Hervormd kerk in Eikerzee gebruik nam meuwe ZWARE SHAG „ZONNEVELDRIT 1957" START OP TWEEDE PINKSTERDAG T00GDAG ZEEUWSE C.B.T.B. IN BERGEN OP ZOOM VERANDERENDE MAATSCHAPPIJ SCHEPT VELE VRAAGSTUKKEN SLUITENDE REKENING 1956 BIJ MEDISCH CENTRUM GOES TIEN PROCENT DIVIDEND BIJ MAATSCHAPPIJ „ZEELAND" ORCAM 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 6 JUNI 1957 DANKBAARHEID EN VREUGDE Hulpverlening is nu afgesloten Luid beierde woensdagmiddag de torenklok van de kerk, die thans het beeld van Scliarendijke beheerst, ten teken dat do hervormde gemeente Eikerzee haar nieuw bedehuis mocht aanvaarden. Vele genodigden en be langstellenden hadden in het gebouw een plaatsje gevonden, toen de heer W. J. A. H. van Berkel, referendaris van het ministerie van Maatschappe lijk Werk ën adviseur van het Kampenfonds de nieuwe kerk en pastorie overdroeg aan de president-kerkvoogd, de heer M. A. Gaanderse, en daar mee de periode van hulpverlening aan het dorp afsloot. De dienst, die na het officiële gedeelte, volgde, getuigde van grote dankbaarheid voor het geen is tot staiid gekomen. Dankbaarheid vooral aan God, ter ere van wie het bedehuis in deze Schouwse gemeente is verrezen. felieitatietoespraak de kerk een „werkplaats van God". Hij was van mening, dat men niet voldaan mag terugzien, maar zich telkens moet stellen onder de bewerking en de be diening van Hem, die na alle tegen spoeden dit, als een teken van Zijn trouw, tot stand had gebracht. Bijbel en doopvont Hierop bracht ouderling A. M. Kloet de grote Bijbel de kerk binnen en las enkele gedeelten uit het Lucas- evangelie. Drié meisjes en twee jon gens traden naar voren met de doop vont, waarna twee diakenen de rij sloten met het avondmaalsstel. Met hét spelen van Psalm 150: „Looft God, looft Zijn Naam alom", nam or- fanist J. Thuiten het orgel in ge- ruik. Tijdens de eerste kerkdienst, die op deze plechtigheid volgde, hield ds. Van den Ban een predikatie naar aanleiding van het tekstwoord uit Je- saja 56: „Mijn huis zal zijn een huis des gebeds voor alle volkeren". De predikant wees er daarbij op, dat de nieuwe kerk een plaats is voor ieder een, zonder onderscheid. Hij stelde zijn gemeente de vraag: „Wat gaat U met dit gebouw doen Het antwoord hierop wilde ds. v. d. Ban laten zijn- „In alle opzichten actief zijn". Hij riep zijn gemeenteleden op, dit nieu we gebouw veel binnen te gaan, om er samen het geloof te belijden. Na de dankzegging zongen de aanwezi gen staande Gezang 104, vers 4: „Blijf o God in onze da'genBij de uitgang werd gecollecteerd voor de kerkbouw in de Noord-Oostpolder. Toen de heer Gaanders aan het be gin van de sfeervolle samenkomst al len hartelijk welkom had geheten, gaf hij het woord aan de heer Van Ber kel, die in zijn toespraak herinnerde aan de voorgeschiedenis van de. kerk bouw. „Er is veel gebeurd en de min der prettige kant van de zaak is, dat Eikerzee zijn kerk heeft moeten op geven", aldus deze spreker, die ver klaarde, de kerk met enige zorg over te dragen. „Want.een kerkgebouw naar behoren exploiteren, is moeilijk. Toch hebt U getoond dit aan te dur ven. In de overtuiging, dat God met U zal zijn, vertrouw ik U deze nieu we kerk toe". De heer Gaanders verzekerde bij de aanvaarding, dat de kerkvoogdij dit geschenk ten zeerste waardeert en als een zegen van God beschouwt. Zich wendende tot de plaatselijke predi kant, ds. A. v. d. Ban. sprak hij de hoop uit, dat deze in de nieuwe kerk tot een steun van velen mag zijn. Na het zingen van Gezang 90 vers 1 „De hoge God alleen zij eer" en het lezen van Psalm 84 verzocht de predikant aan de kerkeraad de plaatsen in te nemen, waarmee het gebouw officieel in gebruik was