Zeeuwse zangershond hield groot concours in de „Smalstad" Zeeuwse Almanak Karpetten - bedden gordijnstoffen. VREEMDELINGENVERKEER IN ZEELAND IN HET JAAR 1956 tS.ijpe FEEST IN COUJNSPLAAT VOOR MAR. VAN DER KLOOSTER Agenda 3 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 17 JUNI 1957 KAMP TUSSEN ACHTTIEN KOREN „Crescendo" uit Hoek winnaar Op een zonovergoten sportveld werd zaterdag te Sint Maartensdijk het jaarlijkse bondszangconcours gehouden van de Zeeuwse zangersbond „Zang Veredelt", waaraan door 18 koren uit de gehele provincie werd deelgeno men. Het concours was ditmaal georganiseerd door „Smalstad's Mannen koor uit St. Maartensdijk, dat dit jaar zijn eerste lustrum viert. Het hoog ste aantal punten werd behaald in de afdeling uitmuntendheid gemengde koren door „Crescendo" uit: Hoek, namelijk 219 punten, op de voet gevolgd door „Excelsior" uit Yerseke met 218 punten. 's Morgens om kwart over negen werden de zangers, die de reis per au tobus maakten op de Markt in Bergen op Zoom door de concourscommissie ontvangen. Begeleid door 15 motoror donnansen, gerecruteerd uit het mo torrijdende deel der bevolking van St. Maartensdijk, werd koers gezet naar de „Smalstad". Daar werden de be sturen der diverse koren officieel door burgemeester en wethouders in het gemeentehuis ontvangen. „Met de hand op het hart durf ik te verklaren dat het gemeentebestuur er trots op is het kleinste koor van de bond in zijn gemeente te hebben", zei burgemees ter D. C. Bouwense in zijn toespraak tot de verenigingsbesturen, waarin hij tevens 't jubilerende mannenkoor feli citeerde. „Smalstads Mannenkoor" telt namelijk slechts 16 leden, maar het wist het in de vijf jaren van zijn bestaan ver te brengen, zodat het nu in de afdeling uitmuntendheid zingt. Vervolgens werd het woord gevoerd door de heer Sinke, voorzitter van de Zeeuwse bond, die het jubilerende koor zijn gelukwensen aanbood. De heer M. van Damme, lid van het koor en voorzitter van de concourscommis sie bracht hierna bijzondere dank aan de dirigent, de heer A. L. Riedijk voor het belangrijke werk dat hij voor het koor heeft gedaan en waaraan het zijn succes grotendeels te danken heeft. Tenslotte werden nog gelukwensen uitgesproken door de heer P. A. Ocke, voorzitter van „Crescendo" uit Hoek, die herinnerde aan het bondsconcours van zes jaar geleden, toen de weers omstandigheden heel anders waren en er bijna een halve meter water op het terrein stond Inmiddels hadden zich op de Markt de in totaal 600 zangers opgesteld, ie der koor rond een bordje, waarop de plaats van herkomst stond vermeld. Toen het gemeentebestuur op het bor des verscheen gaf de heer A. L. Rie dijk een teken en werd het bondslied ingezet. Na deze massale zang, die grote indruk maakte op de van hein de en verre toegestroomde belangstel lenden gingen allen met de muziek vereniging „Accelerando" uit Sint An- naland voorop, naar het sportterrein, dat met een muziektent en met kisten als zitplaatsen in een prachtig con coursterrein was herschapen. De hele middag werd er gezongen en de jury had het niet gemakkelijk, zoals de heer O. van Hemel, een der jury-leden na afloop terecht opmerk te. „Het moeilijkste was" zo zei hij verder, „de keuze van de liederen; de meesten hebben een te gemakkelijk vrij nummer gekozen. Het gehalte ging helaas, in vergelijking met vori ge concoursen, niet omhoog". De heer P. van Amersfoort, eveneens jurylid onderschreef in zijn nabeschouwing de woorden van de heer Van Hemel. „Er Is echter veel animo voor het zingen ln Zeeland en er wordt veel en hard gestudeerd. Maar men moet nog ho gere eisen stellen". De uitslagen Tenslotte maakte de heer Sinke de uitslag bekend en werden de prijzen uitgereikt. De uitslag luidt als volgt: Derde