Zeeuwsch-Vlaanderen leverde weer goede brouwgerst Zeeuwse Almanak REGENTj ZentkA VAN TOT SENATOR FELLE UITSLAANDE BRAND IN G0ESE BINNENSTAD PROEFTOCHT VAN SLEEPBOOT „FREDER1K HENDRIK" Agenda 1 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 18 MEI 1957 NACOBOUW-TENTOONSTELLING IN GOES De directeur van het Nationaal In stituut voor Brouwgerst, Mout en Bier T.N.O. (Nlbem), dr. H. van Veldhuizen, waarvan de Nacobrouw een onderafdeling ls. reikte hier, tra ditiegetrouw, de verschillende prijzen van de tentoonstelling aan de aanwe zige handelaren en verkoopverenigin gen uit. De eerste prijs voor de partij van de beste kwaliteit ging naar de heer J. A. van Gent uit zevenbergen, Kwaliteit was over het algemeen maar matig Een natte zomer, volgend op een droog en koud voorjaar Is oorzaak, dat de gemiddelde kwaliteit van de brouwgerst ln 1956 maar erg matig is ge weest. Er trad een grote klemvertraging op, de korrels waren klein en het eiwit-gehalte was hoog (11,3 Ook het puntenaantal (1,5), dat moest worden afgetrokken vanwege dé korrelbeschadiging was aan de hoge kant, zodat er maar een mager totaal van 46,8 punten als eindresultaat te zien is. De kiemkracht heeft echter geen schade geleden, zoals ln 1954. Deze mededelingen werden gedaan op de 19de Nederlandse Brouwgerst- tentuonstelllng, welke het Nationaal Comité voor Brouwgerst (Nacobrouw) vrUdag ln hotel „De Korenbeurs" te Goes organiseerde. het Centraal Brouwery Kantoor het afgelopen seizoen circa 62 van z(jn behoefte aan gerst ln het binnenland had gekocht. Er was verder o.a. een party redeiyk goe de Franse gerst Ingevoerd, wat in november by de Suez-crisls nog eens was herhaald. De Nederlandse gerst bestond hoofd zakelijk uit het ras Balder. Met de rasvermenging was het in 1956 vrij gunstig. Na deze inleidende opmerkin gen bepaalde spr. zich by de tentoon stelling, die ln net achterste gedeelte van de beurszaal was ingericht en waar niet minder dan 136 monsters van verzamelpartyen, uit een totaal van 13.500 ton gerst, te bezichtigen waren. Deze hoeveelheid bedroeg on geveer de helft van de totale op brengst aan brouwgerst (26.000 ton). Met byzonder waarderende woorden richtte de directeur zich hierby tot de handelaars uit Zeeuwsch-Vlaanderen, die met een totaal van 7700 ton op de tentoonstelling getoond hadden, dat hun district gem. met de beste kwa liteit voor de dag kwam. Aan de hand van een overzichtelijke kaart, vertelde de heer Van Veldhuizen tenslotte, dat het vochtgehalte met 15.5 vry gun stig lag en dat op bepaalde partijen, afkomstig van Schouwen-Duiveland, het percentage eiwit nog 0.3 hoger was dan het elders het geval was. Na dat hy de diverse pryzen aan de win naars had ter hand gesteld, gaf de heer Van Veldhuizen gelegenheid tot bezichtiging van de expositie, waar na de aanwezigen zich aan een geza- meniyke lunch schaarden. De eerste spreker van de middag vergadering, die een meer huishoude- lykkarakter droeg, was ir. W. Wilten. Hy bracht verslag uit over de in het afgelopen jaar verrichte werkzaamhe den en belichtte het werkprogramma voor 1957/58. Duidelijk kwam in zyn causerie tot uiting, dat het Nacobrouw zich op alle terreinen van de gerst- verbouw beweegt en dat vooral met het proefveldenwerk belangrijke re sultaten kunnen worden geboekt. Terwyi vorig jaar de proefvelden te Oostburg