Zeeuws zaterdag- en zondagteam sterker dan Brabantse elftallen ER IS WEER GRAS120TER Korfbaltoernooi „Swift" eclatant succes M0C EN VLISSINGEN GAVEN ELKAAR NIETS TOE (1-1) l¥0i@LDeTandpasta van standingly IN SCHOONDIJKE SNEUVELDEN WEER TAL VAN RECORDS 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 81 MEI 1957 GEEN DOELPUNT UIT VIJF STRAFSCHOPPEN Finalisten in de eindstrijd om de landelijke voetbalbekers Op Hemelvaartsdag hebben de zaterdag- en zondagelftallen van Zeeland en Brabant op 't Meto-veld in Ilooger heide gespeeld in do voorronde van de Htrtld om de landelijke voetbalbekers, de Weèkenstroo-beker (zaterdagvoet bal) en de Moorman-beker (zondagvoetbal). Het is een bijzonder enerve rende strjjd geworden, die tenslotte, zowel by de zaterdag-, als by de zondag- voetballers In het voordeel van de Zeeuwen werd beslist. Maar liet heeft lang geduurd voor er in de wedstrijd tussen de zaterdagspelers eindelijk een be slissing viel; zelfs na twee uur felle stryd was het nog niet duidelijk wie ann do eindstrijd zou gaan deelnemen, Zeeland of Brabant! Want toen na negen tig minuten de scheidsrechter een einde maakte aan de wedstryd was de stand gciyk en omdat er een beslissing moest vallen, was bet besluit snel ge nomen: verlenging! Maar zelfs na vie r maal zeven-~n-een-halve minuut ver lengen was de stand nog steeds 2-2. maakte de twee wel goed-gerichte schoten met prachtige reddingen on schadelijk. Geen doelpunten dus! Maar wel bij Zeeland, want bij de der de Zeeuwse strafschop schoot Haak raak. Verrassend Verrassend was het optreden van de Zeeuwse zondagvoetballers. De elf geselecteerde spelers hadden geen en kele oefenwedstrijd achter de rug en waren dus in het geheel niet op elkaar ingespeeld. Dat er desalnietemin een homogeen elftal binnen de lijnen stond pleit voor de capaciteiten van de spe lers. Zij pasten de juiste taktiek toe: Na 120 afmattende minuten dus nog geen beslissingDe enige oplossing was toen nog: penalties nemen. Brabant begon, maar uit de vyf strafschoppen belandde de bal... niet eenmaal in de touwen! Toen Was het al duldeiyk, dat Zeeland de gelukkige zou zyn. Wel schoten Meesters en Schaap (bei den van Rillamlia) eerst mis, maar Haak van A.Z.V.V. hakte tenslotte de knoop door met een fel schot, dat; de bal wel in de touwen bracht. Do beslissing was gevallen: Zee land was finalist geworden voor de strjjd om de landeiyko beker. De „zondagvoetballers" hadden aan negentig minuten genoeg om de zaak te beslissen, want de Zeeu wen zorgden voor een verrassing door het sterker geachte Brabant se team met 2-1 1c verslaan. Ook hier werd Zeeland dus finalist! Achterstand Nog slechts enkele weken geleden had het Zeeuwse zaterdagmiddagelftal een overtuigende 6-4-overwinning be haald op het zaterdagteam van Bra bant. De Zeeuwen traden dus als fa vorieten binnen de lynen. Maar aan vankelijk zag het er niet naar uit, dat de Brabanders ook nu weer de minderen zouden zyn, want by de rust keken de Zeeuwse spelers tegen een 2-0 achterstand aan. Er werd slech ter gespeeld dan in Kapelle; tot vlot samenspel konden de Zeeuwen niet komen en de voorhoede bezat maar weinig stootkracht. Het team van Zeeland, dat voor de rust tegen de vrjj sterke wind moest spelen, maakte vooral de fout de bal te