it Nieuwe gebouwen van de N.C.B. te Sas van Gent in bedrijf gesteld Wanneer u DE VIJF RIETVINKEN WALCHEREN LANDB0UWHUISH0UDSCH00L TE 'S H.-ARENDSKERKE GEOPEND VIER TON BESCHIKBAAR VOOR LAGERE TECHNISCHE SCHOOL VRIJDAG 31 MEI 1957 PROVINCIALS ZEEUWSE COURANT DOOR COMMISSARIS DER KONINGIN IN ZEELAND Grootste en modernste bedrijf voor brouwgerstbewerking ter wereld In tegenwoordigheid van lal van autoriteiten op landbouwgebied zyn woensdagmiddag de nieuwe bedrijfsgebouwen van de Coöperatieve Handels vereniging der Noordbrabantse Christelijke Boerenbond te Sas van Gent in gebruik genomen. De officiële inbedrtjfstelling geschiedde door de commis saris der koningin In de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, die een handel in het schakelhuis overhaalde. In 1954 woedde een zware brand in het bestaande gebouw, dat daarna werd herbouwd en uitgebreid. Tevens werden enkele nieuwe magazijnen gebouwd, vooral met het oog op de grote vlucht die de bewerking van brouwgerst In het Sasse bedrijf had genomen. De C.H.V. beschikt thans in Sas van Gent over het grootste en modernste brouwgerstbewerkingsbedrijf ter wereld. Burgemeester P. V. M. Vercauteren uit Clinge, onder-voorzitter van de C. H.V., verwelkomde het gezelschap in de grote hal van het nieuwe bedrijf, die met bloemen en guirlandes was versierd. In het bijzonder richtte spre ker zich in zijn begroetingswoord tot de commissaris der koningin, jhr. mr. A. P. C. de Casembroot, en het lid van Gedeputeerde Staten, de heer M. J. van Poelje. Voorts waren o.a. aanwe zig, de heer G. W. Moonen, voorzitter van de C.H.V. en vertegenwoordigers van de Z.L.M., de C.B.TJB. en van zus terorganisaties. De neer Vercauteren ging uitvoerig in op het ontstaan en de groei van de Coöperatieve Handelsvereniging der N.C.B. in Zeeuwsch-Vlaanderen. Spre ker wees er op, dat deze streek de ba kermat is geweest van de coöperaties, maar in later jaren overvleugelden andere gebieden Zeeuwsch-Vlaande ren. Omstreeks 1930 hebben wij deze achterstand langzamerhand ingehaald want toen werd besloten tot de op richting van een groot magazijn in Sas van Gent, aldus spreker. De heer Vercauteren bracht dank aan de directeur van de C. H.V. in Zeeuwsch-Vlaanderen, de heer C. van Kampen, die geduren de een groot aantal jaren de groei en bloei van het bedrijf heeft mee gemaakt. Omzet van rond 1.5 miljoen veiling „Kapelle-Biezelinge" Algemene vergadering op 8 juni Tijdens de algemene vergadering van de veilingvereniging .iKapelle- Biezelinge en Omgeving", die zater dag 8 juni aanstaande gehouden zal worden in café „De Veiling", zal on der meer een bestuursvoorstel aan de orde komen om inplaats van 1 zoals reeds was besloten, iy2 van het bruto geveilde bedrag over het boekjaar 1956-1957 bij te schrij ven op de ledenrekening. De agenda bevat voorts nog een voorstel tot aankoop van grond. Verder zal aan de orde komen rekening en verant woording over het boekjaar 1956- 1957, alsmede de vaststelling van de contributie en vaststelling vei lingpercentages. Het bestuursvoor stel is leden: grote veiling 3 klei ne veiling 5 en boomgaarden 2 gastleden: grote veiling 5 en kleine veiling 7 Verder zullen er weer mededelin gen gedaan worden over de regelin gen der koeltarieven, sorteer- en pakstationtarieven, alsmede embal lageregelingen. Het boekjaar van de veiling is sluitend met een netto batig saldo van 55.072,38. De exploitatiereke ning geeft in debet en credit een totaal aan van 394.871,23. De ex ploitatie van het koelhuis brengt 'n nadelig saldo van 29.340,43 en de exploitatie van het sorteer- en pak- station sluit met een voordelig saldo van 4.072,28. De balans geeft een totaal aan van 1.212.871,67. De omzet aan geveilde