PREDIKBEURTEN KORTGENE KRIJGT SCHORREN BIJ JACHTHAVEN IN ERFPACHT WALCHEREN H.M.D.T. GAF IN HAARLEM EEN GESLAAGDE OPVOERING TENTOONSTELLING „AXEL '57" MET TALRIJKE EVENEMENTEN ZATERDAG 18 MEI 1957 PROVINCIALE ZBBüXVBE COURANT V BESPREKING IN SNEL TEMPO Watersportcentrum biedt grote mogelijkheden De verwezenlijking van (le plannen voor de aanleg van een grote jacht haven te Kortgene, waarover wy woensdag reeds uitvoerig schreven, zal niet alleen voor deze gemeente, maar voor de omgeving en zelfs voor Zeeland in haar geheel van beteke nis kunnen zyn. Burgemeester A. A. Schuit is er dan ook terecht zeer ge lukkig mee, zoals hij vrijdagmiddag in een onderhoud met de Zeeuwse pers spontaan verklaarde. Het plan, dat ook door de commissaris der ko ningin met enthousiasme is ontvan gen, biedt ongetwijfeld grote perspec tieven, zodat het zeker alle steun en medewerking van rijks- en provincia le instanties verdient. Terneer, om dat de aanleg en inrichting door de Belgische jachtclub wordt gefinan cierd. G Zoals wy reeds meldden, zal de Royal Yachtclub de Belglque op de schorren ten oosten van de veerdam een jachthaven van 15 ha gaan aan leggen. Burgemeester Schuit kon hieraan thans nog toevoegen, dat zijn gemeenteraad welke ook zeer in genomen is met deze plannen, in een spoedeisende vergadering heeft be sloten de 21 ha schorren naast en ach ter de te graven jachthaven van het Ambacht m erfpacht te nemen De raad heeft het dan straks zelf in handen wat daar komt. Want aan genomen mag worden, dat met de komst van de haven voor 500 jachten vgf keer zo groot als de huidige Antwerpse jachthaven ook de be hoefte aan verschillende bedrijfjes e. d. zal ontstaan. Men denke bijvoor beeld aan een reparatiewerkplaats voor jachten, loodsen voor winterber- ging, terwijl daarnaast de recreatie met o.a. tennisbanen niet mag wor den vergeten. De raad heeft het be treffende voorstel met 92 stemmen aanvaard. De raadsleden Joh. Breu- re (s.g.) en J. M. Contant (a.r.) wa ren om principiële redenen tegen. Toen burgemeester Schuit zijn eer ste ontmoeting met de heren van de Belgische jachtclub had. was te voren reeds overleg gepleegd met ir. A. E. Bruijnlng, rentmeester van het Ambacht Kortgene, waaraan de schorren toebehoren. Ook bij de ver dere besprekingen heeft deze zijn volle medewerking gegeven, met als resultaat, dat donderdagmorgen van de Ambachtsheer bericht is ontvan gen, dat deze de gronden in erfpacht wil afstaan. Snel zaken gedaan De onderhandelingen hebben een zeer snel verloop gehad, want alles heeft zich in slechts enkele weken trjd afgespeeld. Het bestuur van de Belgische jachtclub bleek reeds direct zeer veel interesse voor de aangege ven plaats te hebben, omdat de ha ven .dicht by.de nieuwe sluis zal ko men te liggen, een zuiderhaven zal Officiële publikaties MIDDELBURG Kosteloze inenting en herlncntlng tegen pokken. Burgemeester en Wethouders van Mid delburg brengen ter opfenbare kennis, dat op dinsdag 4 juni li»57 des voormid dags te 9 uur, gelegenheid bestaat tot kosteloze inenting en herinenting tegen pokken in het Medüsch Centrum, Eigen- haardstraat 2. Er wordt in het bijzonder de aandacht op gevestigd, dat de leeftijd beneden de 2 jaar als de meest geschikte voor inen ting moet worden beschouwd. Voor een Juiste vermelding in de vac cinatiebewijzen van de namen en ge boortedata der kinderen is het gewenst, dat bij de aanmelding het trouwboekje der oudere wordt medegebracht. Middelburg, 15 mei 1957'. Scheepvaartberichten De scheepvaartibeweglng op het ka naal Temeuzen-Gent was gedurende de. maand april als volgt: Zeevaart: geschut voor opvaart 246 schepen met 