle den. Bick was in de tiende ronde her haaldelijk door de titelhouder ge troffen met zware stoten. Tegen het einde van die ronde stak hij de hand omhoog en zakte toen ineen. Hij werd buiten kennis naar een zieken huis gebracht en is daar in de nacht op zondag overleden. Dit was de eerste bokswedstrijd met dodelijke afloop in Duitsland. Zondagmiddag heeft, de Middelburg se atletiekvereniging EMMde wedstrijd om het Nederlands kam pioenschap op de 25 km georgani seerd. In de schroeiende hitte gaat hier op de hoek van de Seisstngel bij de Seisbrug de AVON-atleet Piet van Hoorn die later kampioen zou worden aan kop van het kilome ters langgerekte peloton in zijn kielzog gevolgd door Smits, die later zou uitvallen wegens de hitte. (Foto P.Z.C.) met een sterk gewijzigd elftal binnen de lijnen. Zo was onder meer opgesteld de veteraan-doel man Dieleman (41), die nog de beste man van het veld was. De overige Axel-spelers waren er blijkbaar zo van onder de indruk, dat het een beslissingswedstrijd gold, dat zij hun normale spel niet konden ontplooien. En als zij nog eens kansen kregen, was het geluk hen tegen. In de 5e minuut kroop Axel door het oog van de naald, toen Van Beers een op maat gesneden pass van zijn rechtsbuiten Zwart onbe nut het. Dezelfde Van Beers maakte deze misser echter weer goed door in de 33e minuut hard en onhoud baar in te knallen (01). Kort te voren was een kans voor de Axe laars verloren gegaan: een kopbal van Jonkman belandde namelijk te gen de lat. In de tweede speeltijd bleef Axel volharden in zijn matig spel en dat had weer tot gevolg, dat de Zeeuws- Vlamingen minder gevaarlijk wer den. Internos 'deed het heel wat be ter en liet zien hoe men kansen moet benutten, toen de actieve Van Beers er in de negende minuut 20 van maakte, hetgeen tevens de eind stand betekende. Corn Boys heeft in de tweede helft zijn slag geslagen. Vooral in het be gin van de wedstrijd bleken beide ploegen hun zenuwen nog niet hele maal de baas. Het spel ging aan bei de zijden gelijk op, zij het dan, dat De Buck Corn Boys voor rust een steuntje in de rug gaf (10). Na de rust hadden de Boys de zenuwen van zich afgeschud en wa ren uitgesproken sterker. Er waren enkele goede staaltjes samenspel ten beste gegeven en een prachtige aan val, opgezet door De Smit en Goos- sens, bekroonde Eekhout met een even prachtig doelpunt (20). Zes minuten voor het einde bracht De Smit de eindstand op 30. Het be hoeft geen betoog, dat de overwin naars na afloop op de schouders ge nomen en in de bloemetjes gezet werden. ZEEUWEN VOORAAN IN 's-HEERENHOEK Ook van Wijchen en Van Sluijs reden sterk Een oppermachtige Jan Westdorp heeft zondag voor eigen publiek de Re- genboogkoers te 's Heerenhoek, een wegwedstrijd over 135 km( ronden van 2200 meter), op zyn naam gebracht. Met gering verschil versloeg Westdorp op de eindmeet zijn ri-vaal Theo van Wijchen, die eveneens een schitterende koers heeft gereden. Onder de ongeveer 40 gestarte renners waren Wim van Est, Gerrit Voorting, Leo van der Pluym en Thys Roks, die echter geen van allen het Zeeuwse duo op weg naar de zege konden stuiten. Van meet af werd er fel slag gele verd en direct al waren er uitlooppo gingen te noteren. Steeds was het ech ter de actieve Gerrit Voorting. die