„Vlissingse Zomershow" sluit aan op de „De Ruyterherdenking" ifvin tylfUtedxi Zeeuwse Almanak Bevrijdt U VAN TOT Droste MEER SAMENWERKING TUSSEN ZEEUWSE K.I.-VERENIGINGEN A.M.Z. SLUIT AAN OP SNELLE TREINEN NAAR HOLLAND Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 29 MEI 1956 STIJLVOL EN AANTREKKELIJK PROGRAMMA. Tal van oorspronkelijke en ook uiterst attractieve evenementen De festiviteiten ter gelegenheid van de De Ruyterherdenking, die in Vlis singen, zoals bekend, gehouden zullen worden in de week van 2 tot en met 6 juli, zullen in de avond van de zesde juli besloten worden met een groots vuurwerk. Als slotnummer zal dan het standbeeld van Mlcliiel Adriaans- zoon de Ruvter worden vertoond, met vurende kanonnen. Zó heeft men zich het slot gedacht van een feestelijke weck en tevens als een hoogtepunt In het programma, dat de „Vlissingse Zomershow" dit jaar zal brengen. Een program, dat zo verzekerden leden van het werkcomité en van de diverse commissies ons tijdens een dinsdagmiddag in het Strandhotel te Vlisslngen gehouden persconferentie, over het algemeen van nog beter gehalte zal zjjn dan de vorige (drie) jaren het geval is geweest. Mede in verband met de De Ruyterherdenking. Naast de diverse sport- en amuse mentsgebeurtenissen die wij in grote lijnen vorige week reeds konden publi ceren, heelt de koopactie-commissie ook dit jaar voor het winkelend pu bliek wederom een aantrekkelijke koopactie samengesteld, die als het ware een vervolg betekent op de „zee helden-actie". die het vorig jaar werd gevoerd. De heren H. G. Daalhuizen en G. wn Geelkerken, leden van de koopactie-commissie, gaven een toe lichting op de dit jaar te voeren ac tie, waarby zoals gemeld een legpuzzel van het admiraalschip „De Zeven Provinciën" een grote rol zal spelen. Een ieder namelyk, die voor 1.koopt, zal bij de deelnemende winkeliers een stukje ontvangen van een legpuzzel, waaruit het schip „De Zeven Provinciën" kan worden sa mengesteld. Bij inlevering van een volledige legpuzzel plus eén of meer eveneens opgeplakte foutieve stukjes die tevens in omloop worden gebracht dingt men mee naar een van de aan trekkelijke geldprijzen. Mits men te vens een vierregelig rijmpje indient waarvan de eerste regel luidt: „Wij eren Vlissinger Michiel". Een jury zal deze dichtwerken op hun verdien sten beoordelen. De hoofdprijs (van 10001 zal uitgeloofd worden aan de gene, die daarnaast nog een bijzonde re prestatie verricht, welke geheim dient te blijven. In ieder geval zal het zaak zijn zoveel mogelijk stukjes, al dan niet foutief, van de legpuzzel te verzamelen en uiteraard zoveel mogelijk complete puzzels plus fou tieve stukjes in te leveren. Bij de win keliers zullen witte opplakvellen voor het opplakken van de puzzels ter be schikking gesteld worden. Daarnaast zullen speciaal genummerde opplak vellen van een afwijkende kleur in om loop worden gebracht, waarop men wekelijks een prijs van 10 zal kun nen winnen, die direct (bij de V.V.V.) betaalbaar zal worden gesteld. Voorts zal er voor de winkeliers we derom een étalagewedstrijd worden ge houden. Uit een en ander moge blijken, dat de Vlissingse Middenstand ook gedu- Advertentie) van reumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen. Neemt daarvoor To- gal. Togal, het middel bij uitne mendheid, dat baat waar andere fa len. Togal zuivert