274.165- brt; .geschut voor afvaart 2',8 schepen met 273.000 brt. Daarvan hebben gelost of ge laden te Terneuzen 19 schepen met 14.544 brt., te Sluiskil 17 schepen met 38.314 brt. en te Sas van Gent 5 schepen met 8.808 brt. Binnenvaart: gcetuit voör. opvaart 1291 stoom- en motorsencpen met 41C.343 ton en 145 sluepscheocn met 173.126 ton; geschut voor afvaart 1335 stoom- en moto rschepcn me: .45.142 ton en 153 sleepschepen met 173.577 ton Daar van hebben gelost of geladen te Terneu zen 159 schepen met 54 482 ton. te Sluis kil 262 schepen met 111 852 ton cn te Sas van Gent 151 schepen met 44.039 ton. Examen Voor het patroonsexamen automobielen slaagden dezer dagen de heren A. Duijn- kerke en T. van Westen te Borssele. zijn en bovendien door de steiger- dam beschermd wordt voor de wes tenwind. Op 1 mei vergaderden de Ant werpse heren met hun leden, die de plannen evenzeer met groot enthousiasme ontvingen. Vijf da gen later kwam een tiental leden van de beheersraad naar Kortge ne om de situatie te bpkljken en de zaken verder te bespreken. Hierop zijn dan in de loop van vo rige en deze week de plannen met diverse Nederlandse instanties be sproken. Nadrukkeiyk is tydens de bespre kingen met de Belgische heren ook gewezen op de aanwezigheid van Vee- re en de werkhaven te Vrouwenpol der. In verband met de mogelijkheid voor de grotere jachten om straks snel via de nieuwe sluis by Katseveer open zee te bereiken, werd toch de voorkeur aan een haven by Kortge ne gegeven. Overigens is het duide lijk, dat men in wyde omgeving zal profiteren van de aanwezigheid van een dergeiyk groot watersportcen trum. Intussen is men zich er in Kortgene reeds van bewust, dat een en ander ook consequenties zal heb ben, bijv. dat winkeliers die dit wen sen, hun zaak op zondag open moe ten kunnen houden. Douane ontdekte dubbele bodem in aanhangwagen De douane te Koewacht betrapte een inwoner van Wolfaartsdyk bij een poging om roomboter over de grens te smokkelen. In een aanhanger van zijn luxe-wagen had hij een dubbele bo dem aangebracht en de op deze wijze verkregen ruimte gevuld met 250 pond roomboter. Boter, auto en aan hangwagen werden in beslag geno men. Vrij ernstige botsing op rijksweg bij Rilland-Bath Alleen materiële schade Vrijdagmiddag: omstreeks drie uur gebeurde er op de rijksweg bij Ril land-Bath een aanrijding tassen twee met vrij grote snelheid rijdende per sonenauto's. De materiële schade was vrij groot, persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. Op het moment, dat de uit de rich ting Krabbendijke komende auto, be stuurd door H. B. J. S. uit Rotter dam, een vrachtauto met aanhangwa gen passeerde, naderde van de an dere kant een personenauto, die be stuurd werd door P. A. K. uit Ber gen op Zoom. Ondanks het feit, dat laatstgenoemde zijn wagen in de wegberm stuurde, reden de auto's nog met een behoorlijke snelheid op elkaar in. Het voertuig van K. werd aan de linkerzijde vrijwel geheel in gedeukt, dat van S. werd licht be schadigd. De bestuurders konden hun wagens ongedeerd verlaten. Classis Middelburg van Geref. Kerken De classis Middelburg van de Geref. Kerken koos tot afgevaardigde van de a.s. vergadering van de Particulie re Synode van Zeeland: primi-predi- kanten: ds. W. J. Meister te Middel burg en ds. S. van Wouwe te Seroos kerke; primi-ouderllngen: de heren A. Geschiere J. Hzn. te Grgpskerke en S. Simonse te St.