hoog te spe len inplaats van de bal met strakke passes vlak over de grond naar de aanval te transporteren. Over het al gemeen waren de Brabanders dan ook wat sterker. Toch kwamen de Bra banders nog gelukkig aan hun eerste doelpunt, want bij een verwarrende situatie voor het. Zeeuwse doel werk te de verdediging de bal zelf langs doelman Traas (Nieuwdorp). Even voor rust werd het zelfs 2-0 door een doelpunt van Ploeg. Na de rust ging de Zeeuwse ploeg steeds beter spelen en meestal moes ten de Brabanders zich tot Uitvallen beperken. Al spoedig kopte Poortvliet (Arnemuiden) uit een strategische voorzet van Haak de bal dan ook in de Brabantse touwen en het wachten was toen alleen nog op de geiykma- ker. Maar er werden heel wat doelry- pe kansen onbenut gelaten voor ein delijk die gelijkmaker kwam. Weer uit een voorzet van de snelle en goed spelende Haak kon Hamelink (Terneu zense Boys) er tensotte 2-2 van ma ken. Vooral Schaap en Poortvliet zijn daarna nog enkele malen bij het win nende Zeeuwse doelpunt geweest, maar op het beslissende moment bleef het schot steeds te lang uit. En boven dien bleek doelman Ve'rjaal van Smer- diek in een voortreffelijne vorm te steken. Ook tijdens de viermaal ze ven-en-een-halve minuut verlenging kwamen de meeste kansen voor de Zeeuwen, maar doelnnnte" kwamen er niet. Strafschop a li sten ble ken de Brabanders -niet te zijn, want uit de vijf tv"-" —erd de bal twee maal tegen d- "~"1 geschoten, en eenmaal naast. Do-iman Traas De Zeeuwse zondagvoetballers heb ben donderdagmiddag in Hogerhei- de een verrassende 21-overwinning behaald op liet team van Noord-Bra bant. Hier is het Brabantse doel in gevaar, maar de keeper zal de Bra bantse bal weggrissen. De speler in het midden is geen aanvaller, maar een verdedigerhoewel hij juist de doelman schijnt te bedreigen. Vas seur uit Renesse (rechts) krijgt dit maal geen kans te doelpunten, maar deze schot vaardige speler scoorde voor Zeeland later belde, treffers. (Foto P.Z.C.) tegen de wind werd de bal langs de grond gespeeld en bijna voortdurend werd het tempo hoog gehouden. In de voorhoede bleek mid voor Vasseur (Renesse) door zijn snelheid en zuive re schoten bijzonder gevaarlijk en de halfspelers Boussen (Walcheren) en Kappers (Renesse) beheersten zozeer het middenveld, dat zij hun voorhoe de voortreffelijk stuwden. De verde diging grendelde de weg naar het doel goed af. Op de momenten, dat de Bra banders wel tot schoten op het Zeeuw se doel kwamen, bleek Van de Meu- len (Schoondijke) een talentvalle kee per, die moeilijk te passeren is. Hoewel de Zeeuwen in de eerste helft tegen de sterke wind in moesten spelen, waren zij toch zeker niet in de minderheid en dankzij een snelle, reac tie van Vasseur, die bij een fout in de Brabantse verdediging de bal onmid dellijk meenam en raak schoot, leidde Zeeland bjj rust zelfs met 1-0. Een kwartier na de hervatting toonde Vas seur nogmaals zijn schotvaardigheid door een fraai doelpunt te maken (2-0). Wel knabbelde Cools met een onhoudbare, treffer nog iets van de achterstand weg (2-1), maar de zege kon toch niet meer in gevaar komen. Waarschijnlijk zal op zaterdag 15 Juni in Utrecht de eindronde worden gehouden van het zaterdagvoetbal tussen de vier finalisten, waarvan Zeeland er dus