Algemene Rekenkamer ontdekte onregelmatigheden op Nw-Guinea H.M.D.T. won prijs in Landjuweel mmoRV 1 CLASSIS MIDDELBURG NED. HERV. KERK VERGADERDE KWART MILJOEN VOOR REDERS DIE OUDE SCHEPEN AFSTOTEN ff VRIJDAG 31 MEI 1957 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 CIJFERS VAN REKENINGEN „KLOPPEND GEMAAKT99 Bepaalde ambtenaren waren niet voor hun taak berekend Een accountant en twee bevoegde ambtenaren van de Algemene Rekenkamer hebben gedurende twee maanden een specifieke controle uitgevoerd op het beheer van kassen en voorraden op Nieuw-Guinea, zo blijkt uit een verslag van de Algemene Rekenkamer, door de mi nister van zaken overzee aan de Tweede Kamer aangeboden. Bij het onderzoek is vastgesteld, dat in het bijzonder de rekeningen over 1950 en 1951 vele onjuistheden bevatten, waardoor bij onder scheidene begrotingsartikelen wijzigingen in de bedragen moesten worden aangebracht. Hetzelfde was het geval met de cijfers voorko mende in de maandelijkse totaaloverzichten van de kasmutaties. De vergelijkende begrotingsrekening-kasoverzicht leverde, nadat alle correcties waren aangebracht, voor 1950 per saldo een verschil op van ruim f 33.000 en voor 1951 van ruim f 12.000. tot het ambtelijk apparaat behoorden In hoogste ressort waren veroordeeld. Voor een betere beveiliging van de fondsgelden zijn enige maatregelen getroffen en andere in voorbereiding. Aan het. verzoek der Kamer, re gels te stellen met betrekking tot het in bewaring nemen van particuliere gelden, is inmiddels voldaan, waarbij aan haar wensen te dien aanzien vol ledig is gevolg gegeven. I Het Wereldgebeuren Gekoppeld raad van TERUG NAAR SUBJECTIEVE PREEK De nieuwe bedrijfsgebouwen van de Coöperatieve Handelsvereniging der Noordbrabantse Christelijke Boeren bond te Sas van Centdie woensdag middag officieel in gebruik teerden genomen. (Foto P2..C.) Het vermoeden dat de ambtenaar, belast met het opmaken der begro- tingsrekeningen, de cijfers dier reke ningen voor net indienen daarvan had gewijzigd teneinde ze te doen klop- §en met die der kasoverzichten, werd ij navraag bevestigd. Ter verontschuldiging voor het ge beurde werd aangevoerd dat de ad ministratie in Nederlands Nieuw- Guinea, vooral in de eerste jaren, met grote moeilijkheden had te kam pen door gebrek aan personeel en door het tussentijds wijzigen van boekhouding en begrotingopzet. Bij de controle van de kas der Centrale Bevoorrading en Landsma- gazijnen bleek, dat dertien ontvangen cheques, post- en gouvemementswis- sels tot een totaal bedrag van f 186.097,11 nog niet in het kasboek waren verwerkt en ook niet als kas- bestanddelen in de kas waren opge nomen. Deze waardepapieren waren overgedragen aan een ambtenaar van de boekhouding, die ze onder zijn be rusting had gehouden om na te gaan op welke leveranties zij betrekking hadden. Bij de verdere controle bleek nog, dat een aantal chèques en wissels eerst aanzienlijke tijd na binnenkomst waren geboekt. Op aanwijzing van de Kamer zijn de buiten verantwoording gebleven geldswaarden alsnog ge boekt en in de kas opgenomen. Zij heeft er daarbij op gewezen, dat slechts de kassier waardepapieren onder zij berusting mag hebben en dat deze verplicht is ze onmiddellijk na ontvangst te boeken. Uit enige aan de Algemene Re kenkamer in 1954 toegezonden ac countantsrapporten bleek, dat in daaraan voorafgaande jaren onre gelmatigheden waren gepleegd bij het geldelijke beheer van een in stelling, ressorterend onder de dienst van gezondheidszorg. Het juiste bedrag der door deze on regelmatigheden ontstane schade kon niet nauwkeurig worden vast gesteld ten gevolge van tekort komingen in de administratie, welke in hoofdzaak hun oorzaak vonden in het feit. dat de amb tenaren, met die administratie be last. niet voor