Vlissingse raad sprak drie uur over uitbreiding Zeehondenwerf Zeeuwse Almanak te KAAS :mn "^rx VERICHROME PAN FILM INTELLECTUELE VORMING MAG NIET IN HET GEDRANG KOMEN DIJKVAK VAN WATERSCHAP WAARDE OP „DELTA"-H00GTE doemeer met Aambeien? HEMOTABS Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRUDAG 31 MEI 1957 STADSDEEL VERLIEST PITTORESK KARAKTER" Raadsleden betwijfelden of mogelijk heid tot expansie van bedrijf aanwezig is De naam van <le „Zeehondenwerf", het kleine scheepsbouw- en reparatie- bedrijfje in de visser.shaven, Is woensdagmiddag vele malen op de lippen geweest van de raadsleden van Vllssingen, die In een openbare vergadering bijeen waren. Want al lag er dan nog geen definitief voorstel tot uitbreiding van deze werf op tafel, toch was de „nota inzake de Zeehondenwerf", waarin de uitbreidingsplannen uiteen werden gezet, aanleiding genoeg voor een dis cussie, die om en nabij drie uur in beslag nam. In de nota hadden B. en W. zich op het standpunt gesteld, dat de bezwaren, die men kan hebben tegen uitbreiding, niet opwegen tegen de voordelen. Het plan Is namelijk de werf zozeer te verbeteren en uit te breiden, dat in de toekomst schepen van ten hoogste 1000 ton kunnen worden gebouwd en gerepareerd. „Dit", zo zelden B. en W. „zal meer werkgelegenheid scheppen, terwijl ook de wlnkelbedry- vende middenstand er wel bij zal varen, dat hier kustvaarders worden gere pareerd". Bovendien is het de vraag of deze haven In stand gehouden kan worden reparatie van de kademuren zal enorme bedragen vergen zon der Industrievestiging. Met name de heren J. L. Verhagen (v.v.d.), Ir. J. H. Krletemeijer (a.r.) en II. van Kooijen (c.h.) achtten de nadelen bij een uit breiding echter wel groter dan de voordelen. Zij wezen er vooral op, dat een aantrekkelijk stadsdeel zijn pittoresk karakter zal verliezen en betwijfel den het of zulk een bedrijf wel levensvatbaar is op die plaats, „want", zo zeiden ze, „ruimte om uit te breiden is er niet". Vooral de heer Verhagen zag de ont wikkeling ,fmet zeer schuwe ogen aan". De vissers zullen een goed heen komen moeten zoeken, de toeristen zullen niet langer de visvrouwtjes bij de haven te zien krijgen en de omwo nenden ook hotel-, café en restau rantbedrijven zullen steeds meer hinder ondervinden van het lawaai van de werf. Wijzende op het romme lige karakter van dergelijke werven, achtte de heer Verhagen het gevaar zeer reëel, dat „één van de fraaiste stadsdelen gedenigreerd wordt, met als gevolg een verpaupering van de hele omgeving tot de Kerkstraat en de Walstraat toe". „Dat is wel wat al te pessimistisch", zei wethouder M. A. van Popering later. De heer Verhagen noemde het bij zonder onverstandig om „aan het voorbeeld van „De Schelde", die vroe ger op een verkeerde plaats is geves tigd en nu geen armslag meer neeft, nog een tweede voorbeeld van ver keerde industrievestiging toe te voe gen". Mogelijkheid tot uitbreiding is ten ene male uitgesloten. De heer Van Roo(jen was van mening, dat men weliswaar kan. zeggen, dat de vissery voor Vlls singen niet veel meer betekent, maar dat die vissery indirect toch van belang is voor de welvaart, omdat dit bedryf honderden toeris ten aantrekt. Ook vroeg spreker zich af wat er met het vismtfnbe- drjjf gaat gebeuren. De heer Van Kooijen vreesde ook, dat de „Zee hondenwerf" zou uitgroeien tot een continubedrijf, zodat de omwo nenden nog meer hinder gaan on dervinden. Ook de heer Krietemeijer wees op de nadelen voor het toerisme en vroeg zich ook af of dit wel de juiste plaats is voor uitbreiding. „Bovendien