PREDIKBEURTEN Ruime winst in 1956 voor de veiling „Zeeuwsch-Vlaanderen" WALCHEREN INSTEMMING MET SCHRIJVEN VAN Z.-VLAAMSE ARCHITECTEN ZATERDAG 11 MKi 1957 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 1 ONDANKS ERNSTIGE CONCURRENTIE Nog dit najaar nieuw koelhuis In zijn openingswoord van de vrijdag in „Du Commerce" in Terneuzen gehouden druk bezochte algemene ledenvergadering van de Coöperatieve Vruchtenveiling „Zeeuwsch-Vlaanderen", wees de voorzitter, de heer A. P. E. Rammeloo, er op, dat ondanks de hoge kosten en afschrijvingen in 1956 een ruime winst is overgebleven. Deze had echter aanmerkelijk hoger kun nen zijn, indien men niet te kampen had gehad met concurrentie van de veiling der Zuidhollandse eilanden en met ziekte van het personeel. Hij bracht verder dank aan commissarissen, mede-bestuursleden, het personeel en in het bijzonder aan de secretaris, ir. J. P. M. van der Wolf, voor de bij voortduring ondervonden medewerking. Uit de jaarverslagen van het be stuur en de raad van commissarissen bleek onder meer dat de omzet het afgelopen jaar het miljoen heeft over schreden, hetgeen een record be tekent. Dit brengt echter de aankoop van fust en uitbreiding van de vei ling met zich mee. De wintergroenten waren zeer duur. De aardbeien wer den voor het eerst op een andere wijze verkocht, hetgeen een verbete ring bleek te zijn. De aanvoer van het harde fruit behaalde een record; de prijzen waren gunstig De samen werking met de veiling Krabbendijke en omstreken was goed en men hoopt hiermee op dezelfde wijze voort te gaan. De totale omzet bedroeg 1.047.843 v.j. 802.346). Het leden tal van de veiling was op 31 decem ber jJ. 118 (v.j. 115). Verder wordt er in het jaarverslag van het bestuur op gewezen, dat de aardbeienafzet door de activiteiten van de veiling Zuidhollandse eilanden veel zorg baarde. Op voorstel van het bestuur besloot de vergadering zonder hoofdelijke stemming de contributie van 1957 te bepalen op 15 en hei entreegeld op 1. De veiling-provisie werd vast gesteld op vijf procent voor de leden en op 8 procent voor met-leden. De thans geldende regelingen voor fust- huur, vrachten en los- en laadkosten worden in beginsel gehandhaafd. Het bestuur werd gemachtigd de samenwerking met de veiling te Krabbendijke voort te zetten en tot de aankoop van fust en andere hulp middelen. Het netto batig saldo ten bedrage van 8.806,81 werd aan de reserve toegevoegd. Bouw koelhuis Ir. Van der Wolf gaf een uiteen zetting over de inrichting en de fi- nanciering van het te bouwen koel huis, dat een oppervlakte krijgt van N.V.V.-districtsbestuurder sprak voo" V.B.B. In ons nummer van donderdag jl. publiceerden wij een verslag van de jaarvergadering- van de Vlissingse Bestuurdersbond. De mededelingen, welke de distrietsbestuurder van het N.V.V. voor Zeeland, de heer C. Hoek uit Goes, in deze vergadering deed, blijken echter niet helemaal juist in dit verslag te zijn weergegeven. Zo zal het provinciaal zomerfeest te Goes niet op zaterdag 6 juni, doch op 6 juli worden gehouden. Het is ook niet juist, dat dit zomerfeest een de monstratief karakter krijgt, doch zo als de heer Hoek uiteenzette, wordt het een familiefeest. Wanneer er bij voorbeeld drieduizend Zeeuwse leden naar Goes zouden komen en men zou gezamenlijk, naar het sportterrein wandelen, dan kunnen de weifelaars zien waar him plaats is en kunnen con servatief Zeeland en Goes zien, wat het N.V.V. met zijn 16.000 leden in de ze provincie vermag, zo merkte de heer Hoek op. Naar aanleiding van een opmerking uit de vergadering over de welvaarts verdeling, wees de districtsbestuurder er verder