KAPPIE reist naar een achtergebleven gebied ft GEPENSIONEERDEN BIJEEN IN „BRITANNIA" TE VLISSINGEN WALCHEREN MARKTBERICHTEN Waar zijn onze schepen? DINSDAG 28 MEI 1957 PROVINCIALE ZEEUWSE O OU R AN T NOG VEEL STRIJD NODIG Pensioenraad moet 140.000 gevallen berekenen Uit de maandag: gehouden leden vergadering- van de Algemene Neder landse Bond van Gepensioneerden, af deling Walcheren, in restaurant Bri tannia te Vlissingen bleek, dat er nog heel wat strijd gevoerd moet worden voor een verbetering van de pensioe nen. Voorzitter J. Butler betreurde het in zfln openingswoord, dat velen nog niet precies weten hoeveel hun pensioen plus de algemene toeslag, al of niet vermeerderd met een gedeel te van het ouderdomspensioen, voort- taan zal bedragen. Ook de korting van 80 procent soms iets minder van net alge meen ouderdomspensioen op de pen sioenen, heeft bi) velen teleurstelling gewekt, en speciaal bij diegenen, die slechts een klein pensioen hebben. Denken we voorts, zo zei de heer Butler, aan de voor velen sterk ver hoogde premie voor het ziekenfonds, de gestegen kosten van levensonder houd en de verhogingen van de pen- sionprijs in sommige bejaardentehui zen, dan is de toestand van de gepen sioneerde nog lang niet rooskleurig. Er blijven nog tal van zaken, die verbetering behoeven. Zo zal de bond nog moeten nleiten voor vol ledige uitkering van het algemeen ouderdomsDensioen. de volledige aanpassing van de pensioenen aan de thans geldende salarissen, een glijdende pensioenschaal, een aannemelijke ziekteverzekering, verbetering- der invaliditeitspen sioenen, een verhoging speciaal voor de lagere pensioenen zoals door de commissie Van Poelje reeds werd voorgesteld, namelijk 2 procent voor elk dienstjaar tot een gemiddelde grondslag van f 6.000, en een weduwenpensioen ook voor de weduwen van gepen sioneerden. die voor het huwelijk reeds waren gepensioneerd. R.-k. Terkenners hielden jaarlijkse bedevaart Op kampeerterrein te Vrouwenpolder Het afgelopen weekend kwamen vele r.-k. verkenners uit alle delen van het land op een kampeerterrein te Vrouwenpolder bijeen, om daar hun jaarlijkse bedevaart te houden naar O.L. Vrouw van den Polder. In de loop van de zaterdagmiddag arriveer den de verkenners, die van heinde en ver per trein, auto en fiets kwamen op het terrein achter de duinen, ter wijl een patrouille van zeven man. die de voorgaande nacht om 4.00 uur uit Kloosterzande vertrokken was en de afstand te voet had afgelegd, om 4 uur 's middags arriveerde. Na de lichtprocessie in de duinen werd een kampvuur gehouden, dat werd bijgewoond door de burgemees ter van Vrouwenpolder. Het kamp- vuurverhaal werd"verteld door de dis trictscommissaris Ad. v. Herewaar den, die tevens de leiding had van het gehele kampement. Nadat zondag morgen de gezongen H. Mis in het kamp was gecelebreerd door aalmoe zenier T. Kempers, werden bij de vlaggeparade welkom geheten de dio cesaan commissaris Janssen uit Bre da. alsmede de H.K.C. voor training, schipper Kavelaars uit Haarlem. Vervólgens namen ruim 50 patrouil les deel aan een opdrachtenspel, waar van de uitslag was als volgt: 1 Kivie- tenpatrouille. St.-Tarcisiustroep, Bre da (prijs 1 stel kampeerpannen), 2 Sperwerpatrouille. St.-Elovtroep, Oostburg (kamDbijltje), 3 Zeeleeu wenpatrouille, St.-Jansteen, Roosen daal (plastic waterzak). De wisseltotem, die elk jaar wordt uitgereikt voor de beste patrouille, werd eveneens gewonnen door de Ki- vietenpatrouille uit Breda, die deze felbegeerde trofee bemachtigde met slechts een zeer klein verschil in pun ten op de Cobrapatrouille van de St- Jacobtroep uit Ülvenhout. Om 4 uur werd deze 13e Verkennersbedevaart besloten met een plechtig Lof met 8 heren in de r.