KAPPIE reist naar een achtergebleven gebied BIJNA 600 LAGERE SCHOLIEREN DEDEN WEER VERKEERSEXAMEN WALCHEREN VVaar zijn onze schepen? MARKTBERICHTEN DINSDAG 14 MEI 1957 PBOVINOIALB ZEEUWSE O 6 R A N T 7 VAN WALCHERSE SCHOLEN Legertje politiemannen had hele dag druk werk Bijna 600 lajjere scholieren uit Middelburg en vele Waleher.sc gemeenten (behalve Vlissingen) hebben maandag In de Zeeuwse hoofdstad examen afgelegd voor het Veilig Verkeersdiploina, waarvan de organisatie voor de 22e maal in handen was van de afdeling Middelburg van de vereniging voor Veilig Verkeer. Een klein legertje politiemannen van gemeente- (Mid delburg) en rijkspolitie heeft er de gehele dag van 's morgens half negen tot 's avonds bij zessen de banden aan vol gehad om de WaleJierse fietsen de jeugd niet alleen te examineren, maar ook veilig door het verkeer heen te loodsen. Met de zes scholen, waarvan 120 leerlingen reeds in april exa men afgelegd hebben in Domburg en 120 leerlingen van de Souburgse acho- len, die binnenkort examen doen, zal de examencommissie straks aan ruim 800 jongens en meisjes voor het merendeel uit de zesde klassen een. diploma kunnen uitreiken. Indien alle 800 natuuriyk geslaagd z^Jn D.e honderden fietsende scholieren hebben er gisteren in elk geval hun best gedaan. Eén voor één vertrok ken ze van de Schouwburg, waar ze door de onvermoeide zorgen van me vrouw Mazure, de penningmeesteres- se van de Middelburgse afdeling, van een nummertje werden voorzien. V091' een rit door het grootste deel van Middelburgs centrum. Er waren heel wat moeilijke punten by en hier had den uiteraard de mannen van ge meente- en rykspolitie postgevat om de deelnemers te controleren. En wanneer de jongens en-meisjes het altijd zo netjes doen als gisteren, dan zal Walcheren in de toekomst een veilig verkeersoord worden! Deelnemende scholen De deelnemende scholen waren: van de Walcherse gemeenten, die des morgens aan bod kwamen: herv. school Koudekerke (met 17 deelne mers). openbare school Koudekerke (81, bijz. lagere school op g.g.. Kou dekerke (8). chr. school Domburg (8). openb. lagere school Domburg (11), herv. school Serooskerke (15), geref. school Serooskerke (27), chr. school Ritthem (14), school voor C. V. O. Biggekerke (14), en school met den Bijbel te Sint-Laurens (12). Van de Middelburgse lagere scho len namen deel: school C (22), school J (73!), rijksleerschool (43), r.-k. school (28), chr. burgerschool (51), openb. lagere school 't Zand (39), chr. school 't Zand (50), chr. school He rengracht (39), chr. school Graven straat (40), en Ned. herv. school Zuidsingel (31). Voorzitter van de examencom missie was de heer M. A. Rene- man, commissaris van politie te Middelburg. Deze werd bijgestaan door mevrouw Mazure en de he ren M. de Valk, gepensioneerd hoofdinspecteur van politie en P. A. Rosendaal, gepensioneerd schoolhoofd. Namens het gemeen tebestuur van Middelburg kwa men in de loop van de dag een kijkje nemen de wethouders J. W. Kögeler en A. J. Berenpas. Verder gaven van hun belangstelling blijk de heren A. A. Leenhouts, inspec teur van het lagei*'onderwijs, J. K. Kraak, aamens het postdi strict Brabant-Zeeland, alsmede 'n ver tegenwoordiger van de R.