Tegen Nieuwlandse taxichauffeur werd twaalf jaar geëist NEUROTONIC 1-klas :mn Zeeuwse Almanak ZEEUWSE C.B.T.B. DEED IN 1956 GOED WERK ZANDVLAKTE IN AXEL NU RECREATIEGEBIED WASMACHINES „DE LICHTBRON" ZENUWEN Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 1 JUNI 1957 OFFICIER ACHT DOODSLAG BEWEZEN H. kende elf speciale judo-„umrggrepen" DE OFFICIER VAN JUSTITIE TE MIDDELBURG heeft gisteren na een uitvoerig requisitoir, dat meer dan twee uur duurde een ge vangenisstraf van twaalf jaar met aftrek geëist tegen de 39-jarige ta xichauffeur Laurens H. uit Nieuw- en Sint Joosland. H. wordt er zoals bekend van verdacht op 8 januari van dit jaar de weduwe Sien K. door wurging om hot leven te hebben gebracht, alsmede van diefstal. De officier concludeerde evenwel, dat H. géén moord ten las te kon worden gelegd, omdat het „kalm beraad enige tijd tevoren" niet valt te bewjjzen, hoewel de hele sfeer vóór en rond dit misdryf toch in deze richting wyst. Wél wettig en overtuigend bewezen achtte de of ficier doodslag, alsmede de diefstal van een bedrag tot f 6000, dat aan de weduwe K. toebehoorde. Hot requisitoir had aan het slot een onverwachte wending: de officier kwam namelijk vóór het uitspreken van de eis niet liet verzoek de zaak terug te verwijzen naar de rechter commissaris, opdat verdachte H. als nog aan een diepgaand psychiatrisch onderzoek zou worden onderworpen. De psychiater, die H. tot dusver in het Iluis van Bewaring had behandeld, namelijk dokter G. J. W. Petten uit Vlissingen, had hiertoe geadviseerd. De rechtbank trok zich korte tijd in de raadkamer terug, waarna de presi dent, mr. P. van Empel, mededeelde, dat.géén termen aanwezig werden ge acht het verzoek van de officier in te willigen. Na het uitspreken van de eis werd "de zitting verdaagd tot vanmorgen •half tien. Dan zal de verdediger, mr. P. C. Adriaanse, zijn pleidooi houden. Van negen uur 's morgens tot .'s avonds half zeven heeft de Middel burgse rechtbank zich gisteren met de beruchte zaak-Nieuwland bezigge houden. Dat gebeurde in de foyer van de Concert- en Gehoorzaal, die overi gens voor deze zitting uiterst geschikt bleek. Er was uiteraard grote publie ke belangstelling: reeds voor achten in de ochtend hadden velen zich bh de achteringang van de zaal opgesteld en de gehele dag door was de publieke tribune geheel bezet. In deze kleine concertzaal nu stond Lout je H. voor zijn rechters: een korte gedrongen figuur, het hoofd een beetje gebogen hy is wat hardhorend gespannen en fel luisterend naar wat de lange ry getuigen over deze mysterieuze zaak-had te verklaren. Géén ogen blik Verslapte.-Zijn aandacht en aan vryvvel Iedere getuige had hq wat te vragen, waartoe de president hem ruimschoots gelegenheid gaf, Loutje had twee schriften vol met aantekeningen bij zich, die hy ge durig raadpleegde, Hij wist kenne lijk van wanten: het was niet de eerste keer dat hq voor de recht bank stond, hetgeen onder meer Baby-verzorging met Babyderm-preparaten Huidje van alle smetten vrij, hoofdje rein met gezonde haargroei VAN JUBILEUM De verhuizing van Zeeuwen „Zee- landla" in Don Haag houdt 15 juni aanstaande een bqzondere byeen- lcomst. Want dan viert de vereniging zijn 35-jarig bestaan. De Zeeuwen in de residentie hebben zich du-s ai een behoorlijk aantal jaren aaneenge- schaard om de herinnering aan de ge boortestreek levendig te houden. „Zee landia" werd op 9 juni 1922 opgericht en op 6 november van dat jaar ver kreeg de vereniging de koninklijke goedkeuring. Het jubileum wordt ge vierd in het gebouw „Vereniging" te Den Haag, waar het feestprogramma bleek uit zijn niet on-vrqmoedige maar toch correcte houding tqdens de zitting. Is nu tydens dit eerste deel van dezo strafzitting het mysterie van de „Nieuwlandse nacht'r opgelost? De rechtbank heeft getracht de gebeur