DOMBURGSE GOLFCLUB NAM CLUBHUIS IN GEBRUIK TOGO II KWAM VERRASSEND UIT DE BUS TEGEN VOPO Een ongezond leven? WEENSE PERSSTEMMEN OVER OOSTENRIJK-NEDERLAND 00K ZEEUWSE KORFBALLERS SPELEN OP P.Z.C.-SP0RTDAG ~3JT STERKER DAN GELD Knap öp die kale schuur met Ceta-Bever Buitenbijts 10 PROVINCIALB ZBBUW8B COURANT DINSDAG 28 MEI 1957 „ZAAK NU GEHEEL ROND Advertentie De heer H. Langendijk won wisselbeker. De Walcherie badplaats Domburg heeft er zaterdagmiddag een nieuwe attractie bUgekregen! Eigenlijk kon men die attractie in Domburg al weer ruim een Jaar beleven, „maar zater dagmiddag werd", zoals burgemees ter rnr. W. J. E. Crommeün het noem de. ,.de zaak geheel rond". Die middag werd namelijk het fraaie en gezellige clubhuis van de Domburgse Golfclub officieel geopend, terwijl tevens de f;eheel herstelde baan (negen holes) n gebruik werd genomen. Vele spre kers aelden, dat hiermee een lang ge koesterde wens in vervulling Is ge gaan. Niet alleen kan men nu in Dom burg weer golf spelen, ook kunnen de spelers In bet intieme clubhuls „de negentiende hole" genoeglijk na kaarten over de wedstrijden. Al in 1912 werd het golfspel In Domburg geïntroduceerd door de heer P. J Elout. toen directeur van de N.V. Domburgse Zeebadinrichting. In 1913 werd de baan officieel geopend. Aanvankelijk werd deze course geëx ploiteerd door de N.V. Domburgse Badinrichting, maar in 1923 nam de Domburgse Golfclub, die toen opge richt werd, de zaak zelf in handen In de tweede wereldoorlog kwam er echter aan de Zeeuwse golfsport een einde, want door bunkerbouw en ook door een bombardement werd de baan praktisch volkomen vernield. Na de bevrijding bleek het lange tijd niet mogelijk de coursé te herstellen, maar in het kader van het herstel van Wal cheren werd de baan door de D.U.W. weer in orde gebracht. In de herfst van 1953 werd hieraan begonnen en in het najaar van 1955 kon er weer gespeeld worden- En zaterdagmiddag kwam de „zaak dus rond". Het clubhuls, een schepping van architect. W. J. de Haan uit Se- rooskerke. die ook de inrichting van het interieur ontwierp, is een fraai en modern bouwwerkje ge worden. met bijna het uiterlijk van een riante bungalow. Er is een ruime, harmonieus ingerichte eon- versatiezaal met een intieme bar- hoek: verder zijn er twee kleed kamers, eompleët met douchecel len en achter de bar vindt men nog een ruime keuken. Nadat burgemeester Crommeün de aanwezigen had verwelkomd, werd er vrnwel direct begonnen met de wed strijden om de Snouck Hurgonje- wisselbeker. De heer J W' Hupkes. directeur van de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" stelde, Geslaagde „Kikkerrit". Voor de vjjfde maal werd zaterdag de jaarlijkse „Kikkerrit" voor auto mobilisten en motorrijders gehouden, waartoe de Aardenburgse V.V.V. en de MAC Axel onder auspiciën van de K.N.M.V. nauw samenwerkten. In 't Belgische plaatsje Roode Sluis, tus sen Axel en Moerbeke-Waes. werd onder gunstige weersomstandigheden gestart, waarna het traject over vrjj goede wegen in België naar Aarden- burg voerde. Burgemeester J. M. A. C. van Don gen verwelkomde de deelnemers en de genodigden in het gemeentehuis, waarna in hotel „De Rode Leeuw" een koffiemaaltijd werd gebruikt. Vervol gens ging burgemeester Van Dongen over tot de prijsuitreiking. De uitslag luidde 1 A. de Wachter. Antwerpen, 4 strafpunten (wisselheker)2 J. R. de Jonge. Schiedam. 