-K. Kerk, die voor de eerste maal sinds 22 jaar welkom geheten mocht worden. Tijdens een bijeenkomst na afloop van de inspannende examendag in de Schouwburg, waar de examinatoren hun moede leden nog even konden uitstrekkèn, dankte de heer E. Vis scher, voorzitter van de afdeling Mid delburg van de vereniging voor Vei lig Verkeer allen, die hebben meege werkt aan het slagen van deze sinds lange tijd weer met een vrolijk zonne- Middelburgse zwemschool wordt woensdag geopend De Middelburgse zwemschool aan de Poelendaeleweg wordt woensdag aanstaande, des morgen om acht uur, voor het publiek weer opengesteld. ZEELANDIA—TERNEUZEN (3-5). Toen kort na de rust Zeelandia een 1—3 achterstand in korte tyd weg werkte tot 3-^-3 zag het er naar uit, dat de Terneuzenaren nog zou den gaan verliezen. De rood-zwarten herstelden zich echter en konden ten slotte het seizoen besluiten met een verdiende overwinning. Bij Zeelandia werd er bij vlagen vrij, lusteloos ge speeld, terwijl juist de bezoekers de nodige frisheid in hun spel wisten te leggen. Direct na het eerste fluitsignaal kreeg Mever een kansje, maar zijn harde schot suisde over de lat. Aan de andere kant werd een aardige copibinatie tussen Van Iren en De Kam door laatstgenoemde met een hard schot besloten, dat eveneens de lat scheerde. Nadat een overigens fraai doelpunt van Terneuzen wegens buitenspel moest worden afgekeurd, had Van Waes na 13 minuten onver wacht succes toen zijn voorzet via doelman Becks in het net belandde. (0-^-1). 't Gilde kwam kort daarop alléén voor de Zeelandia-keeper, maar nu redde Becks ten koste van een hoekschop. Zeelandia kreeg even eens enkele kansen, waarbij Vermeu len eenmaal voorlangs het doel schoot. Ook hier was het eerste doel punt min of meer een presentje van de doelman, die bij een hoekschop van Verstraten, de hal verkeerd be oordeelde. waardoor de stand gelijk werd (1—1). In de 32e minuut druk te'Wissel de kleine Terneuzen-meer- derheid in een doelpunt uit (12) en nog voor de rust kon dezelfde handi ge linksbuiten de stand tot 13 op voeren. Na, de rust begon Zeelandia met enkele goede aanvallen en reeds na 3 minuten had Van Iren de ach terstand tot 23 verkleind en 11a 11 -minuten was het zelfs gelijk door De •Kam, die een misser in de Terneuzen- defensie afstrafte. Even wankelde Terneuzen, maar toen de rust in de ploeg terugkeerde maakte Van Waes een handige schijnbeweging, waar door Mever een niet te missen kans .kreeg, die hij ook benutte (34). De Kam kreeg de kans van de dag om gelijk te maken, maar voor open doel schoot hij meters naast. In de laatste seconde ontstond wat geharrewar voor Becks' heiligdom, waaruit ten slotte in de laatste seconde (er werd niet meer afgetrapt) het laatste flbélpunt in deze competitie werd ge maakt door Terneuzen (35). tje begunstigde examendag. In zijn dankwoord betrok de heer Visscher onder meer mevrouw Mazure en de heren Reneman, W. H. van Ballegoy- en de Jong, districtscommandant der rijkspolitie, die beiden hun personeel voor deze dag hadden afgestaan, De Valk, Rosendaal en Woridergem, de algemeen propagandist van de afde ling Middelburg. Toename leerlingen De heer Visscher wees er verder op, dat het aantal kandidaten steeds toeneemt. Spreker meende, dat er in de toekomst twee dagen nodig zullen zyn om dit verkeersexamen af te wer ken. Tenslotte merkte de heer Vis scher op, dat de bevolking steeds maar weer gewezen moet worden op de toenemende verkeersintensiteit en -onveiligheid. In dit verband noemde hy het verheugend, dat zoveel kinde ren aan het examen hebben deelgeno men. „Wij kunnen er niet voldoende op hameren om de kennis voor het veilige verkeer te stimuleren", be sloot dé heer Visscher. Dit jaar weinig hoop op Reinaert-optocht in Hulst Zoals wij reeds hebben