KAPPIE reist naar een achtergebleven gebied CORN BOYS VERDEDIGT TEGEN GUDOK KLEINE PROMOTIEKANS «""«ifllöl IJSBROKKEN ALS MANSVUISTEN BEUKTEN OP DE „ZEELAND" I „STERK RENNERSVELD IN RACE OP P.Z.C.-SP0RTDAG" j Zeeuwse sport naar nationaal niveau. "\~~7r 10 PROVINCIALE ZEEUW 8E COURANT ZATERDAG 18 MEI 1957 OM DE LANDSTITEL: MAUR1TS—VELOX Voor Clinge is zege nu noodzakelijk. Do competities van het amateur voetbal z^jn nu bijna voltooid en In feite zUn alleen de wedstrijden om Bet kampioenschap van Nederland en de nromotlewedstrijden voor de verschil lende klassen nog van belang, Zondag wordt een aanvang gemaakt met de strjjd om de landstitel tussen de kam pioenen van de drie eerste klassen. Maurits, kampioen van de le klas C, begint met een thuiswedstrijd tegen het Utrechtse Velox. Corn Boys behoeft nog niet volko men uitgeschakeld te zyn voor de pro motie naar de tweede klas, want Veer- se Boys en Woenselse Boys, die ieder vier punten hebben, komen tegen elk aar in het veld, terwjjl Corn Boys thuis van Gudok moet kunnen winnen. Om een redelijke kans op promotie naar de 3e klas te behouaen moet Clinge de tweede wedstrijd, die tegen SCO gaat. toch zeker winnen. Voor de competitie van de vierde klas H wordt de wedstrijd Luctor Hansweertse Boys nog gespeeld. Deze wedstrijd, waarin de bezoekers favo riet zijn, is echter niet meer van be lang;. In de reserve tweede klas C valt zondng de beslissing nog niet, maar a.s. woensdagavond l<an vlissingen II kampioen worden, want dan komen de Vlissingers in het veld tegen Middel burg IL Woensdag j.I. zegevierde Mid delburg II met 53 over Vlissingen PROGRAMMA. Om het kampioenschap van Neder land: MauritsVelox. Promotie naar'2e klas: Veerse BoysWoenselse Boys. Corn BoysGudok. Promotie naar Se klas: Clinge—SCO. Vlijmense BoysHalsteren. Vierde klas H: LuctorHansweertse Boys. Ha!! Dac is lekker, zo'r» koolzuurhoudende, alcohol- Vrije drank. Daar knapt eer> mens van op Zó gezond en verkwikkend is alléén KOOLZUURHOUDEND- ALCOHOURII Re». 2e Was C: Vlissingen IH—Middelburg III. Breskens IIAxel II. Middelburg nHontenlsse II. Zeeland Sport IICorn Boys II. Bezetting laatste plaats 2 B in volle belangstelling De restantenafwerking ln het zon dagvoetbal is thans in zijn volle om vang begonnen. In de le klas A moet Vogelwaarde het opnemen tegen Wal cheren. Voor beide ploegen is het de laatste wedstrijd terwjjl belden ook evenveel punten hebben. We houden het op een kleine zege voor de Zeeuws- Vlamingen. In de res. le klas zal waarschijnlijk wel het lot van Krui- nlngen II definitief beslist worden, want Zeelandia II zal al het mogelijke doen om de winst mee uit het Beve- landse te brengen. Steen H heeft wel licht kans op de helft van de winst nu Oostburg II uitgeschakeld Is. In de 2e klas B worden enkele wed strijden gespeeld, die belangrijk zjjn voor de bezetting van de laatste plaats. Yerseke II kan zich veilig stellen door' 't bedoekende Corn Boys III met een nederlaag naar huls te sturen. Sluiskil n heeft het daarente gen heel wat moeilijker tegen Vogel waarde II, welke ploeg ook wel aan het langste eind zal trekken. In de 3e klas A tenslotte wint Lewed. Boys II van Zuidzande II. Veere ontvangt Spui voor promotie naar le klas. Zaterdagvoetbal. In de zaterdagcompetitie gaan Veere en Spui a.s. weekeinde begin nen niet de strijd om een plaatsje in de le klas. Een voorspelling geven is niet gemakkelijk; wellicht, dat hier het terreinvoordeel van beslissende aard is. In de 2e klas A wordt het duel tus sen Kapelle Et en Serooskerke II be langrijk voor de bezetting van de laatste plaats en nu Serooskerke II deze heeft verlaten, zal de ploeg al het mogelijke doen om er ook van daan te blijven. In 2B heeft Nieuw- dorp II vorige week met scherp ge schoten