6' strafpunten; 3 R. Remael, Antwerpen, 8 strafpun ten: 4 C. Reuth. Oostburg, 7 strafpun ten; 5 A. de Ruysscher. Vlissingen. 8 strafpunnten: 6 A. van Dijke. 's-Heer Arendskerke, 9 strafpunten: 7 J. Risseeuw-Roosendaal, Zuidzan- de, 10 strafpunten: 8 D. J. Dees. Ter- neuzen. 10 strafpunten: 9 J. Verduyn, Breskens. 11 strafpunnten: 10 H. A. M. v. d. Vijver. Biervliet, 11 strafpun ten. De teamprijs ging naar autoclub „Napels", Antwerpen met 32 straf punten. Uitslag bij de motoren: 1 S. Jon- gepier, Serooskerke (W.), 15 straf punten: 2 J. J. Crucq, Arnemuiden, 18 strafpunten: 3 C. de Putter. Hoek, 20 strafpunten. De clubnrrjs was voor „De Zeeuwen" Middelburg: 2e „De Zeeuwen B", Middelburg. Voor de deelnemers, die de rit uit reden was er een plaauette. De deel nemers. die voor de vijfde maal de rit reden, kregen een lepeltje. voor de wedstrijden begonnen, de courae officieel ln gebruik door als eerste de bal in het spel te brengen. Na prachtige wedstrijden (single te gen „bogey"), die verspeeld werden bij schitterend weer, werd de heer H. Langendijk, lid van de Domburgse Golfclub, tenslotte winnaar van de beker. Aan deze wedstrijd werd ook deel genomen door spelers uit Noordwijk, Hattem, Den Haag en Hilversum. Na afloop reikte jhr. mr. A. v. d. Poll, een vriend van wijlen de heer Snouck Hurgronje, de beker uit. In de namiddag hebben in het club huis nog vele sprekers het woord ge voerd. Onder meer spraken mr. J. M. Pilaar uit Middelburg, de heer H. J. Verwefi uit Hilversum, namens de groep West, de heer A. Tjeenk Wil link. namens de groep Oost, wethou der A. Passenier van Domburg en mr. J. Dolleman uit Vlissingen. Burge meester Crommeün, de voorzitter van de Domburgse Golfclub, dankte de sprekers en allen, die hebben meege werkt aan het herstel van de baan en de bouw van het clubhuls. KORFBALNABESCHOUWING Opnieuw een goede prestatie van D.O.S. '55. De felle noordewind. die zaterdag middag over de Zeeuwse korfbalvel- den raasde, heeft niet kunnen verhin deren, dat er danig op los gescoord is. Helaas moet er ook melding ge maakt worden van enkele onregelma tigheden. Zo werd de wedstrijd Olym- pia ITjoba I in de eerste klasse, 7 minuten voor tijd door de scheids rechter gestaakt en verliet TOP I in de wedstrijd Tjoba II voortijdig het veld, omdat men zich niet kon ver enigen met de leiding. In 2 A kreeg Eendracht de ver wachte nederlaag te slikken tegen Swift Hl (03). Het optreden van TOP I in de wedstrijd tegen Tjoba II komt hen op reglementaire wijfce te staan op een verlies van 80. Vios II schoot geweldig uit zijn slof door Swift IV thuis met liefst 10—0 te kloppen, waardoor Vios II zich wat opwerkte. Stand aan de kop: Swift HI 6—10, Vitesse I 5—8. TOP I 4—6. In 2 B had leider Elto niet de minste' moeite met Scampolo II (11 1). TOGO II kwam hier verrassend uit de bus, door VOPO I met 43 te kloppen. De Poel, kwam tegen Vol harding II in Yerseke juist iets te kort (12). Star.d aan ae kop: Elto I. 612, Zeelandia I 6—10, Luctor I 5—8. In 3 A leverde Animo II goed werk, door KVL met-40 te kloppen. BKC kreeg het tegen Atlas niet zo gemak kelijk als werd verwacht, het kwam maar juist met de hakken over de sloot (10). Stand aan de kop: BKC 6—10. VEDO I 5—6. Animo II 5—6. In 3 B kon AKC ONDO niets in de weg leggen (05). DOS '55 deed het daarentégèn tegen TOP II weer ge weldig, getuige de uitslag (14). Stand aan de kop: ONDO 610, Swift VI 5—7, DOS '55 6—7. In 3 C verloor