produkten bedroeg het afgelopen boekjaar 7.839.071,26 tegenover 6.376.73878 in het voorgaande jaar. De omzet bereikte dus een record van bijna anderhalf miljoen gulden. Twee gewonden bij botsing op Middelburgs kruispunt. Donderdagmorgen zijn op het kruispunt Vlissingsesingel en Poclen- daelesingel te Middelburg een Belgi sche personenauto en een Belgische motorrijder tegen elkaar gebotst. Bij deze botsing werden twee personen dusdanig gewond, dat zij naar het ziekenhuis te Middelburg overge bracht moesten worden. De personenauto, die bestuurd werd door J. B. van R. uit Gent, kwam de Poelendaelesingel afgere den, terwijl op hetzelfde moment de motor, bestuurd door H. T. vanaf de Vlissingsesingel naderde. De motor rijder verleende geen voorrang aan de auto, waardoor een botsing volgde. De motorrijder werd van zijn voer tuig geslingerd, terwijl één der inzit tenden van de personenauto eveneens gewond werd. Onmiddellijk waren ter plaatse de Middelburgse artsen J. C. B. Simons en P. C. J. van der Slikke, die hier dicht in de buurt wonen. Ook werd eerste hulp verleend door de ge meente-geneesheer. dokter W. W. Stevens.' terwijl ook de commissaris van politie, de heer M. A. Reneman aanwezig was. Met de ziekenauto werden de beide slachtoffers, van wie de motorrijder vrij ernstig gewond was, naar het ziekenhuis vervoerd. De motor werd zwaar beschadigd, terwijl de personenauto aan de ach terzijde werd ingedeukt. Rectificatie In het verslag van onze parlemen taire redacteur over de dinsdag in de Eerste Kamer gehouden debatten, werd de P.v.d.A.-afgevaardigde jhr. mr. T. A. J. W. Schorer uit. Middel burg abusievelijk als C.H.-lid aange duid. Deze storende fout willen wij hierbij gaarne rectificeren. Uitbreiding Vervolgens belichtte ir. H. Steen bergen, algemeen directeur van de C. ~.V., de technische zflde van het be drijf. Sprekende over de uitbreiding van de graandrogerijen vestigde spre ker er de aandacht op, dat het gebruik van combines hoge eisen aan net be ker er d drijf heeft gesteld. Immers, in een korte spanne ttjds werd het graan ge maaid en gedorst. De C.H.V. moest daardoor haar droogcapaciteit, die thans 960 ton per etmaal bedraagt aanzienlijk opvoeren. De heer Steenbergen deelde mede, dat de aanvoer steeds groter wordt: tijdens de topdagen tn het seizoen 1955-1956 bedroeg deze 750 ton, ter wijl In het seizoen 1956-1957 de 1000 ton reeds werd gehaald. Voorts is er opslagruimte voor 10.000 ton graan. Thans wordt ook veelvuldig gebruik gemaakt van buitenluchtkoellng, waardoor het drogingsproces geleide lijker verloopt, aldus spreker. Ir. Steenbergen ging voorts die. In op de kwestie van de brouwgerst- teelt. Tot 1935 was er aan de verbete ring van de gerstteelt weinig of niets gedaan, maar door de grote vlucht die deze teelt in de dertiger jaren nam, voldeed dit Zeeuwse product niet meer aan de kwaliteitseisen. Na 1935 verbood het provinciaal bestuur de verbouw van wlntergerst, zodat men wel op andere soorten moest overstap pen. Het bleek dat men goed had ge schoten, want binnen enkele jaren veroverde de teelt van brouwgerst in Zeeuwsch-Vlaanderen een uitzonder lijke positie in Nederland. Het zwaar tepunt van de brouwgerstteelt ligt thans in Zeeland, aldus lr. Steenber gen. De commissaris der koningin wees er op, dat inbedrjjfstelling van de nieuwe gebouwen een belangrijke ge beurtenis was voor de C.H.V. en niet ln het minst voor de N.C.B. In een geestig speechje vestigde spreker er de aandacht op, dat deboerenstand in Zeeuwsch-Vlaanderen zeker niet ten achter komt bij andere gebieden, zo als men boven de Moerdijk graag ge looft. Tenslotte feliciteerde jhr. De Ca sembroot de C.H.V. met de nieuwe ge bouwen, waarna het