genomen. De praeses van de Generale Synode van de Ned. Herv. Kerk, dr. A. Kool haas uit Den Haag, noemde in zijn REEDS 300 DEELNEMERS Ook voor patiëntjes wordt het een feestdag Over enkele dagen namelijk op tweede pinksterdag wordt de door de Motor- en Autoclub „Scheldegou- wen" georganiseerde liefdadigheids- rit naar Zonneveld verreden en wan neer het weer niet als spelbreker zal optreden, wordt dit zonder twij fel weer een bijzonder succesvolle rit. Niet alleen voor „Scheldegou- wen", maar zeker voor „Sport Steunt Zonneveld", welk comité me de daardoor weer in staat zal worden gesteld de ontspanning van de op Zonneveld verpleegde t.b.c.- en po liopatiëntjes zo goed mogelijk te verzorgen. Hoewel de inschrijvingstermijn nog niet is gesloten, zijn er nu reeds bijna 300 deelnemers ingeschreven, onder wie Belgen en Duitsers. Om dat men ook op tweede pinksterdag nog kan inschrijven op Zonneveld en bij de Ford Dealer in de Zusterstraat te Middelburg, staat het bovendien wel vast, dat evenals vorige ja ren op de dag der rit nog diverse na-inschrijvingen zullen volgen. Zo als bekend is de Zonneveldrit van toeristische aard, waaraan naast auto's, motoren en scooters ook bromfietsen kunnen deelnemen. Er zal die dag op het sanatoriumterrein en op Westhove, waar parkeergele genheid kon worden gevonden, zeker een prettige sfeer heersen, want er is gezorgd voor een gezellig zitje en muzikale omlijsting, waarvan uiter aard ook de jeugdige patiëntjes zul len genieten. Een vijftal jeugdige Middelburgse musici in Zeeuwse kle- Onder net toeziend oog van ds. A. v. d. Ban droegen drie meisjes en twee jongens de doopvont aan in de tliettr ■we hervormde kerk te Eikerzee. Foto P.Z.C derdracht zullen namelijk op de di verse paviljoens met accordeonmu- ziek de stemming er wel weten in te brengen, zodat ook voor de pa tiëntjes, die zeker ook getrakteerd zullen worden, die dag een feestdag kan worden. Door een grote verloting, waarvoor niet minder dan ruim 1000 prijzen beschikbaar werden gesteld, is het financieel succes bij voorbaat verze kerd. De moeilijkheden door de weg- verbeteringswerkzaamheden tussen Domburg en Oostkapelle zullen tot een minimum kunnen worden be perkt, dank zij vooral de medewer king van de chef van de verkeers- groep der rijkspolitie en de uitvoer der van het werk. Het verkeer zal namelijk zodanig worden geleid, dat inrijden uitslui tend via het dorp Oostkapelle moge lijk zal zijn. Vandaar kan langs de normale worden gereden tot het inrijhek Wulpendrepf, waardoor men Westhove kan bereiken. De te rijden route zal trouwens duidelijk worden afgepijld. De deelnemers (en helang- s*eli»nden) zulle denrna via Westhoveseweg wo«r worden afge voerd, zodat het slechte stuk tussen Zonneveld en Domburg kan worden vermeden. Zonder enige twijfel zullen ook vele niet-deelnemers tweede pink sterdag eens een kijkje willen nemen en vooral de fietsers zullen op hun tochtje zeker niet vergeten even op Zonneveld aan te wippen. De prijsuitreiking is om half zes in het Schuttershof te Middelburg, waarbij ook de jeugdige musici weer aanwezig zullen zijn om hun belan geloze muzikale medewerking te ver lenen. Onder de vele fraaie bekers en medailles bevindt zich ook een door de commissaris der koningin be schikbaar gestelde plaquette. Kon. onderscheiding voor jubilaris Bootdiensten In het kantoor van de Frov. Stoom bootdiensten te Vlissingen heeft de commissaris der koningin, jlir. mr. A. F. C. de Casembroot, de eremedaille in brons verhonden aan de orde van Oranje Nassau uitgereikt aan de heer A. van 't Westende uit Hansweert. Veertig jaar is deze kaartverkoper aan het veer KruiningenPerkpol- der in dienst