yussmsE zomershow" en de ruyterherdenking PREDIKBEURTEN KREDIET VAN 33.000 VOOR RESTAURATIE VAN N.H. KERK WALCHEREN MARKTBERICHTEN WOENSDAG 29 MEI 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT T GEMEENTERAAD SEROOSKERKE (W Weer sprake van tekort bij Vleeskeuringsdienst De gemeenteraad van Serooskerke (W.). die dinsdagmiddag onder voor zitterschap van de heer A. Goedbloed de waarnemend burgemeester, verga derde, heeft zijn goedkeuring gehecht aan een voorstel om een rekening- courantovereenkomst aan te gaan met de kerkvoogdij der Nederlands Hervormde Kerk. Het maximum van het krediet, waarmee de restauratie van de Nederlands hervormde kerk voorlopig gefinancierd kan worden, werd gesteld op 33.000. De totale kosten voor de restaura tie worden geraamd op 56.200. Na afloon van de herstelwerkzaamheden kan de kerkvoogdij een subsidie van provincie en gemeente tegemoet zien. Het rijk zal voor 60 procent 33.720 in de kosten bijdragen. Maar in verband met de vele door het rijk reeds aangegane verplichtingen, zal deze subsidie niet vóór 1959 be taalbaar zijn. Daarom richtte de kerkvoogdij een verzoek tot de gemeente om een re kening-courantenovereenkomst aan te gaan. De heer J. de Visser (s.g.p.) vroeg of het wel nodig was, dat de Zeeuws politiepersoneel besprak vraagstukken Van de verschillende Zeeuwse af delingen van de Nederlandse Politie bond kwamen dinsdagmiddag in „De Prim* van Oranje" te Goes enkele af gevaardigden bijeen, voor een con tactvergadering, waarop tal van han gende vraagstukken zijn bekeken en nader uiteengezet. De leiding van de ze middag was in handen van de bondsvoorzitter en -secretaris, de he ren A. K. Mud en E. H. de Vrieze, beiden uit Amsterdam. Na de opening stipten deze heren ln een beschouwing allerhande vra gen aan en werkten deze later verder uit. Zo kwam eerst de salariëring en de werkclassificatie bij de politie ter sprake. Vervolgens nam men onder meer de herziening van de rijwiel- toelage en de regeling en vergoeding van studiekosten bij de gemeentepo litie onder de loep, waarna men over stapte op het onderwerp „ledenwer» vuig". In verband met de aansluiting bij het N.V.V. werd ook gesproken over de gevolgen in het zogenaamde „in- groeistadium", waarop de beide inlei ders ook nog een en ander meedeel den over de kaderscholing bij het N. V.V. en de opleiding tot gesprekslei der. Toen de afgevaardigden gelegenheid kregen tot het stellen van vragen, kwam de positie van het politieper soneel ten opzichte van de overige werknemers ter sprake. Aan 't eind van deze contactmiddag kwam nog de rechtspositieregeling van het ad ministratief en technisch personeel bij de politie ter tafel. Drie beroepskeuze-adviseurs bij Zeeuwse arbeidsbureaus Mej. M. J. Dootjes, werkzaam op afdeling beroepskeuze-voorlichting van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Middelburg, slaagde te Utrecht voor het examen beroepskeuze-adviseur, Ingesteld door het rijksarbeidsbureau en de stichting voor opleiding van maatschappelijke werkers te Haarlem Dankzij dit succes is nu bij de ar beidsbureaus in Zeeland een drietal gediplomeerde beroepskeuze-advi seurs werkzaam, namelijk behalve mej. Dootjes, de heren J. P. J. op den Akker en J. C. B. de Brujjn. gemeente hierbij ingeschakeld werd. •e heer Goedbloed wees hem erop, dat deze regeling voor de gemeente absoluut geen financiële moeilijkhe den oplevert. De raad ging tenslotte eensgezind akkoord met het voorstel van B. en W. De raad nam verder kennis van de rekening der Vleeskeuringsdienst (kring Oostkapelle). Deze dienst werkte In 1956 met een nadelig saldo van 4.410,87, dat door de kringgemeenten