NAUWERE SAMENWERKING MET THOOLSE FRUITTELERS Een ongezond leven? OUDE KERK IN SCHOONDIJKE WORDT GEEN DORPSHUIS Zeeuwse Almanak Witte tanden - frisse adem met COLGATE! PROF. WAGENAARAANVAARDDE AMBT VAN HOOGLERAAR TWEE GOUDEN JUBILEA IN ST. JOSEPH TE VLISSINGEN Agenda 3 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 14 MEI 1957 JAARVERGADERING VEILING KRABBENDIJKE In 1956 omzet van bijna 2*/2 miljoen gulden Dp samenwerking tussen de Krab- bendfjkse veiling en de Thoolse fruit telers zal, naar het zleh laat aanzien, in de naaste toekomst op dezelfde u'Uze worden georganiseerd nis met de leden van de veiling Terneuzen. Dit houdt verband met de bouw van een pakstation voor fruit door de vei ling „De Eendracht" te Tholen, zo deelde de voorzitter van de veilings vereniging ..KrabbendUke en omstre ken", de heer W. C. van der Werf uit Killand-Bath, in de dezer dagen ge houden jaarlijkse algemene ledenver gadering mede. Voorts gaf de heer Van der Werft In zijn openingswoord een overzicht van het jaar 1956, dat voor telers en voor de Zeeuwse veilingsverenigingen niet onbevredigend :s geweest. De groei van het bedrijf en de midden- prijs der produkten waren in het af gelopen jaar gunstig. Ook schetste de voorzitter de verwachtingen in de ko mende jaren, met name uit de nieuwe aanplant van ongeveer 100 ha. De verhouding met de veiling Ter- neuzen was in het afgelopen jaar weer uitstekend. De speciale jubi leumveiling en de St.-Nicolaasveiling hadden veel belangstelling. De omzet bereikte een bedrag van 2.439.217.60. Tenslotte bracht de voorzitter dank aan de kopers, die deze veiling trouw bleven bezoeken, alsmede aan het per soneel dat de veiling in het afgelopen jaar trouw heeft gediend De heer J. P. Kakebeeke bracht na mens de commissie van toezicht ver slag uit. De balans en exploitatierekening werden goedgekeurd. Nadat een be drag van 69.642.12 was aangewend voor afschrijvingen, werd het batig saldo van 3360.55 aan de reserve toegeveogd. De secretarie de heer I. Ph. F. v. d. Plassche, bracht verslag uit over het verenigingsjaar. Hij kenschetste het 40-jarig bestaan als strijd na overwin ning. Vervolgens gaf de directeur, de heer S. G. Nooteboom, een gedetailleerd technisch verslag over het boekjaar 1956. Hij memoreerde in dit verband de Advertentie) Velen leiden een ongezond, onnatuurlijk leven. Gevolgenslappe werking der orga nen. onzuiver bloed, verstopping. Daar door onstoan moeheid, hoofdpijn, puistjes, aambeien enz. HERBESAN kruidenthee geeft het lichaam zijn natuurlijke werking terug 1 Verkrijgbaar bij apotheker of drogist a f. 1.80 per groot pak. voldoende vooc maanden. niet bijzonder overtuigend gemoti veerde verlaging van de maten van het voor export bestemde fruit. Ten aanzien van de aanvoerdata zal voor het nieuwe seizoen nog nader overleg met de andere Zeeuwse veilingen worden gepleegd. De veilingprovisie werd voor 1957 opnieuw ongewijzigd vastgesteld. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden de heren J. C. Engelse, J. J. van Gorsel, W. Weststrate en J. D. Woutersen herko zen. De vacature in de commissie van toezicht, ontstaan door het aftreden van de heer B. M. Biok, werd aange vuld door verkiezing van de heer H. v. Gorsel te Krabbendijke. Bij de rondvraag werd o.m. ge sproken over het geven van be stemming aan het tweede gedeelte van de oude fustloods. Gedacht wordt aan de inrichting van een gascel. De belangstelling hiervoor is echter nog niet groot. Gasbewa- ring is in ieder geval duur, waar bij nog komt het risico van teleur stellingen. Examen Tijdens liet te Vlissingen gehouden examen voor schipper bij de binnen vaart slaagden voor het diploma AIII de heren J. K. Berkheij te Vlissingen en W. Geluk te Goes. Het diploma AIV behaalden de heren G. A. F. Bot te Ritthem, W. Geluk te Goes J. Goud zwaard en P- A. v. d. Linde