van de provincie ge weest. Hij begon in 1917 als ponton knecht te Hansweert op de lijn Hans- weertWalsoorden. Toen deze dienst werd verlegd naar Kruiningen Perkpolder, ging de heer Van 't West ende naar de Veerhaven te Kruinin gen. In ziin loopbaan heeft hij de gro te ontwikkeling van de veren meege maakt, van het kleine stoomscheep- je dat soms wel 6 auto's p. maand overzette, tot de grote ferryboten, welke nu vaak meer dan 1000 wagens per dag vervoeren. Na de watersnood ramp is de heer Van 't Westende. die binnenkort de pensioengerechtigde leeftijd bereikt, als kaartverkoper naar de Kruiningse veerhaven te- rufcp.keerd. Tijdens de huldigingsbiieenkomst heeft de inspecteur, de heer C. H. Vierhout, namens de directie de jubi laris tongesnroken en hem het ee- bruikelüke couvert met inhoud over handigd. Inschrijving opengesteld voor grootboek IJ-tunnel B. en W. van Amsterdam hebben met ingang van gisteren de inschrij ving opengesteld op liet „Grootboek IJ-tunnel'. De uitgifte geschiedt tegen de koers van 100 pet. en een rente van 4 >4 pet. De terugbetaling zal ge schieden in 30 jaarlijkse termijnen. De gemeente behoudt zich de be voegdheid voor om na verloop van twee jaren de inschrijvingen in het grootboek om te zetten in obligaties, onder gelijktijdige aflos sing van bedragen kleiner dan 250. De inschrijvingen kunnen belopen 25.50.of veelvouden daar van. Inlevering van de inschrijvings biljetten kan geschieden bij alle commissionairs in effecten en ban ken. De nieuwe hervormde kerk in Eiker- zee, die woensdag in gebruik werd genomen. Foto P.Z.C.) Stangendroogtoren in gebruik genomen Het door de gemeente Drcischor van de P.Z.E.M. aangekochte trans formatorgebouw aan de Daniël Oc- kersestraat is thans ingericht en in gebruik genomen als slangendroog- toren voor de vrijwillige brandweer. (Slot van pag. 1) jhr. mr. De Casembroot de katheder. In zijn speech gewaagde lijj van de zorgen om de jonge boerenzoons aan een bedryf te helpen, nu jaarlijks vele hectaren cultuurgrond voor woning bouw, industrie en verkeerswegen moeten worden afgestaan. In dit ver band vroeg hij zich ook af, waarom zo weinig Zeeuwse boerenzoons voor landbouwingenieur studeren. Ten aanzien van de door de land bouw geuite wens om overleg over femeentelijke uitbreidingsplannen, is et provinciaal bestuur van mening, dat dit in de gemeentelijke sfeer dient te blijven. Over de Euromarkt was hij evenmin als de voorzitter, enthousi ast. Tenslotte wenste de commissaris zijn gehoor sterkte en Gods wijsheid toe om de vele problemen waarvoor de landbouw ook in Zeeland zich ziet gesteld, te boven te komen. amens de landelijke C.B.T.B. sprak de heer W. P. Cnossen, waarbij hij wees op de betekenis van een nauwe band tussen de landelijke en provin ciale organisatie. Dr. ir. C. W. C. van Beekom, de voorzitter van het College van Con sulenten vroeg in zijn toespraak aan dacht voor tal van vraagstukken, .zo als o.a. de gerichte voorlichting eh het werk van het prov. onderzoekcen trum. Voorts voerden nog het woord drs. J. Dijkgraaf, secretaris van het Landbouw Coöp. Centrum, de heer M. D. den Hollander, districtsbestuur der van de Ned. Chr. Landarbeiders- bond, de heer P. S. Dekker uit Zuid- zande, voorzitter van de C.J.B.T.B. in Zeeland en ir. H. Steur, directeur van de chr. landbouwwinterschool te Mid delburg, die mede namens de hoofden van de C.B.T.B. lagere landbouw scholen sprak. Bij de dames Tegelijkertijd golfde in de ochtend uren een zee van Zeeuwse kappen door de grote zaal van „De Koren beurs". Daar waren de dames van de Christelijke bond van boerinnen en plattelandsvrouwen bijeen. Het was een vlotte vergadering. Tegen tien