op, dat het N.V.V. in de na oorlogse periode t.a.v. de soc. econ. politiek meer dan ooit op het stand punt staat, dat het gemeenschaosbe- lang boven het persoonlijke en groeps belang dient te gaan. Overigens kan men als vakbeweging nog niet zeg gen, dat de welvaart voor de volle honderd procent goed verdeeld wordt. Ten aanzien van het gevaar dat de arbeidende jeugd het belan" van de vakbeweging niet ziet, heeft de heer Hoek niet verklaard, dat hij hiervoor geen oplossing wist. Integendeel, het N.V.V. heeft hiervoor de lijnen reeds uitgestippeld, zo zette hij aan de ver gadering uiteen. Hij wees in dit ver band op het werk van „Jonge Strijd" en op het bedrijfsjeugdwerk, waar voor het N.V.V. een aparte bezoldigd bestuurder heeft aangesteld. Wel is het zo. dat dit vraagstuk niet in één dag kan worden opgelost. Bijeenkomst ten bate van vluchtelingenkinderen In het gebouw van het Zeeuwse Ge nootschap der Wetenschappen te Mid delburg wordt donderdag 16 mei a.s. des avonds om acht uur een bijeen komst gehouden door de Oecumeni sche stichting voor hulp aan kerken en vluchtelingen en de r.-k. commis sie voor vluchtelingenhulp en ont heemden. waarvan de opbrengst ten goede komt aan vluchtelingenkinde ren. In het bijzonder om de kinderen in de mogelijkheid te stellen een posi tie in de maatschappij te verwerven door een goede vakopleiding Het ini tiatief voor deze bijeenkomst is uit gegaan van mevrouw S. C. de Casem- broot baronesse van der Feltz, de echtgenote van de commissaris der koningin in Zeeland. Het glazeniersechtpaar, de heer en mevrouw Schilt-Geesink uit Laren heeft zich bereid verklaard om geheel belangeloos zijn medewerking te ver lenen voor dit sympathieke doel. Het echtpaar zal een lezing met lichtbeel den houden over „Tien eeuwen glaze nierskunst". Via de Franse-kathedra len zullen de bezoekers kennis kunnen maken met de Middeleeuwse glaze- niersknnst en de glasschilderkunst van de Renaissance Voorts zullen de heer en mevrouw Schilt aandacht wij den aan de door hen in Zeeland ver vaardigde ramen, 350 m2, en een capaciteit van ruim 300 ton. Het koelhuis wordt onder verdeeld in twee cellen van elk 100 ton, een cel van 50 ton en twee klei ne cellen jvan 25 ton. De drie laatst genoemde cellen krijgen een volle dige vrieskoeling; ze worden even eens geschikt gemaakt voor lucht- koeling. Tengevolge van de bodemgesteld heid kan voorlopig slechts worden overgegaan tot een gedeeltelijke per- ronbouw bij de veiling. Verder zal een laadapparaat worden aangeschaft. Zowel de secretaris als de voorzitter deden een ernstig beroep op de leden deel te nemen aan de obligatielening ten behoeve van de bouw van het koelhuis, dat men bij de aanvoer van het najaarsfruit gereed hoopt te heb ben. De periodiek aftredende bestuurs leden, de heren ir. J. P. M. van der Wolf, L de Zwarte, J. B. Aers en A. Joos, werden bij acclamatie herkozen. Tot lid van de raad van commissaris sen werd na loting de heer B. A. Eg- germont te Lamswaarde benoemd en tot adviserend lid van hei bestuur de heer J. Pladdet te Terneuzen. De rijkstuinbouwconsulent ir. J. J. van Hennik hield vervolgens een cau serie over „De teelt van klem fruit". Hij vestigde er de aandacht op, dat deze teelt voor Zeeuwsch-Vlaanderen vooral gunstig is in verband met het klimaat en het arbeidsvraagstuk. Ir. Van Hennik noemde verschillende factoren, die op de teelt van klein fruit van invloed zijn. Hij wees er op, dat. men belang heeft bij gespecialiseerde teelten en dat het klein fruit voor goede afzet een omvangrijke produktie vraagt. Daarom is uitbreiding van deze teel ten, die een redelijke bron van in komsten