moet worden be taald. Het aandeel van Seroosker ke bedraagt hierin 832.66. De raad betreurde het, dat er ieder jaar weer sprake is van een tekort bg deze dienst. Bovendien lag het nadelig saldo in het afgelonen jaar 257,95 hoger dan in 1955. Tenslotte werd tijdens deze vergade ring, die nog geen half uur ln beslag nam. een subsidieverzoek van de cen trale van katholieke militaire tehui zen afgewezen. Regeling bijdrage in herstel dijk Karelpolder Ged. Staten van Zeeland stellen aan do Provinciale Staten voor om een verordening vast te stellen, waarin voor de polders Oost (Krabbendijke) en Nieuwlande en het waterschap Krabbendijke. de bijdrage geregeld wordt voor de heratelkosten van de zeedijk van de Karelpolder. Door de stormvloed van 7 april 1943 werd de ze zeedijk zodanig beschadigd, dat een algeheel herstel noodzakelijk was. Van de totale herstel kosten 1.455.571.19) nam het rijk 50 pet. voor zijn rekening, terwijl de pro vincie, dio het resterende bedrag voorgeschoten heeft, ten hoogste 30 net. van de totale kosten op de be langhebbenden mocht verhalen. Daar dit voor de polders niet mogelijk was, werd dit bedrag teruggebracht tot 100.00. Ondanks zeer moeizame en tijdrovende onderhandelingen kon den de polders Oost (Krabbendijke) en Nieuwlande en het waterschap niet bereid gevonden worden om de verlangde bijdrage te verlenen. Ove rigens is na een deskundig onderzoek gebleken, dat van een verzuim van de zijde der Karelpolder geen sprake ls. De beide polders en het water schap moeten nu gedurende 40 Jaar, te beginnen met 1956, jaarlijks een bijdrage aan de Karelpolder verlenen van 1.70 per schotbare ha. Officiële publikaties MIDDELBURG. VERZETTEN WEEKMARKT EN OPHALEN HUISVUIL. In verband met Hemelvaartsdag zal de weekmarkt gehouden worden, op heden, woensdag 29 mei, tn plaats van op 30 mei a.s. Het huisvuil van de wijk van donder dag 30 mei a.s. zal worden opgehaald op heden, woensdag, 29 mei. Burgemeester en wethouders van Middelburg. Wedvlucht De postduivenhoudersvereniglng „De Telegraaf" te Middelburg hield een wedvlucht vanuit Creil over een afstand van 262 km. In totaal namen er 130 dui ven aan deel. De prijswinnaars waren duiven van: 1 W. Daane, 3 en 4 J. Huijssoon, 2 S. Kodde, 5 M. Korstan- pe, 6 W. Walraven, 7 A. van Schalk, 8 J. de Ridder, 9 J. Jonkheer en 10 J. de Kuiper. Burgerlijke stand MIDDELBURG. Bevallen: C. Th. Poortvliet—Buijs, z.; W. Froijen—Koolstra, d.. C. Schouwenaar Parmentier, z.: J. J. WiilemseCarle- bur, z.; M. C. Vale—Den Engelsman, z.; P. M. Hummel—Van Dooren, d.; P. E. Rijken—Hesseling, d. Ondertrouwd: P. J. de Wlspelaere, 19 j. en C. A. M. Smolders. 18 J.; S. I. Ha melink, 21 j. en F W. Cosijn, 19 j. Getrouwd: J. de Visser, 28 J. en J. de Rijke, 23 j.; M. Vader, 31 j. en J. J. Al- lewijn, 29 j.; P. Bouwman, 36 j. en M. F. Kleinepier, 29 j.; P. W. van den Broe- ke, 26 j. en N. Matthljsse, 25 j.; D. Su- vaal, 28 J. en C. Simon: e, 13 j. Overleden: L. C. de Kom, II J.; M. C. Dierlngs, 83 j.. wede. van C. van de Voor de; J, de Kok, 83 j., geh. met E. de Muijnck; J. Schout, 80 J., geh. met J. Koppejan; P. Huijssoon, 59 J., geh. met M. Visser. MIDDELBURG Aanstelling leerkracht gymnasium in vaste dienst B. en W. van Middelburg stellen aan de gemeenteraad voor om de heer C. G. van der Linden een vaste aan stelling te verlenen aan het Gymna sium voor het vak Aardrijkskunde. Sinds 1 maart 1955 was de heer Van der Linden in tijdelijke dienst aan de ze school. B. en W. willen vaste lening voor woningbouw van f 84.300. Zoals bekend heeft een aantal insti tutionele beleggers zich verklaard be langrijke bedragen voor financiering van de