gezelschap zich naar het schakelhuis begaf. Hier haalde de commissaris een handel over, waardoor het bedrijf In werking werd gesteld. Na een rondgang door de gebouwen, verenigde het gezel schap zich aan een diner, waaraan nog verscheidene sprekers het woord voerden. MIDDELBURG Ballon kwam terecht in Franse stad Rennes Bijna 650 ballonnen zijn tijdens de viering van koninginnedag te Middel burg de lucht ingelaten. Zoals bekend werd deze wedstrijd gehouden ten ba te van het Prinses Beatrix Poliofonds. De winnende ballon werd gevonden op ruim 500 km afstand van de Zeeuwse hoofdstad en wel in de Franse stad Rennes, welke stad in de laatste wereldoorlog, kort na de landing der geallieerden in Normandië, in het nieuws kwam. De ballonnen van de prijswinnaars zijn allen verder geko men dan de rivier de Seine. Bij het comité werden in totaal van 197 stuks de vindplaatsen gemeld. De dichtstbijzijnde ballon werd gevonden in Souburg; verschillende meldingen kwamen verder nog uit Zeeuwsch- Vlaanderen, West-België en een groot aantal uit Noord-Frankrijk. Gerangschikt naar de afstand zijn de prijswinnaars: de nummers 602, 461, 341, 523, 362, 625, 631, 613, 340 en 330. De actie voor het poliofonds heeft 593.25 opgebracht. Curatorium gymnasium B. en W. van Middelburg stellen de gemeenteraad voor om over te gaan tot de benoeming van een lid voor het college van curatoren over het gy nasium als gevolg van het overlijden van ds. P. J. F. van Voorst Vader. B en W. hebben de volgende aanbeve ling opgemaakt: 1 ds. W. Dijckmees- ter, 2 ds. I. J. van Houte, beiden te Middelburg. Kerkeraadscommissie Koorkerk De kerkeraadscommissie-Koorkerk te Middelburg werd met een drietal ouderlingen uitgebreid. Op voor dracht van het bestuur der vereni ging van Vrijzinnig Hervormden, werden ln verband hiermede door de centrale kerkeraad van de Hervorm de gemeente tot ouderling benoemd, de heren A. J. Guiran, A. P. Leen- houts, thans diaken, en ir. J. G. Snip, terwijl in de plaats van diaken A. P. Leenhouts tot diaken werd beneomd de heer D. C. Steur. Molenwaterconcert door Middelburgs Muziekkorps Vanavond (vrijdag) geeft het Mid delburgs Muziekkorps onder leiding van Piet de Rooij om acht uur een concert in de muziektent op het Mo lenwater. Het programma luidt als volgt: 1. The mad major, K. A. Al- ford; 2. Marinarella, ouverture, J. Fucik; 3. Sinfo nia a Alegro, b An dante, c. Presto, J. C. Ba'ch-arr. A. Meijns; 4. Suite Oriëntale a les Baya deres, b. Au bords du Ganges, c. Les Almées. d. Patrouille, F. Popij; 5. Fantaisie duo voor twee clarinetten, A. Delbeek, solisten de heren Baren- drecht en De Rijke; pauze; 6. The gladiator, Farenele, H. Blankenburg; 7. Luna wals uit operette Frau Lunn, P. Lincke; 8. Fragmenten uit de ope ra Carmen, G. Bizet; 9. In Dulce Ju- bilo, mars van Jan Morks. RAAD WESTKAPELLE Geen geld voor interieur van te bouwen noodschool Maandagavond vergaderde de vol tallige raad van Westkapelle onder voorzitterschap van de burgemeester mr. M. Tydeman. Aan de orde was de eventuele toetreding tot de gemeen schappelijke regeling Zeeuwsche Mu ziekschool. De voorzitter wees op het belang van toetreding, het grote be zwaar is echter dat het een ingrij pende financiële aangelegenheid is. Met algemene stemmen werd beslo ten op dit moment niet toe te treden. Voorts werd van gedachten gewis seld over de aankoop van gronden, gelegen in het uitbreidingsplan. Waar mogelijk, zal hiermee worden voort gegaan. Van de school met de Bijbel was een verzoek ontvangen f 3.000. beschikbaar te stellen voor het inte rieur van een te bouwen noodschool, in verband met de grote uitbreiding van Ambonese leerlingen. De raad was van mening dat dit een zaak is van