Nescafé KAPPIE reist naar een achtergebleven gebied Algemene keuringsdienst viert zilveren jubile um LEZERS SCHRIJVEN AMSTLEVEN levensverzekering Waar zijn onze schepen? DOE MEE AAN DE GROTE PRIJSVRAAG WIEWENSTWAT? kiespijn STERKER RAM GELR 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 22 MEI 1957 UITREIKING DR. J. G. OORTWIJN BOTJES-PENNING Beoordeling van gewassen werd op hoger peil gebracht Op 28 mei herdenkt de Nederlandse M gemene Keuringsdienst het 25- jarig bestaan in Junushoff te Wagen...gen met een herdenkingsbijeen komst. De vereniging „Nederiandsche Algemeene Keuringsdienst" werd op 26 mei 1932 opgericht, nadat een commissie van voorbereiding onder voorzitterschap van dr. J. G. Oortwijn Botjes met de organisaties, die naast elkaar sinds 1919 de keuringen verrichten, overeenstemming had bereikt. Deze organisaties waren het Centraal Comité inzake de keuringen van ge wassen, oen federatie, omvattende vrijwel alle land- en tuinbouworgani saties, en het Algemeen Keuringsinstituut voor Zaaigranen, Zaaizaad en Pootgoed, opgericht door een groep handelaren en telers, die zich niet met liet beleid van het Centraal Comité kon verenigen. In 1929 kwam de Landbouwuit- voerwet tot stand, volgens welke kwaliteitseisen konden worden ge steld aan de voor uitvoer bestemde produkten. De regering wilde wel me dewerken, de pootaaraappelen onder deze wet te brengen, mits er één cen trale kcuringsinstelling werd ge vormd. Dit gaf aanleiding tot het be noemen van de commissie van voor bereiding. Krachtens de pootaardappelwet 1932 werd de N.A.K, aangewezen als cen trale keuringsinstelling voor poot- aardappelen, doch de reorganisatie van het keuringswezen ging veel ver der, daar de gewestelijke land- en tuinbouworganisaties de keuringen van alle gewassen aan de. N.A.K. overdroegen. Het vertrouwen in de nieuwe vere niging werd niet beschaamd, de keu ringen werden op hoger peil gebracht de uniformiteit nam toe en de belan gen van de zaaizaad- en pootgoed- voorziening werden zo krachtig mo gelijk verdedigd. De N.A.K. vormde twee afdelingen,één voor de land bouw- en één voor de tuinbouwkeu- ringen. Maar op het gebied van de tuinzaadkeuring ontstonden moeilijk heden en in 1935 werd het Bondskeu- ringsinstituut opgericht door de bond van handelaren en telers-handelaren. Wederom ontbrandde de strijd op keuringsgebied. De ervaringen van de eerste vijf jaar leidden in 1937 tot de conclusie dat een vrijwillige organisatie van 't keuringswézen niet meer mogelijk was, zodra enkele groepen hun mede werking weigerden en zo rijpte het idee, zowel in kringen van landbouw als van de handel, dat een rationele zaaizaad- en pootgoedcontrole alleen te bereiken was door een wettelijke regeling van het keuringswezen. Na een vrij lange voorbereiding werd in 1939 besloten tot instelling van een ministeriële commissie dié voorjaar 1940 met haar werkzaamheden aan ving en betrekkelijk spoedig met haar algemene richtlijnen gereed was. Na de Duitse«nvasie werd spoedig op 29 juni 1940, nog krachtens de richtlijnen van de naar Londen ver huisde regering, de N.A.K. erkend als de enige keuringsinstelling voor landbouvvzaden en aardappelpoot- goed, waarmede de strijd op keurings gebied definitief ten einde was. De N.A.K. heeft bij de voedselvoor ziening gedurende de oorlog een be langrijke rol gespeeld. Hoewel er reeds plannen waren ontwikkeld dis tributie toe te passen, werd tenslotte besloten, dat als zaaizaad en pootgoed alleen zou worden beschouwd het