afdeling gemengde koren: „Katholiek Zuid-Beveland", 's Hee- renhoek, dirigent Evert Heyblok, tweede prijs met 178 punten. Derde af deling mannenkoren: „Souburgs Man nenkoor", Souburg, dirigent A. Goe- degebure, tweede prijs met 157 pun ten; Tweede afdeling gemengde ko ren: „Ons Genoegen", Kats, dirigent A. Platschorre, tweede prijs met 158 punten; „Zanglust", 's Heer Arends- kerke, dirigent Plantinga, tweede prijs met 156 punten; „Zang Veredelt" Kortgene, eerste prijs met 192 pun ten; „Zuiderstemmen", Hansweert, dirigent J. van Doeselaar, eerste prijs met 184 punten. Eerste afdeling gemengde koren: „Zang en Vriend schap" Wissekerke, dirigent P. A. van Damme, tweede prijs met 147 punten; „Zanglust", Wilhelminadorp, dirigent J. Tammlnga, eerste prijs met 196 punten; „Crescendo", Krui- ningen, dirigent A. B. Holster, eerste prijs met 189 punten; „Tot Oefening en Ontspanning", Borssele, dirigent J. H. Tamminga tweede prijs met 173 punten: „U.D.I.", Souburg, dirigent Ab Lichtendahl, tweede pr(js met 174 punten. Afdeling uitmuntendheid ge mengde koren: „Nederlands Her vormd Kerkkoor", Axel. dirigent J. P. Smles, eerste prijs met 196 punten; „Excelsior", Yerseke, dirigent J. H. Tamminga, eerste prijs met 218 pun ten; (wisselbeker); „Crescendo", Hoek, dirigent J. P. Smies, eerste prjjs met 219 punten (beker). Afdeling uit muntendheid dameskoren: „Juliana", Zuidzande. dirigent H. P. Ever wijn, eerste pr(js met 203 punten, Afdeling uitmuntendheid mannenkoren; „Smal stad's Mannenkoor, St. Maartensdijk, dirigent A. L. Riedijk, tweede prijs met 176 punten (beker). Superieure afdeling gemengde koren: „V.Z.O.S." St. Maartensdijk, dirigent A. L. Rie dijk, eerste prijs met 212 punten; „De Lofstem", Sr. Maartensdijk, dirigent J. de Bruyn, eerste prqs met 192 pun ten. De collecte te Oudelande voor het Ned. Rode Kruis heeft 331.55 opge bracht. De in Stavenisse gehouden collecte voor het Rode Kruis heeft 835.55 op gebracht. Schip met schroefschade in Vlissingen binnengebracht De kustvaarder „Truus" uit Delf zijl heeft zaterdag in het Kanaal het Duitse kustvaartuig „Albert", dat schroefschade had opgelopen, op sleeptouw genomen en naar Vlissin gen gebracht. De „Albert" was on derweg van Rouaan naar Flensburg; de „Truus" van Goolc naar Rotter dam. De Groningse kustvaarder bracht het Duitse schip tot op de re de van Vlissingen, waarna een sleep boot van de Steenkolen Handelsver eniging het de haven binnensleepte. De „Albert" zal in de loop van deze week in het droge dok van de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" gerepareerd worden. Benoemingen in bisdom Breda De bisschop van Breda heeft tot pastoor te Yerseke benoemd kapelaan J. W. A. van Eekelen te Dongen. Tot districtsaalmoezenier van de K.A.J. voor Zuid-Beveland en Walcheren werd in de plaats van pastoor F. Wolff te Lewedorp benoemd kapelaan C. Kroon te Vlissingen. Pastoor Jos, van Campen te Terneuzen werd be noemd tot aalmoezenier van de Kath. Zeeuwse Jeugdraad en majoor-leger aalmoezenier E. Smits tot directeur van he-t K.M.T. te Middelburg. Botsing op kruispunt Zaterdagmorgen omstreeks negen uur ontstond op het kruispunt Wil- helminastraat-Frans den Hollander- laan te Goes een aanrijding, toen de heer H. M. uit Goes met zijn bestel wagen de voorrangsweg opreed. Hij kwam. uit de De Ruyterlaan en zag een van links naderende scooter, be stuurd door de heer L. G. uit Mid delburg, te laat. Het gevolg was, dat de scooter inreed op de bestelwagen, die hem geen voorrang verleende. Beide motorrijtuigen kregen lichte materiële schade. (Advertentie) M. H. BOASSON ZONEN N.V., MIDDELBURG NOORDSTRAAT 19-21 Ónze toonzalen zijn voor het publiek toegankelijk op werkdagen van 8.S012.30 en 2.005.30 uur. Des zaterdags van 8.3012.00 