zijn er plannen, die nu voorgoed van de baan zouden zijn", aldus spreker, zo bijvoorbeeld het plan om de boulevard door te trekken en ook het plan om in de vissershaven ook een jachthaven te vestigen". Meer arbeiders De heer F. G. Smit (p.v.d.a.) zag grote economische voordelen in het uitbreidingsplan. Zo zal er aanzienlijk meer werkgelegenheid komen ver wacht wordt, dat na verwezenlijking van de plannen 100 tot 200 arbeiders te werk kunnen worden gesteld en ook zal het onderhoud aan de haven voor de gemeente belangrijk minder worden. Wel vroeg de heer Smit aan B. en W. goed na te gaan of dit wel de juiste plaats voor uitbreiding is. Ook wees spreker nog op de mogelijk heid een deel van de vissershaven te dempen voor het verkrijgen van een parkeergelegenheid. Hoewel hier nog geen definitief voorstel aan de orde was, achtten B. en W. deze kwestie toch zo belangrijk, dat alle wethouders, de heren M. A. van Popering, W. Poppe en J. Post, het plan verdedigden. De heer Pope ring wees er op, dat het de vraag is of de visserij zich in Vlisslngen wel zal handhaven. „Nu zijn er nog zeven vissersvaartuigen", aldus spreker, die er verder op wees, dat ook 't visserij bedrijf gemoderniseerd moet worden, maar dat grotere schepen geen ge bruik zullen kunnen maken van de vissershaven. Wat betreft de proviandering van de schepen, verwacht de heer Pope ring, dat ieder schip, dat in reparatie komt zeker voor 3000 k 4000 bij de plaatselijke middenstand zal besteden. Ook zullen reparaties door het bedrijf uitgevoerd kunnen worden aan sche pen (baggermolen, bakken enz.) die gebruikt worden voor de uitvoering van het Deltaplan. Spr. we'es er op, dat herstel van de kademuren zulke sommen zal vragen, dat de vraag rijst of de haven wel gespaard kan worden als er komt. linvcil rvci gcojiaa.u nou r geen uitbreiding van het bedrijf t. De heer Van Popering zag uit breiding van de werf niet als beletsel voor het eventueel later doortrekken van de boulevard. Voorlopig is er geen mogelijkheid de werf elaers te plaat sen en bovendien wenst de heer Cou perus, de initiatiefnemer van de uit breiding, juist op deze plaats de werf. Ook het arsenaal zal in de uitbreiding worden opgenomen, indien daarvoor toestemming wordt verkregen. De heer Post bracht naar voren dat het visbedrijf zeer goed overgeplaatst kan worden naar de binnenhaven. Bo vendien komt er dan slechts één vis mijngebouw. De heer Poppe wees er er op, dat het bedrijf reeds bestaat en dat uitbreiding op de duur niet te stoppen is. Ook was de heer Poppe van mening, dat als dit bedrijf ver dwijnt de gemeente niet bij de over heid behoeft aan te kloppen voor steun bij herstel van de kademuren. De heer Poppe wees er verder op, dat er voor het toerisme een compensatie komt, want de toeristen willen graag een scheepsbouwbedrijf in werking zien. De heer Krietemeijer was echter van mening, dat toeristen er geen be hoeften aan hebben te kijken naar een bedrijf waar baggermolens en bakken worden gerepareerd. Verder vroeg spreker zich af of het wel mogelijk is kustvaarders tot 1000 ton de vissers haven binnen te brengen en terwijl er geen grote vissersschepen binnen kun nen komen. De heer Krietemeijer be twijfelde het of het materieel voor de Deltawerken helemaal naar Vlissin- gen zal komen voor herstel. Technisch waren er ook nog al wat bezwaren te gen het dokken in de vissershaven, zo vond de heer Krietemeijer. Nadat de heer Van Popering nog het woord had gevoerd, waarbij hij er onder meer op wees, dat voor een con tinubedrijf beperkende bepalingen kunnen worden