-Laurens; primus diaken de heer A. de Poorte te Mid delburg; secundi-predikanten: ds. P. van Til te Middelburg en drs. A. Ver schoor te Vlissingen; secundi-ouder lingen: de heren J. Bosselaar te Aag- tekerke en J. Olthoff te Middelburg; secundus-diaken J. C. Wattel te Mid delburg. Hoofdambtenaar P.Z.E.M. Tot bouwkundig hoofdambtenaar by de P.Z.E.M. te Middelburg werd benoemd de heer R. Kunnen te Zwol le. Avond voor slechthorenden. Dezer dagen heeft Philips Neder land N.V. in samenwerking met de firma Schoonenberg te Middelburg in hotel „Britannia" te Vlissingen een ontspanningsavond voor slecht horenden gehouden, waarop onder meer de bekende radio-voordrachts kunstenaar Willem van Cappellen in sappig Amsterdams dialect enkele verhaaltjes voordroeg. De slechtho renden konden het gebodene overal in de zaal goed beluisteren door mid del van het transistor hoorapparaat met ingebouwde luisterspoel. Hier door is het namelijk mogelijk de voor het gewone oor onhoorbare magnetische trillingen, die door een ringleiding worden uitgezonden, op te vangen. Wedvlucht De postduivenvereniging „Zeelandla" te Middelburg hield een wedstrijd van uit Pont St. Maxence (Fr.) over een af stand van 254 km. De eerste 10 prijzen werden behaald door: 1. J. Vetter; 2, 4. 7, 9, en 10 M. Jungblut en Co.; 3. A. Hooftman; 5. J. C. F. .Topse: 6. J. Kuijs; 8 .C. de Graaf. Gevonden voorwerpen Op het bureau van politie te Middel burg zijn 'tolichft'Lngen te verkrijgen over in het tijdvak van 8 tot 14 mei 1957 ge vonden voorwerpen: diverse hulssleutels, handschoenen en wanten, rijwielen, por- temonnaies met en zonder Inhoud, bruin kinderschoentje, blauwe poetduif, zak- schaartje, riem, ballpointpen, groene pa rapluhoes, rol tekenpapier, ziiverbon, kopstuk van een paard, parkiet, bumper- spriet, zak met kleding, kinderpet, Mcht blauw kinderschoentje, pakje shag, gym schoen, goudkleurige armband, gevlamd kammetje, kinderleesboekje, heren pols horloge, zakagenda, witte muts, spaniel, portefeuille tevens portemonnaie met In houd, bankbiljet, mattenklopper, lederen tas, papegaai, tas met boeken, speelko- nijn, bril met een glas, handzaag, anode batterij, rozenkrans, snoer kralen, rode hondenriem, jutezak. 1 paar lederen handschoenen, luchtdrukpistool, groen springtouw, kinderleesbrll. In het kader van het Nationaal Landjuweel Het Middelburgs Dilettant en-Toneel gaf donderdagavond in de Stads schouwburg te Haarlem een voor stelling va» „Meisjes-gymnasium", welk stuk enige weken geleden ook te Middelburg met veel succes werd opgevoerd. Er werd ditmaal gespeeld in het kader van de wedstrijd om het Nationaal Landjuweel 19.*>(11957. H.M.D.T. gaf de slotvoorstelling van deze wedstrijd. De Middelburgse vereniging was in Haarlem de gast van de r.-k. toneel groep „Luaamus". Namens deze groep werden de Middelburgers 's middags verwelkomd door de voor zitter, de heer Geels Tijdens deze ontvangst reikte de organisator van het Nationaal Landjuweel, de heer Jan Kraakman, aan de voorzitter van H.M.D.T., de heer W. de Pagter, de officiële uitnodiging tot deelneming uit, een uitnodiging die luisterde naar de naam van „Caerte van Rethorica" en die de vorm had van een fraaie oorkonde voorzien van de twee oud ste zegels der stad Haarlem. De lieer Do Pagter sprak een dankwoord. De voorstelling in de Stads schouwburg werd een groot suc ces. Er was een spontaan open- doekie in het tweede bedrijf en aan het slot van de voorstelling brachten de vele aanwezigen de Middelburgers een minutenlange ovatie. Voor de dames waren er bloemen. Na afloop werd H.M.D.T door „Lu- damus" ontvangen in de 'studio de zer vereniging, waarna per bus de terugtocht werd aanvaard. De uitslag van het Landjuweel zal op Hemelvaartsdag bekend worden gemaakt. VLISSINGEN Openbare leeszaal. Het boekenbezit van de openbare lees zaal te Vlissingen werd uitgebreid met de volgende werken: Christie. Driehoek op