Frankrijk handhaaft boycot van het Suezkanaal mmoRd j ONDERZOEK NAAR TOEKOMST VAN AGRARISCHE JEUGD TEGEN DIETRICH EN LIPPERT 27 EN 24 MAANDEN GEËIST In Nederland ihans veeriig jaar Wesihillwerk in verenigingsverband ZATERDAG 11 MEI 1957 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT NA UITSPRAAK GEBRUIKERSVERENIGING: „Oranje" vaart niet om Kaap De Franse regering handhaaft voor het ogenblik haar instructies aan de Franse reders om het Snezkanaal te boycotten, zo heeft een woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken te Parijs vrijdag verklaard. De regering der Verenigde Staten heeft opnieuw instructies uit gevaardigd, dat Amerikaanse schepen, die gebruik maken van het Suezkanaal, onder protest de tolgelden aan Egypte moeten betalen. Hoewel van officiële zijde in Den Haag nog geen mededelingen kun nen worden gedaan over de vraag, of de Nederlandse regering haar advies aan de Nederlandse rederijen om geen gebruik te maken van het Suezkanaal zal intrekken wordt algemeen verwacht, dat dit spoe dig zal gebeuren. Gezien de ontwikkelingen van de laatste tyd en de uitspraak van de vereniging van gebruikers van het Suezkanaal van donderdag bestaat de mening, dat dit advies door de feiten is achter haald en handhaving daarvan voor de Nederlandse scheepvaart ern stige gevolgen zou hebben. Behalve deze formele belemmering staat echter de niet minder belang rijke kwestie van de betaling der tol gelden aan de Egyptische regering een hervatting van de route door het Suezkanaal door Nederlandse sche pen in de weg. Hoewel niet kan worden gesproken van een weigering van de Egyptische regering om de betaling der tolgelden voor het Suezkanaal via het Neder lands-Egyptische betalingsakkoord te doen plaatsvinden waarbij de in Nederlandse guldens gestorte bedra gen niet vrij naar Egypte kunnen worden overgemaakt dient te worden afgewacht, welke houding de Egyptische autoriteiten zullen aan nemen, wanneer Nederlandse schepen weer van het kanaal gebruik maken. De directie van de N.V. Stoom vaartmaatschappij „Nederland" deelt mede, gisteren besloten te hebben om haar schepen, onvoorziene omstan digheden voorbehouden, wederom via de Suezkanaalroute te dirigeren. Deze nieuwe routewijziging is ook van toepassing op het m.s. „Oranje", welk schip donderdag j.l. uit Am sterdam is vertrokken. Het vaarplan van het m.s. „Oranje" wordt thans: Southampton 10 mei, Port Said 16 Veteranen wensen vorming bewapende groepen (Van onze Haagse redacteur) Het veteranenlegioen Nederland, dat indertjjd is opgericht door de Ne derlandse militairen die na de Tweede Wereldoorlog in Indonesië dienst heb ben gedaan maakt zich ernstig onge rust over de weerbaarheid van ons land. Sinds enige tijd leeft daarom by het hoofdbestuur de gedachte om die weerbaarheid te verhogen door de vorming van bewapende groepen, be staande uit vrijwilligers aie ,de wape nen hebben leren hanteren en die door geregelde oefening hun vaardigheid daarin willen onderhouden. Er staat het veteranen-legioen daarbij iets voor ogen als de „Home Guards" in Engeland. Er is een studiecommissie gevormd die zich over deze plannen heeft be raden. Op zaterdag 25 mei a.s. zal in Hilversum een conferentie worden ge houden, waarop verschillende spre kers de kwestie zullen belichten. Daarna denkt men tot een definitief standpunt te komen. Prijzen haarden en kachels mogen worden verhoogd Als gevolg van een staging van de prijzen van grondstoffen heeft de mi nister van economische zaken zich kunnen verenigen niet een prijsver hoging van haarden en kachels voor vaste brandstoffen ten opzichte van de prjjs van 1 november 1956. Deze verhoging zal de publieksprijzen ge middeld met ongeveer pet. kun nen doen stijgen. Uitdrukkelijk is gesteld, dat het iedere fabrikant vrij moet staan de verhoging niet of slechts gedeeltelijk toe te passen en dat bij een daling van de