voortkwekingsmateriaal, hetwelk door de N.A.K. was goedgekeurd en met certificaat en plombe afgeleverd. Hierdoor is de zaaizaad- en pootgoed- voorzlening gedurende de bezetting intact gebleven. Nederland was in staat zijn export gedurende en na de bezetting in stand te houden naar België, Frankrgk en andere landen. Bij de reorganisatie tot een stich ting in 1942 is gestreefd naar een zodanige samenstelling van het bestuur, dat niet alleen alle be langhebbende groepen, kwekers, telers, handelaren en bewerkers, alsmede deskundigen, zitting in 't bestuur zouden hebben, doch dat ook ieder keuringsgebied door ten minste één lid vertegenwoordigd zou zijn, zodat de vaak gebiedsge- wgze uiteenlopende vraagstukken behoorlyk konden worden opge lost. Het doel van de centrale keurings organisaties is bij alle reorganisati gebleven de bevordering van de voortbrenging en het gebruik van be trouwbaar voortkwekingsmateriaal, alsmede de verbetering van voort kwekingsmateriaal. Daarnaast is er een enger doel: de uitvoering van de bij of krachtens wettelijke regelingen vastgestelde voorschriften, voorzover zfl aan de N.A.K. zijn opgedragen. Sinds 1951 heeft de N.A.K. een proef- en controlebedrijf, de dr. J. G. Oortwijn Botjes-hoeve, in de Noord- oostpoider in huur (88 lia.). Hierop kunnen op groter schaal dan vroeger te Wageningen mogelijk was, contro- levelden worden aangelegd. Van grote betekenis voor de controle was de aankoop in 1954 van het gebruiks recht voor Nederland van ae veelbe sproken methode, door twee Duitse studenten gevonden, de Igel-Lange- test. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan wordt op 28 mei aan perso nen, die zich door hun wetenschap pelijke, organisatorische, of prakti sche arbeid bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt in Nederland of in een bepaald gebied in Nederland, voor het keuringswezen of de zaai zaad- en pootgoedvoorziening, een penning uitgereikt, de dr. J. G. Oort wijn Botjes-penning. Advertenties Het Ned. Rode Kruis. Men schrijft ons; Zo langzamerhand verschijnen weer de U bekende aanplakbiljetten van het Bode Kruis, waarin wordt opge roepen, met uw bijdrage het werk van het Nederlandse Rode Kruis te steunen. Het vele en veelzijdige werk tot hulp en leniging van nood op alle denkbare terreinen, zoals dat van het Rode Kruis wordt verwacht, vindt dag in, dag uit voortgang. Wist U, dat nog steeds ploegen van het Nederlandse Rode Kruis in Oostenrijk hun beste krachten geven in de kampen voor gevluchte Hon garen? Dat nog dagelijks mensenle vens gered worden door de talloze langs onze wegen opgerichte Rode Kruis-posten, kenbaar door het be kende blauwe bord Dat nog dagelijks mensenlevens gered worden door middel van de prach tige organisatie die Bloedtransfusie dienst heet? En voor ons, Zeeuwen: dat er ook dit jaar weer een boottocht is voor Zeeuwse invaliden en chronisch zie ken? Voor medemensen, die vrijwel nooit buiten de vier muren van hun kamer komen? Kunt U zich dit, als gezond mens, voorstellen? Al dit werk en er is nog zoveel meer kost schatten gelds. Geld, dat door vrijwillige bijdragen moet worden bijeengebracht. De inwoners van vlissingen vinden één dezer dagen in hun brievenbus een folder, waarin vele facetten van het Rode Kruiswerk staan vermeld, alsmede een klein envelopje voor uw gift van dit jaar. Daags na dé ontvangst zullen le den van de Rode Kruiscolonne de en velopjes by U komen ophalen. In andere Zeeuwse plaatsen op an dere wyze; in ieder geval zult U al len