„HIGH SOCIETY", FILM MET MUZIKALE HOOGTEPUNTEN WALCHEREN BROMFIETSER STAK PARDOES DE VERKEERSWEG OVER ZIERIKZEESE SPORTLIEDEN WEER NAAR SAINT-HILAIRE STERKER DAN GELD S N E L P O N lijmtbreukenenbreektsnelheidsrecords velVon ZATERDAG 1 JUNI 1957 PROVINCIALE ZEEUWSS COURANT 18 FILMS IN ZEELAND Danny Kaye schittert in „De Hofnar" In de film „High Society" (Grand, Goes en Electro, Middelburg) wordt het leven behandeld van r(jke lieden, die eigenlijk toch niet rjjk 7.yn! Op het oog een vry simpel gegeven, dat men evenwel graag op de kop toe neemt als men weet, dat sterren als Grace Kelly, Bing Crosby, Frank Si natra en Louis Armstrong voor een amusante geschiedenis zorgen. „High Society" is het verhaal van een mislukt huwelijk dat tenslotte toch niet mislukt blijkt te zijn en van een nogal zingerig aangelegde ver slaggever van een sensatieblad (Frank Sinatra). Op ironische, maar tevens charmante wyze wordt de draak gestoken met bepaalde ge woonten van rijke lieden. De muzikale omlijsting vormt zonder twyfel het hoogtepunt van deze vrolijke film. In de tachtiger jaren van de vori ge eeuw werden de laatste grote bi- sonkudden in Amerika op medogen- loze wijze uitgemoord. Op geld belus te lieden, zoals Charlie Gibson (Ro bert Taylor) en Sandy McKenzie (Stewart Granger) spelen in de film „De laatste jacht" (Schouwburg, Middelburg) de onsympathieke rol van bisonjagers. Beide mannen heb ben een afkeer van elkaar en ver trouwen elkaar niet. maar toch gaan zij een compagnonschap aan. Als er op een gegeven moment een jonge Indiaanse in het spel komt, ontstaat er openlijke ruzie tussen de compag nons. Na een hardnekkige achtervol- Haü Dat is lekker, zo'n koolzuurhoudende, alcohol vrije drank. Daar knapt een mens van opZó gezond en verkwikkend is alléén Drink fris. Drink vaker een fris-drank. Drink méér fris. ging zal de beslissende tweestrijd tus sen de mannen worden uitgevochten, maar in de nacht voor de afrekening is Gibson doodgevroren. „Luxor", Vlisslngen vertoont de film „Het geheim van de zwarte tent", waarin Anthony Steel en Anna Maria Sandri de hoofdrollen vertolken. Deze rolprent werd ge heel opgenomen in de woestijnen en de gebergten van Noord-Afrika waar achter elke rotsblok de dood loert. Danny Kaye schittert ln de film „De Hofnar" (Alhambra, Vlissingen), waarin hfl met zijn dolle invallen en zijn ontwapenende humor voor de zot ste situaties zorgt, 't Verhaal speelt in het Engeland van de 12e eeuw, dat onder heerschappij staat van de ty- rannieke koning Roderick. De echte koninklijke familie is op één lid na een kind nog— uitgeroeid. Aan het hof zijn vele intriges, maar de hofnar die in dienst staat van het oude ko ningshuis, slaagt er juist door zyn on wetendheid en onkunde in de jonge koning in zijn recht te herstellen. Voor het echter zover is heeft hij tal van avonturen beleefd, waarbij een duel tussen de nar en een verraderlij ke edelman het hoogtepunt vormt. Advertentie MIDDELBURG Geref. vrouwenverenigingen kring Walcheren bijeen De kring Walcheren van de Geref. vrouwenverenigingen hield een ver gadering in de Bogardzaal te Mid delburg. Ds. Dondorp uit Domburg hield deze avond een lezing over hel onderwerp „Bestuurt God de we reld?" Na de twee dames uit oo bezochte vergadering "werd gepresi deerd door mej. E. Boon uit Arne- Na de pauze declameerden Vlissingen. Deze goed Overzicht verordeningen winkelsluitingswet 1951 De afdeling Uitvoering Midden- standswetten van het secretariaat van de Kamer van Koophandel Fabrieken voor de Zeeuwse Eilanden te Middelburg heeft thans een volle dig overzicht samengesteld van alle gemeentelijke