grondstoffenprijzen deze prijs verhoging geheel of gedeeltelijk on gedaan moet worden gemaakt. De prijsstop haarden en kachels, die op 28 december 1956 werd afge kondigd, zal met ingang van 11 mei 1957 worden ingetrokken, op welke datum ook de bovengenoemde prijs verhoging zal kunnen ingaan. VAKMAN. In de gevangenis van Mexico-City wachtte een man op zijn berechting wegens vervalsing van papieren. Toen hij uit zijn cel zou worden over gebracht naar de rechtzaal bleek hij te zijn verdwenen. Bij nadere infor matie kwam vast te staan, dat hn al een week geleden de gevangenis had verlaten. Op vervalste papieren SUPER-BENZINE. Omdat ei' in En geland, waar de benzine gedistribu eerd is, nog steeds geen regeling is ingevoerd voor extra-bonnen is een slimmerik op het idee gekomen die bonnen toch in handen te krijgen. Hij schreef naar het ministerie van Be voorrading om extra-bonnen en kreeg prompt een afwijzende brief. Daarop schreef hy een tweede brief, waarin hij de heren bedankte voor hun toe zegging, maar hen er op attendeerde, dat zij vergeten hadden de bonneries bij hun antwoord in te sluiten. Per kerende post kreeg hij een beleefde excuusbrief met een vel benzine-bon- ncn mei, Suez 17 mei, Colombo 24 mei, Belawan 27 mei, Singapore 28 mei, Djakarta 30 mei. Met de posterijen werd een regeling getroffen om de „Kaapstadpost" voor passagiers en bemanning van de .„Oranje" naar Colombo te zenden. Vijf maanden geëist tegen aan opium verslaafde arts Vyf maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest en voorwaarde lijke ter beschikkingstelling van «1e regering met een proeftijd van drie jaar, medisch toezicht en eventuele opneming In een inrich ting voor het ondergaan van een ont wenningskuur, heeft de officier van justitie bij de rechtbank te W. H. C Utrecht, Overbeek, vrijdagmiddag geëist tegen de 45-jarige arts L. I>. uit Leersura, die terecht stond wegens overtreding van de opiumwet. Het betrof hier het in voorraad hou den van opiumhoudende geneesmid delen voor eigen gebruik, en het niet verstrekken van een opgave van de voorraden aan de farmaceutische in specteur van staatstoezicht op de volksgezondheid. De arts had van het begin van zijn praktijk in 1947 in moeilijke omstan digheden geleefd. De collegiale ver houdingen lagen uiterst moeilijk en onder deze psychische druk die hem zware hoofdpijn bezorgde, was hij er toe gekomen zichzelf verdovende mid delen toe te dienen. De hoeveelheden waren geleidelijk aan zo groot ge weest, aat hij er ernstig aan verslaafd was geraakt. Hij had getracht eraf te komen, maar toen dit hem niet geluk te, meende h\j de overheid te kunnen dwingen tot ingrijpen door opgave van zijn voorraden aan de inspectie niet in te zenden. ENQUETE ONDER 5000 GEZINNEN Op vele boerderijen geen opvolgingsmogelijkheden (Van een onzer verslaggevers) De afdeling streekonderzoek van het Landbouw Economisch Instituut is bezig met een uitgebreid nationaal onderzoek naar de toekomst van de kinderen van boeren en tuinders. Dit onderzoek, dat op 11 maart is begon nen en dat in totaal acht maanden zai duren, beoogt inzicht te verschaffen in de vraag, welke beroepen de agra rische jongeren willen kiezen en wel ke studie zij willen volgen na het ver laten van de lagere school. Achter grond van het ondezroek is, dat er op tal van boerenbedrijven, vooral op de kleinere, geen opvolgingsmogelijkhe den bestaan voor een of meer zoons. Men heeft daarom willen nagaan of er geen andere beroepsmogelijkheden zijn voor jongeren ,die uit een agrari sche omgeving stemmen. Het is natuurlijk ondoenlijk alle be- drijfshoofden in de landbouw i>a Ne derland stak voor stuk te gaan vra gen, welke toekomst zij zich voor hun kinderen denken. Daarom heeft men Uitvoerders eerste fase Deltaplan stichtten n.v. Ten overstaan van notaris M. W. Treurniet te Haarlem is vrijdag de notariële akte gepasseerd van ae op richting