gesteld, sloot burge meester mr. B. Ivolff de discussies. „Met de vissershaven zitten we hier toch eigenlijk met een zorgenkind", aldus de burgemeester, „en ook heb ben we ons wel eens afgevraagd of de Zeehondenwerf wel zou blijven be staan". Bovendien zullen de baten voor her stel van de kademuren nooit uit de visserij of de voordelen van het toeris me komen. Maar door deze Industrie- uitbreiding kan aan alle problemen een einde worden gemaakt. Ook kan door deze industrie, aldus de heer Kol.ff, de oude stad. die, in feite al lang niet meer het centrum is, weer be langrijker worden. Daarna besloot de raad deze nota voor kennisgeving aan te nemen. VAN TOT VOORUITGANG. Met de provinciale weg Schoondij- keIJzendijke was het reeds sinds vele jaren droevig gesteld. Men was genoodzaakt „hotsend en botsend" van het ene dorp naar het andere te rijden en in de bietentijd was deze weg vaak een modderpoel gelijk. Maar de automobilist, die door het prach tige Zeeuws-Vlaamse land rijdt, be- MUS... Ondanks de dreigende wolkenvel den en zoals dichters dat noemen het alsmaar kruiende zwerk" is het gisteren ook in Zeeland toch een tamelijk bedrijvig geros en gerij ge worden van al degenen, die deze dag persé elders wilden doorbrengen dan in hun eigen woonplaats. Al die genen zijn er per motorvoertuig op 'uit getrokken en zo bromde en snor de het langs 's heren wegen weer dat het een lieve lust was. Maar voor zo ver wij weten, is het althans voor één klein schepseltje toch een droef dagje geworden. Voor die huismus in Vlissutgcn, die in de namiddag nog vrolijk twinkelercnd rondvloog en die in de vooravond van niets meer wist. Hij was tegen een van de vele auto's opgevlogen en lag als een droevig hoopje vogel op de verkeers weg. Een bewoonster van een flat in de omgeving heeft zich over het' slachtoffer ontfermd en het diertje in de badkamer van haar woning een comfortabel sterfbedje bezorgd, alwaar het dan ook in alle rust er vree de geest heeft gegeven. Waarmee maar gezegd wil zijn, dat. het niet alles „lust. for life" was wat de klok sloeg. Maar dat had ge misschien bereids zelf ook aX gecon stateerd hoeft niet langer met angst en beven tegen het „nemen" van deze weg op te zien! Hij is in belangrijke mate verbeterd. Rest nu nog de aanleg van een fietspad langs deze vrij smalle rijbaan, waarvan dagelijks vele scholieren gebruik moeten maken. „OPGERUIMD". „Opgeruimd staat r.etjes", kunnen binnen niet al te lange tijd de huis moeders in Kloosterzande zeggen. Want het zal niet zo lang meer du ren, of zij kunnen hun kinderen in de lange vakanties en zo zij wil len op woensdagmiddagen naar de speeltuin sturen I Bij dit „kinderoord" wordt bovendien een comsumptiezaal, een kleedlokaal en een badhuis ge bouwd. Het complex zal verrijzen in de omgeving van het gemeentelijk sportterrein. De gemeenteraad van Hontenisse heeft reeds een krediet beschikbaar gesteld van 106.000 en hiervan zal de stichting Zeeland voor maatschappelijk werk 38.000 terug betalen. De exploitatie zal in handen worden gegeven van een nog op te richten stichting. SERENADE. De harmonie „Concordia" te Axel bracht dezer dagen een serenade aan het echtpaar Tieleman in de West straat, dat zijn 40-jarig huwelijksfeest vierde. Er bestond voor deze muzi kale huldiging veel belangstelling. Woensdagmiddag heeft me), E. E. M. Bergervoet, inspectrice van het Nijverheidsonderwijs, de nieuwe christelijke landbouivliuishoudschool te 's-Heer Arendskerke officieel ge opend. In de keuken van de nieuwe school bood een der leerlingen de in spectrice een