de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apoth. en drog. 0,95, 2,40 en 8,88. rende dit seizoen weer volop acte de présenoe zal geven en dat er voor het winkelend publiek In Yllsslngen we derom een attractieve periode aan- Fo t owed strijd Als onderdeel van de Zomershow- festiviteiten zal er ditmaal onder meer een wedstrijd voor foto-ama teurs worden gehouden, zo deelde de voorzitter van het werkcomité, de heer G. W. Oskamp, mede. Amateur fotografen zullen opnamen kunnen in leveren van de van 2 tot 6 juli te hou den evenementen, met betrekking tot Ruyterherdenking en voor de i De I beste opnamen zullen geldprijzen ter beschikking worden gesteld. Nadere bijzonderheden over deze wedstrijd, waarbij de fotohandelaren ln Vlissin- f;en ingeschakeld zullen worden, zul- en nog worden bekend gemaakt. Bo vendien wil men trachten de amateur cineasten op Walcheren in te schake len voor het vervaardigen van een do cumentaire over de De Ruyterher denking. Drie ernstig gewonden bij ongeval in Vlissingen Auto reed tegen lantaarnpaal Alle drie Inzittenden van een per sonenauto werden ernstig gewond, toen de bestuurder, de heer Van B. uit Venlo, maandagavond op de bou levard De Ruyter in Vlissingen de macht over liet stuur verloor. De wagen botste tegen een op het trot toir staande lantaarnpaal. De echtgenote van de heer Van B., die achterin de auto zat, sloeg over de zitbank en stootte met haar hoofd op het instrumentenbord. Zy liep een hoofdwond en een hersenschudding op. De heer Van B. bekwam'een ge kneusd borstbeen en zjjn schoonmoe der, die naast hem zat, liep snflwon- den in het gelaat op. Alle drie de slachtoffers moesten opgenomen wor den in het ziekenhuis „Bethesda." De wagen reed met matige snelheid in de richting Coosje Buskenstraat, toen de vrouw van de bestuurder hem iets wilde zeggen en haar man, om diens aandacht te trekken, vastpak te. Vermoedelijk heeft Van B. toen de macht over het stuur verloren, met het vermelde gevolg. De auto werd zwaar beschadigd. Het echtpaar Van B. was naar Vlis singen gekomen om de schoonmoeder op te zoeken, die hier om gezond heidsredenen verbleef. ZWEEFVLIEGTUIG Vele Axelse ingezetenen hebben met belangstelling de landing van 'n Duits zweefvliegtuig gadegeslagen, dat werd bestuurd door de heer E. Bruns uit Munster VVestfalen). De heer Bruns nam deel aan een zwecf- vliegwedstrijd in het „doelvliegcn". Als plaats van bestemming had hij Axel opgekregen. Om 11,30 uur was de heer Bruns in Bielefeld (VVestfa len) opgestegen en vijf uur later streek zijn zilveren vogel neer in een perceel bieten van de landbouwer Heyens aan de Langeweg te Drie- schouwen. Het toestel werd ln een landbouw- schuur ondergebracht. In de loop van deze week zal een vrachtauto het op halen. De heer Bruns keerde per trein naar zijn woonplaats terug.' BETSY, Van tijd tot tijd draaien v:e in dit hoekje verzoeknummers en dat is al tijd een prettige bezigheid. Dan staat immers in ieder geval vast, dat deze cursieve regelen gewaardeerd wor den Vandaag dan over die onlangs tn Vrouwenpolder gehouden motorwed strijd, alwaar een der aanwezige da mes, echtgenote van een bestuurslid van de organiserende club, haar hor loge verloor. Zelfs het meest door wrochte zoeken mocht niet baten en goede raad was, zoals gewoonlijk, ook hier duur. Maar er kwam een oplossing. Iemand