bericht, heeft de heer Chr. Willemsteyn, lid van de gemeenteraad van Hulst (prut.) het initiatief genomen om buiten het Reinaertcomité en het col lege van B. en W. om pogingen In het werk te stellen dit jaar een Rei- naertstoet te formeren. Daartoe had de heer Willemsteijn de buurtvereni gingen van Hulst uitgenodigd voor een bespreking. Er was voor deze vergadering geringe belangstelling, want slechts acht personen hadden aan de oproep van de initiatiefnemer gehoor gegeven. Uit de woorden van de heer Wil- lemsteiin bleek, dat deze maar één doel had en dat was: een Reinaert- optocht in 1957. Hy zag echter maar één mogelijkheid om dit te verwezen lijken, namelijk het aftreden van de heer J. H. Stolte als voorzitter van het Reinaert-comité. Uit de vergade ring kwamen echter onmiddellijk stemmen op, waaruit bleek, dat dit een zaak was, die de buurten niet aanging. Elk comité moet immers zelf het recht hebben om een voorzit ter te kiezen, meende men. De enige oplossing was alsnog te trachten een bespreking te houden tussen het col lege van B. en W. enerzflds, even tueel met de voltaillige raad, en het Reinaert-comité anderzyds. De heer Willemsteijn bood dan ook aan zijn bemiddeling in deze te verlenen. Te voren werd door een lid van de „com- misie van zes" nog medegedeeld, dat het tweede verzoek om een onder houd tussen B. en W. en het Rei naert-comité door het college werd geweigerd. Ondanks dit stelde de ver gadering het op prys, dat de initia tiefnemers nog een poging wil aan wenden. Er was evenwel weinig hoop, dat de stoet dit jaar nog gefor meerd zal kunnen worden. Tenslotte werd nog opgemerkt, dat men beter een openbare vergadering kan uitschrijven tussen het college mét de raad en het Reinaert-comité en daarna een streep zetten door het verleden. Poolse nationale dag in „Zilverpool" herdacht De kring Vlissingen van de Ver eniging van Poolse Oud-strijders heeft zaterdag in de „Zilverpool" een bijeenkomst gehouden ter gelegen heid van de Poolse nationale dag, die ieder jaar wordt gevierd in verband met de totstandkoming van de Pool se constitutie van 3 mei 1791. Het is moeilijk te zeggen, of deze gebeurte nis de belangrijkste is in de Poolse geschiedenis. Zeker is, dat de derde mei door de Polen uitbundiger wordt gevierd dan enig ander feest. De bijeenkomst werd geopend met het zingen van het Poolse en het Ne derlandse volkslied, waarna de voor zitter ir. J. Minkiewicz een toespraak hield over de betekenis van de 3e mei staan; ze is "eigenlijk nooit in wer- king getreden. Daarom is de viering van de 3e mei voor een buitenlander niet zo gemakkelijk te begrijpen. Door de expansiedrang van Prui sen, Rusland en Oostenrijk, ging Po len aan het einde van de 18de eeuw ten onder. Er volgde een tweede en derde verdeling van Polen. Doch de Polen hielden hun geestkracht, waar door ze de verdrukking overleefden. In 1918 werd de Poolse republiek her steld. De Polen hebben getoond, dat zij zich niet laten vernietigen, dat zij als volk blijven voortbestaan ook zonder eigen staat en zelfs onder de grootste vervolgingen, zoals tijdens de Duitse bezetting en thans onder het van buitenaf opgelegde commu nisme. Vandalisme in Vlissingen Het komt de laatste trjd herhaalde lijk-.voor, dat brooddronken lieden in Vlissingen een dergelijke baldadigheid aan de dag leggen, dat van vandalis me kan worden gesprokep. Zo werd afgelopen week-einde op de Hogeweg t.e Vlissingen een bank weggehaald en in het water geworpen. B(j een bewo ner