één is. Voor 't zondag- voetbal zal deze finale waarschijnlijk op tweede pinksterdag worden ge houden. BEKER TOCH NAAR BERGEN OP ZOOM Aantrekkelijke wedstrijd in Biervliet De twee aloude, tegenstanders M, O.C. en Vlissingen het laatste jaar in de amateur le Idas C heb ben op het terrein van de voetbalver eniging Biervliet een duel uitgevoch ten met als inzet een door de ge meente Biervliet beschikbaar gestel de beker. De wedstrijd eindigde In een gelijk spel (11), maar M.O.C. kon de beker mee naar Bergen op Zoom nemen, want deze ploeg toon de zich de betere in het nemen van strafschoppen. Vlissingen kwam met invallers dn het veld voor Barten, v. d. Schraaf, Henk de Nooijer en Wijeman. Zij werden resp. vervangen aoor F. de Kok, linksback, P. de Nooijer, spil, C. Verhulst, rechtsback en Chris de Nooijer, linksbinnen. Ook M.O.C. trad niét aan met een volledige com- petitieploeg. Op het spelpeil had dat echter geenszins invloed, want de ploegen speelden technisch een knap pe partij voetbal, terwijl snelheid en balcontrole onderdelen waren, die de 22 spelers goed beheersten. De ruim 1200 toeschouwers zagen dan ook een aantrekkelijke strijd met Vlis singen iets meer in de aanval. In de eerste helft van de wedstrijd waren beide ploegen aan elkaar ge waagd, maar de verdedigingen ble ken in die periode het sterkste deel van de ploegen, want zij legden de resp. voorhoedes aan banden. De tweede helft leek aanvankelijk ook doelpuntloos te verlopen, maar na ongeveer een half uur spelen had M. O.C. succes. Tevoren was Vlissingen overwegend in do aanval, maar de afwerking liet nogal eens wat te wensen over. M.O.C. had dus na 30 minuten spelen succes, toen Jansen in schoot (01). Direct na de af trap gingen de Vlissingen-voor- waartsen er met de bal van door en zonder dat er een M.O.C.-been aan te pas kwam, scoorde Chris de Nooijer onberispelijk de gelijk maker. Ondanks felle pogingen aan beide zijden om een zege in de wacht te slepen, kwam er geen verandering in de stand. Vlissin gen nam hierna drie strafschop pen, die alle naast werden gescho ten. M.O.C. deed het beter, want de eerste penalty werd hard in de touwen geknald, zodat M.O.C. be slag legde op de beker, Vlissin gen kreeg een plaquette. Als voorwedstrijd werd gespeeld de wedstrijd BiervlietBreskens, welke ontmoeting eveneens in een 1 1 gelijk spel eindigde. Hier vielen de doelpunten in de eerste helft. Kramer gaf Biervliet, na 15 minuten spelen do leiding en na een half uur knalde Mookhoek de gelijkmaker in de touwen. De Koninklijke Harmonie Biervliet verleende muzikale medewerking. (Advertentie) Scheidsrechterstoernooi op 7 juli te Goes. Op zondag 7 juli aanstaande wordt te Goes het jaarlijkse scheidsrech- tersvoetbaltoernooi gehouden. Aan dit toernooi, dat op initiatief van de heer J. J. den Boer in 1955 voor de eerste maal in Axel werd georgani seerd, nemén deel de scheidsrech- terselftallen uit Oost Zeeuwsch- Vlaanderen, Walcheren en Noord- en Zuid-Beveland. In 1955 ging de wis selstandaard naar Noord- en Zuid- Beveland, terwijl vorig jaar, toen 't toernooi in Middelburg werd gehou den, de scheidsrechtersvereniging Walcheren winnaar werd. In deze scheidsrechterselftallen staan diver se spelers opgesteld, die in het ver leden een belangrijke