Ambonezenzorg. Men was er met uitzondering van de heer P. K. v. Rooijen (c.h.) tegen, dit bedrag be schikbaar te stellen. VLISSINGEN Voor verkeer gesloten Van 3 juni tot en met in ieder ge val 22 juni en zo nodig langer zullen in Vlissingen enkele straten voor het verkeer gesloten worden. Voetgan gers zullen deze straten wel mogen gebruiken. Het gaat om het gedeel te Bonedijkestraat, dat gelegen is tussen Singel en Sottegemstraat en om het gedeelte van de Schuitvaart- gracht, dat gelegen is tussen Nijver heidsstraat en Sottegemstraat. Examen Geslaagd voor scheepswerktuigkun- dige diploma A, met lof, de heer J. Roselaar, leerling van de „De Ruyter- school" te Vlissingen. SEROOSKERKE (W.) Vergadering suppletiefonds „Draagt Elkanders Lasten" Onder voorzitterschap van ds. W. Oosthoek werd in Serooskerke de jaarvergadering gehouden van het suppletiefonds „Draagt Elkanders Lasten" tot ondersteuning van gees- tes- en zenuwzieken uit de midden stand. die verpleegd worden in de stichting „Vrederust". Bij de opening herdacht de voorzitter de overleden bestuursleden de heren L. Wisse te Aagtekerke en J. den Hamer te Ter- neuzen. De jaarrekening gaf een totaal aan van 4882,69, waaronder een batig slot van 231,19. Aan contributie en vrije giften werd ontvangen 2952.24. Uit het jaarverslag bleek dat aan steun werd uitgegeven 2804,50. Op 31 december 1956 telde de vereniging 2083 leden. Door de ijver van de propagandist, de heer Haverhoek is het ledental in 1956 met 290 gestegen. Dé aftredende bestuursleden, de he ren J. Hamelink Ez. te Wemeldinge en P. Kesteloo te Serooskerke (W.) werden herkozen. In de vacature L. Wisse werd gekozen de heer J. Wisse Lz. te Serooskerke (W.) en in de va cature J. den Hamer de heer E. den Hamer te Axel. Wegens het niet aan nemen door de heer Van Doorn te Scherpenisse, die in de vorige verga dering was gekozen, werd de heer Benschap Knook te St. Maartensdijk benoemd. Visakte Met ingang van zaterdag l Juni zijn de lopende visakten voor de binnenvisserij niet meer van kracht. Met Ingang van die datum moet men z-ch dus voorzien hebben van een nieuwe akte. Universitair examen Geslaagd voor het doet. examen ge neeskunde 2 de heer C. Z. Salomé te Kortgene. t Advertentie) OOOOOOOOOOOOOOO O O O hoofdpijn heeft, verkouden of grieperig bent, neem dan het middel, waarvan U de zeker heid hebt dat het U een maximum aan pijnstillende, heilzame werking biedt zon der nadelige invloed, nl. Aspirin*). Aspirin*) bestaat uit één enkelvoudige stof (Aspirin*) en niets anders) gecompri meerd tot een gemakkelijk en snel uiteenvallend tablet. Het Bayerkruis op ieder tablet is een garantie voor echtheid, zuiverheid cn con stante samenstelling. gedeponeerd handelsmerk iviocd, nl. i- W OOOOOOOO O O O O O O LAATSTE NIEUWS In Algerijns dorp werden 275 mannen gedood. Een bende van het Algerijnse Na tionale Bevrijdingsfront (F.L.N.) beeft gisteren een aanval gedaan op het dorpje Meloeza op 180 km ten zuid oosten van Algiers en de 275 mannen uit het dorpje allen de keel afgesne den. Geen enkele meerderjarige man werd gespaard bij deze slachting die plaatsvond voor de ogen van de vrou wen en kinderen van het dorpje. De vrouwen en kinderen vluchtten daarna uit het dorpje naar Bordj Bou Arreidj, 45 km meer naar het noord-westen en plaatsten zich onder de bescherming van het Franse leger. Geloofd wordt, dat deze massa moord voortgekomen is uit naijver tussen het Nationale Bevrijdingsfront en-de Algerijnse Nationale Beweging, een oudere en minder extremistische nationale groepering. (United Press) BLIJDE DAG VOOR C.B.T.B. Jnspectrice N.O. verrichtte feestelijke ingebruikneming De sleutel, waarmee de inspectrlce van het Nijverheidsonderwijs, mej. E. E. M. Bergervoet, woensdagmiddag