-k. parochiekerk te Middelburg en het uitreiken van de kamptotem op het kerkplein. Statutenwijziging bij „Zeeuwsche Confectie" In de te Amsterdam gehouden tweede buitengewone vergadering van de N.V. Zeeuwsche Confectiefa brieken. gevestigd te Middelburg, werden de statutenwijzigingen met al gemene stemmen aangenomen. Deze houden in, dat de oprichtersbewijzen worden ingetrokken. De 10 procent, die volgens de statuten aan de oprich tersbewijzen toekwamen, komen na deze wijzigingen voortaan ten goede aan aandeelhouders en het reserve fonds ieder voor de helft. Van de ge legenheid der statutenwijzigingen is tevens gebruik gemaakt, om het maatschappelijk kapitaal te verhogen, waardoor het plafond naar boven werd gebracht. Een verhoging van het geplaatste kapitaal ligt, aldus de voorzitter, niet in de bedoeling van de vennootschap. (Van onze adverteerders) „Zomerlust" uitgebreid. Zaterdag werd te Domburg de uit breiding van het hotel-café-restau- rant „Zomerlust" van de heer B. Th. Middendorp in gebruik genomen. De uitbreiding bestaat uit een grote ser re, waarvan de wanden geheel uit glas zijn opgebouwd en die is ontwor- Ëen door de architect W. J. de Haan. >e serre is aangebouwd aan de eet zaal en voorzien van gemakkelijke en aardige zitjes, waarvan de gasten, die vroeger in de eetzaal hun vertier moesten zoeken, nu in ruimte mate gebruik kunnen maken. De heer Mid dendorp heeft hier een grote verbete ring tot stand gebracht. Dooi' vrien den en zakenrelaties was de zaak in de bloemetjes gezet en velen kwamen de heer Middendorp gelukwensen De landelijke voorzitter van de bond. de heer G. de Noo. bracht hier na verslag uit van een bespreking, die hij enkele weken geleden heeft ge had met de Pensioenraad. Hjj deelde mee, dat de raad in juli zal beginnen met de uitbetaling per postcheque van de achterstallige bedragen. Eind november hoopt men gereed te komen met de berekening van de ongeveer 140.000 verschillende gevallen, waar voor men ook enkele Hollerith-machi nes heeft ingeschakeld. Daarna zal men „het slachtveld pas kunnen over zien", aldus de heer De Noo, en even tuele reclames in behandeling kunnen nemen. De leden, die ln een behoorlijk aan tal waren opgekomen, gingen er ver volgens mee akkoord, dat het dage lijks bestuur van de afdeling Walche ren naar de algemene vergadering van de bond op 26 juni a.s. te Utrecht afgevaardigd wordt. Na de behande ling van de voorstellen van verschil lende afdelingen aan die vergadering besloot men bij acclamatie de secreta ris en de penningmeester een beschei den vergoeding te geven voor hun veelomvattende arbeid. Tijden» de rondvraag kwam de wens naar voren ouderdomspensioen en bodempensioen op één dag betaal baar te stellen, opdat men niet twee keer naar het postkantoor hoeft te lopen. De heer De Noo deelde mee, dat binnenkort een gunstiger regeling te dien aanzien is te verwachten. Midden in Terneuzen werd een bisamrat gevangen Dezer dagen werd in de omgeving van de Scheldekade te Terneuzen een bisamrat gevangen. Overeenkomstig de voorschriften is het dier verzonden naar de Plantenzlektekundige Dienst te Wagenlngen. Ilct Is voor Neder land en in het bijzonder voor Zeeland met zijn vele dijken van groot belang, dat dit dier, dat om z(jn ondermijning van dijken zeer gevreesd Is, hier geen vaste voet krijgt. Daarom Is In ons land