uur opende de presidente, mevrouw P. C. op 't HofFrederiksen uit Bieze- linge de bijeenkomst met een kort woord. Een bijzonder welkom riep zij toe aan de vertegenwoordigster van het hoofdbestuur, mevrouw A. Ver- reps, mej. Westera van de Stichting Zeeland voor maatschappelijk en cul tureel werk en aan de dames A. M. Boudeling en A. v. d. Wetering, direc trices van de landbouwhuishoudscho- len te Middelburg en 's Heer Arends- kerke. De presidente memoreerde het feit, dat de Zeeuwse C.B.P.B. haar eerste lustrum viert en gewaagde van grote dankbaarheid jegens God. De secre taresse, mej. S, C. de Regt uit Hoek, bracht haar jaarverslag uit. De bond f roeit momenteel naar de vijfhonderd eden, een verheugend teken. Men is evenwel nog niet aan het einddoel. Mevrouw De Regt deed vooral uitko men, dat het zaak is ervoor te wer ken, dat ook' de vrouwen uit West- Zeeuwsch-Vlaanderen zich spoedig zullen aansluiten. Ook dienen de da mes uit Zeeland de contact- en ont- wikkelingsdagen van de landelijke C. B.P.B. beter te bezoeken. Uit het ver slag bleek, dat er in het afgelopen jaar enkele mutaties in het bestuur hebben plaatsgevonden. De dames Da- vidseMeijers en DaleboutDen Boer hebben de plaatsen ingenomen van de dames Haandrikman en v. d. Belt. Enkele leden van de afdeling Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen brachten ver volgens het declamatorium „Vrouwen uit ons Vorstenhuis" op verdienstelij ke wijze voor het voetlicht. MIDDAGBIJEENKOMST ZEEUWSE C.B.T.B. Tweetal inleidingen De zaal van Thalia" in Bergen op Zoom was eivol toen voorzitter C. de Putter twee verzen van het „Wilhel mus" liet zingen als opening van de middagbijeenkomst van de woensdag gehouden C.B.T.B.-toogdag. De minister van economische zaken, prof. dr. J. Zyistra, die een rede zou uitspreken, had zich laten veront schuldigen, omdat hij noodzakelijk in Den Haag moest zyn. Men kon nu een tweetal andere voordrachten be luisteren. Mevrouw W. DiemerLindeboom uit Rotterdam sprak over verande ringen in de gezinsverhoudingen en de neer R. Hagoort uit Goes voerde het woord over „De veranderende maatschappij." Weet U nog, zo vroeg de heer Hagoort. hoe uw ouders, uw groot ouders leefden? En kunt U zich in denken hoe straks uw kinderen zullen leven? mr ligt een verbijsterend ver schil tussen de maatschappij van he den en van straks en die waarin men vijftig tot honderd jaar geleden leef de. Vroeger was elk dorp een veilige beslotenheid, een afgeslotenheid ook van de grote wereld. Nu is de wereld kleiner en opener geworden. De maat- schapnij van thans biedt een geheel gewijzigd beeld. Rationalisatie en or ganisatie zijn een gebiedende eis ge worden, aldus de heer Hagoort, die voorts nader inging op de toekomst voor Zeeland in verhand met Drie-ei- landenplan en Deltaplan. Mevrouw Diemer sloot aan op dit betoog. De spanning tussen verleden, heden en toekomst doet zich wel bij- KLEIN BATIG SALDO Bezoek aan badhuis loopt terug Er wordt steeds meer gebruik ge maakt van de beschikbare ruimten in het Medisch Centrum te Goes, wat 'n gunstige invloed op de exploitatie rekening heeft. Daarom wordt in het vierde jaarverslag van de Stichting met blijdschap geconstateerd, dal 1956 voor het eerst een sluitende re kening gaf en dat er zelfs een klein batig saldo was. Aanvankelijk had men dit niet dur ven denken en maakte men zich zor- ?en of de samenwerkende organisa- ies niet een te zware last op zich hadden genomen. Mede in verband hiermee werd in de algemene be stuursvergadering van 25 juli 1956 besloten de storting in het vernieu wingsfonds voorlopig achterwege te laten, omdat dit fonds reeds zover was om grotere uitgaven voor onder