rol op de Zeeuwse voetbalvelden hebben ge speeld, zodat aardige wedstrijden te zien zullen zijn. Op deze dag worden door de K.N.V.B. afdeling Zeeland geen wedstrijden vastgesteld. Woenselse Boys leidt door 2-1 zege op Veerse Boys. Corn Boys krijgt nu een zeer zware dobber Het zou» heel vreemd moeten lo- Ceh wil Woenselse Boys de reis niet alen. Dc belangrijke wedstrijd te gen Veerse Boys werd met 21 ge wonnen, waardoor <le club uit Woen- sel de leiding beeft genomen in de pronioticcompctitie tweede klas. De stand Is nu: Woenselse Boys 4 3 1 0 7 S5 Veerse Boys 4 2 115 115 Corn Boys 3 1 0 2 2 35 Gudok 3 0 0 3 0 6—13 Bij de reserves kon de vastgestelde ontmoeting tussen Vlissingen III en Breskens II niet doorgaan, omdat de bezoekers verstek lieten gaan. Op Hemelvaartsdag trad het Zeeuw se zaterdagelftal in het veld tegen het team van Brabant. Zelfs na der tig minuten verlenging was de stand in deze wedstrijd hog gelijk (22). Toch werd in deze ontmoeting het Brabantse doel vaker belaagd. Hier kan de Brabantse doelman Verjaal (Smerdiek) nog juist de bal boven het hoofd van een Zeeuwse aanval ler wegstompen. Een verdediger van de Brabanders komt daarbij in de verdrukking. (Foto P.Z.C.) Real Madrid behoudt Europese voetbalbeker. In de finale van de wedstrijd om de Europese beker lieeft Real Ma drid, houder van de beker, met 20 van de Italiaanse ploeg Florentina gewonnen. De rust was met gelijke stand Ingegaan. In de tweede helft scoorden Di Stefano, uit een penalty en Gento voor Real. ZEEUWSE ATLETEN IN VORM Duel tussen Dobbelaere en Bo3teIaar eindigde 11 Er komt geen einde aan de verbetering van de Zeeuwse atletiekrecords Tydens de op Hemelvaartsdag in Schoondyke gehouden wedstrijden, sneu velde wederom een aantal records: nu zes. Kal van Vlissingse Marathon nam twee records voor zyn rekening, namelijk jongens A 100 yards en 300 meter. Rini Mondeel verbeterde het record Op de 800 meter, evenals dat op de 3000 meter junioren A. Bij de jongens B gooide P. Versluijs van E.M.M. de discus 34.05 meter, weike afstand nog nooit was gehaald. R. van Lopik van Marathon, Vlissingen, is thans by de meisjes B degene, die het verst de speer kan werpen. Hein Cujé, die ziek was, nam niet aan de wedstrijden deel, zodat thans Bostelaer op het nummer 3000 meter heren nis eerste over de finish flitste. Dobbelaere van Marathon, Schoondij- Adv&tentie) H.K.V.-0ns Eibernest van het allerbeste gehalte. MIDDELBURG IS OP Hemel vaartsdag één dag korfbalstad ge weest. Meer dan achthonderd, voor namelijk Zeeuwse, maar ook vele „Hollandse" en voorts Belgische korfbalsters en korfballers hebben er die dag acte de présence gegeven tij dens de seriewedstrijden van de hoofdstedelijke korfbalvereniging Swift. De 70 twaalftallen hebben het publiek vele aantrekkelijke wedstrij den voorgeschoteld en in de meeste afdelingen gaven de ploegen elkaar weinig toe, zodat vaak srrafworpen de beslissing moesten brengen. Ook dit jaar is dit traditioneel korfbalfes- tijn een grandioos succes geworden, niet in het minst dank zij de mede werking van de clubs en de dames en heren scheidsrechters, zodat de heren Geldhof en De Vroom de wedstrijdleiding het overvolle programma stipt op tijd kon afwer pen. En ook dank zij het voortref felijk sluitstuk van