de bestrijding van do blsninrac wettelijk geregeld. Tweemaal per jaar komt de bisam rat ook wel muskusrat genoemd vanuit België ons land binnen tijdens de voorjaars- of najaarstrek. Het In Terneuzen gevangen exemplaar was een mannetje. Terneuzenaar gewond bij botsing in Vlissingen Op de Prins Hendrikweg vóór het station der Nederlandse Spoorwegen te Vlissingen kwamen maandagmor gen om ongeveer kwart over tien een zware vrachtwagen en een lichte per sonenauto met elkaar in botsing. De vrachtautobestuurder, J. uit Bres- kens, wilde zijn wagen op de rijweg keren, maar ntf bemerkte te laat de uit de richting van de aanlegsteiger komende personenauto, met Cfe P. H. J. uit Terneuzen aan 't stuur. Laatst genoemde werd bij de botsing aan het hoofd gewond en moest naar het zie kenhuis „Sint-Joseph" worden ver voerd. Zijn auto werd aan de voorkant geheel ingedeukt en de voorruit werd versplinterd. Aan de vrachtwagen, waarvan de bestuurder niet werd ge wond. ontstond slechts geringe schade. Brand op boerderij bij Gapinge in kiem gesmoord Dank zij doortastend optreden bewoners en brandweer Dank zij doortastend optreden van de bewoners en de snelle hulp van de Middelburgse brandweer Is maandag avond de kapitale en nog niet zo lang geleden gebouwde boerderij van de ieer J. Joosse aan de Schellagseweg in de gemeente Gapinge van een on dergang door brand gered. Omstreeks tien over tien wilden de heer en mevrouw Joosse zich naar bed begeven. Mevrouw Joosse maak te nog even een kleine rondgang over het erf om te zien of alles wel afge sloten was. In het gedeelte van de schuur waar landbouwwerktuigen opgesteld stonden, ontdekte zij plot seling rook. Binnengekomen zag me vrouw Joosse een 300-tal zakken, die daar lagen opgeslagen, branden. Zij waarschuwde onmiddellijk haar man, die de brandweercommandant in Gapinge op de hoogte stelde. Daar de Gapingse brandweer helaas op non- actief is, gaf de brandweercomman dant de melding door aan de brand weer in Middelburg. Ondertussen wa ren de heer en mevrouw Joosse reeds begonnen nadat zij twee blusappa- raten in de vuurhaard hadden leegge- spoten, hetgeen echter niet baatte om de landbouwwerktuigen en nog enkele andere materialen naar buiten te brengen, waarbij zij ernstig gehin derd werden door de vrij hevige rook. De Middelburgse brandweer was in recordtijd met groot materiaal aan wezig en nadat net vuur geblust was, werden de smeulende zakken met ha ken en andere werktuigen naar bui ten gesjord. Binnen een kwartier was de rook verdwenen en als enige getui gen van deze gelukkig in de kiem ge smoorde brand waren een aantal ver pulverde zakken over. Verder beperk te de schade zich tot wat waterschade. Ondanks het late uur was er nog vrij veel publieke belangstelling voor deze brand. VLISSINGEN Redders op feestavond gehuldigd De beoefenaars der zwemsport in Vlissingen toonden zaterdagavond in het Scheldckwartier op de feestavond van de verschillende zwemclubs, dat zij zich behalve in het water ook op de dansvloer in hun element voelen. De avond was georganiseerd door de Vlissingse zwemclub, de zwem- en poloclub „De Zeehond" en de „Dr. A. Staverman Brigade". Na de welkomstwoorden van de heer J. Schotman, voorziter van „De Zeehond", kreeg de heer N. Steen- haard het woord, die de balleiding verzorgde. De dansmuziek was van de „Melody Players" onder leiding van de heer S. Visser. Na enkele dan sen werd de aandacht gevraagd voor de heer G. Broersma, voorzitter van de „Dr. A. Staverman Brigade". „De Vlissingse reddingsbrigade