te Zierik- zee, P. F. Schoonen, D. Schuiling (sleepboten) en A. A. Vonk te Vlis singen, J. C. Verwijs en C. P. v. IJsel- dijk te Yerscke en J. v. d. Voorde te Wolfaartsdijk. Een kandidaat kreeg herexamen, 10 kandidaten werden af gewezen. Middenschip „Fendel 134" wordt deze week gelicht Laatste loodjes lijken hier „minder zwaar" Naar het zich laat aanzien, zullen de laatste loodjes bij het lichten van het Duitse sleepschip „Fendel 134", dat zoals bekend nftby Walsoorden in het vaarwater zonk, nu misschien toch nog minder zwaar zijn, dan aan vankelijk werd verwacht. Nadat niet zeer veel moeite het voor- en het achterschip waren geborgen, zal waarschijnlijk deze week het derde en laatste deel kunnen worden gelicht. Twee bokken uit Rotterdam zullen hiervoor vandaag arriveren. Het werk is. naar verwacht wordt, belangrijk lichter, doordat in dc afge lopen weken met behulp van een kraan. 270 ton Ijzererts uit het mid denschip kon worden gevist. Toen men met het bergingswerk begon, zijn ook reeds pogingen gedaan om eerst het erts uit de ruimen te halen. Door dat er grote hoeveelheden zand bin nenspoelden, was' het toen ééri com pacte massa geworden, zodat er geen sprake van lossen kon zijn. Nu het voor- en achterschip gelicht zijn. is dat gemakkelijker geworden. De stroom kreeg vrij spel in het midden schip, zodat net zand van tussen het er*"3 spoelde, waardoor" de grijper kraan met beter resultaat de lading kon bergen. Dit betekent dus tegelij kertijd. dat het laatste wrakstuk ook 270 ton lichter geworden is. Arbeider in Lewedorp door transporteur gedood Een tragisch ongeval heeft maan dagmorgen het leven gekost aan de heer L. Magnus, werkzaam op het landbouwbedrijf van de heer N. Ver- mue te Lewedorp. By het wegryden van een transpor teur hielp M. een handje. Op onver klaarbare w\jze kwam dit landbouw werktuig te kantelen, waardoor de ar beider werd getroffen en op slag ge dood. Hij laat een gezin niet zeven kinderen achter. VERENIGINGSLEVEN SCHREEUWT OM RUIMTE! Raad verwierp verzoek met 5 tegen 2 stemmen Na stemming heeft de gemeente raad van Schoondyke besloten niet in te gaan op een verzoek van negen plaatseiyke verenigingen om de te genwoordige gereformeerde kerk, te bestemmen voor verenigingsgebouw. Het verzoek werd niet ingewilligd, omdat het oude kerkgebouw geen ei gendom van de gemeente is en omdat zulks in strijd is met het gewijzigde VAN lï«l TOT ZWEMMEN IN SLUIS. De inwoners van Sluis kunnen bin nenkort weer hun dagelijkse duik in het zwembad nemen! Dit zal voor ve len verblijdend nieuws zijn, temeer daar de Sluizenarcn het vorige jaar zonder zwemmen hebben moeten stellen, althans in de vaart Sluis Brugge. Het water werd toen name lijk afgekeurd, omdat het schadelijke ziektekiemen bleek te bevatten. Na onderzoek is het water nu weer goed gekeurd. In de komende dagen zal het bestuur van de plaatselijke zwemver eniging zich beraden over de datum van openstelling van het zwembad. Voorts overweegt men een badmees ter aan te stellen. VETPAN. Het is weer eens helemaal mis gegaan met een ,.pan-op-het-vuur" Té weinig aandacht van de huisgeno ten had tot gevolg, dat in de woning van de familie S. in de Julianastraat te Wemeldinge een pan met vet lan ger op het gas stond dan wenselijk is en het vet brandde op Hierdoor ont stond een flinke rookontwikkeling, maar verder dan de pan kwam het vuur niet, zodat toesnellende brand weerlieden niet behoefden in te grij pen. COMPETITIE. Zeeuwsch-Vlaanderen telt een flink aantal „bolder'-verenigingen. De le den van deze clubs bedrijven een sport, die „bollen' genoemd wordt en die alleen in de grensstreek bekend heid geniet. Tijdens een dezer dagen gehouden vergadering werd besloten èeri ..bo3der"-competi?;e in fe stellen in West-Zeeuwsch-Viaaoderen. Een LIFT De man in Zierikzee. die het zater- day j.l. bijzonder