de vluchters tot de orde riep. Na 20 ki lometer viel de beslissende slag: Westdorp sprong uit het peloton en met hem gingen Jaap Bruggekamp, Van Sluijs, Schipper, Paymans, Wuyts Van Steenselen en V. d. Heuvel. En kele renners hadden inmiddels wegens materiaalpech de strijd moeten sta ken, o.a. de Axelaar Rien Verhelst. Het groepje vooraan hield er een strak tempo in en langzamerhand ver wierf het een belangrijke voorsprong. Na 37 kilometer deed Van Wij chen een poging om de groep van acht in te halen en hy slaagde daar binnen zeer korte tijd in. In een fantastische solorush kwam hij na één jagende ronde bij de vluchters. In het grote peloton zaten de grote cracks ook niet stil. maar hoe hard Voorting, Van Est of Van der Pluym er ook aan trokken, de groep-Westdorp handhaafde zijn voorsprong. Vooraan lag het tempo zeer hoog en toen het grote peloton even ver slapte, wonnen de negen renners meer en meer op het peloton. Zelfs slaagden zij er in alle renners te dubbelen, be halve Voorting, Roks en Van der Pluym, die een kleine voorsprong op de grote groep hadden genomen. Ron- denlang bleef de situatie vrijwel on veranderd, hoewel er enkele renners van de groep van negen afvielen na melijk Van Sluijs (lekke band), Brug gekamp, Schipper en Wuyts. In de slotfase wierpen Van WU- Chen en Westdorp nog eens alle reser ves in de stryd en rukten zy zich van de reeds gedubbelde hoofdgroep los. Met zoveel tomeloos geweld stormden zij naar voren, dat zy spoedig de groep Voorting inhaalden. In de eindsprint toonde Westdorp zich de sterkste. De volledige uitslag luidt: 1. Jan Westdorp, 's Heerenhoek, 135 km in 3 uur 25 minuten: 2. Theo van Wijchen Goes, z.t.; 3. C. Paymans op 3 minu ten: 4. P. de Bruijn, Roosendaal, z.t., 5. A. van Steenselen, 's Gravendeel, z.t.; 6. M. Stolker, Utrecht, op 1 ron de; 7. A. van Sluijs. Vlissingen; 8. L. v. d. Pluym. Dussen; 9. H. van Gle- rum, St. Willebrord; 10. G. Voorting. Roosendaal; 11. M. Roks, Sprundel; 12. P van As. Roosendaal; 13. W. van Est, St. Willibrord; 14. C. Hamerlinck Den Haag: 15. M. van Overvcld. Ho- gerheide; 16. A. van Oers. Halfweg; 17. F. Peters, Haarlem; 18. J. v. d. Berg, Den Haag, od 3 ronden; 19. J. Schipper, op 5 ronden. Belgische waterpoloploeg voor Sas van Gent Het Belgisch team voor de water- polowedstrijd tegen Nederland op zondag 23 juni a.s. te Sas van Gent zal uit de volgende spelers worden sa mengesteld: Maeschalk, de Graef, Pe- cher, Smits, A. Laurent. Rasschaert, De Pauw, Heyninck en de oudlBruin- vis (Sas van Gent)-speïer Johan v. d. Steen. Een spelmoment uit de zater- dagavond in Vlissingen ge- speelde voetbalwedstrijd Zee- land SportHongaars elftal, s De midvoor van de gasten, Bdnky, gaat een schol afvu- ren, dat het vierde en winnende §f doelpunt voor de Hongaren betekent. (Foto P.Z.C.) H iiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiir Fortuna '54 won voetbalbeker De finale om de KNVB-beker tus sen Feyenoord en Fortuna '54, welke door 35.000 toeschouwers in het Feije- noordstadion in Rotterdam werd bij gewoond, is door Fortuna met 4-2 ge- vonyen, rust 2-1 voor Feyenoord. De Limburgse overwinning was vol komen verdiend. Tegenover een licht, vrij onbetekenend Rotterdams over wicht stelde Fortuna in de tweede helft een