(XX DE HEER C. DUVEKOT LZN. IN GOES 50 JAAR IN ZAKEN Zeeuwse Almanak PRACTISCH HYGIËNISCH 187. DE KLERKeZN EINDLES MET UITREIKING DIPLOMA'S IN SCHOONDIJKE V,DE GRAAUWE HENGST" Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 17 MEI 1957 PRESIDENT-COMMISSARIS VAN GRAANHANDEL Bijzonder drukke receptie in „De Korenbeurs" Met een bijzonder druk bezochte re ceptie in hotel „De Korenbeur*" heeft de heer C. Duvekot Lzn., president commissaris van Duvekot'* Graan handel te Goes donderdagmiddag zyn gouden zakenjubileum gevierd. Te midden van een schat van bloemen en een keur van geschenken hebben vele vrienden en relaties uit de handel en landbouwkringen de jubilaris met sQo vrouw en verdere familie hun harte- lyke gelukwensen aangeboden. Ook tal van representanten van de ver schillende organisaties en verenigin gen, waarin deze bekende Goesenaar een bestuursfunctie bekleedt, brach ten bun felicitaties over. Terwyi de beurszaal tot in de ui terste hoeken was bezet en het steeds een komen en gaan van belangstel lenden was, heeft 'n ry sprekers in hartelijke bewoordingen de vele ver diensten van de jubilaris geschetst en daarbij telkens teruggegrepen in de historie van het bedrijf. Namens het dagelijks bestuur van de N.C.R.V., bood as. J. Poort uit Haarlem de felicitaties aan. Hy deed deze vergezeld gaan van een mand fruit. Spr. herinnerde verder aan dn vriendschapsband, die er tussen beide bestaat en dankte uit naam van de N.C.R.V. voor het werk, dat de heer Duvekot sinds een jaar, als lid van 't algemeen bestuur van deze radiovere niging doet. Een groep zakenvrienden van de Rotterdamse Korenbeurs, waarvan de jubilaris vice-voorzltter is, kwam de jubilaris-bij monde van de heer J. Balkenende van Kapelle, verrassen met een prachtige radio-gramofoon- combinatie. Spr. zag daarbij met ge noegen terug op de groei van het Goe- se bedrijf en het grote aandeel van de heer Duvekot hierin. De heer Bal kenende sprak de hoop uit, dat de ju bilaris de Rotterdamse beurs nog vele jaren zal kunnen bezoeken. Even la ter voerde dezelfde spreker het woord uit naam van dc Zeeuwse Vereniging van Handelaren, waarvan de heer Duvekot „voorzitter, vader en vraag baak is, die alle ledcn met raad en daad ter zijde staat". Passend bij het vorige cadeau overhandigde de'heer Balkenende een aantal langspeelpla ten. Burgemeester nir. W. C. ten Ka- deze Graanhandel in de Ganzestad vervult. Namens het gemeentebe stuur bood hjj de jubilaris de bes te wensen aan. De Keuringsdienst Zeeland was vertegenwoordigd door Ir. Koopmans, die by zyn ge lukwensen enkele herinneringen ophaalde uit de tyd, toen de her Duvekot zelf by deze dienst werk zaam was. Namens de kerkeraad van de VrH Evangelische Gemeente kwam ds. J. Karelse de felicitaties overbrengen, waarby hy de jubilaris karakteriseer de als een toegewyd ouderling en lei dinggevende persoonlükheid o- ker kelijk gebied. De heer J. J. Duvekot, lid van de firma gebr. Duvekot, was de tolk van het bedryf, dat in zo nauwe betrek king staat met Duvekot's Graanhan del. Hij toonde Sich buitengewoon verheugd over de prettige samenwer king met de jubilaris. Tenslotte werd nog het woord ge voerd door ir. W. Wilten uit Breda, als vertegenwoordiger van het Natio naal Instituut voor brouwgerst en bier (Nibeb), die de heer Duvekot uit naam van zijn organisatie de harte- lyke gelukwensen aanbood. Aan het eind van de middag dank te de gouden jubilaris voor de vele genegenheid en vriendschap, die tij dens deze receptie tot uitdrukking was gekomen. Onder de aanwezigen bevonden zich o.m. de directeur van het produkt- schap voor landbouwraden, de heer I. P. Hage uit Den Haag, de heer A. J. van Dyk uit Rotterdam, namens de landeiyke federatie van organisaties van handelaren in akkerbouwproduk- ten en de secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwse eilanden, de heer A. S de Jonge uit Middelburg. I Advertentttl -Ztomes?