Rhodos; Haasse. De Ingewijden; Hui- me, Zuster Luc; Ott, Haaien en kleine vissen; Unnerstad; Susano: Verburg. Testament aan toonder: van Gullk, The Chinese maze murdess; Queffélec, ün feu s'allume sur la mer; van der Haer, Je beroep-een eigen keuze; Bamm, Kleurig tapijt van oude historie: George. Parijs: Nebesky-Wojkowitz, Bergen goden, ma giërs; van der Steeg en Raayen, Aqua riumtechniek H; Visser. Het seinen aan boord van koopvaardijschepen; Schrei-, ner. Een leefnet vol. VROUWENPOLDER Bijeenkomst N.C.V.B. De afdeling Vrouwenpolder van dé N.C.V.B. hield haar maandelijkse ver gadering o.l.v. mevr. De Kam. Na afwerking van de huishoudelijke za ken sprak de heer D, van Haarlem van Nieuw- en Sint-Joosland over „Verhouding man en vrouw". Met grote aandacht werd deze causerie gevolgd. De volgende vergadering zal gehouden worden on 18 juni waarin hoopt t spreken ds. DónUótp Uit" Dom burg. A 7ITÏ0-RFVFI m RAAD WEMELDINGE Wethouder gekozen Binnen drie kwartier heeft de raad van de gemeente Wemeldinge vrij dagavond de agenda afgewerkt. Het waren dan ook vrijwel alle punten van behandeling, die zonder enige op merking onder de hamer van burge meester C. N. F. van Sas doorgingen. Het belangrijkste van de vergade ring was ongetwijfeld de verkiezing van een wethouder in de vacature van de heer M. C. Lindenbergh, die de vorige maal deze functie neerlegde, wegens zijn benoeming tot secretaris- penningmeester van het Burgerlijk Armbestuur. Met zes stemmen voor en eén blan co wezen de raadsleden thans de heer P. J. J. Dekker (v.v.d.) aan om de open plaats van zijn fractiegenoot in te nemen. De burgemeester wenste de heer Dekker, die reeds eerder eni ge periodes wethouder is geweest, van harte geluk met zijn benoeming. Tevoren was het nieuwbenoemde raadslid, de heer P. de Groene (v.v. d.) beëaigd. Chr. Besturenbond vergaderde Ter bespreking- van het werk in 't komende seizoen kwam het bestuur van de Christelijke Besturenbond Goes met de besturen van de aange sloten organisaties vrydagavond in restaurant „De Opril" bijeen. Nadat de voorzitter, de heer A. de Lange de vergadering had geopend werd eerst het jeugdwerk onder de loep geno men. Het volgend punt van de agen da was een discussie over het beleg gen van een forumavond, waar ver schillende belangrijke problemen be handeld zuilen worden. Naar aanlei ding nu van een desbetreffende brié£ van het C.N.V. volgde oen gedach- tenwisseling over de huisindustrie in Goes en omgeving. Hierop spraken de aanwezigen nog met elkaar over de gehouden kaderdagen en jaarverga deringen. Het voornemen van het C. N.V. om conferenties met predikan ten te beleggen vond by de Goese be stuurders de algemene instemming. Tenslotte was er nog de bestuursver kiezing. De heren M7 Meyboom en K. van Ryswijk werden in hun functies herbenoemd. Om te voorzien in de vacature van de secretaris, de heer M. D. van de Slikke, die zich niet her kiesbaar stelde en wegens uitbreiding van het bestuur zullen de heren A. Tramper van Wolfaartsdyk en G. de Jager uit Goes zitting aan de be stuurstafel kriigen. Na afloop besloot men de heer J. C. Rinders te benoe men tot eerste secretaris. De voor zitter bracht de scheidende secretaris de heer Van de Slikke tenslotte dank voor hetgeen hij voor de Christeliik'- Besturenbond heeft gedaan en voor de grote ijver, die hij daarbij nan dag legde. Middelburgse rijkswerkplaats (Slot van pag. 1) loopt schuin op, torwyi ook de voor gevel orider een hoek naar beneden loopt. Deze voorgevel is gebouwd aan de zonzijde en bestaat geheel uit glas. Via een gang, waaraan de toiletten, een keuken en een administratief lo kaal gebouwd zijn, komt men