van de eigen gemaakte produkten aan. Links op de foto burgemeester D. M. Vermet van 's- Heer Arendskerke en zijn echtgeno te. Geheel rechts de directrice der school, mejuffrouw A. v. d. Wetering Foto P.Z.C.) Advertentie J KODAK In alle gangbare rolfilmformaten. Koop vandaag nog een paar rolletjes of beslist morgen I Voor een werkelijk getrouwe I weergave I van elk onderwerp b>i licht I I VERKR IJ G BAAR B IJ UW FOTOHANDELAAR Spoedvergadering van de Goese gemeenteraad De gemeenteraad van Goes zal vandaag, vrijdag 31 mei, des avonds half zes in spoedeisende vergadering bijeenkomen om zijn goedkeuring te hechten aan enkele voorstellen tot het aangaan van geldleningen. Zo kan een lening van 421.600 worden aan gegaan bij de N.V. Bank voor Ncd. gemeenten tegen een rente van 4Va en een looptijd van 30 jaar. De ene helft van deze lening willen B. en W. bestemmen voor de financiering van in uitvoering zijnde woningbouw en voor consolidatie van vlottende schuld voor de woningbouw aangegaan, ter wijl de andere helft dient te worden gebezigd voor de financiering van woningbouw, waarmee dit Jaar een begin wordt gemaakt. Verder vragen B. en W. goedkeu ring op voorstellen tot het aangaan van een kasgeldlening van 500.000 voor drie maanden 5 1/8 en een van 200.000 voor een maand, te gen 4 7/8 Algemene vergadering Alberts Tijdens de algemene vergadering van aandeelhouders van de N.V. Houthandel v.h. G. Alberts Lzn en Co werden de jaarstukken goedgekeurd. Het dividend over 1956 werd bepaald op 6 pet. voor gewone aandelen en op 5 pet. voor de prioriteitsaandelen. De heer W. Berdenis van Berlekom werd als commissaris herkozen. Brandje in Arnemuiden In de bijkeuken van een woning aan de Zuidwal te Arnemuiden, be woond door de weduwe Van G., brak door onbekende oorzaak brand uit. Het vuur greep snel om zich heen, zodat de keuken in korte tijd in lich terlaaie stond. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, bestreed het vuur met drie stralen. De schade bleef beperkt tot de bijkeuken, die een prooi der vlammen werd. Het aan de keuken gebouwde huis liep vrijwel geen schade op. ONDERWIJZERS IN GOES BIJEEN Hoofdinspecteur P. Tazelaar hield interessante lezing over onderwijsvernieuwing Het vraagstuk van de onderwijsvernieuwing, werd woensdag voor de Be- velandse openbare onderwyzers op interessante wijze belicht, toen de uit Zeeland afkomstige hoofdinspecteur van het i.e., de heer P. Tazelaar uit Den Haag, op de 119de algemene vergadering van de Vereniging van Onder wijzers in Zuid- en Noord-Beveland, in het Schuttershof te Goes een lezing hield onder dé titel „Enige oude en misschien nieuwe gedachten". Hy liet een waarschuwing horen tegen al te veel geëxperimenteer en stelde daarbij, dat de onderwijsvernieuwing veroordeeld zou zijn, wanneer dit een onvol doende intellectuele vorming van het kind tengevolge zou hebben. „Wij zul len ernst moeten maken met de intellectuele vorming van ons volk. Een volk dat niet geleerd heeft zelfstandig te denken, zal ook de democratie niet ten volle kunnen waarderen". De heer Tazelaar begon zijn lezing, stander is van een vernieuwing van welke hij kruidde met vele praktische het ouderwijs. Aan de hand van voor- peelden wees hy op enkele voor- en nadelen van klassikaal zowel als indi vidueel onderwijs. Hy pleitte voor een synthese tussen beide systemen. Op deze lezing volgde een geani meerde gedachtenwisseling. Voordat de heer Tazelaar het woord had ge kregen, waren onder voorzitterschap van de heer J, Glerum uit Yerseke, die o.a. de inspecteur van het l.o. te