*™ huid Dabyderm-zeep Wereldveteranendag op 22 juni in Kapelle De jaarlijkse wereldveteranendag welke door de afdeling Kapelle van de Nederlandse bond van Oud-Strij ders en Dragers van het Mobilisatie- kruis in samenwerking met de Neder landse Bond van Oorlogsinvaliden afdeling Zeeland wordt georgani seerd. zal voor de provincie Zeeland op 22 juni aanstaande te Kapelle wor den gehouden. Om drie uur zal er ten gemeentehuize een samenkomst zijn, waarna vertrokken zal worden naar het Franse militaire kerkhof waar een Credo zal worden voorgelezen en overhandigd aan de aanwezige hoog ste autoriteit. Deze korte plechtig heid zal door een ieder kunnen wor den bijgewoond. Ook de bloedver wanten van hen die in de oorlog zijn omgekomen worden verwacht. De Wereldveteranendag wordt jaarlijks" in tweeëntwintig landen gehouden. In ons land gebeurt dit provinciaal. Examen Geslaagd voor scheepswerktuigkundlge diploma A, de heer H. J. Balk, leerling der „De Ruyterschool" te Vlissingen. Voor het examen zweminstructeur van de Koninklyke Nederlandse Zwembond slaagde de heer Chr. W. Verbeek te Vllssingen. Geslaagd voor 3e stuurman G.H.V., A. L. K. Lugtenburg, leerling der „De Ruyterschool". VAN w TOT <z*Zijpe EERDER In een verslag over de verkcersexa- mens te Middelburg, in de P.Z.C., van vorige week vrijdag, werd melding gemaakt van het feit, dat de school op 't Zand in de Zeeuwse hoofdstad bij het verkecrsonderricht gebruik zal gaan maken van een magnetisch ver keersbord. Het stond daar, alsof het hier iets geheel nieuws betrof. En bier zijn enkele ouders van leerlingen van de Souburgse Marnixschool tegen op gekomen. Die „namen" het niet, want de Marnixschool maakt van een der gelijk attribuut al enige tijd gebruik! Men weet het dus: aan Souburg komt de eer toe, voorlopig wellicht.... AANDENKEN De Hongaarse vrouwen en meisjes uit het kamp Stoofpoider te Bruinisse hebben een groot aandeel gehad in de schoonmaak van het nieuwe Rode- Kryisziekenhuis te Zierikzee. En om dat zoiets niet onopgemerkt voorbij mag gaan, ontvingen zij woensdag uit banden van burgemeester H. K. Mi- chaëlis van Bruinisse, die tevens se cretaris van het ziekenhuisbestuur is, een Rode-Kruislepeltje. De adjunct- directrice van het ziekenhuis, zuster Van de Weg, en het hoofd van de .huishoudelijke afdeling, zuster Egres- ERERIDDER. De kamerplant, die Hans in Vlis singen van ,Juf' had meegekregen om thuis te verzorgen, gedijde uitste kend. Fris en groen, met forse bla deren, groeide dit brokje flora uit tot een waar pronkstuk voor de huiskar vier, zodat Hans wel eer had van zyn werk! Hetgeen hij overigens niet onder stoelen of banken stak Want gerui me tyd hield hy het vol om argeloze bezoekers onverwacht op het l\jf te vallen met de dwingende gestelde vraag: Welke plant in deze kamer vindi U nou het mooiste"f Somseen enkele maal, ging het goed. Dan wees de bezoeker prompt naar het door Hans zo zorgvuldig