stelde voor om een speur hond in te schakelen en zo kwam het. dat de speurhond Betsy uit Goes diezelfde dag nog ten tonele ver scheen. En waar mensen geen kans voor hadden gezien, was voor Betsy maar een bijzonder kleine moeite. Nadat zij „lucht" had genonlen, was het uurwerk i» een luttele spanne tijds terecht. Ondanks het feit, dat het diep in de drassige grond was weggezakt. Betsy trots, horlogebezitster uiter mate dankbaar. Hier op verzoek openlijke hulde aan Betsyl OP DRIFT Tengevolge van de krachtige noordoosten wind geraakte het sleepschip „Richard VIII" nabij de spoorbrug over het kanaal door Zuid-Beveland los van de eleep- boot. Het schip kwam tegen het remmingswerk, dat ernstig werd beschadigd. De kosten werden ge raamd op 2500.Nadat voor dit bedrag een borgstelling was af gegeven, kon de sohipper zijn reis voortzetten. NAT PAK Loopplanken van de wal naar een schip brengen vele „landrotten" nog al eens in moeilijkheden, hetgeen een zoontje van de weduwe B. te St. An- naiand moest ervaren. Het knaapje wilde over een loopplank van een in de haven liggende zandbak naar de wal lopen, maar hij verloor bet even wicht en viel in bet water. Het liep gelukkig allemaal goed af, want de schipper van de zandbak wist de jon gen spoedig op het droge te brengen. Deze knaap kwam er zodoende met een nat pak en de schrik af. GOUD Morgen Hemelvaartsdag viert het echtpaar G. Hamelink van de Velde aan de Korte Delft te Zaamslag zijn gouden huwe lijksfeest. Het zal beide oudjes op deze dag zeker niet aan belang stelling ontbreken! Een ander attractief onderdeel van de feestelijkheden in Vlissingen be looft de openluchtmaaltijd te wor den, die men in de avonduren van de tweede juli op de Nleuwendljk wil houden. Het is de bedoeling, dat hier zoveel mogelijk Vlissin ger», tegen betaling van een be paald bedrag, aan zullen deelne men, en dat men dan in een pas sende entourage gezamenlijk een zeventiende eeuws menu zal verschalken, waarbij bier getapt zal worden «it een soort reuzenvat. De tijdens deze maaltijd te bieden attracties op amusementsgebied vormen nog een punt van bespra king. Sport en amusement De heer P. Ventevogel, voorzitter van de amusementscommissie, zette nader uiteen wat gedurende de zomershow aan sport en amusement zal worden geboden. Een bijzonder aantrekkelijk onderdeel van het programma, waar van wy het grootste deel reeds publi ceerden, belooft wel het optreden te worden van een volksdansgroep uit Yoego-Slavië, dat bij voorkeur op de Grote Markt zal geschieden. By on gunstige weersomstandigheden zal de dansgroep optreden in „Britannia", hetgeen uiteraard inhoudt dat er een (bescheiden) entreeprijs betaald zal moeten worden. De sportieve programmapunten omvatten onder meer een zevenhand- baltoernool, een volleybaltoernooi (met schermdemonstratles door „Me- dioburgum") en bokswedstrijden, waarin o.a. Plet van Klaveren zal uit- (Vervolg op pag. 7) dessert melk mokka bitter-zoet 'n Symfonie in chocolade PASTILLES Altijd welkom Automatisering Bergen op Zoom een feit geworden Dinsdagmiddag om 1 uur precies heeft de loco-burgemeester van Ber gen op Zoom. de lieer J. Havermans in tegenwoordigheid van tal van auto riteiten en genodigden, de nieuwe te lefooncentrale op de bovenverdieping van het politiebureau te Bergen op Zoom officieel In gebruik gesteld. Na de daarop