en Brulnisse representa tief waren voor de Internationale se rie. zullen dit seizoen in Wissekerke en Brulnisse onderzoekingen worden gedaan. De hectare velden in Zaam- slag, Zevenbergen en Colljnsplaat toonden in 1956 aan, dat Balder het stevigste ras is en een goede kwaliteit te zien gaf. In Coiynsplaat en Zaam- slag zullen weer van dergeiyke velden die met het ras Balder het hoogste puntenaantal. (52%), behaald had en daarom de kruik van de Nacrobrouw en een geldprys van 300 in ontvangst mocht nemen. Voor een tweede party kreeg deze handelaar bovendien nog een eervolle vermelding. De belang- rbkste erkende gerstleverancier m 1956 bleek dc C.AiV. „Oost Zeeuwsch- Vlaanderen" te Terneuzen te zijn, die in het afgelopen jaar het meest gere geld partijen van goede kwaliteit had afgeleverd. Zodoende kon de directeur aan een der vertegenwoordigers van deze C.A.V. de wisselbeker van het Centraal Brouwery Kantoor, (C.B.K.) en een geldprys van 250 uitreiken. De morgenbyeenkomst werd ge opend door ir. J. A. Emmens, die aileiv een woord van welkom toe riep en zich daarby ln het byzonder richtte tot de burgemeester van Goes, rar. W. C. ten Kate en wet houder J. H. Iioose. Hierop gaf hij het woord aan dr. van Veldhuizen, die er in zyn betoog op wees, dat (Advertentie) .DAMES-UJATERPROOF het meesterwerk X van 2 tot A „De klokkenuinkel", C. HARINCK, Lange Vorststraat 35, Goes. J. DE VOOGD, Scheldestraat 15, Vlissingen. in VROUW Eigenlijk past dit bericht niet in deze rubriek, want het speelde zich niet af „tussen Zwin en Zljpe", maar even ..bezuiden het Zwin", zoals onze correspondent schryft, in het Belgi sche plaatsje Damme. De burgemees ter van dat plaatsje verkeert ir een moeilijke positie. Hy behoort namelijk tot de minderheid en is eerste burger tegen de zin van de „meerderheids partij". Dat is niet prettig en inciden ten bUJven dan ook niet uit. Zo ook vorige week weer b(j dc zitting van liet schepencollege. Typisch volgens Vlaamse trant schrijft een Belgisch blad hierover onverbloemd het vol gende: „Schepen Vanderijse stelde voor iedere maand verslag uit te brengen aan het schepencollege (b. en w.) aangaande toezicht op de logeerhui zen. De burgemeester schoot heftig uit en zeide. dat het schepencollege daar niets mede te maken had; dat waren zijn zaken. Daarop besloten de schepenen bij de hogere overheid in lichtingen in te winnen in hoever het schepencollege gemachtigd is in het GEWOONTE De landman, die in het fraaie Ter- neuzende ziekenhuis was opgenomen, kon er niet best wennen. Ondanks het feit dat het de brave borst aan niets ontbrak. Integendeel! De ver zorging icas prima; vanaf het kopje thee en het zacht gekookte eitje 's morgens op bed, tot en met koffie tafel en warme maalt yd. Maar de man miste een in zijn be staan essentieel geworden onderdeel, waar de overigens goedlopende „in wendige dienst" van het ziekenhuis hem niet aan kon helpen. Zo kwam het, dat lijj gedurende enkele dagen èen weinig wegkwijnde, maar toen zyn vrouw op een goeie dag op be zoek kwam, nam hij het drieste be sluit z'n probleem zelf op te lossen. „Vrouw, ik heb het. hier uitste kend'', sprak hij, „maar toch moet je me één plezier doen. Als je mor gen komt, dan moet je stiekum een 'kannetje kou we koffie voor me mee brengen Want dat van tijd tot tyd een hartversterkende teug koude koffie ontbrak hem. Daar was hij in een lang leven zó aan .