opgekweekte exemplaar en dan keer de hij stralend tot z'n spel terug. Maar vaak ook ging het mis. Dan wees de bezoeker in z'n onschuld op een nogal weelderig groeiend, de aan dacht trekkend plantkundig geval, dat ondernemend tegen de muur op klimt. Voor Hans was dan de rost van de dag bedorvenEn de bezoeker of bezoekster) lag er uit. Kijk, dat is iaat je noemt liefde voor de natuur en als er in Vlissln gen. zoals woensdag in Middelburg gebeurde, nog eens jeugdnatuurwach ters worden geïnstalleerddan mo gen ze Hans 'wel tot ereridder benoe men! sy, waren hiervan, evenals de kamp commandant, de heer Vogel, getuige. ZWEMBAD Aan de nieuwe bad- en zwemin richting te Axel wordt momenteel de laatste hand gelegd. Het restaurant heeft men nog onderhanden, de kleed kamers, de springtoren en de glijba nen zijn reeds gereed. Axel bezit straks met de inrichting aan de Klei ne Kreek een hoogst modern zwem bad, waarvan de officiële opening sa menvalt met de opening van het zwemseizoe'n. NAAR DE „STATES" Er is weer eens een (oud-) Zeeuw naar de Verenigde Staten vertrokken. Het is dr. W. v. d. Berg, oorspronkelijk uit Haamste de afkomstig, thans wetenschappe lijk hoofdambtenaar aan de rijks universiteit te Groningen. De heer v. d. Berg maakt de heenreis met het s.s. „Statendam" en hij zal als gastdocent dc opbouw meemaken van een laboratorium voor de me dische physica aan een groot zie kenhuis te Chicago. Het ligt in de bedoeling, dat hij drie maanden in de „States" blijft. TWEEMAAL GOUD Woensdag vierde het echtpaar Bram- sen-Kusse te Waarde zijn gouden hu welijksfeest'. Het muziekgezelschap „Vooruit" waarvan da heer Bramsen één der oprichters is, bracht de jubi larissen 's avonds een serenade. Ook in Oostkapelle werd woensdag een gouden bruiloft gevierd. Daar was 't echtpaar H. Luitwieler-Zegers vijftig jaar getrouwd. De muziekvereniging „Crescendo" zorgde voor een passen de serenade. Onder grote belangstelling heeft de heer C. Duvekot Lzn., president-commissaris van f§ M Duvekot's Graanhandel in H Goes, zijn gouden zakenjubi- leum gevierd. Ook de secreta- ris van de Kamer van Koop- handel en Fabrieken voor de Zeeuwse eilanden, de heer A. S. de Jonge uit Middelburg (rechts) feliciteerde de jubila- ris hartelijk. 1 (Foto P.Z.C.) 1 llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllHÏ Benoeming. Pet- 1 september a s. is benoemd aan Collectie De collecte voor SIMAVI heeft in de gemeente Kruiningen f 268.65 op gebracht. Weg van Nummer Eén naar Breskens wordt verbeterd. Tussen het waterschap Het Vrye van Sluis en de provincie Is reeds ge ruime tyd overleg gaande om te ko men tot de verbetering van het weg valt Nummer Eén-Breskens. In ver band met de slechte toestand van de ze weg is een verbetering dringend noodzakelijk. Er doen zich evenwel moeilijkheden voor by de vaststelling van het tra cé van deze weg, dat vermoedelijk aan het binnentalud van de dyk komt te liggen. En deze dyk zal binnen kort verzwaard worden. Volgende week woensdag zullen Gedeputeerde Staten, het gemeente bestuur van Breskens en het water schap in Breskens besprekingen voe ren. Van de weg HoofdplaatBreskens heeft men h^t gedeelte Hoofdplaat Nummer Eén thans onder handen. Van de zyde van de A.N.W.B. ver nemen wij. dat deze werkzaamheden nog vóór de zomer gereed komen. Belgische onderscheiding voor de heer E. Krips. De ambassadeur van België in Ne derland, F. X. baron Van der Straten