der naamloze vennootschap „Haringvliet". In deze nieuwe N.V. die een geplaatst aandelenkapitaal van vier miljoen gulden heeft, nemen vier grote aannemingsmaatschappij en deel t.w. de N.V. P. C. Zanen te Haarlem, de N.V. Oosterwijk te Rot terdam, de fa. R. Boltje en Zn. te Zwolle en de N.V. Reef te Oldenzaal. Deze bedrijven voeren gezamenlijk de eerste fase van het Deltaplan uit, n.l. de bouwput in de Haringvliet. Dit werk is indertijd aangenomen voor 18 miljoen gulden. De voorzitter van de raad van be stuur dezer N.V. is ir. J. F. R. van de Wall, voormalig hoofdingenieur-di recteur van de dienst der Zuiderzee werken. 55 proefgemeenten uitgezocht, waai in totaal 5000 gezinnen door een ploeg enquêteurs van het L.E.L worden be zocht. Men vindt die gezinnen door in de gemeenten, waar de enquête wordt gehouden de agrarische beroepsbevol king te verdelen in vier groepen: a boeren en tuinders met uitsluitend een landbouwberoepb. boeren en tuinders met een nevenberoep buiten de landbouw; c. boeren en tuinders met een niet-agrarisch hoofdberoep en d. rustende boeren en zgn. „schijn- bedrijven". Elk gezin krijgt een vragenlijst toegezonden .waarop allerlei vra gen voorkomen over het kindertal en over de beroepskeuze van de kinderen. Verder vraagt men naar het beroep van de vader en de schoonvader, naar het onderwijs van de ondervraagde, naar zijn mogelijke beroepen voor zijn ves tiging als zelfstandig bedrijfshoofd, naar de wijze, waarop hij het be drijf heeft verkregen etc. Aan de kinderen worden eveneens allerlei gegevens gevraagtl. Deze vragen geven een uiterst be langrijke hoeveelheid materiaal om trent de beroepsopvolging van de thans werkende boerengeneratie: men kan er uit afleiden, waar de tegen woordige boeren en tuinders vandaan komen. Hier en daar schijnt de indruk ge vestigd te zijn, dat het onderzoek te maken zou hebben met bepaalde plan nen tot sanering van het kleine be drijf. Dat is echter zeer beslist niet waar. Het onderzoek beoogt uitslui tend na te gaan, welke keuze de boe ren voor hun kinderen hebben ge maakt of willen maken en op welke wijze die keuze in vroegere jaren is gemaakt. De gegevens worden vertrouwelijk behandeld. Zij zullen aan niemand anders dan aan de afdeling streekon derzoek van het L.E.I. worden mee gedeeld. Aan de hand van het be schikbare materiaal zal men kunnen nagaan of en in hoeverre maatregelen ter bevordering van een betere be roepskeuze voor de agrarische jeugd noodzakelijk zijn. I Het Wereldgebeuren Bereisd L-» van d Duikboot redt bemanning van Amerikaans vliegtuig Het Amerikaanse departement van marine heeft vrijdag bekendgemaakt, dat een duikboot de tien inzittenden heeft gered van een patrouillevlieg tuig van de marineluchtvaartdienst, dat ruim 250 km ten zuid-westen van Honoloeloe op zee een noodlanding had gemaakt, nadat een der motoren In brand was geraakt. De tien man nen, die geen letsel hadden opgelopen werden opgepikt toen zij op een vlot ronddreven. DE ZAAK RÖHM TE MUNCHEN Geen aanwijzingen voor revolte van de S.A. Gevangenisstraffen van respectieve lijk 2 jaar en 3 maanden en 2 jaar heeft de openbare aanklager in het proces inzake de RÖhm-Putsch te Münehen geëist tegen Sepp Dietrich en Michael Lippert. De aanklager betoogde, dat er geen aanwijzingen zijn, dat de S. A. in de dagen van 1934 een revolte voorbe reidde, Ware dit anders geweest, dan ware wellicht een „standrechtelijk'' ingrijpen van Hitler's zjjde veront schuldigbaar geweest. Nu echter was de bloedige „zuivering" een moord, en waren Dietrich en Lippert daarbij handlangers. De revolutieplannen van de S. A. waren een propaganda-verzinsel van Hitier c.s., aldus de aanklager. Die trich heeft zich daaromtrent niets af gevraagd en klakkeloos aangenomen, dat Hitler geen misdadige bevelen zou geven. De aanklager achtte dan ook het mededaderschap van beide verdach ten bewezen (van Dietrich het