tenissen. die zich ln dit Walcherse dorp hebben afgespeeld van 7 op 8 januari te reconstrueren. Opmerkelijk waren ln dit verband de exacte, schier emotie-loze verklaringen van de des kundige, de patholoog- anatoom, dr. J. Zeldenrust uit Den Haag, die na de ontdekking van 't misdrqf een onder zoek instelde, Hy illustreerde gisteren zijn betoog met enkele foto's, die des tijds door de recherche op de plaats van het misdrqf waren genomen. „Het hele huis was keurig netjes" zei deze deskundige, „met uitzondering van het bed, waarop het slachtoffer lag. Daarop was het een chaos. Het laken rond ae hals was door wachtmeester Tellier die het eerst in de kamer kwam losgemaakt, hetgeen een moeilijk punt opleverde. Niettemin bleek uit de sectie dat de dood door verstikking was ingetreden". „Het letsel aan de hals was opmer- keiyk gering", zo zei dr. Zelden rust. „Het is mogeiyk, dat de ver stikking is veroorzaakt door het laken, maar wurging met de han den is evenmin uitgesloten. Er wa ren op het gezicht enkele kleAne afwijkingen, een kleine ontvelling, plekjes boven het oog en op de neus, die bij confrontatie ook op vielen aan de getuige, de dragline- machinist Jansen, die het slacht offer het laatst had bezocht. Toen waren die afwijkingen namelqk naar zijn mening nog niet aanwe zig. „De houding van het lichaam was mijns inziens iets te onwerke lijk voor zelfmoord, hoewel zeker heid daarover niet te geven is", al dus deze getuige-deskundige. Wurging met de handen dus niet uit gesloten. De officier, mr. J. L. An- dreae, ging daar dater in zijn requi sitoir op in en deelde mede, dat Lou II. aan judo deed en dat hy elf geraf fineerde wurggrepen beheerst. „VASTE PUNTEN" Maar is Lou die avond in het huis van Sien K. geweest? Er zqn een aantal vaste punten bekend uit de bewuste nacht. Om 12.15 bracht Lou H., ver gezeld van zijn vrouw, vanuit het Mid delburgse hotel Oliëns de slager J. Meeuwse naar huls. Dat gebeurde te gen half een. Loutje wilde voor die rit geen betaling, omdat hij de slager goed kende, waarop deze hem als dank een stuk vlees meegaf. Kort daarop moeten hij en zijn vrouw in Nieuwland terug zijn gekomen. Die zelfde nacht is Lou na een telefoni sche waarschuwing naar Veere gere den om daar Adriaan Besuijen op te halen en naar Vlissingen te brengen. Om twee uur hoorde een bewoner van de Molenweg in Nieuwland in wel ke straat ook H. woont de getuige Baas, alsook diens vrouw, een auto langs rijden. De Molenweg daar loopt evenwel dood, zodat het hier de wa gen van Lou móet zyn geweest, op weg naar Veere. Om twee uur dus naar Veere, waar bij de kerk Adriaan instapte. Vandaar (Vervolg op pag. 11) TOT VERTEDERING.... Drie mannen en één vrouw sterk stonden ze daar op het trot toir van die Middelburgse winkel straat over zegge en schrijve één kin derwagen gebogen. Een kunstschil der had er zó een werkstuk van kun nen malccnonder het motto Verte deringZe zagen of hoorden niets meer van wat er rond hen heen ge beurde en dat was nogal wat. Haas tige zakenlieden zagen zich door dit obstakel plotseling in hun vaart ge remd en maakten met. verstoorde ge zichten omtrekkende bewegingen, winkelende vrouwen konden zich slechts met moeite langs de groep baby-bewonderaars wringen om in een"daarachter gelegen Winkel te ge- raken en een voetballend knaapje moest' -z'-u bal onder de kinderwagen vandaan vissen. De vier merkten het niet. Zé ston den daar maar, de ruggen nederig gebogen, starend naar het wonder in die wagen, dat zich van niets won derlijks bewust was, maar kalmweg de slaap der rechtvaardigen sliep. Maar dat was vermoedelijk nu juist het fascinerende Na enkele minuten ging het groep je weer uileen, Weeg het trottoir weer normale aanzien en was de ban der vertedering doorbroken. De zakenlieden konden weer vrijelijk huns weegs gaan zal worden