de nieuwe Christelijke Landbouw- huishoudschool te 's Heer Arendskerke officieel opende, zat vernuftig In een reuzen-spin van karton en papier, die een „web" over de gehele buitendeur had gespannen. Eigenlijk vond de Inspectrlce het een beetje „griezelig", toen Adrie Karelse liuar een klein formaat stoffer en blik overhnndigde met de mededeling, dat dit de „gereedschappen" waren om het imitatie-insect van de deur te vegen en zo de toegang voor de vele genodigden en belangstellenden vrij te maken. Maar dit gevoel was ken nelijk geheel verdwenen, toen mej. Bergervoet vlak achter de ingang werd verrast door de In Zeeuws boerenkostuum geklede Corrie Schrler, die haar een ander stoffer en blik aanbood, verlucht met foto's van dit schoolgebouw van de Christelijke Boeren- en Tuindcrsbond. Voordat de stoet tussen een haag van in het wit gestoken meisies naai de deur van de school wandelde, was er in het Verenigingsgebouw een bij eenkomst belegd, waar tal van spre kers en spreeksters het pas geïnstal leerde bestuur van de school, de pro vinciale leiding van de C.B.T.B. en docenten hun gelukwensen kwamen overbrengen. De voorzitter van de Zeeuwse C. B.T.B., de heer C. de Putter, heette hier alle aanwezigen van harte wel kom. Hij herinnerde er aan. dat de weg tot deze tweede chr. landbouw- huishoudschool in Zeeland die ln september gevolgd wordt door een derde te Brulnlsse niet altijd over rozen was gegaan. „Toch zijn de meeste wolken van stagnatie weer voorbijgetrokken en konden de meis jes reeds in september van het vorig jaar hun Intrek ln de school nemen aldus de heer De Putter, die in het bijzonder zijn tevredenheid uitsprak over de medewerking van de ge meente 's Heer Arendskerke. Hierna ging hij over tot het installeren van het schoolbestuur. Aan de voorzitter van dit bestuur de heer C. Blaauw, droeg de heer De Putter daarbij on der hartelijke gelukwensen de school in gebruik over. De overige bestuurs leden zijn de dames P. C. op 't Hof Frederiksen van Kapelle, M. Plan- tingavan Veldhuyzen van 's Heer- Arendskerke, J. RóuwEckhardt te Goes en de heren J. Blok te Borssele, L. Bosselaar te Ellewoutsdijk. S. de Feijter en A. M. van Iwaarden te Nieuwdorp en C. P. Koeman te Wol- faartsdijk. Bij het aanvaarden van het school gebouw beloofde de heer Blaauw, dat het bestuur in gezamenlijk over leg alles zal doen. wat kan strekken tof de maatschappelijke vorming van de meisjes. Hij legde daarbij nog eens nadruk op het woord „christe lijk", dat als eerste genoemd wordt in de titel van de school en onder streepte de stelling, dat men reke ning dient te houden met de gods dienstige aanleg van het kind. pand in ontvangst, om dit even later aan dn directrice van de school, mej. A. v. d. Wetering in gebruik te ge ven. In hartelijke bewoordlgen dank te deze hiervoor en verzekerde het bestuur, taak en streven van het VL1SS1NGSE RAAD VERGADERDE Zonder op- of aanmerkingen heeft de Vlissingse raad woensdagmiddag en kele belangrijke besluiten genomen. Zo stelde de raad een krediet van 409.000 beschikbaar voor de bouw van de eerste fase van de houten la gere technische school. Deze school zal verrijzen op een terrein tussen de Koudekerkseweg en de (verlengde) Vredehof laan. De wekelijkse zaterdagmarkt voor Vlissingen is nu definitief, want de raad besloot definitief een weekmarkt in te stellen, die gehouden zal worden op de Oude Markt. Hiervoor werden vastgesteld een verordening op de weekmarkt in de gemeente Vlissingen en een verordening op de heffing en invordering van marktgelden in de gemeente Vlissingen. Goedgekeurd werden de rekeningen over 19o4 van de gemeentelijke instel ling voor maatschappelijke zorg, van