feit, dat hij de leiding had bij de executie STEMMEN UIT DE KERKEN Belangrijke invloed op Nederlandse Zondagsscholen Het zal eind 1920 geweest zijn dat we door een ouderejaars student wer den meegenomen naar Maarssen. Daar was iets heel nieuws aan de gang op het gebied van de zondagsschool. We belandden in de toen nog nieuwe kinderkapel, hetgeen op zich zelf al een byzondere gewaarwording was. Zondagsscholen werden gehouden op plaatsen die niet veel gezelligheid bo den en die meestal niet al te ruim waren voor het doel. Gedurende zes jaar hadden wij zelf ons moeten behelpen met een ruime keuken van een Ach- terhoekse boerdery. We willen daar geen kwaad van zeggen. Alle hulde aan de mensen die iedere week weer opnieuw hun keuken afstonden. Het was er nog tamelyk gezellig ook niet dat groepje van 25 kinderen. De eerstp zondagsschool in ons land is ook begonnen op een plaats die er niet speciaal voor gebouwd was, n.l. in de huiskai>Tr van dr. A. Capadose. Bij het be gin van deze eeuw dacht men er nog niet aan voor de zondagsschool een apart gebouw te hebben. Voor zover kerkelijke lokaliteiten niet beschik baar waren en die waren er ook al niet in ruime mate moest men zich behelpen met kamers en bergplaatsen en soms met een sehoolgebouw. Maar dit laatste was dan iets extra's. En nu belandden we dan in de kapel in Maarssen! Wat een gebouw, .Alleen voor de zondagsschool! Onze. verwondering werd nog groter, toen we die zondagsschool in werking zagen. Gewend aan een geheel passieve klas, die alleen actief werd wanneer er gezongen moest worden, zagen we hier heel iets anders. De. kinderen, die in klehie groepjes verdeeld werden, ieder met een eigen leidster of leider, die zelf soms nog nauwclyks aan de zondagsschool ontgroeid was, gingen tekenen of in een klei ne zandbak werken, om uit te beelden hetgeen hun verteld was. Meestal kon men moeilik zien welk verband er was met het gehoorde verhaal uit de Bijbel, maar soms kwamen er toch wel verrassende dingen voor den dag. Op die tocht naar Maarssen hebben en die, geheel op eigen kosten, die we dan ook voor de eerste keer ken- kinderkapel had gebouwd, nis gemaakt met mej. Van Voorst Dit is dan ook onze eerste aanra- van Beest, die de ziel was van dit. king geweest met de Vereniging voor geheel nieuwe zondagsschoolbedrijf Godsdienstige Opvoeding. Maar dat wisten we toen nog niet. We wisten, j na dat eerste bezoek alleen nog maar dat we een VVesthill zondagsschool j hadden beleefd. Later pas noorden l we de naam van die vereniging. Trou wens, het is ook nu nog zo dat de of ficiële naam van de vereniging schuil faat achter Westhill. Die naam is 'n egrip geworden. Die Vereniging voor Godsdienstige Opvoeding nu. die het Westhill-werk in ons land samenbundelt bestaat de volgende week 40 jaar. In Rotter dam komen dan de Westhillers bijeen op 18 en 19 mei. Oofficieel worden ze ontvangen op het stadhuis en officieel wordt een receptie gehouden in het Groothandelsgebouw. De Engelsman Robert Raikes wordt algemeen gezien als de stichter van de zondagsscholen. De jeugd had op zondag vrijaf en slingerde toen ook al veel op straat. Hy heeft in die tyd het was in 1780 het initiatief ge nomen om de jeugd, dio niet al te veel onderwys had genoten, op zon dag iets te leren. De Bijbel gebruikte hij als leerboek. Vandaar de naam zondagsschool. Toen liet onderwijs verbeterde, is de zondagsschool blij ven bestaan en ze is geworden tot wat wij kennen in deze tijd. Een Canadees, George Hamilton Archibald heeft, zo omstreeks 1900 doorbroken wat al een eeuw lang zondagsschool-traditie was gewor den. Hij was niet tevreden met de wijze waarop zondagsscholen werden gehouden. Hij meende dat het kind tekort kwam. Deze Canadees heeft een ware kruistocht door Europa ge maakt en vond vooral in Engeland gehoor. Met behulp van de grote (Vervolg op pag. 13) Hoofdredacteuren uit vele landen in