KAPPIE reis. „EXCELSIOR" HULDIGDE ZIJN JUBILERENDE DIRECTEUR WALCHEREN VLAGGEND HOEDEKENSKERKE NAM RAADHUIS IN GEBRUIK IR. DE VINK HIELD LEZING OVER DELTAPLAN EN TOERISME naar een achtergebleven gebied MAANDAG 27 MEI 1957 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 J. J. LAROES 35 JAAR LID Eminente musicus deed veel voor Middelburgse vereniging EEN VOLKOMEN verbouwereerde voorzitter-directeur van de Middelburg se muziekvereniging „Excelsior", de heer J. J. Laroes, is zaterdagavond in de kleine zaal van de Concert- en Gehoorzaal gehuldigd met zyn 85-jarig lid maatschap van het korps. In een huldigingstoespraak wees de onder-direc teur, de heer C. Hendrikse erop, dat het bestuur het tyd vond om zijn voor zitter-directeur, die immer voor de vereniging en het Zeeuwse muziekleven klaar staat, maar over wie ten aanzien van een huldiging nog nooit gespro ken was te danken voor hetgeen deze voor 't korps gedaan heeft. „Want „Excelsior" heeft de laatste tien jaar zijn bestaan aan de heer Laroes te danken", aldus de heer Hendrikse, die voorts betoogde, dat „Excelsior" zon der de heer Laroes niet denkbaar is Hij werd tezamen met mevrouw Laroes in de Concertzaal verwelkomd met de vrolijke klanken van de „Ex- celsior"-mars die de leden van het korps hem tegemoet bliezen. Behalve het korps waren aanwezig vele dames van de leden, ouders van de jeugdle den en tal van genodigden, onder wie enkele familieleden. De heer Laroes is reeds twintig jaar bestuurslid der vereniging, waarvan acht jaar voorzitter. Sinds december 194', was hij eerst waarnemend directeur en later na het overlijden van de heer Van Soelen directeur van het korps. Tevens is hij secretaris van de Bond van Harmonie- en Fanfare verenigingen in Zeeland. Niet al leen in het verenigingsleven treedt de heer Laroes op de voorgrond, maar ook als musicus munt hij uit met name op de sopraan-saxofoon. Vanaf 1932 tot heden behaalde de heer Laroes op de solistenconcoursen slechts één tweede'prijs; de rest wa ren allen eerste prijzen met lof of on derscheiding en vanaf 1952 verover de hij tot nu toe steeds de beker van de bónd! De heer Henderikse bracht de jubi laris de dank over van het korps en hoopte, dat de heer Laroes nog vele jaren zijn krachten aan „Excelsior" zou mogen geven. Namens donateurs en leden overhandigde Frida Ver- schüure een pick-up met platenwisse- laar, terwijl Lia Louwer aan mevrouw Laroes bloemen aanbood. Zoon Jac ques Laroes zorgde hierbij voor de grammofoonplaten. Veel lof. Na de pauze werd de heer Laroes nog van vele zijden lof toegezwaaid voor zijn veelomvattende arbeid en prestaties" Een der leden, de heer J. K. Radder, richtte zich hierbij spe ciaal tot de jeugdige leden van het korps die hij aanspoorde om flink te studeren. „Dat is het beste cadeau voor onze directeur", sprak hij. NW.- EN ST.