verzorgd door de cabaret club „Schots en scheef". MOTORPOLO. Noordgouwe heeft op Hemelvaarts dag een voor Zeeland vrij onbekende tak van sport kunnen aanschouwen. De toerclub „Dordrecht" hield op een weiland van de heer A. C. Dalebout een motorpolo-wedstrijd. Tweemaal vijf motorrijders bonden daar de strijd om het leren monster aan, „gewoon" voetbalspel, waarbij de spelers zich evenwel per motorrijwiel verplaatsen. De strijd, die van tijd tot tijd veel spanning met zich bracht, gaf ook de met deze sport zo nauw verweven val partijen te zien. De Culturele Vereni ging. onder auspiciën waarvan deze match stond, kan op een geslaagde middag terugzien. „VEILIG" In Slnt-Annaland kan men sinds korte tijd zqn licht opsteken by 'n afdeling van de Vereniging voor Veilig Verkeer. In navolging van vele andere Zeeuwse gemeenten hebben enkele ingezetenen ook in dit Thoolse dorp het initiatief tot de oprichting van een afdeling de zer „veilige" vereniging genomen. Het ledental bedraagt thans tach tig, een niet gering aantal. Maar gezien het inwonertal van de ge meente is het bestuur van mening, dat dit aantal zeker verhoogd dient te worden! MEER DAN GOUD. In Sint-Annaland werd weer eens een huwelijksfeest gevierd. Ditmaal was het het echtpaar Jac. van Poort vliet- den Engelsen, dat donderdag j.l. 55 jaar in de echt verbonden was. Dat alle begin moeilijk is, bleek vrij dagavond nog weer eens toen in Goes grootscheepse oefeningen werden ge houden door de B.B. De „dames brandweer" liet daarbij ook een staaltje van blussingswerk zien. Maar op een gegeven ogenblik ha perde er iets bij het spruitstulc, dat bediend werd door één van .de dames. Er ontstond namelijk geen strakke, goedgerichte straal, maar een soort waaier van rondspattend water. Het euvel was snel verholpendoch in middels was de „brandweervrouw" al doordrenkt De „brand" werd overigens geblust. (FOTO P.Z.C.) Gemeente Goes leent ruim één miljoen Binnen de vijf minuten handelde de Goese gemeenteraad vrqdagnamiddag in de spoedeisende vergadering de vier voorstellen af, waarvoor men was bijeengeroepen. Zonder één en kele opmerking werd besloten tot het aangaan van een geldlening van f 421.000, en tot het sluiten van twee kasgeldleningen van resp. f 200.000 en f 500.000. Verder werden enkele be sluiten tot onteigening van gronden in het plan Valckeslot, in plan zuid oost en voor de tot industrieterrein bestemde gronden ten zuiden van de spoorlijn gewijzigd. De koninklijke goedkeuring kon namelijk op deze be sluiten niet verkregen worden, omdat de bestemmingsaanduiding t.a.v. twee percelen moeilijkheden geeft en ander zyds, omdat het uitbreidingsplan '56 nog niet in kracht van gewijsde is ge- §aan. Om de minister van wederop- ouw en bouwnijverheid in staat te stellen toch een gunstig advies aan de Kroon uit te brengen, werd thans besloten de omstreden percelen aan de werking van de genoemde onteige- ningsbesluiten te onttrekken. Houd Nederland schoon! De natuur zegt kauw Wrigley r.K. kauwen is gezond. Kauwen helpt U om Uw tanden mooi schoon te houden en geeft een frisse mond. De Nederlander heeft de naam helder te zq'n. Toch klopt daar .iets niet. Deuren, kozqnen en straatjes zyn helder genoeg, maar die vreseiyke pindadoppen. Op een Pinkstermaandag vond de A.N.W.B. op een aantal pick nickplaatsen zoveel pindadoppen, lege blikjes en oud papier, dat 100 man de rommel niet konden dragen. Houd dé natuur schoon, dan behoudt u natuurschoon. Kerkvisitatie Op woensdag 5 juni a.s. zullen de prov. kerkvisitatoren van de her vormde kerk een bezoek brengen aan de gemeenten Nieuw- en St. Joos land en St. Laurens. In Nieuw- en St. Joosland is daartoe op 5 juni a.s. om 2.30 uur in het verenigingsgebouw een kerkeraadsvergadering belegd. De leden van de hervormde ge meente zullen dan gelegenheid heb ben de