SVS in een doel- puntenrijke wedstrijd (47) van Blauw-Wit, terwijl Olvmpia II het VOPO II danig moeilijk maakte. Spanje versloeg Schotland voor wereldkamnioenschap. Het Spaanse voetbalelftal heeft zich gerevancheerd op de 42 neder laag. die het op 8 mei j.l. te Glasgow tegen Schotland leed De Spanjaarden behaalden zondagmiddag een 41 ze ge, na een 20" voorsprong bij de rust. De stand in groep 9 (Europese zon») is nu: 1. Pchotland 3 2 0 1 4 7-7 2. Snanje 3 1113 7-6 3. Zwitserland 2 0 1112-3 De rangschikking in groep 8 (Euro- Dese zone) is na de 30 zege van PoHu«*fli op Itaüë: 1. Noord-Ierland 3 1113 4-2 2. Porino-al 3 1113 4-4 3. Tfalië 2 10 12 1-3 Door een 20 overwinning van Tsejecho-slowakije op Wales werd de stand ln groen 4 (Euronese zone): 1 Oost-Duitsland 1 1 0 0 2 2-1 2. Tsj Slowa'-Mo 2 10 12 2-1 3. Wale? 3 1 0 2 2 2-4 VOPO II won tenslotte echter met 2 1. Op 22 mei werd in deze klas bovendien nog gespeeld SSSKats, welke wedstrijd een verrassende uit slag had (33) wat een tegenvaller voor SSS betekent. Op 24 mei speel den nog Olympia IITjoba III, in welke wedstrijd Olympia II zich met 7-2 de sterkste toonde. De stand aan de kop is hier Blauw-Wit 610, SSS 5—9, VOPO H 7—9. In 3 D zette Luctor n zijn zege tocht voort en werd Zeelandia II met 91 he* slachtoffer. VOTO kreeg te gen VVKV geen kans (1—6), terwijl Vitesse II en Blauw Wit II de punten broederlijk deelden (22). Togo HL toonde zich de meerdere over KCS (81). De stand aan de kop: Luctor H 7—14, WKV 6—8, Togo 3—4. In de avondklasse kon Animo IV het op 23 mei ook tegen Vedo II niet bolwerken. Het verloor in Vlissingen met 41. Swift V slaagde er zoweer in om Zuidwesters II de eerste neder laag toe te brengen (43). Het kwam hierdoor aan de leiding, de tweede plaats is nu voor Zuidwesters n met hetzelfde aantal punten, doch een wedstrijd meer gespeeld. Stand: Swift V 3—6, Zuidwesters II 46, Vedo n 44 en Animo IV 50. Swift overspeelde O.D.O. in tweede helft en won (10-2) Middelburgers veroverden leiding door beter doelgemiddelde In een door een zeer talrijk publiek Sevolgde wedstrijd heeft het Mid- elburgse Swift rijn In Dordrecht ge speelde thuiswedstrijd tegen ODO met 102 gewonnen. De ontmoeting werd 't avonds gespeeld en was vooral voor de rust spannend en in het ge heel vrij aantrekkelijk. Swift slaagde er dus in om twee kostbare punten te veroveren en zich daarmee boven leider Merwede te plaatsen door een beter doelgemiddelde en tevens om revanche te nemen door de gelijkge speelde eerste wedstrijd tegen ODO. Swift begon aarzelend en het was merkbaar, dat de zenuwen de "ploeg pai'ten speelde. De Dordtenaren daar entegen, waarvoor geen kampioens titel op het spel stond, speelden rus tiger en lanceerden goede en zeer ge vaarlijke aanvallen op de Swift-korf. Na circa 10 minuten kwam ODO ver diend aan een 10 voorsprong. Dit was voor de hoofdstedelingen een sti mulans om er een schepje op te gooien en Mop de Voogd maakte uit een mooie doorloopbal de geüjkma- ker. Na de vakwisseling werd er door Swift weer aarzelend gespeeld en het spel van ODO was in deze periode beter verzorgd. De Dordtenaren zwoegden voor een voorsprong en die verkregen zij ook uit een strafworp. Direct daarna zorgde Chris van Leer dam voor 22 en nu eerst kwam Swift er beter in. Het tempo werd opgevoerd en nog voor de rust zorgde Jan Mondeel voor een 32 voor sprong. Na de rust maakte dezelfde speler er 