Ontwateringsgemaal Walsoorden officieel in gebruik gesteld 1 ZWB Duizenden sportvissers hebben nu Zeeuwse wateren ontdekt „SNIJDEN" VAN POLITIEMOTOR KOSTTE AUTOMOBILIST 150.- PLANNEN VOOR VERBETERING VAN GEVAARLIJK KRUISPUNT Op Tholen wordt 2e Pinksterdag een intern, zeehengelwedstrijd gehouden 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 16 MEI 1957 COMMISSARIS DER KONINGIN DRAAIDE AAN WIEL Topcapaciteit van honderd - kubieke meter per minuut Het calaniiteuze waterschap Walsoorden heeft woensdagmiddag het nieu we ontwateringsgemaal In gebruik genomen, dat onder aan de Seheldetiyk is gebouwd, in de buurtschap Walsoorden. De officiële ingebruikstelling geschiedde door de commissaris der koningen In de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Cnsembroot, die het wiel van het bedieningsgemaal negen maal ronddraaide. Mede door een grote financiële bydrage van de Cultuur technische Dienst was de bouw van het gemaal de totale kosten van ge bouw en machines bedroegen 120.000 mogelijk. Tevens werd ruime aandacht geschonken aan verbetering van de sloten en watergangen en ook werden enkele nieuwe duikers gebouwd. De kosten van deze werken kwa men op 420.000. Het 1200 ha grote waterschap beschikt thans over een uitstekende waterbeheersing, tot voor kort kon de lozing van het overtollige water slechts op natuurlijke wyze geschieden. De opening van het gemaal werd behalve door de commissaris der ko ningin bijgewoond door ir. L. Appel man, tot voor kort hoofdingenieur-di recteur van de Cultuurtechnische Dienst, ir. G. Fricling en de heer F. Hageman van de Cultuurtechnische Dienst, ir. G. P. M. Dikótter. lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland, ir. Vis van de P.Z.E.M., jhr. mr. D. A. W. Tets van Goudriaan. administra teur van het Kroondomein en het be stuur van het calamiteuze water schap Walsoorden. H. A. A. baron Collot d'Escury, ontvanger-griffier van het water schap, verwelkomde het gezelschap aan hotel „Zeezicht" in Walsoorden, waarna men onder de vrolijke tonen van de muziekvereniging „Cecilia" uit Kioosterzande, naar het nieuwe gemaal ging. Hier voerde H. A. A. baron Collot d'Escury het woord, die in het kort uiteenzette hoe het gemaal tot stand was gekomen. Nadat wel het plan was opgesteld tot algehele verbete ring van de ontwatering in Oost Zeeuwsch-Vlaamleren, werd besloten er geen uitvoering aan te geven, al dus de ontvanger-griffier van het wa terschap. „Wij mogen ons evenwel gelukkig prijzen, dat het waterschap Walsoorden alsnog een gemaal heeft gekregen." Baron Collot d'Escury deelde mede, dat het gemaal per minuut 100 kubie ke meter water kan verplaatsen. Ver volgens vroeg hij de commissaris dei- koningin het ontwateringsgemaal in werking te stellen. Negen slagen Jhr. De Casembroot wees er in een korte toespraak op dat er veel ge sproken en vergaderd was, alvorens tot de bouw van het gemaal werd be sloten. Als leek kan men zich mis schien afvragen, waarom men in een bepaald gebied alle mogelijke moei te doet om het overtollige water kwijt te geraken, terwijl men enige tiental len kilometers naar het zuid-westen pogingen in het werk stelt om een waterwinninggebied aan te leggen, aldus de commissaris. Het is evenwel vry logisch, dat men hier in Walsoorden een ont wateringsgemaal heeft gekregen, want het brakke rootwater is nu eenmaal ongeschikt als leidingwa ter. Jhr. De Casembroot draaide hierna geassisteerd door pomp- bediender Jan Baart het wiel van het bedieningstoestel negen maal rond, waarna de 100 P.K. sterke elektrische motor zijn werk begon. Het gezelschap kwam vervolgens in „Zeezicht" bijeen, waar de commis saris der koningin het muziekgezel schap feliciteerde. Tenslotte toog men