druk had met de verslaggevery van het koninklijk be zoekwas f»i het bezit van een scoo ter, zo'n zitbank op wielen, waarmee men zich over het algemeen vrij com fortabel kan verplaatsen 't Was een sportieve en collegiale jongeman, die prompt een van z n collega's een lift aanbood. Maar dc man weigerde. ,Jk hou niet van die dingen'' sprak hij af keurend; „ze slippen m\j te makke lijk". De scooterrijder stiet een kort hoongelach uit, verklaarde kort en krachtig dat hém dat nooit was overkomen en ook nooit zou overko men, en verdween uit het koffiehuis, waar deze korte bespreking plaats- vond. Vijf minuten later was er telefoon voor de collega, die de aangeboden lift zo beslist had geweigerd't Was de scooterrijdcr. Met dc mededeling, dat hij zo 'juist, geslipt was en dat z'n voertuig danig in het ongerede was geraakt. Of de collega nu maar mee ging. Lopend groot aantal verenigingen uit de streek zal aan deze competitie, die op 15 juni begint, deelnemen. ORGAAN. De atletiekvereniging „Het Zwin" in Retranchement bestaat nog slechts één jaar. Toch deden de leden van deze vereniging reeds in het eerste jaar van zich spre ken, want zij behaalden bij ver schillende gelegenheden opmerke lijke successen. Zoals het een goe de vereniging betaamt, is „Het Zwin" thans ook gestart met de uitgifte van een cluborgaan. Het eerste nummer is al van de pers en het hoofdartikel werd geschre ven door burgemeester J. A. Leen- houts. GOUD EN DIAMANT. De jubilea zija de laatste tijd niet van de lucht en ook vandaag kunnen wij weer van een drietal heuglijke ge beurtenissen melding makenf Van daag dinsdag wordt er eéoi dia manten bruiloft gevierd: in IJzendij- ke is het echtpaar A. de PauwSi- monse zestig jaar getrouwd en dat betekent groot feest in de Goudenpol der! In Hulst herdenkt vandaag het echtpaar Ch. van den BrandenBies- broeck het feit, dat het 55 jaar gele den in de echt werd verbonden. In Middelburg is morgen woensdag het echtpaar W.' VermeulenFilius 50 jaar getrouwd. Advertentie herbouwplan. B. en W; toonden zich bereid eventueel tezamen met de ver zoekers te streven naar een spoedige oplossing van het probleem. De heer P. W. Neele (pvda) die als eerste spreker over dit punt vragen stelde, vroeg aan welke spoedige op lossing B. en W. wel gedacht hadden, De voorzitter moest tot zijn spijt be kennen dat hy dit niet wist. Dit ont lokte de opmaking van de heer Neele dat het er dus dik bovenop lag dat er niets anders zou komen. Spreker noemde hut een schandaal dat in een tijd van bestedingsbeperking een ka-f pitaal gebouw tegen de vlakte zal worden gegooid, terwijl het vereni gingsleven schreeuwt om ruimte. Hij verweet het gemeentebestuur dat het niet vooruitstrevend is. Als voorbeeld haalde hij naburige gemeente aah, waar men wel voor zaalruimte had gezorgd. De heer J. de Feijter (a.r.) zei be reid te zyn om zijn volledige mede werking te geven voor de tot standkoming van een dorpshuis. Hij noemde het een onrechtvaardi ge daad om, terwijl de ene bevol kingsgroep een gebouw wordt uit gedreven en gedwongen wordt om ten behoeve van het herbouwplan een nieuwe kerk te bouwen, het oude gebouw, de nieuwe kerk is nog niet onder de kap reeds te willen bestemmen voor dorpshuis. Hij verklaarde uitdrukkelijk dat nooit iemand een voet in het ge bouw zou zetten en deed een krach tig beroep op de gemeenteraad 't verzoek tot gebruik van de kerk niet te steunen. De heer Neele bestreed de onrecht vaardigheid van het verzoek. Hij zei- de dat reeds vrif jaar lang om een dorpshuis wordt geschreeuwd zonder dat er ook maar iets in die richting is gedaan. Hij vroeg of al deze vereni gingen'dan onrechtvaardig hebben gehandeld en wees er op dat de ver enigingen practisch het gehele dorps leven vertegenwoordigden, wat vol gens hem toch ook wat te betekenen heeft. Het voorstel Neele tot