kunnen betekenen, zeker overweging waard. Tenslotte werd nog een nieuw verkoopreglement vastgesteld. MIDDELBURG Aantrekkelijke bazaar van Paul Krogergroep In de bovenzaal van de sociëteit „De Vergenoeging te Middelburg is vrij dagavond een aantrekkelijke bazaar van de Paul Krugergroep, de zeever- kennersgroep van de afdeling Middel burg der N.P.V., geopend. De geno digden werden verwelkomd door schipper H. Papegaay, die zich spe ciaal richtte tot oubaas J. J. Mey boom, de distriets-commissaris voor Zeeland, en diens echtgenote, alsme de vertegenwoordigers van de ver schillende groepen. Vervolgens dankte de schipper al len, die belangeloos hun medewerking verleend hadden aan de totstandko ming van deze bazaar, in het bijzon der een klas van de technische school. Tenslotte deelde schipper Papegaay mee, dat de opbrengst van deze ba zaar besteed zal worden voor het on derhoud en de aanschaffing van bo- tenmateriaal. Oubaas Meyboom wees hierna op de bijzondere betekenis van het N P. V.-jubileumjaar 1957, waarin de 100e geboortedag gevierd wordt van Lord Baden Powell, dë oprichter van de padvinderij, waarmee deze precies 50 jaar geleden begon. „Baden Powell heeft gezien", aldus de districtscom missaris, „dat van natuurtraining pe dagogische kennis uitgaat". Tenslotte wenste de heer Meyboom de organi satoren veel succes. Mevrouw Mey boom verrichtte daarna de officiële opening door het lossen van het eer ste schot in de schiettent. Op deze bazaar komt men een aan tal originele en aantrekkelijke stands tegen, zo mogelijk in padvinderstrant in elkaar gezet. Men Kan er ballen gooien, hengelen, zich onderwerpen aan een waarzegster, met een lucifer dertien kaarsen aansteken, draaien aan het rad van avontuur en nog vele andere zaken die gewoonlijk op een bazaar te doen zijn. De bazaar van de Paul Krugergroep is eveneens vandaag (zaterdag) ge opend en wel van half twee des mid dag tot elf uur 's avonds. VLISSINGEN Chr. Kleuteronderwijs krijgt nieuwe school Ook urgentieverklaringen in volgende jaren De heer J. P. Ventevogel kon tijdens dc algemene jaarvergadering van de Vereniging voor Christelijk Kleuter onderwijs, die vrijdagavond in het Hervormd Verenigingsgebouw te Vlissingen werd gehouden, een ver heugende mededeling doen. Deze ver eniging heeft namelijk een urgentie- verklaring gekregen voor de bouw van een nieuwe kleuterschool. Er zal nu een drie-klassige school voor 65 tot 80 leerlingen gebouwd worden aan de Berlagestraat. De heer Vente vogel achtte de kans zeer groot, dat in 1958 weer een urgentieverklaring afkomt, die dan benut wordt voor de bouw van een kleuterschool aan de ltidderspoorlaan. Ernstig zal er naar gestreefd worden om ook in 1959 een urgentieverklaring te verkrijgen, want ook aan de Meïndcrt Hobbema- laan heeft de gemeente al grond toe gewezen voor de bouw van een school. De vergadering werd geopend door de voorzitter, ds. F. S. Kloosterman met gebed en schriftlezing. Daarna werd het jaarverslag van de secre taris, de heer C. J. P. van Keulen ge lezen. Hieruit bleek, da» de scholen aan de Rochussenstraat en aan de Glacisstraat weer ongeschikt zijn ver klaard. Aan de laatste school zullen enige voorzieningen worden getrof fen. Verder heeft het bestuur bericht gekregen, dat bij de Ireneschool een speelplaats zal worden aangelegd. De Prinses Beatrixschool had op 31 de cember 1956 zestig leerlingen. De Prinses Ireneschool had 95 kinderen, de Prinsese Marijkeschool had 160 leerlingen, de school aan de Rochus senstraat 57 leerlingen en de nieuwe school aan de Bonedijkestraat telde 40 kinderen. De heer Ventevogel vestigde er nog de aandacht op, dat