-JOOSLAND Raadsvergadering gemeenteraad van N'ieuw- en Sint-Joosland komt maandag, heden, des avonds te 8 uur in vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.m. ver betering paden der nieuwe begraaf plaats; aankoop tuingrond voor straatverbreding; vaststelling pen sioensgrondslagen en wijziging der begroting 1956. SINT-LAURENS Bijeenkomst N.C.V.B. Onder leiding van mevrouw J. A. Kalkmanden Haan kwam de N.C. V.B. te St. Laurens in maandelijkse vergadering bijeen. Als spreekster was aanwezig jonk- vrouwe J. J. K. Hoëfftvan Asch van Wijck te Dordrecht, die sprak over: „Vrouwen achter tralies". Op boeiende wijze vertelde zij over het werk dat gedaan wordt door de re classering, met name in de vrouwen gevangenissen. Het is van groot be lang, dat niet alleen na de straf maar reeds in de cel de gevangenen door de reclasseringsmensen worden bezocht. Met voorbeelden uit de prak tijk werd dit mooie maar moeilijke werk, nader toegelicht.. De volgende en laatste bijeenkomst in dit sei zoen werd vastgesteld op 20 juni, waarin de heer I. van Noppen uit Middelburg zal spreken over: „Au- gustinus". KOUDEKERKE Raad komt bijeen De gemeenteraad van Grijpskerke zal op woensdag 29 mei. 's "morgens om' 9 uur bijeenkomen. Op de agen da staan verzoeken om subsidie van de Centrale van Katholieke Militaire Tehuizen te Voorburg en de vereni ging van Zeeuwen in Den Haag. Voorts een verzoek van de Stichting Zeeuwse Muziekschool om toetreding tot: de gemeenschappelijke regeling voor de verdeling van kosten en een verzoek van het Nederlands Con gres voor Openbare Gezondheidsre geling in Den Haag om toe te treden als lid. Vrachtauto tegen geparkeerd staande personenauto Bij het achteruitrijden in de Zand straat te Teroeuzen reed een door A. J. van der B. uit Axel bestuurde- vrachtauto op de Markt tegen een ge parkeerd staande personenauto van mevrouw D.-S. uit Zaamslag. Laatst genoemd voertuig liep daarbij enige schade op. Meisje van negen maanden viel van stoel Het 9 maanden oude dochtertje van de heer W. J. G te Heinkenszand viel van een stoel, waarbij het een beentje brak. Dokter H. P. van Maanen, die de eerste hulp verleende achtte ver voer naar het ziekenhuis te Goes ge wenst. Examen Het kruideniers-vakdiploma werd behaald door mevrouw P. van Houte- Karels te Zuidzande. De heer J. J. Oggel uit Axel slaagde dezer dagen te Dordrecht voor het einddiploma van de rijksmiddelbare landbouwschool Verder werden felicitaties aange boden door de heren Frenks, oud-leer meester van de heer Laroes, J. Burger de voorzitter van de bond, J. A. Chris- tiaanse, de voorzitter van de muziek vereniging „Voorwaarts" uit Koude- kerke, waarvan de heer Laroes reeds meer dan tien jaar directeur is, J. A. Bal namens de gymnastiekveeniging „Achilles" met wie Excelsior" sinds korte tijd weer de zomeravondwande lingen organiseert, Cornu, namens de donateurs en Witte, namens de huldi gingscommissie. Het slotwoord was voor de heer La roes, die allen, in het bijzonder de heer Henderikse, dankte voor deze hul diging, die voor hem onvergetelijk zal blijven. Haarsma kampioen van Vlissingen 1957 Pauli eiste bij jeugd titel voor zich op I>e door de tafeltennisverenigingen Spirit-Sorry en Wiloo georganiseerde kampioenschappen van Vlissingen zijn een groot succes geworden, voor al voor de spelers van Sorry daar drie van de vijf titels door hen in de wacht gesleept werden. De finale in de eerste klas ging tus sen de oud-kampioen van Zeeland, Frans Haarsma en Te Poorter, beiden van Sorry. Derde werd Kamerbeek van Spirit die in de voorronde de ster ke Stoskiewicz had uitgeschakeld. De overige uitslagen zijn als volgt: 2c klas 1 Meerman Sorry)2 De Nooyer (Wilno)3 De Loose (Be Fair). 3e klas: 1 W. v. d. Hoeven (Spirit); 2 M. Lefevre (Wilno); 3 Hollebrandse (Sorry). 