kerkvisitatoren op deze ver gadering te ontmoeten. In St. Laurens wordt des avonds om 7 uur een kerkeraadsvergadering ge houden. De leden van de kerkeraad zijn verplicht deze vergadering! en bij te wanen. De kerkvisitatie heeft ten doel een onderzoek in te stellen naar het geestelijk leven der gemeen te, waartoe de gemeenteleden met yi- sitatoren in contact kunnen treden. Universitair examen De heer O. de Kleijn, vroeger te Middelburg, slaagde te Utrecht voor het kandidaatsexamen voor wis- en natuurkunde. Aan de universiteit te Leuven (In stituut voor Orlëntalisme) slaagde met lof in het keuzevak: Byzantqnse Geschiedenis (toegevoegd aan het doctoraal examen philosophic) ds. W. S. Hugo van Dalen, hervormd predi kant te Oostburg. Advies voor herbouw van orgels te Iaat ingewonnen Voor restauratie der orgels in Nieuwe en Koorkerk Middelburg De staatssecretaris van onderwijs, kunsten en wetenschappen, mr. Höp- pener, heeft geantwoord op de schrif telijke vragen van het Tweede Ka merlid, de heer Verhoeven, over or gelrestauraties. De staatssecretaris deelde mee, dat do bijdragen voor de herbouw van de geheel verwoeste orgels van de Nieuwe en de Koorkerk te Middel burg destijds in 1950 zijn ver leend door het toenmalige Ministerie van Wederopbouw en Volkshuisves ting. Hoewel het Ministerie van O., K. en W. geen rechtstreekse bemoeienis met deze aangelegenheid heeft gehad, deelt mr. Höppener mee, dat de rijks commissie van advies voor kerkorgels ingeschakeld is geweest, zij het, dat haar advies wellicht niet tijdig ge noeg is ingewonnen. Het is thans he laas niet meer mogelijk, aldus de staatssecretaris, de gang van zaken volledig te reconstrueren. De rijkscommissie van advies voor kerkorgels is destijds mede in het leven geroepen om van advies te die nen bij de aanschaffing van nieuwe orgels ter vervanging van orgels, die tengevolge van oorlogshandelingen verloren waren gegaan. Deze taak van de commissie is inmiddels ge ëindigd. De opheffing van de commissie op 3 augustus 1956 berustte op de over weging, dat het goed functioneren van deze adviesinstantie niet meer gewaarborgd was. JAARVERSLAG VERSCHENEN Ledenaantal steeg De Zeeuwse C.B.T.B., die ditmaal zjjn jaarverslag: (over 1956) in druk heeft laten verschijnen en door het toevoegen van vele adressen er een handig naslagwerkje van maakte, is tevreden over het organisatorisch werk dat kon worden verricht. In het ledental viel een geringe styging te constateren en in de regel was er sprake van een opgewekt vereni gingsleven. De afdelingen ontwikkel den veelal een grote activiteit. De gang van zaken aan de van de Zeeuwse C.B.T.B. uitgaande ehr. land bouw- en landbouwhuishoudscholen was in 1956 bevredigend. Spijt werd uitgedrukt over het reit, dat de aan vraag voor een chr. landbouwhuis- houdschool ln Oostburg ook dit ver slagjaar weer niet werd gehonoreerd. Het aantal aangeslotenen bij het boekhoudbureau van de Zeeuwse C.B. T.B. nam verder toe. Behalve aan de gewone boekhoud- en belastingzaken werd ook aandacht besteed aan de kwestie van de bedrijfseconomische boekhouding. De resultaten van de af deling verzekeringen worden zeer be vredigend genoemd. In verband met het afstoten van de vrywillige Ver verzekeringen door de bedrqfsvereni- gingen, kwam er vooral in de laatste maanden van 1956 veel werk aan de winkel. Naast een uitvoerig overzicht van (Slot van pag. 1) onderbeplanting te gebruiken, met dien verstande, dat het geheel bos bouwkundig toch verantwoord bleef. Als hoofdhoutsoorten werden ge bruikt populier, eik en es, terwijl voor de vijf verschillende vakken honder den populieren de hoofdbeplanting vormden. Het geheel kreeg een expe rimenteel karakter, want voor de eer ste maal werd deze methode toege past. En, het moet gezegd worden, de proef slaagde uitstekend! Voorts werd rond