in verband met de bestedingsbeperkingen het werk aan de speelplaats voor de school aan de Wilhelmmastraat gestaakt is. Hij betreurde dat ten zeerste, vooral nu het werk gedeeltelijk verricht is en er een chaotische toestand heerst. Bij de bestuursverkiezingen werden mevrouw H. Vader-Lagaay en de heren ds. F. S. Kloosterman en J. Job- se herkozen. In de vacature van me vrouw A. H. de Groot-De Lange ,die uit Vlissingen vertrekt, werd me vrouw B. Luitwieler-Van de Moer gekozen. De heer Ventevogel ds. Kloosterman was inmiddels wegens andere bezigheden vertrokken richtte een hartelijk woord van af scheid tot mevrouw De Groot. DOMBURG Feestavond voor Hongaren In het badpaviljoen In Domburg heeft de familie Wöhler vrijdagavond een feestavond aangeboden aan onge veer 150 Hongaren uit het kamp Aag- tekerke en hun introducé's ter gele genheid van hun vertrek a.s. dinsdag. Na een komisch fimpje van Stan Lau rel en Oliver Hardy bracht een keur van medewerkers er dra de stemming in, met name het 12 man sterke show orkest van de cabaretvereniging ,,'t Overschotje" uit Middelburg o.l.v. de heer K. Kempen, de goochelaar My stic Marco en de sneltekenaar P. A. de Leeuw. De burgemeester van Dom burg, mr. W. J. E. Crommelin, gaf blijk van zijn belangstelling. EXAMENS Voor het op 8 mei te Amsterdam gehouden examen Bouwkundig Op- zienter B.N.A., slaagde de heer A. D. van der Molen te Middelburg. Voor het examen dameskapper-be diende slaagde te Breda mej Jeanette Lenaerts te Vlissingen. Burgerlijke stand VLISSINGEN. Bevallen: S. M. van As—Bores, d.: E 8aljeu—Huijbregtse. d.: A Jacobse—Co- sijn, z.; J. Prinse—Theune. d.: J. T. Pie- terse—van Maaren. z.; F. J Snodllk—v d. Pijl. d.; M. M. HoeeheldeThuillier d.: S. Koppejan—Pleij le. z.: H. M. W Duval Slothouwer—v. Leeuwen, d.; A Tahitu—PattdpeiJchij, z.: J. B. G. van' Da len—Hagenaar, z.; .T. Muller—Joosse. z.> r. Schuit—van Hogelenoerg. d.: C. M. A Reijs—Mol. d.: F. J. van Belzen—Poort vliet, z.; A. Terostra—v. d. Woude. d T. v. d. Berg—BrokkeikamD. d. W. Van- trlcht—Schuit, d.; T. E. M. Gierum—Ce- meska. z.: P. de Vries—Ova, z Ondertrouwd: P. R. Schot 25 en J. F v -,d. Sande, 21 j.; A. Meerman. 21 j, er. J. S. Willems. 23 J. Overleden: J. Reijnders, 66 j.: c. verschuren. 56 j„ e.v. A. Bosselaar. ZOUTELANDE. Bevallen: H. de Jong—Van der Poel, d. Ondertrouwd: C. Louws, 23 j en P. Dingemanse, 21 j. Getrouwd: J. Geschiere. 25 J. en M. M. Koppejan, 24 j. Overleden: J. Koppejan, 84 J., weduw naar van M. van der Meule. SINT-LAURENS. Bevallen: C. Sierink—van Vliet, d.; M. Boerwinkel—Onnen, d.: M. Joosse— Suurmond, d. Overleden: L. M. Tulten. 60 j„ gehuwd met M. Finson. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND. Bevallen: N. P. Markusse—Wisse, d. Overleden: P. Melïefste, 75 J., echtge noot van C. D. de Moor. GRIJPSKERKE. Bevallen: S. Bastiaanse—Meijer, d. Getrouwd: J. Vader, 27 j. en E. Geschle- i. 21 J. Overleden: w. Marijs. 71 j,. echtgeno te J. Geertse. MELISKERKE. Bevallen: M. Bïerens—Koene, z.; A. Matthijsse—Geertse, d.; A. Poppe—Bak ker. d.; N. Adelaar—Verhage, d. Ondertrouwd: H. Spruijt. 26 j. en C. Louws, 23 j. Getrouwd: F. Houterman, 22 J. en N. Meijer, 24 j.; J. Framcke, 25 J. en J. Geschiere, 24 j. BIGGEKERKE. Bevallen: M. cal je—De Witte, d. Ondertrouwd: w. J. S3nderse. 25 j. en Lampert, 23 j. RITTHEM. Bevallen: L. de Bart—Schoonderwai d Getrouwd: F. A. Nieuwersteeg 23 i en J. Baas, 21 J. Ondertrouwd: C. Wondergem 35 J. en E. Onderdijk, 31 J.; W. Vaarzon Morel. 25 j. en M. C. Heslenfeld, 23 J. Getrouwd: H. Meijers, 26 J, <n U, L Sturm, 21 J. Marktberichten VEILING MIDDELBURG 10 mei. Vroege aardappelen grote 72—01. drielingen 65—91, kriel 60—77. Aardbeien 58—144 per doos. Jonathan hl 65-70. 