in de enorme werkhal van 42 bil 14 meter. Het op deze werkhal gebouwde fusé-dak heeft als eerste voordeel, dat er geen spanten bij te pas ko men. dus vlugger gebouwd kan jvorden. terwijl het vervolgens zeer isolerend werkt, omdat tussen de onderste en bovenste cement- laag een aantal röen holle bulBjes ligt. Het dak is bolvormig met een middenhoogte van 1.60 meter. Aan weerszoden rust het in een inkeping in een dikke horizonta le muurbalk van beton, die boven op, de beide zijmuren gebouwd is. Boven in het dak is een vyftal glas-tegelramon aangebracht. De overkoepeling van veertien meter is aangebracht met acht dakseg menten van ongeveer 5 meter lang, waarby de stelling steeds verplaatst werd. Achter de werkhal Wordt tenslotte nog een grote metselloods gebouwd van 29 meter lengte, waarin de leer lingen hun onderwerpen kunnen met selen. Lichte schade bij botsing tussen twee auto's. Op de hoek Van Steenbergenlaan Axelsestiaat in Terneuzen gebeurde donderdagavond een aanrijding tus sen een bestelauto bestuurd door de heer I. J. V. te Waterlandkerkje en een personenauto, bestuurd door de heer R. L. V. uit Oostburg. Het on geluk ontstond, doordat een der auto's de andere wilde inhalen, iuist op het ogenblik, dat deze naar links afsloeg. Beide voertuigen werden licht beschadigd. Bestelauto sloeg tweemaal over de kop. Op het kruispunt van wegen. Axel- sestraatDokweg in Terneuzen sloeg donderdagavond een door de heer C. M. H. uit Terneuzen bestuurde be stelauto tweemaal over de kop, waar by het voertuig, dat 40 meter verder in de Dokwee terecht kwam, zwaar werd beschadigd. De bestuurder bleef echter ongedeérd. Het ongeval ont stónd, doordat H. plotseling krachtig moest remmen omdat een door de heer C. M. G. C. bestuurde bestelauto achteruitrijdend de Axelsestraat dverstak om de garage in te rijden. Een botsing tussen beide voertuigen deed zich niet voor. Eerste vroege aardappelen van de koude grond Op de veiling te Terneuzen werden vrijdag door de kweker J. W. Bak-- ker te Axel de eerste vroege aardap pelen van de koude grond aange- voeÉdi .De opbrengst van de drienn- gen was ,61 tot 62 cent per kg en van cfekriel 35'tot 47 cent per kg. VAN 7 TOT EN MET 12 JUNI Centrumgemeente Axel neemt laatste jaren steeds belangrijker plaats in Onder het motto „Axel '57" wordt I Maandag 10 juni des zondags is zoals reeds gemeld van 7 tot en de expositie de gehele dag gesloten met 12 juni a.s. een tentoonstelling wordt een internationale hoog gehouden in Axel. De. opzet is. dat 't schutterswedstrijd op de liggende wip accent wordt gelegd op de voorliet»- gehouden. Dc» middaga Is er een - -»voetbalwedstrijd tuaaen twee nog na der aan te wijzen clubs. Het Zuid- amerikaansc snow-orkest van Maria tin; __jg, ten diennto van het kopend pu bliek. Op de expositie komen stands van handel, industrie, landbouw en middenstand, alsmede van enkele rijksvoorlichtingsdiensten. Tijdens een vrijdagmiddag in Axel gehouden persconferentie heeft de organisator van Axel '57, de heer M. van Lonk- huyzen, een en ander over de opzet verteld. Reeds jaren heerst er tydens de pinksterdagen een grote drukte In Axel en het is Juist daarom, dat de tentoonstelling tydens deze dagen wordt gehouden. In vroeger jaren wa ren er paardenkoersen, waarvoor im mer een grote belangstelling be stond. Vele duizenden woonden deze wedstrijden by en hoewel er thans geen koersen meer worden gehouden, is het In Axel mot Pinksteren altyd zeer druk. Het is voor deze bezoekers dat men iets Wil organiseren, dat In slaat. De tentoonstelling wordt on dergebracht in grote „tent"-hallen met houten vloeren, die zullen verrij zen op het enige