KAPPIE reist naar een achtergebleven gebied MEDEWERKING BIJ BOUW VAN DERTIG WONINGWETWONINGEN WALCHEREN Waar zijn onze schepen? D1WSDAÜ 21 MJUi 1957 PROVINCIALE ZEEUW BB COURANT 7 GEMEENTERAAD ST. JANSTEEN: Kleuterklas in lokaal r.-k. meisjesschool De gemeenteraad van Sint-Jansteen, die onder voorzitterschap van burge meester mr. J. I. M. de Heuser verga derde, heeft besloten medewerking te verlenen aan de bouw van dertig wo ningwetwoningen. Dit besluit werd genomen op verzoek van de Katholie ke Zeeuws-Vlaamse Woningbouwver eniging, Het r.-k. schoolbestuur had een verzoek om medewerking inge diend by de stichting van een kleuter klas. Conform het minderheldsvoor- stel werd uiteindeiyk beslist, dat de medewerking zal worden beperkt tot het gratis beschikbaar stellen van het leegstaande lokaal in de r.-k. meisjes school. De waningen Magdalenastraat 6 en Plattendijk 27 werden onbewoonbaar verklaard. Van de Provincie werd een gedeelte van de Schoolstraat in eigen dom overgenomen. De gemeente trad toe tot de stichting „Hulster Am bacht" te Hulst. Tezamen met de ove rige deelnemende gemeenten zal een garantie worden verstrekt voor een door de stichting aan te gane kasgeld- lening tot een bedrag van 65.000. De Verenreglement niet van toepassing op R.T.M.-veer Verbinding ZijpeNumansdorp „overzetveer?" Ged. Staten van Zeeland achten het gewenst om de verbinding ZijpeNu mansdorp v.v. uit te zonderen voor het geval deze dienst als een overzet veer kan wor'den aangemerkt van de toepassing der bepalingen van het ZeeuwsZuidhollands verenregle ment. Daar er momenteel nog geen definitie is van het begrip „overzet veer" in de verenwet of een andere wet kan de vraag of de bedoelde ver binding 'n overzetveer is, niet met ze kerheid worden beantwoord. In dit verband delen Ged. Staten mee, dat Ged. Staten van Gelderland, mede na- m'ns zeven andere colleges (waaron der ook Zeeland) bij de minister van verkeer en waterstaat erop hebben aangedrongen te bevorderen, dat in de verenwet zo spoedig mogelijk een definitie van het begrip „overzetveer" zal worden opgenomen. Daar deze verbinding ZijpeNu mansdorp echter door de R.T.M. wordt uitgeoefend krachtens een con cessie van het rijk, gelden de bepalin gen het ZeeuwsZuidhollands veren reglement niet voor dit veer. Het col lege stelt daarom de Provinciale Sta ten voor om deze verbinding uit te zonderen van de bepalingen van dit reglement. Dezelfde omstandigheden doen zich voor met betrekking tot de veerdienst tussen Zijpe en Anna Jacobapolder (de Willempolder), die eveneens door dc R.T.M. wordt uitgeoefend Naar de mening van Ged. Staten is er derhalve aanleiding om deze dienst die wordt uitgevoerd over de Zeeuwse wateren, uit te zonderen van de toepassing van de bepalingen van het Zeeuwse veren reglement. Cursussen voor werknemers in de metaalindustrie Bevredigende resultaten in Zeeland De afgelopen winter heeft de Stich ting Cursussen Materialenkennis van de Bond voor Materialenkennis te Den Haag cursussen in Vlissingen ge geven over „materiaaleigenschappen van staal en gietijzer", „warmtebe handeling van staal en gietijzer" en „gelegeerd staal en materialenkennis bij het verspanen". De deelnemers uit de metaalindu strie hadden voor het merendeel een aantal jaren bedrijfservaring. Het lesgeven is er volledig op gericht op deze ervaring in te haken en wel zo, dat de theoretische ondergronden van de in de praktijk waargenomen verschijnselen bij metalen werkstuk ken en gereedschappen