52-55. 60-70, 50-«. h II 32—37, k 23—40. t 23. Winston h 1 55-60. 42. b II 27—28. k 19. Gouoreinetten f 2619. Bra miey's Seedling 18—M Spinazie 26—44. Radijs 12—19. Bospeen 52-78. Boskroten 53-33. Sla A 7—14. B 5-10. Bloemkool A 66-1.18 B 43-88. C 21—59, D 22. Komkommers A 52—61, B 36—47. C 33. D 18. Prei 18—28. Rabarber 58—61, Andijvie 85-92. Postelein 59-81. VISMIJN VKERB 10 mei. Exportgarnalen. aanvoer 2474 prijs per kg 1.13—1.75; Schar 35, 27; Bot 2, 16. Middel tong 45. 2.26—2.76. Rog 80. 48.73. Griet 10. 7990. Paling t. 345. VEILING GOES 10 mei. Groenten. Kropsla A 12—13. AII 9—12, B I 7. afw. 7. Bloemkool A I 63—92, A II 59-89, BI 37—41. B II 22-58, afw. .19—50. Rabarber 42—51. Spinazie 32—43, Prei 11—16, Lamsoren 61—66, Pos telein 67—76. Radijs 8—J7, Uien 28, Sel derie per bos 6—11, Sjalotten per bos 57, Aardbeien per stuk 9—12, per doos 70—120. VEILING BERGEN OP ZOOM Groentenen fruitveiling. 10 mei. 10 mei. Witte kool 20. Bospeen 32—73. Prei 10—20, Radijs 10—18 Sla 5—16. Stoof- sla 18, Spinazie 20—35. Rabarber 18—42, Bloemkool 26—1.20, Komkommers 35—47. Aardbeien per ons 3960, per stuk 28. Aspergeveillng. Aanvoer 7000 kg. AA extra 3.25: AA I 3.00: A extra 3.05; A1 2.85: B extra 2.70; BI 1.80; C extra 1.35; Cl 1.05; Dl 0.90; E II 1.12; FI 2.06; stek 0.80; ondereind 0.12. VEILING TERNEUZEN 10 mei. Sla A 15.30—16.60. A II 1040— 11.50, BII 5.00—7.50. Bloemkool All 77- 85. B II 62—72, C afw. 37—51. Peen 49-65. Radijs IS—20. Sjalotten 13. Savooiekool 31. Prei 13—20. Rabarber 23. Spinazie H 39—43, afw 21—26. Asperges 1.92—2.64. Aardbeien per stuk 2—5 VEILING KAPELLE 10 mei. Aardbeien 1 exp 92—1.23; II 68—75, alles per doos van 2 ons. Kropsla 6; Bosselderie 810; Bloemkool 23—35; Rabarber 37—50; Radijs 11; Violen- planten 44. KOUDEKERKE Sluiting winkelweek Vandaag zaterdag wordt In de avonduren de sluiting van de winkel week te Koudekerke feestelijk ge vierd. Van half acht tot half negen zullen gymnasten, voorafgegaan door de drumband van „Achilles'' te Mid delburg, een rondwandeling maken door het dorp. Om ongeveer 9 uur zullen de prijzen worden bekendgemaakt, welke aan de winkelweek waren verbonden. Om 10 uur wordt een gezamenlijke taptoe gegeven door de drumband van „Achil les", de muziekvereniging „Excelsior" te Middelburg en de harmonie „Voor waarts" te Koudekerke. Scheepvaart/berichten Gepasseerd te Vlissingen naar Antwer pen: 9 mei na Astra: Isls van Goole/Gent; Guinèekust van Amsterdam: Morag van Helsingfors; 10 mei: Finlandla van Lon den; Hermes van Hamburg: ATT S van Amsterdam; Muphrid N van Portsmouth; Energie van Londen/Terneuzen: Import van Oporto: Neerlandia van Rochester: Diaco van Valentia. Gepasseerd te Vlissingen van Antwer pen: 9 mei na Atlas: Arces naar Sharp ness: Jagersfontein naar Rotterdam; Am- steldijk naar Rotterdam* Corsica naar zee; Prins Willem II' naar Bremen; Vo- lente naar Kopenhagen. Isis naar Rotter, dam; Banka naar Kins Lynn; Donau naar Londen; Maas naar Odense; Hulst naar Rotterdam. Tara naar Rotterdam: Da Capo naar Rotterdam: Leemans naar Wickiaw. RAADSVERGADERING GROEDE Dankzij grote belangstelling bouw van kleuterschool In dc donderdag gehouden open bare vergadering van de raad van de gemeente Groede is het schrijven van de Zeeuws-Vlaamse Architecten be handeld. dat bedoeling heeft te willen bevorderen dat de Centrale Dienst te West Zeeuwsch-Vlaande ren uitsluitend belast blijft met het bouw- en woningtoezicht en niet gaat optreden als architectenbureau. De raad was unaniem van mening, dat met dit schaven instemming