het terrein een beplanting van doornsoorten aangebracht, waarvoor o m. werden gebruikt meidoorn, slee doorn en hondsroos. Sceptisch Aanvankelijk stonden de inwoners van Axel zeer sceptisch tegenover de plannen. Het zou wel allemaal op niets uitlopen, meenden velen. Zy kregen echter ongeiyk en het bleek, dat bur gemeester Van Oeveren een vooruit ziende blik had gehad. Reeds in het eerste jaar na de aanleg van het bos gingen vele Axelaars naar het nieuwe recreatiegebied en al spoedig sprak men van „Het Axelse Bos". Een recreatiegebied als dat van Axel moet het wel doen in het bosar- me Zeeuwsch-Vlaanderen, meende burgemeester Van Oeveren. Hy kreeg gelijk. Toen in 1952 de jeugdherberg „Bleije Haghe" werd geopend, die plaats biedt aan 43 jongens en 55 meisjes, konden zelfs de toeristen van ver over de grens met een gerust hart de tocht naar Axel onder nemen. Dat daarvan een druk gebruik wordt gemaakt bewijst het feit, dat in 1956 meer dan 6.000 jeugdige toeris ten de jeugdherberg bezochten. Voor namelijk waren dat buitenlanders, on der wie vele Engelsen. Het is zelfs voorgekomen, dat een groep Engelsen uit een grote in- Nieuwe veerboot zal „Prinses Beatrix" heten H.K.H. Prinses Beatrix heeft gunstig beschikt op het Verzoek van het pro vinciaal bestuur van Zeeland te wil len goedvinden ,dat do in aanbouw zijnde nieuwe veerboot voor de dienst Vlissingen-Breskens de naam „Prin ses Beatrix" zal dragen. CENTRIFUGES - WRINGERS Ruime keuze uit een reeks van de beste mer ken, o.a. Hoover, Ser- vis, Miele, Rover, AEG, Bico. Deskundige voorlichting en plaatsing. Middelburg, L. Noordstr. 14, tel. 8373 Zuidzande, Dorpsstraat 100. dustriestad zqn reis naar Amster dam afgelastte. Steden zagen ze genoeg; een recreatiegebied zoals Axel heeft te bieden zei voor deze Engelsen veel meer! Er is overigens in het recreatiege bied meer dan alleen maar bos! In de eerste plaats liggen er twee sportter reinen van de voetbalvereniging Axel. De gemeente, die ongeveer 8.000 in woners telt, heeft echter behoefte aan meer sportvelden. Momenteel is men aan de noord-oostkant van het gebied bezig een nieuw sportterrein aan te leggen. De grond daar wordt afge graven. maar de randen blijven, zo dat het terrein een soort kuipvorm krijgt. Het ligt verder in de bedoeling er velden ln te richten voor kogelsto ten, hcog- en verspringen, discuswer pen enz. Zwemgelegenheid Tot voor enige jaren bestond er in Axel een vereniging tot exploitatie van een bad- en zweminrichting. Het zwembad gebrekkig ingericht lag in de Kleine Kreek, aan de noord westkant van het recreatiegebied. In 1955 wendde de vereniging zich tot de gemeente Axel om medewerking. Thans is het zwembad zodanig opge knapt. dal: het een sieraad genoemd kan worden voor Axel. Eind 1955 werd de vereniging ontbonden en werd opgericht de stichting bad- en zweminrichting, die het bad exploi teert. In 1956 kwam een 250 meter lange en 20 meter brede ijsbaan gereed, die ook al in het recreatiegebied ligt. De ze grote vijver, doet niet alleen dienst als ijsbaan, want enige tijd geleden is er vts in uitgezet. Het ligt tn de be doeling, dat de gemeente hiervan de exploitatie ter hand zal nemen. Verwacht wordt, dat over 1 2 jaar in de vijver mag worden gevist. Er zullen dan dagvergunningen wor den afgegeven, zodat iedereen pogin gen kan aanwenden om een visje te verschalken. Achter de ijsbaan is enige maanden geleden een open luchttheater gereedgekomen, dat 11 juni a,s. tijdens de grote tentoon stelling „Axel '57" wordt geopend. In samenwerking met de Z.V.U. zal een Belgisch gezelschap er „Drie koningen-avond" van Shakespeare opvoeren. Tenslotte liggen in het recreatiege bied de tennisbanen van de Tennis club Axel en ook is er nog een terrein- tje van 100 bij 20 meter voor kam peerwagens, dat geheel door bos is omsloten. Deze