heeft zich tot taak gesteld om de Vlissingers die in het water terecht komen er weer uit te halen", zo zei de heer Broersma, en wanneer dergelijke po gingen slagen, worden ze beloond met een diploma". In 1932 haalde de heer J. H. E. Woltering uit Vlissingen iemand uit het z.g. Gieterijdok en men vergat hem tot op zaterdag avond hiervoor een diploma te geven. De heer Woltering was zelf verhin derd aanwezig te zijn, maar de voor zitter las een brief voor waarin hij dankte voor deze onderscheiding. Verder werden twee diploma's uitge reikt aan de heren A. de Nooijer uit Souburg en P. de Ketterij uit Vlis singen. die in november van het vo rig jaar een jongetje redden, dat bij de Oranjemolen van de dijk was ge vallen. Tot slot kon de heer Broers ma nog een zeer recent geval ver melden. Die middag had namelijk een oud-lid van de reddingsbrigade, mej. Tiny de Nooijer een jongetje gered uit de Schuitvaartgracht. Al deze reddingen gaven reden tot een feeste lijke stemming. In zulk een stem ming werd de avond dan ook voort gezet. Behalve moderne en oude dan sen werden allerlei spelletjes gedaan. MIDDELBURG Dokter Brons sprak voor plattelandsvrouwen De afdeling Middelburg van de Bond van Plattelandsvrouwen hield vorige week een maandelijkse verga dering in de bovenzaal van het Ne derlands Koffiehuis. Daar de voorzit ster, mevrouw Volkers, ziek was, heet te de vice-voorzitster, mejuffrouw Joosse, de vele aanwezige dames van harte welkom, waarna zij zich in het bijzonder richtte tot dokter P. J. Brons uit Nieuw en Sint-Joosland, die tijdens deze bijeenkomst sprak over het onderwerp „De geneeskunde in de laatste 100 jaar". Op voor de dames duidelijke wijze gaf de Nieuwlandse arts een histo risch overzicht van hetgeen de laatste eeuw in de geneeskunde gebeurde waarbij hij de nadruk legde op de wij ze, waarop de medici 100 jaar gele den, toen er nog bijna niets was, moes ten werken en de tegenwoordige me thoden der geneeskunde. Deze lezing werd met grote aandacht gevolgd. Tüdens dc behandeling der huis houdelijke zaken ging de voorzitter nog nader in op het reisje, dat de af deling in juni naar Roiterdam zal ma ken. Hiervoor gaf zich spontaan een groot aantal leden op. Voorts werd meegedeeld, dat tijdens de bijeen komst van eind juni mevrouw Oud- Stolberg uit Rotterdam zal spreken over „Smaak bij het kiezen van uw kleding". Mej. Joosse besloot met een dankwoord tot dokter Brons voor zijn leerzame lezing deze geanimeerde bij eenkomst. Oostkerk wordt eind juni voor diensten gesloten De voorbereidende werkzaamheden voor de restauratie van de Oostkerk te Middelburg zijn thans zo ver ge vorderd, dat net kerkgebouw vanaf eind juni voor het houden van kerk diensten gesloten zal moeten worden. SINT-LAURENS Raad vergadert De gemeenteraad van Sint Laurens vergadert a.s. woensdagmiddag om half drie in het gemeentehuis. De raad wordt verzocht om medewerking te verlenen voor de bouw van een nieu we kleuterschool. Verder is er een voorstel betreffende toetreding tot voorstellen voor het verlenen van sub sidies, alsmede een voorstel tot vast stelling van diverse pensioengrond slagen. Nieuwe havenactiviteiten aan Zeeuwse kust (Slot van pag. 1) Zeebrugge heeft zulks in studie geno men. voor het bouwen van tankers van meer dan 50.000 ton bestaat een tekort aan mogelijkheden. Zeebrugge mikt op tonnage van 80.000 en heeft een investeringsprogramma van btfna 55 miljoen opgesteld. Hierbij inbegrepen z-Un plannen tot uitbreiding van de droogdokcapacitelt voor reparatie waaraan grote