hun taak waren be rekend. Voorts had het ontbroken aan interne en externe controle op het geldelijk beheer, hetgeen on der meer een gevolg was van overbelasting van het betrokken personeel. De Kamer vond in het gebeurde aan leiding, aan de gouverneur te verzoe ken, haar mede te delen, welke maatregelen waren getroffen tot ver haal der aan het land toegebrachte schade en ter waarborging van een beter financieel en administratief be heer. Blijkens een aan de Kamer toege- zonden proces-verbaal betreffende 'n kasinspectie, waren uit een der lands kassen in 1954 gelden ontvreemd tot een bedrag van ruim f 184.000 be nevens een aan particulieren toebe horende som van ruim f 12.000. De Kamer verzocht aan de gou verneur, haar in kennis te stellen van de maatregelen welke waren ge nomen naar aanleiding van deze dief stal. De gouverneur heeft hierop geant woord, dat het ontvreemde geld kort na ontdekking van de inbraak, op een bedrag van f 1574,35 na, was achter haald en dat de schuldigen, die niet Ds. Wagener besprak „Kerk en prediking Ds. J. F. Wagener heeft tijdens de vergadering van de classis Middel burg der Ned. Herv. Kerk, die te Mid delburg gehouden werd, een bespre king geleid over het onderwerp „Kerk en prediking", dat kort geleden ook in de landelijke vergadering van de mannenorganisatie „ln dienst der kerk" te Apeldoorn aan de orde ge steld is. Ds. Wagener merkte op, dat de ontmoeting met de kerk aller eerst tot uitdrukking komt in de we kelijkse eredienst. Van hieruit werd ook de vraag gesteld: Moet er in Ne derland anders gepreekt worden? een vraag, die in de kerk te allen tijde gesteld is en gesteld moet wor den. Er heerst een algemeen gevoe len van onbevredigdheid en men is bezorgd over de zogenaamde objectie ve prediking. Men wil terug naar de subjectieve prediking, die zich richt tot het individu. Ds. Wagener wees er op, dat er bo vendien in de kerk groepen zijn, die de klok willen terugzetten naar de PRODUKTSCHAP VIS EN VISPRODUKTEN Ir. Staf stelde scheepswerf te Manohwari in gebruik Woensdag heeft de minister van defensie ir. C. Staf bij onstentenis van de minister van zaken overzee, die door ambtsbezigheden zijn voor genomen reis naar Nederlands Nieuw- Guinea heeft moeten uitstellen te Manokwari een scheepswerf in ge bruik gesteld. Daarmee werd in Nieuw-Guinea een bedrijf geopend waaraan reeds vele jaren grote behoefte bestond: een inrichting om de gouvernements- en marinevaartuigen droog te zetten voor het uitvoeren van reparaties on der de waterlijn, het schoonmaken en schilderen, maar ook voor het bou wen van schepen. Tot dusver was men voor onderhoud en reparaties der grotere schepen van de koop vaardij of de marine aangewezen op Singapore of Hongkong. Sydney of Brisbane. Thans behoeft geen schip meer buiten Nieuw-Guinea in het dok te gaan. De scheepshelling is een dwars- helllng (Broadside Slipway) be staande uit 26 dubbele hellingba- nen waarop 26 helling wag ens, elk met een draagvermogen van 150 ton (gewichtstonnen). Hiermee kan een schip worden drooggezet met een leeg- of dokgewicht van 3600 ton en een lengte van 120 me ter. Ook een schip met een zeer grote diepgang kan opgenomen worden. Het fabrieksterrein is ca. 12.5 hectare groot, inclusief de opper vlakte van de scheepshelling. GOUD. In Frankfort stal een inbre ker het van talrijke gouden ^.tanden voorziene kunstgebit van een 72-jari- ge vrouw. Hij liet zijn eigen kunstge bit, dat niet één gouden tand bevatte achter. SCHOTEL. In het Franse Saint-Ouen vroeg een jongeman die werd ge keurd voor de militaire dienst, of hij kon worden ingedeeld bij de vlie gende schotels. STUDIE. Tijdens een echtscheidings zaak te Portland (V. S.) getuigde me vrouw Lorraine E. Hughes, dat haar man haar aanspoorde om elke avond