inwilliiging van het verzoek werd gesteund door de heer J. B. A. Risseeuw-Manneke. Voor het voorstel van B. en \V. Riem den de heren J. de Feijter (ar), P. W. t Advertentie} Stopt slechte adem onmiddellijk Bestrijdt tandbederf de gehele dag Ook kinderen zijn dol op de pepermuntsmaak slechts Standaard tube 44 ct Familietube 100 ct Colgate vernietigt met éénmaal poetsen wel 85% der bacteriën, die slechte adem veroorzaken Ambassadeur reikte Rode Kruis-onderscheidingen uit Tijdens een receptie in de Zweedse ambassade op 10 mei, de dag voor het inwijden van het Rode-Kruiszieken- huis in Zierikzee. heeft de ambassa deur van Zweden, de heer S. Dahlman aan baron F. C. C. van Tuyl van Se- rooskerken van Zuylen, voorzitter ln het Rode Kruis, met toestemming van zijne majesteit de koning, de gouden Rode Kruis-medaille toegekend. De zilveren Rode Kruis-medaille werd overhandigd aan de voorzitter van het bouwcomité van het ziekenhuis, dr. P. Bolt en aan de directeur van het Rode Kruis, de heer A. van Emden. Het teken van verdienste van het Rode Kruis werd overhandigd aan de heer H. Hoekstra, dr. H H. Maas, ing. W. K. van Oppen. dr. H. Slettenaar, al len van bovengenoemd bouwcomité, dr. H, Ezendam lid van het bouwcomi té en directeur van het ziekenhuis, ar chitect J. van der Linden, architect van het ziekenhuis, mevrouw B. Nie- gemanBrand, binnenhuis-architec- te en de heer C. Dermout, lid van het comité. De zilveren Rode Kruis-plaquette werd overhandigd aan de heer P. Re- goort, expert o~3 het gebied van bin nenhuis-architectuur. Aanbrengen deklaagconstructie wegen op Schouwen gegund Het aanbrengen van een deklaag constructie op wegen in de herverka veling Schouwen-Duiveland is gegund aan S. A. Sanders N.V. te Delft. Met een bedrag van 375.800 was deze on derneming de laagste inschryfster ge weest. Bezoek hoofden van scholen Kon. Mij. ,,De Schelde" Maandag hebben hoofden van lage re scholen in West Zeeuwsch-Vlaande ren een bezoek gebracht aan de Ko ninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen. Het noofd van deper- soneelsonleiding, de heer M. C. Cf. de Reeper, nield een inleiding over het vakonderwijs in het algemeen en het vakonderwijs op de bedrijfsscholen in het bijzonder. Voorts werd een rond gang gemaakt door het bedrijf. Drs. J. H. Abbas hield tenslotte nog een causerie over „Techniek en onder wijs". Reeds eerder hadden de hoofden van scholen in Vlissingen en de hoofden van lagere schdlen uit overig Walche ren een bezoek gebracht aan „De Schelde". Vandaag komen hoofdon derwijzers uit een deel van Zuid-Beve land het bedrijf bekijken. Einde van vrije invoer tomaten in Noorwegen Noorse autoriteiten hebben beslo ten op 15 mei de onbeperkte invoer van tomaten in dit lana stop te zet ten. Met ingang van deze datum zal de invoer van tomaten in Noorwegen nog slechts mogelyk ztfn op speciale vergunningen. Welke invloed dit zal hebben op de tomateriéxport van ons land naar Noorwegen valt op dit ogenblik nog moeilijk te zeggen. Ohdanlfs dat het aanbod op het ogenblik nog niet zo groot is, gingen er de laatste weken toch geregeld zendingen tomaten uit ons land naar Noorwegen. Nu zal dit waarschijnlyk niet of zeer beperkt mogelijk zijn na 15 mei. Voorts eindigt per 15 mei ook de periode waarop de invoer van rapen in Noorwegen vry kan geschieden. Ierland zet de invoer van uien stop Ierland zal met ingang van 1 juni de invoer van uien stop zetten. Dat is een maand eerder dan het vorige jaar toen de invoer van uien in dit land op 1 juli werd stopgezet. De Ierse grens bleef toen voor uien ge sloten tot februari. Vanaf februari tot heden is ruim 1300 ton uien uit ons land naar Ierland verzonden. De maatregel die genomen is. houdt ver band met de bescherming van de ei gen teelt. Thans komen er ook vrij veel uien uit Egypte op de Ierse markt. AAN UTRECHTSE