naar hotel „De Koning van En geland" in Hulst, waar een maaltijd werd aangeboden. Hier sprak nog baron Collot d'Escury, die er o.m. op wees, dat het geen gemakkelijk be sluit was voor het polderbestuur over te gaan tot de bouw van een gemaal, dat onafhankelgk van eb en vloed 't overtollige water rechtstreeks in de Schelde kan lozen. Hjj dankte allen die hadden mede gewerkt; bij de totstandkoming van 't ontwateringsgemaal. Spreker ves tigde er voorts de aandacht op, dat momenteel in het Waterschap Wals oorden alle wegen in goede staat ver keren en dat de afwatering voor 100 procent in orde ls. Tenslotte spraken nog ir. Frieling en jhr. Tets van Goudriaan. Congressisten bezochten Schouwse drainagewerken De deelnemers aan het internatio naal besprekingscentrum voor ont ginning van landbouwgebieden, die de afgelopen twee dagen op het eiland Scnouwen-Dulveland hebben doorge bracht, hebben gisteren op Schouwen een excursie gemaakt naar de egali satie- en mechanische drainagewer ken, die met Nederlands materiaal bjj Haamstede worden uitgevoerd. Het grote gezelschap toonde veel in teresse voor de mechanische draina gewerken. In Brouwershaven werd koffie gedronken en werden de finan ciële aspecten der herverkaveling be sproken. Na de lunch in Zïerikzee vertrok het gezelschap met bestem ming Amsterdam. Vandaag, donder dag. zal men een excursie maken naar de Noord-Oostpolder. Collectie De opbrengst van de toverbalactie in Anna Jacobapolder heeft 100 op gebracht. De collecte voor „Sonnevanck"-„Zonne- gloren" bracht ln 's-Gravenpoider 1 40.54 KANTONGERECHT MIDDELBURG Bejaarde landbouwer verzuimde wielrenners voorrang te geven Tot de gevaarlijkste manoeuvres op de weg behoort ongetvvyfeld het „sny- den". Het gebeurt vele malen op een dag en soms raakt de bestuurder t an een motorrijtuig, dat „gesneden" wordt dermate ln moeiiykheden, dat een ongeluk het gevolg is. De motorryder, die onlangs op de ryksweg by Nieuw en St. Joosland ook door een tegenligger in het nauw werd gebracht, behield evenwel zijn tegenwoordigheid van geest en omdat het hier een wachtmees ter van de rykspolltle betrof, was de overtreder, M. N. uit 's-Heer Arends- kerke, snel achterhaald en op de bon geslingerd! Voor het kantongerecht, te Middelbug, werd woensdag de „waarde" van N's daad getaxeerd. In aanwezigheid van tal van autoriteiten heeft de commis- saris der koningin in de pro- n vmcie Zeelandjhrmr. A. F. C. de Casembioot, woensdag- middag het ontwateringsye- )iiaal van het calamiteuze wa- terschap Walsoorden officieel in gebruik gesteld. Op de fo- p to: de commissaris draait aan e| het wiel van het bedienings- toestel, waardoor de elektri- sche motor in bedrijf wordt ge- steld. Van links naar rechts: H. A. A. Baron Collot d' Es- cury, ontvanger-griffier van het waterschap, de lieer J. Baart, de pompbediener, en de commissaris der koningin. Foto P.Z.C.) illllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllillllilillllili N., die met zijn auto in de richting Goes reed, passeerde op een gegeven moment een tractor. Hij moest zich hiervoor op de linkerweghelft bege ven, terwijl uit tegenovergestelde richting de wachtmeester eerste klas J. A. van R. uit Middelburg per mo tor met vrij grote snelheid naderde. Bij het begin van de inhaalmanoeuvre bedroeg de afstand tussen beide voer tuigen volgens de wachtmeester nog slechts 160 meter en naar zijn zeggen was het aan zijn snelle reactie te danken, dat een 'aanrijding uitbleef. Een arts uit Nieuw- en Sint-Joos- land. die het had zien gebeuren, had schriftelijk getuigd en zijn verkla ring liep nagenoeg parallel met die van de wachtmeester. N. meende, dat hij niets tekort geschoten was. Hij vond het dan ook vreemd, dat