Waillet heeft aan de gepensioneerde directeur van het Loodswezen te Vlis- singen, de heer E. Krips, thans woon achtig in Veere de versierselen beho rende by de onderscheiding-van Com- dandeur in de Orde van Leopold de tweede uitgereikt. Vijfde St. Genesiusdag van W.K.A. in Hulst De vijfde St. Genesiusdag van het Werkverband Katholiek Amateurto neel Zeeland zal worden gehouden op zondag 26 mei aanstaande in Hulst. Het programma vermeldt om half elf des morgens een H Mis voor alle aangesloten verenigingen in de ka pel van de E. E. P. P. Maristen. Om half twaalf begint de jaarvergade ring in het lokaal St. Jozefskring. Des middags om half drie is er een toneelvoorstelling door de r.-k. to neelgroep St. Paulus te Middelburg, die „Het land der sti'te" zal opvoe ren. Tijdens de avonabijeenkomst zal de heer Herman Bruggen spreken. f Advertentie) «r: i, - JPSMPMI vt?\v Exclusieve CHROOM STALEN SLAAPKAMER, zeer «pert model, te leveren in elke kleurcombinatie, bestaande uit 2 persoons ledikant 120 x 190 met extra versterkte gezond- heidsspiraaimatras (25 jaar garantie), gpm. m CA nachtkastje, taiel en 2 stoelen. Bijpassende 2-deurs g^rderobekast C/2 Ie9. Vj hang), met chroombeugels. Het chroom werk van deze kamer wordt door on: gegarandeerd. 50 BELLAMY PARK VLISS1NGEN GESLAAGDEN RIJKSLANDBOUWWINTERSCHOOL Door ir. G. Veenstra In tegenwoordigheid van een groot aantal genodigden, onder wie velen op landbouwgebied, werd donderdag middag in hotel „De Zwaan" te Schoondijke de iaarlykse eindles ge houden met diploma-uitreik'uig van de rykslandbouwwlnteraehool. De diploma-uitreiking geschiedde door ir. G, Veenstra, inspecteur van het landbouwonderwijs, die met een toe- passelyk woord de getuigschriften aan de 19 geslaagden overhandigde. In een korte toespraak zette spre ker het doel van het landbouwonder wijs uiteen, waarbij hy wees op het speciale karakter ervan. Hy zeide bij zonder verheugd te zijn, dat op de Schoondykse school zo effecief les wordt gegeven, hetgeen zich duidelyk afspiegelt in de rapporten. Van de 20 kandidaten moest er dan ook slechts één worden afgewezen. Nadat spreker zijn felukwensen had overge bracht, reikte hy de diploma's aan de nu jonge boeren uit. De heer M. J. Verbrugge, voorzit ter van de commissie van toezicht, toonde zich eveneens zeer verheugd over de geleverde prestaties. De beste leerling, Hannie Thomaes uit Hoofd plaat, overhandigde hij de dr. D. S. Huizinga-penning. Voor vijf andere leerlingen waren er boeken, beschik baar gesteld door verenigingen op het gebied van de landbouw. TH00LSE AMATEURSOLISTEN T00NDEH HVN KUNNEN De Stichting Gemeenschap Eiland Tholen heeft in het Holland-Huis in Scherpenisse een muziekavond gege ven. waaraan solisten uit St.-Anna- land, Oud-Vossemeer. St.-Philipsland en de Boerenkapel uit St.-Annaland medewerking verleenden.. In zyn openingswoord zette burgemeester D. C. Bouwense uiteen, dat de bedoeling van deze avond was, het muziekleven op het eiland Tholen tot grotere activiteit en bloei te brengen. De heer M. van Hal uit St.-Anna land opende de rij met Le Souvenir van Charles H. op piston. Afgezien Advertentie Op moutwijnbasis gestookt met jeneverbessen. Geurig, zeldzaam zacht. Zo'n Graauwe Hengst op z'n tijd brengt uit en thuis gezelligheid. \Het beste paard vatifde Schiedamsestal. OPGERICHT 1714, van een wat schuchter begin, werd dit stuk vrij behoorlijk voorgedragen. De heren A. Geertse en J. Priem uit Oud-Vossemeer speelden Grand Duo van Xanives. concertant voor twee bugels. Ook hier was het begin wat onzeker en vlak. Naarmate het spel vorderde, verbeterde dit echter wel enigszins. De heer A. D. Goedege- buure uit St.