verklaard worden. Tussen cursusleider en cur sist bestaat niet een verhouding als op de scholen. Door onderlinge discus sies over de in de werkplaats voor- fgekomen gevallen wordt een dieper nzlcht nagestreefd. Van de door de Stichting geboden gelegenheid maakten tot nu toe de N.V. Vitrite Fabriek te Middelburg, de N.V. Kon. Mij. „De Schelde", ae Rijkswaterstaat en de Koninklijke Marine gebruik. De drie docenten werden door de Kon. Mij. „De Schel de" ter beschikking gesteld. De aan de cursussen verbonden kosten wer den door de werkgevers gedragen. De opkomst der cursisten en de uit slag der kortelings gehouden tenta mens hebben aangetoond, dat de door de respectievelijke werkgevers gebo den mogelijkheid gewaardeerd is. Het verzuim was uitermate ge ring. Het percentage geslaagde kan didaten is ruimschoots bevredigend. Weer boter in beslag genomen De douane-ambtenaren te Koewacht hadden dezer dagen tijdens een nach telijke patrouille wederom succes, to^n een paar onbekenden werden aangeroepen. De smokkelaars namen de benen en lieten een partij van 150 kg roomboter en een rijwiel achter. De buit werd geconfiskeerd, de smok kelaars wisten in het duister te ont komen. Expositie in Goes Uitgaande van het gemeentebestuur van Goes zal van lo augustus tot 1 september aanstaande in de Grote Kerk een expositie ingericht worden over „De boer in de Nederlandse schilderkunst van 15501900". On der auspiciën van de afdeling kunsten van het ministerie van O.K. en YV. zullen verschillende schilderstukken over het boerenleven van kunstenaars uit die periode worden tentoongesteld. r.-k. lagere meisjesschool zal een bij drage ontvangen van 1942.90 voor het aamschaffen van lesmateriaal en meubilair. Met ingang van 1 januari 1958 werden tarieven voor het nemen van baden in de gemeentelgke badin richting herzien. De verenigiing tot verbetering van het rundvee in Zeeland krijgt een bij drage van 25 in de kosten van de 12 juni a.s. te Axel te houden rundvee- fokdag. Voor de premiekeuringen te Sint-Janstean en Absdale van stieren en vrouwelijk fokvee werd een subsi die toegekend van 100 voor elke keuring. De stichting „Katholieke Maatschappelijke Gezinszorg" krijgt over 1957 een subsidie van 4138,73. Belgen bezochten Yerseke Maandagmiddag bracht een gezel schap van veertig Belgen, bestaande uit Burgemeesters. secretarissen en schepenen van Antwerpse buurtge- meenten. een bezoek aan Yerseke. De gasten, die des morgens in Antwer pen een congres hadden bijgewoond, werden ten gemeentehuize ontvan gen door het gemeentebestuur. Bur gemeester A. C. Willemsen vertelde l een en ander over de eoster- en mos- selcultuur. Hierna volgde een diner in hotel Nolet. Na afloop hiervan kreeg het gezelschap de oesterfilm „Impe rialen 00000" te zien. Nadat onder lei ding van de burgemeester een bezoek was gebracht aan de kreeftenparken en een en ander van de oestercultuur in ogenschouw was genomen, werd een boottocht do de Oosterschelde ge maakt. Er was voorts een demonstra tie van het vissen van oesters, waarbil men zich tegoed kon doen aan het verse zeebanket. MIDDELBURG Veel belangstelling voor naslagwerken in leeszaal In het jaarverslag over 1956 van de veraniging Openbare Leeszaal en Bi bliotheek te Middelburg merkt de se cretaris, mr. J. Moolenburgh op, dat het bezoek weliswaar iets is toegeno men, maar dat jammer genoeg niet meerdere personen profiteren van ve le week- en maandbladen op allerlei gebied, die in de lees- en studiezaal