en daarom zal Middelburg IV danig op zijn tellen moeten pas sen. VCK II staat voor de moeilijke taak om drie punten in te lopen op Nieuwland; twee daarvan kunnen te gen RCS IV veroverd worden, wan neer de Souburgers tenminste geen off-day hebben. In de 2e klas C verliest Kloetlnge waarschijnlijk wel van Goes IV, ter wijl SVD niet de minste moeite zal hebben met Yerseke IH. In de 2e klas E tenslotte wordt de competitie be sloten met het spelen van de wed strijd Zaamslag IITern. Boys ITT, waarin de Boys de beste kansen heb ben. Bekerwedstrijden KNVB-beker: le ronde: Nieuwdorp-Heinkenszand: 2e ronde: Zaamslag-Tern Boys, Colijns- pl. Boys-Arnemuiden. (Advertentie) Merkel adviseur Oostenrijk tegen Nederland Max Merkel, de vroegere trainer van het Nederlandse elftal, die thans in dezelfde functie by Rapid Wien werkzaam is, zal de trainers van het Oostenrijkse elftal van advies dienen voor de wedstrijd tegen Nederland op 26 mei a.s. in Wenen. Josef Argauer, die het Oostenrijkse elftal zal sa menstellen. verwacht- veel van deze adviezen bij de voorbereiding van het elftal, gezien Merkels kennis van het Nederlandse voetbal en van de eigen schappen van vele spelers die voor de Nederlandse ploeg zullen uitkomen. Vertegenwoordiger beroofd te Amsterdam Toen een 45-jarige vertegenwoordi ger uit een plaats onder de rook van Amsterdam donderdagavond zijn op het Rembrandtsplein geparkeerde auto wilde opzoeken, kwam hij tot de ontdekking dat deze daar niet meer stond. Hij begon toen te twijfe len of hij hem niet ergens anders had neergezet en maakte gebruik van de speurzin van twee mannen die hun hulp kwamen aanbieden. Het drietal kwam later op voorstel van een van de twee onbekenden in de Warmoes straat terecht. Daar verwijderde zich een van hen, terwyl de ander de ver- tegenwoodiger om geld vroeg om te kunnen overnachten. Toen deze laat ste zijn portemonnee uit zijn zak haalde werd die hem door de on bekende uit zijn hand geslagen. De vertegenwoordiger zette er dadelijk zijn voet op maar kreeg toen een stomp in het gezicht. Tijdens de worsteling die hierop ontstond wist de man de portemonnee met f 1100. te bemachtigen, waarmee hij zich ijlings uit de voeten maakte. Ontslag wethouder van Heeze gevraagd Een lid van de gemeenteraad van Heeze, de heer H. Trouwen, heeft gis teren, mede namens drie andere raads leden, voorgesteld een van de twee wethouders, de heer H. M. J. E. té ontslaan. De heer E. werd beschuldigd van aankoop van een schuur der ge meente via een stroman en het van gemeentewege laten opknappen en doen vervoeren van de schuur;.Na enige discussie in de raad over dé kwestie, waarbij de wethouder zich verweerde, werd op voorstel van bur gemeester M. H. Cox een commissie van onderzoek, bestaande uit vier raadsleden, ingesteld. NOOIT TEVOREN MEEGEMAAKT In de meest snikhete Perzische Golf Toen het s.s. „Zeeland", dat een reis in een der buitenlijnen van de Koninklijke Rotterdamsche Lloyd maakt, dezer dagen in de haven van Khor el Mufatta, in de meest snikhete Perzische Golf, lag, werd het schip daar op een avond over vallen door een zware bui, die ge paard ging met windstoten tot windkracht elf en 'waaruit stukken ruw ijs als mansvuisten zo groot vielen. Naar de gezagvoerder, kapitein D. J, van der ."Wiel, berichtte, had nie mand aan boord tevoren ooit zoiets gezien. Met zware scheepstrossen wist men een lichter, die langszij lag, voor wegsleuren te behoeden. Hierbij brak een sleeptros van het Lloydschip en andere trossen leden aanzienlijke schaafschade. Regenten ten en vlaggen woeien aan flarden en een boven het promenadedek aan gebrachte tent van hardboard werd door de neervallende ijsbrokken door zeefd en kreeg grote gaten. Aan dek staande auto's liepen gebroken ruiten op en