Goes, mr. L. G. Wolf, de consult voor licha melijke opvoeding, de heer S. J. Klom- pe en het erelid, de heer Joh. Hart- hoorn, kon verwelkomen, eerst enke le huishoudelijke zaken behandeld. De rekening van de penningmeester, de heer J. C, M. Mazure uit Wilhelmina- dorp, sloot met een batig saldo van ruim 100. De secretaris, de heer F. J. A. L. Visser uit Goes, werd bij accla matie als bestuurslid herbenoemd. Voorts werd besloten om ook de kleu terleidsters als lid tot de vereniging toe te laten, nu het kleuteronderwijs wettelijk is geregeld. In de m*>rgenvergadering heeft ver der de heer P. Nol.en uit Den Haag nog een door hem ontworpen leermid del voor het aanvankelijk rekenen gedemonstreerd. Na de middagpauze hield de heer C. M. Sluiters uit Rotter dam een causerie met film over „Wat de moderne kleuterschool ons leert". Na een korte inleiding, waarin hij de werkwijze op de kleuterschool belicht te. liet hij een tweetal films zien, nl. van een Montessorischool en van de gewone kleuterscholen in Rotterdam. Nadat de spreker enkele vragen had beantwoord sloot de voorzitter daaroo deze geslaagde vergadering. en vaak humoristische voorbeelden, met een korte terugblik in het verle den, toen hij als jong onderwijzer voor een klas van 75 kinderen stond met als enige materiaal 2 borden en 2 kistjes «rijt. Spreker gaf als zijn me ning, dat de onderwijsvernieuwing, waarom vooral na 1945 wordt geroe pen, geen vaststaand begrip is en dit ook niet kan zijn. De school is thans klaarblijkelijk te weinig streng in haar eisen. Van grote betekenis acht te de heer Tazelaar het o.m. dat het kind de juiste werkgewoonten wordt aangekweekt. Hiervan heeft het zijn gehele leven plezier. Daarom niet overvoeren met parate kennis: de kin deren kunnen beter weten hoe ze moe ten werken. Verder wees hij op het opvoeden tot geestelijke vrijheid en tot nationaal besef. In het verleden stond de school in het teken van de in tellectualistische vorming, waarbij feen tijd voor dergelijke taken over- ileef. Thans zal men er echter voor moeten waken, dat de intellectuele vorming niet in het gedrang komt. Een hogere ontwikkeling van de door snee-mens is hard nodig, temeer om dat voor een groot deel het lager on derwijs tegelijK het eindonderwijs be tekent. „Een gezond conservatisme zal ons voor de chaos behoeden, die onherroe pelijk komt als we ons overgeven aan allo voorstellen van onderwijsvernieu wing", zo liet de lieer Tazelaar waar schuwend horen. In hei; verdere deel van zijn betoog liet hij echter duidelijk uitkoiuen, dat h(j wél degelijk voor- (Slot van pag. 1) Vlïssingen. Rekening houdend met de golfoploop is de kruinhoogte van de nieuwe dijk op 8.50 meter N.A.P. ontworpen, hetgeen 2.65 meter hoger is dan de bovenkant van de oude betonmuur en onge veer 3 meter hoger dan de oude dijk! De hoogste waterstand tij dens de ramp in 1953 bedroeg op deze plaats ongeveer 5.25 meter N.A.P., wat dus bijna drie meter lager is dan de hoogte van de hui dige dijk. Het waterschap Waarde is evenwel met de versterking van dit dijkvak alléén nog niet tevreden. Op de ver hoogde dijk sluit in de richting van Kruiningen nog 2600 meter dijk aan Ook bij de warm.e maaliijder en volgens de dijkgraaf, de heer M. van Fraassen, zou de verhoging van dit stuk dijk eveneens gewenst zijn. Ook in de richting Rilland-Bath strekt zich nog een gedeelte dijk uit, waar van een verhoging zo op het oog zeer zeker gewenst minder urgent is, omdat voor deze dijk een flinke lap schorgrond ligt. Veerhuis moet weg Bij de verhoging van het onderha vige dijkvak