UNIVERSITEIT Toesseint (pvda), J. D. Dekker (ch), J. I. Risseemv-Provoost (wd) en R. E. A. de Badts (kvp). Tegen stemden de heren P. W. Neele (pvda) en J. B. A. Risseeuw-Manneke (wd). De heer Dekker had zich tevoren uitgesproken voor afbraak. Hy wilde echter wel het gebouw ter beschik king stellen van de verenigingen, tot dat het definitieve dorpshuis zou kun nen worden betrokken. De voorzitter was evenwel van mening, dat wan neer het gebouw eenmaal die bestem ming zou hebben gekregen, het nim mer meer zou worden afgebroken. VIJFTIG JAAR VERPLEEGSTER „Wij deden onze plicht" Zaterdag a.s. wordt in het St.-Jo- sephziekenhuis te Vlissingen een op merkelijk jubileum gevierd: twee zus ters zullen dan ieder maar liefst vijf tig jaar in de verpleging z\jn. En nog steeds maken zuster Julia cn zuster Berarda zich in het ziekenhuis ver dienstelijk! „Ik kan toch nog niet stil gaan zitten", verklaarde zuster Ju lia Beiden stelden dus hun leven in dienst van de lijdende mens. In mei 1907 begon zuster Julia haar loop baan in ae Mariastichting te Haarlem, waar zij bleef tot 1912. In dat jaar vertrok zij naar Zierikzee, waar zy tot 1920 in de wijkverpleging werkte. In de jaren gedurende de eerste we reldoorlog maakte zuster Julia zich met name ook verdienstelijk voor de Belgische vluchtelingen. Voor dit werk kreeg zij een Belgische onder scheiding. van 1920 tot 1931 werkte, zij vervolgens in 't St.-Josephzieken- huis in Vlissingen, waar zij na nog enkele jaren terug te zijn geweest in de Mariastichting in Haarlem, in '34 terugkeerde. In het Vlissingse zieken huis was zuster Julia, intussen hoofd- Met een rede, getiteld „wijzigingen in het beeld van de diergeneeskundige praktyk" heeft maandag prof. dr. G. Wagenaar het ambt aanvaard van ge woon hoogleraar in de faculteit der diergeneeskunde aan de Rijksuniver siteit te Utrecht, om onderwijs te ge ven in de inwendige geneeskunde in de klinische diagnostiek der grote huisdieren en de gerechtelijke dierge neeskunde. Prof. dr. G. Wagenaar was tot voor kort directeur van de Provinciale Gezondheidsdienst voor Dieren. In de laatste vijfentwintig jaar is de preventieve diergeneeskunde een steeds groter deel gaan uitmaken van de werkzaamheden der praktiserende dierenartsen. Voor de grote huisdie ren is deze na de Tweeae Wereldoor log zeer sterk uitgebreid door het werk der provinciale gezondheids diensten voor dieren. Deze namen al lereerst de bestrijding der rundertu- berculose ter hand, van welke ziekte ons land dankzij de medewerking van allé betrokkenen op 1 mei 1956 vrij kdn worden Verklaard. Difbetekent dat de vroeger zo frequente- diverse t.b.c.-aandoeningen bij onze runderen door de dierenarts thans niet meer worden geconstateerd. Door de eveneens in ons land zeer goed georganiseerd mond- en klauw- zeerbestrijding zijn de met deze ziek te samengaande ziektebeelden al even zeer verdwenen. Thans hebben de gezondheidsdiensten een aanvang ge- Middelburgse jongeman dient bij V.S.-luchtmacht Piet Dingemanse, een achttienjari ge Middelburgse jongeman, vertrok begin van dit jaar naar Amerika. Sinds midden april is hij bezig aan de afwerking van zyn eerste militaire basis-opleiding in de „Gateway to the Air Force", gevestigd in Lack land Air Force Base in de stad San Antonio in de Amerikaanse staat Texas. Voordat hy naar het vlieg kamp vertrok, werkte Piet enige tijd op het bedrijf van zijn oom, die dicht bjj New York woont. verpleegster geworden, voornamelijk werkzaam als hoofd van de afdeling verpleging. In 1951 werd zij onder scheiden met de medaille in zilver, j behorende bij de Orde van Oranje Nassau. Ook zuster Berarda begon haar loop baan bij de Mariastichting in Haar lem. waar zy werkte van 1907 tot '15, waarna zrj in 1916 naar Vlissingen vertrok. Hier bleef zrj tot 1922 als wijkverpleegster. in welke functie zij vervolgens nog werkzaam was in Wervershoof (tot 1924) cn in Den Hoorn by Delft tot 1939, toen zij voor goed naar het St.