een halve bladzijde ui» een woorden boek uit het hoofd te leren, zoals hij zelf deed en op die manier te stude ren om „een hem waardige echtgeno te te worden". Acht Volendammers niet ter garnalenvisserij Het bestuur van het produktschap voor vis en visprodukten heeft be sloten uit de reserve van het opvang- fonds voor zoute haring een kwart miljoen gulden beschikbaar te stellen voor reders die oude schepen afsto ten. De reders zelf zullen op grond van hun aanvoeren f 356.000 bij elk aar brengen. Deze 600.000 zullen dienen om aan eigenaren die oude schepen uit de vaart nemen, doen slo pen en in elk geval niet meer aan de Nederlandse visserij doen deelnemen, een premie van 15.000 per schip uit te keren. Aangezien het opvangfonds zoute haring een deel van het besommings aandeel van opvarenden bevat, werd besloten ruim 90.000 uit dit fonds te bestemmen voor een nader te be palen sociaal doel. Op de ljjst van af te voeren sche pen uit de haringsvisserij staan 40 bodems. Ter vergadering werd met zorg over het vervanginsgprogramma ge sproken. Op het ogenblik worden uit sluitend sunterloggers" gebouwd met veel groter capaciteit, dan de ge sloopte. Een commissie zal dit vraag stuk bestuderen. Het bestuur besloot 87 percent van het opvangfonds voor „verse haring zuid" te restitueren. Het gehele over schot van het opvangfonds „verse vis" van oktober 1956-maart 1957 zal worden terugbetaald. Vastgesteld werden de kwali teitseisen van mosselen en de standaard-capaciteitscijfers per visser voor de aanvoer. Een verzoek om de minimum prijzen van garnalen te verhogen, werd aangehouden fotdat dit Een scène uit ..Meisjesgymnasium", waarmee Het Middelburgs Dilet tanten Toneelde derde prys won in het Nationaal Landjuweel, met links mevrouw J. B. van VerreHaugard, die de prys kreeg voor de beste dameshoofdrol. vraagstuk urgent zal zyn. Besloten werd een verzoek van acht Volendamse vissers om toe gelaten te worden tot de garnalen visserij zonder aan de daartoe ge stelde eisen te voldoen, af te wij zen. Dit op grond van de overwe ging, dat men dergelijke verzoe ken nooit meer zal Kunnen weige ren ten nadele van de bestaande ganalenvissers. Medegedeeld werd, dat voor invoer van maatjesharing in West-Duitsland tot 1 augustus 1 miljoen mark be schikbaar is en nadien nogmaals 1 miljoen mark. Over het afremmen van te goedkoop vis-vervoer uit Duitsland is te Bonn volledige over eenstemming bereikt. tijd toen de verhouding van wet en evangelie op andere wijze gesteld werd dan tegenwoordig veelal het ge val is. Tegenover de»e groepen blij ken de progressieven te staan, die in derdaad een andere predikidg nood zakelijk achten met een open oog voor de moderne mens en diens pro blematiek. Men begeert hier een dui delijke taal ten opzichte en ten behoe ve van kerk en jeugd, kerk en sa menleving, de kerk en de buitenker kelijken. Men verlangt een prediking die verstaanbaar is voor de mens van nu. Aandacht werd ook gevraagd voor het feit, dat de prediking onderdeel van het geheel der liturgie is, voor de Hervormde Kerk wel het voor naamste onderdeel. Maar de eredienst geeft en vraagt meer dan alleen de preek: de lof en aanbidding, de belij denis en de dienst der gebeden vor mei samen met de preek het geheel der eredienst. Op deze inleiding volg de een geanimeerde discussie. Besloten werd om in september een vergadering tc honden van al le ambtsdragers in de classis Mid delburg. Waarschijnlijk zal dan aan de orde gesteld worden het vraagstuk der doopspraktijk. Bij de behandeling der ingekomen stukken werd besloten tot het sa menstellen van een commissie, die de vergadering van advies zal die nen voor het vraagstuk van de pre dikantstraktementen en de kleine gemeenten, onder leiding van ds. F. Don te Middelburg. Voorts