hij voor de groene tafel moest verschij nen. De officier van justitie, mr. Th. Lebret, kon hieraan evenwel niets vreemds bespeuren, hetgeen ook wel bleek uit de eis: 125 of 25 dagen hechtenis. N. zei het niet goed te kun nen verdragen, dat de politieman er „de dokter bijgehaald had". Toen N. bovendien bleef volharden in zijn houding, veroordeelde de president, mr. A. C. van Epenhuijsen hem tot 150, subs. 30 dagen. Wielrenners De bejaarde landbouwer A. R. uit Wolfaartsdijk constateerde on langs tot zijn grote verwondering dat, toen hij de rijksweg bij 's- Heer Arendskerke met zijn auto had gekruist, er een wielrenner aan zijn achterste bumper „kleef de". Voordat, hij deze (voorrangs)- weg overstak, had hij vanzelfspre kend goed uitgekeken. Wel had hij, zo vertelde hij de kantonrech ter, zo'n 500 meter verder twee fietsers aan zien komen, maar hij had niet kunnen vermoeden, dat deze zo vlug bij hem zouden zijn. Vandaar zijn verbazing, toen hij na de weg te zijn overgestoken be merkte, dat de helft van het duo achter tegen de bumpers was ge reden. „Ze moeten toch wel erg hard ge reden hebben, edelachtbare", zei R. Na de aanrijding was R. onmiddellijk uitgestapt én hij vroeg „Jongens, hebben jullie je geen pijn gedaan?" R. stelde de kantonrechter de vraag of deze er ook een idee van had, wat hij als dank voor zijn belangstelling kreeg. De kantonrechter wist het niet. „Een grote mond, edelachtbare!" haastte R. zich mr. Van Epenhuijsen in te lichten. De kantonrechter vond het niet zo belangrijk en keerde te rug tot de kern van de zaak: R. had geen voorrang verleend. De officier wenste dit te honoreren met een boe te van 50 of tien dagen. Mr. Van Epenhuijsen volstond met 40 of rijwielhersteller A. B. uit Koudeker- ke met zijn auto in aanrijding geko men met een wielrijdster. Omdat hij de doorgang niet voor de dame had vrijgelaten, werd hij veroordeeld tot 10 of twee dagen, nadat de officier 20 of vier dagen had geëist. M. J. L. reed met "zijn fiets opde verkeerde rijbaan in de Paul Kruger- straat te Vlissingen en daarvoor vroeg mr. Lebret 10 of twee dagen. De kantonrechter was het hier geheel mee eens. De landbouwer P. S. te Middelburg had met zijn freesmachi ne gebruik gemaakt van de openbare weg, zonder dat het voertuig voor zien was van het voorgeschreven snelheidsbord. Een boete van 5 of één dag vond de officier voldoende. De kantonrechter deed er nog 2 af. Ir. D. J. van Ooyen te Delft gepromoveerd Aan de Technische Hogeschool te Delft promoveerde woensdag tot doc tor in de technische wetenschap ir. D. J. van Ooyen, vroeger wonende te Middelburg. De dissertatie welke handelde over „The thermo-electric power of cop per. silver and gold after coldwor- king" werd gehouden in de aula van de hogeschool, tegenover een commis sie uit de senaat. Als promotor trad op prof. dr. M. J. Druvvesteyn die het Eroefschrift niet de stellingen vooraf ad goedgekeurd. De plechtigheid werd o.a. bijge woond door enige autoriteiten van het dr. Neherlanoratorium te Leid- schendam, waaraan dr. Van Ooyen verbonden is. Na afloop hield de jonge doctor een receptie in het gebouw van de voor malige academie aan de Oude Delft, waar vele autoriteiten hem kwamen complimenteren DIRECTEUR GEMEENTEWERKEN GOES Uiteenzetting voor de leden van de raad In een informele bijeenkomst na afloop van de raadsvergadering beeft de directeur van gemeentewerken te Goes, de heer J. Oranje, woensdag avond voor de Goese raadsleden een toelichting gegeven op de plannen ter verbetering van de verkeerssitua tie op het gevaarlijke kruispunt Pa- tijnweg - Voorstad - Wilhelmina- straat, terwijl de gedachtcnwisseling ook een bespreking van verschillende andere moeilijke verkeersproblemen in