Dit najaar massale inenting tegen kinderverlamming KUNSTENAARS „IN NEGOTIE" OP DE BEVRIJDINGSMARKT H Commerciële televisie in ons land onaanvaardbaar DINSDAG 14 MEI 1957 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VACCIN WORDT IN EIGEN LAND GEMAAKT Voor alle kinderen die in 1955 geboren zijn In het komende najaar zal begonnen worden met het vaccineren van één jaarklasse der Nederlandse bevolking, namelyk de kinderen, die in 1955 zyn geboren, tegen kinderverlamming. Dit is de jaarklasse, die in de naas te toekomst het meest bedreigd wordt geacht door deze ziekte. De vaccinatie zal geschieden in een serie van drie injecties, waarvan de eerste twee in de herfst worden gegeven, met een tussenpoos van om streeks vier weken. De derde injectie zal ongeveer een half jaar daarna dienen te geschieden. In afwachting van het gereed komen van een eigen vaccin van het ryksinstituut voor de volksgezondheid wordt vaccin geïmporteerd. Voor deze massa-vaccinatie zal het vaccin gratis ter beschikking wor den gesteld. Iedere inenting kost het rijk 7,50. Er zal wel een bijdrage van 1 per prik in totaal dus 3 mogen worden gevraagd, doch be taling daarvan is niet verplicht. Een en ander is medegedeeld op 'n persconferentie, welke maandagrnld- dag in het ministerie van sociale za ken en volksgezondheid ls gehouden. De voorzitter van de gezondheids raad dr. J. Wester, de stand van za ken en de plannen ten aanzien van de onvatbaarmaking tegen poliomye litis belichtend, schetste in deze conferentie de ontwikkeling van de Eroblematiek in de gezondheidsraad, ia de proefentingen in Amerika in 1954 en de massale vaccinatie aldaar in 1955 heeft de voorzitter van de gezondheidsraad, het medisch advies orgaan van de regering, een commis sie samengesteld om de ontwikkeling nauwlettend te volgen. In juni 1955 en ln juni 1956 zijn adviezen uitge bracht, welke beide ertoe concludeer den, dat nog niet tot massale inen ting in ons land moest worden over- fn september 1956 kwam de com missie tot de conclusie, dat het gezien de nader bekend geworden feiten om trent de resultaten voor 1957 de ge legenheid moet worden geschapen, dat de individuele arts op eigen ver antwoording in overleg met de ou ders, kinderen kan vaccineren. Nadien heeft de commissie op 14 dec. 1956 met algemene stem men en in principe besloten te ad viseren tot massa-vaccinatie over te gaan en in verband hiermede een eigen vaccinproduktle ter hand te nemen. Geadviseerd werd om in de herfst van 1957 en in het voorjaar van 1958 voor het po- lioselzoen van 1958 tot vaccinatie over te gaan en hiervoor vaccin te Importeren, in afwachting van het gereedkomen van een eigen vaccin van het R. V. Applaus (Slot van pag. 1) handgeklap aanvoeren is iets an ders dan bijvalsbetuiging( lijke vergaderingen. Wanneer even gen in kerke- wel een kerkeraad géén bezwaren heeft tegen het geven van een con cert in het gebouw, dat voor de ere dienst wordt gebruikt, dan wil dus zeggen géén bezwaren heeft tegen de primaire daad van het muziekmaken in de kerk, ook al is deze muziek van een niet-religieus karakter, dan is het inderdaad vreemd, dat er wél bezwa ren bestaan tegen de secundaire daad, die van het reageren door de luiste rende gemeenschap door middel van applaus. Men staat wel toe dat het publiek de emoties van de klank ondergaat, maar men verbiedt het daaraan uiting te geven. Waarom eigenlijk? Het „applaus-verbod", dat in som mige kerken geldt die als con certzaal worden benut, schijnt ons eerder tot stand gekomen op grond van gevoelsoverwegingen, dan ingegeven door principiële opvattin gen. Men moet immers niet vergeten, dat een deel van de kerkelijke ge meente zich moeilijk kan verenigen met het geven van niet-religieuze con certen in het kerkgebouw in het re formatorische denken overigens geen sacrale plaats maar uiteindelijk toch zwicht en wel voor het argument, „dat er niet