24 van door een verdedigings- fout van ODO. Swift, niet tevreden met deze voorsprong, voerde het tem po nog meer op, zodat ODO volkomen werd overspeeld. Piet Eiff schoot Swift met 2 doelpunten naar. een vei lige 62 voorsprong en toen was ODO een geslagen ploeg. Successie- veüjk werd de stand opgevoerd tot 102 door doelpunten van Klazien van Bergen, Truus Steketee, Henk Bruggeman en Jan Maljers. Zij nog vermeld, dat Swift in de eerste helft drie strafworpen kreeg toegewezen, die echter alle gemist werden. Scheidsrechter Van der Geest leidde de ontmoeting voortref- feüjk. A Axwrtentie) Velen lelden een ongezond, onnatuurlijk leven. Gevolgenslappe werking der orga nen. onzuiver bloed, verstopping. Daar door onstaan moeheid, hoofdpijn, puistjes, aambeien enz. HERBESAN kruidenthee geeft het lichaam zijn natuurlijke werking terug I Verkrijgbaar bij apotheker of drogist A f. 1.80 per groot pak. voldoende voor maanden. EEN GELUKKIGE OVERWINNING VOORZITTER D. P. SAAM AN Redelijk goed voetbal alleen bij Nederland De YVeense maandagochtendbladen zyn het niet met elkaar eens in hun beoordelingen van de voetbalveldslag in het YVeense Prater-stadion. Het ene blad acht de 32 zege van Oos tenrijk verdiend, het andere spreekt van een gelukkige overwinning. Er zijn verslaggevers die de Nederlan ders (Kuys, Klaassens en Van Melis) de schuld van de vele botsingen ge ven, een ander is zo dapper om Dienst de oorzaak te noemen van de onple zierige verhoudingen in het veld. \V|| laten hier enkele YY'eense persstem men volgen: „Welt am Montag": Een gelukkige overwinning, maar meer dan ver diend. De meest dramatische inter land, die Oostenrijk sedert de oorlog speelde. Toen Dienst zag dat hy niet kon meekomen begon hij met grof en unfair spel. Het Nederlandse voetbal was een aangename verrassing voor ons. De Holanders speelden voor rust alleen maar hard, na rust hard en ruw. „Bildtelegraf" onder de kop: „De tegenstander was zeer onsympathiek" zegt dit blad: Holland speelde rugby. Het was de onsportiefste ploeg, die wij sedert jaren in Wenen hebben ge zien. Oranje speelde echter een klasse beter voetbal dan in april tegen Duits land. beter ook dan Duitsland, Zwit serland en Zweden in hun wedstrijden tegen Oostenrijk in Wenen hebben la ten zien. „Wiener Montag": Het geluk heeft ons lang ln de steek gelaten. Oosten rijk heeft Nederland onderschat. Wy hadden de oranje sinaasappelen rus tig willen verorberen, maar het heeft niet veel gescheeld of wij hadden on ze maag ermee bedorven. Wilkes is nog altijd een speler uit de „Matthews-klasse", Pieters Graaf land een super-doelman. „De Wiener Koerier" heeft als kop: Harde woorden achter de coulissen. „Aanvoerder Van der Hart heeft alle Oostenrijkse spelers met uitzondering van Hanaopi „Schweinhunde" ge noemd. Hij heeft daarmee in eigen doel geschoten... Nederland was voor rust zeer sterk met Wilkes en de vleugelspelers als uitblinkers. Op eigen terrein zullen de Nederlanders in september nog lastiger tegenstanders zijn. Wij zien deze wedstrijd in Nederland met be zorgdheid tegemoet. „YVeltpresse" heeft als kop de uit lating van scheidsrechter Schmet- zer: „Zo iets heb ik nog niet eer der meegemaakt". Veelbeteke nend is ook de. inleiding van het beschouwende artikel: Het resul taat werd niet door spel bereikt, doch door een gevecht. Redelyk goed voetbal zag men slechts in de eerste helft, en dan nog uitslui tend bij de Nederlanders, die qua baltechniek en balbehandeling de besten waren In de tweede helft veranderde het spelbeeld sterk ten gunste van de gastheren. In het artikel wordt ge sproken van „ruwheden aan de lo pende band" en van een terugval van de Oostenrijkers naar het „atletische voetbal". Tijdens de P.Z.O.