ha grote terrein van de Vereniging van Zeeuwse Fok kers in het Axelao recreatiegebied. In de speciale amusementshal is plaats voor meer dan 1000 bezoekers. De opening van de tentoonstel ling vrjjdag 7 Juni des middags om 2.30 uur zal geschieden door de commissaris der koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C'. de Casembroot. in tegen woordigheid van een groot aan tal autoriteiten. Des avonds tre den in de amusementshal op enkp- ie plaatselijke verenigingen, o.m. „Tremola-Thalia" met jeugddrum band, de volksdanstrroep van de L. J. G-, „Mondaccordeola" en de Boerenkapel. De beide Axelse mu ziekkorpsen zullen dc officiële opening opluisteren. Des zaterdags zullen meer" dan tien muziekverenigingen, waaronder enkele uit België, zowel in de stad als op het tentoonstellingsterrein con certeren, In de middaguren wordt 't zwembad officieel geopend en mede dank zij de medewerking van „Bruin vis" uit Sas van Gent zullen plaatse lijke jeugdwedstrijden, zwem- en schoonspringdemonstraties en een se lectiewedstrijd voor het Zeeuwse po lo-zevental worden gehouden. In. de middag- en avonduren treden in het amusementspaviljoen op de „Tiroler Holzhacker Bub'n. met Gèrda Ziller. Des avonds zal de harmonie Mozart" uit Yerseke een taptoe geven voor 't stadhuis. Walcheren ZATERDAG 18 MEI Kerkgenootschap der zevende- dags Adventisten. Middelburg 10 bijbelstudie, 11 ds. De Raad; Vlissin gen 9.15 ds. De Raad, 10.15 bijbel studie. Interkerkelijk avondgebed. Middel burg (Koorkerk) 88.30 uur; Vlis singen (Engelse kerk) 7.308 uur. ZONDAG 19 MEI Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 en 2.30 ds. Theunissen; Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Verwey; Biggekerke 9.30 én. 2 ds. Abbing; Domburg 10 ds. Van Willenswaard. 7 ds. Richard; Gapinge 10 ds. De Boer; Grijpsker- ke 10 en "2.30 ds. Wisse; Kleversker- ke 10 ds. Otte; Koudekerke 10 ds. v. d. Schoot, 7 ds. Oostenrijk (jeugd dienst); (Vlissingseatraat) 2.30 ds. Durkstpa; 't Zand 10 ds. Durkstra, (H.D.) ,10.15 jeugdkerk, 7 ds. Van Dalen (jeugddienst)Meliskerke 2.30 ds. Dé Groot; Middelburg (Oostkerk) 10 ds." Dijckmeester; (Engelse kerk) 10 ds.v v. d. Linde (jeugdkerk); (Nieuwe kerk) 10 ds. Aalders, 7 d3. Van Woerden; (Koorkerk) 10 ds. Van Houte; Nieuw- en Sint-Joosland 10 en 2.30 as. Van Haarlem; Oost en Wést-Souburg 9.30 kand. Duvekot, 11 ds. Van Beem, 7 ds. Haitjema, (Concordia) 9.30 jeugdkerk; Oostka pelle 10 ds. Richard, 2.30 ds. Van Willenswaard; Ritthem 10 en 2.30 ds. Van 't Hof; Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. d. Wind; Sint-Laurens 10 en 2.30 ds. Kalkman; Veere 2 ds. Otte; Vlissingen (St.-Jacobskerk) 10 ds. Kwast (H.D.), 5 ds. De Groot; (Engelse kerk) 9.30 kerk voor jon geren;- (Johanneskerk) 9.30 ds. 'Kloosterman, 7 ds. Kwast; (Ha vendorp) 10 dienst; Vrouwenpolder 2 ds. De Boer; Westkapelle 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek; Zoutelande 9.30 en 2.30 dhr. v. d. Meulen. EgliSe Wallone. Middelburg 7 l'Eglise Mennonite le pasteur Ris- seeuw. Evaüg. op G.G. Vlissingen 10 en 5 ds. Taverne. Collecten De Emmabloeineollecte bracht in Sn jansland f 18,01 op. Voor het geschenk aan de Zweedse bevolking werd In Sir- jansland f 99,50 bijeengebracht. Auto's tegen elkaar In de Axelsestraat te Terneuzen ter hoogte van de Van Steenbergen laan ontstond vrgdagmiddag, bij het Inhalen van een met een paard be spannen wagen, door een personenau to, bestuura door A. C. O, Uit Axel, een botsing met een auto van de Dlaatselgke reinigingsdienst, bestuurd door M J van der W. De personen- - -verd daarby zwaar, de auto van - -gsdienst licht beschadigd. Cofleetan. e Emmabloemcollecte in Kruin- ngen heeft een bedrag van f 195.79 •ngebracht. De in de gemeente kapelle gehouden collecte voor de gezamenlijke militaire fondsen heeft opgebracht f 70.25. G.G.N. Middelburg veilinggeb. 