overwoog de classis de voor stellen der Generale Synode tot wij ziging en aanvulling van de ordinan tiën der kerk. Deze wijzigingen wer den aanvaard, maar de groei van het apparaat der Generale Synode en de vele raden en commissies met de daaraan verbonden financiële lasten bleek de vergadering toch wel met zorg te vervullen. Besloten werd ook de aandacht van de Synode te vesti gen op de verhouding der Herv. Kerk tot de Herv. Gemeenten in België. Voor het mode ram en werden geko zen ds. E. Durkstra tot praeses, ds. Wagener tot assessor en ds. L. H. W. Theunissen tot quaesor. Voor het breed moderamen werden gekozen de heren J. Adriaanse, ouderling te Vlis- singen, A. J. Boogaard, ouderling te Grijpskerke, J. Vente vogel, kerk voogd te Vlissmgen, en J. de Kuiper, Poging tot moord op bijna blinde pensionhoudster acht jaar geëist Tegen de 45-jarige gedetineerde bor denwasser (ex-legionatr). B. N. C. S. heeft de officier van justitie bij de rechtbank te Amsterdam dinsdagmor gen wegens poging tot moord op de 62-jarige bijna blinde pensionhoud ster, mevrouw J. H. Pot—Van Delft uit de Marnixstraat te Amsterdam, acht jaar met aftrek van het voorar rest geëist. De verdachte, die ln me vrouw Pots pension woonde, had 12 januari j.f. de pensionhoudster op de zolder overmeesterd met de be doeling de vrouw van haar portcmon- naie te beroven. De dame bad echter kans gezien haar op de zolder slapen de dochter te hulp te roepen, waar door S. zijn plan niet kon volvoeren. Anna Blaaman ontving P. C. Hooftprijs De directeur-generaal voor de kunsten en de buitenlandse culturele betrekkingen, mr. H. J. Reinink, heeft woensdagmiddag namens de minister van onderwijs, kunsten en weten schappen aan de schrijfster Anna Blaman de P. C. Hooftprijs voor 1956 uitgereikt. Nieuwe leden Academie van Wetenschappen Bij Koninklijk Besluit zijn bekrach- n Et. Eruit, irof. dr. G. de 1 tigd de benoemingen van de heren A. W. Meyling, tot lid, en van de heer dr. w. Adam, tot >rof. dr. N. ^rof. dr A. W. rof. dr. P. Herk, gewoon corespondent van de afdeling natuur kunde der Koninklijke Nederlandse Academie van Wetenschappen. diaken te Middelburg. Als visitator- provinciaal werd gekozen de heer P. Wijkhuis te Biggekerke Voor de clas sical commissie voor het opzicht werden aangewezen ds. I. P. van 't Hof en ouderling A. Leijnse, beiden te Ritthem. Onder leiding van ds. Van 't Hof werd in de Engelse kerk het morgen gebed gehouden. OPMERKELIJK MIDDELBURGS SUCCES Ook de beste dameshoofdrol (Van een speciale verslaggever.) In het Nationaal Landjuweel, een wedstrijd voor amateur-toneel verenigingen, die in juni van het vorig jaar ter gelegenheid van de Pieter Langendijk-herdenking door de vroegere rederijkerskamer en thans „Sociëteit trouw moet blijc- ken" te Haarlem is ingesteld, is aan Het Middelburgs Dilettanten Toneel te Middelburg de derde prijs toegekend en aan mevrouw J. B. van Verre-Hangard van deze ver eniging de prijs voor het vervullen van de beste dameshoofdrol. Dit Is donderdagmiddag medege deeld tijdens de academische slui tingszitting van het Landjuweel, die in net stadhuis te Haarlem is gehou den. Er zijn verder ln drie delen van ons land Haegchspelen of voorwed strijden gehouden. In de groep Ne derland Zuid (ten zuiden van de lijn Den Haag-Utrecht-Arnhem, waar 16 van de honderden verenigingen waren uitgenodigd, zijn twee van de vier persoonlijke prijzen ten deel gevallen aan Zeeuwen. De heer Jo de Block van het Reizend Zeeuws Volkstoneel uit Hulst, die de hoofdrol in het blij spel van Molière, „De ingebeelde zieke" vertolkte, ontving de eerste prijs in afdeling hoofdrollen heren. Mevrouw Van Maanen-Cohen Ter vaart, lid van Onderling Kunstgenot te Goes kreeg de tweede prijs m de afdeling hoofdrollen dames. Zij ver