van de Badhuisstraat werd aan de achterzijde van de woning een pas ge metseld muurtje omver gehaald, het geen een flinke schadepost voor de eigenaar betekent, en van geparkeer de auto's werden de ruitenwissers af getrokken De politie neemt aan, dat men hier te doen heeft, met lieden, die zich nas na een bezoek aan diverse ca- fé's tot hun „heldendaden" in staat voelen. Inmiddels wordt een onderzoek ineesteld naar de identiteit van de da ders. Zaterdag wordt zwembad in Vlissingen geopend Zaterdagmiddag 18 mei a s. om 2 uur wordt het Vlissingse zwembad officieel geopend. Momenteel wordt nog hard gewerkt om het bad tijdig gereed te knieen. Deze week bestaat er gelegenheid voor het opgeven van leerlingen en het kopen van seizoen abonnementen. De personeelsbezet ting is dit jaar weer voltallig. Er zrjn een nieuwe instructeur en een in- structrice bijgekomen. Verheugend is, dat de drie Vlissingse verenigingen op het zwemgebied thans in één in* richting zijn ondergebracht, hetgeen de onderlinge band nog zal verster ken. In verband daarmede was het noodzakelijk de openingsuren enigs zins te wijzigen en als volgt vast te stellen: elke ochtend van 7.30 12.00 uur. Maandag-, woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00tot 20.00 uur. Dinsdag- en donderdagmiddag van 14.0019.00 uur. Zaterdagmid dag van 14.0017.00 uur. Op dins dag- en donderdagavond van 19.00 20.00 uur trainen, de Dr. Staverman- brigade en „De Zeehond". MIDDELBURG P.Z.E.M.-personeel ging op excursie Het personeel van de meterdienst der P.Z.E.M. te Middelburg maakte een excursie naar de meterfabrieken der N.V. Landis en Gijr te Waalwijk, waar onder deskundige leiding de werkplaatsen werden bezichtigd: Het was voor de bétrokkenen een interes sante en leerzame dag. Uitslag verkoping Door notaris B. A. van Verre te Middelburg werd in café „Bimmel" te Grïjpskerke in het openbaar ver kocht: Een huis met tuin aan de Kerkring 22 te Grijpskerke groot 2 a. 75 ca. ge kocht voor f 300 door de heer P. H. Blaauw te Middelburg. Notaris Van Verre verkocht in café „Veldzicht" te Domburg in het onenbaar een huis met tuin aan de Westweg num mer 1 te Domburg groot 1 a 55 ca gekocht.door de heer S. de Visser te Aagtekerke voor f 5.100. Groninger vereniging bijeen De Groninger vereniging „Oet stad en ommelaand" te Middelburg hield voor de laatste maal in dit seizoen een bijeenkomst in de Bogardzaal. De Drents-Overijsels-Geklerse vereniging was hiertoe ook uitgenodigd. Na de opening met het Gronings volkslied werden enkele huishoudelijke zaken afgedaan. Daarna werd het toneel stuk in drie bedrijven „As 'tij verlopt" vlot gespeeld. Zoals steeds konden de leden ook nu weer op een genoeglij ke avond terugzien. Bij de sluiting deelde de voorzitter, de heer E. Vis scher nog mee, dat het in de bedoe ling van het bestuur ligt om het vol gend seizoen in oktober a.s. te laten beginnen en in de toekomst geregeld toneelstukken te geven. Christelijke beambten hielden jaarvergadering Dc afdeling Middelburg van de Ne derlandse Christelijke Beambtcnbond hield maandagavond in de Bogardzaal z|jn jaarvergadering. De aanwezigen werden hartelijk welkom geheten door de heer A. Maas, de voorzitter van dc afdeling. Vervolgens was het woord aan de Souburgse toneelclub „Con tact", die een verzorgde opvoering 5af van het toneelstuk „Hifde", dat an Ubbink naar het boek van Anne de Vries bewerkte. De Souburgse to nelisten mochten voor de afwerking van dit stuk, dat wij reeds eerder be spraken. een verdiend en hartelijk ap plaus ln ontvangst nemen. Na de pauze werden enkele huis houdelijke zaken afgehandeld. De Jaarverslagen van penningmeester en secretaris werden goedgekeurd, waar- na de aftredende bestuursleden, dc he- ren J. Duyvekot. 