- sportdag, die zaterdag 29 juni in Goes wordt gehouden, is ook een be langrijke •plaats inge ruimd voor de korfbalsport. Dan zal namelijk een twaalftal fan de Zeeuwse Korfbal Bond binnen de lijnen kometi tegen het vertegen woordigende team van de Goois- Utrechtse Korfbal Bond. Reeds eerder hebben vooraanstaande leiders uit de handbal- en de wAclersport in een beschouxoing op de vooruitgang van de Zeeuw se sport gewezen en ditmaal ge ven wij het woord aan de heer D. P. Saaman uif Goes, voorzitter van de Zeeuwse Korfbal Bond. In dit artikel toont de heer Saa man aan, dat ook de Zeeuwse korfbalsport i« de laatste jaren onmiskenbaar op een hoger ni- veau is gekomen. Hij ziet dan ook de wedstrijd tegen het twaalftal van de Goois-Utrechtse Korfbal Bond met vertrouwen te gemoet. WVWWWWWAWWWV Tegen twaalftal van de Goois-Utrechtse bond KORFBAL UW SPORT Een leuze, die in Zeeland geen holle phrase is gebleven, maar uitge groeid Is tot een prettige werke lijkheid. Met enkele cijfers is dit immers onmiddellijk aantoon baar. Zo telt blijkens een statis tisch overzicht, uitgegeven door de Koninklijke Nederlandse Korfbal Bond, Zeeland, na Friesland, procentsgewijs per inwoneraantal de meeste korf ballers. Dat wij in Zeeland op deze tweede plaats enigszins trots zrjn, behoeft geen betoog. Daarnaast echter brengt dit grote aantal korfballers ook verplichtingen niet zich mee. Ik bedoel vooral de plicht om deze plaats te behouden! Dit be tekent dus, dat wij nog meer aandacht zullen moeten beste den aan de propaganda voor on ze sport, aan bestuurskadervor- ming en aan de opleiding van clubtrainers en jeugdleiders. Speciaal de laatsten zijn brood nodig, omdat de Zeeuwse korf- balbond zich de laatste jaren vooral uitbreidde in de adspi- rantensector. Het aantal adspi- ranten steeg bijvoorbeeld in 1956 met bijna vijftig procent. Deze stijging zette zich de laatste maanden nog gestadig voort en stelt aan de clubs bij zondere eisen, omdat men de jeugd niet zo maar in een hand omdraai het korfbalspel leert. Toch is het werk hieraan be steed, goed besteed! Want de korfpalsport heeft een grote invloed op de karaktervor ming der jongeren. Korfbal is immers een sport, waarin het individu als zodanig geen kans heeft. Slechts samen is er in deze sport iets te be reiken. Het samenspel is dus essentieel en individuele ac ties kennen wij niet. Stijgende lijn Eveneens een verheugend ver schijnsel is, dat de prestaties van het Zeeuwse korfbal zich in stijgende lijn bewegen. Het is vooral het Middelburgse Swift, dat hiervoor baanbrekend werk verricht. Voor de eerste maal in de geschiedenis van het Zeeuw se korfbal heeft deze vereniging het gepresteerd zich in de lan delijke competitie van de Ko ninklijke Nederlandse Korfbal- bond te plaatsen. In deze compe titie worden de krachten geme ten met tegenstanders van bui ten onze provincie. En met suc ces, getuige de momenteel zeer fraaie plaats op de ranglijst. Dat dit uitkomen in de landelijke competitie gepaard gaat met grote persoonlijke offers be hoeft geen nadere uitleg. Het la te hopen, dat in de toekomst