stond de beveiliging te gen hoge waterstanden voorop. In een later stadium zal nog dienen te wor den overgegaan tot het verbeteren van het buitentalud, waarbij de thans nog aanwezige, maar niet meer dienst doende betonmuur zal moeten ver dwijnen. Ook het oude veerhuis in 1791 gebouwd dat aan de Schelde- zijde van de dijkvoet staat, is in de toekomst gedoemd te verdwijnen. Voor de aanvang van de maaltijd sprak de heer Van Fraassen een wel komstwoord, waarbij hij zich in het bijzonder tot de commissaris der ko ningin richtte. De heer Van Fraassen memoreerde in het kort de totstand koming van dit werk en hij roemde hierbij de prettige manier, waarop het waterschap eenerzijds en rijks- en provinciale waterstaat anderzijds heb ben samengewerkt. Ook sprak hij woorden van dank tot de directeur van het aannemersbedrijf, de heer Van Kampen. Jhr. De Cascmbroot zei verheugd te zijn, dat hij de laatste band had mogen leggen aan dit werk, temeer omdat het hier een dijkvak betreft, dat door een polder op „Delta"- hoogte is gebracht. „Want", aldus de commissaris, „het is zeer be langrijk, dat de polders zelf hun dijken onder handen nemen." Hij sprak de hoop uit, dat de versterking van dc dijken langs de Westerschelde in ern snel tempo zal doorgaan. Ir. F. J. Sprenger, die mede namens de diirecteur-generaal en de hoofdin genieur-directeur in de directie Zee land sprak, voerde vervolgens het woord. Volgens hem moeten de water schappen zelf de plannen maken voor de versterking van hun dijken. Hij wilde iniet ingaan op een uitlating van de heer Van Fraassen, die als zijn mening te kennen had gegeven dat de ontvangen rijksbijdrage van 80 procent van de gemaakte kosten te weinig is. „Dit is geen definitieve bij drage, maar een voorschot", zo zei de heer Sprenger. Tot slot werd nog het woord gevoerd door ir. H. D. J. Swa- ters, hoofdingenieur-directeur van de provinciale waterstaat, ir. J. G. Snip hoofdingenieur bij de afdeling bijzon dere werken van provinciale water staat, ir. De Koning (de ontwerper van het plan voor deze dijk de bur gemeester van Waarde, de heer A. Lokker, en de heer Van Kampen, di recteur van de Amsterdamsche Aan nemingsmaatschappij. KUNST „In de spiegel" Middelburg, Schouwburg; „Het Middelburgs Dilettanten Toneel". DE SITUATIE, die de auteur J. B. Priestley schept in zijn toneelspel „In de spiegel* (The long mirror) is bepaald niet alledaags. Als uitgangs punt nam hij immers een soort pa ranormale verhouding tussen een jonge schilderes en een (getrouwde), temperamentvolle componist en in de loop van het drie bedrijven tellende stuk onthult de schrijver stap voor stap de ontwikkeling van deze wel zeer uitzonderlijke, maar daarom ook bijzonder boeiende driehoeksverhou ding". Priestley slaagde er voortref felijk in een gespannen sfeer op te roepen, die soms zwaar is van dra matiek, voortdurend een zekere nood lotssfeer ademt en altijd de aandacht gevangen houdt door het ongewone van het ook toneelmatig verantwoord uitgewerkte thema. Ondanks het feit, dat de levenswijsheden, die hier en daar gespuid worden, lang niet altijd schitteren door oorspronkelijkheid en lis de cliché-vo Woensdagavond gai burgs Dilettanten Toneel", een enkele maal zelfs de cliché-vorm benaderen. ,Het Middel- onder re gie van de heer C. van Hoek, de eer ste van de drie opvoeringen, waarvan vanavond de laatste in de Middel burgse Schouwburg gaat. H M D.T. is er in geslaagd dit stuk van Priestley overtuigend over het voetlicht te brengen en dat is geen geringe ver dienste wanneer men weet, aat „In de