zal worden geapplaudi- seerd!" Nogmaals, geen principiële opvatting, maar niettemin een reali teit. Het is dezelfde realiteit, die het Largo van Handel ten onrechte voor kerkmuziek aanziet De tijd zal leren hoe lang werkelijk heid en principe eigen wegen zullen gaan. EERLIJK DUURT LANG. In Jack sonville (Ver. St.) kwam een 84-jari- ge man op het kantoor van de ont vanger der directe belastingen. Hij legde 5000 dollar op tafel en vertelde, dat hij die nog schuldig was, omdat hij in het jaar 1913 uit Florida was ver trokken zonder belasting te hebben betaald. Men zei hem, dat men het niet meer na kon gaan hoe dat alle maal in elkaar zat. Dat interesseerde de oude heer echter niet. Hij wilde het geld niet meenemen. „Ik wil doodgaan zonder hinder te hebben van die frau de, die mij mijn leven lang heeft ach tervolgd", zei hij. EZELIJK BESTAAN. De ezeltjes, waarop de jeugd van Liverpool door het stadspark kan rüden, hebben be tere arbeidsvoorwaarden dan menige Britse arbeider. Zij mogen niet langer dan vier uur achter elkaar werken en hebben, volgens een gemeenteveror dening, een luchtpauze van anderhalf uur. Men mag hen niet slaan of schop pen. Alle andere berispingen dan ver balen, zijn verboden. DRUPPEL. De Amerikaanse minister van financiën, George Humphrey, heeft „met grote dankbaarheid" de 120 dollar aanvaard, die een zekere mejuffrouw Sheila Martin hem had doen toekomen om de Amerikaanse nationale schuld te verminderen. Deze schuld bedraagt ongeveer 274 miljard dollar Salk-vaccin Prof. dr. R. Gispen, directeur van het rijksinstituut voor de volksge zondheid, heeft mededelingen gedaan over de produktie van het vaccin. In april 19o7 heeft het rijksinstituut opdracht gekregen vaccin te bereiden. Dat impliceert, dat personeel en ma teriaal moet worden aangetrokken, waarmee men thans doende is. Door toevallige omstandigheden heeft men in Bilthoven de beschikking gekregen over behuizing, welke is gereserveerd voor de bereiding van polio-vaccin. Het wordt bereid volgens de princi pes van dr. Salk. Het tijdstip, waarop het Nederlandse vaccin beschikbaar komt is nog niet aan te geven, doch de mogelijkheid schijnt niet uitgeslo ten te zijn, dat men over anderhalf jaar vaccin zal kunnen afleveren. De heer H. J. Dijkhuis, waarnemend directeur-generaal van de directie volksgezondheid van het departement verklaarde, dat het vaccin gratis be schikbaar wordt gesteld. De overheid stelt zich op het standpunt, dat de welstand van de ouders geen rol mag spelen. De vraag is echter of nu ook alle bijkomende kosten door het rijk moeten worden gedragen. Men is van mening, dat men niet kan verplich ten tot een bedrage, maar men is van oordeel, dat wel een beperkte bijdra ge mag worden gevraagd, namelijk een van 1 per prik, dus 3 in totaal. Beroemde Siamese tweeling gescheiden Radio Peking heeft bekendgemaakt dat veertien dagen geleden in Peking de beroemde Siamese tweeling Liü Sheng Chih en Liu Sheng Ti geschei den zijn. De tweeling was 71 jaar oud, en de operatie was noodzakelijk ge worden omdat Liu Sheng Ti al enke le maanden aan een ernstige bronchi tis geleden had, en zijn dood naderde. De beide broers waren van de borst kas tot het bekken samengegroeid en sinds hij 8ste jaar hadden zij ae gehele wereld bereisd. Overal lieten zij zich, op tentoonstellingen en in circussen, als curiositeiten bewonderen. De operatie, die pas werd uitgevoerd toen Ti nog slechts enkele uren te le ven had, en toen derhalve moest op getreden worden om Chih te redden, duurde ongeveer twee uur. Kort na de operatie is Ti overleden. FLENSJES VAN MEVROUW ASSER Simon Vinkenoog leverde limmerick voor een riks Elk jaar op de tweede maandag in mei placht ex-burgemeestr d'Ailly van Amsterdam scheermesjes te kopen voor een heel jaar vooruit. Hij kocht ze op de bevrydingsmarkt op het Ain- stelveld, waar op die tweede maandag alle standwerkers ln de eerste