ter inzage liggen, ün verband met het bedrag, dat uitgetrokken was voor de aanschaffing van boeken en tijd schriften, moest het bestuur zich bij de keuze enige beperkingen opleggen. Als bijzonderheid is in 1956 opge vallen, dat thains druk gebruik ge maakt wordt van woordenboeken, at lassen, encyclopedieon en andere na slagwerken. De oorzaak hiervan is ge legen in het feit, dat talrijke dagbla den en tijdschriften puzzels bevatten, waarbij gebruik moet worden ge maakt van deze naslagwerken. Juist in verband hiermee werd nog aange schaft „Encyclopedieën voor puzze laars" in twee delen. Er werden in het verslagjaar 47747 boeken uitgeleend, waarvan er 39.535 romans en 8212 studieboeken. Het aantal bezoekers bedroeg 6006. De di rectrice en de dames-assistenten ver vullen haar ^aak met volledige toe wijding en kennis van zaken, waar voor het bestuur de dames dank brengt. In de vacature ontstaan door het vertrek van mevrouw A. van der YVerff-van der YVerff, werd voorzien door de benoeming van de heer C. J. Bakker. De heer P. C. J. van der Slik- ke nam de plaats in van dr. H. van der Kamp. Causerie over Europese eenheid voor hervormde mannen In een vergadering van de hervorm de mannanverenigmg „In Dienst der Kerk" te «Middelburg sprak de heer A. J. Kaland over net onderwerp: ..Mogelijkheden en moeilijkheden van het Verenigd Europa. Spreker begon zijn causerie met er op te wijzen, dat het streven maar een Verenigd Euro pa reeds eeuwenlang een deel van de politiek uitmaakt. Thans is die een heid op veler gebied een dwingende eis geworden. Op economisch terrein kam door nauwere samenwerking het levenspeil worden opgevoerd. Overi gens zag spreker vele bezwaren voor een Europese eenheid, namelijk op economisch, godsdienstig en politiek terrein, in verband met de uiteemlo- pende opvattingen in de diverse lan den. In wezen is het streven naar eeti Verenigd Europa het streven naar macht, aldus dc heer Kaland. Na de pauze volgde een interessan te gedachtenwissèliing. De bijeen komst stond onder leiding van de voorzitter, de heer H. J. Ikkink. Zeelandia-junioren vierden feest De B I-junioren van de Middelburg se voetbalvereniging „Zeelandia" be- haaldem onlangs het kampioenschap in de hoogste B-afdeling en dit gaf aanleiding in de grote zaal van „De Gouden Poorte" een kampioensfeest te houden. De voorzitter van de Ju- niorancommisse, de heer B. Buys, heette alle junoren, de vergezeld wa ren van hun ouders, hartelijk welkom en feliciteerde hen met dit kampioen schap. Hierna sprak de voorzitter van Zeelandia, die zijn felicitaties verge zeld liet gaam van een „elftal" foto's, bestemd voor de kampioenen. De heer H. Geers, die op uitstekende wijze, geheel belangeloos, de training van de junioren verzorgde, kreeg als blijk van waardering voor zijn vele werk ean reiswekkertje van het bestuur aangeboden. Hierna verzorgden de leden van de Middelburgse accordeon vereniging „Con Brio" egn aantrekke lijk programma terwijl tussen de be drijven door de heren Caliouw en Van Bare er voor zorgden, dat ook de lachspieren niet werden vergeten, waarbij vooral laatstgenoemde veel succes oogstte met zijn typering van YValchers boertje. Na een tweetal verlotingen ten ba te van een deze zomer te houden uit stapje voor junioren naar Rotterdam, dankte de heer Buys in zijn slotwoord allen, die aan dit zo uitstekend ge slaagde kampioensfeest haddein mee gewerkt. Benoeming in vaste dienst Het bestuur der vereniging „De Christelgke Burgerschool" te Middel burg heeft de heer J. I. de Boo, onder wijzer aan de lagere school van deze vereniging aan de Olriienlaan, met iin- gang van 1 september tot onderwijzer in vaste dienst aan de u.l.o.