het gasthuis, van het badbedrijf. van de vee- en vleeskeuringsdienst, van het woningbedrijf, van de gemeentelij ke reinigingsdienst, van het grondbe drijf en van het vismijnbedrijf. Aan de stichting Ziekenvervoer Vlissingen werd een renteloze geldle ning van 22.500 verstrekt voor de aanschaffing van een nieuwe zieken auto. De heren W. Poppe en J. Post, wet houders, werden aangewezen als ver tegenwoordigers van Vlissingen in het bestuur van de stichting Zeeuwse Vis- serijschool. De heren J. Post. J. P. Ventevogel, P. L. Abrahamse, G. J. M. de Greef en M. Schreuder werden be noemd tot bestuursleden van de stich ting Medisch Centrum Vlissingen. Voor het uitbreidingsplan Paau- wenburg ten westen van de Vlis- singsestraat werd een aanvullend krediet van 25.000 beschikbaar gesteld. De heer ir. -J. H. Krletemetfer vroeg hierbij of het mogelijk Is dat de raad binnenkort het een en an der van de plannen te zien krijgt. Wethouder M. A. van Popering zegde dit toe. B. en W. werden gemachtigd tot het laten verbreden van de Oost-Sou- burgseweg en de Edisonweg. Hiervoor werd een krediet van 4500 verleend. Met de bank voor Nederlandse Ge meenten werd een geldlening van 463.800 aangegaan. Tijdens de rondvraag wees de heer H. van Rooijen (c.h.) er op, dat de werkzaamheden voor de aanleg van een speelplaats bij de kleuterschool ln de Wilhelminastraat gestaakt zijn in verband met de bestedingsbeperkin gen. De heer Van Popering antwoord de. dat de aannemer aan dit werk be gonnen was zonder dat er een op dracht was verstrekt. Verwacht mag echter worden, dat dit werk aan het einde van het jaar voltooid zal wor den. Bij de aanvang van de vergade ring werd de secretaris, de heer A. de Beijl. die onlangs benoemd werd tot Ridder in de Orde van Oranje- Nassau, door burgemeester mr. B. Kolff gefeliciteerd met deze konink lijke onderscheiding. Ook de heer J. Marijs (a.r.), die namens dc raads leden sprak, wenste de heer De Beijl van harte geluk. lundhouwhulfthoudondcrwijs aan te sluiten op de behoeften van het meisje zo goed mogelijk in prak tijk te zullen brengen. HET MEISJE IN HET GEZIN. Na een korte pauze waa het woord aan mej. Bergervoet. In een toe spraak, die met name on de toe komst was gericht, zette de inspec trlce de taak van net meisje ln het gezin uiteen, welke met de moderne Hulpmiddelen en methodes en vooral door het huidige hulshoudonderwijs aanmerkelijk verlicht kan worden. „Het is onze opgaaf om dc leerlinge lets mee te geven, wat onder alle omstandigheden onmisbaar Is", zo meende spr. Zij gewaagde daarbij van do sterk veranderde wereld, ook op dit gebied. Met een woord tot dc meisjes en het personeel beëindigde mej. Bergervoet haar openingstoe spraak als volgt: „Moge de school een gestadige bloei hebben en allen hun werk met enthousiasme verrich ten". GELUKWENSEN. Tal van genodigden beklommen hierna nog de katheder voor het overbrengen van hun felicitaties. Zo luisterde men naar dc heer Joh. Vcr- kuill, vertegenwoordiger van de lan delijke C.B.T.B., die ac Zeeuwse af deling en zichzelf geluk wenste met deze oim mens L Ned. Christelijke Landarbeldersbond en de plaatselijke afdelingen was het woord aan de heer H. van Wensen, die werd gevolgd door de heer H. Wolfert van Waarde, uit naam van de Zuid-Bevelandse C.B.T.B. en mevr. Blaauw van 's Heer Arends kerke. ais vertegenwoordigster van de Chr. Boerinnen en Plattelands vrouwenbond. de Chr. Plattelands meisjes en de Ned. Christen Vrou wenbond. Burgemeester D. M. Vermet van 's Heer Arendskerke voerde het woord als representant van de ge meentebesturen uit de omtrek. Als blijk van waardering bood do burge meester een groot schilderij ten ge schenke aan. Vervolgens maakte de directrice van de Chr. Landbouwhulshoud- school te Middelburg, mej. A. M. Boudellng van de gelegenheid ge bruik om haar felicitaties over te brengen uit naam van de huishoud scholen ln de wijde omgeving. In het verdere verloop van haar speech richtte zij zich met een speciaal af scheidswoord tot mej. Bergervoet, die binnenkort Zeeland als haar in- spectlegebled gaat verlaten. Zil dankte mede namens het provinciaal bestuur van de C.B.T.B. en de schoolbesturen de scheldende voor haar adviezen en bood haar een boe- kenbon aan. Nadat de architect ir. P. J. 