in staat zijn. uw bijdrage voor dit prachtige werk te geven. Geefj allen gul! U stelt het Rode Kruis in staat, achtergebleven Hon gaarse kinderen by hun ouders hier te lande terug te brengen, lijden te helpen verzachten, mensenlevens te redden en onze Zeeuwse zieken deze zomer een onvergetelijke reis te laten maken! Bedenk: het is het Nederlande Ro de Kruis, dus ook: uw Rode Kruis. HET BESTUUR VAN HET RODE KRUIS. Paraat Mij trof hedqn het beeld van onze Markt. Aan de voet van het stadhuis vlieg tuigen. De zijgevel Noordstraat in de stellin gen. Herstel van de oorlogsvernietiging in mei '40. Op het binnenhof van het stadhuis evenzo. Kanonnen en afweer met de loop naar boven. Maar de eeuwenoude torenspits wijst niet naar boven. Nog in de stellingen. Een zeldzaam mooie plaats voor deze tentoonstelling. De bezoeker behoeft slechts iets ver der te zien. Het stadhuis spreekt 'een duideiyke taal. Gebruik van deze dingen, met of zon- Plan voor straalvliegtuig op de korte afstand De Britse vliegtuigfabriek van De Havilland heeft bekendgemaakt, dat zy een nieuw passagiersvliegtuig met straalaandrgving voor korte af stand gaat bouwen, de „Cornet 4b". Dit toestel, dat volledig zou kunnen concurreren met toestellen met tur- bine-propelleraandryving, maar on geveer 250 km per uur sneller zou zijn, kan in de toeristenklasse 99 of in de eerste klasse 84 passagiers ver voeren over afstanden tot 3200 km. De „Cornet 4a", die bestemd is voor langere afstanden, kan zestig passa giers vervoeren. 9 De „Kogge", een vereniging van 70 Duitse en Nederlandse schrijvers, heeft de dichterprijs van de stad Minden, de gouden „Kogge", toegekend aan de Ne derlandse auteur Johan Fabrlclus Annenkerk 18 200 m. n.o. Mauritius. Aludra 19 225 m. n.w.t.n Azoren. Alphard 20 Hamburg. Alioth 17 85 m. o.n.o. Rio Grande. Aleor 19 700 m. n.n.o. Recife. Aardt) k M Singapore. Almkerk 20 Suezkanaal n. Genua. Alphacca 19 310 m. n.n w. Fortaleza. Alpherat 19 360 w.t.z. Bermuda. Alamak 19 175 m, w.t.n. Lissabon. Amyntas 19 60 m. w. Kp. Matapan. Amsteldlep 19 480 m. o.z.o. Guardafui, Amstelslot 19 200 m. w. Sabang. Arendskerk 20 Aden n. Mombasa. Banda 20 Haltfax. Bali 18 Suez n. Aden. Blitar 21 Djeddah. Beninkust 29 Pointe Noire. Bloemfontein 19 300 m. n.w. Kaapstad, VRAAG UW WINKELIER 'T WEDSTRUDFORMULIER MEER DAN ÏOOO PRIJZEN WAARDE F 40.000.- der atoom, betekent altyd vernieti- ■fernietiging van culturele waarden en •schatten. Vernietiging van mensenlevens. En lit laatste is onherroepelijk. Daar is geen schadeloosstelling of herbouw mogelijk. Oorlog is uit den boze. Niemand wil oorlog. Dit kwaad bestrijden is aller plicht. Ook. ja vooral, van ouders en opvoe ders. Hier ligt een duidelijke taak. Eerbied zaaien in de harten. Eerbied, niet voor wat het ménsenver nuft uitvindt ter vernietiging, maar eerbied voor het leven van anderen Dit is mijn reactie op het beeld dat onze Markt nu biedt. Middelburg. P. J. DOETS. Noot van de redactie. Uw reactie Is ongetwijfeld juist. Oorlog is inderdaad uit den boze en niemand wil oorlog. Ook de organisatoren van de tentoon stelling Paraat willen geen oorlog. Maar uw reactie is onvolledig. In 1940 kon niet volstaan worden met de mededeling: „wij willen geen oorlog". De oorlog kwam toch en het Middel burgse stadhuis ging grotendeels in vlammen op. Daarom is het zo tref fend. dat nu om dat stadhuis beveili gende wapenen opgesteld staan, die moeten verhoeden, aat de oorlogsver schrikkingen opnieuw over Nederland komen. Alleen wanneer een toekom stige vyand beseft, dat Nederland en zijn Navo-bondgenoten de culturele schatten en waarden willen verdedi gen tot het uiterste, zal die vgand de voorkeur geven aan het bewaren van de vrede. 