-school be noemd, wegens uitbreiding van het aantal leerkrachten tot tien. VLISSINGEN „L.O." gaf geslaagde uitvoering De damesgymnastiekvereniging „L.O." te Vlissingen heeft zaterdag avond in Britannia een uitvoering ge geven, die gezien de korte tijd van voorbereiding uitstekend geslaagd ge noemd kan worden. Onder leiding van de heer L. van der Steen, die aan het beroep dat „L. O." op hem heeft gedaan, gehoor heeft gegeven en als vanouds de scep ter zwaait, werden de toeschouwers vergast op gracieuze oefeningen door de dames, op muziek uitgevoerd. Het programma bevatte voornamelijk rit mische oefeningen. Een van de meest originele oefeningen was het rol- schaatsnummer vain de meisjes na de pauze, dat door de aanwezigen zeer werd gewaardeerd. Het sluitstuk en hoogtepunt vormde de balletoefening door de dames in aardige pakjes van groene tule. De muzikale begeleiding, die aan de uitvoering een geneel eigen karakter gaf, wera uitgevoerd door de heer Ch. W. Bouwens, viool an Wim Dert, piajjo. Tot slot dankte mevrouw G. van Dijk, de voorzitster van „L.O." na mens ae vereniging de heer L. van der Steen voor het werk dat hij in het be lang van de sport in het algemeen en van „L.O." in het bijzonder en on danks zijn hoge leeftijd nog steeds verricht. Mevrouw Van Dijk liet het niet bij woorden alleen, maar bood de heer Van der Steen tevens een op vouwbare stoel aan. De heer Van der Steen op zijn beurt dankte mevrouw Van Dijk voor het grote aandeel, dat zij heeft gehad in het slagen van de uitvoering door haar leiding bij het instuderen der ritmische oefeningen. Ook hij liet zijn woorden vergezeld gaan van een meer tastbaar bewijs van waardering en op een teken van hem snelden twee meisjes toe met een fraaie bos bloemen, die de heer Van der Steen onder instemmend ap plaus aan mevrouw Van Dijk over handigde. Tweede groep Groningse dames aangekomen Aan het station te Vlissingen ar riveerden maandagmiddag een klei ne veertig Groningse dames, de tweede groep echtgenoten van in de oorlog omgekomen verzetstrijders, die een week vakantie in Vlissingen zal doorbrengen. Vorige week ver toefde reeds een andere groep in de Scheldestad. De stichting '40'45 is de organisatrice hiervan. Op het station was o.a. ter verwel koming aanwezig de heer J. Blanken- burgh, voorzitter der afdeling Vlis singen van de stichting '40'45, die de dames voorging naar een groot aantal voor het station gereed staan de auto's van particulieren, waarmee het gezelschap naar „Huize Truida" werd gebracht. Tijdens een rondwandeling door de stad zal vandaag dinsdag o.m. een bezoek worden gebracht aan het museum. Voor vanavond staat een bijeenkomst in „Britannia" op het programma. Vlissingse bouwcombinatie moest personeel ontslaan „Zuid-Nederlandse" gedupeerd door bestedingsbeperking In verband met een grondige reor ganisatie en voort* gedwongen door ae doorwerking van de bestedingsbe perking, heeft de „Zuid Nederlandse Bouw- en Handelscombinatie" te Vlia- slngen haar personeel drastisch moe ten inkrimpen. Van het kantoor- en tekenpersoneel werden tot dusver 8 'ergonen ontslage/i, terwijl van het abriekspersoneel ruim 40 man ont slag werd verleend. De personeels sterkte op de fabriek werd hierdoor teruggebracht tot 6 man. De directie der „Zuid Nederlandse" zag