vulde in „Boeven en Madeliefjes" de rol van Flossie. Het Middelburgs Dilettanten Toneel was op 15 mei naar Haarlem geko men met „Meisjesgymnasium" van Ladislaus Fodor en hiermee heeft het de derde prijs gewonnen. Er waren 11 toneelverenigingen uit ons land uitgenodigd om aan het Landjuweel deel te nemen en verder de drie win naars van de Haegchspelen. Winnaar van het nationaal Landju weel is geworden de „Haarlemse To neelclub" uit Haarlem met de voor stelling „The Country Girl" van Clif ford onder regie van Wim Paauw. Deze vereniging kwam in het bezit van het door koningin Juliana be schikbaar gestelde Juweel (hoofd prijs) en is thans gerechtigd een Landjuweel uit te schrijven. Tweede werd de letterlievende vereniging „Jan Cremer", eveneens uit Haarlem, met „Het Onbewoonde Eiland" van A. Defresne, onder regie van Henk Bakker en Het Middelburgs Dilet tanten Toneel werd derde. De uitreiking der prijzen geschied de in tegenwoordigheid van een groot aantal genodigden. Oordeel van jury. Elise Hoomans gaf namens de jury een verslag van de toneel wedstrijd. Na eerst het oordeel over de Haarlemse verenigingen, die de eerste en tweede prijs had den gewonnen, gegeven te hebben, H.M.D.T. sinds 1926 H H.M.D.T. werd opgericht op s 16 april 1926 door enkele oud- leden van de Middelburgse h.b. H s.-club „Rethorica". In de 31 H jaar van zijn bestaan heeft H. H M.D.T. diverse opvoeringen gebracht van stukken van be- H kende schrijvers, onder wie Shaw, Priestley, Somerset E Maugham, A. de Hertogh en H vele anderen. De Middelburgse j§ tonelisten wonnen in 1955 het 1 Zeeuws Landjuweel. De ver- s eniging treedt sinds enkele ja- ren elke zomer op tijdens de m Gentse feest week in de Ko- 1 ninklijke Schouwburg te Gent 1 in uitwisseling met de Konink- s hjke Maatschappij „De Melo- manen". HM.D.T, werd ook opgenomen in de orde der eer- j§ H volle onderscheidingen van het Belgisch Nationaal Toneelver- §1 bond, afdeling Oost-Vlaande- H ren. f§ De Middelburgse toneelver- M eniging speelde thans voor het m Nationaal Landjuweel „Meis- jesgymnaslum" van Fodor on- der regie van de heer B. A. H van Verre. iniinnmimiiiiunniinmimioiiiniBiiimimnnRiDinnniimninaanmr zelde Elise Hoomans oon., dat de regisseur van de Middelburgse vereniging, Bart van Verre, een goede greep heeft gedaan door het begin van het stuk „Meisjes- gymnasium". dat in 1930 is ge schreven, te verplaatsen naar het begin van deze eeuw. De opvoe ring mnntte uit door grote sponta niteit, door haar rondborstige lei ding. door een gevoel van eenvoud en zin voor hnnior. De prijs voor de beste damcshoofdrol verdiende mevrouw Van Verre uit Middel burg volkomen. Zij vervulde de rol v"n Clothilde Wimmer met een fijn ontwikkeld gevoel voor nuan cering en met subtiel begrip voor de tragiek van de ouder wordende lerares, aldus het oordeel van de jury. Een Amcrik: lang verte brlek: „De best leven." In die rubriek heeft ook de Duitse bondskanselier dr. Konrad Adenauer een bijdrage geleverd. Hij schreef: „Als jongen kreeg ik een goede raad van mjjn vader, die my altijd voorhield: Wat Je doet. moet je goed doen. Studeren w Ie voornaam ste plicht. Laat niets je daarbij storen. Jongen, zelfs al schieten ze een kanon naast Je af. Op de universiteit blokte ik hard. dag en nacht, cn nis ik slaap kreeg, dacht ik aan de raad van myn vader. Ik haalde een emmer ijskoud water, deed mijn schoenen en sokken uit en leerde met blote voeten ver der. Als de «laap mij te machtig werd. hield ik mijn voeten in het water cn dan waa ik weer klaarwakker. Dank zij deze manier van doen maakte ik mjjn studie af in drie jaar in plaata van vier Toen ik al burgemeester van Keulen was. dacht Ik ook nog vaak aan de goede raadgevingen van mijn vader. Als ik een wethouder te gen mij kreeg, herinnerde