-Annaland vertolkte op altsaxofoon Sax-o-Phun van Rudy Wiedoeft, waarbij zijn goede tech niek opviel. De heer J. Engelman uit Oud-Vossemeer bleek met het Carna val de Venise van J. Arbon wat te hoog gegrepen te hebben. Het optreden van het Saxofoontrio, bestaande uit de heren A. D. Goede- Eebuure, F. A. van Poortvliet en J. anooy, allen uit St.-Annaland, be wees dat de saxofoon niet het juiste instrument is om werkjes van Mo zart, Von Gluck en Heydn te spelen. Het Andante Cantabile kwam door het gedragen karakter iets meer tot zyn recht. De Air d'Orphee van Von Gluck werd vrij goed voorgedragen. Van dit trio moet in het algemeen gezegd worc]en, dat het technisch be hoorlijk speelt, maar te weinig voor dracht geeft, men moet de stukken beter doordenken. De beste solist van de avond was ongetwyfeld de heer A. M. Everaers uit St.-Philipsland, die op tuba Mor- ceau de Salon. Thème varié no. 6 van H. Poincaré bracht. Afwerking en voordracht waren prima. Helaas was hier de begeleiding niet zo goed. Nadat nog enkele muscl voor het voetlicht waren getreden sloot de Boerenkapel uit St.-Annaland het muzikale gedeelte van de avond af. In zijn slotwoord lichtte burge meester Bouwense zich nog speciaal tot de heer Lanooy, die de vereniging „Accelerando" van St.-Annaland gaat verlaten na dertig jaar directeur te zyn geweest. By de aanvang van deze byeen- komst had de heer Verbrugge een openingswoord gesproken. Hierna ga ven de leraren ir. J. A. H. Haenen, rykslandbouwconsulent voor Zeeuwsch-Vlaanderen en de heer H. A. M. van de Vyver, dierenarts, res pectievelijk een les in plantenteelt en gezondheidsleer. gemeentehes tuur, de heer P. Cam- maert, namens de ouders der leerlin gen en de heer H. Thomaes, na mens de geslaagden. Een diploma kregen: llege Biervliet: Piet van Bellegem, Eede; Harrie uysae, Biervliet: Johan Buysse, Groede" Herman Calon, Hoofdplaat; Paul Cammaert, Sehoondyke; Corn. Dees. Waterlandkerkje; Daan Dek ker, Waterlandkerkje; Hans Fondse, Oostburg; Frans Haak, Biervliet; Jac. van Hoeve, Groede; Jan Luteijn, Groede; Tonny Poissonnier, Re- tranchement; Anton de Smet, Aar denburg; Bennie Thomaes, Hoofd plaat; Hannie Thomaes. Hoofdplaat; Willem Verplanke, Biervliet; André van de Voorde, IJzendïjke; Dies Wa verijn, Biervliet; Jac.vanWyck, Axel. Afgewezen 1. Van de le naar de 2e klas werden bevorderd A. van de Broeeke, Schoondijke; W. de Bruijne, Cadzand; W. Cappon, Cadzand; F. Cauwels, Aardenburg; A. Dees, Hoofdplaat; J. Dieleman, Zuidzande; H. de Dobbelaere, Bier vliet; E. Ferket, Aardenburg; A. de Feijter, Breskens; J. Kools, Zuidzan de; A. de Maat. Waterlandkerkje; L. Pauwels, Watervliet (B.); A. de Put ter, Hoek; J. de Regt, Biervliet; P. de Regt, Zaamslag; A. Salomé, Groede; A. 'van Waes, Schoondijke. Afgewezen 3. Politie spoorde daders van vernielingen op. De gemeentepolitie te Vlissingen heeft de daders opgespoord van een groot aantal vernielingen, die het af gelopen weekeinde in Vlissingen wer den gepleegd. Het zijn een matroos uit Den Helder, die in de Scheldestad met verlof was, en een h.b.s.