volgende rondgang door de centrale kwam men in de cantine van het politiebureau bneen, waar de directeur van het telefoon- district Breda. ir. Dikx een welkomst woord sprak, waarna namens de cen trale directie van de P.T.T. werd ge sproken door het plaatsvervangend hoofd, ir. H. J. Hugens, die zich ver heugde over deze „stap dichter bij de automatisering van het gehele land". Tot slot werd nog het woord gevoerd door de heer P. J. Waale, directeur van 't postdistrict Middelburg, waar onder Bergen op Zoom ressorteert. Universitair examen slaagde aan de rijksuniversiteit te Utrecht voor het kandidaatsexamen diergeneeskunde. Ui.***-* TtiïS' S'ts Nog steeds zit er „groei" in de tele visietoren aan de rand van Goes! Was in december van het vorige jaar het hoogste punt van de beton nen kolos (82 meter) bereikt, sinds enkele weken kunnen de omwonen den een zestal „skymasters" bezig zien, die boven op het gevaarte aan de Polderweg nog een mast van maar eventjes Jj8 meier doen verrij zen. Telkens gaan half-cirkelvormi- ge stalen platen van niet minder dam zes meter lengte door middel van een elektrische lier de lucht in, om daar op die „griezelige'' hoogte door spe- cialisten-in-het-vak tot een steil op rijzende koker aaneen te worden ge monteerd, Aan de voet op de bo venste verdieping van de betonnen toren heeft deze tclevisiemast een doorsnee van vyf meter, welke ech. ter langzaam terugloopt tot 1.80 me ter. Momenteel zijn de „acrobaten" van de Duitse firma Jucho uit Dort mund 100 meter boven de landerijen in de Goese polder aan het werk, want men heeft de stalen mast reeds tot een hoogte van 18 meter opge trokken. Eind juli hoopt men op 126 WYNAND FOCKINK SUPERIOR (40%) per liter f 9.85 EXTRA (37,5%) ptr littr f 8.60 meter hoogte de vlag te hijsen ten teken dat het ruwe exterieur voltooid zal zijn. Dan komen de P.T.T.-men- sen voor het aanbrengen van de ap paratuur, zodat het geheel in sep tember aanstaande in werking zal kunnen zijn. CENTRAAL STIERENSTATION ZEELAND Resultaten over 1955-1956 waren gunstig In het belang van een verdere ver betering van de Zeeuwse rundveesta pel hebnen de geaameniyke K.I.-ver- enigingen het besluit genomen om ten minste voor drie jaar een nieuwe vorm van samenwerking aan te gaan. Hiertoe werd in de dinsdagmiddag ln „de Prins van Oranje" te Goes gehou den algemene vergadering van de Coöp. Vereniging „Centraal Stieren- station Zeeland" een wijziging van 't huishoudelijk reglement aanvaard, welke in de toekomst de uitwisse- lingsmogelykheid tussen de verschil lende K.I.-verenigingen groter maakt. Zoals de voorzitter, ir. W. Kakebee- ke in zijn openingswoord uiteenzette, werd met het huidige systeem, waar- bq verrekening plaats vond naar de kostprys van de stier, het doel van veeverbetering voorbygestreefd. De dure stieren bleken namelijk weinig belangstelling te hebben Een studie commissie welke een uitbreiding van station en het aantal stieren had na- fegaan, was tot de conclusie gekomen at dit niet nodig was om tot de ge wenste resultaten te komen. De werkwijze waartoe thans besloten is, acht men de oplossing. Het initiatief hiertoe is juist uitgegaan van dié ver enigingen, welke dure stieren hebben. Benoemingen voor raad van beroep te Middelburg In de raad van beroep te Middel burg zyn by Koninklyk Besluit na mens de werkgevers tot lid benoemd de heren B. A. Heselink te Middel burg, C. J. Huissoon te Kapelle, C. J. van der Werff te Rilland-Bath en W. P. J. Staal te Vogelwaarde; tot plaats vervangend lid zyn benoemd ir. J. P. Berdenis van Berlekom te Middel burg, G. M. Broekstra te Goes, C. P. 