diende te worden betuigd, daar het niet Juist is dat de Instantie die met de con trole op een werk belast is, ook het ontwerp daarvan gaat maken. Te vens bestaat het gevaar van eento nigheid in stijl, indien een architec tenbureau voor een bepaalde streek steeds hetzelfde ontwerp maakt. Indien de werkzaamheden van de Centrale Dienst zich uitbreiden tot die van de architect, zal de dienst bo vendien moeten worden uitgebreid met een tekenaar en een typiste, zo als blijkt uit een schrijven van de di recteur. De raad had er ook bezwaar tegen, mee te moeten betalen aan de daaruit voortvloeiende kosten. Mocht een dergelijke bepaling in de gemeen schappelijke regeling worden opge nomen, aldus de voorzitter, dan be staat altijd nog de mogelijkheid uit deze regeling te treden. Besloten werd aan Gedeputeerde Staten te be richten. dat Groede er prijs op stelt, dat tie Centrale Dienst zich onthoudt van architectenwerk. In verband met het feit dat de begroting voor de dienst 1957 een nadelig saldo vertoont, werd de rioolbelasting op aandringen van Gedeputeerde Staten verhoogd tot 15.per aansluiting. Een en ander is nodig om een verhoogde uitkering uit net Gemeentefonds te ontvangen. Gezien de hoge kosten werd beslo ten niet toe te treden tot de Stich ting Zeeuwse Muziekschool. Afwij zend werd beschikt op het verzoek om subsidie van het bestuur van het Juliana-ziekenhuls te Terneuzen, ge zien de financiële consequenties, wel werd een subsidie verleend aan de Vereniging „Het Groene Kruis" in Groede in de kosten van uitzending van drie kinderen naar een vakantie kolonie. Aan de plaatselijke afdeling van de Vereniging voor vreemdelin genverkeer werd een subsidie van maximaal 300.toegekend in ver band met een door deze vereniging te organiseren schilderijententoon stelling, met de stemmen van de he ren J. Vermeulen en J. J. Vinjé te gen. De heer Marijs werd toegelaten als lid van de raad in de vacature ontstaan door het ontslag van de heer C. W. Cijsouw. Aan de heer Cijsouw werd tevens ontslag verleend als ambtenaar van de burgerlijke stand. In verband met het feit, dat er zich voldoende ouders hebben aangemeld, die bereid zijn hun kinderen naar een eventueel te openen kleuterschool te zenden, werd besloten tot de bouw van een dergelijke school. De gemeenterekening over het dienstjaar 1953 werd voorlopig vast gesteld, met een totale inkomst op de gewone dienst van 350.805,24 en totale uitgave van 344.824.09. De vergoeding ingevolge de „Lager-on- derwtfswet 1920" over 1956 aan de rooms-katholieke school werd vast gesteld op 1936.40 en aan de scho len met ae Bijbel op 1991.33. Het aantal op de openbare lagere school gegeven uren vakonderwijs werd voor 1957 vastgesteld op 2 1/3. Besloten werd toe te treden tot het Technisch Adviesbureau van de Ver eniging van Nederlandse Gemeen ten. teneinde controle uit te laten oe fenen op de rioolwaterzuiveringsin stallatie. Tot gemeentelijk arts en lijkschouwer werd benoemd de heer J. W. Jansen, arts te Groede. De jaarwedde van de secretaris-ontvan ger van het Burgerlijk Armbestuur werd verhoogd, evenals het presen tiegeld van de leden van dit bestuur. Besloten werd tot de bouw van een kleedlokaal op 't gemeentelijk sport veld. De raaa voteerde hiertoe een krediet van 10.000. Universitair examen Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het doet. ex sociologie mej. A. F. Vleugels Schutter te Zie- rikzee. Walcheren ZATERDAG 11 MEI. Kerkgenootschap der Zevendedags adventisten. Middelburg 10 Bijbelstu die, 11 ds. Smit; Vlissingen 9.15 ds. Smit, 10.15 Bijbelstudie. Interkerkelijk Avondgebed. Middel burg Koorkerk 88.30; Vlissingen