-Josephziekenhuis in Vlissingen terugkeerde. Het zal moeilijk te schatten zijn hoeveel kilometers zuster Berarda in weer en wind, bij nacht en onty, heeft afgelegd. In de vooroorlogse iaren op een licht motorrijwiel, naderhand op de fiets. Maar evenmin als zuster Ju lia was zy bereid veel over zichzelf en over haar werk te vertellen. „Wij de den onze plicht", is de opvatting van deze bescheiden vrouwen, die niette min a.s. zaterdag, tijdens een receptie van vier tot zes uur in het verpleeg stershuis terecht gehuldigd zul len worden, Reeds op ll-jarige leeftijd bezocht Piet met zijn ouders zijn New Yorkse oom. En vanaf die tijd stond zijn plan vast: emigreren naar de Verenigde Staten. Hy' had ook bij de Nederland se luchtmacht kunnen dienen, maar daar wilde deze vooruitstrevende Middelburger niet op wachten. Dus stapte hij oegin 1957 aan boord van een K.L.M.-toestel, dat hem naar Amerika vloog. Wanneer hij bij de Amerikaanse luchtmacht de eerste opleiding achter de rug heeft, gaat hij een technische trainingscursus of een voortgezette basis-trainingscursus volgen, zodat hij opgeleid Kan worden voor een gespecialiseerde luchtmachtbaan. Als hij zijn diensttijd in de V.S. er dan heeft opzitten, is hij reeds aardig technisch geschoold om een baan in het burgerleven aan te pakken. „Als het maar met techniek te maken heeft", schreef hy naar zijn ouders. Prof. Wagrnaar cella abortus bij het rund. Slaagt deze maakt met de bestrijding van de bru- bestrijding dan zullen wederom enige thans veel voorkomende ziektebeel den uit de praktyk van de dierenarts Verdwijnen. Het gebruik van sulfa-preparaten en anti-biotica heeft belangrijke wijzi gingen gebracht in de therapie van verschillende dierziekten. Teneinde een goed gebruik te kunnen maken van deze nieuwe geneesmiddelen is het meer nog dan vroeger noodzake lijk dat een goede diagnostiek kan worden gesteld. In veel gevallen zal de praktiserende dierenarts hierbij steun nodig hebben van specialisten. De provinciale gezondheidsdiensten kunnen deze noodzakelijke hulpverle ning verlenen. Zij kunnen de dieren arts ter zijde staan voor het verrich ten van het vaak noodzakelijke bacte riologische onderzoek enz. De ontwikkeling van de gezond heidsdiensten is van grote betekenis voor de diergeneeskundige hulp bij onze grote huisdieren. Het is van be lang dat de dierenartsen, de veehou ders en de gezondheidsdiensten in de toekomst in nauwe samenwerking de dieren-ziektebestrijding blijven aan pakken. Echtpaar in Terneuzen vierde 70-jarige bruiloft Onder grote belangstelling werd maandag in 't hervormd rusthuis „Scheldeoord" te Terneuzen het 70- jarig huwelijksfeest van het echtpaar K. Hamelink en A. H. Hamelink Van Bezooijen gevierd. In de recreatiezaal van het gebouw werd een druk bezochte receptie ge houden. die onder meer werd bezocht door het college van B. en W., de ge meentesecretaris, de heer A. J. Dees en de directeur van de dienst voor sociale zorg. de heer J. Stenvert. Burgemeester, mr. P. H. W. F. Telle- gen wenste namens het gemeentebe stuur. dat een bloemstuk aanbood, 't echtpaar in een korte toespraak ge luk Namens het bestuur van het rusthuis bood de heer P. Kaan even eens bloemen aan. De lieer en me vrouw Hamelink mochten nog tal van geschenken en bloemstukken in ont vangst nemen. VANDAAG Middelburg Electro: „Een vrouw ach ter tralies", (18 jaar), 19 en 21.15 uur; zaal Montaaii: causerie ds. Ruys, 19.45 uur. Vlissingen Alhambra: „High society", (alle leeftijden), 19 en 21 uur; Luxor: „De hemelbestormer", (14 jaar), 20.00 uur; Scheldelcwarti'ir: toneel door Amateurgroep Vlissingen. 15.00 uur. Goes Grand: „De wet van de prairie", (14 jaar), 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 2