woningbouw beschikbaar te stellen. Deze gelden zouden via de N.V. Bank voor Nederlandse gemeen ten in de vorm van langlopende le ningen ter beschikking van de ge meenten worden gesteld. B. en W. van Middelburg stellen de raad voor om over te gaan tot het aangaan van een vaste lening tot een bedrag van 84.300 tegen een rente van 41a pet. en een looptijd van 30 jaar tegen de koers van 100 pet. Voorts wordt voorgesteld om de verordening op de heffing van rech ten (retributies en precariorechten) te wijzigen ten aanzien van het tarief van brandwachten, die tijdens bijeen komsten in lokalen dienst hebben. Voorgesteld wordt om deze rechten vast te stellen op 7 voor de eerste vijf uur (voorheen 5) en 2 voor elk uur meer (voorheen 1.50). Van onze adverteerders. De heer Goudswaard opende elektrische schoenmakerij Maandagmiddag heeft de heer J. Goudswaard zijn elektrische schoen makerij aan de Houttuinen 32 te Mid delburg (naast het voormalig Militair Hospitaal) geopend. Na een 30-jarige praktijk heeft de heer Goudswaard zich ontwikkeld tot een prima vak man, die in zgn nieuwe zaak de mo dernste machines tot zgn beschikking heeft en zodoende geheel ingesteld is aan de eisen des tijds. Spijkers komen er hier niet aan te pas. Alle zolen worden op de schoenen gepend, ge lijmd of genaaid. Reeds de eerste dag kreeg de heer Goudswaard een over stelpende hoeveelheid schoenen voor reparatie aangeboden. Verder is er in deze nieuwe schoen makerij gelegenheid om schoeisel te kopen. De verkoop strekt zich uit tot rubberlaarzen, gymnastiekschoenen, jongens- en werkmansschoenen en kinderschoenen. Voorts zijn in een wandrek vele ingrediënten voor het onderhoud van schoenen uitgestald. Na de opening, die om drie uur ge schiedde, ontving de heer Goudswaard reeds vele blijken van belangstelling van bekenden, zakenrelaties, onder wie de voorzitter van de Chr. Midden standsvereniging, de heer Jac. Alle- wijn jr. en cliënten, terwijl er tevens een grote hoeveelheid bloemstukken bezorgd werd. VLISSINGEN Militaire pensioenbond bijeen De afdeling Vlisslngen van de Al gemene Militaire Pensioenbond kwam in vergadering bijeen in „Kiviet". Uitvoerig bespraken de leden de agenda voor de op 4 en 5 juli a.s. in Haarlem te houden algemene verga dering van de bond. De voornaam ste agendapunten werden onder de loep genomen, zoals verwezenlijking van het voorstel, gedaan door de staatscommissie Van Poelje, herzie ning der Indische pensioenen en op- sffing van cumulatiebepalingen. Zee- en badstrand open voor publiek Donderdag, Hemelvaartsdag, zullen in Vlissingen zee- en badstrand offi cieel voor het publick worden open- festeld, zodat van die dag af de lief- ebbers van zee- en zonnebaden weer terecht kunnen. S.S.O. Vlissingen tweede in landelijk toneelconcours Zondag j.l. is in Utrecht de uitslag bekendgemaakt van de landelijke to neelwedstrijd van de Bond van Spoor weg Ontspanningsverenigingen. Aan deze wedstrijd heeft de Spoorweg Sport- en Ontspanningsvereniging te Vlissingen deelgenomen met het stuk „Goud en Antiek" op 24 november 1956 in het Concertgebouw te Vlissin gen. De uitslag van de wedstrijd is: 1. Rotterdam, 174 punten; 2. Vlissingen. 170,3 punten: 3. Alkmaar. 