Goes uitlokte. Daar één van de grote problemen bij het kruispunt aan de Voorstad wordt gevormd, door het feit dat de auto's die voor de gesloten overweg moeten wachten, op de rijbaan blij ven staan, is hiervoor een stelsel van opstelstroken ontworpen. Het is de bedoeling om het ujt cte richting Ber gen op Zoom komende verkeer, er reeds bij de overweg aan de Buys Ballotstraat te Kloetinge' met een waarschuwingsbord op attent te ma ken, dat voor het afzwenken naar de Kloetingseweg over ae overweg bij „Nieuw Goes", de langs de Patijn- weg lopende parallelweg moet wor den gevolgd. Wanneer de overweg gesloten is, zullen de auto's dan op deze parallelweg aan de linkerzijde op een opstelbaan kunnen wachten. Eenzelfde opstelbaan komt er in de Voorstad tussen hotel „Nieuw Goes" en de Piccardstraat en op de Wilhel- minastraat voor het verkeer vanuit de richting van de veiling. Voor de voetgangers en wielrijders zal er mogelijk in de toekomst een voetgangerstunnel mooten komen. Verder voorziet het plan voor de halteplaatsen van de bussen door de aanleg van een vluchtheuvel en een uitvoegstrook, zodat de bussen niet meer op de rijbaan stoppen. Om zo veel mogelijk te vermijden, dat het doorgaand verkeer hinder ondervindt van het afslaand verkeer, zullen lan ge invoegstroken op de hoek van ho tel „Nieuw Goes" worden gemaakt. Van de baan Overigens bleek wel uit de uiteen zetting. dat alle bij het wegbeheer betrokken instanties het er over eens zijn, dat de overweg bij hotel „Nieuw Goes", welke nu zoveel voorzienin gen vergt, bij een verdere uitbreiding van de stad over de sooorlijn, op den duur gedoemd is te verdwijnen. Het verwijderen van de groenhaag tussen Patijnweg en de parallelweg hiervan, is met name voor het ver keer bij duisternis ongewenst, zo zet te de heer Oranje verder uiteen. Voorts gaf hij desgevraagd nog 'n aantal interessante cijïers over de te verwachten toename van het verkeer en de consequenties hiervan. l Advertentie) O om. wo ie bijiml Uit volle borst zongen deze dames, bezoeksters van de U.= V.V.-bejaardensociëteit in het= kerkcentrum aan het Xoor-= kerkhof te Middelburg, mee|f met de liedjes die enkele leden= van de accordeonvereniging ,yAnimato" aan hun instru-= meuten ontlokten. Als er|| plaats geweest was, hadden de== dames vast een rondedansje gemaakt, want al zijn de ?nees-|§ ten de zeven of acht kruisjes= al gepasseerd, vrolijkheid zit= er nog genoeg bij. M (Foto p.z.c. m In dit verband zal het noodza kelijk zijn, in de toekomst het snelle doorgaande verkeer af te splitsen en buiten Goes om te lei den langs een nieuw aan te leg- een weg van het viaduct te Kloe tinge naar dat te 's-Heer-Arends- kerke. Volgens de deskundigen zal dit binnen tien jaar reeds een feit moeten zijn. Binnen diezelfde tijd zal ook de verbinding van de Zandkreekdam naar deze nieuwe rijksweg dienen te komen. Na de afsplitsing van het doorgaande verkeer zal er overigens op de hoofdverkeesweg door Goes toch nog met een verdubbeling of wel licht verdrievoudiging van het verkeer moeten worden gerekend. Ook de moeilijké situatie op het kruispunt Boudewijn de Wittestraat- Van de Spiegelstraat, kwam bij deze bespreking aan de orde. Een afdoen de oplossing zou slechts te verkrijgen zijn door de aanleg van een rotonde, wat praktisch onuitvoerbaar is, óm dat er dan een aantal omliggende huizen zouden moeten worden ge sloopt. De heer Oranje zag meer heil in een synchronisch beveiligingssys teem vanaf de Boudewijn de Witte- straat tot aan de Koepoort. Voor het verhogen van de ver keersveiligheid bij de spoorwegover gang aan de Buys Ballotstraat" te Kloetinge schijnt rijkswaterstaat, te denken aan' een tweebanig verkeer, zoals dit bij Kruiningc-n is