doorlopend offensief met een vrijwel onafgebroken aanval. Schou ten en Meerman scoorden voor de Rotterdamse ploeg. Appel 3 maal en Angenent doelpuntten voor Fortuna Maurits na nederlaag van leidersplaats verdreven Maurits heeft het In de strijd om het kampioenschap van Nederland in de wedstrijd tegen het Utrechtse Velox lelijk laten zitten. De Limbur gers leden in de Domstad een 32 nederlaag en dat kostte hen de lei dersplaats. De wedstrijd Maurits Be Quick zal thans indien er geen gelijk spel uit de bus komt de amateurkampïoen van Nederland moeten aanwijzen. De stand luidt: Velox 4 2 0 2 4 10—10 Quick (Z.) 3 1113 8—8 hlaurits 3 1113 6—6 Een Nederlandse amateur fiondsploeg heeft in Emmerik met 30 van het elt- tal van de Niederrheim verloren. De Duitsers hadden bij rust een 3—0 voor sprong. AANTREKKELIJKE STRIJD IN VLISSINGEN Krappe 43 overwinning In een aantrekkelijk gespeelde wedstrijd heeft Zeeland Sport in Vlissingen een kleine nederlaag (4 3) geleden tegen oen elftal, bestaan de uit Hongaarse voetballers, die in het komende seizoen veelul voor Ne derlandse profclubs zullen uitkomen. De toeschouwers konden genieten van prachtige individuele staaltje* voetbal en met name rechtshalf La- jos Tanas, midvoor I*. Bank.v en rechtsbinnen Balogh speelden een gave partij voetbal. Nadat een minuut stilte in acht was genomen voor de tijdens de vrij heidsstrijd gevallen Hongaren, werd de bal aan. bet rollen gebracht. Zee land Sport had in het eerste kwar tier het beste van het spel, mede omdat de Hongaren zich nog wat onwennig voelden en nog niet op elkaar waren ingespeeld. Het was in die periode Cas Hubregtsc, die met een keihard schot de uitstekende doelman Tamas liet nakijken gaf. De Hongaarse voetbalmachine ging pas na 15 minuten spelen goed draai en en meteen al kreeg de Zeeland Sport-verdediging het hard te ver duren. Het duurde echter tot de 30e minuut voordat de Vlissingers zich gewonnen moesten geven. Balogh bekroonde een goed opgezette Hon gaarse aanval met een doelpunt (1 1). De gasten bleven aandringen en in het resterende kwartier moest doelman Meijer tweemaal zwichten voor schoten van midvoor Banky cn linksbuiten R£cz. Kort voor rust maakte L. van Rijswijk er op be heerste wijze 32 van. Hongaren beter Na de thee bleef het Hongaarse team domineren, maar de Vlissingers hielden hun hoofd koel. Zelfs brach ten de Zeeuwen het in die periode tot enkele gevaarlijke tegenstoten en één daarvan resulteerde in de gelijk maker. Het was de linksback van de Hongaren, die de bal in eigen doel werkte (33). De Hongaren hielden het beste van het spel en in dc 20e minuut scoorde Banky het winnende doelpunt, waarmede hij zijn ploeg 'n kleine, doch alleszins verdiende 43 zege schonk. Na afloop van dc wedstrijd werd de spelers van beide elftal len en trainer Sander Trenc- sannszky in het Strandhote! een diner aangeboden. De voorzitter van dc Vlissingse club bracht de trainer dank voor het organiseren van de wedstrijd. Als herinnering aan deze strijd overhandigde voorzitter Ventevogel de Hon gaarse spelers het Zeeland Sport- clubinsigne. Voor Axel was het gisteren een zwar te dag. want het eerste voetbalelftal van die naam verloor in Bergen met 20 van Internos en dat betekende degradatie. Op de foto: een