't Hooft, en de aannemer, de heer J. v. d. Linde, nog hadden gesproken, kwamen tenslotte Piet Katsman uit Wolf aartsdijk en Coby Harthoorn hun gelukwensen voor de leerlingen van de Chr. Lagere Landbouwschool en de eigen leerlingen overbrengen, die de eerste vergezeld liet gaan van een schilderij. Na een dankwoord van de heer De Putter brachten de meisjes van de school op het toneel enkele liedjes en gedichtjes over de geleerde vakken. Toen mej. Bergervoet de openings ceremonie had verricht, gingen de deuren van de school open voor de belangstellenden, die allen vol be wondering door het gebouw zwerm den. daarbij telkens verrast door de meisjes met enkele van hun culinai re produkten. Ook was het werk van de leerlingen ln de lokalen uitge stald. zodat de ouders kennis konden nemen van hetgeen hun kinderen presteren. Marktberichten VEEMARKT ROTTERDAM. 27 en 28 mei 1957. Aanvoer In totaal SS04 dieren. Vette koelen en ossen 1546; ecbrulksvee 928: vette kalveren «75; graskalveren eo: nuchtere kalveren 1140: varkens 770; biggen 154: paarden 112; veulens S: schapen 87; weidelammeren 499: bokken of geiten 27. Prijs ln cents per kg: vette koelen 320/345, 285/315. 270/280. vette kalveren levend gew 290/300. 280/290. 240/270; var kens lev. gew 175, 173, 170: slachtpaar- den 240. 220. 210. Prijs in guldens p. st. le kw 2e kw. Se kw Kalfkoeicn 1190 990 790 Melkkoeien 1190 990 790 Vare koelen 9oo 800 670 Vaarzen 875 775 575 Pinken 625 525 400 Graskalveren 525 425 300 Nuchtere kalveren 6T 57 £0 Biggen 60 52 45 Schapen Uü 125 10O Weidelammeren 80 70 60 VEERE. 39. Meneer Rietvink nam de er nogal verfomfaaid uitziende Leo direct mee naar de keuken. Hij onder- steunde hem *alf en half en dwong de Jongen op een stoel te p,?'" n'tten. „Hier, ik zal een glas water voor je inschenken, maar niet te vlug drinken. Jongen, wat heb Je u'tgespookt?" Toen kwam mevrouw Riet vink de keuken binnen. „Leo!" zei ze, ,,'t is Leo. Jon gen Je wang alt vol bloed en Je oor, wat is er met Je oor?" „Haal wat steriele watten, vrouw, een een pleis tertje. Ik geloot dat het nogal meevalt", zei meneer, haar beduidend de Jongen even met rust te laten. Leo dronk een paar teugen water. Het glas rinkelde tegen zijn tanden, zo opgewonden was hij. „Kom eerst maar wat tot jezelf, zei meneer Rietvink, „clan kan te ons straks wel vertellen wat er allemaal gebeurd is". Leo knikte. Hij keek eens naar zijn kleren en hl) ontwaar de een grote winkelhaak ln zijn linkermouw. 29 mei. Export garna'.en 2021 kg .293— 295: schaf 39 kg. 42—59. bot 34 kg. 2539: middel tong 129 kg. 262—324: rog 102 kg. 36—57; griet 5 kg. 81—121; visiever 1 kg. 11—54. VEILING MIDDELBURG. 29 mei. Nieuwe aardappelen: groten 47 —58. drielingen 40—55. krtel 37—48. Fruit: aardbeien 30—8! per doos: kas- bessen 89 per doos; asperges 1.57—2.77 per bos. Groenten: Bloemkool A 28-81; idem B 15—31; Idem C 11—28; idem D 10; kom kommers A 43—52: idem B 36—44: idem C 3988: sla A 1521; idem B 9; spinazie 8,50—23: andijvie 3943; postelein 35—55; rabarber 31-58; spitskoot 29-35; bospeen 35—72; waspeen 64—73; boskroten 39—14; radijs 13—19.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 3