164,7 pun ten; 4. Utrecht, 161,9 punten; 5. Amersfoort, 155,3 punten. BIGGEKERKE Nieuw restaurant-pension in Biggekerke. De collecte voor „Sonnevanck" en „Zonnegloren" heeft in 's-Heer Abtskerke f 22,26 opgebracht. Zaterdagmiddag heeft de burge meester van Biggekerke, de heer J. L. Drogmans, het nieuwe café-restau- rant-nension „Huize Martina", dat aan de voet van de Biggekerkse dui nen ligt, officieel geopend met het hU- sen van de Nederlandse vlag. Even later sprak hy er zyn blijd schap over uit, dat de in deze gemeen te nog bestaande herbouwplïcht ten gunste van het strandleven en het vreemdelingenverkeer is gekomen. Hij hoopte dat de exploitatie zodanige perspectieven zou openen, dat de di rectie. bestaande uit de heren M. Grootjans n W, H. M. M. van Biesen, tot uitbreiding zal moeten overgaan. Het witgekalkte gebouw, dat is ge bouwd door de firma De Kroo te Kou- dekerke naar een ontwerp van het ar chitectenbureau Rothuizen en 't Hooft bestaat uit een restaurant-privéwo- ning met daarachter zes appartemen ten voor zes personen en één voor acht, alles op de begane grond. Het geheel is 47 m lang en 19 m breed. Ieder appartement heeft een eigen keukentje met bijbehorend'gerei, een toilet en een douche. Rond Huize Martina bevindt zich een gazon, waarop maar liefst 1600 bomen zijn geplant. Voor de kinderen is er een klein waterbassin. Men zal voorts nog een bescheiden sneeltulntje aanleg gen. De opening, waarbij onder meer het voltallige gemeentebestuur en andere notabelen van Biggekerke aanwezig waren, werd opgeluisterd door het op treden van het harmonlegezelachap v&n deze gemeente, VEERE „Goed zo", christelijke school Personeel en leerlingen van de chris- telgke school te Veere hielden vori ge week een goed geslaagde actie, waarvan de opbrengst ten goede kwam aan de „Goed-Zo"-actie. 's Mid dags vertoonde dokter M. A. van der Sluys enkele films voor de jeugd, 's avonds werden door de heer Pou- wer enige films gedraaid, ditmaal voor de ouderen. Leerlingen van de school declameerden, zongen cn ver kochten zelfgebakken wafels, die veel aftrek hadden. Tevens werd nog een verloting gehouden. Dit alles gaf een netto opbrengst van f 472,30. ARNEMUIDEN Ringryderij In Kleverskerke werd een ringrij- derijwedstrijd gehouden door de ring- rijdersvereniging uit het dorp. Elke deelnemer moest 46 beurten verrijden. De eerste prijs werd gewonnen door A. Brasser, die 31 ringen stak en de wisselbeker van de burgemeester won die h\j voor de derde maal veroverde en in eigendom verkreeg. De verdére uitslagen zijn: 2e prijs A. van Dalen 27 ringen en wisselbe ker Van 5>enennaam; 3e prgs Cor Cruq 24 ringen en wisselbeker burge- rg; 4e prijs Iz. Boone 21 ringen en wisselbeker wed. P. de Jongh; 5e pr. IC Brasser 19 ringen en verg. ziïv. medaille ambachtsneer dr. M. W. R. van Vollenhove te Madrid; 6e prgs J. A. Ngsse 16 ringen; 7e prijs Joh. Corree 15 ringen en medaille burge meester; 8e prijs Ko Boone 14 ringen en wisselbeker Meulenberg; 9e prijs C. van Mourik 12 ringen en medaille N. Th. de Jongh; 10e prijs K Corre 11 ringen; 11e prijs C. Janse 11 ringen; 12e prijs R. de Nooyer 10 ringen en medaille A. van Dalen; 13e prijs J. de Jonge 9 ringen; 14e prijs Joh. Mal iaars 7 ringen en medaille ambachts neer Dr. W. M. R. van Vollenhove te Madrid. De pollepel was voor A. Bras ser. Droog en vrij zonnig (Van onze weerkundige g medewerker) Een dag als difc van morgen Hemelvaartsdag woraen er veel plannen gemaakt. Plan- nen, die op Hemelvaartsdag al dikwijls in het water zijn geval- len. Maar daar zal dit jaar geen sprake van zijn! Het hogedruk- s gebied by Ierland blijft voorlo- pig het weer in ons land bepa- n len. zodat noordclyke winden koele, maar droge lucht blij- ven aanvoeren. H De temperatuur zal. ondanks zonnige perioden, tussen 14 en ee 16 graden C. wijven schomme- len. By Schotland komt een ge- bied met wolkenvelden voor, waarvan er morgen enkele het kustgebied kunnen binnendrg- E ven. Toch zyn de vooruitzichten vry gunstig, al zouden wij de W H temoeratuur, in aanmerking j= genomen dat het al eind mei is, graag enkele graden hoger zien. llllllllllllllllll!lil!inilllllllllllininilllllilllllllllllllllll!!!llllllll!!lllll!llll O.