uur. (Levering uitsluitend via de detailhandel). .J (Slot van pag. 1) lig saldo van 1491.24. De voorjaars vergadering in 1958 werd vastgesteld op zaterdag 24 april en wel in Schou- wen-Duiveland, De periodiek aftre dende bestuursleden werden herko zen. In zijn toelichting op het werk programma enz. wees de heer G. W. Oskamp, de VW-directeur, op het rapport over de betekenis van het vreemdelingenverkeer, dat binnen kort, waarschijnlijk begin juli, door het ETI voor Zeeland uitgebracht zal worden. Voorts werd aangestipt de wisselwerking op het gebied van toerisme tussen België en Zeeland. Verder merkte de lieer Oskamp op, dat het blad „Zeeland-Vakantieland" een succes gebleken ls. Aangaande de plannen voor de toe komst betoogde de heer Oskamp, dat de Zeeuwse VVV op de gevolgde weg moet blijven voortgaan. „Reeds nu moeten we reclame maken voor het geen Zeeland te bieden heeft na de sluiting van het Veersegat en de Zandkreek", aldus de VVV-directeur, die er tot slot op wees, dat men de Gezeten op kisten in een heerlijke zomerzon luisterden zaterdag honder den op het sportveld te Sint-Maar tensdijk naar de zang van 18 koren die ter gelegenheid van het zang- concours van de Zeeuivse zangers- hond „Zang Veredelt", uit alle hoe ken van Zeeland naar de „Smal stad" waren gekomen. Het concours was dit jaar georganiseerd door „Smalstad's Mannenkoor" dat zijn eerste lustrum viert, Foto P.Z.C VAN TOT TELEVISIE. De televisiekijkers kunnen woens dagmiddag in het jeugdprogramma van de K.R.O. een deel van het oude en het huidige Vlissingen zien. Za terdagmiddag zyn daarvoor opna- TWEELING De rock 'n roll-klmken, die de bei de aankomende bakvissen het Wal- clierse duinlandschap injoegen, wa ren louter het gevolg van een door zon en zee in eendracht en vereniging tewerkgestelde overmoed. Tezamen waren de beide jongedames een le vensgrote bunker opgeklommen, die daar ergens onder Dishoek nog alt\jd de herinnering levendig houdt aan minder stralende tijden, tegen een achtergrond van welig met helm begroeide duinen en met op de voor grond het zorgeloos gewemel van lu- xueus uitgevoerde personenauto's, opgewekte badgasten en uitgelaten dagjesmensen. Haar schrille stemmen klonken ver uit boven het geroezemoes aan de voet van de duinen en menige bad gast en ook menig dagjesmens blikte verrast, omhoog, 'naar de top van die lompe bunker, waar twee frêle jon gedames, gehuld in flatterende strandpakjes de rol van een moder ne Lorelei-tweeling met verve ver vulden. Als een. personificatie van het zomers geweld, dat is losgebarsten over de lage, landen aan de zee en dat van datzelfde land „van mest en mist" plotseling een soort azuren zuidzeekust heeft gemaakt, met aIte maal rood geblakerde en bruinge brande landgenoten, gehuld in de meest uiteenlopende, maar vooral luchtige gewaadjes. Want van „ge waden" kan men in dit geval moei lijk spreken Een moderne Lorelei-tweeling, los van alle aardse beslommeringen, een tikkeltje uitdagend, nauwelijks ver leidelijk, maar bovenal jong, ener giek en zomers. Héél erg zomers. En dat paste opvallend goed in het stra mien van heel deze zonovergoten zondag. Hetgeen dan voor van daag weer alles is. men gemaakt vanaf de Jacobstoren. Op die manier wordt een indruk ge geven van wat Michieltje de Ruy- ter b(j zyn klimpartijen in de toren zoal zag. Men zal voorts tal van an dere wederwaardigheden uit het jongp leven van de zeeheld in de dop met zijn blauwgeruite kiel kunnen meemaken. Het programma staat onder leiding van Tineke Roeffen. SPUITGASTEN. Zaterdag hebben twintig brand weerkorpsen van verschillende be drijven en gemeenten uit Noord-Bra bant op hun best gespoten tijdens de provinciale brandweerwedstrijden te Hoogerheide. De gemeentelijke brandweer van