zich gedwongen tot beperking varn haar activiteiten over te gaan. Er zullen geen investeringen meer In nieuwe objecten plaatsvinden en slechts werken, welke een grote ze kerheid van winst in zich dragen zul len worden uitgevoerd. Zodra de geldmarkt zich hersteld zal hebben, wordt het bedrflf weer in vol emplooi gebracht.Hoewel thans gedwongen tot een voorzichtig finan cieel beleid, ziet de directie der „Zuid Nederlandse" de toekomst met ver- tróuwen tegemoet. Er zgn reeds aan wijzingen. dat binnenkort de activi teiten der „Zuid Nederlandse" weer toe zullen nemen, dank zij de reorga nisatie, waarmee opvoering van de personeelssterkte ten nauwste zal sa menhangen. Geschenk van burgerij aan „gouden zusters" Tijdens de receptie in het St.-Jo- sephziekenhuis te Vlissingen heeft het damescomité, dat gelaen heeft inge zameld voor een passend geschenk aan de „gouden" zusters Julia en Be- rarda, een bedrag van 1178 kunnen overhandigen. Alle lagen van de Vlis singse bevolking, ongeacht welstand of geloof, hebben hun steentje hieraan bijgedragen. Het geld wordt bestemd voor de bouw van een orgel in de ka pel van het ziekenhuis. Aangezien het thans bijeengebrachte bedrag daartoe nog lang niet toereikend is, verwacht het comité dat er nog gaven gestort zullen worden bij de Rotterdamsche Bank te Vlissingen ten name van mevr. J. C. Dert, C. Buskenstraat 75 te Y'lissingen onder vermelding van „jubileum eerw. zusters Julia en Be- rarda". Benoeming De heer A. Sanderse uit Vlissingen, werkzaam op de 2e afdeling van de Provinciale Griffie, is benoemd tot ad junct-commies ter gemeente-secretarie van Zwammerdam (bij Deiden). Feestavond K.A.B. De afdeling Vlissingen van de K.A. B. vierde in het Concertgebouw het uitgestelde „feest van de arbeid" met een opvoering van de komedie in drie bedrijven „Vogel vlieg de wereld in" van A. P. Dearsley, door de r.-k. to neelgroep „St. Paulus" uit Middel burg. Na welkomstwoorden van de voor zitter, de heer. P. Wanst, voerde de toneelgroep de geschiedenis van de familie Hapgooa ten tonele, waarin de opgroeiende kinderen telkens in botsing komen met de enigszins con servatieve opvattingen van de ouders. Wanneer er nu ook nog een geschei den miljonairszoon bevriend raakt met de oudste zoon en verliefd wordt op een der dochters, worden de con flicten heviger. De jongste dochter en haar vriend zorgen voor de leuke momenten in het stuk en deden de zaal vaak schateren. De vertolker van pa Hapgood, een typische Engel se beursman, had een'zware rol te vervullen als scheidsrechter bij de strubbelingen tussen de conservatie ve ma en de vooruitstrevende kinde ren. Gelukkig bracht het derde be drijf een happy ending. De regie van de klucht was in handen van de heer L. Castenmiller. Tot besluit van deze geslaagde feestavond werd nog een dansje gemaakt. DOMBURG Bijeenkomst N.C.V.B. De N.C.V.B.. afdeling Domburg, vergaderde onder leiding van mevr. Jellema. Ds. Van Haarlem uit Nieuw en St.-Joosland sprak over het onder werp „Man en Vrouw". In juni zal ds: Van Ieperen van Wemeldtnge spreken over „Christus in het vrou wenleven". Men besloot per bus naar de landdag in Goes te gaan. NW.- EN ST.