houd te kunnen bestrijden. De oprichtingskosten van 11.223,92 JAARVERSLAG OVER 1956 Goederenvervoer was minder dan in 1955 De exploitatierekening over 1956 van de Stoomvaart Maatschappij „Zeeland" (Koninklijke Nederland- sche Postvaart N.V.) te Vlissingen heeft, bedragen f 4.086.075 (vorig jaar f 4.285.585). Na afschrijving en reser vering bedraagt het winstsaldo f 2.904.224 v.j. f 1.932.541). Voorge steld wordt een dividend van 9pet op de preferente winstdelende aande len (v.j. 7i'. pet) en 10 pet op de ge wone aandelen (8 pet). De vloot bleef voor ernstige averijen gespaard. Het totale aantal vervoer de passagiers was iets hoger dan in 1.955. Vooral kon een toeneming van Britse en Duitse passagiers worden geconstateerd. Het autovervoer hand haafde zich ongeveer op het peil van 1955. Hoewel de toeneming van het ladingaanbod uit het achterland ook in 1956 bleef aanhouden, heeft een belangrijke achteruitgang, zowel van het uitgaand als van het inkomende Nederlandse vervoer, tot resultaat ge had dat het totale goederenvervoer vergeleken met 1955 een achteruit gang te zien gaf. Het groentevervoer was omvangrijker dan in 1955. Het postvervoer nam in omvang toe. Ge zien de nog steeds stijgende vervan gingswaarde van de vloot, moet een verdere verhoging van de reserve voor vlootvernieuwing noodzakelijk worden geacht, zo zegt het verslag. Onvoorziene omstandigheden voorbe houden, zal het thans in aanbouw zijn de schip uit eigen middelen kunnen worden gefinancierd. De vloot telde per ultimo 1956 een drietal schepen. Er is 1 passagiersschip in aanbouw. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK Beroepen te Mechelen (België): H. W. Doornink vic. te Lintelo. Aange nomen naar Putten: L. Kievit te Woerden voorheen te Putten. Be dankt voor Edam (toez.) als pred. voor bijzondere werkzaamheden D. van Boven te Tricht. Bedankt voor Oosterwolde (Geld.): T Doornenbal te Oene. GEKEF. KERKEN Beroepen te Hazerswoude: N. W. van der Hout te Sprang; te Heerhu- gowaard J. Kuiper kand. te 's-Gra- venhage: te Leek C. G. W. H. Pedde- mors te Dirkshorn; te Nieuwerbrug: J. Pasveer kand, te Coevorden. Be dankt voo! Hattum: Wiersinga te Blijswijk GEREF. KEKKEN ART. 31 Boroooo*1 te Uithuizen: H. G. Schaef- fer k#>*"' 'o Groningen. CBR GEREF. KERKEN Beroepen te Doesburg: S. Wijnsma te Broek op Langedijk. zijn nu reeds voor 80 afgeschre ven. Verwacht wordt dat men na '58 op de tekorten van de eerste jaren gaat inlopen, waardoor deze post t.z. t. ook verdwijnen zal en waarna de bijdragen van de organisaties geleide lijk aan zullen verminderen. Eind '56 waren in het gebouw ondergebracht: het Rode Kruis met de opleiding voor E.H.B.O., het magazijn van het Groene Kruis, het consultatiebureau voor zuigelingen van het Oranje Groene Kruis, het kraamcentrum voor Z. en N. Beveland en Tbolen met de opleiding van kraamhulpen, de schoolarts voor enkele scholen, hoog- tezonbestraling. medische sportkeu ring, de E.H.B.O.-vereniging met op leiding, consultatiebureau voor geestelijke volksgezondheid en de moedercursus van de nrov. vereniging Het Groene Kruis. Bij wijze van proef werden één avond per week twéé ka mers aan de Nat, Reserve beschik baar gesteld voor theoretische oplei ding. Deze proef mag tot heden ge slaagd genoemd worden. Het gebouw voldoet aan de gestel de eisen en vraagt momeoteel geen bijzonder onderhoud. Het gebruik van het ba-dhuis loopt terug. Een oorzaak hiervan kan niet met zekerheid worden aangetoond. Vermoedelijk is het merkbaar, dat bij nieuwbouw steeds meer huizen van een douchecel worden voorzien. In 1954 boekte men 55857 baden, in 1955: 54776 en in 1956 slechts 50355. De onbrengst van de baden