Engelse kerk 7.308. ZONDAG 12 MEI Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 en 2.30 ds. Theunissen; Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Verwey; BIggekerke 9.30 ds. de Groot, 2 ds. Kloosterman; Domburg 10 en 7 dienst; Gapinge 2 ds. v. d. Wind; Grijpskerke 10 ds. Wisse, 2.30 ds. Kwast; Kleverskerke 2 ds. Otte; Koudekerke 10 ds. Durk- stra, 2.30 ds. Hoffman (H.D.), Vliss. str. 7 ds. Hoffman; 't Zandt 10 ds. Hoffman, 10.15 jeugdkerk, 7 ds. Durkstra; Meliskerke 2.30 ds. Kwast; Middelburg Oostkerk 10 ds. v. Woer den; Engelse kerk 10 ds. Aalders; Nieuwe kerk 10 ds. Don. 7 ds. Sneller; Koorkerk 10 ds. v. Houte (Hl).); Nieuw, en St. Joosland 10 en 2.30 ds. v. Haarlem; Oost- en West-Souburg 9.30 en 11 ds. Monteban, 7 ds. v. a. Schoot; (Concordia) 9.30 jeugdkerk; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Richard; Ritthem 10 en 2.30 ds. v. 't Hof; Se- rooskerke 10 ds. v. d. Wind. 2.30 ds. de Boer; St. Laurens 10 ds Kalkman. 7 ds. Otte (jeugdd.)Veere 10 ds. Otte; Vlissingen St. Jacobskerk 10 ds. Kloosterman. 5 ds. Kwast; Engel se kerk 9.30 kerk voor jongeren; Ha vendorp 10 ds. Kwast; Johanneskerk 9.30 ds. v. d. Schoot, 7 ds. Klooster man; Vrouwenpolder 10 ds. de Boer; Westkapelle 9,30 en 2 ds. Oosthoek, 7 ds. Kalkman (jeugdd.); Zoutelande 9.30 en 2.30 ds. Wagener. Eglise Wallonne. Middelburg geen dienst. Evang. op G.G. Vlissingen (Willem ni kazerne) 10 en 5 ds. Ruys. G.G.N. Middelburg (veilinggeb.) 9.30 2 en 6.30 leesdienst. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds Lindeboom; Domburg 10.30 ds. de Boer, 2.30 ds. v. d. Wal; Gapinge 9 en 2 ds. de Boer; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. de Kluis; Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout; Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. Zelle; Middelburg Hofpleinkerk 9.30 ds. v Til. 2.30 en 5 ds. Meister; Noorderkerk 9.30 ds. Meister, 5 ds. v. Til; Luth, kerk 7.15 geen dienst; Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Brederveld; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. de Groot; Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. Wouwe; St. Laurens 10 en 2.30 ds. Boon; Veere 10 en 2.30 ds. Streefkerk; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Homburg; Vrouwenpolder 10 en 2.30 ds. Kraan; Westkapelle 9.30 ds. v. d. Wal, 2.30 leesd. Geref, Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2.30 en 7 lees dienst; Middelburg 9.30. 2 en 6.30 ds. Rijksen, 13 mei 7.30 ds. Hegema; Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Vlissin gen 9.30. 2.30 en 6 30 leesd Westka pelle 9.30, 2 en 6 leesd.; Zoutelande 10. 2.30 en 7 leesd. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 9.30 leesd., 2.30 prof. Kremer; Vlissingen 9.30 en 5 prof. Kremer (H.A. en dank- 'er. van Vrijz. Herv. Wissingen 7 ds. Jacobs. Evang. Luth. Gem. Middelburg 9 ds. Johannes; Vlissingen 10.30 ds. Jo hannes. Doopsgez. Gem. Middelburg 10.30 mej. dr. Bakker; Vlissingen 10 mej. Kevzer (jeugdd.) Herst. Apost. Zendingsgem. Vlis singen (Bakkersgang) 10 en 4,30 dienst. Leger des Heils. Middelburg 10 Opdr, d., 4 open], samenk., 7.30 ver- lossingssamenk. 11 mei 8 openl. sa menk.; Vlissingen 10 Heil.d., 6.45 openl. samenk.. 7.30 verlossingssa- menk. o.l.v. kap. C. Nieuwland. r Artverientxei Zondagsdienst Taxi's Middi TRIO T X, tel 2finn BLANKER, telef. 