geschapen. HET BEGON BIJ STR1JENHAM acht dagen. „Dat betaalt de verzeke ring toch!" kantonr niet zét R. opgewekt, maar de kantonrechter deelde zijn mening "et... De ioondorser J. H. uit Oudelande was op 5 maart j.l. begonnen een loods te bouwen, zonder dat hij hier voor op dat moment een vergunning van B. en W. had. De vergunning was enkele dagen later wel afgeko men, maar H. was toch in overtre ding geweest. Het kostte hem, con form de cis, 10 of twee dagen. Op de Markt in Middelburg was de DUIZENDEN SPORTVISSERS uit Nederland, België, 'Frankryk en Duits land hebben vorig jaar Zeeland ontdekt! Het begon allemaal op tweede pinksterdag van 1956, toen by Stryenham op het eiland Tholen een inter nationale zeehengelwedstryd werd gehouden. Het succes was frappant! Wel geteld zaten er op die dag 636 sportvissers op de zeedyken by Scherpenlsse en Poortvliet naar het al dan niet zwiepende puntje van hun hengel te ky- ken. Die eerste wedstryd ls niet zonder gevolgen gebleven, want nog ln het zelfde jaar werden langs de kusten van Zeeuwsch-Vlaanderen, Walcheren. Schouwen-Duiveland en Tholen onder grote belangstelling zeehengelcon- coursen gehouden. Door al die wedstryden heeft Zeeland zich nu een voor aanstaande plaats ln de sportvissery verworven. Week in week uit komen vele Nederlanders, maar ook buitenlanders naar Zeeland om hier langs de kilometers lange stranden of zeedyken hun geluk te beproeven en een oase van rust en ontspanning te vinden. En eigenlyk is het verbazingwekkend, dat het lot 1956 heeft geduurd, voordat de sportvissery in Zeeland door zo velen werd ontdekt. Want is er een andere provincie in Nederland, die zoveel mogelykheden voor deze sport biedt als juist Zeeland De Thoolse en Brabantse sport vissers, die door de organisatie van de grote zeehengelwedstryd bij Stryenham vorig jaar de aandach. van duizenden sportvissers op Zee land hebben gevestigd, hebben voor dit jaar ook op tweede pinkster dag weer een international' zeehengelwedstryd on Tholen op touw gezet. Ditmaal worden de lyntjes echter niet uitgegooid bij Stryenham. maar langs het Mast gat en de Mosselkreek by Slnt-An- naland. Al dit nieuws werd woens dag verteld tydens een persconfe rentie, waaraan tevens een zeehen gelwedstryd voor vissende journa listen was verbonden. Wat hetreft de visvangst is die wed i rijd beslist geen daverend succes g«- I wordenMaar", zeiden de ken ners, ,,'t is nog juist iets te vroeg in het seizoen; kom op tweede pinkster dag maar eens terug"! Dat zullen on getwijfeld velen ook doen en dan zal ér ook zeker meer gevangen worden dan woensdagmiddag, want toen had I de heer J, van de Linden uit Middel- burg aan twee botjes en één scharre tje (totaal 333 gram) alsmede enkele dozijnen krabbetjes voldoende om i zich „visserskoning" te kunnen noe- I men. Frits van Grinsven uit Eindho ven veroverde de tweede plaats met I twee botjes (268 gram) en de derde plaats ook met twee botjes (189 j gram) was voor Cor van Heugte j uit Eindhoven. Bij dat alles werden ook ettelijke dozijnen oesters, al dan niet met baard, verorberd. Ook dit keer werd deze „voor-wedstrijd" weer i bij Strijenham gehouden en zorgde het j vissersvaartuig „De vijf gebroeders" 1 weer voor het vervoer naar de zeedijk! Zoet water In hotel Zeeland te Tholen, waar ook de burgemeesters van Tholen, Poortvliet en Sint Annaland aanwezig waren, heeft drs. E. van Beusekom van het Economisch Technologisch Instituut voor Zeeland, aan het einde van de middag het een en ander ver teld over de „toekomst voor de sport- visserij in Zeeland na afsluiting van de zeegaten". Ook sprak hij over „an dere toeristische aspecten voor Zee land". De heer Van Beusekom wees er op. dat de afgesloten wateren lang zaam maar zeker zullen „verzoeten". 