Óewend geraakt, dat' het gemis heel zyn vreugde in het leven dreigde te vergallen. Over de macht der gewoonte gesproken bovenvermelde. Na een nieuwe hefti ge uitval van de burgemeester belde deze zijn echtgenote op, die onmiddel lijk kwam en schepen Vanderyse de huid vol schold. Schepen Vanderyse heeft klacht neergelegd by de hogere overheid en bij het gerecht wegens smaad en be lediging VOOR DE JEUGD In Oosterland kan de jeugd zich naar hartelust vermaken. Want op het terrein aan de Van der Ha- vestraat zjjn weer verschillende speelnttributen opgesteld, waaron der een tweetal schommels en een glybaan. Vanzelfsprekend wordt van dit gereedschap door de jeugd een ilruk gebruik gemaakt. Maar ook voor de ouderen in Ooster land is er goed nieuws. Het hoveniers- bedryf Romyn uit Zierikzee heeft in samenwerking met de gemeentelyke werklieden namelijk de- plantsoenen weer in orde gemaakt. Zo is 't plant soen bij 't Groene Kruisgebouw in gezaaid met gras. Ook bri de lagere school is gra$ ingezaaid „Een en an der zal er toe büdragen". zo schryft ónze correspondent, „dat het aanzien van Oosterland wordt verfraaid". GOUD Woensdag vierde het echtpaar Huir ge-Almekinclers ln Driewegen zijn gouden bruiloft. Het feest werd onder grote belangstelling gevierd en ook burgemeester Vermet en echtgenote wensten het echtpaar van harte ge luk. worden aangelegd, waarnaast dit jaar ook proeven worden genomen ln Klundert en Stad aan 't Haringvliet. „Waarom brouwgersteisen? was het onderwerp, dat ir. Emmens aan het eind van de byeenkomst nog aan sneed. Hy begon hierby met het prin cipe van het brouwen onder de loep te nemen en toonde zo aan, dat de voorschriften voor het verbouwen van brouwgerst er op gericht zijn om een kwalitatief en kwantitatief zo goed mogelyke opbrengst te geven. Met een aantal dia's demonstreerde de heer Emmens tenslotte een en ander uit de praktijk van het mouten. De winnaars van de prijzen in de catagorle „beste kwaliteit" zyn: 2e prys: C.A.V. te Zierikzee met 52 pun ten voor een partij Balder; een Zeeuws broodmes bescnikbaar gesteld door de gemeente Goes en een geld- de Feyter te Hoek met 51% punt Balder; een schotel van prys van 200 van het C.B.K. 3e prijs: A. P. de Feyter te Hoek met 51% punl voor een party Balder; een schotel van de Bond van Nederlandse Han gareaansteker en een geldprys van 150 van het C.B.K. 4e prys: C.H.V. te Sas van Gent met 51 punten voor een party Plrollne; een medaille van de Nacrobrouw en een geldprys van 100 van het C.B.K. In de categorie „meest geregelde le verancier van grote partyen met goe de kwaliteit", was de le priis voor C. H.V. te Sas van Gent; schlldery van de Export Organisatie van Mout (Ne- comout) en een geldprys van 250. 2e prys: C.H.V. te Steenbergen, een kruik van het C.B.K. 3e prijs: fa. A. H. Barendregt van Dreischor. een si garenaansteker en een geldprijs van f 100 van de Necomout. Voor de roker die zich graag verwent A 'N REUZE BOLKNAK fl ha voor zz* m ...oIWN, GL\ Knaapje speelde met lucifers brak op de bovenverdieping van optiek- en fotozaak van de fa. A. R. de Muynck in de Gar»zepoortstraat tè Goes een felle brand uit. doordat het vijfjarig zoontje van de fam. De M. in de woonkamer met lucifers had gespeeld. Hoewel de vlammen fel naar buiten sloegen