St. Philipsland was de enige Zeeuwse deelnemer. Ze ging met een eervolle vermelding naar huis. Etten-Leur kwam als win naar uit de bus. THOOLSE BLAZERS. De harmonie „Concordia" uit Tholen zal op 1 juli naar Bergen op Zoom trekken om haar par tijtje mee te blazen in de feest- uitvoerïng ,ter gelegenheid van 't 45-jarig bestaan van de fanfare „Euphonia" van de inrichting Vrederust te Bergen op Zoom. Omstreeks 7 uur 's avonds ma ken de twee gezelschappen een rondwandeling over de terreinen van de inrichting. Daarna zullen ze om beurten concerteren in de kiosk achter het hoofdgebouw. Omstreeks 9 uur wordt er in het ontspanningsgebouw een feeste lijke bijeenkomst gehouden. BOERDERIJBRAXDEN. In april 1957 ziin in Zeeland twee boerderijen afgebrand. Dat Is meer dan in Friesland, Drente en Noord- Holland, in welke provincies cr slechts een in de as werd gelegd. Gelderland spant de kroon met ze ven boerderybranden, Daarna volgen Noord-Brabant, met vijf en Gronin gen met vier. I)e directe schade door al deze branden aangericht wordt geraamd op 1.059,530. Daar- by kwamen 39 sinks vee, 9 varkens e» 65 stuks pluimvee om. De oor zaken waren onder »*v»er liet spelen niet vuur, liet verwisselen van een bntagasfles bij open vunr. het af branden van verf, blikseminslag, kortsluiting en broei van kunst mest. Auto en bromfiets botsten in Bergen op Zoom Zaterdagavond omstreeks acht uur heeft zich op het kruispunt Borgen op Zoom-Hoogerheide een ernstige bot sing tussen een auto en een bromfiets voorgedaan. De auto, bestuurd door de militair A. B. uit Rilland-Bath, reed bij een benzinestation aan deze weg achter uit het rijwielpad op. Een bromfiets, die van de richting Hoogerheide naar Bergen op Zoom kwam gereden, kon niet meer uitwijken en botste in volle vaart tegen de auto. De berijder van de bromfiets, de heer A. de P. uit Hoogerheide, en ziin echtgenote, die op de duo zat,.werden tegen de grond geslingerd. D'è P. brak een been en lien een ernstige armkneuzing, een hoofdwonde en een hersenschudding op. Zijn vrouw kreeg een enkelfrac tuur en een hoofdwonde. Beiden zijn ger ziekenauto naar het Algemeen URger Gasthuis te Bergen op Zoom vervoerd, waar zij ter verpleging zijn opgenomen. De Koninklijke Mare chaussee van de vliegbasis stelde een onderzoek in. Zwaargewonde bij ongeluk op kruispunt te Middelburg Fietser botste tegen bestelauto Zaterdagmiddag omstreeks vijf voor zes gebeurde op het kruispunt HerengrachtVolderijlaagte te Mid delburg even over de Hcrcnbrug een verkeersongeluk, waarbij de 39-jarige timmerman-aannemer L. G. te Mid delburg ernstig gewond in het zie kenhuis tc Middelburg moest worden opgenomen. Op de fiets botste de heer G. tegen een bestelauto op. De bestelauto, bestuurd door de heer L. J. M, van den B. uit Vltssim- gen, kwam vanuit de Stadihuisstraat en reed links de Herengracht op. De wielrijder naderde op dit moment uit de Volderijlaagte om rechts de He rengracht op te draaien, Op nog on verklaarbare wijze kwam de wielrij der vervolgens in botsing met de be stelauto. Het slachtoffer liep bij dit ongeval een schedelbasisfractuur op en werd in ernstige toestand naar het zieken huis overgebracht. De doktoren W. W. Stevens en H. Boerwinkel verleenden eerste hulp. De politie zet het onder zoeik voort. De bestelauto en de fiets werden licht beschadigd. Een vogel was zondagmiddag dei oorzaak, dat de bromfietsberijder ,T. P. A. uit Middelburg in de Stads- schuur in botsing kwam met een' personenauto, bestuur door mej. E. A. van B., eveneens uit Middelburg. A. reed achter de personenauto, toen de ze plotseling stopte voor een vogel, due midden op de rijweg zat.. Daar de bromfietser niet zo snel remmen kon, reed hij met zijn voertuig tegen de auto. Persoonlijke ongelukken de den zich gelukkig niet voor. De brom mer liep alleen wat materiële schade op. (De commissaris van politie te Mid delburg verzoekt personen, die ge- tunge zijn geweest van de aanrijding tussen een bestelwagen en een wiel rijder, welke aanrijding gebeurde op zaterdag 15 juni j.l. te omstreeks 18,00 uur bij de Herenbrug aan de zijde van de Herengracht te Middelburg, zich voor het geven van inlichtingen te vervoegen aan zijn bureau, Lange Giststraat 40 te Middelburg Geslaagd voor h.b.s.