plaats al die joodse collega's herden ken die de bevrijding en de herleving van het Amstelveld als markt niet meer beleefden. Het roezemoezige Amstelveld lykt dan niet erg geschikt voor herdenking, maar als men al de duizenden geboren en getogen Am sterdammers, die er rondscharrelden, in hun hart kon kjjken, dan zou men er lezen de herinneringen: hier stond vroeger Japie met zijn patentgenees middeltje tegen alle kwalen wat een nep. En hier stond Moos, soms met vulpennen voor een kwartje en soms met stropdassen voor twee dup pies en soms met scheermesjes. Goede scheermesjes, want Moos was een eer lijke koopman, waar hy zyn handel vandaan haalde wist niemand, maar hij stond er, op het Amstelveld. En ze staan er weer, lijkt het, maar Moos is er niet meer bij. en Japies handel is overgenomen door een an der. Maar de markt is hetzelfde en de humor van de welbespraakte kooplie den is dezelfde. En op die tweede maandag in mei houden ze wedstrijd in het standwerken, met prijzen voor oratorisch vermogen, verkoopkracht en Amsterdamse gein. Gisteren voor het eerst, op de ne gende bevrydingsmarkt, stonden er ook de Amsterdamse kunstenaars: schilders en dichters en pottebakkers en beeldhouwers. Ze hadden drie gul den marktgeld betaald en mochten deze ene dag in het jaar het publiek op de markt in plaats van in het mu seum of leeszaal te lijf gaan. Vandaag dinsdag is het echt paar M. BooneJoziasse te West- Souburg 60 jaar getrouwd. De heer Boone is Slf jaar oud, zijn echtgeno te 83. Zij wonen nu al 57 jaar op Vrijburgstraat 23, een liuis, dat in 1911 afbrandde en daarna herbouwd werd! Het diamanten echtpaar kreeg zeven kinderen, die allen nog in Ne derland woonachtig zijnveertien kleinkinderen en een even groot aantal achterkleinkinderen. De heer Boone was 30 jaar als seinhuiswach ter in dienst bij de Nederlandse Spoorwegen. Foto P.Z.C.) Men kon er door kunstfotografen als Ed van der Lesken een kiekje la ten maken en door tekenaars en schilders als Müller en Dukkers een caricatuur laten tekenen. Men kon by Simon Vinkenoog, de tamtam-tam boer van de experimentele dichters, bundeltjes poëzie kopen voor een kwart van de prys en voor een rijksdaalder was nij bereid ter plaatse een limerick te dichten. Wy hebben er Eugene Brands gezien, wiens schil derijen in het stedelijk museum van Amsterdam zowel als van Pittsburg hangen, en hij had, voor de markt een uur oud was, drie olieverfjes verkocht voor gemiddeld 80 gulden per stuk. Wij hebben er flensjes gegeten die eigenhandig gebakken waren door mevrouw Asser, terwijl haar man Eli de litteratuur aanprees in vreemde standwerkerstrant: hy toonde zijn eigen domme gezicht vóór het lezen van een boek- en vervolgens, alweer zijn eigen, zeer pientere en nobele kop na het le zen van een boek: een stuk opge knapt, mag men zeggen, net een mens. Wij hebben er een schilder heel goe de zaken zien doen met een mevrouw, die voor deze kunstmarkt uit Veere gekomen was, want ze wilde in haar huis wat aan de muur hebben, en wy hebben er mevrouwen gezien, die by de pottenbakker koppen en schotels en vuurvaste schaaltjes kochten van een vorm en kleur als men ze in de winkel niet ziet. Achtenzestigjarige man bij brand omgekomen Onderzoek naar geruchten van brandstichting Maandagochtend vroeg is brand uitgebroken in de boerderij „Kraken- burg" in de buurtschap Nulde in de femeente Putten (Gld), waarbij de 8-jarige B. E. om het leven is geko men. Omstreeks zeven uur 's ochtends ontdekte een voorbijganger die op weg was naar het land om de koeien te melken, dat de vlammen uit het oude gedeelte van de boerderij sloe gen. Hij wekte direct de vrouw des huizes, evenals de kinderen, van wie er een ziek was. De heer E., schoon vader van de landbouwereigenaar, de heer W. W. was echter niet te vinden. De heer W. was omstreeks half zeven al naar het land gegaan. Hij had zich er nog eerst even van