kregen deuken in de carrosse rie door de zware bonken ijs, die ér- op denderdèn. Onmiddellijk liet de kapitein de machines van het schip klaarmaken om op alle eventualiteiten voorbe reid te zijn. Het 12.000 ton metende schip kon worden gehouden door ter stond het tweede anker te laten val len. enie de Nijs verbeterde wereldrecords Tijdens zwemwedstrijden in Black pool (Engeland) heeft de Nederland se zwemster Lenie de Nijs twee we reldrecords op haar naam gebracht. Zij won de 220 yards rugslag in een tijd van 2 min. 38,5 sec. en dat be tekende een verbetering van het re cord van de Engelse Margaret Ed wards met 2,3 seconde Deze tijd be tekende ook een nieuw wereldrecord op de 200 meter rugslag. Lord Ismay, de afgetreden secretaris generaal van de Navo, is door konlrigln Elizabeth tot ridder in de orde van de kouseband geslagen. Marathon-reserves zal wel van Walcheren winnen Dames van Hontenisse trachten In districts 2e klas te komen In de le klas dames van de afde ling Zeeland van het Nederlands handbalverbond zijn de beslissingen gevallen. E.M.M. kon thuis niet op tegen Hontenisse en deze dames wer den na twee seizoenen kampioen en zullen nu moeten trachten in de dis tricts 2e klas te komen. E.M.M. dat zondag tegen de Meeu wen in het veld treedt, zal hard moe ten werken om een overwinning te bewerkstelligen. Volharding zal wel niet opgewassen blijken te zijn tegen Hontenisse. Bij de afdeling 2e klas dames heeft Wal cheren II zeker geen moeite met Ma rathon III, terwijl Luctor II geen baas zal kunnen over Zeeland Sport II. In de herenafdeling le klas moet Marathon II van Walcheren kunnen winnen, terwijl Volharding de baas kan blijven over Tonido II en hier door nog een theoretische kans op de titel blijft behouden. De herenjunioren van Marathon en E.M.M. komeh eveneens in het veld tegen elkaar, hier ligt een gelijk spel in het verschiet. De damesjunioren van Luctor en Hontenisse konden wel eens de winst broederlijk delen, terwijl de wed strijd Hellasde Meeuwen voor Hel las kan zijn. Bij de jongens-adspiranten kan Olympus, indien het van E.M.M. I wint, de kampioensviag hijsen. Franse gouverneursvrouw door bom gedood Madame Paul Tremaud, echtgenote van de prefect (gouverneur) van het Franse departement Bas-Rhln is vrij dag door een bom, die in een sigaren kistje over de post naar haar adres was gestuurd, gedood. Twee jaar geleden was Tremaud prefect van Algiers, Algerije. De ontploffing geschiedde enkele minuten voordat de prefect en mada me Tremaud met een half dozijn gas ten aan de lunch zouden zitten. Onder de gasten bevond zich de voormalige voorzitter van de Nationale Vergade ring en leider van de Christen-Demo cratische Partij (M.R.P.), Pierre Pflimlin. Madame Tremaud werd, volgens de politie, op slag gedood. Er waren ge noeg explosieven om een dozijn men sen te doden". Uit het onderzoek bleek dat het pak ket van Parijs uit was verzonden, door iemand, die als zijn naam Carlos Garcia Solle de Dillas, had opgegeven. Als beroep had hij vermeld „algemeen vertegenwoordiger voor Europa", Dame gooide wijnfles naar Macmillans deur de politierechter gisteren vlot bekend dat zij een wijnfles naar de voordeur van de woning van premier Harold Macmillan gesmeten had. „Als Macmillan met atoombommen van een miljoen pond sterling kan gooien, gooi ik uit protest met een wijnfles'"', verklaarde zij. De politierechter was van mening dat er andere manieren waren om te protesteren. .,U brengt uzelf zo in ernstige moeilijkheden. U doet beter zich op uw toekomstige handelingen te bezinnen", meende de rechter. Hij zeide dat hy rekening zou houden -met het motief en hij zou haar zonder boe te laten gaan. De schade van twintig gulden komt echter in elk geval op rekening van de daderes. Amerikaanse