9.30. 2 en 6.30 leesdiehst. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 «n 2.30 ds. Poelman; Domburg 10 lees dienst, 2.30 ds. Dondorp; Gapinge t ds. Van Wouwe, 7 ds. Van Tii. Grijpskerke 10 cn 2.30 ds. Homburg Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout. Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. Voorne- veld; Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 ds. Meister, 2.30 en 5 ds. Den Boer; (Noorderkerk) 9 30 ds. Den Boer, 5 ds. Meister; (Luth. kerk) 7.15 ds. Meister: Oost- en West-Sou burg 9.30 en 2.30 ds. Brederveld; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. De Groot; Serooskerke 10.15 en 2.30 ds. Van Wouwe; Sint-Laurens 10 en 2.30 ds. Boon; Veere 10 en 2.30 ds. Streef kerk; Vlissingen 9.30 en 5 drs. Ver schoor; Vrouwenpolder 10 en 2.30 ds. v. d. Wal; Westkapelle 9.30 ds. Dondorpj 2.30 ds. Elshout. Geref. Gemeente. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesdlenst; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesdlenst; Meliskerke 9.30, 2.30 en 7 leesdienst; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 leesdlenst; 23 mei 7.30 ds. Bel; Oostkapelle 10 en 2.30 lees dienst; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesdienst; Westkapelle 9.30, 2 en dhr. Van Haren; Zoutelande 10, 2.30' en 7 leesdienst. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 9.30 en 3 leesdienst; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Coppoolse. Ver. van Vrijz. Herv. VlisSingen 10 ds. v. d. Wall. Evang. Luth. Gemeente. Middel burg 10.30 ds. Johannes; Vlissingen 9 ds. Johannes. Doopsgez. Gemeente. Middelburg geen dienst; Vlissingen 10 ds. De Boer. Herst. Apost. Zendingsgemeente. Vlissingen Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Herst. Apost. Zendingskerk. Vlis singen (Kasteelstr. 5) 10 en. 5 prof. Verheij. Leger des Heils. Middelburg 9.30 heiligingsdienst, 4 openluchtsa- komst o.l.v. brig. Nijman. Vlissingen des morgens gedenkdienst o.l.v. sr. kapt. Gerstcl: des avonds afscheidssamenkomst oJ.v. kapt. Eikenaar. De muziekvereniging van Wachtebe- ke (B.) zorgt op het terrein voor 'n concert. Wielrennen Voor dinsdag 11 Juni staat cr een wielerwedstrijd voor professionals op het programma over een afstand van 120 Km (15 ronden). Men heeft o.a. reeds gecontracteerd dc winnaar van de Ronde van Nederland, de Belg Rik van Looy Gorrit Voorting, Hein van Breenen, Thys P*oks. oud-wereldkam pioen Heinz Müller cn de Zeeuwse cracks Jaap Bruggenkamp uit Goca, Theo van wychen, v. d. Sluys en Rlen Verhelst. Bij gunstig weer wordt des avond* het nieuwe openluchttheater geopend met een voorstelling door het Alaam- se Schouwtoneel van ..Drie-koningen avond" van William Shakespeare. De voorbereiding cn organisatie van dit evenement berust by de Z.V.U. In de amusementshal treden op, Max van Praag, The Selvera's en het show-orkest van Martin Erich. De harmonie Terneuïen concerteert op die dag. Woensdag 12 Juni is een speciale landbouwdag, tevens een dag voor de vrouwen. De Vereniging ter Verbete ring van Rundvee ln zeeland, afdeling West-Zeeuwsch-Vlaanderen, organi seert een fok veedag. Behalve de veefokkers kunnen ook de landbouwers aan hun trek komen, want ook zuilen landbouwmachines worden geëxposeerd. In de amusementshal is er tegelij kertijd een -irflnu! programma voor de vrouwen In een afzonderlijke tent zyn er verder op deze dag tentoonstel lingen van pluimvee, konynen, sler- duiven enz. Recreatie