er. de brand zich aanvankelijk vrij ernstig liet aan zien, slaagde de brandweer er spoe dig in het vuur te doven. De woon kamer brandde geheel uit, terwijl de naastliggende vertrekken en de win kel vooral veel waterschade opliepen. Terwijl zijn ouders nog op bed la gen, was 'het knaapje in de woonka- Brandweerwedstrijden in 's Gravenpolder Achttien brandweerkorpsen uit geheel Zeeland zullen op zaterdag 1 funi aanstaande in 's-Gravenpolder .vedstrïjden houden op een terrein, dat uiteraard geheim is. 's Morgens om half tien zullen de commandan ten officieel op het gemeentehuis Worden ontvangen, waarna zij hét*, oefenterrein gereed zullen maken. Dte deelnemende Korpsen zullen zich voof de wedstrijden, aic om 12 uur begin nen tegen het middaguur by de koel huizen van de fa. gebr. Mol opstellen. Na de oefening, die tot ongeveer hal* zes 's avonds duurt, begeven allen zich naar Goes, waar de prijzen zul len worden uitgereikt en waar nog, eens gezellig zal worden nagekaart. Leeuiven en tijgers temidden van mensenmassa Dat is een verontrustend verschijn sel. Maar voor de artiesten die in de piste van het circus staan, is het da gelijkse kost. Dat er toch dikwijls verrassende gebeurtenissen plaats vinden, waar het publiek niet eens wat van merkt, spreekt voor zich. Wat een bont programma is dit cir cusleven eigenlijk... De muziek zet in en schilderachtig gearrangeerd komen clowns, koorddansers, acroba ten en de hele lange rij van dieren de plRte binnen. En dan begint de voor stelling, beroemde namen weerklin ken. Reeds kondigt de directeur per soonlijk met lulde stem het nog nooit vertoonde nummer aan... Lees deze boeiende en romantische geschiede nissen in het prachtige circusalbum „De Bonte Droom van het Circus". Maak het ontstaan mee van dit kleur rijke leven vanaf het Romeinse Cir cus tot Barnum and Bailey en Carré. Een boeiend en afwisselend verhaal met talloze pentekeningen, vele prachtige kleurenplaten en plaatjes: geschreven door de circuskenners bij uitstek J. v. Doveren en Fred Tho mas. Voor slechts 2.50 kunt U dit boekwerk kopen bij uw roomboter- leverancier of rechtstreeks bestellen per brief of briefkaart bij Kantoor „Roomboteralbum", Postbus 47, Den Haag. U krijgt het album dan per omgaande toegezonden onder rem bours. Vermeld vooral duidelijk uw naam en volledig adres. De bijbeho rende plaatjes ontvangt U gratis voor i'ijksbotermerken. U vindt zo'n merk op elk pakje roomboter. Neem een extra pakje voor da zondag! mer gaan spelen en heeft daarbij lu cifers te pakken gekregen. Eén van de brandende lucifers moet blijkbaar in de pruUemand zijn gevallen. Toen het knaapje bedremmeld in de.slaap kamer van zijn ouders kwam, na men deze reeds een brandlucht waar. Zij waarschutyden de politie, welke direct met een minimax te hulp schoot. Bij hun komst sloegen de vlammen reeds naar buiten. Binnen het half uur had de brand weer de brand onder de knie en na een uur was het vuur geheel ge doofd. Een geluk was, dat het pla fond van de woonkamer behouden kon worden, zodat de vlammen niet naar de zolder en het dak konden overslaan. Verzekering dekt de scha de. Aanvaring op Oosterschelde voor kantongerecht Thoien Schipper van m.s. „Nova" kreeg 100 boete Toen de 65-jarige schipper J. H. van het m.s. „Nooit Gedacht" uit Terneu zen onlangs door het Brabants vaar water voer