behoef te bestaat. In het verschiet ligt ook de aanleg van een pijpleiding naar de pe troleum raffinaderijen in Antwerpen en wellicht ook de bouw van een raf finaderij in Zeebrugge zelf. Het plan voor oen pijpleiding van Marseille af is slechts geschikt voor kleinere tan kers daar grotere niet door het Suez- kannal kunnen. Daar de vraag naar olie- en petroleumprodukten jaar lijks met 12 pc-t. stijgt zal de petro leumindustrie zich nog geweldig uit breiden. In de brochure wordt een ruim standpunt Ingenomen. Gewezen wordt op de noodzaak intergemeentelijk sa men te werken zoals in de Kanaalzo ne van Zeeuwsch-Vlaanderen gebeurt. Ook Gent. Vlissingen en Terneuzen wordt een grote taak toebedacht in de „rush to the sea-board", evenals Oostende en Nieuwpoort. Deze bedrij vigheid kan een herboom voor de ont wikkeling van het hele Vlaams- Zeeuwse gebied worden. VLISSINGEN Van belang is het te constateren dat het startpunt van Zeebrugge lager ligt dan dat van Vlissingen. In Zee brugge kwamen bv. in 1956 1250, in Vlissingen 2500 zeeschepen aan. De scheepswerf in Vlissingen is 10-maal zo groot als die in Brugge, die 400 arbeiders heeft. Zo is deze Belgische studie ook voor Zeeland moedgevend en inspirerend te noemen. Maar er blijkt tevens uit dat haastige spoed hier goed is. Zangmiddag in Zierikzee van de ring Zeeland In het Verenigingsgebouw te Zierik zee, vergaderde het bestuur vaa de Ring Zeeland van Christelijke Zang verenigingen, onder voorzitterschap van dé heer J. J. van der Velde uit Wolfaartsdijk. Besloten werd om streeks september een zangmiddag in Zierikzee te organiseren. De plaats waar het concours gehouden zal wor den is nog niet bekend. Vast staat, dat in ieder geval zeven verenigin gen hieraan zullen deelnemen. In ver band met de definitieve regeling is een voorbereidingscommissie be noemd, waarin zitting hebben de heer D. Groenleer te Zierikzee, de heer J. van Dijke te Haamstede en mevrouw JumeletBevelander te Zie rikzee. ROTTERDAMSE VEEMARKT. 27 mcl. Aanvoer in totaal 1906. Vette koeien en osaen 1148; varkens «60. Vette koelen ie kw. 220-345, 2c kw. 2» —515. Se kw. 270—390: varkens (lev. gew.) le kw. ITS. 2e kw. 172, Ie kw. 170, belde in et. per kg. Vette koelen aanvoer kleiner, handel kalm. prijzen onveranderd; verken» (lev. gew.) aanvoer kleiner, handel kalm. prij zen als vorige week, afloop minder. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. Voeraardappelen f 2.50-3. Prijzen be rekend per 1O0 kg. en op de handels voor waarden vastgesteld voor de verkoop van consumptieaardappelen op wagon, schip of auto. De nieuwe regeling voor de loodsdienst Vele leden van de commissie van rapporteurs uit de Eerste Kamer zeg gen In hun voorlopig verslag over het ontwerp van wet houdende nieuwe be palingen betreffende de loodsdienst voor zeeschepen zich niet aan de in druk te kunnen onttrekken, dat ln de praktyk ae toepassing van deze tot stand te brengen nieuwe loodswet ge varen inhoudt voor de autonomie der gemeenten bij de exploitatie van de gemeentelijke binnenhavenloodsdien- sten. De in dit wetsontwerp vervatte re geling gaat, zo betogen deze leden, voorbij aan de zeer bijzondere situatie in en om de in aantal en omvang toe nemende petroleumhavens. Tank schepen mógen niet blijven liggen langs de kanaal- of rivieroever. Deze moeten de havens in. Wanneer nu een kapitein de rijksloods verzoekt zijn schip in of uit een speciale petroleum haven te brengen, zal deze tot stand te brengen wet hiertoe de mogelijk heid openen met alle daaraan verbon