-examen Aan het Petrus Hondiuslyeeum te Terneuzen slaagde voor het eindexa men h.b.s. b, mejuffrouw L. van den Berg te Terneuzen en de heren J. de Fouw, Hoek;' C. Francke, Axel; M. Koster, Terneuzen; P. Meert, Bier vliet en J. Ramondt te Sas van. Gent, Afgewezen werd 1 kandidaat, TE ZIERIKZEE. Voor het einddiploma h.b.s. b, slaag den de volgende leerlingen van liet Prof. Zeenianslyceum te Zierikzee: mej. C, Barrevoets en de heren H. P. de Bokx, J. K. Dalebout, J. L. Dek ker. A. J. de Graag, G. B. Moer- mond, M. Roks en P. A. Vos. Afgewezen 4 kandidaten. Koningin Juliana reikte De Ruytermedailles uit Zaterdagochtend werden op pa leis Soestdijk 12 De Ruyter-medail les uitgereikt aan landgenoten, die zich bijzonder verdienstelijk had den gemaakt voor de scheepvaart. Bij deze stijlvolle plechtigheid ont brak een fiere oude man Marinus van der Klooster (93) uit Colijns- plaat was wel uitgenodigd om ook aanwezig te zijn, omdat hij al vijf tig jaar drager van de „De Ruy- •ter-medajlle is. Zijn hoge ouderdom maakt het hem echter moeilijk om te reizen en daarom mqest hij la ten weten, dat hij tot zijn zeer gro te spijt niet aanwezig zou kunnen zijn. Maar dat wilde niet zeggen, dat Van der Klooster, aan Wie zoveel schipbreukelingen het leven te danken hebben, vergeten werd in het hervormd rusthuis te Colijns- plftat. Neen, op hetzelfde moment dut Hare Majesteit de Koningin in haar paleis de onderscheidingen uitreikte, was het een beetie feest in het rusthuis. Daar waren diver se traktaties, waarvan de oudjes zichtbaar genoten, maar bovenal, was daar een schrijven, dat in op dracht van koningin Julinna door haar particulier secretariaat aan Marimis van der Klooster gezon den was, via de burgemeester, de heer A. A. Schuit. Deze was het, die de brief onder stilte voorlas en vervolgens Mari nus hartelijk complimenteerde met het feit, dat hij reeds een hal ve eeuw drager is van zulk een buitengewone onderscheiding. De brief luidde als volgt; „Hare Majesteit de Koningin heeft mij verzocht om U, nu het vijftig jaar geleden is dat U werd onderscheiden met de bronzen De Ruyter-medaille wegens meermalen verdienste lijke reddingen, van harte ge luk te wensen. Het speet Hare Majesteit, dat het U niet mogelijk was in ver band met uw gezondheid naar Soestdijk te komen om de uit reiking van de Do Ruyter-me daille bij te wonen. Teneinde U, tezamen met de inwoners van Huize Rustoord een prettige dag te bezorgen, heb ik de burgemeester van Kortgene namens Hare Maje steit verzocht U enige trakta ties te bezorgen. Met de beste wensen voor uw gezondheid, w.g. De waarne mend particulier secretaris van Hare Majesteit de Koningin, Jhr. mr. E. W. Röell. buitenlandse toerist er opmerkzaam op moet maken, dat 't toekomstige wa tersporgebied zich ln Zeeland beviurft. V akantiespreid ing Het punt vakantiespreiding werd vervolgens ter tafel gebracht door de vertegenwoordiger van de VVV-Re- nessc, de heer J. H. Borgmeyer, die voorstelde om intensief propaganda te maken voor juni en september als vakantiemaanden. „Er is een grote categorie Nederlanders, die ln juni vakantie kunnen nemen", aldus de heer Borgmeyer, „maar vastgeroest zitten aan augustus". Voor de WVs zal een vloeiblad gemaakt worden om in geval van ruimtetekort