1 Hoe. snel zich dit proces zal voltrek ken is niet nauwkeurig bekend, maar men heeft in deze materie ervaring opgedaan door de afsluiting van de Zuiderzee. Vanzelfsprekend zal de zoutwatervis dan plaats maken voor andere vissoorten. Verwacht wordt, dat bijvoorbeeld aal, zeelt en snoek baars mettertijd de afgesloten Zeeuw se wateren zuilen gaan bevolken. Liggen er dan nog mogelykheden voor de sportvissery in Zeeland Drs. V.in Beusekom liet een pertinent ja od deze vraag horen. Want niet alleen zal er ook nog voldoende ruimte over blijven voor de zoutwatervlssery, ook kunnen de sportvissers in zoet water hun geluk proberen. Wel zal er naar gestreefd moeten worden, dat (le sportvissers watergebieden van be roepsvissers, die door ouderdom by- voorbeeld met het werk stoppen, over nemen. Wellicht zal er ook een verde ling moeten komen tussen beroeps vissers en sportvissers. De heer Van Beusekom noemde de sportvisserij een belangrijke stimu lans voor het toerisme in Zeeland. Dat het toerisme voor deze provincie be langrijk is, illustreerde spreker met één getal: in de periode mei tot en met september 1958 heeft het toerisme in Zeeland 21.000.000 aan deviezen Rode Kruis wedstrijden in Goes en Terneuzen Op zaterdag 25 mei zullen in Goes n Terneuzen districtswedstrijden van het Nederlandse Rode Kruis wor den gehouden, ter inleiding van de kring-annex bekerwedstrijden, die op 6 juli te Middelburg zulleri plaats vin den. In Goes zal dit gebeuren in de zaal Krijger, terwijl in Terneuzen gebouw „Pro Rege" het „werkter rein" zal zijn. Aan deze wedstrijden nemen zowel dames- als herenploegen deel. In Goes zullen acht afdelingen vertegenwoor digd zijn, t.w. Middelburg, Souburg. Goes, Arnemuiden, Tholen, Zierikzee, Kapelle en Terneuzen. In Terneuzen komen ploegen uit Axel, west Z. Vlaanderen en Terneuzen tegen elkaar uit. opgeleverd. In Zeeuwsch-Vlaanderen kwam dat geld vooral door koopbe- zoek in het laadje, op Walcheren en de Bevelanden voornamelyk door re creatie-mogelijkheden en in Noord- Zeeland door de sportvisserij en door recreatie-voor-langere-duur (verblij ven in de kustplaatsen van Schou wen). Drs. Van Beusekom besloot zijn causerie met een overzicht van de oester- en mosselcultuur in Zeeland en van de proeven, die genomen worden om deze cultures te behouden. Het behoud van de oester- en mosselcultuur noemde hii niet alleen belangrijk om finan ciële redenen, maar vooral ook om de goodwill, die door deze cultures in het buitenland gekweekt wordt. De heer De Regt, assistent van de directeur van de provinciale Zeeuw se V.V.V. wees vervolgens op de grote vlucht, die de zeehengelsport in het afgelopen jaar in Zeeland heeft genomen. In zijn uiteenzetting over de mogelijkheden van deze sport in. Zeeland vertelde hij onder meer, dat men in deze provincie geen visver gunning nodig heeft voor de zeehen- gelvisserij. - De heer J. Jureer», de sportvisser uit Bergen op Zoom, die een belang rijk aandeel heeft gehad in hel ini tiatief voor de zeehen gelwedstrjjden op Tholen, vertelde daarna het een en ander over de wedstrijd op tweede pinksterdag a.s. Aan deze wedstrijd, die 's ochtends om elf uur begint en 's middags om twee uur eindigd, kan zowel individueel als per groep (vjjf man) worden deelgenomen. De wed strijd wordt georganiseerd door het bestuur van de Stichting Zeehengel wedstrijd „Eiland Tholen." Tydens deze bijeenkomst snrak ook nog de heer J. H. Bal, directeur van de N.V Zeeuwse Oestermaatschappij „Bona Fides" ove- de mogelijkheden van de sportvisser" (Nagekomen advertentie) A. F. VAN LAER, tandarts. Kruiningen. HEDEN. VRIJDAG 17 MEI AFWEZIG.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 6