2e voorzitter, C. Ver ton, 2e secretaris, en H. J. Bets wer den herkozen. Felicitaties werden nog uitgespro ken door de vertegenwoordiger van de Christelijke Besturenbond, dc heer Jeras, die aanstipte, dat de leden meer steun moeten geven, opdat het werk van de bond goed geschieden kan, en de vertegenwoordiger van de Sou burgse afdeling, die de Middelburgse afdeling een goede toekomst met veel ledenwinst wenste, SINT-LAURENS Ouderavond school met den Bijbel Onder leiding van ds. C. Boon hield de school met de Bijbel te St. Laurens een ouderavond, waarvoor goede be langstelling bestond. Mej. C. H. Lu- dihuize, onderwijzeres aan de school, hield een boeiende causerie over: „Bevordering van belangstelling en concentratie Zij wees met nadruk op de belangrijke taak der ouders bil de opvoeding van het kind. De school moet niet ais no één gezien worden, alhoewel er een nauw verband moet zijn tussen ouders en de school. In de pauze werd het werk der leerlingen bezichtigd, waarvoor uiteraard de ou ders veel belangstelling toonden. RITTHEM O.N.D.A. gaf concert door het mooie weer O.N.DA. te muziektent voor een talrijk en aandachtig ge hoor. Na afloop werd een muzikale wandeling gemaakt door het dorp. Begunstigd door het mooie gaf de muziekvereniging O.N.I Ritthem een concert in de muzi Burgerlijke stand MIDDELBURG Bevallen: P. Antheunisoe—de Kam, z.: C. M. Roelink—de Smit, z.; P. J. Begeer— Dekker, z.; J. Klap—Boone, z.; J. E. Du el en—Jacobson, d.: w. S. Straks—de Lugt, d.; D. de Bruijne—Groenewegen, d.; J. de Groot—Paber, d.; A. L Platjouw— Gremberghe, d.; F. de Reij—Eillers, d.; H. Jansen van Rosendaal—Brugma, d. Ondertrouwd: H. J. J. Betjes, 21 J. en J. C. Huljsman. 25 j.; P W. van den Broeke. 26 J. en N. Matthijsse, 25 J.; P. W. Davidse. 24 j. enN. Lepnse. 24 J.; O. Matahelumual, 29 j. en J M. J. Tim merman, 28 j.: J. A. c. Brons, 33 j. en T. E. Varik, 25 j. Getrouwd: H, Blanker. 28 J. en J. Steur, 21 j.: Jhr. L. W. van Panhuijs, 34 J. en S. Wagensveld, 22 j. Overleden: H. Oldeman, 66 f.. gehuwd m. W. M. Kopmels: J. Koster. 65 J.; W. Faak, 74 j., gehuwd m. H. van Rossem: J. Maat. 90 j., weduwe v. J. H. Nagel- kerke; T. Suurmond. 67 gehuwd m. M. Sanderse; J. I. Risseeuw, 78 geh. m. J. Melis; H. D. van Hercules, 69 J., weduwe v. C. M, Verspoor. Anrvcnkerk 13 Durban. Alphard 12 Antwerpen. Alioth 12 Rio de Jandio. Alcor p. 12 Flnlsterre r. Las Palmas. Aludra 11 A'dam n. Hampton roads. Aagtekerk 12 Cadiz n. R'dam. Aard ijk 14 Belawan verw. Albireo 10 Abadan. Almkerk p. 10 Mozambique Alpherat 11 Philadelphia. Alamak 13 St. Vincent n Antw. Ampenan 12 Surabaja. And Uk 13 New Orleans. ArcndsdUk 10 540 m. om.o Bermuda. Arendskerk 12 Genua n. Mombaaa. Arkeldljk 13 Priok. Atje Ray S. 10 310 m. z. Sable Island. Averdijk 13 Antwerpen Axeldljk 11 R'dam n. Bremen. Ball 12 Algiers. Blitar 10 Belawan n. DJeddah. Barentzs 12 Singapore. Bloemfontein verm. II Durban n. A'dam. Bontekoe 10 Bitung n. Gorontalo. Beninkust 13 Loblto. OOSTKAPELLE Benoeming De heer S. den Hollander te Hoofddorp, voorheen te Oostkapelle is benoemd tot leraar aan de christe lijke kweekschool te Leiden. SCHEF.PVAARTBERICIITEN. Te Vlissingen aangekomen op U mol: Avontuur van Antwerpen; 12 mei: Tau rus van Antwerpen: Jonet