-JOOSLAND Lezing N.C.V.B. De Nederlandse Christen-Vrouwenbond afd. Nieuw- en St. Joos'and. hield haar maandelijkse vergadering onder leiding va» haar presidente mevrouw van Haarlem. Als spreekster trad die avond op mevrouw H. Hoekstra—Warner uit H. I. Ambacht, die als onderwerp had- gekozen „Huishouden onder het Zui derkruis". Men luisterde met grote aan dacht naar haar lezing. Annenkerk 17 170 m. w.z.w. Mauritius. Amerskerk 18 Durban. Aludra 17 440 m. w.r.w Land* End. Al loth !7 60 m. z.o. Sao rranclteo do SuL Alphard 20 Hamburg. Aardijk 17 Port Swetteoham. Almkerk 17 110 m. ojio. Massawah. Alphacca 17 l» m. z. Recife, Alpherat 17 New Vork n Curacao. AlamaSc 17 48 m. z.w. Madeira. Ameland 17 R'dam n. Oslo Amsteldlep 14 J10 m. z.o.t.o. Mlnlcoy. Amyntas 17 Iraki ion n. Kalamata. Amstelslot 10 Singapore n. R'dam. Arendsdijk 18 Mobile. Arendskerk 20 Aden n. Mombasa. Andljk 15 New Orleans n. Havre. Atje Ray S. 17 465 m. n. Azoren. Axeidljk 15 Hamburg n. Antwerpen. Ball 18 Suez n. Aden. Banda 18 Philadelphia n. Hallfax. Banka 20 Port Said n. Napels. Bloemfontein 17 Kaapstad. Beninkust 18 Luanda. Boschkerk 18 Lissabon n. Antwerpen. Bussum 17 420 m. w. Pulu Weh. Caltex Nederland 1» Fredericia n. Sidon. Caltex „The Hague" 17 Bahrein n. Stockholm. Calamares 20 Puerto Barrios n. New Vork. Charts 17 570 m. z.w Flores. Cistula 17 360 m. z.w. Azoren. Delft 18 Amsterdam n. Bremen. Delfshaven 17 300 m. z.z w. Walvisbaai. Esso Den Haag p. 19 Casquets n. Sidon. Kernland 17 270 m. iui.o Kp. Ftnisterre. Esso Den Hang 16 Antwerpen. Gaasterkerk 17 Nagoya. Gad 11a 17 Singapore. Grootekerk 19 Madras n. Cochin. Groote Beer 18 625 m. w. ScllUes. Gulneekust p. 17 Las Palmas. Heemskerk 16 Genua. Hulst 18 Lissabon n. Antwerpen Haulerwijk 19 R'dam. Hersilia 19 Trtnldad n. R'dam. Hera 17 Port au Pftnce. Hestla 17 90 m. z.w. Azoren. Hoogkerk 18 Adelaide n. Fremantlc. Houtman 20 Belawan. Jagersfontein 18 Hamburg. Japara KRL 19 Singapore. Joseph Frerlng 18 IJmulden. Johan van Oldebamevelt 18 R'dam. Kabylia 17 850 m. z. Mozambique. Kallnga 17 270 m. z.t.w. Ran e! Hadd. Kalydon 19 Stockholm n. R'dam. Kara 20 Napels. Katelysia 17 200 m. o. Saba. Kellia 19 Portland. Kenia 800 m. n.o. Fayal. Kertosono 17 140 m. n.w. Kp. St. Lucas. Kieldrecht 17 8 m. q. Kp. Guardaful. Kinderdijk 17 453 m. z.r.w. Kp. Race. Kopionella p. 19 Muscat n. Abadan. Korenia 20 MlrL Korovlna 17 750 m. z.w.1^. Galapagos elL Kloosterdijk 15 New York. Kota Baroe 19 R'dam. Kryptos 17 400 m. z.w.t.w. Mozambique. Kyllx 17 400 m. z.w.t.z. Land's End. Langkoeas p. 18 Blzerta n. R'dam. Lekhaven 19 Hamburg n. Lulea. Lekkerkerk p. 18 Algiers n. Bahrein. Laurenskerk 17 30 m. n.n.w. The Brother Leopoldskerk 17 Durban. Leuvekerk 17 350 m. z. Mozambique. Louis Lantz 17 165 m. w n.w. Monrovia. Maasdam 18 R'dam. Maashaven p. 19 Dover n. Las Palmas. Maasiloyd 17 Singapore. Macoma 18 Abadan n. Beira. Marlekerk 18 Suez n. Aden. Markab p. 17 50 m. z. Lissabon. Mijdrecht 17 56 ra. n.o. Ras Madrak. Meilskerk 17 240 m. o. Aden. Modjókerto 17 200 m. n.o. Rodriguez. Molenkerk 19 Antwerpen. Mirza 17 480 m. n.o.t.o. Kaap Enggano. Naen Commandre 17 300 m. o. Bahrein. Nestor 22 Curacao verw Nieuw-Amsterdam 18 R'dam. Oldekerk 17 Dar es Salaam. Ondina 19 Dakar n. Curacao. Ootmarsum 17 A'dam n. New Orleans. Oranjefontein 19 Kaapstad. Officiële publikaties VLISSINGEN HINDERWET Vergunning verleend. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen. gelet op art. 12 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 14 mei 1957 aan C. L. van den Driest te Vlissingen op de daarbij gestelde voorwaarden vergun ning ls verteend tot het uitbreiden van een benrtnepomplnstallatle door bijplaat sing van een tank van 6000 liter en een aftappomp, aangedreven door een elek tromotor met een vermogen van p.k. op het perceel Scheldestraat 59. hoek Paul Krugerstraat. Vlissingen, 20 mei 1957 GEMEENTEBESTUUR VLISSINGEN Tijdelijke afsluiting van gedeelten van de Edisonweg en van de Oostsouburgseweg Burgemeester en wethouders van Vlissingen brengen ter openbare kennis: dat de Edisonweg tussen de hoofdingang van de P.Z.E-M.