4e klas: 1 Ho- gerheide (Spirit); 2 Blinkhof (Spirit); 3 Reijnders (Sorry). Jeugdklas: 1 Pauli (Sorry); 2 Provoost (Sorry); 3 Everaers (Spirit); 4 I. v. d. Hoeven (Spirit). I)e heer J. J. Laroes, de voorzitter directeur van de Middelburgse mu ziekvereniging Excelsioris zater dagavond in de Concert- en Gehoor zaal door de leden van zijn korps en tal van genodigden gehuldigd in ver band met zyn 35-jarig lidtnaatschap Van leden en donateurs kreeg de heer Laroes een pick-up met platen- wisselaar ten geschenke. (foto P.Z.C.) C.O.A.K.P.Z.E.M. 6—1 Op het Nadorstterrein speelde een C.O.A.K.-elftal een voetbalwedstrijd tegen het P.Z.E.M.-elftal, welke wed strijd door de C.O.A.K. met 6—1 werd gewonnen. Wedvluchten De postdulvenhoudersverenlglng „Zee- landia" te Middelburg hield een wed vlucht vanuit St. Denis (Fr.) over een afstand van 300 km. De eerste 10 prijzen werden gewonnen door: 1 en 7. P. van Sabben; 2 en 6. J. Poelman; 3 en 4. Jung- blut-Loenhout; 5. C. de Graaf: 8 en 10. A. Hooftman; 9. M. Vader. RAAD WESTKAPELLE Vaststelling vergoeding voor brandweerlieden De raad van de gemeente Westka pelle kwam in vergadering bijeen on der voorzitterschap van Durgemees- ter mr, M. Tydeman. Indien voor de uitweg van het binnenterrein tussen de Utrechtsestraat en de Klooster straat geen overeenstemming wordt bereikt met de eigenaars van omlig gende gronden, zal een rechtsgeding .aanhangig worden -gemaakt. De ver goedingen voor de brandweerlieden werden opnieuw vastgesteld. Van het nadelig slot van de rekening 1956 der vleeskeuringsdienst Kring Ooslkapel- le, kwam 1.132.46 ten laste van de gemeente Westkapelle. Besloten werd toe te treden tot de gemeenschappe lijke regeling met de gemeente Vlis singen inzake het ophalen van huis vuil. Vervolgens gaf de heer H. Stam, directeur van de Zeeuwse Muziek school te Middelburg, een toelichting in verband met eventuele toetreding van Westkapelle tot de gemeenschap pelijke regeling. De raad nam nog geen besluit. Besloten werd, dat de bakkerswinkels tijdens het seizoen geopend mocen zijn tot 20.00 uur. Het sluitingsuur voor de verkoop van souvenirs bleef ongewijzigd. Voor de bouw van een garage ten behoeve van de heer J. Lievense zal een perceel bouwgrond worden verkocht voor 4.per vierkante meter. VLISSINGEN Lening voor woningbouw in Vlissingen B. en W. van Vlissingen stellen de gemeenteraad voor met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeentan te 's-Gravenhage 'n lening van 4b3 800 aan te gaan voor de financiering van de bouw van 24 woningwetwoningen aan de Van Dishoeckstraat en 65 wo ningwetwoningen op een terrein, gele gen in „Tuinstad". Deze toewijzing van de bank uit het door de institutionele beleggers be schikbaar gestelde bedrag heeft plaats gehad in evenredigheid van het gemiddelde aantal woningwetwonin gen. waarvoor in de jaren 1954, 1955 en 1956 machtiging tot gunning is verleend. Aangezien in Vlissingen geen consolidatie van vlottende schuld voor de woningbouw aangegaan, meer hoeft plaats te hebben, kan de lening dienen voor de gedeeltelijke vaste financiering van genoemde wo ningcomplexen. Collecten. De „Blauwe-weekcolleete" heeft in Vlissingen f 464,09 opgebracht. De heer A. F .A. Kouijzer, leerling van de De Ruyterschool te Vlissingen, be haalde het diploma A scheepswerktuig- kunde. De heer I. P. Imanse behaalde het diploma A scheepswerktuigkunde (met lof). Voor het examen derde stuurman Grote Handelsvaart slaag den de heren J. P. J. van Bers en T. Ras. Allen zijn leerlingen van de „De Ruyterschool" te Vlissingen. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK. Beroepen te Haamstede L. Boer te Silvolde. Aangenomen de benoeming tot vicaris te Oost- en West-Souburg P. Duvikot, kandidaat te Goes. (Advertentie) Vrouw levend verbrand. De "5-jarige vrouw Albers-Monsi- eurs te St. Willebrord is zondagavond levend verbrand. Bij het koken van de was, kwam zij zo dicht bij het gas komfoor, dat haar kleren in brand geraakten. Op haar hulpgeroep snel de haar echtgenoot toe, die trachtte de vlammen met een deken te doven. Toen hem dit gelukte, had de vrouw echter al zo zware brandwonden op gelopen, dat zij overleed, voordat er medische en geestelijke hulp kon wor den geboden. Officiële publikaties VLISSINGEN GEMEENTERAADSVERGADERING De burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis, dat op woensdag. 29 mei 1937 des namiddags te 2.00 uur, een openbare vergadering van de ge meenteraad zal worden gehouden. Vlissingen, 24 mei 1957. Wegens plaatsgebrek moest de strip De Vijf Rietvinken aangehouden wor den. (Slot van pag. 1) menwerking tussen gemeente en waterschap en herinnerde daarbij in het bijzonder aan de ramptijd. Ale geschenk bood hij vier fraai gesty- leerde koperen lampen in de raads zaal aan. Nadat nog de heer Mart. Steijn als voorzitter van het B.A. en de heer Jac. Boone voor het bestuur van de Coöp. Boerenleenbank hun gelukwensen hadden aangeboden, verrichtte de commissaris de- konin gin officieel de opening met het ont sluiten van de hoofdingang. In de raadszaal dankte burge meester Stiegcr alle sprekers en ge vers van geschenken, terwijl hij hier tevens gelegenheid had hulde te brengen aan mevrouw Messer uit Vlissingen, die het tegelmozaïek ont wierp en vervaardigde. Het hoofd der openbare lagere school, de heer J. Hofstee, sloot zich hier nog met een korte speech bij de vele geluk wensen aan het gemeentebestuur aan. Tot slot van deze geanimeerde plechtigheid hebben daarna alle ge nodigden zich kunnen o%*ertuigen van de wel bijzonder smaakvolle in richting van dit bouwwerk. Waar festijn. De officiële ingebruikname van het nieuwe gemeentehuis te Hoede- kenskerke is met de feestelijkheden, welke ondanks het gure weer, hon derden dorpelingen tot 's avonds laat op de been hielden, tot een waar volksfestijn geworden. Des middags waren er op het wel land van de heer Leendertse kinder spelen waarbij „Con Amore" met pit tige muziek de feeststemming ver hoogde. Om half vier werd een hand balwedstrijd gespeeld tussen O.D.l. van Kwadendamme en een team uit 's-Heerenhoek. welke ontmoeting met 10 door O.D.l. werd gewonnen. Tot slot van de feestmiddag was er een gekostumeerde voetbalwedstrijd. (Advertentie) De fraaie mozaïekvloeren in dit raadhuis werden geleverd en ge legd door FA. LOUWERSE DE PRIESTER Tegelhandel 0Middelburg. ONTVANGST DOOR B. EN W. N.R.V. besloot congres in Middelburg met rondrit door Walcheren en Zuid-Beveland De afgevaardigden van de Nederlandse Relsvereniging, die in Middelburg hun 51e jaarvergadering gehouden hebben, zyn zaterdag tijdens de tweede dag van het congres ontvangen door