'Zuydweg te T" ren te Hulst. Namens de werknemers zijn be noemd tot lid de heren W. Klopmeijer en J. W. van Western beiden te Mid delburg;, J. F. van de Voorde te Sluis kil en P. Meliefste te Middelburg en tot plaatsvervangend lid de heren P. H. Geers en A. Mondeel, beiden te Middelburg, P. J. F. Wanst te Vlis singen en A. Joosse te Middelburg. De raad van beroep ls een college, dat is ingesteld om geschillen tussen werkgevers en werknemers te be slechten over de toepassing van ver schillende sociale maatregelen als on gevallenwet, invaliditeitswet, ziekte wet, werkloosheidswet, pensioenwet enz. Viering eerste lustrum Braakmanpolder Op 30 juni zal het 5 jaar geleden zijn dat de Braakman in Zeeuwsch- Vlaanderen werd ingedykt. De her denking van dit feit zal met grote feestelijkheden op 29 en 30 juni ge paard gaan. Zo worden zaterdag pro vinciale zwemwedstrijden gehouden en zullen ook de wedstrijdzeilers hun hart op kunnen halen. De muziekge zelschappen van Biervliet en Philip pine zullen gedurende beide feestda gen in de Braakman concerteren. De raad van de gemeente Biervliet heeft in een dezer dagen gehouden vergade ring onder voorzitterschap van burge meester A. P. Kostense besloten om f 200.voor de Braakmanfeesten uit te trekken. MET INGANG VAN MAANDAG: Tijdsbesparing van bijna Met ingang van de zomerdienst op 2 juni a.s. heeft de Automaatschappy Zeeland op de Bevelanden haar aan sluitingen op de nieuwe exprestreinen zo gemaakt, dat vanaf Noord-Beve- land, Wolphaartsdijk, Hoedekensker- ke Veer en Krulningen-Haven een aanzienlijke tijdsbesparing voor reizi gers met bestemming naar de rand stad Holland wordt verkregen. De Noord-Bevelanders die 's mor gens om 7.05 uur met de veerboot te Wolphaartsdijk arriveren, zullen van maandag af om 8.48 uur in Rotter dam kunnen zijn, tegenover 9 40 uur volgens de oude dienstregeling, een tijdwinst dus van niet minder dan 52 minuten! Een zelfde verkorting van de reistijd krijgen de passagiers, die om 7.00 uur vanuit Terneuzen met de boot in Hoedekenskerke aankomen. De Zeeuws Vlamingen, die via Perk- pokler-Kruiningen reizen en daar om 7.10 uur arriveren, kunnen voortaan 32 minuten vroeger ln Rotterdam zijn. De A.M.Z, kan van Noord-Beveland, Wolphaartsdijk en Hoedekenskerke Veer alleen aansluiten op'de expres- trein, welke om 7.31 uur uit Goes ver trekt. Op het traject Krulnlngen-Ha- ven-Kruiningen-statlon worden op alle vertrekkende en aankomende exprestreinen snelle busaanslui tingen gegeven. Van Kruiningen- haven af, is er op de vertrekkende exprestreinen een tydwlnst van ruim een half uur. terwijl met de aankomende exprestreinen, gere kend van de grote steden in het Westen tot Krulningen-haven, een tijdwinst van niet minder dan één uur wordt verkregen. De overige A M Z.