-centrale en de spoor wegovergang en de Oostsouburgseweg tussen de spoorwegovergang en de Wes terhavenweg zullen zijn afgesloten voor alle verkeer met uitzondering van voet gangers vanaf 22 mei 1S57 tot en met 4 juni 1957 of zoveel langer als nodig of korter als mogelijk zal blijken. Vlissingen, 20 mei 1957. 30. Kort nadat het gezel schap had plaatsgenomen op de televisietoestellen waren enkele Maraya's ver schenen. Een van hen had de heer Egidlus J. Mun- niemaker meegenomen, 'n ander had, met een beleef de buiging Kappie en de maat uitgenodigd hem te volgen. Het vertrekje waar het toestel zich thans bevond maakte geen luxueuse In- druk. Het meubilair bestond uit twee televisietoestel len. Kappie en de Maat wisten nu dat deze appa raten. wel verre van hen te doen genieten van de in teressante programma's van de beeldomroep, bedoeld waren om op te gaan zit ten. Licht en lucht traden oinnen door een venster opening, hoog In de muur. De tralies die deze opening versperden gaven Kappie te denken. „Een kamer noemen die landrotten dit!" bromde de kleine gezagvoerder. „Als dit geen cel Is. ls mijn naam geen KappieKom, help eens even mee. die dingen op elkaar zetten." Met vereende krachten sjouwden zij de zware toestellen tot onder het venster, waarna Kappie er behendig opklauterde. De Maat stapte inmiddels naar het gordijn voor de Ingang en schoof het opzij. De brave stuurman schrok geweldig: de toegang tot hun verblijf werd versperd door twee scherpe zwaarden, in de handen van een paar potige Ma- Parkhaven 17 120 m. z. F. Noronha. Peperkust 120 m. dw. Oueuant. Phronlis 17 830 oj.o. Guardaful Pr.ns Alexander 17 Rötm. Prins Willem in 1» Havre n. Montreal. Purfina Nederland 17 Port Said n. Genua. Prin* Willem IV 23 Zeebrugge verw. Rijndam 29 v. cobh n. Halifax. Roepat 29 Philadelphia. Roiula 17 Chlttagong- S.irocna 17 Pulu Sambti. Schouten 19 Durban. Scherpend recht 20 Bombay. Scncgalkurt 29 Dakar n. Havre. Sibajak 19 Sydney n. Melbourne. SUvretta 17 R'dam n. Kopenhagen. Schelpwljk 18 Singapore. Slicdrccht 17 150 m. n.n.o Comorin «11. Stad Rotterdam 17 10 in. w. Gibraltar. Stad Schiedam 20 Mel lil*. Stad Lelden p. 19 Dakar n. Pepel. Straat Cook 29 Adelaide verw. Straat Forrcs 20 Premantle. Tegelberg 19 Hongkong. Tablnta 17 1340 m. zn.t.o. Kp. Guardaful. Thcobaldius 19 Mamonai Tclamon 17 Maracaibo n. Caracob. Tjltjalengka 18 Buenos Aire* Triton 18 New York. Tyro 17 R'dam n. Belfast. Utrecht 17 340 w.n.w. WalvlsbaaL Vasum 17 dw. BuBustur. w. Alton Jones 17 400 m. o. Zanzibar. Waterman 17 1950 m. o. Kaapstad. Wiiem Ruys 17 960 m. ZO-tz. Monrovia. Willemstad 17 900 m. n.o. Barbados. Wonosarl 17 205 m. n.o. Kp. VUlano. LJssel 18 A'dam n. Barbados. Zuiderkruis 29 Kaapstad n. Frcmantle. Zeeland 20 Basrah. Examen De heer E. Sinkc behaalde het diplo ma A scheepswerktulgkunde. Voor het examen stuurman grote handelsvaart slaagde dc heer II. A. v. Hoepen. Belden zijn leerling van dc „De Ruyterscbool" te Vlissingen. Burgerlijke stand MIDDELBURG Bevallen: J. s. Meeuscn—Bron, d.; C. Wallage—van Dam. z.: L. de Fretes— Lalsina. d.: J. Nonnekes—Hoefkena, z.; M. Sohllatt—Siwaieïte, d Ondertrouwd: R. C. B. Rosters, 27 J. en M. J. Voorn, 24 J.: J. J. de Velj, 26 J. en E. G. van Dort. 24 J.; J. C. do Kubber, 27 J. en E. Bliek. 