31.., Kappie en de Maat bespraken de toestand waarin zij waren beland. „We zitten vrij ver bo ven de begane grond" con stateerde de eerste. „Te ver om te springen. Trou wens, die sakkerse tralies altten stevig vast." „En de toegang is afge sloten door twee van die kerels met zwaarden," voegde de Maat er be kommerd aan toe." „We zitten dus feitelijk als gevangenen opgeslo ten," conoludeerde Kap pie. „Die landrotten hier bevallen mij niets." „Hier zitten we weer, midden in de narigheid," jammerde de bangelijke stuurman. „Ingesloten in een cel, boven op een te.. teïe..eli..diagetoestel. Tus sen een achtergebleven troep.." Hij loosde een die pe zucht. „Waarom moest ik ooit op de zee terecht komen? Als ik het alle maal nog eens mocht overdoen.,.." „Man, hou op met dat sakkers geblaat!" viel pie boos uit. Daar komen we niets verder Probeer liever mee na te denken over een n om hier uit te gerakenAls we maar bij die Mun- niemaker konden komen. Die is gouverneur: hij moet dus iets kunnen doen." Welnu, het bleek dat Kappie de macht van het gouverneurschap in Maraya overschatte. Want, zo als de regelmatige lezer reeds zal hebben opge merkt, de heer Munmlemaker leidde op dat moment een al even onvrij bestaan Bontekoe 19 Dongala. Boschkerk 19 Lissabon n Antwerpen. Bussum 18 116 m. w. Pulu Weh, Caltex „The Hague" 18 170 m. o. Bahrein Caltex„Pernis" p, 20 Gibraltar n. Port Said. Oalamares 20 Puerto Barrios. Cistula 19 1200 m. n.o. Guadeloupe. Congokust 20 A'dam n. Hamburg. Dorestad 19 600 m. z.w. Flores. Delft 19 Bremen. Diemerdijk 20 Londen. Delfshaven 19 500 m. wn.w. Walvisbaai. Eemland p. 20 Madeira. Esso Amsterdam p. 20 Kp. Bon. Esso Den Haag p. 19 Ouessant. Gadila 18 Singapore n. Saigon. Gaasterland 19 150 m. z. Kp. Verdïsche eii. Grootekerk 19 Madras n. Cochin. Groote Beer 18 625 m. w Scillies. Gulneekust 22 Freetown verw. Heemskerk 19 Marseille. Hera 20 Clndad Trujillo. Haulerwljk 19 R'dam. Hesita 10 195 m. n.o. Azoren, Hersilia 19 Port of Spain n. R'dam. Hoogkerk 18 Adelaide r. Fremantle. Houtman 20 Belawan, Ivoorkust 17 Lagos n. Douala. Jacaranda verm. 19 Oporto. Japara KRL 20 Singapore. Joseph Frering 18 IJmuiden. Johan van Oldebarnevelt 20 R'dam n. Canada. Kabylia 19 140 m. z.o. Mozambique. Kallnga 20 Mena al Almadi. Kalydon 19 Stockholm n R'dam. Kara 20 Napels. Kenltra 19 60 m. o. Kp. da Gata. Kenia 18 540 m. o.n.o. Fayal. Kermla 19 Singapore. Kellia 19 Portland. Kopionella 21 Abadan. Kota Agoeng 22 Port Said verw. Kylix 20 Heysham. Langkoeas p. 20 Gibraltar n. R'dam. Laurenskerk 21 Aden. Lekhaven p. 20 Klei. Lekkerkerk 18 dw. v. Algiers. Lemsterkerk p. 20 St. Helena n. Las Leopoldskerk 19 300 m. n.o. L. Marques. Leto 19 445 m. n.w. Bermuda. Limburg 16 Port Said. Louis Lantz 18 135 m w. Conakry. Lombok 21 Cristobal. Leuvehaven p. 20 Kiel. Maashaven p. 20 Ouessant n. Las Palmas. Mariekerk 22 Aden verw. Meldskerk p. Si Karachi. Mijdrecht 19 270 m. o.t.n, Aden. Modjokerto 19 30 m. w. Chagos eil. Molenkerk 19 Antwerpen. Murena 19 Hongkong. Nias 20 Claverda n. Los Angelos. Nestor 20 Curagao. Nean Commander p. 21 Aden n. Fawley, Oranje 20 Aden n. Colombo. Oranjefontein 19 Kaapstad. Peperkust 18 60 m. n. FJnisterre. Phromfeis p. 20 Finisterre n. Bilbao. Purflna „Nederland" 19 90 m. w. Kreta. Rempang 19 Manilla. Rondo 19 Djakarta. Rijhkerk 