deze dag, name lijk een demoiistratïewedstrijd tus sen de beide Haagse eerste klassers H.K.V. en Ons Eibernest. Om met het laatste te beginnen: Hier werd korfbal vertoond van bet allerbeste gehalte in een wedstrijd, die verdiend door de beste ploeg werd gewonnen. En dat was H.K.V., dat doeltreffender, sneller en tech nisch iets beter speelde dan Ons Eibernest. Deze ploeg trok zich ech ter meermalen op aan het goede spel van zijn tegenstander, maar met schieten hadden de Eibernesters ech ter menigmaal pech, terwijl er ook wel eens slecht geschoten werd. H.K.V., de kampioen van Zuid- Holland en de mooist spelende ploeg van Nederland, startte overrompe lend, maar het duurde tot de 15e mi nuut aleer het eerste schot door de mand verdween. Ons Eibernest vocht goed terug en 5 minuten later was het gelijk. Daarna volgde een lange periode, waarin beide ploegen zich lieten verleiden tot showkorfbal, waarbij het plaatsen wel eens wat te wensen overliet. Voortreffelijk Na de rüst, die met 54 voor H.K.V. was ingegaan, lieten de laatsten onmiddellijk zien, wat nu eigenlijk korfbal was. Voortreffe lijk ^Binnen 8 minuten was het 105. Ons Eibernest sloeg hard terug en liep in tot 118, nota bene twee doelpunten tegen het verdedigingsvak met bet interna- tionaal-echtpaar Zwaansdïjk. Maar de fantastisch handige Bos schoot zijn ploeg naar 128 en via. 129 kwam het einde met 13—10. Wat hot toernooi betreft werd vooral in de eerste afdeling verdien stelijk gespeeld. Hier viel speciaal het goede en soepele spel op van dc Haagse vereniging PAMS en het was dan ook zeker Verdiend, dat deze pit tige ploeg de eerste prijs meenam naar de Residentie. Ook Swift n speelde goed, bleef ongeslagen en hield de 2e prijs thuis. In afdeling 2 A werd Luctor over tuigend winnaar, gevolgd door Swift III. Zuidwesters ging met de eer strijken in 2 B en Zeelandia nestel de zich na strafworpen op de tweede plaats. In de derde klas afdelingen werden de nrijswinnaars: 3 A: 1. VOPO; 2. Tioba; 3B: 1. E.K.C 2. VEDO; 3 C: 1 KV.L; 2. Atlas: 3 D: 1. Luctor: 2. ONDO: 3 F!: VOPO II; 2. DOS '55; 3 F: 1. VOTO; 2. Zeelan dia n In de eerste afdeling van de adspi- verheugend grote geta- 3eït ranten die le opgekomen waren^ heeït Swiït A defnitief beslag gelegd op de A. W. Leverlngwisselbeker, door deze be ker voor de derde achtereenvolgende maal, te winnen. In deze groep werd Volharding A tweede. In de andere afdelingen vielen de prijzen toe aan: Afd, B: 1. Swift B; 2. Zuidwesters; afd, C.: 1. Animo A; 2, Swift-Snel; afd. D.: 1. TOGO; 2. Swift-Lenig; afd. G.: 1. De Poel; 2. Zeelandia II. Hulst 11 promoveert door Goes III te verslaan (4-3). In een matige wedstrijd zijn de Hulst-reserves cr in geslaagd om het kampioenschap van de res. Ie klas afdeling Zeeland (zondagvoetbal) te veroveren door een 43 zege te be halen in de beslissingswedstrijd te gen Goes III. Deze wedstrijd werd donderdag gespeeld op het terrein van Kruidingen. Het begon al hoop vol voor de Zeeuws-Vlamingen, want na een doelpunt in de 5e minuut, vergrootte Verbraecken de voor sprong na een kwartier met een fraaie kopbal tot 20. Nog voor de rust maakte Goes III echter gelijk. Onmiddellijk na de hervatting bracht Bu ijs rogge de stand op 3^2 voor Hulst II, maar tien minuten voor tijd maakte