van- Antwer pen: Maria van Dublin: 13 mei: Fedala van Dublin. Te Vlissingen vertrokken op 11 mei: Avontuur naar Londen: Morag naar Manchester: Erasmus naar Rotterdam: 12 mei: Taunus naar Londen: Doni naar Denmark; Jonet naar Stockholm. Gepasseerd te Vlissingen naar Antwer- pen op 11 mei: Teunlka van Londen: Martha van Du Rotterdam; Eenhoorn van Bremen: Casana van Gothenburg: Alphard van Galveston: Ameland van Londen: Fendo van Huil; Friesland van Setubal Gent; Esso Amsterdam van Be- tan: Prins Philip Willem van Rotterdam: Argo van Goole; Averdijk van Le Havre; Concepclon van Hamburg; 13 mei: Heitos van Bremen; Elsa van Londen. Gepasseerd te Vlissingen ven Antwer pen op 11 mei: Rosemarie naar Rotter dam; Frankrig naar Amsterdam: Her mes naar Amsterdam: Farmsum-naar Houston; Prins Johan Willem Frtso naar Rotterdam; A6tra naar Londen; Alge naar Dublin; Att S naar Barry; 12 mei: Westerhorn naar Dordrecht; Hast 6 naar Middlesbrough: Import naar Rotterdam: Aardenburgh naar Stockholm: Neerlan- dia naar Ipswich; Giuneekust naar Free town; Gabonkust naar Hamburg; Zee arend naar Plymouth; Ouwerkerk naar Rotterdam: Muphrid N naar Rotterdam; Sloterdljk naar Rotterdam. Examen De heer W. L. Hirdes te Krabben- dijke slaagde te Groningen aan „Bak- kers"-vakschooI voor het diploma „kok voor de kustvaart". Collecte De paaseollecte in de Ned. herv. kerk van Ovezande bracht 146.10 op en in de Ned. herv. kerk van Drie wegen 238.10. In Oosterland werd 630,85 gecol lecteerd voor het geschenk aan de Zweedse bevolking. In Sirjansland werd voor hetzelfde doel 99.50 bij eengebracht. ROTTERDAMSE VEEMARKT. Aanvoer in totaal 193'. Vette koelen en ossen 1163. Varkens 769. Vette koeien: le kw. 325—350. 2e kw. 290—320, 3e kw. 275—2B5. Varkens (lev. gew.) le kw. 177, 2e kw. 175. 3e kw. 172 Vette koelen aanvoer korter, handel kalm, prijzen onveranderd, prima bo. ven notering. Varkens (lev. gew.) aan voer Iets meer. handel zeer kalm, prij zen dalende prijs enkele prima's bo ven notering. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM 13 MEI Kleiaardappelen 35 mm opwaarts: Bintjes 13.— tot 14.—; Alpha's 8,50 tot io.—; Furore 15,— tot 19,— Bevelanders 15.— tot 19 Voeraardappelen 2.25—2,75. prijzen berekend per 100 kg en op de handels- voorwaajrden vastgesteld voor de ver koop van consumptieaardappelen op wagon., schip of auto. 15 mei Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U.+NA.P. U.+N.A.P. U-—N.A.P. 2.33 3.03 3.45 4.11 4.23 2.27 2.41 2.49 1.42 15.05 15.35 16.21 16.44 16.57 2.53 2.61 1.44 1.71 9.41 10.15 9.34 10.01 2.18 2.29 2.48 1.80 2.07 21.27 21.59 22.35 21.55 22.27 2.20 231 2.50 1.76 2.00 VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG 13 mei. Vroege aardappelen, grote 81— 89. drielingen l, kriel 1. Fruit: Aardbeien, per doos «3—95. As perges 1.63—2.56. Winston H U 28—40. K 32—33. Goudrelnetten K 32. Jonathan K 52, F 14—26. Br. Seedling K 32. Groenten: Sla A 611, B 5—7. Bloem kool A 69—1-16. B 41—55, C 24—32. Kom kommers A 49—60, B 44—46. C 30—32. D 19. kg. 43. Spinazie 42--47. Andijvie 95- 1,10. Bospeen 5368. Boskroten 54. Prei 9—15. Radijs 16-21. Postelein 81—95. Ra barber 56—66. VISMIJN VEERE 13 mei. 29996 kg. Exportgaroalen 147— 191. 217 kg. Schar 45—60. 91 kg. Bot 39— 53. 103 kg. Middeltong 223—340. 123 kg. Rog 43-71. 34 kg. Griet 106—151. 1 kg. Kabeljauw 82. 1 kg. Visiever 699. 1 kg Wulken 74. 2 kg. Paling 347. GRAANBEURS ROTTERDAM ROTTERDAM. 