In het begin van (leze bijeenkomst had burgemeester P. L. D. J. van Oeveren in het kort iets verteld over zijn gemeente, waar bil hij in het bij zonder aandacht wydde aan de re creatie. Burgemeester van Oeveren vestigde er de aandacht op. dat Axel aan de zuid-westrand der gemeente hoofdzakeiyk uit zand bestaat, het geen de mogelykheid met zich mee bracht een prachtig 18 ha groot re creatiegebied In te richten zonder dat men daarbij veeJ schade-aan de land bouwers toebracht. Men kan het de laatste laren goed merken, dat Axel een belangrijke plaats inneemt als centrumgemeente, aldus spreker. De directeur van de provinciale V. V.V., de heer G. W. Oskamp noemde het recreatiecentrum van Axel een der mooiste In Zeeuwsch-Vlaanderen. Hij wees er nog op. dat hoo langer hoe meer toeristen de streek rond Axel ..ontdekken". De tentoonstelling Axel '57" noemde de heer Oskamp "•n groot belang voor de streek. ZONDAGSDIENST ARTSEN Middelburg: mevrouw J Pel-Mellink, Rouaanse Kaai 11, tel. 3585. Vlissingen: dokter L. P. Boone, Bad huisstraat 30, telefoon 2930. Koudekerke, Zoutelande en Westkapel le: dokter L. Sioos, Middelburgse straat Koudekerke, telefoon ohm-ijl Veere, Serooskerke en Oostkapelle: dokter J. Schep, Serooskerke. Dorpstraat 46, tel. OltSSJt», Apotheek Middelburg: Mummelen, Markt 69, telefoon 2134. Vlissingen: ven de Kleine Mulder, Sin gel 9, telefoon 2730. Marktberichten VISMIJN VEERE 17 mei. 1897 kg. Exportgarnelen 1.1»— 1.53. 10 kg. Bot 16. lie kg. Middel tong 2.12—2.60. 40 kg. Rog 4I--49 12 kg. Griet 69—90. VEILING „ZEEUWSCH-VLAANDEREN" G.A. TERNEUZEN Sla A 12—14.20, A tl 4—9.40, B H 4— 5.10. Bloemkool A II 3—70, B II 34—56. Groene komkommers C II 21—33. Witte komkommers C efw 58. Selderij 6—7. Peen II 40—51. Uien 5. Radijs 10-14. Sja lotten 4—7. Bintjes 12. Andijvie 61. Pos telein 50—62. Olasaardbelen, per doos I 52—65. II 89—55. Savoyekofll 17—26. Prei 10—13 Spinazie 8.5—43 Uien II 14. As perges B 22.26 B II 1 44—1 56 C 1.1»— 1:24. VEILING „WALCHEREN' G.A. MIDDELBURG 17 mei. Vroege aardaopelen' grote 75— 91, drielingen 82. krlei 58—74 Eruit: Winston. H I 55-60 37—38, H H 19, K 16. Jonathan H 1 60-70 45-55, H U 31—46, K 21—46. Goudremeuen K 30—40. Aardbeien 5388 per doos. Groenten: Bloemkool A 58-97. B 35— 59, C 19—35. Sla A 4—6 Komkommers A 43-56, B 45-51, C JO-S2. Postelein 49— 73. Spinazie 13—33. Andijvie 65 -72. Prei It—20. Rabarber 23—52. Radijs 5—22. Bos- peen 51—67. Boskroten 49—53 Wasp een 53—69. VEILING V.VJT.B. GOES 17 meL Groenten: Kropsla A I 8—19, A U 68, B I 6-7. Bloemkool A I 75— 89. A II 40-60, B I 30-»8. C I 20. afw. 14 —50. Komkommers B 40—te. C 32. Lams oren 51—53. Spinazie 11—30. Postelein 73. Prei 10. Rabarber 53—57. Wortelen 62— "0. Radijs 1519. Rammenas 19. Bossel- derij 7—12. Aardbeien. ->e: stuk 6. idem per doos van 2 ons <2-81. VEILING KAPELLE 17 mei. Aardbeien l exp «3—76, II 37— 53, alles per doos van 7 ons Groenten: Bloemkool 24—75 Sjalotten 4. Sla 5—11. Spinazie 6\ï—39. Radijs 11— 13. Rabarber 43-55. Selderij 6]A—7VS- Postelein 67. Grote aardappelen 9—14. VEILING BERGEN OP ZOOM 17 mei. Bloemkool 17-86. Witte kool 30. Kroten per bos 13—16. idem per kg. 9. Waspeen 63—70. Bospecn 31—59. Radijs 6 —10. Sla 4—9. Spinazie 2V4—25. Rabarber 32—56. Postelein 49—6). Komkommer» 26— 48. Stamboon dubbele princessen 1.90— 3.30. Aardappelen 68. Aardbeien 2—4.20. Rode bessen 5.20 ASPERGEVEILING BFRCEN OP ZOOM 17 mei. Aanvoer lj.M-0 kg. AA extra 2.40, AA I 2.25. A extra 2.42, A I 1.95, B extra 2.10, B I 1.64, c extra 1.60. C I 0.85 D I 6.70, E n 0.9». T I 3.49, stek OJO, «W dereiod 0.13.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 3