Goes in weer gelijk (33') en zo bleef het tot het einde. Eerst in de 2e verlen ging van 7% minuut schoot de Hul ster linksbuiten Verbraecken zijn ploeg naar een plaatsje in de res. 3e klas van de Zeeuwse K.N.V.B. ke moest pas in de laatste 40 meter zijn veel jongere tegenstander laten gaan. Op het nummer 800 meter moest Böstelaar zich echter tevreden stellén met een tweede plaats, want „veteraan" Staf Dobbelaere won met minimaal Verschil. De uitslagen waren: Meisjes A: 80 meter: 1. A. van Riel, E. M.M., 11; 2. L. van Gemert, Zeeland Spoit, 11.7; 3. E. de Wever, Marathon, Schoondij- ke, il.8. Verspringen: 1. R. Hoolting, Marathon, Vlisslngeli, 4.49; 2. L. van Gemert, Zeeland Sport, 4.16; 3. E. de Wever, Marathon, Schoondijke, 3.96. Discuswerpen: 1. E. Toussaint, Marathon, Schoondljke, 25.80; 2. E. de Wever, Ma rathon, Schoondljke, 19.80. Dames: 100 yards: 1. N. van Bruggen, E. M.M., 12.2; 2. B. v. d. Weijde, Marathon, Vlissingen, 12.3; 3. T. Rosseel, Marathon, Schoondijke, 12.3. 200 meter: N. van Bruggen, E.M.M., 28. 4 x 200 meter dames: 1. Gemengde Ploeg I.58.1 (Zeeuws record geëvenaard). 'Verspringen: 1. B. v. d. Weijde, 4.80; 2. Olthaus, Marathon, Vlissingen, 4.53; 3. T. Rosseel, Marathon, Schoondijke, 4.48. Speerwerpen: 1. R. van Lopik, Marathon, Vlissingen, 24.40 (nieuw Zeeuws record meisjes B.); 2. T. Rosseel, Marathon, Schoondijke, 24.20; 3. B. v. d. Weijde, Ma rathon, Vlissingen 23.19. Discuswerpen: 1. B. v. d, Weijde, Mara thon, Vlissingen, 22.52; 2. Oldhaus, 21.15. Jongens A: 100 yards: 1. Kal, Marathon, Vlissingen 10.2, (nieuw Zeeuws record); 2. C. de Munck, A.V. '56; 10,2; 3. H. Fruij- tier, Marathon, Vlissingen, 10.3. 300 meter: l. Kal, Marathon, Vlissingen, 36.9; 2. c. de Munck, A.V. '56, 36.9 (nieuw Zeeuws record). 800 meter: 1. R. Mondeel, E.M.M., 2.00.2; (nieuw Zeeuws record); 2. P. v. d. Hoeve, Marathon, Vlissingen, 2.08.9; 3. J. van Riel, E.M.M., 2.12.7. Speerwerpen: 1. R. Swlnt, Zeeland Sport, 40.19; 2. R. Sanders, Marathon, Vlissingen, 36.24: 3. H. Fruijtier, Marathon, Vlissingen, 34.90. Discuswerpen: l. R. Sanders, Marathon, Vlissingen, 32.34: 2. R. Swint, Zeeland Sport, 30.15; 3. P. de Bruijnè, Zeeland Sport, 23,51. Kogelstoten: 1. J. Schuit, A.V. '56, 10.88; 2. R. SWint, Zeeland Sport, 10.31; 3. R. Sanders. Marathon, Vlissingen, 10.03. Horen: 100 yards: 1. B. de Rijcke, Mara thon, Vlissingen, 10.7; 2. J. Johannesse, A. V, '56, 10.9; 3. N. Postumus, Zeeland Sport II. 300 meter: l. B. de Rijcke, Marathon, Vlissingen, 37.6; 2. J. Sinke, A.V. '56, 37.8; 3. G. Woudstra, E.M.M. 39.1. 800 meier: 1. G. Dobbelaere, Marathon, Schoondijke, 2.03.4; 2. Bostelaar, E.M.M., 2.03.6; 3. R. Zwartepoorte, A.V, '56, 2.07. 3000 meter: 1. Bostelaar, E.M.M., 9.09.8; 2. G. Dobbelaere, Marathon, Schoondijke, 9.12,1; 3. R. Mondeel, 9.36.5 (nieuw Zeeuws record jongens A). Verspringen: l. Van Hijfte, Marathon, Schoondijke, 5.71; 2. Fruijtierj Marathon, Vlissingen, 5.68; 3. G. Woudstra, E.M.M., 5.57.' Discuswerpen: 1. W. v. d. Linde, Zee land Sport, 32.41; 2. .T. Rosier, A,V. '50, 32.29: 3, A. van Olm, Zeeland Sport, 32.07. Kogelstoten: 1. J. de Bruljne, Zeeland Sport, 11.03; 2. B. v. d. Linde, Zeeland Sport, 11.01; 3. Marsoleln, A.V. '58, 10.80,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 10