kritiek op Hollandse sorteermachine „Voor een Nederlandse sorteerma chine, die de brieven maar half zo doeltreffend sorteert als ambtenaren met de hand doen", zo deelde een functionaris van de Amerikaanse posterijen aan het Congres mede, hebben de Amerikaanse posterijen honderdduizend dollar uitgegeven". Deze functionaris, Paul Nagie, voor zitter van de National Postal Trans port Association, voegde daaraan toe, dat de machine naar zijn mening boerenbedrog is. Hij bedoelde de Transorma, ont worpen en vervaardigd door Werk spoor, die vorige week in aanwezig heid van de Nederlandse ambassa deur,' dr. J. H. van Royen, te Mary land in gebruik werd gesteld. Het Pa rool. dat dit: bericht voorlegde aan de Nederlandse P.T.T., kreeg daar de commentaar: „Onbegrijpelijk. Wij gebruiken de machine tot grote vol doening". Bij Werkspoor sloot men zich bij deze commentaar aan. Een Londenaar, die leeds vijftig jaar lang blind was. heeft het gezicht terug gekregen nadat hij in een autobus een celluloid pop op het hoofd had gekregen die door een kind naar hem toe was ge gooid. 28. Ondanks de ongemakken van 't maagdelijk oerwoud voelde de heer Munniema- ker zich nu toch beter op zijn gemak. De draagstoel had precies ln de lijn van zijn verwachtingen gelegen een typisch, achtergeble ven voertuig. HU bad z:ch onmiddellijk voorgenomen, het transportprobleem in Maraya energiek aan te pakken. Op datzelfde mo ment evenwel had Maratom hem uitgenodigd ln een door vele honderden paar de krachten voortbewogen automobiel te stappen; .Ln de auto van de achterge blevenen waren zij daarop licht-verend over een mo derne snelweg gegleden! De tocht door de jungle duurde geruime tijd. „Een sakkers eigenaardig land", mopperde Kappie. „Ik vertrouw het niet. Die sigaren-etende hot fdman is mij te vlot van de tong riem gesneden!" „Hier komt narigheid van", stemde de Maat ln. „Neem nu zo'n stuk weg eens. Heb te ooit zoiets onnatuurlijks gezien?" Kappie wilde Juist ontkennend antwoorden, toen hij verbaasd bleef staan. Aan de rand van het oer- lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllll^ E WIELERCLUBVOORZITTER VERHULST: p T I et is een opmerkelijk feit, dat M I I de Zeeuwse sport van na de oorlog snel optrekt naar na il tionaal niveau! De opname van Zeeuwse atleten in nationale ploe gen, alsmede voetbal-, en wieler- seleetieploegen vormen daarvan het beste bewjis. De P.Z.C.-Sport- dag op 29 juni in Goes een staalkaart van het Zeeuwse sport leven beoogt deze vooruitgang nog eens duidelijk in het licht te stellen. Daarmede heeft de P.Z.C. een mser dan propagandistisch ini tiatief genomen, want het is waar schijnlijk, dat uit deze Zeeuwse sportdag, die eigenlijk een interna tionale sportdag gaat worden, voor onze provinciale verenigingen nieu we contacten buiten de provincie zullen voortvloeien. -Voor de opbloei van de Zeeuwse sport zijn verschillende invloeden verantwoordelijk. Sportmensen met aanleg en deskundige leiding zijn er ook voor de oorlog ln Zee- VWWWWWVVWWIAW Zeeuwse voetballers, handballers, wielrenners, korfballers, volley ballers en atleten zullen op zater dag 29 juni in Goes in actie komen tijdens de P.Z.C.-Sportdag. Deze sportdag staat reeds overal in de belangstelling en daarom hebben wij aan beken de persoonlijk heden uit de sportwereld ge vraagd een be schouwing over de Zeeuwse sport en over de P.Z.C.