verordeningen voor de uitvoering van de Winkelsluitingswet 1951. Voorts is als losse bijlage een lijst van de vakantie-regelingen toe gevoegd, omdat de verordeningen praktisch nog van week tot week ge wijzigd en aangevuld moeten worden. Het gehele overzicht werd naar de toestand van 25 mei j.l. afgesloten. Tuinbouw- en Plantkundeleden bezochten „Overwater" De leden van de kon. Nederlandse mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, afdeling Middelburg brachten onder leiding van de heer D. Tillema een bezoek aan de gezamenlijke kweke- kerij „Overwater" aan de Langeviele- singel. De heer Tillema vertelde zijn gehoor onder meer, dat de hoofdste delijke plantsoenen niet die aandacht van de werklieden kunnen krijgen als ze wel nodig hebben. Dit komt omdat er in Middelburg teveel plant soenen zijn in verhouding tot het in woneraantal. Vervolgens werd een kijkje geno men in de kwekerijkas. Ook hier is nog niet alles zoals het behoort te zijn, met name met betrekking tot de verwarming, die met een kachel geschiedt, waardoor de bakken ech ter niet voldoende verwarmd worden. Men hoopt er nog -'tgd een centrale verwarming te krijgen, die aangelegd kan worden onder door de bakken. Overigens konden de bezoekers hier genieten van de prachtige bloem van de passieflora. Tot slot werd onder leiding van de heer Tillema nog een „wandellezing" gemaakt over een gedeelte van de bolwerken, waarbij een ieder zijn kennis van heester en boom weer eens kon ophalen. Men kon wel zien. d_at de bomen en struiken veel te lijden hebben van de koude wind. Vermeldenswaard is nog, dat de boom, die koningin Juliana op het bolwerk geplant heeft, ondanks de Toede zorgen van gemeentewer- :en de kou van vorige winter niet heeft kunnen overleven. OOSTKAPELLE Raad komt bijeen De gemeenteraad van Oostkapelle komt maandagavond 3 juni in open bare vergadering byeen. Dc agenda omvat o.m. een voorstel van B. en W. tot verhoging van de bijdrage in de kosten verbetering rijwielpad door de Manteling en voorts tot het verhogen van de subsidie voor de V.V.V7 in Oostkapelle. In behandeling komt verder nog de vaststelling van een verordening voor het gebruik van het gemeentelijk sportterrein en een voor stel tot het aanstellen van een toe zichthouder. De agenda vermeldt ten slotte o.m. nog bespreking van het plan zomerhuisterrein en van diverse premie-aanvragen voor woningverbe tering. N.C.V.B. vergaderde De afdeling-Oostkapelle van de Ned, Christen Vrouwen Bond kwam in vergadering bijeen onder presidium van mevrouw Lantsheer-Hoeufft. In deze byeenkomst declameerde mevr. Kamer-van Driel uit Middelburg, die voornamelijk Zeeuws proza ten geho re bracht, hetgeen bijzonder gewaar deerd werd. Nadat nog enitre huishou delijke zaken waren afgehandeld, vormde de provinciale landdag nog 'n punt van bespreking. O.- EN W.-SOUBURG Eerste prijs voor Souburgse muziekvereniging in Dofdrecht De muziekvereniging Vlijt en Vol harding" te Souburg nam op Hemel vaartsdag deel aan een door dc jubi lerende muziekvereniging „Kunst naar Kracht" te Dordrecht uitge schreven concours. De Souburgers leverden een vootreffelijke prestatie, want in de hoogste afdeling, de ere- afdeling, legden zij met 332 punten beslag op de eerste plaats. Officiële publikaties VLISSINGEN Ophalen huisvuil De directeur van gemeentèwerken te Vlissingen maakt bekend, dat in verband met de Pinksterdagen het ophalen van huisvuil als volgt zal geschieden: maandag 10 juni a.s. wordt geen huis vuil opgehaald; het huisvuil dat dinsdag II juni op gehaald zou moeten worden, wordt thans in die wijken woensdag 12 juni geduren de de gehele dag opgehaald. Vlissingen, 29 mei 1957. VLISSINGEN Tijdelijke afsluiting van gedeelten van de Bonedükestraat en de Schuitvaartgracht B. en w. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat de Bonedijkestraat tussen dc Singel en de Sottegemstraat en de Schuitvaartgracht tussen de Nijver heidstraat en de Sottegemstraat zullen zijn afgesloten voor alle verkeer, met uitzondering van voetgangers, van 3 juni 1957 tot en met 22 juni 1957 of zoveel langer als nodig of korter ais mogelijk zal blijken. Vlissingen, 28 mei 1957. Kon. Ver. „Onze Vloot" hield vergadering In Britannia te Vllssingea verga der de de afdeling Vlissingen en om streken van de Koninklijke Neder landse Vereniging „Onze VJpot", een vereniging wier leden grote belang stelling koesteren voor onze marine. De secretaris, de heer I. van Waar de heette de leden welkom, waarna men overging tot het behandelen van de agenda. Punt 1 vormde de verkie zing van enkele bestuursleden. Met algemene stemmen koos men de heer A. Schout tot voorzitter, waarna deze de leiding van de vergadering op zich nam. Voorts werden in het bestuur fekozen drs. E. Kuiper en de heer H. troo. Mr. J. L. Nleuwenhuis, direc teur van de Provinciale Stoomboot diensten ln Zeeland werd eveneens voorgedragen en zal. daar hy op de vergadering niet aanwezig was, nog worden aangezocht een bestuursfunc tie te aanvaarden. De heer Van Waarde zal secreta ris blijven. Van het werkcomité „De Ruyterherdenking" was een verzoek ontvangen om een bijdrage voor deze herdenking. De leden waren echter unaniem van oordeel, dat een derge lijk verzoek tot het hoofdbestuur van de vereniging gericht diende te wor den, daar deze herdenking geen Zeeuwse zaak alleen doch een natio nale aangelegenheid is. Het laatste punt van de korte agen da was de bespreking van de plannen in verband met de „De Ruyterherden king." Bij de historische landing op 2 juli a.s., een onderdeel van de her denking, zullen leden van de vereni ging met hun echtgenoten Voorrrang genieten en plaatsen krygen. vanwaar zö het gebeuren goed zullen kunnen gadeslaan. Verder zal op donderdag juli een excursie worden georgani seerd voor de leden uit het gehele land, die met bussen vanuit Den Haag naar Vlissingen zullen komen om daar H.M. kruiser „De Zeven Provin ciën" te bezichtigen. De lunch zal be staan uit typische marinegerechten, namelijk snert en nasi goreng. Na een bezoek aan de De Ruyter- tentoonstelling zal het gezelschap naar Britannia gaan voor de thee. De Zeeuwse leden kunnen zich natuurlyk bij deze excursie, aansluiten. De heer J. G. Broekhuyzen, lid van het hoofd bestuur, waarin hy Nederland bene den de grote rivieren vertegenwoor digt, deelde tenslotte nog mede, dat prof. dr. T. H. Milo, hoogleraar in de zeegeschiedenis en de geschiedenis der overbeese gebiedsdelen, zal wor den verzocht om voor de vereniging te spreken over De Ruyter. Tijdens de rondvraag sprak de heer D. F. P Hoegen namens verscheide ne leden 7Ün teleurstelling uit over het feit, dat het orgaan van de vere niging „Onze Vloot" het bezoek van Hare Majesteit Koningin Juliana aan Vlissingen ter gelegenheid van de „De Ruyterherdenking" in de St. Ja- cobskerk, geheel heert genegeerd en er met geen woord over heeft ge schreven. Tenslotte opperde een tier leden het plan om de afdeling Vlis singen en omstreken uit te breiden tot een afdeling Zeeland. De nieuwe voorzitter, die de afdeling graag in ledental aou zien toenemen, beloofde bij het hoofdbestuur de nodige stap pen te doen, teneinde dit plan te ver wezenlijken, waarna de vergadering werd gesloten. KANTONRECHTER MIDDELBURG Dp slager A. K. uit