de toeris ten opmerkzaam te maken op Zeeland als vakantieland in juni. Tenslotte werd uitvoerig gesproken over het verschijnsel, dat bij het ont plooien van plaatselijke activiteiten de plaaselijke WV's te weinig acti viteit en stimulans tonen, zodat ande re instellingen en organisaties de ac tiviteiten van de VW gaan overne men. Er werd op gewezen, dat deze activiteiten in volledige samenwer king moeten gebeuren met de WV's. De voorzitter merkte op, dat dit punt de algemene aandacht van directeur en bestur heeft. Schooluitbreiding aanbesteed De directeur van de Goese Ge meentewerken heeft zaterdagmor gen op het stadhuis in het openbaar aanbesteed de uitbreiding van twee leslokalen en een handenarbeidlokaal met bijkomende werkzaamheden aan de Burgemeester Van Dusseldorp- school te Qoes. Er waren voor dit werk elf inschrijvers: D. v. d- Poel te Oudelande 76.040; J, v. d. Linde te Kloetinge 76.255; fa. De Bruyne en Van Riet 76,883 ;*Gebr. Schrijver te Goes 78,005; J. P. v. d. Linde te Kattendjjke 79.124; J, F. Hopmans te Goes 79.455; M. F. Goedemondt te Goes 80.000; Fa. J. M. J. Schrijver te Goes 80.460; Joh. Bayens te Kapelle 81.721; fa. J.' de Kok te Goes 81.900; fa. A. Ver burg en Zn. te Wolfaartsdijk 81.970. De raming was 65,325. De gun ning is aangehouden. J. Poissonnier 40 jaar in dienst der P.T.T. Zondag herdacht de heer J. Pois sonnier, directeur van het postkan toor te Breskens zijn veertigjarig ju bileum bij de P.T.T. Tijdens de zeer drukbezochte receptie werd de jubi laris toegesproken door de heer 'P. J. Waale, directeur van het postdistrict en de heer R. Diks, directeur van het telefoondistriet, de burgemeester van Breskens, de heer J. A. Eekhout cn vele anderen, waarbij hem en zijn echtgenote tal van geschenken Wer den overhandigd. kreeg; h(j o.m, een oorkonde en onderscheiding voor veertig jaar dienst. De heer Poisson nier, die zijn loonbaan bc^omte Sas van Gent, bekleedde achtereenvol gens verschillende rangen in diverse plaatsen, o.m. in Middelburg, Terneu zen en Breda, waarop in februari '53 zijn benoeming volgde tot directeur te Breskens. 's Avonds werd hem dooi de muziekvereniging nog een serena de gebracht- waarbij de heer De Hul ster de jubilaris namens het vereni gingsleven dank hracht voor het geen hii gedurende de korte t(jd dat hij in Breskens was voor de vereni gingen heeft gedaan. „Kasteel Staverden" in Terneuzen Aan de ponton van de provinciale stoombootdienst te Terneuzen werden zondagavond aan boord van het mo torschip „Kasteel Staverden" de chronische patiënten uit Zeeuwsch- Vlaanderen ingescheept, die dit jaar de door het Rode Kruis in de pro vincie Zeeland georganiseerde reis over de Nederlandse binnenwateren meemaken. In totaal werden 19 pa tiënten, waarvan 11 uit Oost- en 8 uit West-Zeeuwseh Vlaanderen inge scheept. Ze werden aangevoerd door bemiddeling van de olaatselijke afde lingen van het Rode Kruis. Vanmorgen worden te Vlake nog 40 patiënten, afkomstig uit de beide Bevelanden en Walcheren, aan boord fenomen en in de namiddag vindt te ijpe de inscheping plaats van een twaalftal patiënten uit Schouwen- Duiveland, Tholen en Sint Philips land. Universitair examen Geslaagd aan de Vrije Universiteit voor het kandidaatsexamen theologie de heer C. J. Tissink, Middelburg. VANDAAG. Vlissingen Alharnbra: „Als Parijs ont waakt" (18 jr.), 19 en 21 uur; Luxor: „Bazooka's en "Whiskey", (14 jr.), 2» Middelburg Electro: „The Swan", (a. 1.), 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „Die man is gevaarlijk", (18 Jr.), 20 uur; Hal Stadhuis: Tentoonstelling „W:e was Rembraivdt?", 10—12 en 14—1? u.; Schuttershof; theezetwedstrijd, 20 u. Goes Grand: „De hofnar", (a.l.), 20 u.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2