spelmo ment uit deze matte wedstrijd. (Foto P.Z.C.) ATLETEN HADDEN VEEL LAST VAN HITTE EMM-atleet Adrie de Bel leverde prima prestatie Het schroeiende plaveisel van do Middelburgse singels, de hitte in het algemeen cn de lieet-droge bries uit het noord-westen hebben gisteren bij na de helft van het deelnemersveld aan. het Nederlands kampioenschap hardlopen op de 25 km „gevloerd". Het was wat men noemt een barre tocht langs een snikheet parcours en daarom moet men des te meer bewon dering hebben voor de prestatie van Piet van Hoorn, de AVON-atleet uit Heerlen, die in een gestaag tempo doortrekkend zich van dit alles niets aantrok en in een voor deze omstan digheden voortreffelijke tijd van 3.36.1,4 door de finish ging. Een prach tige prestatie leverde ook de EMM- atleet Adrie de Bel, die in dit uitgele zen veld van lange afstandlopers nog vrij fris als elfde doorkwam op ruim 38 minuten na de winnaar. De andere Zeeuwse deelnemer. Staf Dobbelaere van Marathon uit Sehoondyke gaf even na de derde ronde op, daar hy het niet meer kon bolwerken tegen de warmte. Eenzelfde lot onderging de als kam pioen gedoodverfde winnaar van vo rig jaar. de Lycurgus-atleet uit Krom menie. Piet Bleeker. De harde droge wónd belette hem de ademhaling te regelen, zodat hij de derde ronde niet meer door kwam. Lange tijd, vanaf de start, had Bleeker tezamen met de beide AVON-atleten Van Hooi-n en Hans Weusten en Joop Smits van AVV '36 aan de kop gelopen. Ook Staf Dobbelaere heeft een tijdje by dit kopgroepje gelopen, maar na een kilometer of drie zakte hij langzaam aan af om zich lange tijd in zevende positie te handhaven op een 300 me ter van de kopgroep, die na 2 ronden bestond uit Snuts en Van Hoorn, ge volgd door Bleeker op 100 meter en Weusten daar weer achter, eveneens op 100 meter. Twee voeten vol blaren van liet schroeiende parcours noodzaakten Smits, die nog een frisse indruk maakte, na de tweede ronde op te ge ven, zodat de beide AVON-mannen Van Hoorn en Weusten op kop lagen. Daarachter volgde Bleeker, de Olj'm- ia-atleet Besters, zijn ploegmaat !enk Huygens. Gerrit Bezemei- van AAC en Klaas Jansen van OSS-Volo. Staf lag toen 10e en De Bel 15e. Ook in de vierde ronde van 6'j km bleef de situatie ongeveer gelijk, zij het dan dat Bleeker en Dobbelaere uitvielen, terwijl De Bel opeeschoven was naar de I2c plaats en "tiaar een duel uitvocht n:-t de 55-jarige vete raan Piet van Leenen van DOS uit Rotterdam, die weer een keurige race liep. Drie minuten na Van Hoorn ging Weusten door de finish, gevolgd aoor Huijgens, Gesters en Bezemer. De Bel finishte als He. De organisatie van de wedstryd was in handen van de Middelburgse atle- tiekveren. EMM. De hoofdstedelij ke atleten hebben di*. uitstekend ge daan en vooral op het Nadorstveld, waar de start en finish waren en waai de lopers 't slot van elke ronde moes ten afleggen, deden de EMM-ers zich kennen als voortreffelijke organisato ren. Met behulp van de Middelburgse politie was ook langs het parcours voor een goede regeling gezorgd. De prijsuitreiking volgde 's avonds in de Schouwburg. De volledige uitslag luidt: (Er waren 29 deelnemers). U itslag 1 P. van Hoorn i AVON) 1 u 36 m. 1.4 sec. (a-kl.i; 2 H. Weusten (AVONi 1.38.55 sec. (a-kl.i; 3 H. Huygens (Olympia '47 1.43.44 ia-k!