- EN W.-SOUBURG Volleybalwedstrijd In het gymnastieklokaal op het Oranjeplein te Souburg werd een volleybalwedstrijd gespeeld tussen een damesteam en een herenteam van „Zuidwesters" en van de sport club P.Z.E.M.. De Zuidwesters won nen beide wedstrijden, namelijk het damesteam met 157, 157, 156 en 1315, en het herenteam met 157, 15—13, 15—11, 15—11 en 15—12. OOSTKAPELLE Brandje in hoop turfmolm De brandweer van Oostkapelle werd maandagmorgen omstreeks 8 uur ge waarschuwd voor een brandje, dat was ontstaan in een hoop turfmolm by de Zeeduinse Poort, even buiten de bebouwde kom der gemeente. De brandweer die snel ter plaatse was, had het vuur spoedig onder de knie. De turfmolm wordt door de herverka veling gebruikt by de drainage. KOUDEKERKE Diploma ziekenverzorgster In de verpleeginrichting voor lang durig zieken „Der Boede" te Koude- kerke werden de examens afgeno men voor het diploma ziekenver zorgster van de Feaeratie van Ver^ pleeginrichtmgen voor langdurig zie ken. Geslaagd zijn de dames: J. G, Hamelink, L. van Keulen, W. J. E. Quist, M. Scharrenburg en J. P. de Vroe. Van het eerste naar het tweede cur susjaar van de opleiding ziekenver zorgster werden bevorderd de dames: H. M. Coenraad, C. S. J. Harte, J. de Kraker, M. J. Prince en D. J. Ver ton. ZEEUWSCH-VLAANDEREN SLUIS Aanbesteding In hotel „Centraal" te Sluis is door de architect L. A. J. van Dongen, na mens zijn opdrachtgever de neer F. J. Hermans, aanbesteed het bouwen van een woonhuis aan de Waterhoek- (Slot van pag. 21 komen. Voorts heeft men een aan trekkelijke voctbalwed8tryd kunnen organiseren en wel van „Zeeland Sport" tegen een ten dele uit Honga ren samengesteld team. Daarnaast zullen er dan concerten een ,.Le' jeugddrumbands. De Vttaringsc kna pen zullen dan in de gelegenheid wor den gesteld om te tonen, wat z(J met blikken bussen en verkleedpartijen kunnen bereiken. Voor hun optreden komen prijzen beschikbaar laasi zunen er uan diverse i fete de l^ste^aniboer-maltrc. e! A, K;" n i ZJFÏrZ: »«ler *al georganiseerd worde groep Een t» rein aan de boulevard'naast café „Vic- j ^^'nw^'rlanR ^t fn^deiTv^^ho^ toriaen niet te vergeten het mart- - %&Xl loria en niet te vergeten het man- i tlem ballet door de balleteroep Soe.- ïrtSESfö? man. uit te voeren op een grote vlon- "H1": I? der, die vermoedelijk in de Koopmans haven „gestationeerd" zal worden. Voorts is er een „Zeeuws Avond' geprojecteerd, waarop de Boerenka- f»el uit Serooskerke en een Zuld-Beve- ands dameskoor zullen optreden op de Boulevard Evertsen en als „nou veauté" komt er nog een défilé van veg. In j geschreven werd als volgt: J. H. Baas te Sluis f 33.263; C. G. Hast te Sluis f 31.971; C. Cortvriendt en Zonen te Sluis f 31708; Leenhouts aannemersbedrijf te Sluis f 31.500; H. Zwier te Retranchement f 30.936. Het werk is nog niet gegund. TERNEUZEN Derde leerlingenavond Terneuzense Muziekschool Voor de derde leerlingenavond van de Terneuzense Muziekschool in het Concertgebouw, ditmaal voor de tweedejaars-leerlingen, bestond we derom een grote belangstelling, zo zeer zelfs, dat verscheidene belang stellenden mqesten worden teleurge steld. Na een openingswoord door de heer C. L. de Smidt, volgde wederom een optreden der leerlingen, alleen of in groepsverband, met als waardig sluit stuk een finale door een honderdtal kinderen onder leiding van mej. J. van Puyveldc. De Terneuzense mu ziekschool Ran op 'n geslaagde avond terugzien. Oriëntatierif per fiets Voor de kinderen van de buurtver eniging ..Oranjekwartier" te Ter- neuzen