ve le Zeeuwse clubs het isolement zullen doorbreken! VOORZITTER SAAMAN korfballers popelen Ook bjj de jaarlijks terugke rende grote korfbalseries buiten Zeeland zijn onze ploegen graag geziene gasten. Tot zelfs in de grote microkorfbalseries in de Jaarbeursgebouwen te Utrecht drongen Zeeuwse korfbalsters en korfballers door en leverden zij prima werk, dat bewondering van anderen afdwong. Meer erkenning Prettig is het ook te kun nen constateren, dat de korf balsport in Zeeland bij de be oefenaars van andere spor ten steeds meer erkenning krijgt. Het is heus niet zo lang ge leden, dat de korfbalsport in onze provincie voor een iet wat minderwaardige sport werd aangezien, maar geluk kig is dit nu grotendeels an ders en is ook de samenwer king met de andere sportbon den, indien de belangen elk aar raken, prima. De Zeeuwse korfbalsport popelt zijn kunnen te tonen tijdens de P.Z.C.-SPORTDAG op 29 juni a.s. in Goes. Dit zal dan geschie den in een wedstrijd tegen het vertegenwoordigende twaalftal van de Goois-Utrechtse Korfbal- bond. Mogelijk zal deze wedstrijd nog vooraf gegaan worden door een wedstrijd tussen twee jeugd ploegen van de Zeeuwse Korf bal Bond. De P.Z.C. verdient met het initiatief tot deze sport dag de lof van de ganse Zeeuw se sportwereld en het is aan de Zeeuwse sportlieden te bewijzen, dat zij dit initiatief waardig zyn, opdat deze dag moge uitgroeien tot een waarlijk Zeeuwse sport manifestatie SAAMAN, voorzitter Z.K.B. Feuilleton 62 Ze gingen in de stad eten. Daarna bracht Raymond haar voor de „twee de keer deze avond naar „Old Pla ce". „Toen je hier voor het eerst was", zei hij met een overdreven zelf verzekerdheid. „wist ik direct al, dat je eens baas in dit huis zou worden, Claudia enHij wachtte even en zag haar onderzoekend aan. „Je bent vrij te veranderen wat je wilt". Er was een veelbetekenende wijziging in de klank van zijn stem, toen hy verder ging: ..En ie weet. dat de flat voor je moeder isZolang ze leeft" „Je bent erg vriendelijk", mompel de Claudia. Hij lachte hard en terwijl hij dacht aan Allan, bekroop hem een gevoel van hevige jaloezie. Het was duide lijk. dat zij nog steeds verliefd op die knaen De gedachte ergerde hem. Nu hij de slag gewonnen had, wilde hij ooit de volledige overwinning. Zo spoedig mogelyk zou hy er voor zor- door Sonia lleane gen, dat zij hier weg en naar het bui tenland ging. „Ik geloof, dat we als huwelijksreis maar een wereldreis moeten maken", stelde hjj voor. Hij stak een sigaret op. „Van een jaar zo ongeveer". Verbaasd en angstig staarde Clau dia hem aan. „MaarZe onder brak zichzelf, toen ze zag. dat hij haar onderzoekend aankeek. „Lokt het je niet aan?" „Jamaar ik vind het zo vreemd, zo lang weg te zijn. „Van je vrienden weg. bedoel je zeker?" vroeg hij hatelijk. „Wel je kunt je sussen met de gedachte, dat zy ook gaan trouwen en dat toch niets blijft, zoals het vroeger was". „Dat is waar", zei Claudia effen „Niets blijft zoals vroeger". Haar gezicht klaarde op. „Het zou prach tig zyn iets van de wereld te zien." riep ze uit, zich realiserend, dat ze tenminste wel enig enthousiasme voor zijn plan mocht tonen. Terwijl Raymond Claudia's hand op zijn arm legde, en ze samen door de brede, lommerrijke lanen wandel den, lachte hij: „Ik kan bijna niet geloven, dat je hier naast me loopt... dat ik nu dat bericht weer in de krant kan laten zetten!" Hij grijnsde haar toe: „Wat was je