-Sport dag te geven. De heer Frans Naerebout, voorzitter van het district Zuid van het Nederlands Handbal Verbond, wijdde hieraan vorige week reeds een artikel. En omdat een wielerwedstrijd over tachtig kilometer een belangrijk onderdeel van deze sportdag vormt, hebben wy nu het woord gegeven aan de heer A. G. Ver hulst uit Heinkenszand, voorzit ter van de Zeeuwse ren- en toer club „Theo Middelkamp". land wel geweest, maar geografi sche versnippering en slecnte com municatiemiddelen maakten, dat deze mensen elkaar moeilijk kon- den vinden. Voor een gezonde ont- wikkeling is immers een krachtig verenigingsleven, waar leiders en beoefenaren elkaar ontmoeten een absolute noodzakelijkheid. In de Randstad Holland met haar grote mensenconcentraties is het altijd zoveel gemakkelijker geweest èn daarom kon men daar o.m. scholen ontwikkelen als die van Jan Sten der, ma Braun, Jan Blankers; su permensen wonen daar echter niet! Betere en snellere verbindingen betere sociale toestanden met meer en betere vrijetijdsbeste ding hebben de Zeeuwse sport na de oorlog uit haar isolement verlost en wat belangrijk is, het platteland In de rond de Zeeuwse steden geconcentreer de sportverenigingen betrok ken. Mj nu bepalend tot de Zeeuwse wielersport in het bijzonder mag ik met vreugde vaststel len, dat aeze tak van sport in de laatste jaren een enorme vlucht heeft genomen. Het pionierswerk van de Vlissingse wielerclub „De Scheldemond" wordt sinds enkele jaren met toenemend succes voort gezet door de in Goes gevestigde ren- en toerclub „Theo Middel kamp". In ledental, zowel als ln prestaties heeft zij zich kunnen opwerken tot de tien grootste ver enigingen in het land. Onder haar bijna 500 leden telt zij ruim 80 ac tieve renners, onder wie 5 profes sionals. Waar de club in ploegver- band uitkwam werden steeds uit stekende resultaten geboekt. Ploegentactiek In het nationale clubkampioen schap, een zware ploegentijdrit over 140 kilometer, bezetten de Zeeuwse verenigingen „De Schel demond" en „Theo Middelkamp" in 3955 resp. de vierde en negende plaats. In 1956, toen alle Zeeuwse renners in de R.T.C. „Theo Middel kamp" waren verenigd, werd met een door ziekte verzwakte ploeg, onder de vijftig deelnemende clubs, de zesde rilaats bezet. Als het op ploegentaktiek aankomt, staan de Zeeuwen steeds vooraan. In hetzelfde jaar werd in elke wed strijd met een officieel ploegen- klassement, waaraan werd deel genomen. de eerste prijs veroverd, nl. in de internationale Kaperprijs, A. G. VERHULST ....tachtig renners woud gekomen, keken /,ij uit op Marayaville, hoofdnederzetting der Maraya's. Een groot, hoekig gebouw lag onuingd door een aantal primitieve hutten. Zowel het grote gebouw als vele der hutten waren voorzien van televisie- atuenoes. Op regelmatige afstanden van elkaar stonden telegraaf-palen; maar van de draden die zulke palen gewoonlijk dragen was hier geen spra- lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll KERKNIEUWS Ds. T. Koek overleden. Dezer dagen overleed te Driebergen ds. T. Kloek, emeritus predikant der Ned. Herv. Kerk. Ds. Kloek werd op 18 juli 1879 geboren. Na zhn theolo gische studie voltooid te hebben, werd hij in 1904 toegelaten tot de Evange liebediening in de Ned. Herv. Kerk door het Provinciaal Kerkbestuur van Zeeland. Op 25 juni 1905 werd hij bevestigd in zijn eerste gemeente Oudelande op Zuid-BevelandT In 1921 vertrok hij naar Goudzwaard, waar na hy op 18 november 1928 Intrede deed in zijn derde en tevens laatste gemeente Longerhouw en Schettens (gemeente Wonseradeel), waar hem op 1 mei 1945 eervol emeritaat werd verleend. Tijdens zijn laatste ambts periode was hij praetor van de ring Mak k urn. de Patrijzenjacht en (le sintelbaan- wedstrljden in Vlissingen. In de étappewedstrijd Olympia's Toer door Nederland werd bovendien of ficieus de eerste plaats onder de ploegen ingenomen. Dit Jaar wer den reeds twee Belgische wedstrij den, respectievelijk in Haacht en Brusscl-Rillaart, in een ploegen- overwinning omgezet. Ook individueel strijden de Zeeuw se renners steeds op het voorplan. In 1956 boekten zy samen onge veer zestig individuele overwinnin