overtuigd, dat zijn schoonvader beneden in de boer derij rustig sliep. De brandweer van Putten was spoe dig met een tankwagen en een motor spuit aanwezig. De brandweer van Ermelo werd ter assistentie opgeroe pen. Omstreeks acht uur was de brand geblust. Het oude gedeelte van de boerderij en de stallen, alsmede een auto, een bromfiets en fietsen werden een prooi der vlammen. Uit de stallen kon nog het een en ander gered worden, waar bij een paard, dat enkele brandwon den opliep. Het woonhuis, met de hooibergen konden voor een deel wor den behouden. Bij de nablussing werd het stoffelijk overschot van de heer E. gevonden. Onderzocht wordt of het gerucht juist is dat de schoonvader de boer derij in brand zou hebben gestoken. De politie heeft dit onderzoek nog niet beëindigd. jj „Schuurdag" gevolg van Wouwse §f wrijvingen. H Onder de huisvrouwen in Wouw ontstond bij het schuren §f nogal eens een burenruzie. Dit liep zo hoog dat er in de ge- meenteraad een voorstel werd m ingediend om een bepaalde „schuurdag" voor de gemeente vast te stellen. In de dezer da- gen gehouden gemeenteraads- vergadering is nu de algemene politieverordening in dien zin gewijzigd, dat de huismoeders van Wouw alleen op de eerste vrijdag van de maand de stoe- H pen mogen schuren, schrobben H en dweilen. iiniiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiï Dc dames van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers te j| Middelburg zyn maandag weer H begonnen met de verkoop van zomerzegels. Zoals gewoonlijk is het stalletje opgesteld in 't postkantoorwaar mevrouw S. C. de Casembrootbaronesse Van der Feltz, de echtgenote van de commissaris der konin- gin, de eerste koopster was. (Foto P.Z.C. Dividend uit agio-reserve niet meer belastingvrij In een gisteren aan de belastingad ministratie gezonden aanschrijving, heeft de minister van financiën de inspecteurs der belastingen verzocht, alle agio-dividenden in contanten, die op of na 14 mei 1957 door de verga dering van aandeelhouders worden vastgesteld, bij genieters voor de in komstenbelasting te belasten als op brengst van roerend kapitaal. Het is de bewindsman namelijk uit verschillende recente dividendvoor- stellen van Nederlandse n.v.'s geble ken. dat bij voortduring misbruik wordt gemaakt van de wetstoepas sing, welke in de aanschrijving van 13 maart 1954, no. 92 aan de inspecteurs der belastingen met betrekking tot uitkeringen ten laste van agio-reser ves is voorgeschreven. De minister doelt hier op de gevallen waarin jaar lijkse dividenden in contanten wor den afgeboekt van de agio-reserve, veelal onder gelijktijdige reservering van een even groot bedrag uit de jaarlijkse winst. Agio-dividenden in de vorm van aandelen blijven onbelast. Wageningse hoogleraar prof. Houtzagers overleden Zaterdag j.l. is in het diaconessen- huis te Arnhem op 68-jarige leeftijd na een langdurige ziekte overleden prof. dr. G. Houtzagers, hoogleraar in de bosbouwkunde aan de Land bouwhogeschool te Wageningen. Prof. Houtzagers die van 1911 tot 1947 verbonden was aan de Neder landse Heidemaatschappij, de laatste jaren als directeur, staat internatio naal bekend als een expert bij uitstek op het gebied van de bosbouwkunde in het algemeen en van populieren in het bijzonder. Hij bekleedde tal van belangrijke functies ten aanzien van de bosbouwwetenschappen, onder meer was hij voorzitter van de Ne derlandse Bosbouwvereniging. Hij was Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw en in de Orde vulde een grote bloei beleefde. Zon van Oranje Nassau en „Chevalier du Mérite Agrucul". De teraardebestelling geschiedt woensdag a.s. om half drie op de be graafplaats te Kootwijk. Het Wereldgebeuren A Optimisme Ml een magistrale rede heeft Pau!