GrHpskerke moest verwbUnen voor do kantonrechter tc Middelburg, mr. J. Moolenburgh, omdat h\J op de 23e januari plotseling met zyn bromfiets de weg was overgestoken en daarby bet verkeer ernstig in gevaar gebracht had. H(j reed van Grypskerke In de richting Middel burg. Op een gegeven moment moest hy van het fietspad lings afslaan. Volgens zyn verklaring had K. eerst achterom gekeken hy had toen een flink eind terug een auto gezien, bestuurd door i. L., opzichter van de Ned. Heidemy. enkele ogenblikken daarna zyn hand uitgestoken om weer even later naar links af te slaan. Op dat moment was een personenauto, be stuurd door mr. W. J. E. C. uit Domburg, tot vlak bU K.'s oversteekplaats genaderd. Alleen door krachtig remmen kon mr. C. nog net een aanryding voorkomen. Vrachtautochauffeur reed hek van spoorwegovergang binnen K. verklaarde tegen de kantonrech ter, dat hij deze laatste auto niet ge zien had. Waarschijnlijk was deze wagen, toen K. omkeek, nog verscho len geweest achter de auto van L. Maar voorbij de bocht ln de weg ter plaatse was mr. C. de auto van L. voorbygereden. „Toen had U ook om moeten k Ijken, want daarna is de wa gen van mr. C. aan uw aandacht ontsnapt", zei de kantonrechter tot K. Als getuige traden op de beide In zittenden van de eerste auto, L. en G. S.. opzichter bij de Cultuur Techni sche Dienst. Zij beiden verklaarden, dat de auto van mr. C. reeds bijna 150 tot 200 meter hun auto gepas seerd was, toen K. plotseling de weg overstak. De officier van justitie, mr. T. Lebret, was helemaal niet over de wijze van rijden van K. te spreken. „Volgende maal kan het wel eens heel anders aflopen, niet alleen voor U, maar ook voor andere mensen", aldus mr. Lebret, die 50 of 10 dagen eiste. De kan tonrechter vonniste conform. De winkelier J. G. te Middelburg (Advertentie) Vragen staat vrij... Steeds méér huisvrouwen zien in, dat het haar eigen -belang ia het kopen van een bindmiddel MAÏZENA DU RYE A te vragen. En haar winkelier geeft het haar graag, want het <s ook zijt) belang dat haar maaltijden slagen, Hij wet door jarenlange ervaring dat er voor groenten, soepen en sausen geen beter bindmiddel bestaat dan juist MAÏZENA DURYEA. Bij het gebruik daarvan zijn misluk kingen b\j voorbaat uitgesloten. SCHOUWENAREN WILLEN REVANCHE Mr. Dijckmeester maakt reis mee De nederlagen, die de Zierikzeese sportlieden verleden jaar met de pinksterdagen hebben geïncasseerd tegen hun „tweelingbroeders" uit Saint-Hilaire-du-Harcouet, moeten dit jaar worden gerevancheerd. Daar om vertrekt op vrydag 7 juni een groep Zierikzeeënaars naar Norman- dië, waar zn weer een sportieve strijd zullen aanbinden. Wekenlang heeft de Zierikzeese sportraad onder leiding van de heren dr. Röhner, Dey, Gudde en Van den Ende aan de voorbereidingen ge werkt, maar nu is het dan zover dat de voetbalteams van Mevo en Zierik- zee gevormd zijn en de tennissers uit gekozen. De reis wordt door de burge meester van Zïerikzee, mr. F. Th. Dijckmeester, meegemaakt. 's Morgens vroeg vertrekt de groep dus per autobus. Te<ren negen uur 's avonds worden de gasten met een koud buffet in hotel de la Poste ver wacht. Daar zullen ook de- gastge zinnen aanwezig zijn. In de Norman- dische kranten hebben de laatste tijd van de U.9.H. de sportraad m Saint-Hïlaire oproepen gestaan om Nederlanders te huisvesten. De zaterdagmorgen is vanzelfspre kend vrijgehouden om uit te slapen. Dat is vooral nodig voor de voetbal lers, want die staan enkele moeilyke dagen te wachten. Om twee uur vertrekt een groep naar de Mont Saint Michel en dit ze vende wereldwonder, de trots van Frankrijk op 30 kilometer van