Amsterdam „Rouwrand" voor een Indonesisch journalist Meer hoofdredacteuren uit alle de len van de wereld dan ooit ergens bij een zijn geweest, zullen volgende week in Amsterdam de zesde alge mene jaarvergadering bijwonen van het Internationale Persinstituut, die dinsdagochtend om tien nar in Carl ton door de voorzitter Oscar Pollak, hoofdredacteur van de Arbeiter Zei- tung te Wenen, zal worden geopend en diezelfde dag tijdens de lunch om kwart over een door prins Bernhard zal worden toegesproken. Op de jaarvergadering, die drie da gen zal duren, worden circa tweehon derd hoofdredacteuren uit Europese landen, maar ook uit India. Israël. Japan, Pakistan, de Philippynen, Tur- kye en de Verenigde Staten verwacht. Tot dusverre telt het I.P.I. 850 leden van 500 bladen en persagentschappen uit 37 landen. In het meinummer van het „I.P.I. Report", maandblad van het instituut, dat dankzij de verzen dingen aan alle aangesloten hoofdre dacteuren een grote invloed op de pu blieke opinie in de gehele vry'e wereld kan uitoefenen, staat ditmaal om lijst door een zwarte rouwrandhet volgende korte bericht: „Geen beschuldiging is tot dusver uitgebracht tegen Mochtar Loebis, hoofdredacteur van Indonesia Rava en voorzitter van het nationale I.PÏ - comité in Indonesië, die op 7 decem ber j.l. door militaire politie gearre steerd en gevangen gezet werd5'. i Richard! Democri Luitenant-kolonel A. Kornet s had niet over belangstelling tc klagen, toen hij zich op de tentoonstelling Paraat" te Middelburg tn de schietstoel zette (Foto P.Z.C.) >veree»i- Bagdad- verbete- Burgemeester Van Hall maakt het goed De toestand van Amsterdams bur gemeester Van Hall kan, naar het oordeel van de behandelende medicus onder de gegeven omstandigheden zeer goed worden genoemd. van zes prominente S.A.-lieden, van Lippert dat hij het genadeschot op Röhm heeft afgevuurd, nadat Eicke, de commandant yan het concentratie kamp in Dachau Röhm met twee schoten getroffen had) en eiste twee jaar en drie maanden tegen Dietrich, twee jaar tegen Lippert. Lippert is destijds in Nederland tot tien jaar veroordeeld in ver band met de executie van 16 Ne derlanders. Dietrich heeft negen jaar gevangenisstraf ondergaan als verantwoordelijke voor het bloedbad van Malmedy. Pleidooien volgen maandag. Nieuwe getuige De openbare aanklager dr. Weisz zeï. dat hij bij Dietrich geen enkel te ken van leedwezen had ontdekt, hoe wel deze zes mensen, onder wie een oude vriend, had gedood. Dietrich sprong op en begon te protesteren, maar zijn verdediger bracht hem er toe, weer plaats te nemen. De aanklager verklaarde voorts, dat Dietrich volledig had bekend, maar dat Lippert zijn onschuld had betuigd tegen sterke bewijzen in. Onmiddellijk na het requisitoir sprong de verdediger, dr. Seidl, op. Hij deelde mee, dat hrj een telegram had ontvan gen van een zekere Adolf Skomrock uit Gladbeck (Noord-Duitsland), waarin deze meedeelde, dat hij bij het doodschieten van Röhm tegenwoordig was geweest en dat Dietrich en Lip pert het niet hadden gedaan. De pre sident verklaarde, dat nooit was ge zegd dat Dietrich Röhm had doodge schoten, maar het hof besloot toch maandag Skomrock te horen president Eisenhower het Midden- Oosten heeft bezocht. Niet minder dan drie maanden heeft die onderne- j ming geduurd; mer. kan du» niet van I een „snoepreisje" spieken .al i» er wel vaak m uitvoerig gedineerd. Zo'n maaltijd diende dan r.rn enige luister bij te zetten aan diepgaande en ver moeiende besprekingen met regeer- ders .niet alleen in het eigenlijke ge- bied dat als het Midden-Oosten wordt i aangeduid, maar tot in Marokko toe I Het onderwerp van al dat over'eg tussen Rabat (Marokko) en Karatsji I (Pakistan) was de Eisenhowerleer I voor het Midden-Oosten. Het was R- chards taak om in d diverse hoofd- I steden die op zijn route lagen, uit te leggen wat de bedoel.r.g is van d* Amerikaanse dollars