spiegel" beslist niet over de gehele linie even sterk is. Maar ook de zwakke plekken wist men met veel élan te „overspelen", zij het dan dat dit niet altijd geheel en al feilloos ge schiedde. In ieder geval dient met respect gewaagd te worden van de intens doorleefde, in houding, gebaar en dictie volkomen verantwoorde vertol king, die mevrouw M. J. M. Ummels- Wevers wist te geven van de para normaal begaafde hoofdfiguur Bran- wen Elder. Zij slaagde er uitstekend in dezo toch lang niet eenvoudige rol beheerst en van begin tot einde vol overgave to spelen. De heer C. van Hoek had de zware opgave daar een onevenwichtige, uit het lood geslagen componist tegenover te stellen en hoewel zijn acteertalenten onmisken baar zijn, wist hij in de sterk drama tische scènes niet die kracht en be wogenheid op te brengen, welke ab soluut vereist waren. Het geen niet wegneemt, dat zijn spel over het al- J;emeen .de toets der Kritiek goed kon oorstaan. Mevrouw A. A. Scheltens- Koops boeide ook in dit stuk weer door haar opmerkelijk stijlvolle, rus tige en gave wijze van spelen. Zij was ten voeten uit de sympathieke, levenswijze oudere mrs. Tenbury. Zo als trouwens ook de heer J. Min naar zorgde voor een met talent ge speelde, gedistingeerde oudgediende. Mevrouw M. C. J. van Hoek-Scheijbe- ler tenslotte was een aanvaardbare, zij het soms wat vlak en al te slacht- offerig doende echtgenote, maar dat' laatste komt mede voor rekening van de regisseur, die er voor het overige toch in slaagde dit soms wat gewild aandoende geesteskind van Priestley ten volle recht te doen wedervaren. Décors en grime (de laatste van I. A. Lorier) waren voortreffelijk ver zorgd. Resumerend: „Het Middelburgs Di lettanten Toneel" heeft wederom ge zorgd Voor een toneelavond, die af gezien van de enkele hier genoemde bedenkingen, als geheel zeer geslaagd was en die dan ook terecht beloond werd met een spontane ovatie en met bloemen voor de dames. v. B. f Advertentie) neem Hemotabs. de nieuwe behande* ling van binnen uit. Een simpel vrijwel smakeloos tabletje plus een glas water is alles wat U nodig hebt om pijn en ongerief van aambeien te verlichten. Hemotabs werken weldadig tegen Uw pijn en ongemak. Zalf en aetpillen zijn overbodig. Met hun werking van binnen uit, doen Hemotabs de zwellingen slin ken en bevorderen zo de genezing. Ze zijn bovendien zscht laxerend en helpen zodoende de normale functies herstellen, zo belangrijk voor volkomen herstel en langdurige vrijwaring van pijn. by apothekers en drogisten Padvindersdistriciswedstrijden te Vrouwenpolder Woensdagmiddag en donderdag (Hemelvaartsdag) werden te Vrou wenpolder de jaarlijkse districtswed- strijden voor de Zeeuwse padvinders gehouden. Tien patrouilles uit alle de len der provincie namen deel aan deze wedstrijden in kampeervaardlgheid. Het kampioenschap van Zeeland werd gewonnen door de Katuilen-pa trouille van de Hertog van Beijeren- groep uit Goes, die thans tijdens de a.s. Pinksterdagen te Ommen de Zeeuwse kleuren zal moeten verdedi- fen bij de landelijke wedstrijden, weede werd de Kivieten-oatrouiire van de Jac. Valckegroep uit" Goes. Middelburg Electro: „High society", (a.l.), is en 31.15 uur; Schouwburg; H.M.D.T. met „In de spiegel", 20 Vlisslngen Alhambra: „De hofnar", (a.l.), 19 en 21 uur; Luxor: „Het ge- helm van de zwarte tent", (14 jr.), 20 uur. Goes Grand: „High society", (a.l), 20 uur. Goes „Centraal"; Ledenvergadering afdeling Zeeland der Ned. Wolfedera tie, 12,30 uur: „Slot Ostende", Rode Krulsbazaar, 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2