het gemeentebestuur van de Zeeuwse hoofdstad. In de Burgerzaal heette burgemeester mr. dr. N. Bolkestein zyn gasten van harte welkom, er daarbij op wijzend, dat ook het eigen land nog veel schoons te bieden heeft, in dit geval een stad met vele monumenten. De burgemeester stipte voorts aan, dat er nog behoefte blyft bestaan aan een collectieve vorm \an reizen, zoals de N.R.V. dat doet. De recreatiegebieden, die na de uit voering van het Deltaplan zullen ont staan, achtte de burgemeester een 'niet onbelangrijke aanwinst. De waarnemend voorzitter der N. R. V., dr. J. G. Ramaker, dankte het gemeentebestuur voor de ontvangst en de burgemeester voor de vriende lijke woorden. Nadat er in hotel „De Burg" *n koffietafel was gehouden, bega ven de afgevaardigden zich weer naar de Concert- en Gehoorzaal, waar mede in tegenwoordigheid van talrijke Zeeuwse autoriteiten ir. M. de Vink, de directeur van de Provinciale Planologische Dienst in Zeeland, een lezing hield over de betekenis van het Delta plan en daarbij voorts iets vertel de pver de mogelijkheden tot uit breiding van toerisme en recrea tie. Op duidelijke wijze ging ir. De Vink in op enkele technische details van het Deltaplan om vervolgens te wijzen op de grote welvaart, die vroeger ontstond door de handel in subtropische produkten. Toen de Zeeuwse steden echter niet meer konden profiteren van het scheep vaartverkeer, en het landverkeer. de handel en industrie tot bloei kwamen, kwam de provincie geïsoleerd te lig gen. hetgeen zijn terugslag vond m een achteruitgang der bevolking, die thans circa 280.000 zielen bedraagt, niet veel meer dus dan van een gro- 'e stad. Uitvoerig ging ir. De Vink met be hulp van een grote kaart van het Deltagebied In op de mogelijkheden hoe men zich de landaanwinst voor de landbouw en recreatiedoeleinden eedacht heeft, op de aanleg van nieu we verkeerswegen en het gebruik van het grote Deltameer, terwijl ook aandacht gewijd werd aan de moge lijkheden van industrialisatie. Met een uiteenzetting over de water- sportgebieden in de Braakman, de Zandkreek en het Veeregat en het enorme Zeeuwse meer. waar de heer De Vink ook mogelijkheden zag voor de motorboot, besloot Ir. De Vink zijn lezing, waarop na de pauze nog een kort vraaggesprek volgde. Na een diner in hotel „Britannia" te Vlissingen werd de avond besloten met een feestavond in het Middel burgse „Schuttershof", aangeboden door^de afdeling Walcheren van de Hier traden op het Westkappels Dameskoor, de Zeeuwse voordraents- kunstenares, mevrouw E. J. van den Broecke-De Man. de volksdansgroep van „Medioburgum" en Mystic Mar co. Het was een aantrekkelijk pro gramma, dat door alle medewerken den vlot en met verve over het voet licht werd gebracht. Deze avond werd besloten met een gezellig bal. onder leiding van de heer W. Meeuse en op ae muziek van Jo den Hollander's Clavloline ensemble. De heer A. P. H. Goossen. de voor zitter van de afdeling Walcheren van de N.R.V.. sprak een openings- en slotwoord. Zondag, de laatste dag van het congres, werd in de morgenuren een rondrit gemaakt over Walcheren waar onder meer een bezoek werd gebracht aan Westkapelle. Domburg en Veere. Na een warme lunch in het Schuttershof te Middelburg, werd de tocht voortgezet door Zuid- Beveland richting Goes, waarna na een thee in „De