kwaad zeg. die morgen!" Luisterend naar zijn woorden, be sefte Claudia de onwerkelijkheid van dit alles. Ze ging trouwen met Ray mond Winters, tegen wie ze zo ver woed gevochten hadNu moest ze proberen, de goede kanten van zijn karakter te zien, inplaats van steeds op zijn slechte eigenschappen te let ten. „Ik was verontwaardigd", zei ze met een glimlach. „Je was onweerstaanbaar", mom pelde hij. Toen viel hij plotseling uit: Wil je een grote bruiloftIn z^n stem klonk iets van spot. Claudia dacht aan de publiciteit, de drukte, de belangstelling en de ophef, die de mensen er van zouden maken. Ze huiverde. „Oh, nee," zei ze vlug. „Liever niet, als jij er tenminste niet op staat". Tot haar verrassing zei hij: „Ik sta er alleen maar op, dat jij gelukkig wordt". Hij sloeg zyn armen om haar heen en kuste haar. Ze wilde toegeven aan zijn omhelzing, maar iets in haar verzette zich daartegen. Het verlangen naar Allan deed haar hart bonzen, heviger dan ooit. Het was tegen elf uur, toen hy haar terugbracht naar „Stoneways" en Helen op de hoogte bracht van 'het nieuws. „Ik heb gewonnen", zei hij rustig. „Geen tegenwerking van U, wel mevrouw Lomond?" Helen mompelde: „Neeik ben blijvoor jullie alle twee". Een onmerkbaar ogenblik voelde ze de reactie. Ze was zenuwachtig en bang tegelijk. Dit was nu, waarnaar ze steeds had gestreefd, met alle mid delen. Haar eergevoel was echter nog niet zo afgestompt, dat ze zich nu zonder meer gelukkig voelde. Het moederinstinct in haar laaide fel op, maar verbleekte even gauw weer in het licht van de materiele voordelen, die de jongste gebeurtenissen voor haar meebrachten. Het wonen in de luxueuze flat van „Old Place", het zien van Claudia als de „mevrouw" daarNatuurlijk, het kind zou al le redenen hebben, haar dankbaar te zynals ze maar geduld had. De volgende morgen zei Claudia: „Ik ga uaar „Cloverdell", moeder. Ik wil hun daar vertellen, dat ik ver loofd ben, voordat ze het in de krant lezen". Helen wierp haar een kritische, on derzoekende blik toe. „Dat is toch niet nodig", zei ze. „En niet aardig ook, tegenover Raymond. Werkelijk Claudia, je doet wel wat overdreven in je vrienschap voor de Russells. Allan is verloofd en „Dat neemt niet weg, dat ik hem en zyn familie als myn beste vrien den beschouw", snibde Claudia terug. „En als je dat geruststelt, Raymond r Advertentie) weet er van. Hij haalt me af. Hij zou me naar „Cloverdell" brengen, maar heeft een afspraak". Schaapachtig zag Helen haar aan „Ben je van plan, je vader dit al lemaal ook te schrijven?" vroeg ze. En op vertrouwelijke toon ging ze verder: „Ik ben niet van plan, me daarmee te bemoeien, Claucfia, maar ik geloof, dat het beter is, als je daa.mee wacht, totdat de bruiloft achter de rug is. Je ziet alles altijd zo raar, als je een paar duizend ki lometer weg bent en Langzaam en nadenkend antwoord de Claudia: „Ik schryf vader ge woon. Jammer genoeg kan hjj niet thuis zijn voor dat we trouwen. Ik weet. dat h(j het niet goed zou vin den. maar er is heel veel veranderd, sinds hij weg is gegaan. Trouwens, ik zie niet in, waarom ik geheimen voor hem zou hebben, moeder". „Dat bedoel ik ook niet", viel He len venijnig uit. „Je vader is niet zo'n erg redelyk mens en met zijn be lachelijke vooroordelen, mag hy Ray mond niet". „Omdat hij wist, dat ik hem niet mocht", zei Claudia onverstoorbaar. (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 12