in cle richting van het Keeten zag hy tot zyn grote schrik, hoe een hém tegemoetkomend schip, dat aanvankelijk midden in de vaar geul voer. plotseling flink naar bak boord uithaalde. Het was het m.s. „Nova" met de 23- jarige schipper W. P. T. uit Heer- waarde aan het roer. Nadat de „No va" eerst een boei had overvaren, boorde zij zich enige ogenblikken la ter in de romp van de „Nooit Ge dacht". Het laatste bedryf van dit „drama" speelde zich vrijdag af voor het kan tongerecht te Thoien. Schipper T. was evenwel niet op de zitting ver schenen. Uit de getuigenverklaring van schipper H. bleek wel, dat de schipper van de „Nova" een volkomen onbegrijpelijke manoeuvre had uitge voerd. De verbalisant, bootsman A. S. van de rykspolitie te water uit We- meldinge, weet de aanvaring aan de onervarendheid van T. Maar intussen werd de „Nooit Gedacht" ernstig be schadigd en dit schip kon tenslotte slechts met behulp van pompboten de haven van Wemeldlnge bereiken. De officier van justitie, mr. Ph. M. Schenkenberg van Mierop vond het een vervelende zaak. „Was T. maar tijdig naar stuurboord overgekomen", zo zei de officier, „dan was óók die ton niet gesneuveld. „Hij eiste een boete van 100.of twintig dagen hechtenis. De kantonrechter, mr. W. E. van Vloten, zag geen enkele reden om van het requisitoir af te wyken en hy vonniste dan ook comform. AANWINST VOOR DE S.H.V. Ook haven van Vlissingen heeft er voordeel van Op een enigszins woelige Wester- schelde en Noordzee heeft de nieuwe motorsleepboot van de Steenkolen- Handelsvereniging N.V. in Vlissingen, de „Frederlk Hendrik", donderdag zyn officiële proeftocht, gemaakt. De S.H.V. Vlissingen heeft daarmee samen met de „Van Woelderen" thans de beschikking over twee onge veer gelijke sleepboten. „De „Frede rlk Hendrik" betekent eveneens een aanwinst voor de haven van Vlissin gen, omdat die uiteraard ook ingezet zal worden voor het binnenbrengen van beladen schepen of schepen, die by „De Schelde" In reparatie gaan. De overdracht geschiedde voor de kust bij Zoutelande, nadat eerst de motor was stilgezet en de ankers wa ren gevierd. Namens de N.V. Scheepsbouwwerf „De Hoop" te Neder-Hardinxveld, waar het schip is gebouwd, voerde de directeur, de heer P. A. Caljé, het woord. Hj1 herinnerde aan de prettige samenwerking tussen opdrachtgever en bouwer en dankte allen, die aan de totstandkoming van de „Frederlk Hendrik" hebben meegewerkt. Met de overhandiging van de certificaten van Lloyd's en een prachtige foto van het schip droeg hy de sleepboot over aan de heer K. van Everdingen, direc teur van het Bunkerstation vlissingen van de S.H.V. De proeftocht werd onder meer meegemaakt door de heren M. J. van Poelje, lid Gedeputeerde Sta ten van Zeeland, F.P.C. Mijs, di- elje, lid Gedeputeerde Sta- ..i Zeeland, F.P.C. Mils, di recteur N.V. Haven van Vlissin gen, de directeuren J. W. Hupkes, fr. C, Kapsenbei^ en G. N. van van de NïV. Ginkel van de NTV. Kon. My. „De Schelde", A. J. de Mylder, inspec teur Belgisch Loodswezen te vlis singen. C. ter Poorten, directeur Neaerlands Loodswezen te Vlissin gen, ir. H. J. H. v. d. Burgt, hoofd- gen, ir. H. J. H. v. d. Burgt, hoofd- tr.