2865. ZONDAGSDIENST ARTSEN. Middelburg: dokter J c B. Simons Vlissingsesingel 38. tel. 2191 Koudekerke Zoutelande en Westkapelle: dokter H Frima. Duinweg 59, Zoutelande. tel 01186—282; Vlissingen: dokter M. J. A BH, Singel 88. tel. G19. Veere. Seroosker ke en Oostkapelle: dokter J. Scheo. Se rooskerke. Dorpstraat 46. te! ui'89—212 Apotheken: Mïdde.burg: Nonhebei Lange Delft 133, tel. 2ci9. Vlissingen: J M. H. van de Sande. Badhuisstraat 22/24. tel. 2060. Geen buit bü inbraak in juwelierszaak te Oostburg Gedekt door het nachtelijk dul3ter hebben inbrekers geprobeerd de Ju welierszaak binnen te dringen van de heer P. Ouweneel in-de Burchtstraat te Oostburg. Aan de achterzijde van de woning werd een Ijzeren rooster opgelicht en opzj} gelegd, waardoor de inbrekers zich toegang tot de kel der verschaften. Vervoleens drukten zij een kelderraam in. Vla de kelder trap kwamen z(j in het achterpor taal van de woning. Zowel de binnen deur, die toegang geeft tot de Juwe lierszaak. als de buitendeur van het portaal bleken gesloten te zijn Blijk baar zijn de daders van gedachten veranderd, want zjj ontsloten de bui tendeur en maakten zich zonder buit uit de voeten. De heer Ouweneel ontdekte het gebeurde 's morgen*, toen hjj personeel door de achterdeur van de woning wilde toelaten. De oolitïe heeft een onderzoek Ingesteld, maar hoewel men de inbraak kon reconstrueren, heeft men van de da ders nog geen spoor. Ir. M. A. Geuze voor C.H.U. ver landbouwbeleid In een zaterdag 18 mei a.s. In „De Prins van Oranle te Goes te houden openbare vergadering van de Staten- kring Goes der Chr. Hist Unie zal het Eerste Kamerlid. Ir. M. A. Geuze uit Poortvliet een rede houden over het landbouwbeleid. Vooraf is er een algemene leden vergadering. waarin de Jaarstukken aan de orde komen. Bit ae bestuurs verkiezing zal voorzien moeten wor den in de vacature ontstaan door het vertrek van de hegr C. J. de Jonge te Yerseke, terwijl het aftredende lid, de heer C. de Ruiter te Nlsse zich niet herkiesbaar stelt. De twee andere af tredende bestuursleden, de heren P. J. Domtnicu:?, Borssele e» M. A Fran cois. Rilland-Bath. zijn wel herkies baar. Landbouwschuur afgebrand in Sint Maartensdijk Tijdens een kort. doch hevig onweer is vrijdagmiddag omstreeks twee out de bliksem ingeslagen In een kleine landbouw schuur te St.-Maartensdljk, welke geheel uitbrandde. Enkele mi nuten nadat de brand was uitgebro ken was de brandweer ter plaatse, die er in slaagde het aan de schuur ge bouwde woonhuis te redden. De schuur, die even buiten St. Maar tensdijk is gelegen op de weg naar Stavenisse en die wordt gepacht door de heer H. van der Hoek. was hoog opgetast met hooi en stro. dat onmid dellijk vlam vatte. De brandweer, die snel ter plaatse was. bestreed het vuur met vier stralen, maar zij kon nie* verhinderen, dat de schuur af brandde. Door doortastend optreden van de brandweer bleef het woonhuis gespaard. Ook de waterschade aan her huis was gering. In de schuur hevonden zich enige landbouwwerktuigen en -machines, die een prooi der vlammen werden. Een varken werd on bat nippertje ge red. maar een viertal postduiven kwam in de vlammen om. De land- bouwschuur w? verzekerd. (Nagckorii.»i> H'iitle*) Heden overleed na een geduldig lijden, in ver pleeghuis ..Der Boede onze Lieve moeder, bc huwd- en grootmoeder JOHANNA ROELSE wed van de heer I, LA GASSE in de ouderdom van 78 jaar. Koudekerke: J LA GASSE. J. LA GASSE— VAN LOENEN El burg: W. LA GASSE. J. LA GASSE— VENEMAN JOKE. Koudekerke. 10 mei 1957. VI; singsestraat 138 De begrafenis zal plaats vinden op maan dag 13 mei a.s. te Kou dekerke. Vertrek Vtisslngse- straat 138. des nam. 15 uur. Wegens onverwachte o|»- name in het ziekenhuis ben ik niet in staat de wijk te bedienen. De winkel blijft OPEN. J. GOEDHART, Groenten- en Fruithandel Karei Doormanplein 4, Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1957 | | pagina 3