zomer zal dit terrein definitief worden afgewerkt. „Axel '57" Tydens de pinksterdagen om pre cies te zijn van 7 tot en met 12 juni wordt op het 6 ha grote terrein van de Vereniging van Zeeuwse Fokkers (ook al ln het recreatiegebied gele gen) een tentoonstelling gehouden van handel, industrie, landbouw en middenstand onder het motto „Axel '57". De twee linnen tenten, waarin de tentoonstelling wordt onderge bracht, en de amusementshal worden thans ln gereedheid gebracht. de werkzaamheden op sociaal en technisch terrein, bevat het verslag verder o,m. een terugblik op de uit komsten in de verschillende sectoren van land- en tuinbouw. Zo wordt aan de hand van enkele cqfers van het rqksveeteeltcon- sulentschap o.a. opgemerkt, dat ondanks enige teruggang in de omvang van de melkveestapel, de totale melkproduktle ongeveer ge lijk bleef op 79 miljoen kg. De meer-opbrengst per koe in Zeeland steeg met plm. 75 leg. melk, tot 4050 kg. per jaar. Ook het vetge halte nam iets toe n.l. van 3.76% tot 3.78%. Ongeveer de helft van de melk werd aan de fabrieken af- feleverd, tegen landelijk 83%. lm. 21% van de melkproduktie ln Zeeland werd als zgn. boeren- consumptiemelk afgeleverd. De Zeeuwse varkensstapel nam in 1956 met ruim 3500 dieren af, 't aan tal paarden daalde met tot 12148, doch het aantal schapen steeg met een gelijk percentage tot 12373. In de fruitteeltsector lieten de Zeeuw se vellingen een stijging van de om zet ln geldswaarde zien, n.l. van f 14.3 miljoen in '55 tot f 16.6 miljoen in '56. De opbrengsten en de financiële re sultaten van de tuinbouw waren, zo als gewoonlijk, zeer wisselend. Tenslotte werden vorig jaar ln Zee land plm. 150 ha gladiolen geteelt met vry behoorlijk resultaat. Over de uiteindelijke resultaten in de landbouw merkt het verslag nog o.m. op: „Uiteraard zijn de resultaten behalve door de lage prijzen, ook ln ongustige zin beïnvloed door de slech te weersomstandigheden. Weliswaar verkeerde Zeeland in vergelijking met het Oosten van ons land nog in een gunstige positie, doch ook hier kon de oogst niet dan onder grote moeiiykheden geborgen worden. Gelukkig waren er ook wei enkele produkten, die het goed deden. We hebben ln ons gewest nog niet het meest te klagen gehad". Onderzoek naar vervuiling waterleiding Sluiskil Geheel onverwacht is een schryven verschenen van het ministerie van verkeer en waterstaat, waarin wordt gemeld, dat een aanvang gemaakt is met een onderzoek naar de vervuiling van de westelijke rijkswaterlelding van Sas van Gent tot Terneuzen. Sinds de laatste actie, dje in 1953 on der leiding van de heer J. C. Bleijen- berg werd gehouden, was alle hoop op een verbetering van de oude toestand vervlogen. Het onderzoek wordt nu ter hand genomen door het provin ciaal bestuur, met medewerking van de bij de vervuiling der waterleiding betrokken instanties, o.m. rijkswater staat. Inzake de te nemen maatrege len zal een technisch rapport worcfen samengesteld. Advertentie wordt U volledig de baas met niet verdovend maar genezend het zenuwpreparaat dezer tijden VANDAAG Middelburg-Electro: „High society", (a.l.), 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „De laatste jacht", (18 j.), 20 uur. Vlissingen-Alhambra: „De hofnar", (a.l.) 19 en 21 uur; Luxor: „Het geheim van de zwarte tent", (14 j.), 19 en 21 uur; Scheldehal: Zeeuwse tafeltenniskam pioenschappen, 14 uur. Goes-Grand: „High society", (a.l.), 19 en 21 uur. „Slot Ostende": Rode Kruls-bazaar, 15 en 19 uur; Schuttershof: Gekostu meerd tuinfeest Instuif, 20 uur. MORGEN Mlddelburg-Eleotro: als vandaag, 15.80, 19 en 21.15 uur: Schouwburg als van daag, 14.30 en 20 uur. Vlissingen-Alhambra: als vandaag, 15, 19 en 21 uur; Luxor- als vandaag, 15, 19 en 21 uur. Goes-Grand: als vandaag, 15, 19 en 21 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2