-er, die voor zijn eindexamen zat. De jongelieden hebben een volledige bekentenis van het moest ontgelden. Buiten hebben zij later hun vernielingen voortgezezt, waarbij ruiten, jonge boompjes, ban ken, een pas gemetseld muurtje rui tenwissers van auto's, enz. ten offer vielen. De schade, die meer dan 500 bedraagt, zal worden vergoed. Regionale wedstrijden der B.B. in Kapelle Door de kring Zeeland 2 van de Bescherming Burgerbevolking zullen op 15 juni aanstaande te Kapelle re gionale wedstrijden worden gehouden voor B.B.-ploegen uit Noord* en Zuid- Beveland. Men verwacht dat onge veer 300 personen aan deze wedstrij den deel zullen nemen. Momenteel hebben 15 ploegen, bestaande uit elk 15 personen, reeds ingeschreven. Ie dere ploeg die dezelfde oefening moet doen, zal hiervoor ongeveer 20 minu ten tijd krijgen. De leiding van de wedstrijden zal berusten bij het K.H. B.B. de heer H. B. Pilaar te Goes. Na afloop zal aam alle deelnemers in ho tel „De Zwaan" een koffiemaaltijd worden aangeboden. Aardenburgers in Brugge wegens smokkel veroordeeld De correctionele rechtbank te Brug ge heeft donderdag de 26-jarige Ne derlandse landarbeider II. van B. uit Aardenburg wegens het smokkelen van 670 kg boter veroordeeld tot een half jaar gevangenisstraf en een boete van 110.000 frank. Een tweede Nederlander, J. C., even eens uit Aardenburg, werd wegens medeplichtigheid tot een jaar gevan genisstraf en 11Ö.00Ó frank boete ver oordeeld. Hij kreeg een zwaardere straf, omdat hfl in 1952 reeds wegens smokkelen was veroordeeld: Opening clubhuis van de Domburgse Golfclub Zaterdag 25 mei aanstaande om één pur zal het nieuwe clubhuis van de Domburgse Golfclub te Domburg ge opend worden. Tevens zal dan de weer herstelde course in gebruik ge nomen worden. Na de opemngzal het toernooi om de Snouck Hurgronje-wisselbeker verspeeld worden. Boerenleenbanken Walcheren De totale inlagen van de boeren leenbanken op Walcheren bedroegen 111 april j.l. een bedrag van 629.186,5.5, Er werd in deze periode terugbetaald 'n bedrag van 911.862,46 zodat meer terugbetaald werd een bedrag van 282.675,91. LEZERS SCHRIJVEN. Hengelsport aan de Walcherse kust (II) Naar aanleiding van het artikeltje, dat twee vissers schreven onder „Hen gelsport aan de Walcherse kust", schrijft een Middelburgse hengelaar: ..Een kleine opmerking op het stuk je van twee hengelaars (Het was be ter geweest, wanneer zij als goede sportmannen met hun volle naam hadden ondertekend). De bedoeling om het buitengewoon goed geslaagde concours van de Mid delburgse hengelsportvereniging in een kwaad daglicht te stellen, is vol gens mij met dit geschrijf niet be reikt. De Zeeuwse kust, en m het bij zonder de Walcherse stranden, is wel degelijk één van de mooiste visgele- genheden van Nedeiland. De ver scheidenheid van de vissoorten is enorm. Waar worden de mooiste zee baarzen gevangen? Ann onze Zeeuw se kusten en in het biizonder aan die van Walcheren. Het zou zelfs een aan beveling kunnen zijn voor de V.V.V. om in haar folder hier de aandacht op te vestigen. Dat het weer niet al tijd meewerkt, kan gelukkig niemand wat aan doen. Ik vis zelf al ongeveer 65 jaar". Middelburg A. N. But VANDAAG Middelburg Electro: „De witte non", (10 j.), 19 en 31.15 Ut.r; Schouwburg: „The man from Laramie", (14 j.), 20 jaar. Vllssingen Alhambra- „Bloed in zon", (14 j 19 en 21 uur; Luxor: de sloppen van een wereldstad", J), 20 uur. de Goes Grand: wist", (14 j.), 20 uur. man, die teveel

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2