>; 4 L Besters (Olympia '47) 1.46.37 (a-kl); 5 G. Besemer (AAC) 1.48.38 (a-kl); 6 K.Jansen iOss-Vo!o) 1.50.25 (b-kli; 7 W. Muurlink lAAC. 1.51.40 (a-kl): 8 A. Glas (Holland-Haarlem) 1.52.5 (c-kl)9 J. de Jong (GAC i 1.52.20 (b- kl); 10 A. J. Besseling (A V Zaan land) 1.53.12 fb-kl i11 A. de Bel (EM Mi 1.54.8 fd-kl): 32 P. van Leenen (DOS-Rotterdam1.55.22 sec. (b-kli; 13 F. j. v. d. Berg iAdelaar» 2.15 ib-kl);l4 B. Scherperkamp (Oss-Vo- k» 2.2.23 Id-kl); 15 .T. Rubcrg (Mi nerva) 2.3.58 (a-kl i16 J. Snoep (Mi nerva) 2.12.13 (b-kl) Nederlandse atleten wonnen met 214—204 van België Fikkert verbeterde Nederlands record speerwerpen Belgische en Nederlandse atleten hebben in het sportpark „De Vyfslui- zen" te Vlaardingen in dc brandende zon een felle strijd geleverd. Een stryd die tenslotte met een verschil van tic» punten door de oranjebnoe- ken werd gewonnen, nadat tot de laatste mininien de beide ploegen om beurten de leiding hadden gehad. Na 18 nummers nog stonden de Belgen met enkele punten voor. Het speerwerpen en de hink-stap-sprong moesten de beslissing brengen en toen Joop Fikkert met een prachtige worp van 70.40 km het Nederlandse record verbeterde, was er geen Belg meer die hem kon bedreigen. De achterstand werd met het speerwerpen in een twee punten voorsprong veranderd en een dubbele ovarwinning op het laatste nummer de hink-stapsprong gaf Ne derland de overwinning in deze eerste landenwedstrijd van dit seizoen met 214 tegen 204 punten. Bij deze kleine Nederlandse over winning is tevens gebleken dat onze landgenoten over de gehele linie voor uit zijn gegaan. Want het vorig jaar nog in de wedstrijd te Antwerpen moest de winst van oranje komen van de technische nummers en werden op de loopnummers slechts twee Neder landse zeges geboekt. Deze keer wer den de mmten over de loopnummers verdeeld, beide ploc^c-i behaalden 6 overwinningen, waarbij Nederland zelfs een dubbele -----boekte en wel j >n de 800 meter. Van de technische nummers werden er 5 van dc 8 door ri j n land gewonnen. Wolnhaartsdijk won ook in j promotie van Veere (0—1) j IJzendijke promoveert naar eerste klas Dc strijd om een plaatsje in de eerste klas van het zaterdagvoetbal zal volgende week heslist moeten worden door Spui en Wolphanrts- dijk. Want na Spui wonnen zater dag ook de Bevelandsc kampioenen van Veere (10), waardoor dc Wal- chersc voetballers uitgeschakeld werden. IJzendijke mag het volgende sei zoen uitkomen ir. de le klas van het zondagvoetbal, want de tweede- wedstrijd tegen Renesse leverde de Zeeuws-Vlamingen in eigen huis een (overigens benauwde) 21 zege op. Zoals bekend, wonnen de IJzendijke- naren de eerste wedstrijd in Kort- gene met 5—1. De stand in de zaterdag-promotie- klas is: Spui 3 1 2 0 4 8—5 Wolphaartsdijk 3 1 2 0 4 6— 5 Veere 4 0 2 2 2 610 De stand in de zondag-promotic- klas is: IJzendijke 2 2 0 0 4 72 Cortgene 2 0 0 2 0 2—7 ■K- De voetbalwedstrijd Zweden— Honga rije gespeeld te Stockholm. geëindig l in een gelijk spel: 0—o. De wedstrijd gold niet voor het we reldkampioenschap. Raai Macis (V.S.) heeft zich meester gemaakt van de wereldtitel bantam*ï- wlcht door in de elfde ronde een tcch- msche k.o. te behalen op Dommy Ursua.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 5