Korenbeurs" de deelnemers huiswaarts keerden. Intussen werden In het nieuwe ge meentehui s de dames ontvangen, die aan een groot tapijt voor de raads zaal hebben geknoopt. Burgemeester Stlejjer zegde de dames hartelijk Om vyf uur ontving het gemeen- teh -stuur de deputaties van verschil lende verenigingen, de leden van de vrijwillige brandweer en de blokploe- gen, die eveneens gelegenheid kre gen het gebouw te bezichtigen. In de avonduren gaven achtereenvol gens „Con Amore* en „Con Affezzio- ne" een concert en van 7 tot 8 uur gaf de gymnastiekvereniging „Luctor et Emergo" een demonstratie. Tegelij kertijd kon het publiek het gemeente huis oezlchtigen, waarvan honderden, zowel uit de eigen gemeente als daar buiten. gebruik hebben gemaakt. Tot slot was er op het Dorpsplein een stoelendans, waaraan ook zeer velen deelnamen. 35. Maratom VI keek de heer Munniemaker vrien- delijk-glimlachend aan. „Denkt U er nog eens goed over na", sprak hij. „Het arme. achtergebleven volk der Maraya's heeft hoge verwachtingen van zijn nieuwe gouverneur Kom nu toch! Een simpel cheque-je. een even sim pel handtekeningetje en uw succes is verzekerd!" „Geen sprake van," was het weigerende antwoord „Ik ben bereid na een gedegen studie de noden en behoeften van uw volk neer te leggen In een rap port aan de Commissie Deze zal daarna, daarop kunt U vertrouwen, onver- ijld de nodige resoluties opstellen." ..Waarschijnlijk wel." oor- leeldt de hoofdman. .Maar mijn achtergebleve nen -ijn daarin meestal niet geïnteresseerd l" Hij boog h felljk ..Welnu dan! In da* geval zie lk waarschijnlijk met genoegen uw Kroningsplechtigheid tegemoet. Maratom stapte zonder meer de kamer uit. De filantroop Munnlemaker wendde zich met een bezorgd gezicht tot Jolanda die onbekommerd haar goua-Dionde naren had staan kammen „Weet Je het al. Paps?" vroeg het meisje opge wekt .„Ik ben minister van Cultuur geworden hier Knotserig, niet?" „Hm. Dat is tenminste iets," bromde haar vader. „Maar het neemt mijn ongerustheid niet weg Ei bestaan hier nog deksels-achtergebleven gebruiken, kind! Die kroning, om er eens een te noemen. Ik zou wel eens willen weten, wat die nu eigenlijk Inhoudt!" A.N.B.B. in Goes vierde veertigjarig bestaan. Temidden van bloemen en geflan keerd door een zuil. waarop tal van gereedschappen uit de wereld van net bouwbedrijf waren aangebracht, vierde de afdeling Goes van dc Alge mene Nederlandse Bouwbedrijfsbond zaterdagmiddag in één van de zalen van „De Prins van Oranje" te Goes haar veertigjarig jubileum met een drukbezochte receptie. Een lange rij belangstellenden kwam hier aan de voorzitter, de heer H. Wijs, en de overige leden van het bestuur zijn gelukwensen aanbieden, waarbij ook ae onlangs afgetreden oud voorzitter, de heer A. Buijs, van vele kanten werd gecomplimenteerd met de steeds uitgegroeide Goese Bouwbe drijfsbond, waarvan hij 38 Jaar lang voorzitter is geweest. Namens het hoofdbestuur kwam hij de gelukwen sen overbrengen, welke hij vergezeld liet gaan van een enveloppe met in houd. Bij zijn felicitaties aan het bestuur, liet de heer Buijs de afgelopen veer tig jaar de revue passeren en weeg daarbij op de moeilijkheden uit de beginperiode. Vervolgens was het woord aan de oud-distrlctsbestuurder, de heer T. Bleeker uit Dordrecht. Namens de Algemene Nederlandse