bleef f 1575.35 onder de raming, waardoor het. tekort 1172,59 groter was dan verwacht. Geen „Drie Koningenavond" in openluchttheater Axel De opvoering van: het toneelspel „Drie Koningenavond" (William Shakespeare)die was vastgesteld op dinsdagavond 11 juni a s. in bet nieu we openluchttheater te Axel. zal geen doorgang vinden. Een der hoofd rolvertolkers van „Het Vlaams Schouwtoneel" te Brussel, welke to neelclub de onvoering zou verzorgen, is namelijk in het ziekenhuis ooge nomen. Het was niet mogelijk op kor te termijn voor een plaatsvervanger te zorgen, zodat- de opvoering moest komen te vervallen. De organisatoren van „Axel '57" stellen thans In samenwerking met de Z.V.U. pogingen in het werk om de Nederlandse Toneelgroep „Puck" een oovoerlng te laten verzorgen. Van daag zal beslist worden of het gezel schap naar Zeeland komt. en welk stuk het zal opvoeren. Geeft „Puck" inderdaad een opvoering, dan wordt die vastgesteld op woensdagavond 12 juni. Zoals bekend vormt de ooening van het- ooenTuchttheater te Axel met de rmvnevtno' van een toneelsnel een on derdeel van de te houden festivitei ten In verhand met de tentoonstelling „Axel '57." zonder in het gezin gelden. Er be staat nu eenmaal tussen gezin en maatschappij een wisselwerking, al dus spreekster. Er is verandering, overgang naar het nieuwe: een tijd van vallen en opstaan. Maar aan de feitelijke verschuivingen mogen wy ons niet lijdelijk aanpassen. Wij moe ten die inbetten in onze christelijke overtuigingen. Men moet er van door drongen rake ken, dat opvoeding niet is een bepaalde concrete vorming, geeit overdracht, maar een inscherping van de essentie. De kinderen moeten het „waarom" begrijpen om straks in het leven bewust een eigen houding te kunnen bepalen, aldus mevrouw Diemer. Wethouder D. Leys van Bergen op Zoom sprak nog woorden van dank tot de besturen, die „de weg naar de poorten van de stad wisten te vin den." Ds. P. Westland van St.-Anna- land sprak een opwekkend slot woord. De dag werd afgesloten met een excursie met auto's en autobus sen naar Tholen. Oud-schipper loodswezen en redder overleden Woensdagochtend is te Vlissingen overleden de tachtigjarige heer H. W. Pieters, gepensioneerd schipper van het loodswezen in Vlissingen. In 1931 werd hij als zodanig bevorderd na vijftien jaar de functie van. schipper der motorreddingboot „Maria Caroli na Blankenheym" in Vlissingen ver vuld te hebben. Talloze malen voer de reddingboot onder zijn bevel voor hulpverlening uit en hadden schipper en bemanning het voorrecht drenkelingen te redden. De heer Pieters heeft tal van onder scheidingen voor zijn reddingswerk mogen ontvangen. Voor de hulpver lening aan het Engelse vissersvaar tuig „Iris" Lowestoft no. 942 op 7 november 1921 kreeg hij van de re gering de Gouden Erepenning voor menslievend hulpbetoon met loffelijk getuigschrift. Zijn verdere verdien sten erkende de regering in 1924 door toekenning van de gouden me daille in de orde van Oranje-Nassau. Uit Frankrijk viel hem een onder scheiding ten deel met de medaille Ire classe de la Fédération Nationale de Sauvetage. De Zuid-Hollandsche Maatschappij tot Redding van Schip breukelingen heeft als blijk van haar grote waardering zijn eervol ontslag in 1931 vergezeld doen gaan van de toekenning der gouden medail le van de maatschappij. De teraardebestelling zal zaterdag middag a.s. plaatsvinden. Collecten De collecte, gehouden t.b.v. de ver eniging „Het Hoogeland" bracht in Grijpskerke f 81,75 op. De ten behoeve van „Sonnevanck- Zonnegloren" gehouden collecte bracht in Grijpskerke f 177,25 op. Advert entte i DOUWE EGBERTS

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 6