- Henri Spaak op het eind van de vorige week afscheid genomen van de Belgische Kamer. Natuurlijk stelde hy in die toespraak de proble men van de internationale politiek aan de orde: dat is immers het terrein waarop hij terecht als een specialist wordt beschouwd. Aan dat specialis me heeft hy zijn nieuwe, internatio nale. functie van secretaris-generaal der Noordatlantlsche Verdragsorga nisatie te danken. Met dc bezielend" kracht, die aan zyn redenaarstalent eigen is, betoogde Spaak, na dc Rus sische intimidatiepogingen van de laatste tyd onder de loep te hebben genomen, dat hij een optimist blijft. Nu beide grote „blokken" beschikken over kernwapens die massale vernie tiging kunnen aanrichten, kan men de aanduiding „militaire overwin ning" gevoeglijk uit het woordenboek schrappen. In een eventuele nieuwe oorlog zou immers elke party onvoor stelbare verliezen lyden. De Russen moeten dat begrijpen en het staat als een paal boven water, dat de Navo al leen maar pacifistisch kan zijn. Spaak, die groter ruimte voor zijn internationalistische strevingen nodig had dan zyn ministers- functie toeliet, maakt nu dus aan stalten om de papieren van zijn voor ganger bij de Navo, lord Ismay, over te nemen. Hij doet dat met de pretti ge herinnering aan die laatste parle- mentszitting, waar hem door alle sprekers lof werd toegezwaaid. Het lykt geen gemakkelijke opdracht, om een staatsman met zo'n nationale en en internationale reputatie op waai - dige manier op te volgen. Die taak ls zaterdag officieel op de schouders gelegd van een politicus, die evenals Spaak tot de socialistische party be hoort en die tot nu toe de portefeuille van buitenlandse handel beheerde: Victor Larock. Hy zal een opvolger zyn die zyn eigen weg volgt en niet probeert, alleen maar de voetstappen van een voortreffeiyk voorganger te drukken. Zyn aanpak van de proble men zal ongetwijfeld anders zijn dan Spaaks methode. Dat is duidelyk voor ieder, wie de verschillen tussen beide mannen zijn opgevallen: Terwijl de nieuwe secretaris-generaal van de Navo in zijn toespraken met veel tem perament en met een beroep op ande- rer gevoelens te werk gaat. zoekt La- rock zijn kracht voornamelyk ln het rustig naast elkaar zetten van de di verse verstandelijke argumenten. Aan de intelligentie van zijn gehoor laat hij het over, dezel'd" conclusies te trekken als hyzelf inmiddels heeft gedaan. et opbouwer, van een beloog is aan Larock ongetwijfeld wel toevertrouwd. Na tot doctor in de filologie te zijn gepromoveerd te Luik en dezelfde graad in do sociolo gie te hebben behaald aan de Parijse Sorbonne, was hij eerst leraar, daar na professor aan de Gentse handels hogeschool. In die tijd werkte hy in cidenteel mee aan kranten en andere organen, verwant met de socialisti sche partij. Tijdens de Tweede We reld Oorlog nam hij als lid van het bureau der toen illegale party actief deel aan het verzet tegen de Duitse onderdrukkers. En zijn beheersing van het geschreven woord, gepaard gaande met zyn talent om een overwogen oordeel te vormen kwamen hem na de oorlog ten goede, toen hij het journalistieke pad koos als hoofd redacteur van het partijorgaan „Lc Peuple". In 1954 verwisselde hy ech ter de schrijfmachine op het dagblad bureau voor de diverse attributen die bij het ambt van minister voor de buitenlandse handel behoren. Hij had danken, dat de Belgische economie in de jaren dat hij deze functie CONCLUSIE VARA-COMMISSIE werk is daarom zelfs voor de opposi tie aanleiding geweest tot lofuitin gen. Er is, gezien dit alles, voor de Bel gen en voor „het buitenland" reden te over, om bij Larocks benoeming opti mistisch te zijn. Omroepverenigingen in bestaan bedreigd (Van onze speciale verslaggever) Commerciële televisie is voor Ne derland onaanvaardbaar. Zowel in samenwerking met de Nederlandse televisiestichting en als zelfstandig tweede programma, als in de vorm van beperkte reciam-i in de program ma's, zoals die thans door de N.T.S. worden gebracht. Dit wordt gecon cludeerd door de commissie, die de verenigingsraad van de Vara in 