18 300 m. z.w. Walvisbaai. Roepat 20 Philadelphia. Saroena 19 Pladju. Schie 19 600 m. n.o. Fiores. Schouten 13 Durban. Senegalkust 19 Dakar n. Havre. Sibajak 21 Melbourne. Scherpendrecht 20 Bombay. Sigli 19 Sydney. Silvretta 20 Malmö. Spoorhaven p. 19 Alderney. Sliedrecht 19 660 m. z. Kp. Guardafui. Stad Rotterdam p. 20 Finisterre. Straat Cook 21 Adelaide n. Fremantle. Stad Leiden 21 Pepel. Straat Torres 19 Fremantle. Statendam 19 310 m. z. Cape Race. Sumatra 19 150 m. w.z.w. Madagascar. iSunetta 20 Pladju. Tara 19 Bremen. Theobaldius 19 Mamonai. Tlbra 24 RLo de Janeiro. Triton 20 Baltimore. Tegelberg 18 Hongkong. Utrecht 19 550 m. o.n.o. St. Helena. Urmajo p. 19 Klelerkanaal. Wieldrecht 19 100 m. o.n.o. Port Sudan. Woensdrecht 19 350 m. z.w. Karatchi. Willem Ruys p 20 Dakar n. Las Palmas. Willemstad 19 700 m. z.w. Flores. IJssel p. 20 Ouessant. Zuiderkruis 19 Kaapstad n. Fremantle. Zeeland 20 Basrah. Advertentie werk voor Üw tandarts, maar als eerste hulp een "AKKERTJE" dat helpt direct Feuilleton 57 „Beslist niet", luidde het vriende lijke antwoord. „Twee is een paar, moet je maar denken. Ik zal hier he laas nog wel een poosje moeten blij ven. Maar ik zou niets liever willen, dan dat Claudia zich over liet halen om een heel lange wandeling te ma ken Megs glimlach was zo zoet als sui ker, maar had een bittere bijsmaak, toen ze zei: „Dat overhalen is voor Claudia toch niet nodigwel Clau dia?" Deze brieste inwendig van woede. Maar langzaam zei ze: „Ik hou niet van mensen die iemand overhalen, maar nog veel minder van mensen, die zich laten overhalen In Megs ogen glinsterde een boze glans. De schoen paste haar uitste kend en ze trok hem aan ook. Raymond lachte onderdrukt, „Clau dia heeft ook altijd een antwoord klaar, zelfs als het „nee" is!" Hij knipoogde tegen Allan. „Maar nu ik weet, dat ze er niet van houdt, over gehaald te wordenwelheel eenvoudig". Allan, die ongeduldig en rusteloos was, maakte een eind aan het ge- iloor Soniii llcane sprek, door op te merken: „Misschien zien we jullie nog eens op de boer derij? Tot kijk, Claudia... Zijn stem klonk aarzelend. „Ik hoop", zei Raymond zoetsap pig, „dat ik een uitnodiging krijg voor de bruiloft. „Natuurlijk", zei Meg, die hem ieder ogenblik meer ging haten. „Wanneer wordt het?" „Volgende maand", antwoordde ze prompt. Allan, die kennelijk helemaal in de war was, voegde er aan toe: „Mis schien moeten we het een paar we ken uitstellen." „Hou hem aan de vastgestelde da tum. Meg", zei Reymond, vertrouwe- lgk glimlachend. „Wg mannen zijn nooit te vertrouwenAllan?" Allan staarde hem aan, verbasterd door zoveel brutaliteit. „Dat neem ik aan", zei hij toen ge vat, „je praat naturlijk over je zelf". „Nat"".r!rjk, beste kerel. Heel op recht. Ik bén nog nooit het vertrou wen van een vrouw waard geweest... totdat Claudia haarbetoverende macht in het spel bracht tenminste". Meg, die genoeg had van het ge- daas van Raymond, nam het heft in handen en commandeerde; „Kom, Al lan, het is mij hier veel te heet". Buiten, in de frisse lucht, enige ogenblikken later, zei ze nydig, toen Allan naast haar in de auto ging zit ten: „Een walgelijke kerel, die Win ters. Ik snap niet, dat Claudia hem mag. Enhaar jaloezie maakte haar hatelijk, „het is zo klaar als een klontje, dat ze met haar afwijzende houding alleen maar op zijn gevoel wil werken. Uiteindelijk wil ze toch met hem trouwen. Er zgn van die vrouwen, die denken dat zo'n hou ding helpt een man te veroveren, maar „Dat doet het ook", zei