ik mij vaders woorden en het resultaat was altijd, dat ik mijn zin kreeg." Isschien heeft de nu eenentach- tigjarige Adenauer ook weer aan die „beste raad van zQn le ven" gedacht, toen hij dezer dagen in de Verenigde Staten was om met Amerika's president Eisenhower van gedachten te wisselen over actuele problemen. Het was niet alleen voor dc gezelligheid, dat hij eerst naar Ei senhowers boerderij in Gettysburg en later, met de president, naar Washington vloog om over die dingen te praten. Hij had zo zijn eigen ge dachten over allerlei onderu M lerwerpen. *va.t Snn pian, du Amerikaanse jr~ sident te polsen over diens mening indien er een verschil van inzicht zijn. zijn best te doen om do Ameri kaanse president voor zfln opvatting te winnen. „Wat Jc doet. moet je goed doen", zei hij wellicht tegen zichzelf. „Laat niets je storen, jongen, zelfs al schieten ze een kanon naast je af." Nu was er geen gevaar van kanon schoten te duchten, daar in Washington. Eerder het tegen deel. De Amerikanen zyn Immers druk in de weer, om, met hun bond genoten, de Russen halverwege tege moet te komen in het ontwapeninga- overleg". Wat Adenauer ongerust maakte was, dat misschien wel een akkoord met de Russen zou worden bereikt over de ontwapening, maar dat daarbij zou worden vergeten, hoe dc verdeeldheid van Duitsland in een westelijk en een oostelhk deel een bron van gevaren voor de vrede bljjft. Door met Eisenhower flink op het pro bleem te ..studeren" en alle zeilen van zijn intelligentie by te zetten, is het hem nu gelukt, om de belde kwesties aan elkaar te koppelen. In het geza menlijke communiqué, dat woensdag de voorpagina's van de kranten ver sierde, werd gezegd dat pas een alles omvattende ontwapeningsovereen komst met de Sowjet-Unie kan wor den gesloten, nadat het probleem van de Duitse hereniging is opgelost. Voor de Duitsers en voor allen, die de Duitse verdeeldheid als een gevaar voor de vrede beschou- bevat het communiqué van de besprekingen tussen Adenauer cn Eisenhouwer dus goed nieuws. Ade nauer heeft in Washington nog eraan toegevoegd, dat het sluiten van een eerste overeenkomst betreffende ont wapening misschien de geschikte tijd is voor een conferentie van de minis ters van buitenlandse zaken van de grote vier over Duitsland hereniging. Over deze aangelegenheid zullen de Verenigde Staten met de Britse cn óc Franse regering van gedachten wis selen. Trouwens: president Eisenho wer heeft er de nadruk op gelegd, dat geen maatregelen op het gebied van de ontwapening in Europa zullen wor den getroffen zonder dë goedkeuring van de bondgenoten in de Noordat - lantische Verdrags Organisatie. De Duitse bondskanselier heeft on getwijfeld in goede stemming de te rugreis naar Bonn aanvaard. Met op timisme gaat hij een andere stemming tegemoet: de algemene verkiezingen die dit jaar in de Bondsrepubliek wor den gehouden. En waarschijnlijk zal hij het niet laten bil deze eerste, in Washington verrichte stunt. Hjj zit misschien al op iets nieuws te stude ren. Want ook voor de algemene ver kiezingen geldt vader Adenauers raad: „Wat je doet. moet jc goad doen". DR. KONRAD ADENAUER ...adviezen in V„S.... Spaarbankbond slicht „Honderd-gulden club" De Nederlandse spaarbankbond, die volgende week 50 jaar bestaat, be gint een nieuwe vakantie-spaaractie. Men kan lid worden van een „hon- derd-gnlden-club", waarhij men zich verplicht in 49 weken een bedrag van honderd galden te sparen. Voor de twee gulden die per week Êestort moeten worden verzuim 'tekent uitsluiting van verdere deel neming worden zegels uitgekeerd die op een deelnemerskaart geplakt worden. De 50ste zegel krfat men voor half geld, de kaart is dan vol «n de honderd gulden kunnen opgc-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 5