Saint Hilaire, zal ongewtyfeld de Schouwe naars boeien. Zo mogelijk wordt op de terugreis een bezoek aan het Ve- zins-meer gebracht. Zaterdagavond spelen Zierikzeese tafeltenissers te gen Jeanne d'Arc I en n. Zondagmiddag speelt de voetbal club Zïerikzee in het stadion zo heeft men het voetbalveld daar genoemd tegen de vereniging U.S.H. Om half zeven hoopt de gemeenteraad de Zierikzeese gas ten officieel te ontvangen. Een grote attractie wordt de nacht van zondag op maandag, de feestnncht In de grote zaal van de Anclenne Distillerie, waar niemand minder dan de grote vedette Y vette Hor ner komt. Maandagmorgen vroeg of voor wie de nacht geheel meemaakte maandag voor het naar bed gaan, worden de tenniswedstrijden gespeeld. De voetbalvereniging „Mevo* komt maandagmiddag om 3 uur in het sta dion op om te trachten het gelijk spel van verleden jaar om te zetten in een overwinning. Dinsdagmorgen vroeg vertrekken de gasten weer naar Zeeland. had op een bromfiets gereden zonder goede voorrem. G. wees er op, dat z(jn voetrem van uitstekende Kwali teit was en dat men die toch meer gebruikt dan een handrem. Da offi cier was het hier echter niet mee eens en eiste een boete van 10 of 2 dagen. Mr. Moolenburgh reduceer de dit bedrag tot 7.50 of 2 dagen. De Vllssingse arts R. G. had op 11 februari op het kruispunt Bloemen» laan—Pres. RoosevelUaan geen voor rang verleend aan een motor, be stuurd door F. De arts verklaarde dit voertuig niet te hebben gezien. Wel licht had de motregen hier enige schuld aan. omdat daardoor de ruiten beslagen waren. De eis was hier 35 of 7 dagen, hetgeen door de kanton rechter gereduceerd werd tot 25 of 10 dagen. H. J. de B.. een chauffeur uit Schoondyke. had op de vroege mor gen van de 20e januari j.l. met zhn vrachtauto een deel van het hek bH de spoorwegovergang te Krabbcndiike stukgereden. De B. verklaarde, dat een lekke band de oorzaak van dit on geluk was. De verbalisant verklaarde echter, dat de lekke 1 -.nd ln het ge heel niet van invloed geweest is bij deze botsing. Hij bewees dit op over tuigende wijze met behulp van twee banden, die de kantonrechter naar Middelburg had laten komen. De ene band was de rechtervoorband, die onherstelbaar lek gestoten was bij de botsing, terwijl de andere de rechter- buitenband van het achterste dubbel- stel van de vrachtauto waa, welke band. naar de verbalisant bewees, reeds lange tijd lek moest #jn ge- Oververmoeid heid De officier nam aan, dat overver moeidheid hier de oorzaak van het ongeluk geweest is, daar De B. een groot deel van de nacht in touw was geweest. Bovendien had verdachte nog een flesje bier gedronken, het geen de officier niet helemaal kon goedkeuren. Mr. Lebret eiste een dui delijke boete, zünde f 80 of 16 dagen, waartoe de verdachte conform ver oordeeld werd. Hoewel'de Oude Grintweg te Krab- bendüke er te smal voor Is. had de chauffeur C. D. uit Waarde toch ge probeerd met zijn vrachtauto de per sonenwagen van de autohandelaar monteur J. F. uit Krabbendijke te passeren. Het gevolg was een bot sing. Uit ae getuigenverklaringen bleek de officier echter, dat de snel heid van D. wel iets te groot geweest was. maar dat hH niet bewust had willen passeeren. HU had al het moge lijke gedsan om de aanrijding tc voor komen. Mr. Lebret eiste dan ook vrij spraak. hetgeen door de kantonrech ter werd overgenomen. De chauffeur G. J. van E. had met zijn vrachtauto op de rijksweg te Goes geen voorrang verleend aan de afdelingschef J. M. M. uit Mill, die op zijn motor luist pas seerde. Het gevolg was een bot sing met een schade van 227. De officier eiste een boete van 75 of 15 dagen. De