gen. Ajs gevolg daarvan zijn ren ners als Rentmeester, De Roo, Huissoon, Vcrstraete, De Poor ter, Van Wychen, Westdorp, e.a. graag geziene gasten in binnen- en Buitenland. Geen zware sport Deze successen zijn natuurlijk niet komen aanwaaien en het is voornamelijk de dynami sche leiding van de sportcommis- sie van „Middelkamp", welke hier in de richting aangeeft. Bij haar streven om de wielesport te po pulariseren heeft zy bestaande vooroordelen moeten overwinnen. De wielersport is, mits op ver- ff antwoordevvyze beoefend, geen n zware sport., zoals menigmaal wordt gedacht. Toeristisch ge- zien, geniet zy het vertrouwen en de voorkeur van tal van in- ternationaal bekende medici, fysiek heeft de wielersport zelfs vele voordelen op andere sporten, terwijl psychisch door- zettings en reactievermogen haar grootste deugden zyn. In een land van vergevorderde' mo- H torisatie als Amerika breekt Eisenhower's lijfarts, dokter Paul js Dudleij White, op verschillende medische motieven een lans voor p het rijwieltoerisme. Vele Amerika- nen beschouwen het rijwiel tegen- woordig niet meer als kinderspeel- goed. Industriëlen laten dikwijls hun auto thuis om per fiets naar hun werk te rijden! Zo ver zijn wij in Nederland nog niet, hetgeen in een land als het onze, dat als fiet- sende natie bekend staat, vreemd genoemd kan worden. Hier is de p fiets louter utiliteitsgoed, dat meer en meer door de bromfiets ver- m drongen dreigt te worden. Geluk- kig staan hier de wielerclubs op de bres en de hiervoor gememo- reerde vooruitgang in de Zeeuwse wielersport is daarvan een geluk- s kig symptoom. Om terug te komen op de presta- ties van onze wielrenners: indivi- s duele training op wetenschappelij- ke basis acht „Middelkamp" niet voldoende. Meer dan in welke sport ook, dient in de wielersport ploeggeest aanwezig te zijn, om- p dat toevallige omstandigheden als materiaalpech. individuele presta- ties steeds belagen. De winst, die de Zeeuwse wielersport de laatste jaren heeft kunnen boeken is er dan voornamelijk één van saam- horigheid en sportiviteit Hierdoor m zijn de Zeeuwse prestaties buiten de provincie niet onopgemerkt ge- bleven. Dit blijkt o.m. ook uit de toena- P (Tering, die Nederlandse en Belgi sche verenigingen zoeken. Gereno- meerde clubs als „Het Zuiden" uit Eindhoven, „D.T.S." uit Zaandam, het Belgische „Lierse Bicycle Sport" (club van Rik van Looy) stellen er een eer in 29 juni naar Zeeland te komen om met de Zeeu wen strijd te leveren. In dit kader zullen dan ook de vorderingen van de Zeeuwse wielrenners in het ter gelegenheid van de P.Z.C.-Sport- dag te verrijden criterium worden getoetst. Door deze tegenstanders uit te nodigen heeft. „Middelkamp" het zich niet gemakkelijk gemaakt. Maar, de voorgaande prestaties rechtvaardigen volop strijd en wet- p tigen de verwachting van een gun- stig resultaat. VERHULST |||||||lllllllllll!lllllll!lll!llllll!llllllll!lllllllllllllllllllllll!llll!IIIIIII!IIIIIIIlÜÏ Duitser won prijsvraag van orgelconcours. Aan de ter gelegenheid van het ze vende internationaal orgelconcours uitgeschreven prijsvraag voor het componeren van èen werk voor orgel met een of twee instrumenten of een of twee zangstemmen hebben 56 com ponisten uit elf verschillende landen deelgenomen. De jury, bestaande uit ir. Henk Badings, drs. M. Geerink Bakker en Albert de Klerk, heeft de eerste prijs 300) toegekend aan Clemens Brinkmann uit Watten- scheld, Duitsland. De tweede prijs 200) viel ten deel aan Joseph Frle- drich Doppelbauwer uit Wels, Oosten, rijk. Beide bekroonde composities zul len op het op 12 juli in Haarlem te ge ven concert voor orgel en orkest wor den uitgevoerd en door de radio (N.C R.V.) worden uitgezonden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 10