werd een oriëntaticrit per fiets gehouden, waarvoor grote be langstelling bestond. Bij de eerste groep (leeftijd 13 tot 17 jaar. aantal deelnemers 25) waren de prijswin naars M. Hamelink. E. Lauret, P. Op peneer en A. Willeboordse. In de tweede groep (jongeren, aantal deel nemers 64) werden de priizen ge wonnen door F. Staal, H. Tyssen. C. van den Ende. T. Bareman, L. Schut te. R. van Eijk. H. Kraak, A. Hol. H. de Man en R. Wieland. EEDE Wedstrijd voor vlassers In navolging van Koewacht, Stand- aarbulten en Zuid-Holland, heeft het bestuur van de Bond van Oud leerlingen van de Vlassersschool te Eede besloten ook dit jaar weer een opmaakwedstryd in gezwingeld vlas lint te organiseren. Uit de diverse landelijke wedstrijden welke reeds sèdert enkele jaren gehouden worden, is gebleken, dat de WestZeeuws-Vla- mingen zowel wat betreft aantal als vakmanschap niet naar voren zijn gekomen, zoals dat wel gewenst zou zgn. Daarom heeft men de gelegenheid opengesteld om zich onder leiding van de heer Vandeputte in het opma ken van vlaslint te bekwamen om zo doende voldoende vakmanschap te verkrijgen om met succes aan de wedstrijden te kunnen deelnemen. s cr een bus tocht, aangeboden door het zomer- show-comité. Zangers Een aparte attractie zal nog ge vormd worden door het feit, d«t ama teurzangers cn zangeressen tijdens de openluchtbals gelegenheid zuilen krff- Ken hun vocale kwaliteiten te doen oren. De besten zullen vermoededyk ln aanmerking komen voor een optre den met een radio-orkest op de slot- avond. Voorts zullen de zo langza merhand populair geworden „De Rujr- tcrspelen" in het Bellamvpark phis het ringrijden tn Zeeuws kostuum op de steenen Beer weer op het program ma staan. Bovendien zal er speciaal in verband met de De Ruvterherdenklng op 3 kill 's avonds van 7 tot 8.15 uur. een défi lé worden gehouden langs het stand beeld van Michiel Adrlaanszoon door de jeugdverenigingen in Vlissingen. Hiervoor verwacht men rond 3000 deelnemers, die zich aan do President Rooseveltlaan zullen opstellen om vervolgens via de boulevards naar het standbeeld te marcheren, waarna de eerste opvoering van het openlucht spel bij de Jacobskerk zal volgen. Te voren zullen zeeverkenners een krans leggen aan de voet van het standbeeld. Dit ls dan In grote lijnen het pro gramma van „De VliusingKc Zomer show," dat Inderdaad dat van de voor gaande Jaren in styi en aantrekkelijk heid nog belooft te overtreffen. De le den van de diverse oommissies zyn er in geslaagd een aantal evenemen ten samen te stellen, die op waardige wijze aansluiten by het „De ICnyter jaar!" ROTTERDAMSE VEEMARKT. 28 mei. Aanvoer ln totaal 3998. Week- totaal 5004. Vette koeien en ossen 400; gebrutksvee 918; vette kalveren 475; graskalveren 60; nuchtere kalveren 1140; varkens 110; biggen 164; paarden 112; veu lens 6; schapen of lammeren 8: welde/ zuiglam me ren 499; bokken of gelten 27. Vette koeien le kw. 320—345, 2e kw. 285 —345, 3e kw. 270280; vette kalveren le kw. 310—315, 2e kw. 270—280, 3e kw. 210— 260; slachtpaarden le kw. 240, 2e kw. 220, 3e kw. 210, alles ln ct. per k. Prijs ln guldens le 2e 3e kwaliteit. Graskalveren 525 425 300 Nuchtere kalveren 63 57 50 Biggen 60 52 45 Schapen 140 125 100 Weide/zulglammeren 80 70 60 Kalfkoeien 1190 990 790 Melkkoeien 1190 990 790 Vare koelen 900 800 670 Vaarzen 875 775 575 Pinken 825 525 400 Vette koelen aanvoer als vorige week, handel stil, prijzen als gisteren: vette kalveren aanvoer groter, handel rustig, prijzen Iets lager: graskalveren aanvoer kleiner, handel lui, prijzen onveranderd; nuchtere kalveren aanvoer kleiner, han del vlot, prijzen Iets hoger; biggen aan voer