1956 uit de kring van de democratisch so cialistische beweging heeft samenge steld, teneinde een studie te maken van de verschillende aspecten van de commerciële televisie in Nederland. Eén van de conclusies waartoe de commissie kwam is, dat tot omstreeks 1961 financiering uit de niet hoge kijkgelden met een aanvullende over heidssubsidie een redelijke toeneming Van het aantal zenduren bij een aan vaardbaar programmapeil mogelijk maken. Nadien zal de verdere uit bouw van de televisie geheel kunnen worden bekostigd uit de opbrengst van de kijkgelden. Men rekent dan op een zendtijd van 24 uur per week. De commissie is van oordeel, dat de overheidssubsidie beslist niet overma tig genoemd mag worden, temeer daar deze van aflopende aard is. Zij noemt haar eigen prognose aan de voorzich tige kant. „In verband met deze voor uitzichten acht de commissie het on nodig uit te zien naar bronnen van inkomsten uit de reclame, waarvan het financieel effect twijfelachtig en het gevaar van schade op geestelijk, cultureel en maatschappelijk terrein aanzienlijk moet worden geacht". De commissie stelt vast, dat de te levisie een massacommunicatiemiddel is, dat in zeer belangrijke mate kan bijdragen tot de culturele, geestelijke en maatschappelijke ontwikkeling van ons volk. Maar dat bij onjuist gebruik deze ontwikkeling ernstig kan scha den. Zij beschouwt de televisie ai- een instelling van openbaar nut. Verzorging van televisieprogram- ma's door commerciële ondernemin- l moeite vreenfd zijn aan een onafhankelijke en onbelemmerde behartiging van J culturele taken ten algemene nutte. De omroepverenigingen, aldus het j rapport, worden door de concurrentie met commerciële ondernemingen in I de uitoefening van hun taak belem merd en mogelijk zeifs in hun staan bedreigd. be- Automobilist strandde door toedoen van hond (Van onze correspondent) De familie H. uit Giessenburg, die per auto van familiebezoek naar huis terugkeerde, is op een zeer eigenaar dige manier in Amersfoort gestrand. In de auto zat nnnielyk behalve het echtpaar ook een hond. een bouvier, die al eens meer op reis is geweest. Plotseling viel de hond de heer H. aan en bracht deze verschillende wonden aan armen en handen toe. Het geluk te H. uit de auto te komen, waarna hjj zich by omwonenden vervoegde, die do G. G. en G. D. waarschuwden. De heer H. werd naar het St.-Eliza- bethziekenhuis overgebracht. Inmiddels was een dierenarts ter plaatse verschenen, die constateerde, dat de hond niet gevaarlyk was, maar overspannen. Van het ziekenhuis werd de heer H. naar het politiebu reau vervoerd. Nauwelijks was hij daar aangekomen, of er kwam een melding binnen, dat de hond nu ook mevrouw H„ die in de auto was blij ven zitten, had aangevallen. Wederom •^rscheen de dierenarts, die echter op -t verzoek om de hond af te maken "t wilde ingaan. Niemand durfde -hter nog in de auto. Deze is toen iet de hond er in per takelwagen naar het terrein van de gemeenterei- "iffing gesleept waar men met veel VICTOR LAROCK houwt betogen Onderdirecteur Koninklijk i Conservatorium H. Geraedts Gerard Hengeveld tot leraar benoemd Te rekenen van 1 april 1957 is de heer H. J. H. Geraedts, leraar aan het Koninklijk Conservatorium voor Mu ziek te Den Haag benoemd tot on der-directeur van dit conservatorium. De heer Geraedts volgt de heer Everb. van Bevnum op, die onlangs de over leden. In de vacature van ieraar, ont staan door het overlijden van de heer Van Berjnum, is voorzien door benoe ming van de heer G. Hengeveld met ingang van 1 september a.s. Een ge deelte van de lessen wordt reeds se dert 1 april jl. door de heer Henge veld gegeven. Ingaande 1 mej zijn aangesteld tot gesleept w uJitci M i gmwordt afgewezen, omdat hur, I Serb dlÜS? alsnog le doelstellingen en exploitatie in wezen wijze afgemaakt. raar theorie ie heèr R. ^Kouinanai

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 5