-directeur Rykswaterstaat en J. H. Oerlemans, directeur S.H.V. N.V. Rotterdam. De „Frederik Hendrik" die ls ver noemd naar dr. F. H. Fentener van Vlissingen, ls ruim 29 meter lang en ongeveer 6.5 meter breed. De Werk- Auto in kanaal bij Sluiskil: bestuurder verdronken Donderdagnacht omstreeks kwart over twaalf kwam by hotel Meert te Sluiskil een personenauto bij het par keren in het kanaal terecht, waarbij de bestuurder, de 43-jarige uitvoerder A. de Vries, opzichter by 't aanne- mingsbedryf Mabuwat te Dordrecht, die tydelyk werkzaam was in Sluiskil, om het leven kwam. De heer De Vries reed de oprit bij het hotel op en wilde daarna de Ka naal weg opdraaien. Daar de weg ter plaatse enigszins helt gaf hy flink gas, waardoor de wagen plotseling wegschoot en door de neg het kanaal Inreed. De auto dreef enkele meters af. Pogingen van de heer Meert, die getuige van het ongeval was, om de auto voor deze zonk met een roeiboot te bereiken bleven zonder resultaat. Inmiddels waren de politie, de haven meester van Terneuzen en de brand weer gewaarschuwd, die spoedig ter plaatse verschenen. Na een uur dreg gen werd de bestuurder van de auto, die zfch blijkbaar door het portier raampje naar buiten had gewerkt, uit het water gehaald. Kunstmatige ademhaling mocht niet baten. Ook po gingen in net ziekenhuis te Sluiskil om door toediening van zuurstof de levensgeesten op te wekken hadden geen resultaat. De heer De Vries was gehuwd en was vader van drie kinde ren. De auto werd later in de nacht met nog brandende lichten door de rivierpolitie op de wal getakeld. Geen buit bij inbraak in Aardenburgse boterfabriek. In de nacht van woensdag op don derdag is ingebroken in het kantoor van de Coöperatieve Aardenburgse Roomboterfabriek G.A. te Aarden burg. De dader(s) heeft (hebben) voor zover men heeft kunnen nagaan niets ontvreemd. Door een ruitje uit te snyden werd toegang verschaft tot het kantoor, waar met behulp van een uit het stookhuis meegenomen yzerzaag, vijl en moker, getracht werd de .brand kast te forceren, hetgeen evenwel niet lukte. Ook in de naast de fabriek gele gen woning, bewoond door de familie G. van V. werd ingebroken. Hier kwam de dader binnen door het for ceren van het w.c.-raampie. Er werd evenwel niets vermist. De stelt een onderzoek in. politie Zeeuwse Vrouwenbond van P. v. d. A. naar België. Ongeveer 250 leden van de Zeeuw se afdelingen van de Vrouwenbond van de P.v.d.A. ziin donderdagochtend naar Zelzate (België) getogen om daar deel te nemen aan de interna tionale contactdag, die door de Bel gische Socialistische Partij was ge organiseerd. Na aankomst in het lo kaal „Noorderlicht" aan de Grote Markt in Zelzate werden zij verwel komd door eenvertegenwoordigster van de B.S.P. Mevrouw Geldof- Geertse uit Vlissingen gaf hierna een uiteenzetting over het werk van de Nederlandse Vrouwenbond van de P.v.d.A. Vervolgens hielden verschil lende Belgische vertegenwoordig sters redevoeringen over de eenwor ding van Europa. Op het jeugdter- rein Jos. Chalmet In Wachtebeke werd gegeten, waarna men weer naar Zelzate terugkeerde. Hier be zichtigden de vrouwen de gemeente lijke sociale inrichtingen als het te huis voor ouden van dagen, de bad- kom en het slachthuis en de woning bouw. Aan het einde van de contact dag werden de deelneemsters ontvan gen in het stadhuis. De motorsleepboot „Frederik Hen drik" in de buitenhaven van Vlissih- gen. (Foto P.Z.C.) spoor 6-cilinder 4-takt motor van 650 pk kan een snelheid ontwikkelen van 11 tot 12 myl. De