die gereserveerd zijn voor economische steun aan de betrokken naties en van de beloften tot militaire hulpverlening ingeval van een communistische aanval. Bi) die toelichting bleef het niet: er kwa men kaarten, plattegronden en werk tekeningen op tafel omdat men, waf de economische hulpverlening betreft, zoveel mogelijk spijkers met koppen wilde slaan. Richards verslag had dus niet ten doe', de televisiekijkers te ver gasten op een amusant of alleen maar onderhoudend reisverhaal. Za kelijk vertelde de „"eizendc ambas sadeur" aan de kijkers, wat er naar alle waarschijnlijkheid gebeuren zal met het deel van hun belastinggelden, dat met de Eisenhowerleer is ge moeid. En hij maakte duidelijk, dat er tastbare resultaten zijn. „Verscheide ne principiële overeenkomst<m over militaire en economische hulp van de Verenigde Staten zijn gesloten". Ais voorbeeld noemde hij een ovei komst met de landen van het Bag pact om er het wegennet te verl ren. Bovendien verklaarde hij. te hebben uitgesproken voor hulp aan bepaalde andere landen bij de ver betering van hun radio-omroepen Deze moeten in staat zijn, de buiten landse propaganda tegen te werken .De volkeren en regeringen van het Midden-Oosten hebben vertrouwen in de bedoelingen van de Verenigde Sta ten, zij zijn vastbesloten om zich te gen het internationale communisme t» beschermen; de leer van Eisenhower is over het algemeen gunstig ontvan- gen". Rozegeur en maneschijn was het echter niet overa'. Er waren drie landen, waar Richards de even tuele rozegeur zelfs niet kon waarne men omdat hij ze niet bezocht. Dat waren Syrië, Egypte en Jordanië. „In één geval" (kennelijk Syrië) „was geen duidelijke uitnodiging ontvan gen, in een ander (Egypte) bleek dui delijk uit de houding van de regering, dat men niet vrij en oprecht wenste te discussiëren en in het de:de geva (klaarblijkelijk bedoelde hij Jordanië) is het als gevolg van recente ontwik kelingen beter .Amerikaan»? hulpver lening door andere kanalen dan de Eiser.howerdoctrine te doen vloeien". Richards vertelde er niet bij, dat Amerika juist in het Jordaanse geval had aangetoond dat het ernst is met de Eisenhowerleer. Zonder dat Ri chards er op visite was geweest, maar toch tot welgevallen van koning Hoes sein. is de Amerikaanse zesde vloot toen immers bij wijze van machtver- toon naar het oostelijk deel van de Middellandse Zee opgestoomd. Langs diplomatieke kanalen werd dollar- stéun toegezegd aan het huidige be wind ,dat aan communistische onder mijning doortastende weerstand gebo den had. Wat de Egyptische president Nasser betreft: die iaat men klaarblij kelijk in het isolement dat hij zelf zoekt en dat samengaat met sociale wantoestanden in het binnenland, met alle govaren voor zijn regime. Gezien de gebeurtenissen var. de laat ste weken zullen er weinig Amerika nen zijn geweest, die na de televisie ontvangst van Richards verslag van overbodige activiteit spraken. Ri chards reis was een belangrijke on derneming, welke invloed nog jaren lang, in" positieve zin, werkzaam kan zijn. Westduitse Bondsdag wenst opschorting A-bomproeven De Westduitse bondsdag heeft vry- dag een debat over de gevaren van een atoomoorlog en hpt opslaan san kernwapens in de Bondsrepubliek be sloten met de aanvaarding \an een motie van de regeringspartijen, waar in de grote mogendheden verzocht wordt, „als zichtbaar teken van hun verlangen naar een algemene ontwa pening onder Internationaal toezicht de proeven met kernwapens voor een bepaalde tyd op te schorten". De motie was door de partijen van Adenauers regeringscoalitie inge diend aan het slot van een debat van 13 uur. dat slechts voor de lunch on derbroken werd. Voor de stemming beloofde de mi nister van defensie, Strauss, dat W - Duitsland zich bij elke ontwapenings- overeenkomst tussen de grote mo gendheden zal aansluiten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 5