Patroonsbond was dc heer A. de Bruljne uit Goes aanwezig, die in zijn speech de vele veranderingen uit de afgelopen veer tig jaar naar voren bracht. Hierbij sloot de huidige districtsbestuurder, de heer J. v. d. Hout, zich aan. De voorzitter van de dit Jaar eveneens jubilerende Goese Bestuurdersbond. de heer D. van Loon, gaf bij het overhandigen van het couvert met inhoud, blijk van zijn bewondering voor het wakkere groepje, dat uitge groeid is tot een afdeling van 226 leden. Tenslotte spraken nog de heren Ph. Haverhoek, namens de Partij van de Arbeid en de heer M. J. M. Gubbels namens de V A.R.A. 's Avonds was er voor de leden met hun huisgenoten een gezellig samenzijn, waar een cabaretgezel schap voor de nodige ontspanning zorgde. Ds. Tijmstra bevestigd In een volle kerk werd kandidaat 8. Tijmstra zondag bevestigd als predikant der Nederland» Hervorm de Gemeente te Retranrhpment door de consulent, ds. L. P. W. Groen veld uit Sluis. Ds. Groenveld sprak naar aanleiding van Johannes 1. Bij de handoplegging waren aan wezig de Nederlands hervormde pre dikanten uit Aardenburg, Cadzand, Nieuwvliet en Schoondijke. Na de bevestiging zong de gemeente haar nieuwe voorganger gezang 269 2 toe. Ds. Tijmstra had als tekst voor zijn preek gekozen 2 Corinthe 4 5 en 6. Na de dienst voerden diverse personen het woord. Duidelijk bleek, dat men ds. Tijmstra met vertrou wen het werk in de gemeente in handen geeft. De eerste spreker was de president-kerkvoogd, de heer H. den Hamer, die tevens de consulent dankte voor zijn werkzaamheden in de vacaturetijd. Ds. J. van der Graaff sprak uit naam van de Clas sis IJzendijke en de Combinatie van Zes. Ds. L. S. Blom voerde 't woord namens de ring Sluis, de Provinciale Vereniging van Vrijzinnig Hervorm den, het Convent van Zeeuwse predi kanten, de P.C.V.H., de redactie van het kerkblad „De Veerboot" en als hoofdconsul van de V.PJt.O. Burgemeester J. A. Leenhouts sprak namens de burgerlijke ge meente. ds. D. Richards namens de vriendenkring van ds. Tijmstra in Bussum, ouderling J. J. de Bruyne uit naam van de Vrije E%-angellsche Gemeente, waarna ds. Groenveld 'n slotwoord sprak. Het kerkkoor on der leiding van de heer J. Hakker verleende aan deze dienst zijn me dewerking. Kapelle krijgt weer een oecumenisch werkkamp Het vorig jaar in het sportgebouw te Kapelle gehouden oecumenisch werkkamp, uitgaande van de We reldraad van Kerken, is In goede aarde gevallen. Al direct na beëindi ging van de kampperiode heeft men de hoofden bij elkaar gestoken, om ook voor 3957 een werkkamp te or ganiseren. Zo zullen dan van 19 juli tot 18 augustus een 25-tal Jonge mensen te Kapelle bijeenkomen om te werken in de fruitteelt en samen te spreken over hun geloofsvragen. Het geld dat zij gedurende deze maand zullen verdienen, zal bestemd worden voor het jeugdwerk in Bel- gië. De helft van de deelnemers aan het kamp zal bestaan uit Hollanders, de andere helft uit jonge mensen uit verschillende delen van de wereld. Een groep jongeren van vier ver schillende kerken in de gemeente Kapelle heeft zich belast met de voorbereidende werkzaamheden. De heer H. Eversdijk voorzitter van de CJMV te Kapelle, heeft de leiding. De kampleden zullen ondergebracht worden in het verenigingsgebouw „Obadja"

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 3