den gevaren, In het algemeen, ook met betrekking tot andere havens dan petroleumhavens, kwam het deze le den ongewenst voor. indien het ge woonte zou worden, dat inkomende en uitgaande schepen afzien van de dien sten van een havenloods. Deze leden betreurden het uit over wegingen van principiële en prak- tisch-oautische aard, dat in dit wets ontwerp de gemeentelijke autonomie wordt aangetast. Zij verklaarden zich ten aanzien van dit wetsontwerp hun stem voor te behouden. Voorts stelden zij de volgende vraag: Welke voornemens bestaan er ten aanzien van de nieuwe loodstarieven? Waarom worden de tarieven niet *n de wet zelf bepaald? De memorie van toelichting geeft op deze toelichting, naar het oordeel dezer leden, geen voldoende verkla ring voor de wijziging van het be staande systeem. GRAANBF.URS ROTTERDAM. 27 mcl. Binnenlandde granen, oebtend- beure, officieuze noteringen per 100 kg. franco Rotterdam. Fabrickatarwc van f M.50—27AO: vocdergranen kalm. prij«- h oudend: comergerat naar kwaliteit f 21.50—22.50; extra tot f 23.00; Haver naar kleur, droogte en kwaliteit f 19.90— 31.50; extra blanke circa i 2240. Rogge doorvnee kwaliteit f 1040; gedroogde f 2040; bak rogge geschoond f 21.72. Peulvruchten: groene erwten f 90.00— 43.00; schokkers f 1540—65.00; bruine bo nen blanke droge kwaliteit van f 0040— «2.00. VEILING ..WALCHEREN" O.A. MIDDELBURG 27 mei. Vroege aardappelen, grote 72— 83, drielingen 60—M. kriel 51—6«. Eruit: Aardbeien 48—84 per doos. Kas- besecn 85 per doos. Aaperges per bos 140—2.44. Groenten: Bloemkool A 28—81, B 17— 45, C 16-27. Komkommers A 47—51. B 29 42, C 20—34. D 15. Sla A 8—17. Spinazie >—24. Andijvie 21-69. Postelein 53—65. Rabarber 51—61. Radijs 21—23. Bospeen 33—72. Waspeen 08. Bos kroten 39—64. Spitskool 34—41, De eerste kasbossen werden heden aangevoerd door de heer J. L. Dop, Mid delburgsestraat 88. Mldde'.burg. De eerste vroege aardappelen van de koude grond werden heden aangevoerd door: teler 319. de heer D. Koole, Abeel- seweg 15. Souburg; de heer A. Schoe, Oostkapcile; teler 42», de heer D. Kal- Jouw, Ritthemscstraat «9, Souburg; de heer L. Verhoef, Kanaalstraat 72, Sou burg. Antjenkcrk 24 2C0 m. z o. Sabang. Alfcbr 24 Recife n. Rio de Janeiro. Aagtekerk 27 Rotterdam. AaisdSJk 27 Boston. ALmkerk 28 Genua. Alnatl verin. 28 Buenos Aires n. R'dam. Ameland p. 25 Ouessant. Andljk 28 Le Havre verw. Arkeldijk 27 SunabaJa. Axeldljk p. 27 ouessant. Bloemfontein 31 Las Palmas verw. Boschkerk 25 Antw. n. Hamburg. Bussum 24 320 m. n.w. Manilla. Caltex „The Hague" 27 Suez. Cattex „Pernls" 28 Suez n. Ras Tanura. Calamares 27 New York. Cistula 25 Curasao. Colette 24 10 m. w.z.w. Royal Sovereign. Congokrust 27 Antwerpen. Cottica p. 26 Ouessant n. Madeira. Delft 26 Amsterdam. Delfshaven 24 700 m. n.n.o. St.-Helena. Drente 27 Rotterdam. Dorestad 26 Rotterdam. Esso Den Haag 27 Sldon. Eemland 27 Recife. Gaasterland p. 26 Flnlsterre. Gaasterkerk 27 Hongkong. Gadila 24 Saigon n. Singapore. Groote Beer 25 Montreal n. Southampton Guineekust 25 Lagos. Heemskerk p. 26 Fintsterre. Hestla 25 Amsterdam. Hoogkerk 25 Fremantle n. Aden. Houtman 27 TJ. Prlok. Jagersfontein 27 Amsterdam. J. van Oldenbarnevelt 31 New York verw. Kabylia 25 250 m. z. Socotra. K-aiinga 24 200 m. z.o. Ras el Hadd. Kalydon 27 Gibraltar. Kara 26 Genua. Katelysia 28 Rotterdam verw. Kellla 26 Mamonal. Kinderdijk 25 Rotterdam. Kopionella 26 Abadan n. Durban. Korovina 25 Curacao. Kota Ba roe 26 Rotterdam n. Londen. Kryptos p. 25 Socotra. Lekhaven 24 Lulea n. Amsterdam. Lekkerkerk verm. 25 Suez n. Aderu Lemsterkerk p. 26 Freetown. Leopoldskerk 24 410 m. o. Mombasa. Lissekerk 26 Bandar Shapur. Leto 24 400 m. n.w. Azoren. Louis Lanitz 24 120 m. n.n.w. Las Palmas. Lieve Vrouwekerk 24 Mena al Ahmadi. Maasdam 1 Juni Hallfax verw. Maaslloyd 27 Penang. Mariekerk 24 330 in. z.w. Guardêtul. Macoma 24 180 m. o,z.o. Socotra. Modjokerto 25 Belawan. Molenkeric 28 Hamburg. N-.v.