als vorige week, handel zeer kalm, prijzen als vorige week; slachtpaarden aanvoer Iets groter, handel kalm, prij- W alcheren DONDERDAG 30 MEI Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 ds. Theunissen; Arnemuiden 10 ds. Ver- wey; Biggekerke 9.30 ds. R. Abblng; Domburg 10 ds. v. Willenswaard; Ga- plnge 11 ds. d. Boer; Grijpskerke 10 ds. Wisse; Kleverskerke 9 ds. Otte; Koudekerke 10 ds. Hoffman; 't Zandt 10 ds. Durkstra; Middelburg, Nieuwe Kerk 10 ds. Dijckmeester; Nieuw- en St. Joosland 10 ds. v. Haarlem; Oost en West-Souburg 9.30 ds. d. Groot; Oostkapelle 10 ds. Richard; Ritthem 10 ds. v. 't Hof; Serooskerke 10 ds. v. d. Wind; St. Laurens 10 ds. Kalk man; Veere 10.30 ds. Otte; Vlissingen St. Jacobskerk 10 ds. Kwast, Haven- doro 10 ds. Haitjema, Johanneskerk 9.30 ds. v. d. Schoot; Vrouwenpolder 9 ds. d. Boer; Westkapelle 9.30 ds. Oosthoek; Zoutelande 9.30 ds. Wage- ner. G.G.N. Arnemuiden 9.30 leesdienst. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 ds. Poel man; Gapinge 9 ds. v. Wouwe; Mid delburg, Hofpleinkerk 9.30 ds. Meis ter; Oost- en West-Souburg 9.30 ds. Brederveld; Serooskerke 10.15 ds. v. Wouwe; St. Laurens 10 ds. Boon; Veere 10 ds. Streefkerk; Vlissingen 9 ds. Homburg; Vrouwenpolder 10 ds. v. d. Wal; Westkapelle 9 ds. Dondorp. Geref. Gem. Middelburg 9.30 leesd.- Westkapelle 9.30 leesd; Zoutelande 10 leesd. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 10.15 ds. v. d. Molen; Vlissingen 9.30 leesd. HE MELV AARTSD AG. ZONDAGSDIENST ARTSEN. Middelburg: dokter Pel, Rouaanse Kaai 11, tel. 2585. Vlissingen: dokter H. C. A. Detmar, Badhuisstraat 25, tel. 2233. Veere, Serooskerke en Oostkapelle: geen zondagsdienst. Koudekerke, Zoutelande en Westkapelle: geen zondagsdienst. Apotheken: Middelburg: Van der Harst Korte Delft 12, tel. 2789 Vlissingen: me vrouw H. Tan—Meyer (Engering), singel 60, tel. 2025. zen Iets lager: schapen aanvoer leis gro ter, handel heel stil. prijzen als vorige week; weide/zuigtammeren aanvoer kiel- ner, handel kalm, prijzen als vorige week; kalfkoeien en melkkoeien aanvoer als vorige week, handel stil, prijzen als vorige week; vare koeien aanvoer als vorige week. handel kalm. prijzen on veranderd: vaarzen en pinken aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen als vorige week. ETERNOTERING GOES Bericht van handelaren. Kipeleren 9 cent. Eendeleren 8 cent. Ganseleren 20 cent. BEURSBERICHT MARKT GOES 28 MEI 1957 Aardappelen. De kleiaardappelen no teerden heden: Bintje 12—12.50. Alpha 10. Deze prijzen gelden per 100 kg.. 35 mm. opw., binnenlandse sortering, ge leverd aan de sorteerlnrichting. sorteer- kosten voor rekening van koper. De prijs van voederaardappelen be droeg 2.50 per 100 kg. Stroprljzen. Tarwestro 40. Gerstestro 30. Haverstro 25. Erwtenstro, erwten 60. schokkers 50. Vlas. vlas wordt te velde verkocht voor f 1250ïtoo per ha., alle meerde re werkzaamheden voor rekening van koper. Eieren. Eieren noteerden 1.88 per kg. Voor aardappelen van oogst 1956 wor den ditmaal de laatste noteringen gege- KERKNIEUWS Synodale bezoeken aan claseicale vergaderingen Het moderamen van de generale synode der Ned. Hervormde Kerk wil werkbezoeken brengen aan de classi- cale vergaderingen, teneinde de af stand tussen synode en plaatselijke gemeenten te verkleinen. Men ls dezer dagen begonnen in De venter, waar de praeses van het mo- deramen, dr. A. A. Koolhaas, het doel van het werkbezoek, waartoe men gekomen is na een gesprek met leden van het moderamen van de provinciale kerkvergadering, in het kort uiteenzette. Hy noemde het een tgdsverschijnsel, dat er een afstand Is ontstaan tussen de synoden en de ge