veroordeling luid de 60 of 20 dagen. De chauffeur C. F. S. uit Middel burg was Uidens het achteruitrijden met zijn vrachtauto op de Westwal te Goes in botsing gekomen met een per sonenauto. waarvan de bestuurder waarschijnlijk de vrachtwagen te laat had ongemerkt. Dé officier wees er op. dat S. echter niet goed had uitge keken. zodat mr. Lebret een boete eiste van 10 of 2 dagen hetgeen door de kantonrechter conform werd over genomen. De Souburger A. de R. was tijdens het bezoek van H.M. de Koningin aan Vlissingen ter gelegenheid van dc De Ruyterherdenking plotseling op zUn fiets de weg VlissingenMiddelburg opgereden. Uit de richting Middel burg naderde op dit moment een motor bestuurd door de landmeetkun dig ambtenaar J. B. S. uit Vlissingen, die een botsing niet meer kon voor komen en met zün motor on de grond viel. De officier wees er de noogst ge vaarlijke manoeuvre van De R.. waar voor mr. Lebret een boete van 35 of 7 dagen eiste. De veroordeling luidde f 25 of 10 dagen. Feuilleton door Sonia Deane 65 Toen ze „Stoneways" achter zich liet, voelde Marion zich neerslachti ger dan ooit. Ze kon haar achter docht niet kwijtraken en ze wist heel goed, dat er iiiets zou gebeuren, als zij niets deed. Plotseling als een licht, dat door de ondoordringbare duisternis brak dacht ze aan Charles Lomond Hij zou helpen. Hij had altijd al een hekel gehad aan Raymond Winters. En dan nog. was hét niet de scha duw van zijn ongelukkig huwelijk, die de oorzaak was van deze hele ge schiedenis? Ze zou hem een telegram sturen en vragen of hij niet het eer ste vliegtuig naar huis zou kunnen nemen. Alleen hij wist immers, hoe Helen Lomond aangepakt moest wor den HOOFDSTUK XII Toen Marion Russell was vertrok ken, belde Helen Meg op, om haar te vragen of ze niet even over kon wippen. Ze verzekerde het melsle. dat ze niet de kans zou lopen. Claudia te ontmoeten. Meg kwam zo vlug ze kon. Ze was ongerust en opgewon den. „Wat is er", vroeg ze zenuw achtig. Helen vertelde van Marions bezoek „Dus daar ging tante heen", hijgde ze. ,.Ik vond het al zo vreemd, dat ze wegging zonder iets te zeggen". „Is het mogelijk, dat ze meer weet dan wij denken?" vroeg Helen be zorgd. „Haar opmerking, dat Allan en Claudia niet hebben gekozen, wat en wie ze wilden en dat ze nog steeds van elkaar houden Angst en boosheid -joegen het bloed naar Megs wangen. „Welk recht heeft ze, dat te zeggen? Het spreekt toch vanzelf, dat Allan niet met mij zou trouwen, als hij dat niet zelf zou willen!" Ongeduldig viel Helen uit: „Laten we geen struisvogelpolitiek voeren. Meg. Je weet net zo goed als ik. dat ji* niet met Allan verloofd zou zijn en Claudia niet met Raymond als wij niet tegen hen samengespannen hadden. Doe nu tegenover mij niet" ging ze ongeduldig verder, „of je dat niet snapt. Als jij Allan zijn vrij heid teruggaf, zou hij die met beide handen aangrijpen. Alleen zijn eer belet hem. L.. „U weet niet, wat Allan denkt", riep Meg, wier ogen afgunstig glans den. Helen wierp haar een koele blik toe: „We zitten in hetzelfde schuit je. Meg", zei ze rustig, maar met een uitdagende klank in haar stem. En ik weet heel goed, wat Allan denkt" Bevend over haar hele lichaam ging Meg zitten. „Als U me gaat vraeen om hem z'n vrijheid tc hergeven..." „Maak je niet belachelijk", viel He len haar in de rede „Het is mijn be lang even goed. dat jij met Allan trouwt" Ze haastte zich daaraan toe te voegen, dat al haar bedoelingen al leen maar gericht waren op Clau dia's uiteindelijk geluk. „Dus U wilt uzelf schoonwassen" riep Meg uit. Helen kleurde tot ln haar haar „Niks daarvan. Maar als ik zeker wist. dat