-diensten geven voor zover mogeiyk eveneens aansluiting op de exprestreinen. Voorts zijn er o.a. de volgende klei nere verbeteringen: De dienst van 20.00 uur uit Goes In de richting Driewegen-Ellewoutsdyk gaat niet meer via 's-Hcer Abtskerke en Nisse, zodat deze verbinding voor de dorpen ln de zak van Zukl Beve land wordt versneld. Hansweert Oost krijgt hij wijze van proef op werkdagen twee recht streekse verbindingen in beide rich tingen met Goes, Het dorp Kats krijgt vier verbin dingen in beide richtingen per dag, in plaats van twee tot heden toe. Toen het voorstel aan de orde kwam om het huishoudelijk reglement in die geest te wyzigen, werd net met alge mene stemmen aanvaard. Voordat dit belangrijke agendapunt werd besproken, werden echter eerst nog in even vlot tempo de jaarstuk ken afgehandeld. De balans werd vast festeld met een eindcijfer van 83.429.93 terwijl de exploitatiereke ning 1955-1956 werd goedgekeurd met een totaalbedrag van f 58.968.13 (na delig saldo f 56.05). De begroting 1956-1957 geeft een totaalcijfer van f 55.000 aan. Goede resultaten In zyn jaaroverzicht kon dr. J. Te- sink, directeur van de Prov, Gezond heidsdienst voor Dieren, optimistische geluiden laten horen over de in 1955- 1956 met de K.L in Zeeland bereikte resultaten. Het aantal na één insemi natie drachtig geworden runderen is weer met één procent gestegen tot 61.9 terwijl het totaal met K.I. drachtig geworden runderen niet on aanzienlijk toenam tot 91.1 De heer Tesink verwachtte in de nabije toekomst, dat het aantal kunstmatig gelnsemineerde runderen nog verder zal stijgen, waaraan z.i. de actie van de gezondheidsdienst voor de abortus bang-bestryding wel debet is. Er werden dit jaar vier K.I.-stle- ren opgeruimd. Daar de stieren nog niet waren geënt tegen mond en klauwzeer, werd het stierensta- tion dit voorjaar veiligheidshalve veertien dagen gesloten, toen ln de omgeving enkele gevallen van mond- en klauwzeer werden gecon stateerd. Men wilde dit kostbare bezit niet ln gevaar brengen, mo gelijk door een bezoeker besmet te worden. Bij de bestuursverkiezing werden de heren A, Hanse Mozn., Haamstede, ir. W. Kakebeeke. Rilland-Bath en J. Si- monse, Koudekerke herbenoemd, ter wijl als nieuwe bestuursleden wer den gekozen de heren A. Brakman, Nieuwvliet Ach Buyck-Talloen. Wa terlandkerkje en K. J. A. Collot d'Escury, Kloosterzande. Als lid van de financiële commissie werd be noemd de heer W. de Hamer, Axel. De vereniging voor de Bevelanden zal een plaatsvervangend lid aanwijzen. De heer M. Nleuwenhuijse van het vee- teeltconsulentshcap deed nog enkele mededelingen over een landelijke en quête naar de voeding van K.I.-stie- ren. (Advertentie) R ANOf» Vraag uw winkelier de folder met 15 patronen. Brei al uw ondergoed met Neveda Reumanon - anti reuma wol. Let op de „R"l VANDAAG. Middelburg Electro: „Bulten loert de dood", <14 Jr.), 19 en 21.15 uur; Schouwburg: H.M.D.T. met „In de spiegel", 20 uur. Vlissingen Alhambra: „Onrust In Mar seille', (lö Jr.), 19 en 21 uur; Luxor: „Verboden planeet', (18 Jr.), 20 uur; Britannia: ledenvergadering Kon. Ned. Ver. „Onze Vloot', 20 uur. Goes Grand: „The Kentucklan", (14 Jr.). 20 uur. Schuttershof; llBe algemene vergade ring van de Vereniging voor Onder wijzers ln Noord- en Zuid-Beveland, 9 uur. MORGEN. Middelburg Electro; „My sister Eileen", (a.l.), 15.30, 19 en 21.15 uur: Schouwburg: H.M.D.T. met „In de spiegel'". 20 uur. Vlissingen Alhambra: „The Kentu cklan", (14 Jr.), 15, 19 en 21 uur; Luxor: „Niets dan pech", (a.l.), 15, 19 en 21 uur. Goes Grand: „Inspecteur Callaahan en de geheime code", (14 Jr.), 15, 19 en 21 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2