meenten. Deze afstand Wil men nu overbruggen. Allerlei spanningen in de kerk verwekken dikwijls misver standen. welke men tevens op deze wijze wil voorkomen of oplossen. Het moderamen verklaarde zich be reid, allerlei vragen te beantwoor den. Gesproken werd over de toe passing van de leertucht. het herder- lgk schrijven over de doodstraf, de taak van de veldpredikers cn de hou ding van de kerk ten aanzien van het gebruik van atoomwapens. Over de taak van de veldpredikers werd gezegd, dat deze niet Is, de geest van de troep te verzorgen ln militaire zin, maar pastorale en apostolaire zorg. Het is zelfs mogelijk dat een anti-miiitaristische predikant veld prediker is. Over het gebruik van atoomwapens volgde een algemeen «"esnrek. dat uiteraard niet culmineer de in een uitspraak. VEILING V.V.Z.B. GOES 28 mei. Kruisbessen 93.30—108.60. Aard beien per doos II 84, Idem per doos afw. 44—50. Perziken, per stuk 30. Groenten. Kropsla A I 12, A II 7- Bloemkool A I 66, A II 65—63. afw. 19— 46. Komkommers B 40—42. Rabarber 58. Wortelen 6474. Lamsoren 52. Zeekraal 88—92. VEILING „KAPELLE-BIEZELINGE EN OMGEVING" ExportveUlng: Kruisbessen 115.80— 143.10 per 100 kg. Aanbod ruim 4 ton, af lopende mark.t VISMIJN VEERE 28 me!. 2717 kg. Exportgarnalen 2.48— 3.18. 152 kg. Schar 42—59. 163 kg. Bot 34— 47. 114 kg. Middel tong 2.48—2.88. 101 kg. Rog 47—58. 9 kg. Griet 98—1.21. 1 kg. VU- lever 9.49. ASPERGEVEILING BERGEN OP ZOOM 28 mei. Aanvoer i' 5«0 kg. AA extra 2.9G. AA I 2.90, A »xtra 2.80. A I 2.60, B extra 2.45, B I 2 20, C extra 1.80, C I 1.35, D I 1.10, E I 0 90, F I 0.70, stek 0.92, ondereind 0.12, J LEZERS SCHRIJVEN Duitse scheidsrechter Naar aanleiding van de gespeelde voetbalwedstrijd van zondag J.l. ln vvenen, wilde ik het volgende schrij ven. J Toen ik dan hoorde dat de wed strijd geleid zou worden door een Duitse scheidsrechter plus Duitse grensrechters, stond het bij my als een paal boven water dat Nederland zou verliezen. Deze 11 Nederlandse spelers hebben inderdaad als leeuwen gevochten letterlgk en figuurlijk te gen een toch minder spelend Oosten rijks elftal. Maar men is nu eenmaal niet opgewassen te een zon scheids rechter. Het verwondert mij altijd dat er vele. vele Nederlanders zijn. die nog steeds zo vriendelijk zijn tegen de Duitsers. In Wenen is weer eens duidleijk uitgekomen hoe ze zijn. Ik vraag mij af. of hier door heel sportminnend Nederland niet zeer fel geprotesteerd moet worden, bij de bevoegde organisaties. Is dit niet mo- gelgk. dan is het misschien het beste dat Nederland zich terugtrekt uit dit toernooi. En mocht Nederland toch nog mee willen of moeten spelen dan de voorwaarde stellen nooit en nooit meer een Duitse scheidsrechter. Het meeste dat mij grieft is het grote onrecht. Dit is natuurlijk voor een Duitser niets bijzonders, die hebben hier waarschijniyk een andere opvat ting .van. En de mensen die zo blij zpn dat er zovele Duitse toeristen in Nederland komen, zou lk willen waarschuwen: Nederland heeft het weer aan de lijve ondervonden. Maar bij vele geldt waarschijnlijk deze zin: „Het gaat niet om het velletje maar om het gelletjc." Men zij ge waarschuwd „Zomerrust' Kloetinge. A. J. de Looze. Faillissementen Het faillissement is uitgesproken van de heer P. J. Bunschoten te Schoondgke, aannemer in de wegen bouw van grond- en rioleringswer ken. Rechter-commissaris is mr. J. A Abbing; curator is mr. W. Le Mair te Sluis. Ook is het faillisse ment uitgesproken van de h*er P. A de Koning, schilder te Bruinisse. Rechter-commissaris is mr. A. J. W van Rogen; curator is mr. K A. Keu- ning te Zierikzee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 15