23 J.; H. Plhl, 23 J. en A. C. Kramer. 21 J.; C. J. van den Berge, 28 J. en A. E. Wolders, 22 j. Getrouwd: A. W. Geleljn. 22 J. en M. S. Meulmeester. 23 J.; L. Davldse, 28 J. en P. Vader. 23 j.; J. J. Cosijn. 27 J. en J. Fraeijenhove. 22 j. Overleden: J. Louwerse, 84 J., weduwe v. C. Janse: M. Gillisse. 80 weduwe v. G. Moorman: J. de Klerk, 85 J.. echt genote v. P. Geldof. VLISSINGEN Bevallen: M. C. Bertlng—Meulman. z.l C. Ooljevaar—Doomebo-;, d-; A. Ooste- romOosterman. z.; G. van Marton— Schrler. z.; J. Meerman—Brunke, z.; M. J. de Waard—Jongen, d.; L. Dallng- haus—Poen, z.: C. K. Heijt—Jansen, d.; J. Prud'homme de Lodder— Dobschutz, z.; H. van Dyk—Plasse. d.; M. Groes- ser—Provoost, d.: C. Veldhuis—van de Kreeke, z.; J. C. de Vos Burchart— Kooiman, z C. A. Degreef—Aarbodem, z.; E. M. Steneker—Meertse, z. Ondertrouwd: A. C. Jacobs, 19 J. en C. XL A. Konings, 17 J.: B. N. Boschraa, 31 J. en A. C. Provoost. 19 J.; J. Mlda- valne, 31 J. en W. J. Markusse. 22 J. Getrouwd: L v. d. Buuse. 15 j. cn D. P. Sinke. 19 J.; G. v. Bieraen. 25 J. en P. Dellebeke, 25 j.; J. G. de Rtjcke, 39 J. en J. op 't Hof. 25 J.; J. Engels. 31 J. en C. de Jonge, 28 j.; P. de Waalj, 28 j. en J. M. Gel jon, 28 j. Overleden: L. de Ridder, 68 J.; W. Schmidt. 58 J.. echtgenoot v. J. Klaver; G. Paauwe, 57 J.. echtgenoot v. P. M. Kousemaker; M. J. Machgeels, 87 J-, weduwe v. M. P. Warman. Marktberichten VISMIJPN VEERE. 2# mei 1957. Export garnalen, aanvoer 3139 kg, 134—176. Schar, aanvoer 281 kg, 37—59. Bot, aanvoer 118 kg. 27— 51. Middel tong, aanvoer 178 kg, 232— 305. Rog, aanvoer 174 kg. 40—59. Griet, aanvoer 33 kg, 51—117. Kabeljauw, aanv. 1 kg. 87. Visiever, aanvoer 2 kg, 989. Ongesorteerde vis. aanv. 1 kg. 48. Pa ling. aanvoer 7 kg, 244—278. AARDAPPELBECRS ROTTERDAM 20 meL Klei aardappelen 35 mm opw.; Bintjes f 14—15; Alpha's f 930—12.— Furore f 16—20; Bevelanders f 20—21.50; Voeraardappelen f 3,— Prijzen bere kend per 100 kg en or de handelsvoor- waarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon schip of auto. GRAANBEURS ROTTERDAM 20 mei. Binnenlandse granen, ochtend- beurs officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam. Tarwe, fabriekstarwe ca f 27.—; Voe- dergranen. zomergerst naar kwaliteit f 215022.50, extra tot f 23.—; Haver, naar kleur, droogte en kwaliteit f 19— 21.50, extra blanke f 22.25; Rosge, door- sneekwalitcit i 20,—, gedroogde f 20.75, bakrogge - geschoond f 22,—; Peul vruchten - met goede kooplust. Groene erwten f 32—45; Schokkers f 35—65; Br. bonen, blanke droge kwaliteit tot f 62.—. ASPERGEVEILING. 20 me! 1957. Aanvoer 16-000 kg. AA extra 2.25. AAI 2.10, A extra 2.10, AI 1.90, B extra 1.70, B I 1.40. C extra 1.32. C I 75, D I 67, E H 86, F I 1.35, Stek 43, ondereind 12. VEILING WALCHEREN. 20 mei 1957. Vroege aardappels, grote 78—82, drielingen 73—74. kriel 63. Fruit: Winston H I 35-65 43. H H 26, 15—17. Jonathan H I 60-70 S3, B n 46, K 20—36. Goudrelnetten K 13—20, 18—22. Bramley Seedling K 37—38. Aardbeien 5384 p. ds. Asperges 1.44 •2.35 per bos. Groenten: Bloemool A 50—81. B 23—50, C 17—31, D 14—15. Komkommer* a 48— 51. B 36-40. C 27. Sla A 4—10, B 4-6. Spinazie 14—16. Andijvie 69-68. Prei 19—23. Postelein 59—70. Radijs 8—21. Ra barber 34—38. Spitskool 33. Waspeen 45 Bospeen 34—53. Boskroten 37—50. Savoye kool 32—34.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 7