Allan rond uit. „Praetisch alle vrouwen in de ogenblik, waarop hij maar een woord over trouwen tegen hem zou hebben gezegden dan alles gedaan heb ben om te voorkomen, dat hy hen weer zou ontvluchten". „Dat ben ik beslist niet met je eens". Het klonk ongewoon fel. Allan keek haar van terzijde aan. „Ik zie werkelijk niet in, waarom jij zo'n hekel aan Claudia hebt". „Aan Claudia? Doe niet zo gek". „Ik doe niet gek". Zijn stem klonk vastberaden. „Je maakt het pijniyk duidelijk voor iedereen enZ'n adem stokte. „Daar houd ik niet van, Meg. Claudia is niet alleen een vrien din van mij, maar van de hele fami lie en het laatste wat ik wil, is ruzie". Door zqn reprimande was Meg he lemaal van haar stuk gebracht. Ze wist de opwinding, die ze in zich op voelde komen, niet terug te dringen. Het was alsof haar liefde voor Allan en de angst hem te verliezen, een monsterachtige jaloezie in haar wak ker riepen, die naar dreigde te ver slinden. Haar haat jegens Claudia was een obsessie geworden, zonder enige grond nog wel. Een paar weken geleden zou ze bang geworden zijn voor de gedachte alleen al aan zoiets. Nu was ze er het slachtoffer van. Ze schrok, toen ze ontdekte, dat zg en Allan al bgna ruzie hadden en be greep, dat ze hem onder de gegeven omstandigheden niet te ver mocht drijven. Ten koste van alles moest ze hem voor zich houden. Als Claudia een openlijk twistpunt tussen hen zou worden, zou ze nooit met hem verloofd kunnen blyven zonder haar eigen waardigheid en trots te vei'loo- chenen. Zacht zei ze: „Ik heb me niet goed uitgedrukt) lieverd. Ik bewon der Claudia en ik mag haar heel graag. Het spijt me voor haar Allan wierp haar een vluchtige, maar onderzoekende blik toe. „Waar om", het woord klonk als een pistool schot. „Ze begrypt niet, wat ware liefde is. Hoe zou ze, met zulke ouders. Ze heeft de liefde immers nooit in het ouderlijke huis gekend. Ze is natuur lijk voorzichtig en achterdochtig. En het is best te begrijpen, dat ze alles doet, om niet in de fout van haar ouders te vervallen en ook een onge lukkig huweiyk te sluiten. „En geloof jij, dat ze een huwelijk met Raymond Winters alsgeluk kig beschouwd?" vroeg Allan spot tend. „In zekere zin, ja" antwoordde Advertentie J Meg vriendelgk, maar waakzaam. „Hg is rijk en heeft een goede positie. Ze krijgt zekerheidHet is geen kwestie van berekening zo is Claudia nietze verlangt naar vastigheid. Trouwens, als je niet ver liefd bent, doet geld veel." Ze keek hem strak aan. „Ik heb Claudia eens goed gadegeslagen", zei ze ernstig. „En als vrouw voel ik, dat ze beslist niet verliefd isop iemand. Ik hoop alleen maar, dat ze de ware Jo- zelf niet meer vindt als ze eenmaal getrouwd is". Meg dacht, dat ze met deze woor den een goede zet gedaan had. Ze zouden Allan doen geloven, dat zy epn heel andere houding zou hebben aangenomen, als ze werkelijk dacht, dat Claudia op hem verliefd was. „Ik heb Claudia eens goed gadegeslagen. Deze woorden waren veelzeggend en misten dat zag ze hun uitwer king niet op Allan. Deze voelde zijn gedachten als een wervelstorm in zich te keer gaan. Hij zag Claudia's ogenhy hoorde haar hartstochtelyke stemHoe gemakkelyk was het denken, dat zy van hem hieldEn hoe zuur, te weten dat hij zelfs als dat zo was niet meer vry was om met haar te trouwen. Vrij mompelde hg in zichzelf dan zou hij haar zo over tuigen van zgn liefde voor haar, dat zij hem niet kon afwijzenHg zou niet meer jaloers zijn op Raymond. (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 12