trekkracht be draagt 9 ton aan de paal. De beman ning telt vier leden. Kapitein is de heer D. Schuiling, Na de proeftocht zaten de gasten nog aan een diner aan in het Strand- hotel, waar de burgemeester van Vlis singen, mr. B. Kolff onder meer het woord voerde. Gistermiddag is de motorsleepboot nogmaals uitgevaren om een aantal andere genodigden kennis te laten ma ken met de eigenschappen van het zee paard. Leerkrachtendag land- bouwhuishoudscholen Afscheid inspectrice nijverheidsonderwijs In de landbouwhuishoudschool Prin ses Irene te Zierikzee hebben alle leerkrachten verbonden aan de land- bouwhuishoudscholen van de Zeeuw se Landbouw Maatschappij vrijdag de jaarlijkse leerkrachtendag gehou den. Het was de derde maal. dat een der^ gelijke dag werd georganiseerd. De contactbijeenkomst werd- ge opend door de voorzi'.'er van de com missie voor het landbouwhuishoud- onderwijs, de heer B. H. G. ter Haar Romeny, burgemeester van Wol- phaartsdijk, die de hoop uitsprak, dat het collegiaal contact buiten school verband zou leiden tot een geslaagde manifestatie in dienst van het land bouwonderwijs. De heer P. Faber, logopedist te Utrecht, hield hierna een interessan te inleiding over: „De kunst van spre ken". Tijdens de lunch, die in een der lo kalen van de school werd gebruikt, werd afscheid genomen van de inspec trice voor het nijverheidsonderwijs in de provincie Zeeland, mejuffrouw E. M. M. Bergervoet. De directrice van de landbouwhuishoudschool te Zierikzee, mejuffrouw C. N. van Lie- re, bood de scheidende inspectrice bloemen aan, als dank voor het vele werk, dat mej. Bergervoet heeft ver richt ten behoeve van het landbouw- huishoudonderwijs en voor de pret tige samenwerking. De consulente van de Z.L.M., mej. A. N. van der Leeden, overhandigde namens de leerkrachten, de commis sie voor landbouwhuishoudonderwijs en namens de Z.L.M. een gouden han ger, versierd met een aantal grana ten. Namens de leerlingen van de school te Zierikzee werd een thee muts aangeboden. Na zang en een lezing van mejuf frouw Knottenbelt over het onder werp: „Het zien van schilderijen", sloot de heer Ter Haar Romeny de bijeenkomst, waarbij hij dank bracht aan het adres van de gastvrouwe voor de prettige ontvangst en de goe de verzorging. VANDAAG Middelburg Electro: „De witte non", (ia jaar), 19 en 21.15 uur; schouw burg: „The man from Laramie", (14 jaar). 20.00 uur; Gouden Poorte: Oud- Hollandse kermis ven de A.J.C. Vlissingen Alhambra: „Bloed in de zon". (14 Jaar), 19 en 21 uur; Luxor: „In de sloppen van een wereldstad", (18 jaar), 19 en 21 uur; Britannia: Uitvoering gymnastiekvereniging „L. O.", 20.15 uur. Goes Grand: „De man. die teveel wist", (14 jaar), 19 en 21 uur. „De Prins van Oranje": Algemene ledenvergadering Statenkrlng Goes der Christelijk Historische Unie, 14 uur; Hotel „Centraal": Jaarvergade ring Kring Zeeland Nederlandse Ro de Kruis, 15.00 uur. Schuttershof: Toneelvereniging ..Kunstvrienden" met „De Zon tegemoet", 20.00 uur. MORGEN Middelburg Electro: ais vandaag, 15.30. 19 en ïl.15 uur; Schouwburg: als van daag, 14.30 en 20.00 uur. Vlissingen Alhambra: als vandaag, 16, 19 en 21 uur; Luxor- als vandaag, 15, 19 en 21 uur. Goes Grand: „Je bent nooit te Jong", (alle leeftijden), 15.00 uur; Idem, als vandaag, 19 en U uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2