-Amsterdam 29 New York. Noordam 27 Noordam. Oldekerk 25 Mombasa n. Aden. Ondlna 24 900 m. w.z.w. Kaap Verdische eil. Ootmarsum 27 Antwerpen. Oranje 27 Belawan n. Singapore. Oranjefontein 27 Easthsm. Peperkust 26 Freetown n. Grand Bas Prins Alexander 27 Bremen. Prins F rede rik Willem 27 Le Havre. Prins Willem IV 28 Rotterdam n. Hamburg. Rempang 26 Singapore verw. Ridderkerk 26 Belra. Rijndam 26 Halifax n. New Yorit. Rondo 27 Cherlbon. Rotula 24 Calcutta n. Singapore. Ruys 26 Mauritius n. Singapore. Saroena 23 Pulu Bukom n. Pladju. Schouten 24 Durban. Schiedijk 25 Hamburg. Senegailkust 24 185 m. w.z.\v. Kaap St.- Vincent. Slbajak 26 dw. Kaap Leeuwin. Sloterdtjk 26 Antw. n. New. York. Sliedrecht 28 Fao n. Aden. Stad Maasdam 25 Amsterdam. Stad Alkmaar 26 St.-Johns. Stad Schiedam p. 27 Finisterre n. Rotterdam. Statendam 25 Rotterdam. Straat Soeda 24 Penang n. Lor. Marques. Sumatra 24 480 m. z.w. Diego Garcia. Sunetta 24 Singapore. Tegelberg 26 Kobe. Theobaldtus 26 Cablmas n. Spezia. Tjitjalengka 27 Santos. Tomori 27 Singapore. Tyro 25 Rotterdam. Utrecht 27 Las Palmas. Van Noort 24 150 m. o.t.z Büllton. Vasum 26 Port Said n. Lands End. Waterman 25 Walvisbaai n. Teneriffe. Wieldrecht 26 Napels. Willem Ruys 27 Rotterdam. Willemstad 27 Amsterdam. Wonorato 25 Richmond. Wonosari 26 New York. iJssel 24 216 m. n.n.o. Fayal. Zuiderkruis 1 Juni Fremantle verw. Zeeland 2^ 350 m. n.o. Barbados. 36. De nieusve minister van Cultuur Jolainda, liet geen tijd verloren gaan. Nog diezelfde avond kon men, op een der terrassen van het eeuwenoude palels, een vreemd schouwspel waar nemen: op de maat van de schallende muziek van Jo- landa's koffergrammofoon zwaaide een aantal Ma- raya's, keurig opgesteld, geestdriftig met armen en benen. Toen een ieder de passen- techniek van de rock-'n- roll voldoende onder de knie had, werd de theorie gevolgd door de praktijk Er werden paren gevormd en spoedig was het een drukte van Jewelste op de dansvloer. Jolanda had de zoon van Maratom VI, de toekomst' ge Maratom VII, als par* ner gekozen. Het achterge bleven jongmens glundetJ-* van plezier terwijl hij z'J.i ledematen met geoefend" bewegingen in de vereist» s Bevalt het je nogal hier?' loops. ,MiJ best hoor", antwoordde Officiële publikaties B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kenni*. dat voor het badsei zoen 1957 de votgende tarieven, met In begrip van omzetbelasting, zullen gel den: abonnementskaart voor één per soon 9: abonnementskaart voor meer dere leden uit een gezin, mits een sei zoenkaart ts genomen 6; abonnements kaart voor kinderen tot 14 Jaar 5; maemdkaart voor één persoon f 4; maandkaart voor kinderen tot 14 Jaar 230: bad ka art voor een bad 0.40; badkaart voor een bad voor kinderen tot 14 Jaar 0.20; kaart voor 10 baden 3: kaart voor baden 5-SO: abonne mentskaart omnibus (cabine winkelgale rij) voor één persoon 4.50 abonnements kaart omnibus voor kinderen beneden 14 Jaar 3; maandkaart omnibus voor één persoon 2; maandkaart omnibus voor kinderen beneden 14 Jaar IJS; Bad kaart voor een bad (omnibus) 0.18; badkaart voor een bad (omnibus) voor kinderen beneden 14 Jaar