13 mei Binnenlandse granen, ochtendbeurs officieuze note ringen per 100 kg franco Rotterdam. Tarwe, Rode op vochtcondlUe tot 27,75; Voedergranen, prijsnoudend. Zo- mergerst naar kwaliteit 21.50—22.73; Haver naar kleur droogte en kwali teit 18.50—21,—; extra blanke 21,75 Rogge doorsneekwall telt 30,50, ge droogde 21.25: Bakrogge geschoond 22.50. Peulvruchten. Groene erwten 28,— tot V),—. Schokkers 35.— tot 58,—. Bruine bonen, blanke droge tot 58.-. 24. De heer Egidtus J. Mun- niemaker was zowel door de woorden van de statige inboorling, die een zekere kennis van de moderne omgangsvormen verrieden, sis door diens schouder- klap nogal verrast. Hij nam zich echter voor dit niet te iaten blijken: op zijn beurt gaf hij de ander een slag op de schouder, hetgeen hem een pijnlijke hand opleverde. „Ik ben Maratom VI, kopman der Maraya's." stelde de inboorling zieh voor. „Ik groet U waar schijnlijk Bezoekers zijn meestal wel welkom in mijn land". De gezette heer Munnie- mnker vroeg zich ver baasd af, wat deze raadsel achtige begroeting mocht betekenen. „Mijn naam Is Egldlus J. Munnlemaker'sprak hij gewichtig. „Voorzitter van de Lutjewierse Commissie tot Bevordering van de Vooruitgang in de Achter gebleven Gebieden." Hij strekte de hand uit naar zijn dochter, om ook haar voor te stellen. Op enige afstand achter het groepje zagen Kappie en de Maat met stomme verbazing naar hetgeen Bussum 10 90 m. o. Muscat. Caltex Nederland 14 Esenor van». Caltex ..The Hague" II Bahrein. Cottica 12 A'dam. Caltex „Pernis" p. io Flnlsterre. Ca!» mare* 13 New York. Cirtula p. 10 Caqucu. Congokust 12 Duinkerken. Dalerdijk 10 Panamakaoaai n. Los Angelos. Delf'. 10 l«0 m. n.n.o. Azoren. Delfshaven 11 Durban n. Dakar. Eemland 12 A'dam. E»so Den Haag p 13 Kp. St. Vincent. E»so Amsterdam 12 Antwerpen. Frans van Scumeren p. 10 BrunsbutteL Friesland 12 Gent. Gaasterland io Vitorta. Gaasterkerk 11 Takubar n. Kobe. Gadila 12 Priok n. Piadju. Groote Boer 11 Rotterdam. Gulnee leus-, li Antw. n. Fieetown. Heemskerk 12 Port Sale n. Genua. Haulerwljk 10 460 m. z.o. Cape Race. Hoogkerk 13 Adelaide. Heat: a 10 325 m. n o. Barbadoa. Houtman 10 Hongkong. Ivoorkust 11 Capccoast Jagersfontein verm. 21 A'dam n. Durban, Japara 10 700 m. z. Colombo Johan van Oldebamevclt 11 A'dam. Kallnga 10 380 m. z.o. Comoro ell, Kalydon 12 R'dam, Kara 12 Algiers. Klcldrccht 12 Suez n. Aden, Kenltra 10 70 m. z.w, Kp. Spartel. Kellla 11 Frlnidad. Koplonella 10 180 m. n.o. L. Marpuea. Kosicla 10 1000 m. w.z.w. A zo ren. Laurenskcrk 13 Mllos n. Port Said. Langkoeas 12 Port Satd. Lekhaven p. 13 Dover n. Bremen. Lckkerkerk 11 R'dam r. B*srak. Leto 13 Baltimore Elisabeth n. Las Palmas. Leopoldskerk 10 too m w. VTalviabaal. Leuvekerk 14 Durban verw. Louis Lantz 10 200 m. n D«kar. Maasdam 13 R'dam verw. Maashaven 12 R'dam. Markab N. 10 60 m. n o. VIJlano. Maaslloyd 11 Djakarta. Macoma 15 Abadan verw. Meliskerk 10 Karachi n Bombay. Mijdrecht 10 190 m. n.o. Socotra. Molenkerk 13 Las Palmas. Neass Comander 10 120 m. z.xm. Kp. Guardaful. Nieuw-Amsterdam 17 Southampton n. Havre. Noord am 13 New York verw. Ondina 10 17O0 m. w. Dakar. Oostzee 330 m. r.Lw Las Palmas. Oranje p. 12 Gibraltar n. Port Said. Oranjefontein 20 Kaapstad verw. Orestes 11 Antw. Ouwerkerk 12 R'dam. Peperkust 12 A'dam. Phrontis 11 Colombo. Prins Alexander 10 780 m. o. Cape Race. Prins Willem IH 12 R'dam. Prins Willem v 10 R'dsm n Montreal. Rempang 10 Tsjingtao n, Shanghai. Rita 12 Piadju. Reyniersz. 