Claudia's leven door dit al les geruïneerd zou worden, zou ik er niet aan meegewerkt hebben" „Ze houdt niet van Allan", snauw de Meg. „Dan zou ze hem niet afge wezen hebben, toen hij haar vroeg" Helen lachte. „Waarom wil een vrouw nooit geloven, dat een ander houdt van de man, op wie ze zelf ver liefd is... Kom, Kom, Meg... ik heb niet ge vraagd of je hier wilde komen, om deze onzin allemaal aan te horen". „Waarom dan?" vroeg Meg kop pig „Om je voor te stellen er met Al lan tussen uit te knijpen en ergens in het geheim te trouwen". „Dat zou ik allang gedaan hebben, als het kon". Meg werd nu duidelijk ongeduldig. „Maar nu Claudia toch voor Allan erloren is, wil hij misschien wel". Meg sloeg haaf ogen neer. Haar hart bonsde in haar keel. Ze haatte de naam Claudia, omdat ze wist. dat zij de draagster daarvan gemeen had behandeld „Ik ben het allemaal beu", zei ze moedeloos. „Dan", probeerde Helen haar over te halen. ..kun je het best mijn raad opvolgen Allan zal wat graag de drukte van zo'n bruiloft ontlopen". „Dat zal tante nooit goed vinden Er zijn al zoveel plannen gemaakt en toebereidselen getrofen.. „Het is beter een boze familie te riskeren dan Allan te verliezen". STAATSEXAMEN (HBS 8. Gymn.) De kortite en voordeligste opleiding: RESA-HILVERSUM (Bekende Schriftelijke Cursus) hield Helen vol. „En geloot me Ma rion Russell zal ten koste van alles proberen jouw huwelijk te voorko men". „Maar wat kan ze doen?" Meg was onhandelbaar. Intrigeren lag haar niet en ze haatte de vrouw, die haar ertoe had gebracht, dit spel mee te spelen. Niettemin wist ze. dat ze nooit de moed op zou kunnen bren gen. zich nu nog er uit terug te trek ken Haar liefde voor Allan was een obcessle geworden en haar besluit om met hem tc trouwen stond zo vast. dat gevoel noch rechtvaardig heid haar er van af zou kunnen bren gen Heien snauwde: „Ais ik meer wist van de plannen van je tante, zou ik mezelf wel hebben gered. Het kan zijn. dat ik overdreven bang ben maar..." Meg zag nu duldeltjk het schrik beeld voor zich van Allan en Clau dia. „Ik laat me niet meer van m'n plannen afbrengen" schreeuwde ze „Ik zal doen. wat u zegt. Maandag gaat Allan naar Londen... een prach tige gelegenheid". Ze zag Helen vast besloten aan. „Het zal niet aan mij liggen, als het mislukt" „Des te beter", antwoordde Helen, zichtbaar opgelucht- ,,Iedere dag wordt de kans op moeilijkheden klei ner, maar er kan nog neel way ge beuren, In de drie weken die we nog moeten wachten, met een vrouw van je tante's vastberadenheid op de ach tergrond". Meg knikte en wierp een blik op de klok. „Ik kan beter nu maar opstap pen want lk wil niet. dat Allan lastige vragen gaat stellen". Vlug ging ze verder: „Weet U. dat we allemaal uitgenodigd zijn voor het feestje, dat Raymond Winters zaterdag op „Old Place" geeft? Hij belde op... Ik zal proberen, dat ik Allan kan overhalen niet te gaan. De gedachte alleen al, dat hij weer met Claudia zou dan senZe kneep haar handen ineen en riep. als iemand die plotseling een prachtig Idee krijgt: „Ik weet het. Ik probeer Allan over te halen zater dag naar Londen te gaan. Dat zal al le moeilijkheden voorkomen. Als we terugkomen, kunnen we getrouwd zhn. Ja... dat ls het". Haar ogen glansden „We kunnen een telegram met het grote nieuws naar ..Old Pla ce" sturen... Wat een plof zal dat ge ven". „Ah", zei Helen goedkeurend. ..Zo kan ik met Je praten". Venjfnlg ging Meg verder: „Ray mond wil alleen maar met Claudia pronken waar Allan bij la... en..." Ze stopte plotseling. Nooit zou ze toege ven dat dat Allan pijn zou doen. (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 9