o.io. Famiilecablnes. Huur famlllecablne per ochtend of mid dag lj idem per dag 130; Idem per week 8: Idem per maand 18; Idem per seizoen 40. Huur voor badgoederen. Huur van een zwembroek 0.20; Idem handdoek 0.90; Idem badkostuum 030; Idem badmuts 030. Voor het huren van badgoederen moet een cautie ad 5 per stuk worden ge stort. Tarief voor de zonnebaden. De prijzen zijn geheel gelijkluidend aan die der zeebaden. De bad-abonnementen en badkaarten zijn niet geldig voor het zonnebad; voor het gebruik van badstoelen moet afzon derlijk worden betaald. Tarief voor het huren en opbergen van kano's. Huur voor een éénpersoons ca no 030 per uur of korter. Huur voor een twee persoons kano 0.80 per uur of korter. Voor het opbergen van een kano 10 per Tarief voor de strandstoelen en parasols. Voor het gebruik van een strandstoel wordt 20 cent per uur of gedeelte daar van geheven. Dagkaarten (behalve "8 zondags) wor den afgegeven voor 75 cent. Halve dag kaarten gedurende de voormiddag tot 1 uur n.m. (van 1 uur namiddag tot alui- ttngsuur): 50 cent. Voor het gebruik van een strandpera- sol wordt 30 cent per uur of korter en 1.50 per dag geheven. Abonnementen en badkaarten worden afgegeven onder de volgende voorwaar den: ie dat by gebruik van een badeablne door de chef van het baobedrijf kan wor den geëist, dat de kleren ln de garderobe worden afgegeven. 2e dat baders, die zich naar het oor deel van het badpersoncel, te ver ln zee wagen en op sein van d*4 personeel niet onmiddellijk terugkeren, de verdere toegang tot het baden wordt ontzegd, zonder terugbetaling van eventueel be taalde bad- of abonnementsgelden. Kinderen, beneden 10 jaar. worden zonder geleide niet op het badstrand toe gelaten. VLISSINGEN. BADEXPLOIT ATIE. B. en W. van VHsstngen maken be kend. dat de opening van de zee- en zon nebaden en het strandstoelenterrein is bepaald op donderdag 30 mei 1967. MIDDELBURG. KAARTEN CONCERT VER. VOOR INSTRUMENTALE MUZIEK. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis dat op donderdag 6 Ju ni a_s. des namiddags van 2—3 uur ln het gebouw van de Gemeentelijke Dienst voor de Maatschappelijke Zorg (kamer 1). Stadhuis* traat 5, alhier, kaarten a o.io verkrijgbaar zijn voor on- en minvermo genden voor het concert van de Ver eniging voor Instrumentale Muziek, dat op vrijdag 7 Juni a.s. des avonds om 8 uur in de Nieuwe Kerk zal worden ge geven. heerlijk om gouverneurtje en koninkje te zijn," „Het koningschap is waarschijnlijk een hele eer", gaf de jonkman toe. „Duurt die kroningsplechtigheid erg lang?" vroeg het meisje argeloos. „Waarschijnlijk niet, hoor!" deelde Maratom-ju- nlor mede. „Als de gouverneur eenmaal in de are na Is aangekomen ls de plechtigheid mesetal zó ai- gelopen!" Motorrijder gewond bij botsing In de Paul Krugerstraat te Vlissin gen gebeurde zondagavond omstreeks kwart over tien een verkeersongeval, waarbij de bestuurder van een motor, B. uit Vlissingen. werd gewond. Toen deze ter hoogte van de van Dishoeck- straat een voor hem rijdende perso nenauto. die bestuurd werd door H. van B. uit Vlissingen, wilde inhalen, raakte het voorwiel van de motor de achterste bumper der auto. B. kon de macht over het stuur niet houden; hij reeds eerst tegen de trottoirband ea sloeg vervolgens tegen de grond. Be halve een hersenschudding liep hij een bloedende hoofdwond en schaafwon den aan armen en benen op. B. begaf zich na het ongeval te voet naar het ziekenhuis „Sint-Joseph". waar hij werd opgenomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 3