11 Makassar. Rijndam 14 R'dam verw Roepat 13 New York. Rotula 10 50 m. n.n.w. Kp. Comorln. Scherpendrecht p. 13 Ras al Hadd n. Umnlsald. Schouten 11 Mauritius. Stbajak 12 Wellington. Sloterdljk12 R'dam. Schie 12 Kopenhagen n. Barranqutlla. Statendam 10 650 m. w Lands End. Stad Alkmaar 12 R'dam. Stad Arnhem 10 330 m. z z.w. Cape Race. Stad Lelden p. 11 Ouessant. Stad Maassluis 12 R'dam n. Narvik. Straat Bali 11 Durban n. Penang. Sumatra 10 480 m. o. St Helena. Sunetta 10 160 m. n. Singapore. Tablan 12 Aarbus n. A'dam. Tara 10 R'dam. Tabinta 10 Djakarta n. Aden Tjitjalengfca 12 Rio de Janeiro. Theobaldius 12 New York. Telamon II La Guatra. Tomori 14 Surubaja verw. Triton 11 Maracaibo n. Kaap Haitien. Vllst 13 Hampton Roads. Van Riebeeck 10 Tega! n. Rangoon. Waterman 22 Kaapstad verw. Wieldrecht 10 Ras Tanura. Willem Ruys 13 Kaapstad. Willemstad 12 Brighton, LIT DE ETHER zich vervolgens afspeelde. Nog voordat vader Mun nlemaker een woord kon uiten, maakte Maraton VI een korte buiging. „Ik dank U waarschijnlijk zeer", sprak hjj. „Ge schenken zijn in mijn land meestal wel welkom". een wenk. De kopman gaf zijn forse metgeze. waarop deze zonder veel omhaal Jolanda tn armen nam en giechelend met haar wegylde WOENSDAG 15 MEI HILVERSUM I. 402 m. 74« kc/s. 7.00 -24.00 N.C.R.V. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gewijde muz. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.25 V. d. vrouw. 9 30 Gram. 935 Waterst. 9 40 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Viool en piano. 1L25 Gram. 12.05 Instr. Trio. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Vocaal ens. 12.53 Gram. en act. 1300 Nws 13.15 Met PIT op pad. 13.20 Lichte mur. 13.50 Gram. H.oo Bondsdag Geref. Vrouwen Ver. 14.45 Gram. 15.30 Interscholair Jeugdtoernooi Haarlem 1957. 16.00 V. d. )eugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram is.co Koor zang. 18.20 Spectrum v. h Chr. Org. en Verenigingsleven. 13.30 RV.U; Dr. H. Groot: Sterrenbeelden, sterrenreligles. 19.00 Nws en weerber. 19.1e Orgelconc. 19.30 Buitenl. overz. 1930 Gram 20.00 Ra diokrant. 20.20 Radio. Filh. ork. en soliste. 20.50 Werk :n uitvoering, fctankb. 21.20 Pianoduo. 21.40 Geestel.tke .lederen. 22.10 „Het Midden-Oosten, speelbal ln de we reldpolitiek". caus. 22.20 Kamermurz. 22.45 Avondoverdenking. 23.09 Nws. en SOS- ber. 23.15 Sportuitsi. 23.20—24 oo Gram. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc./s. 7.00 VARA. UU>9 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VP RO. 20,00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Da Ontbijtclub. 8.00 Nws 8.1« De Ontbljt- club. 8.50 V, d. vrouw VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Gram 10.45 ld. 11.30 Gevar. progr. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 V. h. platteland. I2.ts Orgel en zang. 13.00 Nws. 13.15 Tentoonstelllngs- agenda. 13.18 Dansmuz. 13.50 Medische fcron. 14.00 Gram. 14.30 V. d. jeugd. 16.00 V. d. zieken. 16,30 Gram 17 00 Idem. 17.25 Lichte muz. 1730 Regerlngsult/..: Rijks delen Overzee. De ABC-e! ,anden geolo gisch bekeken. I, door P. H de Bulsonjé. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Lichte muz. 18.40 Act. 1830 Gram. 19.00 V. d. Jeugd. 19.10 Samenwerking v. katholiek en niet- kathollek, caus. 19.25 VARA-Varta. VPRO: 19 30 V. d. Jeugd. VARA: 20 00 Nws. 20.05 Tussen de regels doo.r. 20.15 W:en blelbt \V:en. 21.10 Het is weer lente hoorsp. 22 10 Strijkork. 22.45 Tussen mens en nevelvlek, caus. 23.00 Nws. 2 3.15 Uchte muz. 3450- 24.00 Soc. nws. ia Esperanto

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 3